MS v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Katar : Švédsko  - 16. ledna 2019   20:30

Katar
Katar
4' Binalí  • 4' Zúaví  • 11' Zúaví  • 19' Capote  • 20' Marzo  • 22' Binalí  • 24' Binalí  • 27' Madadi  • 30' Binalí  • 31' Capote  • 32' Marzo  • 34' Capote  • 39' Binalí  • 41' Marzo  • 51' Madadi  • 53' Madadi  • 58' Binalí  • 59' Binalí  • 59' Binalí
22:23
(11:10)
Švédsko
Švédsko
3' L. Nilsson   • 8' Lagergren   • 12' Lagergren   • 14' Gottfridsson   • 19' L. Nilsson   • 21' Zachrisson   • 23' L. Nilsson   • 23' Zachrisson   • 30' L. Nilsson   • 31' L. Nilsson   • 35' L. Nilsson   • 37' L. Nilsson   • 38' Zachrisson   • 41' A. Nilsson   • 43' Zachrisson   • 44' Zachrisson   • 46' Zachrisson   • 52' A. Nilsson   • 54' L. Nilsson   • 55' Lagergren   • 56' A. Nilsson
Katar
Schulze R. (Ger) – Tonnies T. (Ger)
Royal Arena (Kodaň)
Švédsko

