MS v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Egypt : Angola - 17. ledna 2019   15:30

Egypt
Egypt
2' Sanad  • 3' Sanad  • 5' Sanad  • 7' Al-Dirá  • 8' Umar  • 9' Chajrí  • 11' Al-Dirá  • 12' Al-Dirá  • 13' Al-Dirá  • 14' Šebíb  • 17' Al-Dirá  • 19' Sanad  • 21' Šebíb  • 22' Šebíb  • 23' Al-Áhmar  • 24' Sanad  • 25' Al-Áhmar  • 26' Zejnelbédín  • 28' Zejnelbédín  • 31' Chajrí  • 34' Al-Dirá  • 36' Abdalráhím  • 38' Al-Dirá  • 39' Abdalráhím  • 39' Abdalráhím  • 43' Šebíb  • 45' Abdalráhím  • 46' Al-Dirá  • 48' Abdalráhím  • 54' Umar  • 57' Umar  • 58' Nawar
33:28
(19:12)
Angola
Angola
2' Maneco   • 4' Teca   • 5' Maneco   • 10' Hebo   • 15' Teca   • 16' Maneco   • 18' Nascimento   • 23' Sibo   • 24' Teca   • 25' Sibo   • 30' Maneco   • 32' Lopes   • 36' Hebo   • 37' Teca   • 38' Lopes   • 39' Maneco   • 43' Sibo   • 44' Ferreira   • 45' Sibo   • 49' Sibo   • 51' Nascimento   • 53' Lopes   • 55' Lopes   • 56' Sibo   • 57' Sibo   • 59' Nascimento
Egypt
Kolahdouzan, Mousavian Nažad (oba IRN)
Royal Arena, Kodaň (Dánsko)
2247 diváků
Angola

To je ode mě pro dnešek z tohoto utkání s konstatováním vítězství a postupu Egypta do vyřazovací části vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou!

