MS v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Francie  : Rusko - 17. ledna 2019   20:30

Francie
Francie
5' Richardson  • 6' Mem  • 10' Porte  • 13' Richardson  • 14' Grebille  • 19' Mem  • 21' Richardson  • 25' Richardson  • 26' Porte  • 27' Remili  • 29' L. Karabatić  • 30' Grebille  • 32' Remili  • 41' Remili  • 43' Fabregas  • 44' Guigou  • 47' Fabregas  • 49' Mem  • 50' Fabregas  • 56' Mahe  • 57' Mem  • 58' Mahe  • 60' Mahe
23:22
(12:12)
Rusko
Rusko
1' Žitnikov   • 3' Kosorotov   • 5' Kovaljov   • 12' Michalin   • 16' Žitnikov   • 22' Škurinskij   • 23' Děreven   • 24' Kiseljov   • 26' Škurinskij   • 28' Gorpišin   • 29' Děreven   • 32' Děreven   • 34' Kovaljov   • 35' Kovaljov   • 40' Žitnikov   • 42' Kosorotov   • 43' Škurinskij   • 45' Kosorotov   • 47' Gorpišin   • 49' Škurinskij   • 52' Kiseljov
Francie
Václav Horáček a Jiří Novotný (oba CZE)
Mercedez-Benz Arena, Berlín
Rusko

Francie – Rusko 23:22 (12:12)

Nejvíce branek: Richardson 4/1, Remili 3, Mahe 3 – Škurinskij 4, Kosorotov 3, Děreven 3. Rozhodčí: Václav Horáček a Jiří Novotný (oba CZE). Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1. Vyloučení: 0:4.
Nejlepší hráč zápasu:

Victor Kirejev (RUS) brankář, 23 inkasovaných gólů
Fanoušci hlasitě pískají, protože Francie opět dokázala uhrát dobrý výsledek, ačkoliv po většinu zápasu tahala za kratší konec. Rusové si nechali utéci vítězství a postup doslova mezi prsty. Na jejich úkor jde dále Brazílie. Konečný výsledek. Francie 23 Rusko 22.
60'
Kentin Mahe se na levém křídle prosadil střelou z úhlu a dokázal utkání otočit na stranu Francie!
60'
Rusové nepřesně rozehráli a Francie má šanci rozhodnout! Z hlediště se ozývá hlasitý pískot!
58'
Kentin Mahe se na pravém křídle prosadil z úhlu a Francie vyrovnává skóre na 22:22. Mimochodem tímto výsledkem skončil včerejší duel Francie proti Němcům.
58'
Rusové se ukvapili se zakončením a střela z velké dálky minula pravý horní roh francouzské brány.
57'
Dika Mem si jako šelma naskočil do brankoviště a poté těsně nad zemí zamířil k pravé tyči. Je to jen o gól!
56'
Kentin Mahe si po neproměněné sedmičce napravil reputaci, když se na pravém křídle prosadil z ostrého úhlu.
56'
Fanoušci v hlediště hlasitě pískají. Možná proto, že Francii nebyl odpískán útočný faul.
55'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Francie! Kentin Mahe skončil v předklonu poté, co trestuhodně minul pravou tyč ruské brány.
53'
Francie včera sebrala Německu v závěru vítězství, takže němečtí fanoušci určitě drží pěsti Rusku.
52'
Dmitrij Kiseljov využil dalšího fantastického zákroku Kirejeva a po rychlém protiútoku rozvlnil francouzskou síť! Rusko vede o tři góly!
52'
Francie na chvíli ztratila míč, ke kterému se rychle vrátila, zatím se ale ke střele dostat nedokázala.
51'
Rusové neměli připravenou střelu a bránu přestřelili, jenže poté je podržel fantastický brankář Kirejev.
51'
Francouzové se začínají probouzet ze zimního spánku, a tak si Rusko vzalo druhý oddechový čas. Stále vede.
50'
Ludovic Fabregas dokázal na ose brankoviště skórovat vpádu těsně předtím, než se s míčem dotkl země!
49'
Dika Mem si na pravém křídle mezi dvěma protihráči naskočil na střelu a zamířil přesně k přední tyči.
49'
Alexandr Škurinskij využil skvělé přihrávky a propálil z blízkosti francouzského brankáře mezi nohama.
48'
Francie měla šanci snížit, jenže se jí vůbec nedaří. Střela zpoza brankoviště zamířila nad ruskou bránu.
47'
Sergej Gorpišin si naběhl na krásnou skrytou přihrávku a vymetl přesně levý horní roh brány! Francie si okamžitě vyžádala oddechový čas.
47'
Ludovic Fabregas dostal krásnou přihrávku a na ose brankoviště o zem zamířil k pravé tyči.
46'
Rusko se snažilo z pravého křídla přenést hru doleva, kde by skórovalo do prázdné brány, jenže míč skončil v zámezí.
45'
Gól vstřelil tým Rusko. Pod břevno zamířil Sergej Kosorotov.
45'
Francie měla šanci snížit na rozdíl jedné branky, jenže Kirejev vytáhl další fantastický zákrok!
44'
Gól vstřelil tým Francie, trefil se Michael Guigou, který po rychlém protiútoku vymetl pravý horní roh brány.
43'
Ludovic Fabregas se dokázal prosadit a vstřelil první gól.
43'
Alexandr Škurinskij si dovolil opravdu hodně, když na levém křídle naznačil střelu a poté parádním lobem překonal francouzského brankáře! Míč zamířil ke vzdálenější pravé tyči.
42'
Kirejev vytáhl fantastický zákrok, odneslo to ovšem pravé stehno, které bylo ostře zasaženo!
42'
Gól vstřelil tým Rusko, konkrétně Sergej Kosorotov.
41'
Francouzský brankář předvedl skvělý zákrok, jenže Guigou na levém křídle nedosáhl na prudkou přihrávku!
41'
Nedim Remili využil skvělé clony a z pravého křídla zamířil přesně do bližšího horního rohu brány.
41'
Maxim Michalin fauloval a byl vyloučen na dvě minuty.
40'
Dmitrij Žitnikov se prosadil prudkou střelou letící metr nad zemí a Rusko vede o tři branky.
39'
Brazílie už odpoledne vyhrála, takže Rusku nyní nezbývá nic jiného, než Francii porazit, aby postoupila na mistrovství světa dále ze třetího místa.
