MS v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Makedonie : Island - 17. ledna 2019   18:00

Makedonie
Makedonie
2' F. Lazarov  • 4' Peševski  • 5' Georgievski  • 7' Manaskov  • 14' K. Lazarov  • 15' Peševski  • 19' Manaskov  • 20' Manaskov  • 23' Manaskov  • 25' Taleski  • 27' K. Lazarov  • 30' K. Lazarov  • 31' Taleski  • 34' Taleski  • 46' Peševski  • 50' K. Lazarov  • 52' Peševski  • 53' Popovski  • 56' Kuzmanovski  • 59' Manaskov
22:24
(13:11)
Island
Island
1' A. T. Gunnarsson   • 9' A. T. Gunnarsson   • 11' Magnússon   • 13' A. T. Gunnarsson   • 17' Gústafsson   • 18' A. T. Gunnarsson   • 20' Magnússon   • 22' Jónsson   • 23' Sigurmannsson   • 27' A. T. Gunnarsson   • 30' Palmarsson   • 31' Magnússon   • 33' Einarsson   • 35' A. T. Gunnarsson   • 36'    • 40' A. T. Gunnarsson   • 45' Jónsson   • 50' Arnarsson   • 54' Palmarsson   • 56' Elísson   • 58' A. T. Gunnarsson
Makedonie
Kurtagic, Wetterwik (oba SWE)
Island

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Makedonie – Island 22:24 (13:11)
Nejvíce branek: Lazarov 5/1, Manaskov 5, Taleski 4 – Gunnarsson 10/2, Elísson 2, Arnarsson 2. Rozhodčí: Kurtagic, Wetterwik (oba SWE). Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/2. Vyloučení: 3:4.
Islanďan Gunnarsson se stal nejlepším hráčem zápasu.
Neskutečný závěr zápasu. Poslední útok Makedonie zastavily dvě tyče a islandský brankář. To vše zhatilo ještě naději Makedonců. Island naopak slaví postup do hlavní fáze mistrovství světa, když se mu podařilo otočit utkání s Makedonií.

