MS v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Norsko  : Maďarsko - 23. ledna 2019   18:00

Norsko
Norsko
2' Röd  • 3' Jöndal  • 8' Jöndal  • 9' Röd  • 10' Jöndal  • 13' Sagosen  • 14' Gullerud  • 15' Björnsen  • 18' Myrhol  • 19' Myrhol  • 21' Sagosen  • 22' Röd  • 25' Röd  • 27' S. Johannessen  • 32' Jöndal  • 33' Överby  • 33' Björnsen  • 34' Röd  • 36' Björnsen  • 36' Sagosen  • 37' Gullerud  • 41' Röd  • 42' Myrhol  • 42' Björnsen  • 44' Myrhol  • 46' Myrhol  • 48' Överby  • 51' Röd  • 54' Jöndal  • 56' Sagosen  • 57' Myrhol  • 59' S. Johannessen  • 60' Björnsen
35:26
(16:13)
Maďarsko
Maďarsko
1' Bánhidi   • 4' Lékai   • 7' Bánhidi   • 10' Balogh   • 13' Balogh   • 16' Bóka   • 18' Lékai   • 22' Balogh   • 25' Bánhidi   • 26' Bodó   • 27' Balogh   • 31' Bodó   • 35' Bodó   • 39' Bodó   • 45' Lékai   • 49' L. Nagy   • 50' Lékai   • 51' Balogh   • 57' Lékai   • 58' Bánhidi
Norsko
Christensen, Bergerud – Sagosen, Myrhol, Jakobsen, Jöndal, Björnsen, Gullerud, S. Johannessen, O'Sullivan, Tangen, Reinkind, Blonz, Röd, Lie Hansen, Överby.
Schulze, Tonnies (Německo)
Jyske Bank Boxen, Herning
Maďarsko
Székely, Mikler – Sipos, Ilyés, Schuch, Juhász, Balogh, Ligetvári, Bóka, L. Nagy, Máthé, Bánhidi, Szita, Bodó, Hornyak, Lékai.

Norsko – Maďarsko 35:26 (16:13)
Nejvíce branek: Röd 7, Jöndal 7/2, Myrhol 6, Björnsen 5, Sagosen 4 – Balogh 11/6, Lékai 5, Bánhidi 4, Bodó 4. Rozhodčí: Schulze, Tonnies (Německo). Sedmimetrové hody: 2/2 – 6/6. Vyloučení: 4:4.
Zápas byl otevřený do stavu 16:14 na začátku druhé půle, pak Norové svého soupeře zadupali do země, při střelbě měli úspěšnost blížící se sto procentům a ani skvělý výkon maďarského tahouna Zsolta Balogha nepomohl středoevropským házenkářům odvrátit vyřazení z šampionátu, na kterém obsadí až desáté místo a nezajistí si přímý postup na olympijské hry 2020.
Norové nyní musejí čekat na výsledek skandinávského derby mezi Švédskem a domácím Dánskem. Při vítězství Švédů o čtyři, tři nebo dva a poměru skóre 30:28 a vyšším postoupí oba aktéři večerního duelu a Norům nepomůže do semifinále ani dnešní vysoká výhra.
Tento šlágr skupiny můžete sledovat také spolu s námi, já děkuji za pozornost a přeji hezký večer.
Němečtí sudí ještě na videu prohlíželi maďarskou trefu do sítě, ta už ale padla zlomek vteřiny po siréně a tak není uznána. Na výsledku to nic nemění.
60'
Gól vstřelil tým Norsko (Kristian Björnsen). Z pravého křídla si naběhl na střed a napnul síť.
60'
Oddechový čas si vzal trenér Norska, ač to 50 vteřin před koncem za osmigólového vedení vcelku postrádá smysl. Možná si Christian Berge na lavičce připadá osamělý a chce si popovídat...
59'
Bánhidi po rychlé kombinaci v pádu minul branku, je zřejmě rozhodnuto. Do konce zápasu chybí minuta a čtvrt.
59'
Gól vstřelil tým Norsko (Göran S. Johannessen). Jenže Skandinávci mají stále vysokou úspěšnost střelby.
58'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Bence Bánhidi). Maďaři se prosadili v power-play bez brankáře.
57'
Gól vstřelil tým Norsko (Bjarte Myrhol). Nekompromisní zakončení nikým nehlídaného házenkáře z brankoviště.
