Házená - MOL liga ženy - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  DHC Plzeň : Olomouc - 23. února 2019   16:00

DHC Plzeň
DHC Plzeň
2' Mudrová  • 5' Franzová  • 8' Mudrová  • 10' Oravcová  • 13' Mudrová  • 17' Oravcová  • 19' Oravcová  • 22' Mudrová  • 25' Svobodová  • 30' Oravcová  • 30' Oravcová  • 38' Kepková  • 39' L. Galušková  • 40' Mudrová  • 44' Líbalová  • 56' Oravcová  • 58' Kepková
19:16
(12:6)
Olomouc
Olomouc
9' Krajčovičová   • 14' Gajdošíková   • 16' Trumpešová   • 24' Kapsová   • 36' Severová   • 43' Gajdošíková   • 46' Závišková   • 51' Gajdošíková   • 53' Gajdošíková   • 54' Krajčovičová   • 60' Salčáková
DHC Plzeň
Bareš, Uhlíř
Sportovní hala 31. ZŠ, Plzeň
172 diváků
Olomouc

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů.
Plzeň tak ztrácí pouze bod na Olomouc a má o zápas s Prešovem méně, jestli Prešov navíc dnes porazí Zlín, bude to bod i na Zlín.
Zrodilo se veliké překvapení, Plzeň udolala Olomouc 19:16, když uhájila šestibrankový náskok z prvního poločasu, a slaví cenné dva body! Skvělý výkon předvedly Západočešky zejména v defenzivě, kterou držela mnohými zákroky Eliška Šibrový, v útoku je pak táhly Věra Oravcová a Veronika Mudrová. Výborně chytající Polášková ve druhé půli Olomoučanky nespasila.
DHC Plzeň – DHK Zora Olomouc 19:16 (12:6)
Nejvíce branek: Oravcová 7/1, Mudrová 6/1, Kepková 2 – Gajdošíková 4, Patrnčiaková 2/2, Krajčovičová 2. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Sedmimetrové hody: 3/2 – 9/5. Vyloučení: 6:2. Diváci: 172.
60'
Martina Salčáková ještě upravuje výsledek zápasu.
60'
Z pravé spojky Olomoučanky přestřelily branku, na druhé straně Linda Galušková sama proti Poláškové neuspěla, parádní zákrok hostující brankářky, rukou vytáhla balon nad břevno!
59'
Útočný faul Západočešek.
58'
Sedmička pro Olomouc a Hurychová se nemýlí.
58'
Vyloučení v týmu DHC Plzeň (Petra Ferencová).
58'
Kepková se protáhla po pravé straně a střelou na bližší tyč překonala Poláškovou, už je nejspíš rozhodnuto!
57'
Olomouc vytahuje vysunutou obranu!
57'
Oddechový čas pro Plzeň.
57'
Severová nezpracovala přihrávku na pivota, byla lehce zatažená, ale sudí nechali hru plynout. U balonu domácí hráčky.
56'
Věra Oravcová dokázala vystřelit o zem k levé tyči a domácí se prosazují po delší době!
56'
Podstřel Hurychové zablokován a Západočešky uklidňují situaci, nikam se neženou.
55'
Líbalová v tísni nepřihrála přesně, rozhodčí faul nezapískal a Olomouc je u balonu.
54'
Šibrová vyrazila ránu Gajdošíkové jen do strany, míče se zmocnilo Krajčovičová, jež z křídla propálila plzeňskou brankářku.
54'
Svobodová ale z levého křídla těsně minula branku.
54'
Zadovka Hurychové do pravého křídla na Patrnčiakovou nebyla přesná a k míči se dostává Plzeň.
53'
Proskok Lindy Galuškové na levé straně zlikvidovala Polášková.
53'
Tatiana Gajdošíková znovu vyskočila vysoko a ze spojky zamířila k pravé tyči, Olomoučanky se dotahují na rozdíl čtyř branek!
