MS v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Srbsko : Rusko - 11. ledna 2019   18:00

Srbsko
Srbsko
1' Zelenović  • 3' N. Ilić  • 5' Vujić  • 7' Pušica  • 8' Pušica  • 10' Vujić  • 12' Pušica  • 16' Marsenić  • 17' D. Nenadić  • 20' Vujić  • 21' Marsenić  • 22' Zelenović  • 26' Kukić  • 27' Nikolić  • 28' Radivojević  • 30' Nikolić  • 32' Vujić  • 35' Radivojević  • 36' N. Ilić  • 36' Radivojević  • 38' Kukić  • 48' Orbović  • 54' Kukić  • 55' D. Nenadić  • 57' Vujić  • 58' Kukić
30:30
(16:16)
Rusko
Rusko
8' Dibirov   • 12' Kovaljov   • 13' Dibirov   • 18' Kalaraš   • 20' Škurinskij   • 22' Dibirov   • 24' Žitnikov   • 27' Žitnikov   • 28' Škurinskij   • 29' Dibirov   • 32' Žitnikov   • 33' Kiseljov   • 37' Dibirov   • 40' Žitnikov   • 41' Dibirov   • 42' Škurinskij   • 43' Dibirov   • 46' Šiškarjov   • 48' Jevdokimov   • 53' Kosorotov   • 58' Kiseljov   • 59' Dibirov   • 59' Dibirov
Srbsko
Cupara, Verkić – N. Ilić, V. Ilič, Kukić, Marsenić, Mosić, Nikolić, Obradović, Orbović, Pušica, Radivojević, Vorkapić, Vujić, Zelenović, D. Nenadić.
Kleven, Jørum (oba Nor.)
Mercedes Benz Arena, Berlín
Rusko

