MS v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Island : Chorvatsko  - 11. ledna 2019   18:00

Island
Björgvinsson, Gústavsson – Arnarsson, Einarsson, Elísson, Gíslason, Gudmundsson, Gudjonsson, A. T. Gunnarsson, Gústafsson, Jónsson, Ingason, Kristjánsson, Palmarsson, Magnússon, Sigurmannsson, Trastarson.
Chorvatsko
Sego, Stevanović – Bicanić, Blażević, Cindrić, Duvnjak, Horvat, Kozina, Karačić, Jaganjac, Mandić, Musa, Slisković, Stepančić, Šipić, Štrlek, Vida, Vranković.

To je z mé strany vše, hezký zbytek večera.
Je dobojováno. Chorvatsko potvrdilo roli favorita a nakonec porazilo Island 31:27. Vítězství se ale nerodilo lehce, naopak. Island odehrál dobrý zápas, ale nakonec to na první vítězství na turnaji nestačilo. Chorvatsko naopak do turnaje vstoupilo skvěle.
60'
Tak ne, protože Island se prosazuje v poslední vteřině, ale víc se už nestane.
60'
Nejspíše poslední branku tohoto utkání vstřelil chorvatský Musa.
60'
Oddechový čas pro hosty.
60'
Hraje se poslední minuta.
59'
Chorvatsko se prosadilo, vede o čtyři branky a vypadá to, že je rozhodnuto.
58'
Chorvatsko je u míče a nikam nepospíchá.
57'
Island znovu chyboval a sám na brankáře šel Cindrić, který mu nedal žádnou šanci.
56'
Rychlý brejk Chorvatska, další branka a je to o dva góly.
55'
Oddechový čas pro domácí.
54'
A máme tu další obrat, protože po kombinaci jde Chorvatsko znovu do vedení o jednu branku.
52'
Chorvatsko se dlouho nemohlo prosadit, ale nakonec to na sebe vzal Karačič a prostřelil vše.
51'
Palmarsson parádní trefou vrací vedení na stranu svého celku.
50'
Ale Chorvatsko vzápětí odpovídá. Máme tedy znovu srovnáno.
49'
Ale Palmarsson vrací vedení na stranu Islandu.
49'
Chorvaté získali míč a hned šli dopředu. Nakonec zakončoval Stepančič, který uspěl a je vyrovnáno!
48'
Nyní to Chorvatsku konečně vyšlo a už je to zase o gól.
47'
47'
Magnusson to vyzkoušel z dálky a jeho rána byla přesná. Island jde do vedení o dvě branky.
46'
Hráčům Chorvatska se vůbec nyní nedaří a začínají jim pracovat nervy. Duvnjak nyní doslova seřval rozhodčího.
45'
A nakonec se prosadil jeden z hráčů Islandu a ten jde tedy do vedení. Jen připomenu, že Island prohrával už o čtyři branky.
44'
Stále čekáme na další branku. Ani jednomu celku se nyní v útoku nedaří podle představ.
43'
Nyní je to ze strany na stranu a na palubovce dominují hlavně brankáři. Viděli jsme řadu skvělých zákroků.
42'
Po dlouhé kombinaci to z dálky vyzkoušel Gunnarsson a mířil přesně, je vyrovnáno!
41'
Island potrestal chybu soupeře. Jonsson poslal míč do prázdné branky a už to je zase pouze o gól.
41'
Jenže ani Chorvatsko neuspělo.
40'
Nyní byl Jonsson skvěle ubráněn a stav se nemění. Dopředu jde Chorvatsko.
40'
Horvat nyní nic nevymýšlel a prostě propálil vše, co měl před sebou.
39'
A Island to zvládl i v útoku a už to je zase pouze o gól. No, čeká nás asi ještě hodně zajímavých dvacet minutek.
39'
Ani tentokrát to Chorvatsku nevyšlo. Jak si povede Island?
39'
Island se nyní výborně ubránil, získal míč a hned se vydal dopředu. Nakonec se prosadil Elisson.
38'
Jonsson si také poradil a brankostroj pokračuje.
37'
Ale stejně tak Chorvatsko a je to zase o čtyři branky.
37'
Gunnarsson ale hned odpovídá z pravé strany.
36'
Na druhé straně ale Musa vymetl všechny pavučiny v šibenici, krásná trefa.
36'
Ellison to zvládl proti přesile a přesným pokusem snižuje.
35'
Tentokrát se ale Chorvatsko neprosadilo, protože po střele orazítkoval míč břevno.
35'
Duvnjak byl zastaven pouze za cenu faulu.
34'
Island se ani tentokrát neprosadil, skvěle zasáhl brankář a na tahu je tak znovu Chorvatsko.
34'
Po zisku míče je tu další branka chorvatského celku, který míří za prvním vítězstvím na turnaji.
33'
Chorvatsku znovu vyšel útok na jedničku a je to zase o tři branky.
32'
Ale Island okamžitě odpovídá a snižuje tedy na rozdíl dvou branek.
31'
Tak to byla nádherná kombinační akce, která skončila povedenou střelou.
31'
Chorvatsko je u míče a jde dopředu.
31'
První poločas je za námi. Island vedl už o tři branky, ale pak Chorvatsko, které je favoritem tohoto duelu zabralo a nakonec vede v poločase 16:15. Máme se na co těšit.
30'
30'
V posledních vteřinách se ještě prosadil jeden z chorvatských hráčů a je to o dvě branky. Hodně povedený konec poločasu pro Chorvatsko.