52'
Michaela Polášková vytáhla konečky prstů zakončení Mudrové ze sedmičky!
52'
Líbalová znovu faulována na pivotu a následuje další sedmička pro domácí.
51'
Tatiana Gajdošíková odpovídá ranou ze spojky.
51'
Věra Oravcová uspěla střelou o zem! Západočešky si stále chrání šestibrankový náskok.
51'
Líbalová dostala pas na pivota, Polášková sice vytěsnila míč na tyč, ale zakončení bylo s faulem. Sedmička pro Plzeň!
50'
Polášková vyráží dělovku Oravcové do strany, u balonu stále DHC.
49'
Tečovaný pokus Franzové kryje Polášková, na druhé straně se ale znovu zaskvěla Šibrová, která nepouští hostující házenkářky na dostřel!
49'
Střela Mudrové o zem ze spojky končí na tyči, odražený míč ale vybojovala Linda Galušková.
48'
Diana Řezníčková ovšem neuspěla, trefila jen levou tyč! Zora využila pouze čtyři sedmičky z osmi.
47'
Šibrová vychytala proskok Gajdošíkové, ale opět to bylo s faulem, sedmička pro Olomouc!
47'
Linda Galušková sice dostala dobrou přihrávku na pivota, ale v tu chvíli sudí odpískal pasivitu.
47'
Signalizovaná pasivita Plzně, která už hraje alespoň v pěti.
46'
Oddechový čas pro domácí, dvojnásobná přesilovky Zory potrvá ještě 35 sekund, třiadvacet vteřin nato se vrací na palubovku i Mudrová. Plzeň to má nyní hodně těžké, protože vyloučeny jsou obě klíčové spojky.
46'
Iva Závišková vystihla přihrávku Západočešek a snižuje, ještě minutu hraje Plzeň ve čtyřech.
45'
Po dvou úspěších Sovová zaváhala! Šibrová vytáhla míč mimo tři tyče levou rukou.
45'
Vyloučení v týmu DHC Plzeň (Veronika Mudrová).
45'
Trumpešová při proskoku faulována, další vyloučení a navíc sedmička pro Olomouc!
45'
Vyloučení v týmu DHC Plzeň (Věra Oravcová).
45'
44'
Sovová prohrála souboj o balon na brankovišti a Olomouc se musí vracet.
44'
Mudrová parádně našla na pivotu Líbalovou, jež se nemýlila. První branka Západočešek z pozice pivota!
43'
Tatiana Gajdošíková ze střední spojky prostřelila Šibrovou.
42'
Šibrová vyráží zakončení Salčákové z křídla zpět k olomouckým házenkářkám.
42'
Oravcová ranou přes blok zamířila jen do horní tyče.
42'
Signalizovaná pasivita Plzně.
41'
Trumpešová se přiřítila do plzeňské obrany ve veliké rychlosti, jeden sudí ukázal sedmičku, druhý prorážení. Nakonec je to druhá možnost.
40'
Veronika Mudrová volná na pravé straně a ačkoliv neměla ideální úhel, zakončila pod nohy brankářky.
40'
Sama Sovová sedmičku proměňuje střelou k levé tyči.
40'
Vyloučení v týmu DHC Plzeň (Linda Galušková).
40'
Klára Sovová faulována na brankovišti, přesilovka a sedmička pro Olomouc!
39'
Probouzejí se i další střelkyně DHC, Linda Galušková před sebou měla volný prostor a zakončila k levé tyči.
39'
Šibrová si poradila se střelou Hurychové ze střední spojky.
38'
Pavlína Kepková se trefuje poprvé v zápase a odčarovala kouzlo střídající Poláškové, když se šikovně obtočila na levé straně kolem protihráčky a z křídla už se nemýlila.
37'
Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Lucie Severová), za stažení Oravcové.
37'
Patrnčiakovou vychytala Šibrová!
