MS v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Japonsko : Island - 16. ledna 2019   15:30

Japonsko
Japonsko
3' Agarie  • 5' Watanabe  • 7' Motoki  • 11' Agarie  • 12' Agarie  • 15' Baig  • 17' Watanabe  • 22' Tokuda  • 25' Kadojama  • 26' Kadojama  • 28' Jošino  • 31' Narita  • 39' Mijazaki  • 40' Kasahara  • 43' Baig  • 46' Tokuda  • 48' Mijazaki  • 53'   • 54'   • 59' Tokuda
21:25
(12:13)
Island
Island
2' Jónsson   • 4' Gudmundsson   • 5' Arnarsson   • 6' Gudjonsson   • 7' Gudmundsson   • 8' Jónsson   • 13' A. T. Gunnarsson   • 18' Jónsson   • 20' Palmarsson   • 21' Magnússon   • 25' Elísson   • 30' Gudmundsson   • 32'    • 40' Sigurmannsson   • 43' Gudmundsson   • 45' Sigurmannsson   • 47' Magnússon   • 50' Palmarsson   • 55' Palmarsson   • 56' Sigurmannsson   • 59' Sigurmannsson   • 60'
Japonsko
Kaj, Kubo – Mijazaki, Kasahara, Baig, Narita, Tokuda, Watanabe, Anri Doj, Šida, Motoki, Tamakawa, Okamoto, Jošino, Agarie, Kadojama, Higašinagahama.
Island

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Japonsko – Island 21:25 (12:13)
Nejvíce branek: Agarie 4/1, Watanabe 3, Tokuda 3 – Sigurmannsson 5/1, Gunnarsson 5/2, Gudmundsson 3. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3. Vyloučení: 1:2. ČK: Šida (JPN).
Nejlepším hráčem zápasu byl zvolen Arnor Thor Gunnarsson.
Japonsko dalo Islandu pořádně zabrat a dlouho drželo hodně vyrovnaný stav. Ve druhém poločase ale nakonec přeci jen favorizovaný tým dokázal své soupeře začít přehrávat a dokráčel si pro "povinné" vítězství 25:21.
60'
Pomyslnou tečku za zápasem přidávají favorizovaní Islanďané.
59'
Tokuda snižuje, ale už je pozdě na zvrat. Začíná poslední minuta.
59'
Japonci neproměnili volný hod. Ale mají dál míč.
59'
A gól navíc přichází. Z levého křídla se prosadil Sigurmannsson.
58'
A možná i bez gólu. Islandu se daří šetřit čas.
58'
Japonci dlouhý útok nedokázali využít a troufám si říct, že pokud teď Island vsítí gól, je rozhodnuto.
56'
Velká komplikace pro Japonce. Mijazaki v útoku chtěl místo střely přihrávat, jenže míč na spoluhráče neprotlačil. A rychlý protiútok dokonale využil Sigurmannsson.
55'
Palmarsson našel skulinu v obraně Japonska a bleskově se do ní vřítil. Navíc se mu podařilo prostřelit japonského gólmana.
54'
Japonci využívají zaváhání svých soupeřů a pořádně dramatizují tento zápas!
53'
Island pokazil přechod do útoku a přichází o míč.
53'
Naopak Japoncům se podařilo snížit po průniku obranou středem hřiště.
52'
Island ale šanci na zvýšení náskoku nevyužil.
51'
Agarie poslal svou střelu vedle islandské branky.
50'
Palmarsson šel sám na brankáře a proměnil rychlý protiútok.
49'
Oba týmy si vyměnily neúspěšné útoky.
48'
Ubránili se a rychlý protiútok využil Mijazaki.
47'
Japoncům jejich útok štěstí nepřinesl a musí se rychle vracet do obrany.
47'
Island ale drží poměrně komfortní náskok. Zpoza hned tří obránců protlačil prudkou střelu Magnusson.
46'
Výborným průnikem do brankoviště se prosadil Tokuda, jenž vstřelil svůj druhý gól v utkání.