Srbsko – Rusko 30:30 (16:16)
Nejvíce branek: Ilić 6/4, Vujić 5, Kukić 4 – Dibirov 12/3, Žitnikov 4, Kovaljov 3/2. Rozhodčí: Kleven, Jørum (oba Nor.). Sedmimetrové hody: 5/4 – 10/7. Vyloučení: 5:4.
Srbové měli v utkání častěji navrch, v prvním poločase vedli o tři branky, během toho druhého dokonce o čtyři, Rusové ale dokázali utkání vyrovnat a důležitý souboj o pravděpodobné třetí postupové místo ve skupině A končí remízou.
Při poslední akci zápasu Kiseljov v tísni střílel mimo branku a důležité utkání Srbů s Rusy končí remízou!
60'
Grams parádně chytil střelu Nemanji Iliće! Osm sekund před koncem si Rusové berou ještě jeden oddechový čas.
60'
Rusové se ubránili, Žitnikov se ale poté dopustil útočného faulu a poslední půlminutu mohou útočit Srbové.
59'
Timur Dibirov ze sedmičky nechytatelně prostřelil Cuparu a je vyrovnáno!
59'
Srbové ztratili míč a Žitnikov při brejku vybojoval ruskou sedmičku.
59'
Srbové přicházejí o zraněného Zelenoviće, ten jen za pomoci spoluhráčů odkulhal k vlastní střídačce.
59'
Rusové odpovídají bleskově po rozehrávce díky jedenácté trefě Dibirova.
58'
Lazar Kukić střílí třicátou srbskou branku.
58'
Kiseljov se protlačil přes dvojici Srbů a snižuje na rozdíl jedné branky.
57'
Stefan Vujić zboural dva protihráče a poté prostřelil Gramse.
57'
Oddechový čas pro Srby, do konce utkání zbývají necelé čtyři minuty.
56'
Šiškarjov se uvolnil na pravém křídle, Cupara ale jeho střelu vyráží! Nesmírně důležitý moment.
55'
Draško Nenadić vyslal na ruskou branku. další nesmírně razantní střelu, Grams znovu neměl šanci.
55'
Škurinskij minul branku a do útoku mohou Srbové.
54'
Lazar Kukić prudkou střelu prostřelil Gramse.
53'
Rusové se prosadili v oslabení a ujímají se vedení! První branku v zápase zaznamenal Kosorotov.
52'
Oleg Grams vykopl Vujićovu sedmičku!
52'
Dvouminutový trest také na druhé straně, vyloučen je Jevdokimov.
51'
Timur Dibirov nasměroval svůj pokus mezi nohy brankáře Verbiće.
51'
Po faulu na Kalaraše budou Rusové házet sedmimetrový hod.
50'
Orbović dostává dvouminutový trest, Rusové si zahrají přesilovku.
49'
Nemanja Ilić běžel sám na Gramse, ten skvěle vyrazil střelu srbského kanonýra.
48'
Srbové se znovu dostávají do vedení, poprvé v zápase skóroval Milan Orbović.
48'
Škurinskij trefil tyč, míč se poté odrazil k Jevdokimovovi na brankoviště, ten byl při dorážce úspěšný.
47'
Jevdokimov bránil v brankovišti, následný sedmimetrový hod proměnil Nemanja Ilić.
46'
Rusové znovu získali míč v obraně, Šiškarjov si poté vyměnil míč s Dibirovem a další samostatný únik už proměnil.
44'
Kiseljov mohl vyrovnat, trefil ale břevno.
43'
Timur Dibirov se tentokrát dokázal prosadit netradičně i z postu pravé spojky.
42'
Nemanja Ilić proměnil srbskou sedmičku prudkou střelou, Grams neměl nárok.
42'
Rusové po odrazu míče za postranní čáru ještě mohli pokračovat v útoku, Škurinskij snižuje na rozdíl jediné branky a oddechový čas si tentokrát berou Srbové.
41'
Srbové se dopustili další ztráty míče, Šiškarjov běžel do samostatného úniku, parádně jej ale vychytal Cupara.
41'
Další parádní rána Timura Dibirova, ten trefil vzdálenější horní roh srbské branky.
40'
Z levé spojky se prosadil Žitnikov.
39'
Velmi dobře zaplněnou berlínskou halou obíhá mexická vlna.
39'
Nemanja Ilić proměnil sedmimetrový hod a Rusové reagují oddechovým časem.
39'
Zelenović obešel Žitnikova, na brankovišti byl faulován Kalarašem a Srbové budou házet sedmičku.
38'
Výborný individuální průnik úspěšně zakončil Kukić.
37'
Když už Rusové hráli v plném počtu, tak snižuje Dibirov.
36'
A další srbský gól do prázdné branky! Tentokrát úspěšným střelcem Radivojević.
36'
Žitnikov se dopustil porušení pravidla o krocích a protože Rusové hráli bez brankáře, tak Nemanja Ilić skóruje ze středu hřiště do prázdné branky.
35'
Radivojevićově střele předcházel faul na Vujiće, za nějž Kiseljov dostává dvouminutový trest.
35'
Z pravého křídla se nemýlil Bogdan Radivojević.
34'
Velká paráda od Nemanjy Iliće, ten při první srbské sedmičce šikovným naznačením poslal brankáře Kirejeva na zem a poté snadno skóroval.
33'
Žitnikov připravil střeleckou pozici pro Kiseljova, ten znovu posílá Rusy do vedení.
32'
Úspěšné zakončení Vujiće, Srbové znovu vyrovnávají.
32'
Hned první ruský útok druhého poločasu trval přes minutu, Žitnikov ale nakonec dokázal skórovat.
31'
Nejlepším střelcem prvního poločasu je levé křídlo Rusů Timur Dibirov, v srbském týmu byl nejproduktivnějším hráčem zatím Stefan Vujić se čtyřmi trefami.

