MS v házené mužů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Makedonie : Chile - 18. ledna 2021   15:30

Makedonie
Makedonie
3' Miševski  • 8' F. Kuzmanovski  • 9' Kosteski  • 10' Kosteski  • 14' Kosteski  • 16' Stoilov  • 17' Kosteski  • 18' K. Lazarov  • 20' Krstevski  • 22' F. Kuzmanovski  • 24' K. Lazarov  • 25' Kosteski  • 27' Krstevski  • 29' Dimitrioski  • 30' Peševski  • 33' Peševski  • 35' K. Lazarov  • 36' Popovski  • 39' Peševski  • 39' Peševski  • 40' N. Markoski  • 44' F. Kuzmanovski  • 45' K. Lazarov  • 47' Peševski  • 48' Dimitrioski  • 51' F. Kuzmanovski  • 55' Dimitrioski  • 58' Stoilov  • 60' K. Lazarov
32:29
(16:17)
Chile
Chile
3' Emil Feuchtmann Pérez   • 5' Erwin Feuchtmann Pérez   • 9' Ayala   • 10' Ceballos   • 13' Ceballos   • 16' R. Salinas   • 18' Emil Feuchtmann Pérez   • 22' Emil Feuchtmann Pérez   • 23' Erwin Feuchtmann Pérez   • 24' Ceballos   • 25' Ceballos   • 26' Ceballos   • 27' Emil Feuchtmann Pérez   • 28' Erwin Feuchtmann Pérez   • 30' E. Salinas   • 38' R. Salinas   • 39' R. Salinas   • 40' Frelijj   • 45' Ceballos   • 49' Ceballos   • 50' R. Salinas   • 54' Erwin Feuchtmann Pérez   • 55' R. Salinas   • 59' Erwin Feuchtmann Pérez   • 60' E. Salinas
Makedonie
Gubica, Milošević (oba CRO)
Cairo Stadium Sports Hall, Káhira
Chile

Z mé strany je to tak dnes vše, přeji vám příjemný zbytek pracovního týdne a někdy příště se budu u házené těšit napočtenou!
Severní Makedonie – Chile 32:29 (16:17)
Nejvíce branek: Lazarov 8/3, Kosteski 5, Peševski 5 – Feuchtmann Pérez 8/3, Ceballos 7, Salinas 6/1. Rozhodčí: Gubica, Milošević (oba CRO). Sedmimetrové hody: 4/3 – 7/4. Vyloučení: 6:5.
V Káhiře je hotovo, zápas o postup nakonec zvládli lépe Severní Makedonci, kteří ve druhé půli razantně zpřesnili hru, využívali většího počtu chyb, které Chile tvořilo a postupně strhávali utkání na svoji stranu. Rozhodující byl v tomto zápase přelom do poslední patnáctiminutovky, kde se Makedonie utrhla do tříbrankového náskoku a Chile už hrálo v křeči, která drama nepřinesla. Naopak Ceballos klíčovou sedmičku v 57. minutě nedal a závěr zápasu pak už Makedonie dohrála velmi zkušeně. Po výhře 32:29 tak postupuje dále, zatímco Chile bude hrát spodní skupinu.
60'
Chile ještě sekundu před koncem snižuje zásluhou Estebana Salinase, tahle branka je však pro něj velmi hořká.
60'
Nahazovačka pro Lazarova na pravou spojku orámovala ze strany Severní Makedonie dnešní zápas.
60'
Makedonské divadlo simulace se nezapře nikdy. Ačkoliv dostal Kuzmanovski zásah do obličeje, nebylo to rozhodně na tu show, co následně hráč předvedl. Ayala dostává dvě minuty, to je ale bez debat.
60'
Sekundy ubíhají a Makedonie to dohrává bez problémů. Ačkoliv je v pasivní hře, času je pro Chile už velmi málo.
59'
Markoski za zmíněný faul dostává dvě minuty, Chile vytahuje ihned osobní obranu.
59'
Erwin Feuchtmann se i přes zřetelný faul dostal do zakončení a dokázal vsítit v pádu ještě branku.
59'
Lazarov sice vystřelil přetahem z levé spojky, byl ale faulován. Severní Makedonie hraje závěr dobře takticky.
58'
Chilský zmar, Erwin Feuchtmann nahrál do pravého křídla absolutně nepřesně a zápas se už tak jenom dohrává.
58'
Teď je už rozhodnuto, Peševski na hraně průrazu vletěl do obrany, ještě ale pustil míč Stoilovovi, který zakončil ze šestky a spustil makedonskou radost!