45'
Technicky se prosadil Sigurmannsson.
44'
Útočný faul Japonců je zbavuje šanci na snížení.
44'
Vyloučení v týmu Island (Ólafur Gústafsson).
44'
Oddechový čas Japonska.
43'
Do protipohybu brankáře se na druhé straně trefil Gudmundsson.
43'
Japonci využili dlouhý postupný útok dalekou střelou zpoza devítky, kterou proměnil Baig.
41'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Island (Arnór Thór Gunnarsson).
41'
Při rychlém protiútoku Islandu fauloval Šida, který obdržel za svůj hodně nečistý zákrok červenou kartu.
41'
Islanďané svůj útok promarnili a čeká je tuhá obrana, aby zabránili vyrovnání.
40'
Výborné postavení na hranici brankoviště přetavil v trefu Kasahara.
40'
Bleskově vrací dvoubrankový náskok Islandu Sigurmannsson.
39'
Doplatili na to Islanďané, kteří přišli o míč a Mijazaki proměnil rychlý protiútok.
39'
S góly se v této fázi zápasu poměrně šetří. V souhře obou celků je spousta nepřesností.
37'
37'
Faul japonského týmu byl potrestán sedmimetrovým hodem.
36'
Japonci nakonec kazí kombinaci nepřesnou přihrávkou.
35'
Tokuda se marně snažil překonat islandského brankáře. Útok Japonska ale pokračuje.
34'
33'
Brankář Kaj vychytal zakončení Islandu.
32'
Útok Islandu byl využit po průniku k brankovišti přes dvojici japonských obránců.
31'
Do mírného protipohybu brankáře poslal svou střelu Narita.
31'
Arnarsson v úvodu druhého poločasu přestřelil.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 16:21.
Japonci sice do zápasu vstupovali v rolích jasných outsiderů, ale zatím Islanďany v mnoha fázích zápasu přehrávají. Přinejmenším jsou však zcela vyrovnaným soupeřem a jen trocha smůly jim sebrala šanci odejít do kabin za nerozhodného stavu.
30'
30'
Břevno zastavilo střelu Agarieho!
30'
Island v obraně zabojoval, narušil kombinaci soupeře a Gudmundsson proměnil rychlý protiútok.
30'
Další z islandských hráčů zůstává na hřišti. Gustafsson při obranném zákroku špatně došlápl.
29'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Island (Stefan Rafn Sigurmannsson).
29'
Po faulu bude Island střílet sedmičku.
28'
Japonsko se dostává na začátku 28. minuty do vedení. Jošino technickým obloučkem překonal brankáře. Na hřišti zůstal ležet Gunnarsson, který odnesl střet s japonským hráčem nepřijemným pádem.
27'
Chyba v útoku evropského týmu. Míč přeletěl japonskou branku.
26'
Kadojama si naskočil z levé strany a přes dva obránce skóruje.
26'
Island se neprosadil a Japonci si berou oddechový čas.
25'
Elísson poprvé dnes v akci. Z levého křídla se nemýlil.
25'
Rychlá kombinace Japonců, seběh Kadojamy na střed a střela do protipohybo Gustavssona.
24'
Ale znovu příliš uspěchaný útok Islandu. Brankář Kaj byl na zakončení zpoza devítky připraven.
24'
Pasivita stála japonský tým míč.
23'
Žlutá karta pro tým Island (Arnar Freyr Arnarsson).
23'
Islanďané svůj útok trochu uspěchali a přichází o míč. Japonci mohou opět srovnat.
22'
Hodně rychle snižuje Tokuda.
21'
Krátká pauza Islandu prospěla. Přes dva obránce se prosadil střelecky Magnussón.
21'
Oddechový čas pro Island.
20'
Tamakawa z levé strany přestřelil.
20'
Palmarsson zpoza obrany vyslal na japonskou branku hotový smrtící projektil. Rychlý míč zapadl do branky.
19'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Japonsko (Juto Agarie).