38'
Jedna z francouzských fanynek se drží za hlavu, protože Francie v samostatném úniku trefila tyč a odmítla obrovskou šanci na snížení! Rusko přečkalo kritickou situaci a vzalo si timeout.
37'
Škurinskij na pravém křídle zakončoval v tísni a měl štěstí, že jeho střela míjející přední pravou tyč byla tečována jedním z Francouzů. Další střela už ale skončila mimo, aniž by ji někdo z Francie tečoval.
36'
Dmitrij Kiseljov fauloval a byl vyloučen na dvě minuty.
35'
Dmitrij Kovaljov zakončil další samostatný únik stejně jako předchozí a Rusové vedou opět o dva góly.
34'
Dmitrij Kovaljov potrestal nepřesnou rozehrávku Francie a po rychlém protiútoku zamířil k levé tyči.
34'
Francouzský brankář předvedl skvělý zákrok, jenže následnou akci zastavila nepřesná přihrávka.
33'
Rusové skvěle brání a nepouští Francouze snadno do zakončení, což se vzápětí potvrdilo.
32'
Nedim Remili si na pravém křídle naběhl na pěkný pas a prudkou střelou zamířil pod horní tyč.
32'
Alexandr Děreven se na pravé straně krásně pověsil do vzduchu a střelou ve výskoku vymetl přesně vzdálenější levý horní roh brány! Pěkná trefa.
31'
Francie obstarala začátek druhého poločasu a prudkou střelou těsně minula pravou tyč ruské brány.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 21:19.
Francie sice nevstoupila do zápasu ideálně, stejně jako proti Německu, jenže po úvodních třiceti minutách důležitého zápasu nakonec oba týmy odcházejí do kabin za nerozhodného skóre. Francie 12 Rusko 12.
30'
30'
Mathieu Grebille se na pravém křídle prosadil střelou z úhlu a zavěsil míč přesně k bližší tyči.
30'
Francie vyrazila na levém křídle do rychlého protiútoku a jeden z týmů si vyžádal oddechový čas.
29'
Alexandr Děreven zakončil dokonale další ruský protiútok a napálil míč přesně k pravé tyči.
29'
Luka Karabatić na levém křídle udeřil střelou z úhlu a stav utkání je znovu vyrovnaný.
28'
Sergej Gorpišin využil obrovské chyby Francie v rozehrávce a zamířil přesně k pravé tyči.
27'
Nedim Remili se na ose hřiště pověsil do vzduchu a po dvou skvělých zákrocích francouzského brankáře zamířil přesně pod horní tyč!
26'
Valentin Porte využil skvělé přihrávky a na pravém křídle z ostrého úhlu střelou o zem zamířil ke vzdálenější levé tyči. Oběma týmům se nyní v útoku začalo dařit.
26'
Alexandr Škurinskij odpověděl rychlou střelou, která z pravého křídla zamířila těsně nad zemí ke vzdálenější levé tyči francouzské brány.
25'
Melvyn Richardson si na pravém křídle naskočil do vzduchu a vymetl vzdálenější levý horní roh brány.
24'
Dmitrij Kiseljov využil zaváhání francouzského útoku a poslal Rusko do dvoubrankového vedení.
23'
Alexandr Děreven si z levého křídla seběhl na osu a parádní střelou zamířil ke vzdálenější pravé tyči. Brankář Francie se skvěle roztáhl, levou nohou ale míč nezastavil.
22'
Alexandr Škurinskij se na pravém křídle parádně pověsil do vzduchu a nádhernou střelou zamířil ke vzdálenější levé tyči brány. Skóre utkání je znovu vyrovnané.
22'
Žlutá karta pro tým Francie, dostal ji Luka Karabatić.
21'
Vitalij Komogorov dostal dvě minuty a byl vyloučen.
21'
Melvyn Richardson se pověsil do vzduchu a parádní střelou vymetl levý horní roh brány. Francie vede.
20'
Timur Dibirov se opět postavil k sedmimetrovému hodu, jenže tentokrát trefil pravý horní roh brány.
20'
Žlutá karta pro tým Francie, dostal ji Romain Lagarde.
19'
Dika Mem se na ose hřiště pověsil do vzduchu a poté přesnou střelou vymetl levý horní roh brány.
18'
Timur Dibirov vybojoval pro Rusko sedmimetrový hod, který následně bezpečně proměnil.
17'
Kirejev vytáhl skvělý zákrok proti střele Francie z levého křídla a Rusové mohou vést! Zatím je to souboj obran, nikoliv útoků. Skóre vyrovnané.