Egypt – Angola 33:28 (19:12)
Nejvíce branek: Al-Dirá 8, Sanad 6/1, Šebíb 5 – Sibo 7, Maneco 5, Teca 4. Rozhodčí: Kolahdouzan, Mousavian Nažad (oba IRN). Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/2. Vyloučení: 3:4. ČK: Hebo (ANG). Diváci: 2247.
Hráčem zápasu je organizátory vyhlášen Jahíja Al-Dirá z Egypta, který vstřelil 8 branek.
Dnešní utkání sledovalo 2247 diváků.
Zápas mezi Egyptem a Angolou je historií. Egypt ve druhém poločase zápas kontroloval. Až ve 49. minutě hráči zvolnili tempo a Angola mohla začít ztrátu sedmi branek korigovat. I tak ale Angolané nestačili na více než snížení na rozdíl pěti branek, který potvrdil závěrečnou střelou do tyče Siba. Po ni už zazněla halou závěrečná siréna a hráči Egypta společně se svými fanoušky v hale mohou začít slavit postup do další fáze turnaje! Naopak Angola končí na posledním místě tabulky skupiny D a zahraje si o konečné 21.-24. místo na šampionátu.
60'
Siba se snažil v závěru zápasu ještě kosmeticky upravit výsledek utkání, ale ve velké šanci trefuje pouze konstrukci egyptské brány.
60'
Sanad se stává střelou k levé tyči úspěšným exekutorem "trestného hodu".
60'
Probíhá poslední minuta utkání. Egypt má po faulu soupeře na brankovišti k dispozici sedmimetrový hod.
59'
Většina obrany čekala střelu od Siba, jenže ten odehrál míč po své pravici ještě na Nascimenta a ten měl dostatek drzosti prokličkovat obranou, aby následně překonal brankáře a míč skončil v síti Egypta.
58'
Nawar se premiérově zapisuje do dnešní střelecké listiny. Stává se desátým střelcem v celku Egypta.
57'
Sibo využívá své centimetry k dalšímu náskoku na devíti metrech. A i tentokrát končí projektil tam, kam ho jeho střelec vyslal.
57'
Umar se s míčem příliš dlouho nepáral a poslal ho do brány střelou o zem. Brankář na jeho střelu ani nezareagoval.
56'
Ani výskok bránící dvojice s bloky nestačil na Siba, který ji dokázal přeskočit a zakončit úspěšně k levé tyči.
56'
Egypt v útočné fázi nebyl úspěšný. Míč směřuje po přešlapu brankoviště do rukou Angolanů.
55'
Lopes využívá početní výhodu ke snížení na rozdíl pěti branek z pozice levé spojky.
54'
Vyloučení v týmu Egypt (Abdalrahmán Abdú).
54'
Umar toho náležitě využívá a přesprintovává všechny strážce, kteří se mu postavili do cesty, aby z brankoviště vstřelil jubilejní třicátou branku Egypta.
53'
Hra ani jednoho národního celku nemá hlavu ani patu. Hraje se hodně do rychlých brejků a otevřených obran. Na některých hráčích je vidět, že už toho mají naběháno opravdu hodně a rezignují.
53'
Už to vypadalo, že při dalším kontru Angola nebude skórovat, ale k dorážce se dostal Lopes, který už Handávího překonat dokázal.
52'
Tak ani hráči z Angoly se nedostali do zakončení. Zastavuje je hvizd rozhodčích, kteří pískají postavení útočícího hráče v brankovišti.
51'
Egypťané si nepřesně nahrávají a Angolané se zkouší co nejrychleji přesunout do útoku. V tom jim zabraňuje Al-Dirá, který takticky fauluje soupeře na desíti metrech.
51'
Toho využívá Nascimento, po jehož zakončení ztrácí Angola na svého soupeře už jen šest branek.
50'
Al-Dirá mohl střílet, místo toho ještě udělal další dva kroky s míčem a v plné rychlosti narazil do protihráče, je mu pískáno prorážení.
49'
Abdalráhím si tentokrát vylámal zuby na brankáři. Angola točí své brankáře v bráně hodně často. Je pravdou, že v dnešním utkání nemají velké procentuální úspěšnost.
49'
Zatímco sedmimetrové hody dnes Sibovi nejdou, střelbou ze hry už je popáté úspěšný.
48'
Egypt využívá zaváhání Angoly v rozehrávce k rychlému protiútoku. Ten zakončuje z levé strany Abdalráhím, který se trefuje do volného místa u levé tyče.
48'
Hebo (ANG) dnešní utkání nedohraje. Je potřetí v zápase vyloučen a automaticky tak vidí od rozhodčích červenou kartu.
47'
Sibo chtěl napravit svou chybu ze stejné vzdálenosti z prvního poločasu. Bohužel pro Angolu ale ani tentokrát úspěšný nebyl.
47'
Angola se propracovala k exekuci sedmimetrového hodu. Dnes už třetímu.
46'
Rozhodčí přerušují hru, na zemi zůstává ležet Quitongo, ke kterému se ihned rozbíhají spoluhráči i doktoři. Za jejich asistence se dostává na střídačku, ale na pokračování v zápase to dnes už nevypadá.
46'
Egypt se rozhodl ve druhém poločase stále častěji zakončovat z větší vzdálenosti. Al-Dirá má v ruce dostatečný kanon, aby z více než devíti metrů dokázal dopravit míč do brány.
45'
Sibo na středu napřáhl k zakončení, které se zastavilo až v bráně Egypta.
45'
Abdalráhím se z levého křídla dostal k zakončení kostrbatě rozehrané akci svého národního celku. Při zakončení trefil do obličeje brankáře, od jehož obličeje se odrazil míč do sítě Angoly.
44'
Ferreira s velkým štěstím procpal míč jen tak tak mezi nohama za brankovou čáru. Handáví míč zblokoval, ale ten se i tak dokutálel za čáru.
43'
Gól vstřelil tým Egypt (Muhammad Šebíb).
43'