Jistě zajímavý je poměr sedmimetrových hodů (0:9), přičemž Rusové se dvoutřetinovou úspěšnosti jich proměnili šest.
Rusové si ještě vzali oddechový čas, během dvou sekund už ale poté nic nevymysleli a po prvním poločasu je utkání Srbska s Ruskem vyrovnané herně i výsledkově, můžeme se tak těšit na zajímavý druhý poločas.
30'
30'
V samém závěru prvního poločasu se Srbům ještě podařilo vyrovnat, Nikolić se zmocnil odraženého míče a dvě sekundy před koncem poločasu vyrovnal.
30'
Poprvé v zápase se Dibirov neprosadil, v závěru prvního poločasu ještě mohou zaútočit Srbové.
29'
Hraje se ve velkém tempu, Dibirov skóruje i ze své šesté střely, zatím je stoprocentní.
28'
Po rychlé srbské akci vyrovnává Radivojević.
28'
Škurinskij vrací Rusům vedení.
27'
O srbské vyrovnání se postaral Zoran Nikolić.
27'
Rusové se znovu dostávají do vedení, podruhé v zápase skóroval Žitnikov, následuje oddechový čas pro Srbsko.
26'
Kukić šikovně obešel obránce a poté prostřelil Kirejeva.
25'
Ruský brankář Kirejev si připsal dva důležité zákroky za sebou a Rusové mohou znovu do útoku.
24'
Rusové se poprvé v zápase dostávají do vedení díky zásahu Žitnikova.
23'
Do srbské branky na sedmičku tentokrát přišel Cupala, na Dibirova si ale srbský brankář nepřišel.
23'
Kiseljov naznačil přihrávku a poté vybojoval další sedmimetrový hod pro Rusko.
22'
Nemanja Zelenović vrací Srbům vedení.
22'
Dibirov na levém křídle skákal na střelu z takřka nulového úhlu, přesto dokázal parádně obstřelit brankáře Verkiće.
21'
Po výborné srbské souhře se za ruskou obranou objevil volný Mijajlo Marsenić.
20'
Škurinskij se hezky trefil přes srbský blok.
20'
Žitnikov za přistrčení Vujiće dostává dvouminutový trest.
20'
Vujić zaokrouhlil střelecké konto Srbů na deset branek, navíc schytal tvrdý úder od Žitnikova.
19'
K další sedmičce se tentokrát postavil Timur Dibirov a zkušený střelec poslal míč těsně nad hlavu brankáře Verkiće.
18'
Další sedmička pro Rus, navíc dvouminutový trest za jasný faul dostává Nemanja Ilić.
18'
Rusové odpověděli díky Kalarašovi.
17'
Draško Nenadić se uvolnil na brankovišti a vstřelil devátou srbskou branku.
16'
Šiškarjov ze sedmičky neprostřelil Verkiće! Ten chytil už třetí sedmičku během prvního poločasu.
16'
Mijajlo Marsenić vrací Srbům vedení.
15'
Šiškarjov z čáry sedmimetrového hodu uspěl. Rusové za úvodní čtvrthodiny proměnili čtyři sedmičky ze šesti.
14'
Žitnikov vybojoval další ruskou sedmičku, tentokrát na Marsenićovi.
14'
Při srbské akci Zelenović poslal k zemi dva Rusy najednou a je mu pískán útočný faul.
13'
Dibirov trefil svoji střelu kolem hlavy brankáře Verkiće, Srbové poté posílají do brank Vladimira Cuparu.
12'
Miljan Pušica si našel prostor k zakončení a prosazuje se dnes už potřetí.
12'
Rusové snižují na 5:6, prosadil se Kovaljov.
11'
K sedmičce se zase vrátil Šiškarjov a oproti první ruské střele zápasu tentokrát už proměnil.
11'
Při další akci Žitnikov vybojoval už pátou sedmičku pro Rusy.
10'
Další srbský faul, Žitnikova stáhl za dres Obradović, jenž se stává už třetím vyloučeným Srbem.
10'
Další hezká samostatná akce Vujiće, ten zvyšuje na 6:3.
9'
Podstřel Žitnikova vyrazil brankář Verkić a Srbové mohou znovu do útoku.
8'
Hezké individuální akce využil k páté srbské brance Miljan Pušica.
8'
Z levého křídla skóroval Dibirov, jedná se o první ruskou branku ze hry a také první útok, který neskončil sedmimetrovým hodem.
7'
Díky Pušicovi se Srbové prosazují i v oslabení.
6'
Kovaljov tentokrát neproměnil sedmičku! Už druhý výborný zákrok srbského brankáře Verkiće proti ruskému sedmimetrovému hodu.
6'
Zelenović tentokrát už v útoku úspěšný nebyl a při další ruské akci je znovu pískána sedmička, k tomu i další dvouminutový trest pro Stefana Vujiće.
5'
Při předchozím faulu byl zároveň vyloučen na dvě minuty Nemanja Ilić.
5'
Rusové pro změnu i ve třetím útoku měli sedmičku, Kovaljov ji proměnil.
5'
I třetí srbský útok končí gólem, prosadil se Stefan Vujić.
4'
Rusové na druhou sedmičku vytáhli dalšího leváka, Dimitrij Kovaljov už nezaváhal.
4'
Šiškarjov náskokem z pravého křídla vybojoval na Ilićovi další sedmimetrový hod pro Rusy.
3'
Nemanja Ilić střílí druhou srbskou branku, Srbové jsou v úvodu zápasu stoprocentní.
2'
Rusové dostali možnost prvního sedmimetrového hodu, Šiškarjov jej ale neproměnil.
1'
Srbové se ujímají vedení díky Zelenovićovi.
1'
Rozehráno! Rusové budou bojovat v bílých dresech, Srbové celí v červeném a začínají útokem.
1'
Za námi jsou státní hymny Ruska i Srbska, utkání bude během několika okamžiků zahájeno.