Tohle je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera.
Je dobojováno! Katar se dnes prezentoval vynikajícím výkonem, avšak v závěru utkání týmu z arabského poloostrova docházely síly, čehož Švédové využili dokonale. Ti rozhodně se svou hrou spokojeni nebudou, i tak ale budou rádi za to, že si svou stoprocentnost na turnaji udrželi.
Katar – Švédsko 22:23 (11:10)
Nejvíce branek: Binalí 8, Sinan 3/3, Madadi 3 – Nilsson 8, Zachrisson 6, Nilsson 3. Rozhodčí: Schulze R. (Ger) – Tonnies T. (Ger). Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/2. Vyloučení: 4:3. ČK: Arnesson (SWE).
60'
Palicka chytá, je tu konec!
60'
Útočný faul, Katar má dvacet vteřin na srovnání!
59'
Tak to je neuvěřitelné! Z takřka rozhodnutého utkání se stalo obrovské drama, když se třikrát po sobě prosadil Binalí!
59'
Binalí využil špatné rozehry švédské reprezentace a ze samostatného úniku snížil.
58'
Oddechový čas pro Švédsko.
58'
O kosmetickou úpravu skóre se postaral svým pohledným lobem Binalí.
57'
Palicka vychytal střelu soupeře a slaví! Ví totiž, že výhra dnes putuje za skandinávským celkem!
56'
Nilsson se prosmýkl kolem brankoviště až na střední spojku, odkud nekompromisně míč napálil do pravého horního rohu.
56'
Švédové překazili soupeřům kombinaci a troufám si tvrdit, že to byl moment, jenž určil vítěze dnešního zápasu.
55'
Oddechový čas pro Katar.
55'
Lagergren se prezentoval tygřím skokem, který završil střelou od země do brány.
55'
Jeden z Katařanů se pokusil v pádu z pivota zakončit, to se mu však nepodařilo.
54'
Nilsson se vyšvihl nad bránící soupeře a vyslal dělovku, která zapadla k pravé tyči.
54'
Vyloučení v týmu Katar (Júsuf Binalí).
53'
Znova byl úspěšný Madadi, jenž dostává na levém křídle poněkud hodně prostoru.
52'
Nilsson parádně vybojoval na zemi míč, načež vybídl svého jmenovce ke skórování, a ten nabídkou nepohrdl.
51'
Z levého křídla se postaral o přesnou střelu Madadi.
50'
Zahanbit se nenechal ani na druhé straně Šarić, který tak udržel šanci svého týmu na bodový zisk.
50'
Roine nepřekonal Palicku, který tak trochu fotbalově vyrazil míč z nebezpečného prostoru.
49'
Tollbring to zkusil přes celé hřiště do prázdné katarské brány, tu se mu ale nepodařilo trefit.
48'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Švédsko (Niclas Ekberg).
48'
Vyloučení v týmu Katar (Moustafa Heiba).
48'
O emoce momentálně není nouze. Po faulu na Gottfridsson to začalo trochu vřít, horší by však bylo, kdyby rozhodčí nepřidělili Švédsku sedmimetrový hod.
48'
47'
Capote si nyní trochu naivně myslel, že může Palicku prostřelit pokusem na bližší tyč.
47'
Vyloučení v týmu Švédsko (Kim Ekhdal du Rietz).
46'
Po dlouhé době se dostává do vedení Švédsko! Může za to Zachrisson, jehož výkon v druhém poločase je famózní.
46'
Tempo hry se nám poněkud zpomalilo, avšak rozhodně se tomu nelze divit, oba celky tuší, že se blíží do tuhého.
45'
Capote napálil z pravé spojky míč pouze do břevna!
44'
Katarský hráč ztratil míč, čehož využil Palicka a vyslal do brejku Zachrissona, jemuž se podařilo srovnat.
43'
V tomto případě již byl na střelu Zachrissona krátký, nutno však dodat, že se jednalo o projektil nechytatelný.
42'
Šarić se znova raduje! Bylo by neuvěřitelné, kdyby dnes Katar zvítězil! A právě by to byl tento muž, který by na tom měl největší zásluhu.
41'
Marzo si naběhl směrem ke středu brankoviště a prudkou střelou k protější tyči se prosadil.
41'
Nilsson naznačil prudkou střelu, místo čehož odrazil míč jen od palubovky.
40'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Katar (Vadždí Sinan).
39'
Výkon Šariće je jedním z hlavních faktorů dobré hry kataru. Tentokrát to bylo poněkolikáté, co zabránil soupeři ve vyložené šanci ke skórování.
39'
Gól vstřelil tým Katar (Júsuf Binalí).
38'
Šarić spasil Katar, když si poradil s rychlým brejkem švédské reprezentace!
38'
38'
Po střele Zachrissona z pravého křídla máme srovnáno!
37'
Z pivota napálil Zúaví míč jen do břevna!
37'
Nilsson dostal spoustu prostoru na střední spojce, odkud následně vyslal jedovatou střelu do pravého horního rohu brány Kataru.
36'
Dalekonosnou střelu soupeře v klidu chytil Palicka.
36'
Berrached se stihl vrátit pro kutálející se balón, díky čemuž zůstanou Katařané v útoku.
35'
Gól vstřelil tým Švédsko (Lukas Nilsson).
35'
Zúaví parádně vystihl letící přihrávku, nedokázal ji však zpacifikovat a jen docílil toho, že míč změnil trajektorii.
35'
Vyloučení v týmu Katar (Rafael Capote).
34'
Švédsko si nemůže najít cestu skrz obranu Kataru, která dnes působí nadmíru kompaktně.
34'
Tak tohle začíná být pro Švédsko opravdu vážné! Doslova se probil obranou soupeře Capote, načež dokázal, že je pro svůj celek nepostradatelný.
33'
Následně vyslal jeden z jeho spoluhráčů střelu, jež ovšem o metr minula svatyni reprezentace z arabského poloostrova.
33'
Faul katarského hráče zastavil Mielsena, který by v opačném případě jednoznačně zakončoval.
32'
S brankami se nám začátku druhého poločasu roztrhl pytel. Nyní to byl Marzo, jehož střela zapadla za záda Palicky.