19'
Po faulu na Japonce bude Agarie střílet sedmičku.
18'
Jónsson byl sice tísněn obráncem a střílel v pádu z velké dálky, ale i tak dostal míč do sítě.
18'
Kubo v brance Japonska vyškrábl míč a zastavil takřka jistý gól soupeře.
17'
Dlouhý útok využil Watanabe, který srovnává na 7:7!
16'
Baig byl zastaven nedovoleně, akce Japonska pokračuje.
16'
Japonci se budou moci pokusit o vyrovnání. Ubránili další útok soupeře.
15'
Dost velkou smůlu měl brankář Islandu, který zakopl o vlastní nohu a spadl do své branky těsně před tím, než mohl zastavit pomalou střelu Baiga.
14'
Zákrok islandského brankáře ale nebyl využit. Jeho spoluhráči v útoku nepředvedli zhola nic.
14'
Gustavsson výtečně zasáhl proti střele z pravého křídla.
13'
Gunnarsson bleskově napravil situaci a nedal japonskému brankáři šanci.
12'
Japonci se dotáhli na rozdíl jediné branky.
12'
Islanďanům nevyšla kombinace a míč skončil v autu.
11'
Agarie pronikl k brankovišti na levé straně a úspěšně zakončil svůj útok.
10'
Island se vůbec nedostal ke střele.
10'
Japonci se v útoku opět neprosadili. Watanabe chyboval.
9'
Oba týmy si vyměnily nepřesná zakončení.
8'
Jónsson při své střele zpoza obrany nezaváhal a prostřelil japonského brankáře.
7'
Motoki snížil střelou z pravé strany.
7'
Zpoza devítky střílí svůj druhý gól Gudmundsson.
7'
Japonci v útoku ztrácí míč.
6'
Bleskový přechod do útoku ze strany Islandu. Gudjunsson se prosadil při střele přes obránce.
5'
Střelou o zem rychle snižuje Watanabe.
5'
Japonci znovu ponechali na hranici brankoviště jednoho z Islanďanů. Arnarsson toho dokonale využil.
4'
Gudmundsson pronikl skrz obranu a po náskoku do brankoviště vrací vedení Islandu.
3'
Rychlou odpověď zpoza dvou obránců zapisuje Agarie.
2'
Zcela zapomenut zůstal na hranici brankoviště Jónsson, který otevírá skóre zápasu.
2'
Vyloučení nyní postihlo i japonský celek.
2'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Japonsko (Šinnosuke Tokuda).
1'
Faul na Watanabeho při střelbě znamená sedmimetrový hod. A také první vyloučení na islandské straně.
1'
Zápas začínají svým útokem japonští házenkáři.
1'

Japonsko: Kubo, Kaj – Kadojama, Agarie, Jošino, Okamoto, Tamakawa, Motoki, Šida, Anri Doj, Watanabe, Tokuda, Narita, Baig, Kasahara, Mijazaki, Higašinagahama.

Island: Gústavsson, Björgvinsson – Palmarsson, Elísson, Sigurmannsson, Gíslason, Trastarson, Gudjonsson, Magnússon, Ingason, A. T. Gunnarsson, Kristjánsson, Arnarsson, Gudmundsson, Gústafsson, Jónsson, Einarsson..
Japonci na turnaji zatím prohráli ve všech třech odehraných zápasech. Paradoxně nejvyrovnanější utkání odehráli se Španělskem, jemuž podlehli 22:26, přičemž Španělé jsou tradičně silným týmem. Island naopak po porážkách se Španělskem a Chorvatskem zvítězil jednoznačně nad Bahrajnem a v závěrečných dvou zápasech se ještě chce porvat o postup.
Boje v základních skupinách mistrovství světa pomalu vrcholí. V rámci skupiny B čeká na Island velmi důležitý souboj proti Japonsku. Island jako výrazný favorit střetnutí nutně potřebuje získat dva body, aby se dotáhl v tabulce ke třetí Makedonii a mohl ještě bojovat o postup do další fáze turnaje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.