37'
Šmrhová zakončila z pravého křídla jen do tyče, Plzeň se v útoku trápí, ve druhém poločase ještě neskórovala.
36'
Lucie Severová uspěla z dorážky, Šibrová sice vyrazila střelu z křídla, ale na povedený lob už neměla nárok.
36'
Markéta Hurychová zablokována a míč chytá Šibrová, pas do úniku na Šmrhovou ale nebyl přesný.
36'
Signalizovaná pasivita Olomouce.
35'
Přešlap Líbalové na brankovišti, míč pro Zoru.
34'
Střela Oravcové končí nad brankou, ale hostující hráčka se férově přihlásila k teči.
33'
Střídající Michaela Polášková se předvedla a kryje ránu Oravcové ze spojky, na druhé straně však Šibrová vychytala ze špatného úhlu z křídla střílející Patrnčiakovou.
33'
Linda Galušková zablokována, přihrávku do úniku ale výborně zachytila Franzová.
32'
Rána Gajdošíkové ze spojky končí na tyči!
32'
Franzová nenašla přesně Šmrhovou na pravém křídle.
32'
Klára Sovová střelou k pravé tyči snižuje.
31'
Ránu Gajdošíkové vyrazila Šibrová, ale po dorážce Severové následuje sedmička.
31'
Lindě Galuškové však při zpracování vypadl míč, Olomouc v plném počtu a v útoku.
31'
Plzeň v útoku, může využít ještě dvacet sekund dlouhou přesilovku.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 16:48.
Na plzeňské palubovce se rodí zajímavé překvapení, po dnešní výhře Písku s Porubou už druhé! Nad Olomoucí se začíná smrákat, jelikož Zora v první půli propálila skvěle chytající Šibrovou, případně Mácalovou, jen šestkrát, v ofenzivě se jí zatím vůbec nedaří. Naopak Západočešky výstavně pálí ze spojek a hostující hráčky na to zatím nenašly recept. Zbývá jim půlhodina na obrat, ztrácí však šest gólů.
30'
30'
Výborný první poločas z plzeňské strany končí další ranou Věry Oravcové k pravé tyčce!
30'
Šibrová předvedla skvělý zákrok nohou proti dělovce Gajdošíkové!
30'
Plzeň se dostala až do signalizované pasivity, ale tu rozsekla Oravcová střelou k pravé tyči. Začíná poslední minuta první půle.
29'
Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Denisa Krajčovičová), za stažení Svobodové.
28'
Střídající Mácalová vychytala sedmičku Gajdošíkové a následná dorážka končí na tyči!
28'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu DHK Zora Olomouc (Tatiana Gajdošíková).
28'
Martina Salčáková faulována na levém křídle, sedmička pro hostující tým!
28'
Oddechový čas pro Olomouc.
28'
Anna Šmrhová z pravého křídla trefila jen vzdálenější tyč.
27'
Oravcová uspěchala střelu, míč končí metr nad břevnem, na druhé straně však neuspěla ani Olomouc.
27'
Nyní už se Západočešky skutečně ubránily a mohou vyrazit dopředu.
26'
Iva Závišková zablokována, Zora stále v útoku.
26'
Tentokrát blok od domácích házenkářek, Olomouc pokračuje v ofenzivě.
25'
Střela hostů ze spojky končí mimo, ale jedna ze Západočešek se férově přiznala k teči.
25'
Eva Svobodová dostala povedený pas od Franzové a z levého křídla střílí desátou branku Plzně!
24'
Ferencová nezpracovala přihrávku na pivota, Patrnčiaková ale z dalšího úniku nastřelila jen břevno!
24'
Kapsová vystihla přihrávku Mudrové a samostatný únik proměnila střelou pod nohy Šibrové.
23'
Oddechový čas pro domácí.
23'
Sraženou střelu Salašové v klidu chytá Šibrová.
22'
Šibrová vyrazila střelu Kapsové z kroku, ale míč šel do strany, takže v útoku pokračuje Zora.