57'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Máté Lékai). Rychlý kontr a zakončení k tyči z výskoku na levé spojce.
56'
Gól vstřelil tým Norsko (Sander Sagosen). Mikler si na míč sáhl, ale ten doskákal kousek za brankovou čáru.
55'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Maďarsko (Zsolt Balogh). K odvrácení vyřazení potřebují bílí ještě dva góly.
55'
Lékaie fauloval při průniku Röd, je tu další sedmička.
55'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Maďarsko (Zsolt Balogh). Pátá proměněná sedmička a celkově jubilejní desátá trefa uherské hvězdy.
54'
Gól vstřelil tým Norsko (Magnus Jöndal). Zápas o sedmé místo se Maďarům vzdaluje do nenávratna.
53'
Lékai ztratil na brankovišti stabilitu a spadl Tangenovi do náruče jako nevěsta před radnicí. Oba to vzali s úsměvem.
51'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Zsolt Balogh). Ten už se trefuje do černého podeváté!
51'
Gól vstřelil tým Norsko (Magnus Abelvik Röd). Sedmá trefa v zápase.
51'
Oddechový čas pro skandinávský celek si vyžádal Christian Berge.
50'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Máté Lékai). Třetí úspěch v řadě, Lékaiova střela do prázdné brány přes celé hřiště ještě vykřesala jiskřičku naděje. Maďarům stačí i porážka 25:30.
49'
Gól vstřelil tým Maďarsko (László Nagy). Naskočil si do oslabené obrany z pravé spojky a prudkou střelou nedal brankáři šanci.
48'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Maďarsko (Zsolt Balogh). Stoprocentní úspěšnost obou celků v proměňování sedmiček trvá.
48'
Vyloučení v týmu Norsko (Eivind Tangen) za stažení dresu.
48'
Gól vstřelil tým Norsko (Petter Överby). Opět neúspěšný útok bílých a proměněný brejk na druhé straně.
46'
Gól vstřelil tým Norsko (Bjarte Myrhol). Obtočil se kolem svého strážce na brankovišti a nad brankářovým ramenem pokračuje v demolici maďarské házené.
45'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Máté Lékai). Slabá útěcha pro fanoušky tohoto celku.
44'
Gól vstřelil tým Norsko (Bjarte Myrhol). Dostal prostrčený míč mezi třemi a z brankoviště technicky zvyšuje na rozdíl 10 branek.
44'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Maďarsko (Zsolt Balogh). Trestný hod byl nařízen za faul na Bánhidiho.
42'
Gól vstřelil tým Norsko (Kristian Björnsen). Znovu se zatřáslo břevno norské brány, z protiútoku se vydal odvážně sám proti třem Björnsen a rozvlnil síť.
42'
Oddechový čas pro reprezentaci Maďarska. Skóre posledních 10 minut je 9:2 v její neprospěch.
42'
Gól vstřelil tým Norsko (Bjarte Myrhol). Propálil brankáře z výskoku, soupeř je v troskách.
41'
Zmar Maďarů pokračuje, Hornyak pálí z jasné pozice do břevna.
41'
Gól vstřelil tým Norsko (Magnus Abelvik Röd). Dotahuje se na nejlepší střelce Jöndala a Balogha.
40'
V norské bráně se blýskl střídající Christensen zákrokem proti Bodóvi.
39'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Richárd Bodó). Po čtyřech minutách radost pro středoevropský výběr.
39'
Nekončící řadu nepřesných přihrávek mohl potrestat Sagosen, tentokrát mu samostatný nájezd brankář Mikler vykryl.
37'
Gól vstřelil tým Norsko (Magnus Gullerud). Série rychlých přihrávek zcela rozebrala maďarskou obranu, tohle vyloučení potrestali Norové dokonale.
36'
Gól vstřelil tým Norsko (Sander Sagosen). Další hrubka maďarských házenkářů v rozehrávce znamenala snadnou trefu jejich prázdné brány.
36'
Gól vstřelil tým Norsko (Kristian Björnsen). Rychle využitá přesilovka. Maďaři jsou za tohoto stavu vyřazeni.
35'
Vyloučení v týmu Maďarsko (László Nagy).
35'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Richárd Bodó). Rána z uctivé vzdálenosti přerušuje sérii Norů.
34'
Oddechový čas pro Maďarsko, které dostalo čtyři údery za dvě minuty.