Sibo při rychlém protiútoku naznačil obránci pohyb doprava, zatímco se vydal doleva. Handáví se snažil vykrýt spodní část branky, ale ani to mu nepomohlo.
42'
Egypt si koledoval o signalizovanou pasivitu. Nakonec vzal situaci do svých rukou Abdalráhím, ten ale trefil pouze horní tyč soupeřovy brány.
41'
Stejná situace nastává také na druhé straně hrací plochy. Stav utkání se tedy nemění.
40'
Pravý křídelník Angoly při pokusu o zakončení přes prsty trefuje tyč z jeho vnější strany.
39'
Abdalráhím při zakončení škobrtl o nohu soupeře, ani to ho ale nerozházelo a překonává brankáře společně s celou obranou.
39'
Brankář Egypta sice předvedl 3 zákroky během krátké chvíle, ani to ale jeho spoluhráčům nestačilo, aby při postupném útoku neztratili míč a vypracovali si brankovou šanci. Nakonec střeleckou nemohoucnost Angoly ukončuje Maneco svou pátou trefou v zápase.
39'
Handáví se blýskl úspěšným zákrokem, kterým poslal míč do rukou svých spoluhráčů. Abdalráhín stál na konci rychlého protiútoku a nikým nehlídaný zvyšuje náskok Egypta na rozdíl sedmi branek.
38'
Wow, Lopes zakončil akci Angoly střelou zády k bráně. Brankář Egypta na jeho střelu vůbec nereagoval.
38'
Al-Dirá už byl střelecky hodně aktivní na konci prvního poločasu, ve své střelecké pohodě pokračuje i v poločase druhém, přidává sedmý zásah.
37'
Teca kontruje z levé spojky ke vzdálenější tyči.
36'
Egypt sehrál celou situaci tak, aby si obrana myslela, že míč bude putovat do pravého křídla, jenže najednou přišla otočka a na levém křídle zůstal zcela opuštěný Abdalráhím, který už neměl problém překonat vše, co mu stálo v cestě.
36'
Hráči Egypta přišli o míč přímo na brankovišti pro kroky. Angolané využívají rychlý protiútok zásluhou Heba, který poslal míč pod horní tyč.
35'
K rozehrávce sedmimetrového hodu se postavil Chicola, který technickým zakončením rozvlnil síť Egypta.
34'
Egypťané faulují na brankovišti. Rozhodčími jsou potrestáni odpískáním sedmimetrového hodu.
34'
Al-Dirá předvedl Gouveiaovi, jak prudkou střelu ze své levačky dokáže vypustit. Brankář Angoly neměl sebemenší možnost míč zachytit před brankovou čarou.
33'
Ale po nepřesné nahrávce jim utíká míč do zámezí. Do útoku tak vyráží Egypt.
33'
Trocha nervozity v rozehrávce Angoly nakonec pro Angolany dopadá dobře. Zůstávají u míče, následuje rozehrávka z rohu.
32'
Lopes se kličkou zbavil Sanada a měl zcela volnou cestu do brankoviště. Ani brankář nedokázal zabránit míči v cestě do brány.
31'
Chajrí využil vytvořené díry v obraně Angoly k proskoku a milimetrovému zakončení k levé tyči.
31'
A jejich agresivita vede k vyloučení Heba, pro kterého je to už druhé vyloučení v zápase.
31'
Angola sáhla k obraně 1-5, která je zatím hodně agresivní.
31'
Výhodu úvodního výhozu ve druhé půli mají hráči Egypta.
31'
Hráči už jsou zpět na hrací ploše a za několik málo desítek vteřin bude pokračovat zápas druhým poločasem.
V prvních třiceti minutách zápasu bylo k vidění 31 branek. Ze začátku zápasu se o vedení oba národní celky přetahovaly, v 7. minutě si ale vytvořil Egypt dostatečný náskok 3 branek, který postupně navyšoval. Hodně divokou přestřelku předvedli hráči mezi 21. až 23. minutou, ve které takřka neexistovala obrana a útočilo se do rozhozených obranných řad. I tuto situaci Egypťané využili k dalšímu nárůstu vedení, které se zastavilo až po siréně, která ukončila první půli za stavu 19:12.
30'
30'
Egypt by rád přidal ještě jednu, dvacátou branku, ale obrana Angoly v závěru první třicetiminutovky drží pozice i střelce daleko od brány.
30'
Ferreira necelou půl minutu před koncem první půle poslal jednoho z Egypťanů na zem viditelným zatáhnutím z dres a vyfasoval za svůj zákrok žluté napomenutí.
30'
Tentokrát už to ale Manecovi vyšlo, potřeboval k tomu individuální akci na levém křídle.
30'
Probíhá poslední minuta prvního poločasu.
29'
Maneco měl zakončovat nához na levé křídlo. Jenže ani on nedokázal trefit bránu.
28'
Abdú v obranném bloku zatáhl soupeře za dres, což neuniklo očím rozhodčích a po právu je vyloučen na dvě minuty.
28'
Za to Zejnelbédín dokázal skórovat, i když proti němu stála znovu obrana. Tento vytáhlý útočník ještě může napáchat hodně neplechy v obraně soupeře.
27'
K jeho exekuci se postavil Sibo, ten poslal míč do horní tyče a stejná situace nastala i z dorážky. V hale to jen zahučelo.
27'
Angola má po faulu Egypťanů v brankovišti k dispozici sedmimetrový hod.
26'
Tentokrát sice Zejnelbédín zakončoval proti hned dvojímu bloku, přesto přes něj dokázal poslat míč k levé tyči mimo dosah Muachissengueho.
25'
S brankami se nám roztrhl pytel. Obrana takřka neexistuje na obou stranách. Sibo využívá taktéž rychlý protiútok ke skórování.
25'
Angola přišla vinou kroků o míč, toho využil Al-Áhmar a z rychlého protiútoku skóruje.
24'
Stejným způsobem skóruje na druhé straně Sanad.