16'
Dmitrij Žitnikov se prosadil na ose hřiště prudkou střelou a vyrovnal stav utkání na 5:5.
15'
Francie mohla udeřit po dalším protiútoku, jenže Fabregas neuspěl tváří v tvář ruskému brankáři, který rukama nad hlavou vyrazil míč vedle levé tyče brány! Skvěle!
15'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Francie, jmenovitě Melvyn Richardson, který prudkou střelou zamířil metr nad zemí přesně k pravé tyči.
14'
Mathieu Grebille si na levém křídle naskočil do vzduchu a zamířil ke vzdálenější pravé tyči.
13'
Melvyn Richardson skóroval po rychlém protiútoku a Francie opět prohrává o jeden gól.
12'
Maxim Michalin na pravém křídle zavěsil míč k přední tyči a Rusové opět vedou o dvě branky.
12'
Sergej Kosorotov fauloval a viděl žlutou kartu.
11'
Oba týmy velice dobře brání a od prvního poločasu nelze očekávat velký počet gólů, ale nechme se překvapit.
10'
Valentin Porte na ose hřiště vyskočil málem až ke stropu a ze vzduchu napálil míč do levého horního rohu brány.
9'
Timur Dibirov přidržel střeleckou ruku jednoho z Francouzů a byl vyloučen na dvě minuty. Francie mohla rychle udeřit, jenže na levém křídle z úhlu trefila břevno!
8'
Rusové se snaží střílet jeden gól za druhým, jenže je zastavuje branková konstrukce. Rusko střelou zpoza brankoviště orazítkovalo břevno.
6'
Dika Mem si na ose hřiště naskočil na přihrávku z pravého křídla a parádní střelou vymetl levý horní roh brány poté, co na opačné straně Kiseljov otřel míč o pravou tyč brány Francie!
5'
Melvyn Richardson se dokázal prosadit na pravém křídle střelou z úhlu a Francie se konečně dočkala gólu.
5'
Kirejev vytáhl další fantastický zákrok a zatím drží Francouze na uzdě. Vpředu se navíc prosadil Dmitrij Kovaljov. Rusko vede nad Francií rychle 3:0.
4'
Kirejev sice předvedl parádní zákrok, jenže Kiseljov poté diagonální střelou z pravé strany trefil levou tyč!
3'
Sergej Kosorotov krásně zavěsil míč k levé tyči a Rusové začali podle mého očekávání hodně zostra.
2'
Oba týmy se snažily prosadit z blízkosti, jenže oba brankáři předvedli skvělý zákrok. A Rusové vzápětí měli obrovské štěstí, protože Francie střelou z dálky trefila břevno! Skvělý začátek.
1'
Dmitrij Žitnikov na ose hřiště vyskočil do vzduchu a těsně nad zemí zamířil přesně k pravé tyči.
1'
Fanoušci v Berlíně právě odpočítali začátek utkání a důležitý souboj mezi Francií a Ruskem byl zahájen.
1'
Pokud chtějí Rusové pomýšlet na výhru, musí na Francouze vlétnout ihned od úvodu a vytvořit si během prvního poločasu co největší náskok. Francie je sice velice silná, jenže potřebuje několik minut na to, aby dostala do potřebného tempa, čehož musí Rusko využít. Pokud by naopak Francie hned od úvodu hrála skvěle, pak už ji bude těžké zastavit. Kdo vyhraje?

Francie: Dumoulin, Gerard – Remili, Lagarde, Richardson, Mem, N. Karabatić, Mahe, Grebille, N'Guessan, Abalo, Guigou, L. Karabatić, Fabregas, Dipanda, Porte.

Rusko: Grams, Kirejev – Kiseljov, Šiškarjov, Kovaljov, Jevdokimov, Škurinskij, Děreven, Gorpišin, Ostraščenko, Dibirov, Komogorov, Michalin, Žitnikov, Fokin, Kosorotov.

Rozhodčí: Václav Horáček a Jiří Novotný (oba CZE).
Mistrovství světa v házené přinese další velice atraktivní zápas, ve kterém Francie vyzve ve čtvrtek ambiciózní Rusko. Úřadující šampioni z domácího mistrovství světa, které se uskutečnilo v roce 2017 ve Francii, po třech výhrách remizovali s Německem a zajistili si postup do základní skupiny. Rusové budou muset nyní pořádně zabrat, protože Brazílii čeká v posledním zápase Korea, a pokud by prohráli, jihoamerický tým může postoupit na jejich úkor. Teoretickou šanci má před posledními zápasy jednotlivých skupin také srbská reprezentace.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.