57'
Severní Makedonie bere poslední oddechový čas, který má k dispozici. Zápas má pod kontrolou a ztratila by jej pouze vlastní nešikovností.
57'
Ceballos Chile ve hře nepodržel! Šel tři a půl minuty před koncem na sedmimetrový hod, jenže napálil jenom střed branky, kde stál gólman Tomovski!
57'
Lazarov mohl stvrdit postup sedmičkou. Jenže napálil jenom levou tyčku, z dorážky na šesti metrech i tu pravou!
56'
Stoilov byl od Freijlle stažen za dres do brankoviště, Severní Makedonie tak na míči zůstává i nadále.
56'
Útočný faul Erwina Feuchtmanna a Severní Makedonie může následujícím útokem stvrdit svůj postup!
55'
Dimitar Dimitrioski si zaběhl z levého křídla na druhého pivota, dostal přihrávku na brankoviště a úspěšně zakončil.
55'
Vyloučení v týmu Severní Makedonie (Goran Krstevski).
55'
Rodrigo Salinas se protlačil přes Markoského do zakončení, které dotáhl i do gólového konce. Navíc přijde dvouminutový trest pro jednoho z Makedonců!
54'
Lazarov to zkušeně ustál, Chile šest minut před koncem ztrácí tři branky a má to již hodně těžké.
54'
Esteban Salinas zezadu za dres při zakončení stáhl Stoilova, vzhledem k tomu, že to bylo v zakončení, jsou to dvě minuty se sedmičkou!
54'
Erwin Feuchtmann to vzal na sebe, využil rozhozené makedonské obrany a snižuje na dvě branky.
53'
Výborný obranný zákrok měl Esteban Salinas, jenže stáhl Kuzmanovského ve vzduchu za dres a útok Makedonie tak může pokračovat.
53'
Stoilov se dostal po delší době do hry a hned se na něj hrála kombinace, tentokrát to byl ale faul a následuje jenom devítka.
52'
Ceballos poprvé v dnešním zápase nedává! Tentokrát jej vychytal v brejku Nikola Mitrevski a Severní Makedonie bere uklidňující oddechový čas!
51'
Levá strana obrany Chile zcela propadla a pro Kuzmanovského byla možnost volného prostoru, který jej využil a stále si tak Makedonci drží tříbrankový náskok.
50'
Přichází však otočení hry a Rodrigo Salinas po překřížení zakončoval z levé spojky, Chile to ještě nechce vzdát a bude bojovat až do konce.
50'
Peševski byl na pivotu zastaven Onetou, který již taktéž hraje pod hroznou vyloučení. Po úklidu hrací plochy budeme pokračovat.
49'
Parádní vystoupení Mitrevského, který vyletěl až na půlku a skvěle zastavil přihrávku do brejku na Ceballose!
49'
Ceballos dostal klepák do levého křídla a v zakončení je zcela stoprocentní, ze sedmi náskoků dal hned sedm branek.
48'
Chile je v kritické situaci, bere si tak o dvě minuty později od svého druhého ten poslední oddechový čas!
48'
Dimitrioski z pravého křídla pohodlně zakončil a vypadá to, že Severní Makedonie už to zvládne dotáhnout do konce.
47'
Zablokovaný podstřel Rodriga Salinase značí další makedonský útok a začíná se projevovat klasická balkánská psychika, tedy stav, kdy se všechno daří!
47'
Peševski pátou trefou v zápase dává Severní Makedonii tříbrankový náskok a pomaličku si favorit buduje rozhodující náskok v tomto utkání!
46'
Erwin Feuchtmann ale sedmičku nedává! Zkoušel zakončení úplně stejné, jako v předešlých případech, Mitrevski ale tentokrát chytá! Jedná se už o třetí šanci v řadě, která na straně Chile gólem nekončí!
46'
Otočka Erwina Feuchtmanna na pravé spojce byla zastavena v zakončení zezadu, pro Chile tak přichází sedmimetrový hod!
46'
14 minut před koncem přichází oddechový čas Chile.
46'
Po neproměněné šanci Erwina Feuchtmanna šlajsem následoval brejk Makedonie, která mohla jít na tři branky náskoku, ale Tankoski netrefil ze šestky ani branku!
45'
Lazarov se vytáhl opět na pravé křídlo, ve svém druhém zakončení z tohoto postu byl taktéž úspěšný.
45'
Erwin Feuchtmann po rozehrávce vyslal do brejku Ceballose, kterému to z levého křídla sedí a okamžitě tak Chile snižuje.
44'
Kuzmanovski šel důrazně do zakončení, přes dva hráče se protlačil do zakončení a poprvé jde Makedonie na dvě branky náskoku!