30'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Chorvatsko (Manuel Štrlek).
30'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
29'
A další tyč. Nyní mělo Chorvatsko opravdu velký kus štěstí.
29'
Celek Chorvatska zachránila po další povedené střele tyč!
28'
27'
Island vedl o tři branky, ale to už je minulostí, protože Chorvatsko zabralo a vyrovnalo.
26'
Island znovu chyboval a Duvnjak poslal míč do prázdné branky.
26'
Chorvatsko snižuje, když se prosadil agilní Stepancič.
24'
Nyní z dálky napřáhl Jonsson a také se prosadil. No, favorit tohoto utkání už prohrává o tři branky.
23'
Chorvatsko neproměnilo sedmičku, takže se stav nemění.
22'
Další pěkně sehraná akce v podání hráčů Islandu a znovu je to o dvě branky.
21'
Stepancič se nakonec rozhodl pro střelu z dálky a udělal dobře, protože pokus to byl velmi povedený.
20'
Palmarsson napřáhl z dálky a míč skončil přesně v šibenici, nádherná branka islandského hráče.
20'
Vyloučení v týmu Chorvatsko (Željko Musa).
19'
Žlutá karta pro tým Chorvatsko (Luka Stepančić).
19'
Ale to už neplatí, protože Horvat svou třetí trefou snižuje na rozdíl jednoho gólu.
18'
Gunnarsson proměnil další sedmičku a poprvé v utkání je to o dvě branky.
17'
Po několika nepřesných pokusem si bere Island zpět své vedení.
16'
Hráč Islandu šel zcela sám na brankáře, ale ten ho znovu výborně vychytal.
15'
Ale Gunnarsson velmi povedeným pokusem bleskově vyrovnává.
15'
A znovu Duvnjak. Island vyrobil obrovskou chybu, a to včetně brankáře a Duvnjak šel sám na prázdnou branku.
14'
Ale Chorvatsko hned odpovídá, když se trefil Duvnjak.
13'
Arnarsson se zjevil zcela sám před brankářem, kterého zkušeně překonal a vrací tak vedení na stranu Islandu.
12'
Po několika nepřesných přihrávkách se dopředu hnal hráč Islandu, ale nakonec i on doplatil na pokaženou přihrávku.
12'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Island (Arnór Thór Gunnarsson).
11'
Palmarsson to vzal znovu na sebe, hezky se prosadil přes obránce a Chorvatsko jde vůbec poprvé v utkání do vedení.
10'
Ale ani ten neuspěl. Další fantastický zákrok chorvatského brankáře, který míč vyrazil.
10'
Ale Chorvatsko chybovalo a u míče už je znovu Island.
9'
Chorvatský brankář předvedl parádní zákrok a podržel svůj celek, který je na tahu.
9'
Musa se skvěle prodral přes tři obránce a následně přesně zakončil, je srovnáno.
8'
Islandský hráč propálil vše, co mu stálo v cestě a jeho celek jde znovu do vedení o jednu branku.
8'
Žlutá karta pro tým Island (Arnar Freyr Arnarsson).
7'
Chorvatsko mohlo jt poprvé v utkání do vedení, ale po střele z levé spojky skončil míč na břevně.
7'
Žlutá karta pro tým Chorvatsko (Željko Musa).
6'
Ale Chorvatsko odpovídá kombinační akcí. Branku si na své konto připsal Stepančič.
6'
Jonsson to vzal tentokrát na sebe a udělal to skvěle, Island jde znovu do vedení.
5'
Další nařízenou sedmičku znovu proměnil Horvat.
5'
Island znovu v útoku uspěl a znovu se prosadil agilní Palmarsson.
4'
Ale Chorvatsko bleskově odpovídá. Velice hezky sehraná útočná akce.
4'
Island je zatím v zakončení hodně úspěšný. Další přesná střela a Palmarsson posílá svůj celek znovu do vedení.
3'
Znovu máme vyrovnáno. Z pravé spojky se trefil chorvatský hráč, 2:2.
3'
Ale Island velmi rychle odpovídá střelou z dálky. Prosadil se Einarsson.
2'
Horvat proměnil nařízenou sedmičku a je vyrovnáno.
2'
A nakonec z toho byla střela z dálky, velmi povedená, a brankář Chorvatska byl bez šance.
1'
Z prvních útoků nic nebylo. U míče je nyní Island, tak uvidíme, co vymyslí.
1'
Poslední vzájemné zápasy

Island – Chorvatsko 22:29
Chorvatsko – Island 37:28
Chorvatsko – Island 31:28
Chorvatsko – Island 31:29
Island – Chorvatsko 33:34
Jedná se o zápas skupiny s označením B, kde je kromě těchto dvou celků ještě Španělsko, Makedonie, Bahrajn a Japonsko. Největším favoritem této skupiny je podle sázkových kanceláří Španělsko. Hned za ním je Chorvatsko a na třetí pozici tipují Island. I to naznačuje, že nás dnes čeká hodně zajímavý souboj.
Zdravím všechny fanoušky házené. Dnes pokračuje světový šampionát a my budeme sledovat duel mezi Islandem a Chorvatskem. Mírným favoritem je Chorvatsko, ale tento duel může dopadnout jakkoliv a myslím si, že nás čeká velmi dobrý zápas a máme se na co těšit.