34'
Gól vstřelil tým Norsko (Magnus Abelvik Röd). Kanonáda Skandinávců pokračuje, Bergerud vyráží ránu z křídla a z brejku dává Röd svou dnešní pátou branku.
33'
Gól vstřelil tým Norsko (Kristian Björnsen). Během deseti vteřin další hrubka Maďarů a druhý nájezd zcela osamoceného házenkáře na gólmana.
33'
Gól vstřelil tým Norsko (Petter Överby). Debutant na mistrovství proměňuje samostatný nájezd po výborném zákroku brankáře Bergeruda.
32'
Gól vstřelil tým Norsko (Magnus Jöndal). Blesková odpověď z levého křídla, odkud se Jöndal prosazuje dnes již počtvrté.
31'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Richárd Bodó).
31'
Sagosen z výskoku netrefil mezi tyče.
31'
Maďaři dobře začali, ale naposledy vedli za stavu 3:4. Další úsek hry vyšel mnohem lépe Norům, kteří trestali sérii vyloučení a odskočili na 10:6. Od té doby si udržují náskok a nepouštějí soupeře do kontaktu. Připomínám, že Maďarsku stačí k uhájení čtvrtého místa ve skupině porážka o 4 branky nebo i o pět, pokud bude poměrem 25:30 a vyšším. Při skóre 24:29 by s Egyptem měli stejný počet bodů, vzájemný zápas i skóre a rozhodl by los.
30'
30'
Pět vteřin před koncem poločasu trefuje Ligetvári pro změnu břevno. V téhle přesilovce branka nepadla.
30'
Oddechový čas si minutu před přestávkou vyžádal norský kouč Berge.
29'
Lékai napálil v přesilovce pouze tyčku, míče se zmocnil soupeř.
28'
Vyloučení v týmu Norsko (Magnus Abelvik Röd). V úvodní čtvrthodině pykali třikrát Maďaři, teď je poměr trestů srovnaný.
27'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Zsolt Balogh). Branky padají v rychlém sledu, Balogh se stává s šesti trefami nejlepším střelcem utkání.
27'
Gól vstřelil tým Norsko (Göran S. Johannessen). Na pivotu se uvolnil z devítky a propálil brankáře.
26'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Richárd Bodó). Bomba z devítky k tyči.
25'
Gól vstřelil tým Norsko (Magnus Abelvik Röd). I v početní nevýhodě Norové napnuli síť akcí po ose hřiště.
25'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Bence Bánhidi). Vůbec poprvé v zápase se házenkářům v bílém daří skórovat dvakrát v řadě.
24'
Vyloučení v týmu Norsko (Magnus Gullerud).
23'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Maďarsko (Zsolt Balogh).
22'
Gól vstřelil tým Norsko (Magnus Abelvik Röd). Aktuální skóre by už poražené nepustilo mezi osmičku.
22'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Zsolt Balogh). Nejlepší hráč středoevropských házenkářů okamžitě reaguje.
21'
Gól vstřelil tým Norsko (Sander Sagosen). Vymrštil se do výšky a zavěsil do šibenice.
21'
Úspěšných zákroků dnes moc není a tak vítězně zatnul pěst Bergerud, když vychytal Lékaie.
19'
Gól vstřelil tým Norsko (Bjarte Myrhol). Chybu maďarské obrany trestá snadnou trefou do opuštěné klece.
18'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Máté Lékai). Z devítimetrové hranice se štěstím procpal za brankovou čáru tečovaný míč.
18'
Gól vstřelil tým Norsko (Bjarte Myrhol). Prostřelil Miklera mezi nohama.
16'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Bendegúz Bóka). Na levém křídle využil křížnou přihrávku Zsolta Balogha.
16'
15'
Csoknyaiovi svěřenci ztratili míč na brankovišti, rychlý brejk soupeře však likviduje brankář Mikler.
Oddechový čas si vyžádal maďarský trenér Csoknyai.
15'
Gól vstřelil tým Norsko (Kristian Björnsen). Samostatný nájezd na brankáře navyšuje vedení Norů už na rozdíl čtyř branek.
14'
Gól vstřelil tým Norsko (Magnus Gullerud). V pádu stihl zakončit dříve než dopadl do brankoviště.
13'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Zsolt Balogh). Ostrostřelec napnul síť zpoza devítimetrové čáry.