31'
Vzápětí o sobě dal vědět Nillsson, když prostřelil brankáře soupeře z pravé spojky.
31'
První akce Kataru ve druhém poločase skončila brankou, o kterou se postaral Capote.
31'
Tak tohle jsme rozhodně nečekali! Katar je zatím lepším celkem a po zásluze vede. Švédové se trápí hlavně v koncovce, dále pouštějí soupeře ke vskutku jednoduchým střelám, které zkušená reprezentace Kataru bez větších potíží proměňuje.
Druhý poločas začne přibližně v 21:20.
30'
30'
Arnesson nevybíravým způsobem zasáhl do obličeje Binalího, za což si vysloužil červenou kartu.
30'
Binalí v poslední sekundě rozhodl o tom, že Katar půjde do druhého poločasu s mírným náskokem!
30'
Chvíli před koncem prvního poločase se prosazuje po brejkové situaci Nilsson.
29'
Hassaballa poněkud basketbalově nyní zasmečoval po solidním výskoku do brány soupeře, jenže v cestě mu stál brankář Švédska.
28'
Ten stejný hráč se vzápětí dostal ke střele, tu bych ale rozhodně mezi ty povedené nezařadil.
28'
Arnesson byl při svém průniku faulován, díky čemuž mohou pokračovat Švédové v útoku.
28'
27'
Madadi se prosadil z levého křídla a zahnal Švédy do situace, ve které by se rozhodně na konci prvního poločasu nacházet neměli!
26'
Vyloučení v týmu Švédsko (Jesper Nielsen).
25'
Arnesson se po krásném náběhu pokusil technickým způsobem dostat míč pod nohami Šariće, jenomže se mu vůbec nepodařilo trefit bránu.
25'
Tyč vypomohla katarskému týmu, neboť byla orazítkována střelou z pravé spojky.
24'
Binalí si smlsl na brankáři Švédska, když ho z bezprostřední blízkosti jemným lobem přehodil.
24'
Vyloučení v týmu Švédsko (Max Darj).
23'
Značné hlasité podpory ze strany fanoušků dokázal využít Zachrisson z následného protiútoku.
23'
Dvakrát po sobě vytáhl Palicka neuvěřitelný zákrok! Tak tohle bych se nebál označit za nejlepší moment prvního poločasu!
23'
22'
Kataru evidentně oddechový čas prospěl! Binalí se podruhé prosazuje a otáčí průběh utkání.
21'
21'
Gól vstřelil tým Švédsko (Mattias Zachrisson).
20'
Je srovnáno! Nikým nehlídaný Marzo měl dost prostoru na to, aby si udělal s míčem do chtěl.
19'
Capote vyslal dělovou, a hlavně skrytou ránu, na kterou Palicka nedokázal včas zareagovat.
19'
19'
Nilsson se probojoval přes tři soupeře a svou pohlednou akci zakončil střelou k pravé tyči.
18'
Šarić vyšvihl svou pravou ruku proti střele Ekberga z pravého křídla.
17'
Katařanům byla dlouhou dobu signalizovaná pasivita, takže to jeden z nich jednoduše musel vzít na sebe. Nakonec k tomu přece jen došlo, střela házenkáře v červeném dresu však nebyla přesná.
16'
Zúaví skvělým obranným zákrokem zabránil tomu, aby se střela jeho spoluhráče po odražení odd břevna dokutálela do autu.
16'
Žlutá karta pro tým Švédsko (Kim Ekhdal du Rietz).
15'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Švédsko (Jerry Tollbring).
15'
Žlutá karta pro tým Katar (Anis Zúaví).
15'
Ekberg byl při svém průniku z pravého křídla faulován, a tak následuje sedmimetrový hod.
14'
Zúaví byl zastaven dobře postaveným brankářem švédské reprezentace.
14'
Ze střední spojky se pohlednou střelou prosadil Gottfridsson.
13'
Žlutá karta pro tým Švédsko (Max Darj).
12'
Palicka si poradil se střelou soupeře z levého křídla. Následně musel být ve střehu i strážce svatyně Kataru, kterému však pomohla branková konstrukce.
12'
Gól vstřelil tým Švédsko (Albin Lagergren).
11'
Po další chybě v kombinaci švédského týmu se dostal do brejku Zúaví a stoprocentní šanci s přehledem zvládl.
11'
Žlutá karta pro tým Katar (Rafael Capote).
9'
9'
Švédský brankář nyní hledal některého ze svých spoluhráčů dlouhou nahrávkou, pro kterou si ale doskočil katarský reprezentant.
8'
Palicka se pokusil dopravit kulatý nesmysl přes celé hřiště do odkryté brány Kataru, tento záměr mu však nevyšel.
8'
Lagergren se dobře uvolnil na střední spojce a svou dělovou ránou nedal brankáři soupeře sebemenší šanci.
8'
7'
Palicka si přihodil nějakou bolístku, když zavadil o tyčku při snaze o zdvižení míče.
6'
6'
Gottfridsson si dokráčel pro sedmimetrový hod.
6'
Pasivita katarské reprezentace, hrát tak mohou hráči ve žlutých dresech.
5'
Švédi se rozjíždějí vskutku pomalu. Nyní vyslal nepříliš nadějnou střelu Gottfridsson, jemuž se podařilo jen trefit připraveného katarského gólmana.
4'
Zúaví využil zaváhání v kombinaci švédské reprezentace a proměnil svůj samostatný únik.
4'
3'
Úžasný Palicka! Ten skvěle zabránil ve skórování Binalímu, jenž zakončoval z bezprostřední blízkosti.
3'
Nilsson se postaral o první gól zápasu, když ze střední spojky propálil vše, co mu stálo v cestě.
3'
Žlutá karta pro tým Katar (Júsuf Binalí).
2'
Lagergren byl faulován při své snaze o dostání do lepší pozice.
2'
2'
Palicka si počínal také nadmíru dobře proti střele z podobného prostoru.
1'
Šarić si připsal první zákrok, když vychytal z pravého křídla zakončujícího soupeře.
1'
První útok mají k dispozici Švédové, kteří disponují v Dánsku obrovskou podporou ze strany fanoušků.
1'