Island se dokázal dostat ze stavu 13:15 a po výhře 24:22 po zásluze postupuje. Smutnou Makedonii čekají jen souboje o konečné 13. místo v President Cupu.
60'
A poté zákrok Gustavssona! Island postupuje!
60'
Tyč Manaskova, tyč z dorážky!
60'
Makedonie musí rychle zakončit.
59'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Island (Arnór Thór Gunnarsson).
59'
Faul na Kristjanssona a sedmička!
59'
Makedonie musí ubránit islandský útok.
59'
Manaskov využil rychlý protiútok! Boj o postup je nyní o jediný gól!
59'
Jenže Island svůj útok neproměnil!
58'
Makedonie přichází o míč a Island může rozehrát!
58'
Ještě dochází k nějakým protestům.
58'
Gunnarsson sice sedmičku nedal, ale míč se k němu po zákroku Ristovskiho odrazil zpět a z dorážky se už nemýlil! Ristovski se zlobí na své spoluhráče, že nereagovali rychleji.
58'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Island (Arnór Thór Gunnarsson).
58'
Faul na Palmarssona a sedmička Islandu! Do konce zbývají dvě a půl minuty, tohle může být vzhledem k vývoji zápasu klíčový gól.
57'
Zblokovaná střela a míč získává Island!
57'
Makedonie kombinuje před islandským brankovištěm.
56'
Z levého křídla si do prostoru seběhl Elisson a dává gól!
56'
Krásně se uvolnil Kuzmanovski, který vnikl do obrany a propálil Gustavssona.
55'
Nedovolený zákrok Islanďanů na Peševskiho. Akce Makedonie bude pokračovat.
55'
Míč se odrazil do autu, u míče je tak Makedonie.
55'
Palmarsson napálil horní tyč!
54'
Útočný faul Makedonie a Island může opět ve skóre odskočit.
54'
Po oddechovém času Islandu se dokázal střelou do protipohybu prosadit Palmarsson.
53'
Ztrátu Islandu potrestal Popovski, který vyrovnává na 20:20!
52'
Peševski se obtočil kolem Gunnarssona a snižuje.
51'
51'
Sedmička po faulu na Kristjanssona.
50'
Bleskově z pravé strany snižuje Lazarov!
50'
V pádu se prosadil Arnarsson a zvyšuje vedení.
49'
Technická chyba Makedonie a další ztráta míče.
48'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Island (Stefan Rafn Sigurmannsson).
48'
Vyloučení v týmu Makedonie (Stojanče Stoilov).
48'
Makedonci se provinili faulem v brankovišti. A hodně nečistého. Vyloučení a sedmička.
47'
Ti ji nevyužili. Gustavsson zasáhl.
46'
Ristovski vychytal střelu Gudmundssona a dává svým spoluhráčům šanci na vyrovnání!
46'
Po vyloučení se Island pouští do útoku. K vyloučení došlo totiž po gólu Makedonie.
46'
Vyloučení v týmu Island (Ólafur Gústafsson).
46'
Zpoza obrany se dokázal prosadit Peševskiů.
45'
Makedonci v útoku přišli o míč a velmi rychle se dokázal na druhé straně prosadit Jonsson! Island vede o dva góly a Makedonie reaguje oddechovým časem.
44'
Island se poprvé od začátku utkání dostává do vedení! Dnešní utkání bude ještě hodně zajímavé!
43'
Oba týmy si vyměnily několik neúspěšných útoku se ztrátami míče. U něj jsou nyní Islanďané.
41'
Island se v útoku prosadit nedokázal.
40'
Naštěstí to vypadá, že Georgijevskí je v pořádku. Hra pokračuje.
40'
Georgijevskiho střela o zem přelétla bránu. Makedonský házenkář ale zůstává ležet na zemi, schytal totiž "kopačku" do obličeje. Brankář Gustavsson ho trefil svou vykopnutou nohou.
40'
Makedonci si berou oddechový čas.
40'
První střela na prázdnou bránu skončila na horní tyči. K odraženému míči se ale dostal Gunnarsson, který už prázdnou bránu využil. Tohle byla jednoznačně chyba makedonské obrany.
39'
A Gustavsson zastavuje rychlý brejk po pravém křídle. Ale Makedonci zůstávají u míče.
39'
Ale i Ristovski si vychutnal zákrok proti útoku z levého křídla!
38'
Na hraně brankoviště byl zastaven osamocený Lazarov. Poté se neprosadil ani z křídla Manaskov.
37'
Daleká střela Palmarssona na Ristovskiho nezabrala.
37'
Makedonie v útoku přišla o míč.
36'
Ale ještě než jeden z hráčů vpustil na hřiště Ristovskiho, tak Island využil prázdné brány soupeře. Tento risk možná Makedonii stál už pár vychytaných gólů.
36'
Makedoncům se podařilo prosadit středem.
35'
Velmi dlouhý útok svého týmu nakonec využil Gunnarsson.
35'
Kristjansson byl rovněž nedovoleně zastaven.
34'
Islanďané sice přestřelili, ale jejich útok pokračujel. Došlo k faulu.
34'
Další trefa Taleskiho, jenž vystřelil do protipohybu brankáře.
33'
Naopak na druhé straně se přes obranu a dva soupeře prosadil Einarsson.
32'
Lazarov měl na pravé straně příležitost zvýšit vedení, ale jeho střelu Gustavsson vyráží.
32'
Jonsson naopak svou střelu poslal mimo makedonskou bránu.
31'
Taleski využil drobné skuliny v obraně soupeře.
31'
Na hranici brankoviště se ke střele prosadil Magnusson.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:50.
Souboj o postup hlavní části (či čtvrtfinálové skupiny) mezi Makedonií a Islandem zatím vychází lépe pro prvně jmenovaný celek. Makedonci vedou 13:11 a ve druhém poločase se pokusí svůj náskok uhájit. Pouze vítěz tohoto zápasu se dočká postupu, poražený si zahraje o konečné 13. místo.
30'
30'
Lazarov dokázal poslední útok využít!
30'
Makedonie si před posledním útokem prvního poločasu bere oddechový čas.
30'
Palmarsson na sebe vzal zodpovědnost a snižuje na rozdíl jediné branky!
29'
Důležitý zákrok Gustavssona, který nepustil Makedonii do třígólového náskoku.
28'
Tyč zastavila zakroucenou střelu Sigurmannssona z levého křídla!
27'
Přes dva obránce proměnil svou střelu z dálky K. Lazarov!
27'
Gunnarsson se prosadil z pravého křídla.
27'
Island se rozhodl hrát nyní v útoku bez brankáře.
26'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Makedonie (Kiril Lazarov).
26'
Vyloučení v týmu Island (Elvar Örn Jónsson).
26'
Sedmičku bude střílet i na druhé straně Makedonie. Bude se i vylučovat?
25'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Island. Neúspěšným střelcem byl Gunnarson.
25'
Island navíc bude střílet sedmičku.
25'
Vyloučení v týmu Makedonie (Dejan Manaskov).
25'
Přes obranu vrací Makedonii do vedení Taleski. Ani blokující soupeř ho nezastavil.
25'
Jenže po chybě při přihrávce přichází jen ztráta.
24'
Makedonci se v útoku neprosadili a svou šanci na vedení má Island.
23'
Sigurmannsson si rovněž vyběhl z levého křídla více do prostoru a nedal Ristovskimu přesně mířenou střelou šanci.
23'
Znovu se prosadil Manaskov z levého křídla. Tomu se dnes daří zakončovat své útoky.
22'
Také Makedonie minula bránu, rychlý protiútok následně využil Jónsson.
21'
Střela Palmarssona zpoza devítky bránu Makedonie netrefila.
21'
Žlutá karta pro realizační tým Island.
20'
Manaskov si z křídla seběhl pro odražený míč a rychle využil nepřipravené obrany, která po dalším islandském vyloučení hraje jen ve čtyřech.
20'
Průnikem skrz obranu se dokázal prosadit Magnusson.
19'
Manaskov si seběhl ke středu z levého křídla a nedal Gustavssonovi šanci.
19'
18'
Gunnarsson si vyběhl z pravého křídla a obhodil brankáře Ristovskiho. 6:6.
18'
Vyloučení v týmu Makedonie (Filip Lazarov).
17'
Gustafsson střílí gól přes celé hřiště. Makedoncům se prázdná brána skutečně nevyplácí. I když mít v útoku o jednoho hráče víc je samozřejmě výhoda.
16'
Uspěchanou islandskou střelu zastavil Ristovski.
16'
Také Lazarov míjí Gustavssonovu bránu.
15'
Ztráta Islandu po hodně nepřesné střele.
15'
Peševski se při svém zakončení nemýlil.
14'
Island chtěl okamžitě střílet, kvůli stále prázdné bráně Makedonie při útoku. Jenže míjí a míč získávají opět Makedonci.
14'
K. Lazarov prostřelil Gustavssona.
13'
Kuzmanovski chyboval při přihrávce, ztratil míč, a gól přes celé hřiště vstřelil Gunnarsson.
13'
Palmarsson, který měl na ruce vyrovnání, míjí makedonskou bránu.
11'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Makedonie (Kiril Lazarov).
11'
Gustavsson sice zastavil střelu Kuzmanovskiho, ale ten byl faulován a Makedonie bude střílet sedmičku.
11'
První gól Islandu ze hry. Palmarsson svou zadovkou našel Magnussona, jenž prostřelil Ristovskiho.
10'
Další útok zastavil Gustavsson, ale tentokrát nebyla prázdná brána využita. Island si navíc bere oddechový čas.
9'
Makedonie nadále útočí v sedmi lidech, proto má prázdnou bránu.
9'
Gustavsson svým zákrokem zastavil makedonský útok a gólem přes celé hřiště do prázdné brány se prosadil Gunnarsson.
8'
Island opět v útoku "selhal". Tenhle boj o postup do osmifinálové skupiny mu zatím vůbec nevychází.
7'
Technickým obloučkem se z levého křídla prosadil Manaskov.
6'
Ristovski vykryl zakončení Sigurmannssona z levého křídla a dává svému týmu šanci zvýšit vedení. Island se doposud trefil pouze do prázdné brány na začátku střetnutí.
5'
Po technické chybě Islanďanů se Makedonci vydali do rychlého brejku a Georgievski, jenž šel sám na brankáře, nezaváhal.
5'
Obrana Makedonie se dopustila faulu. Island může pokračovat v útoku.
4'
Peševski se dostal přes obránce až k brankovišti a prostřelil Gustavssona.
3'
Břevno zastavilo útok Georgievskiho z pravého křídla. Islanďané šanci na protiútok nevyužili a ztratili míč.
3'
Palmarsson minul makedonskou bránu. Do útoku se vrací hráči v červeno-žlutých dresech.
2'
Nadvakrát se Makedoncům podařilo prostřelit brankáře Gustavssona. K dorážce se protlačil Lazarov.
1'
Navíc hráli bez brankáře, aby měli v útoku sedm hráčů. A dokonale toho využil Gunnarsson.
1'
Makedonci při prvním útoku pokazili kombinaci a míč zahráli do autu.
1'