24'
Teca využil na pivotovi dostatek místa a tentokrát už místo střely k tyči zvolil klepnutí míče o zem, které doputovalo do brány.
23'
Gól vstřelil tým Egypt (Ahmad Al-Áhmar).
23'
Sibo udělal bránícímu hráči tzv. rusáka a ihned poté střelou o zem překonal i brankáře.
22'
Muachissengue si ze dvou střel připisuje jeden zákrok. Na Šebíbovu dorážku ze vzduchu už byl krátký.
22'
Teca nedokázal ze šesti metrů trefit ohrozit prostor tří tyčí.
21'
Šebíb na devíti metrech napřáhl ke třinácté brance Egypta. Tentokrát Muachissengue neměl sebemenší šanci zasáhnout proti této dalekonosné střele.
20'
Chicola proměňuje se štěstím nabídnutý sedmimetrový hod. Míč se otřel o brankářovo tělo, od kterého se odrazil do sítě.
20'
Vyloučení v týmu Egypt (Umar Al-Wakil).
19'
Na druhé straně velmi rychle odpovídá Sanad, který využil prvního zásahu brankáře k dostání se k odraženému míči. A ačkoli se snažil Muachissengue zasáhnout i proti Sanadově dorážce, tentokrát už neuspěl.
18'
Zatímco Egypťané nedokázali překonat Muachissengueho, Angolané brankáře soupeře překonali, jmenovitě Nascimento.
17'
Gól vstřelil tým Egypt (Jahíja Al-Dirá).
16'
Hráči Angoly využívají vyloučení k rychlým protiútokům. Výhoz Muachissengue ještě ve vzduchu lehce tečoval Maneco, čímž vyběhnuvšího brankáře Egypta totálně vyšachoval a míč si našel cestu do opuštěné brány.
15'
Angolané se snaží s výsledkem ještě v prvním poločase něco udělat. Momentálně po úspěšné akci prohrávají už jen o pět branek.
15'
Al-Wakil neuspěl z levého křídla. Muachissengue si připisuje jeden z mála zákroků.
14'
Nascimento je svůj zákrok na brankovišti potrestán dvouminutovým trestem. Angola tak bude hrát v početní nevýhodě.
14'
Šebíb byl sice atakován soupeřem přímo na brankovišti, přesto dokázal v pádu procpat míč za tělo brankáře přízemním zakončením.
14'
Teca pohrdl stoprocentní příležitostí skórovat. Nikým neatakován ztroskotal tváří v tvář Handávímu.
14'
Oba týmy se pokusily poslat do zakončení pivoty. Ani jedna z přihrávek ale nedolétla do rukou svých adresátů.
13'
Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Angoly.
13'
Na vývoj utkání reaguje trenér Angoly oddechovým časem.
13'
A znovu Al-Dirá, tentokrát se před ním otevřela nejdůležitější obranná střední dvojice. Al-Dirá si nenechal takovou velkou příležitost ujít a posílá míč kolem nohy brankáře do sítě.
12'
Obrana Angoly byla po řadě křížů totálně rozházená. Toho využívá Al-Dirá, který se stává druhým tříbrankovým střelcem zápasu v celku Egypta.
11'
Ale Al-Dirá vrací vedení o tři branky zpět Egyptu. Po kříži u levé spojky neváhal a rychlým zakončením přidává sedmou branku Egypta.
10'
Hebo přetah přes hlavu bránícího hráče dotáhl do úspěšného konce. Angola díky jeho brance stahuje náskok Egypta na rozdíl dvou branek.
9'
Chajrí se proletěl vzduchem z devítky dobré 3-4 metry a poté zakončil k bližší tyči, o kterou míč ještě otřel. Míč zaplul do brány.
8'
Žlutá karta pro tým Egypt (Ahmad Chajrí).
8'
Egypt odskakuje na rozdíl dvou branek. Velkou zásluhu při rychlém kontru na tom má Umar, který vzal celou situaci na sebe a střelou na vzdálenější tyč nechal rozvlnit síť za zády soupeřova brankáře.
7'
Al-Dirá přidává čtvrtou branku Egypta a vrací tak vedení na stranu svého národního celku.
7'
Brankáři hrají prim! Handáví vychytal dalšího hráče Angoly a Egypťané se mohou přesunout do útoku.
7'
Umarova střela z hranice devíti metrů doputovala pouze do pravé tyče.
6'
Oba týmy se vystřídaly v útočné fázi. Ani jednomu ale nebylo umožněno skórovat. Excelovali brankáři.
5'
Sanad na druhé straně ale odpovídá stejnou kartou, tedy vstřelenou brankou. Sanad je střelecky dnes hodně při chuti.
5'
Podívejme se na to! Angola jde poprvé v zápase do vedení. Využila technické chyby Egypta. Rychlý protiútok zakončoval přes hlavu brankáře Maneco.
4'
Tentokrát Angole už souhra do pivota vyšla. Teca už z brankoviště neměl moc problémů překonat brankáře soupeře.
4'
Žlutá karta pro tým Egypt (Ibrahím Almasrí).
4'
Sanad se z pravé strany prodral znovu na brankoviště. Tentokrát ale tváří v tvář Muachissengueovi ztroskotal.
3'
Nacvičenou akci při početní výhodě proměňuje v branku Sanad, zatím jediný střelec Egypta.
3'
Hebo fauloval na brankovišti soupeře až příliš agresivně, rozhodčí ho posílají na dvě minuty na střídačku.
2'
Do brankoviště naskočil Maneco a ihned srovnává stav utkání. Tak to byla hodně rychlá reakce ze strany Angoly.
2'
Sanad využil nepřesné přihrávky Angolanů na pivota. Po sprintu přes celou délku hrací plochy poslal Egypt do vedení.
1'
Hebo se snažil propracovat ke střele, obranou byl ale ubráněn.
1'
Výhodu úvodního výhozu mají hráči Angoly.
Následuje hymna Angoly.
Jako první zní poloprázdnou halou hymna Egypta.
Hráči obou celků už jsou nastoupeni na hrací ploše. Budou následovat národní hymny obou týmů.