13'
Gól vstřelil tým Norsko (Sander Sagosen). Z dálky do prázdné brány trestá risk soupeře s hrou bez brankáře v oslabení.
12'
Vyloučení v týmu Maďarsko (Timuzsin Schuch).
11'
Výborný zákrok brankáře Miklera, Maďaři jsou v plném počtu.
10'
Gól vstřelil tým Norsko (Magnus Jöndal). Dvě sedmičky, k tomu tři trefy z levého křídla. Hvězda Skandinávců je zatím stoprocentní.
10'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Zsolt Balogh). Sotva jedno oslabení skončilo, začalo druhé, ale přes obránce se prosazují Maďaři.
9'
Vyloučení v týmu Maďarsko (Bendegúz Bóka).
9'
Gól vstřelil tým Norsko (Magnus Abelvik Röd). Naskočil si na Sagosenovu perfektní přihrávku a skóroval.
8'
Gól vstřelil tým Norsko (Magnus Jöndal). Čtvrtá branka levého křídla modro-červených, kteří se poprvé ujímají vedení.
8'
V bílém hrající Maďaři odvolali na oslabení brankáře, ale ztratili míč a rychle se vracejí zpátky.
7'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Norsko (Magnus Jöndal).
7'
7'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Bence Bánhidi). Prosadil se středem po krásném prostrčení Balogha.
6'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Norsko (Magnus Jöndal). Sedmičku zařídil průnikem přes dva hráče faulovaný Sagosen.
6'
Žlutá karta pro tým Maďarsko (Timuzsin Schuch).
5'
Žlutá karta pro tým Norsko (Christian O'Sullivan).
4'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Máté Lékai). Podstřel z levé spojky.
3'
Gól vstřelil tým Norsko (Magnus Jöndal). Lahůdkový technický oblouček z levého křídla po naznačení rány.
3'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Maďarsko (Zsolt Balogh). Trest za Rödův faul na hranici brankoviště.
2'
Gól vstřelil tým Norsko (Magnus Abelvik Röd). Po úspěšných zákrocích obou brankářů srovnávají Skandinávci.
1'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Bence Bánhidi). Jen 23 vteřin se udržel bezbrankový stav.
1'
Slušně zaplněnou, i když ne vyprodanou halou znějí státní hymny obou zemí. Norové i Maďaři budou mít v hledišti hlasitou podporu svých fanoušků.

Norsko: Christensen, Bergerud – Sagosen, Myrhol, Jakobsen, Jöndal, Björnsen, Gullerud, Johannessen, O'Sullivan, Tangen, Reinkind, Blonz, Röd, Lie Hansen, Överby.

Maďarsko: Székely, Mikler – Sipos, Ilyés, Schuch, Juhász, Balogh, Ligetvári, Bóka, Nagy, Máthé, Bánhidi, Szita, Bodó, Hornyak, Lékai.

Rozhodčí: Schulze, Tonnies (Německo).
Norové hrají stále o zlato, na šampionátu vybojovali šest výher a podlehli pouze domácím Dánům (6-0-1, 237:174), jenže ani tak nemají postup ve svých rukou.
Porážka s Dány 26:30 a vítězství nad Švédy 30:27 totiž Nory v případné minitabulce odsoudí na poslední místo, pokud Švédsko v posledním zápase porazí domácí Dány rozdílem dvou (od stavu 28:30 výše), tří nebo čtyř branek. V takovém případě postoupí oba aktéři večerního duelu bez ohledu na výsledek Norů.
Pokud se výše popsaný scénář nenaplní, stačí Norsku uhrát proti Maďarsku stejně bodů jako večer získají Švédové, a tedy je naopak do semifinále může posunout i porážka, jestliže večer Švédsko podlehne Dánsku.
Pro Maďary (na MS 3-2-2, 199:184) je ve hře už jen zápas o 7. místo. Před Egyptem je udrží jakýkoli bodový zisk, nebo i porážka o 4 a méně branek, případně o pět, pokud jich při tom sami nastřílejí aspoň 25.
Klíčový zápas o semifinále čeká házenkáře Norska. Jejich soupeřem bude Maďarsko a postupová matematika může být ještě pořádně zamotaná. Na dvě postupová místa jsou totiž tři skandinávští uchazeči – kromě Norů také Dánsko a Švédsko, jejichž vzájemný zápas uzavře program nadstavbové skupiny II.