Katar: Šarić, Suljaković, Júsuf – Ajssá, Birrašíd, Capote, Marzo, Hassaballa, Šajíb, Madadi, Roiné, Sinan, Zakar, Zúaví, Binalí, Heiba.

Švédsko: Appelgren, Palicka – Andersson, Arnesson, Darj, Ekberg, Ekhdal du Rietz, Gottfridsson, Jeppsson, Lagergren, Nielsen, A. Nilsson, L. Nilsson, Tollbring, Wanne, Zachrisson.

Rozhodčí: Schulze R. (Ger) – Tonnies T. (Ger).
Vzájemné souboje

Tyto dvě reprezentace se střetly jen jednou, před dvěma lety se povedlo zvítězit Švédům jednoznačným rozdílem, což se vlastně očekává i dnes.
Katar

Katar si dost zkomplikoval cestu, když na začátku turnaje podlehl Angole, která šla do tohoto duelu v roli obrovského outsidera. Světe div se, dokázala svého soupeře udolat a dostala se do boje o postup, který by v případě tohoto afrického celku znamenal neuvěřitelný úspěch.
Katar si nemůže dovolit v následných duelech zaváhat, jenže bude to mít nadmíru těžké proti kvalitnímu soupeři, jakým Švédsko bezpochyby je.

Utkání na MS:

14.01.19 Maďarsko – Katar 32 : 26
13.01.19 Katar – Egypt 28 : 23
11.01.19 Angola – Katar 24 : 23
Švédsko

Švédsko je na turnaji zatím stoprocentní, a to naprosto dominantním způsobem. Výjimkou Egypta byly všechny utkání spíše exhibice, které skandinávská reprezentace mohla brát spíše jako trénink. Upřímně, nikdo ani nic jiného neočekával. Švédský tým je vicemistrem Evropy, a tak i zde na světovém šampionátu patří mezi favority.

14.01.19 Švédsko – Angola 37 : 19
13.01.19 Švédsko – Argentina 31 : 16
11.01.19 Egypt – Švédsko 24 : 27
Vítám vás u utkání na světovém šampionátu v házené, ve kterém proti sobě nastoupí výběry Kataru a Švédska. Zápas, z jehož průběhu vám poskytnu textový on-line přenos, má naplánovaný začátek na 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.