22'
Veronika Mudrová parádně prošla přes hostující obranu a zavěsila pod víko.
21'
Annamária Patrnčiaková tentokrát proti střídající Mácalové zamířila jen do levé tyčky!
21'
Proskok Hurychové zastavily domácí házenkářky jen za cenu sedmičky!
21'
Slabá střela Kepkové při signalizované pasivitě se neujala.
20'
Salčáková znovu neúspěšná z křídla, tentokrát ji vychytala Šibrová!
20'
Oravcová z těžké pozice tentokrát minula branku.
19'
Martina Salčáková navíc z levého křídla minula branku, Olomouci se v útoku nedaří ani v početní výhodě.
19'
A vyplatilo se, Věra Oravcová předvedla další povedenou ránu ze spojky.
19'
DHC hraje v oslabení bez brankářky.
18'
Hurychová před nahrávkou do křídla na volnou Patrnčiakovou prorážela.
18'
17'
Věra Oravcová vypálila přes blok parádně k levé tyči.
16'
Jarmila Trumpešová však ještě stihla proskočit a Olomouc alespoň mírně využívá přesilovku.
16'
Plzeň v plném počtu.
16'
Kroky domácích hráček.
15'
Mudrová proskočila na levé straně, ale z úhlu nastřelila tyč. Na druhé straně předvedla proti unikající Patrnčiakové parádní zákrok nohou Eliška Šibrová!
15'
Denisa Krajčovičová z levého křídla hodně přestřelila.
14'
Vyloučení v týmu DHC Plzeň (Věra Oravcová), za sražení proskakující Hurychové.
14'
Líbalová zpracovávala přihrávku nohou, šance pro Olomouc snížit na rozdíl jediné branky.
14'
Tatiana Gajdošíková ale ranou ze spojky propálila Šibrovou, která si na míč jen sáhla.
13'
DHC zatím pozorné v obraně a Olomouci povolilo pouze jeden gól ze hry, nyní už signalizovaná pasivita Zory.
13'
Oddechový čas pro hosty.
13'
Před Mudrovou se otevřela dálnice na ose hřiště, plzeňská spojka toto využila a dává už čtvrtou branku v zápase!
12'
Šibrová ale kazí radost Hurychové na druhé straně, znovu vyráží její pokus ze spojky!
12'
Olomoučanky dobře blokují plzeňské střely, nakonec přišlo zakončení Oravcové vysoko nad břevno.
11'
Znovu signalizovaná pasivita Plzně.
11'
Šibrová navíc vzápětí vychytala proskakující Trumpešovou!
10'
Věra Oravcová při signalizované pasivitě vyslala přesnou střelu z levé spojky k pravé tyči!
9'
Denisa Krajčovičová skóruje z levého křídla do rozhozené plzeňské obrany.
9'
Linda Galušková se dopustila prorážení.
9'
Šibrová vystihla střelu Hurychové ze spojky a rukou vyráží.
8'
Veronika Mudrová se prezentovala pěknou individuální akcí a sama proti brankářce se nemýlila.
8'
Zora stále čeká na gól ze hry, Tatiana Gajdošíková přestřelila.
7'
Anna Šmrhová z pravého křídla z těžkého úhlu byla bez šance.
7'
Annamária Patrnčiaková opět úspěšná střelou k pravé tyčce.
7'
Žlutá karta pro tým DHC Plzeň (Eva Svobodová).
7'
A další sedmička po faulu na Patrnčiakovou.
6'
Mudrová bez problémů uspěla střelou k tyči.
6'
Žlutá karta pro tým DHK Zora Olomouc (Tatiana Gajdošíková).
6'
Linda Galušková faulována na brankovišti a sedmička také pro DHC!
5'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Annamária Patrnčiaková).
5'
Žlutá karta pro tým DHC Plzeň (Veronika Mudrová).