Egypt: Handáví, Altajar – Umar, Hasan, Chajrí, Hadžách, Almasrí, Nawar, Abdú, Al-Wakil, Al-Dirá, Al-Áhmar, Šebíb, Zejnelbédín, Sanad, Abdalráhím.

Angola: Muachissengue, Gouveia – Quitongo, Teca, Hebo, Lopes, Pascoal, Maneco, Nascimento, Almeida, Tati, Chicola, Pedro, Pestana, Ferreira, Sibo.

Rozhodčí: Kolahdouzan, Mousavian Nažad (oba IRN).
Rozhodčími dnešního utkání je íránská dvojice Madžid Kolahdouzan a Alireza Mousavian Nažad.
Postupová matematika:

Pokud chce Egypt pomýšlet na postup ze základní skupiny do vyřazovací části z posledního postupového místa, musí v dnešním utkání bezpodmínečně vyhrát, neboť má s momentálně čtvrtou Argentinou lepší vzájemný zápas a stejný bodový zisk. V opačném případě ho jakýkoli výsledek zápasu Katar – Argentina odsune pouze do bojů o konečné umístění.

Angolu čekají po dnešním utkání už pouze souboje o konečné umístění, ať už dnes vyhraje či prohraje. Jediný posun by znamenala výhra nad Egyptem a zároveň prohra Argentiny s Katarem, v tomto případě by skončila Angola na 5. místě ve skupině D právě před zmiňovanou Argentinou.
Angola

Odehrané zápasy na Mistrovství světa:
11.1.2019 Angola – Katar 24:23 (12:8)
13.1.2019 Maďarsko – Angola 34:24 (18:8)
14.1.2019 Švédsko – Angola 37:19 (19:14)
16.1.2019 Angola – Argentina 26:33 (12:17)

14.1.2019 Argentina – Egypt 20:22 (9:8)
16.1.2019 Maďarsko – Egypt 30:30 (14:14)

Ahmed Al-Áhmar – 17 branek
Islám Hasan – 15 branek
Muhammad Šebíb – 14 branek

Muhammad Altajar – 42%
Přeji příjemné odpoledne všem nadšencům házené! Dnes jsou na programu poslední zápasy základních skupin, ve kterých se mimo jiné utká nároční výběr Egypta proti národnímu výběru Angoly. Zápas se odehraje od 15:30 hod. v Royal Areně, která se nachází v dánské Kodani.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.