Srbsko: Cupara, Verkić – N. Ilić, V. Ilič, Kukić, Marsenić, Mosić, Nikolić, Obradović, Orbović, Pusica, Radivojević, Vorkapić, Vujić, Zelenović, Nenadić.

Rusko: Grams, Kirejev – Děreven, Dibirov, Fokin, Gorpišin, Jevdokimov, Kalaraš, Kiseljov, Komogorov, Kosorotov, Kovaljov, Ostraščenko, Šiškarjov, Škurinskij, Žitnikov.

Rozhodčí: Kleven, Jørum (oba Nor.).
Rusko

Ruské házené se nejvíce dařilo krátce po rozpadu Sovětského svazu. Hned při své první účasti na mistrovství světa se samostatné Rusko dočkalo zlata v roce 1993 a o čtyři roky později přidalo další. Po roce 1997 už Rusové získávali velké medaile jen na olympijských turnajích. V Sydney (2000) slavili zlato a o čtyři roky později v Aténách bronz. Na posledním mistrovství světa Rusko skončilo na dvanáctém místě, přičemž o dva roky dříve v Kataru bylo dokonce devatenácté.

Vzhledem k nevalným úspěchům v posledních letech Rusko muselo hrát dokonce první část kvalifikace, ve skupině se Slovenskem, Finskem a Lucemburskem si ale připsalo plný počet šesti výher a snadno postoupilo do baráže. V ní Rusové narazili na český národní tým a i přes prohru 26:27 v Plzni opanovali odvetu v Permu, kterou vyhráli 29:21 a získali místenku na toto mistrovství.
Srbsko

Srbové po rozpadu Jugoslávie dosáhli na světové půdě největších házenkářských úspěchů na přelomu tisíciletí, kdy na světových šampionátech 1999 a 2001 obsadili shodně třetí místo. Na poslední dvě mistrovství se vůbec nekvalifikovali a letos si tak mezi světovou elitou zahrají po šesti letech. Na evropském šampionátu před sedmi lety skončili druzí, mistrovství tehdy sami pořádali.

V kvalifikaci na toto mistrovství Srbové byli nasazeni rovnou do závěrečné baráže, kde jim bylo vylosováno Portugalsko a roli favorita Srbsko s přehledem potvrdilo, když na domácí výhru 28:21 v Niši navázalo remízou 25:25 ve Varzimu a snadno postoupilo.
Hezký podvečer při sledování přenosu z utkání, které už na samém začátku světového šampionátu může mít naprosto zásadní dopad na průběh skupiny A, Srbové vyzvou Rusko a očekává se boj o třetí postupové místo ve skupině.