Makedonie: Mitrevski, Ristovski – Manaskov, Stoilov, K. Lazarov, Čurlevski, Taleski, V. Markoski, Kuzmanovski, Tankoski, Georgievski, F. Lazarov, Krstevski, Popovski, Peševski, Serafimov.

Island: Gústavsson, Björgvinsson – Palmarsson, Elísson, Sigurmannsson, Gíslason, Trastarson, Gudmundsson, Magnússon, Ingason, A. T. Gunnarsson, Kristjánsson, Arnarsson, Gudjonsson, Gústafsson, Jónsson, Einarsson.

Rozhodčí: Kurtagic, Wetterwik (oba SWE).
Oba týmy se utkaly v kvalifikaci na mistrovství Evropy v roce 2018. Jejich zápasy z května 2017 byly vyrovnané a oba týmy ukořistily výhry v domácím prostředí. Co se zápasů na velkých akcí týče, tak na MS 2017 jejich duel skončil remízou, na ME 2014 a MS 2013 naopak zvítězil Island.
V souboji Makedonie a Islandu jde o jediné – a vlastně to nejdůležitější. Vítěz postoupí do osmifinálové skupiny, poražený jen do bojů o konečné 13. – 17. místo. Rozdíl je přitom obrovský. Vítěz dostane šanci bojovat ještě o medaile, poražený zůstane v poli poražených.
V tomto přenosu se budeme věnovat souboji mezi Makedonií a Islandem.
Mistrovství světa v házené čeká poslední hrací den základních skupin. Během čtvrtečního programu se rozuzlí poslední hádanky o tom, které týmy projdou do další fáze a které si naopak zahrají pouze o Prezidentův pohár, tedy 13. – 24. místo.