5'
Markéta Hurychová rovněž proskočila na pravé straně a vybojovala sedmičku!
5'
Denisa Franzová prošla po pravé straně a zavěsila pod horní tyč!
4'
Rašková nohou vyškrábla střelu Mudrové mimo tři tyče, na druhé straně však proti Patrnčiakové na pravém křídle zasáhla Šibrová!
3'
Anna Šmrhová se zmocnila míče, Plzeň v ofenzivě.
3'
Žlutá karta pro tým DHC Plzeň (Petra Ferencová).
3'
Západočešky nepřihrály přesně a musejí se vracet.
3'
Markéta Hurychová z podobné pozice ze střední spojky těsně minula branku.
2'
Tatiana Gajdošíková nastřelila jen tyč, odražený míč ale pro Olomouc.
2'
Veronika Mudrová vypálila ze spojky naprosto přesně, o levou tyč zapadl míč do sítě.
1'
Denisa Krajčovičová z velkého úhlu z levého křídla proti Šibrové neuspěla.
1'
První útok vedou házenkářky Zory Olomouc.
1'
V domácí brance začne Eliška Šibrová, v hostující pak Lucie Rašková.
Dnešní utkání bude první pro nového hlavního trenéra Richarda Řezáče! Uvidíme, jak si povede.
Hráčky obou celků právě nastupují na palubovku, Olomouc v modrých dresech, Plzeň v černých.

DHC Plzeň: Mácalová, Michalská, Šibrová – Kepková, Líbalová, Oravcová, Šmrhová, M. Sedláková, Mudrová, Franzová, L. Galušková, D. Galušková, Fousková, Poslední, Svobodová, Ferencová.

DHK Zora Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová, Závišková, Trumpešová, Kapsová, Sovová, Salčáková, Krajčovičová, Severová, Salašová, Gajdošíková, Řezníčková, Patrnčiaková.

Rozhodčí: Bareš, Uhlíř.
První vzájemný zápas skončil lépe pro domácí Olomouc, jež zvítězila celkem jednoznačně 27:21, ještě v poločase to však bylo 15:13. Dokáže Plzeň, silná na domácí palubovce, překvapit favorita, nebo si Zora dojde pro důležité body v boji o postup?
DHC Plzeň
Západočešky jako nováček soutěže předvádějí sympatické výkony a usadily se na deváté příčce daleko od sestupové hranice. Nasbíraly dvanáct bodů při skóre 365:423, jsou pouze tři body za Zlínem a právě Olomoucí, navíc jim chybí utkání s Prešovem, ve kterém budou papírovými favoritkami. Plzeň po zimní přestávce vyhrála třikrát, a to Bánovcích, doma se Zlínem a v Písku, naposledy však nestačila na favorizovanou Šalu.

DHK Zora Olomouc
Olomoučanky zatím zaostávají za očekáváním a v tabulce jsou až pátým českým celkem, celkově jim patří sedmá příčka s patnácti body ze šestnácti duelů při skóre 412:407. Po zimní přestávce se Moravankám vůbec nedařilo, prohrály pět ze sedmi utkání, avšak schytaly skutečně těžké soupeřky z první poloviny tabulky. V posledním duelu jim ale žádné starosti nenadělaly hráčky posledního týmu tabulky Bánovce, Olomouc zvítězila hladce o 24 branek.

Olomouc – Bánovce 43:19
Veselí n. M. – Olomouc 26:20
Olomouc – Most 24:27
Michalovce – Olomouc 30:23
Poruba – Olomouc 20:19
Delegace:
Řídit dnešní utkání budou sudí Marek Bareš a Jakub Uhlíř, delegátem Českého svazu házené je pan Miroslav Šajner.
Přeji krásné sobotní odpoledne, vítejte u duelu 17. kola ženské házenkářské MOL ligy, ve kterém DHC Plzeň vyzve DHK Zoru Olomouc. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.