43'
Jenže Erwin Feuchtmann z proskoku na konci početní výhody napálil jenom tyčku makedonské branky!
43'
Přiliš mnoho přihrávek v pasivní hře a Severní Makedonie musí jít znovu do obranné fáze. Stále se tak favorit tohoto duelu nemůže utrhnout.
43'
Makedonie hraje na riziko bez brankáře, tentokrát již může jít na dvě branky náskoku. Už je ale v pasivní hře.
42'
Parádní akce se souhrou do pivota ze strany Chile končila přihrávkou ze spojky skrz brankoviště, zakončující Esteban Salinas ale přešlápl a tato branka neplatí!
42'
Krstevski na pravé spojce doslova zahodil pivota Chile a okamžitě dostává dvouminutový trest.
41'
Peševski mohl dát Severomakedoncům dvoubrankový trhák, Felipe Barrientos však předvedl proti němu skvělý zákrok! Makedonie však na míči zůstává.
40'
Dvojitý dribling ze strany Estebana Salinase rezultoval v rychlý brejk, na jehož konci byl Nikola Markoski a technickým zakončením přidává 23. gól svého týmu.
40'
Show pivotů pokračuje i nadále, dobře se na míč nabídl Frelijj, z rychlé otočky na brankovišti prostřelil Mitrevského.
39'
Opět zafungovala práce na pivotu a Peševski zařídil takto již čtvrtou branku.
39'
Rodrigo Salinas ale drží stále vyrovnaný stav, dostal se kličkou sice lehce z úhlu, ale bezproblémově prostřelil brankáře Severní Makedonie.
39'
Souhra Lazarova s Peševskim dobře zafungovala, na pivotu zůstal makedonský golem viset a bezproblémově ze šestky zavěsil.
38'
Gól vstřelil tým Chile (Rodrigo Salinas).
36'
Popovski přesilovku využil, sebral si odražený míč a z protějšího křídla propálil brankáře Chile.
36'
Oneto fauloval na dlouhé ruce Kuzmanovského, předtím ještě podstoupil souboj se Stoilovem. Ačkoliv to bylo v obou případech lehce tradiční makedonské divadlo, dvě minuty zcela oprávněné.
35'
Po bránění Lazarova v brankovišti dostali Jihoameričané další sedmičku, kterou Erwin Feuchtmann spolehlivě proměnil.
35'
Lazarov využil záběhu křídla a dostal se tak až na křídelní pozici, odkud dokázal taktéž gólově zakončit.
34'
Erwin Feuchtmann nezaváhal a technickým obstřelem vedle nohy srovnává stav zápasu.
34'
Miševski stáhl za střeleckou ruku proskakujícího Emila Feuchtmanna a dostává dvě minuty, Chile pak sedmičku.
33'
Lazarov chtěl poprvé v zápase utrhnout svůj tým na dvoubrankový náskok, pokus Lazarova ale zblokovala obrana a brankář jenom míč sebral do teplých!
33'
Kombinace v odbloku na Peševského vyšla a druhý makedonský pivot jako náhrada za Stoilova velmi dobře funguje.
32'
Limit přihrávek už byl skutečně nad, tudíž je Chile odebrán míč a Severní Makedonie jde do útočné fáze.
32'
Chile se již dostalo do pasivní hry, má tak šest přihrávek na zakončení.
31'
Lazarov tvrdou střelou k tyči sedmičku využívá a hned ji také proměňuje.
31'
Výhoz má v rámci druhé půle Makedonie, Peševski si hned došel skrze faul na šestce pro sedmičku!
31'
Vyrovnaný první poločas ukázal, že to bude boj až do konce zápasu. Severní Makedonie se často utápěla v technických chybách v útoku, které se Chile dařilo trestat. Makedonie se dostává do gólovek především skrze souhru s pivotem a individuální akce. Chile naopak táhne dvojice bratří Pérezů, avšak jedná se skutečně o vyrovnaný zápas, kde se vedení stále přetahuje na jednu či druhou stranu.
30'
30'
V úplném závěru to ještě strhl do tutovky na brankovišti Esteban Salinas, Mitrevski ale předvedl skvělý zákrok a zůstává tak poločasový stav 16:17!
30'
13 sekund před koncem to Severomakedonci zvládli uhrát a Peševski se přes pivota protlačil až do zakončení.
30'
Na začátku poslední minuty se Esteban Salinas dostal znovu do dobré pozice na pivotu, kterou dokázal i využít.
29'
Dimitrioski dostal dlouhou přihrávku ze střední spojky na křídlo a třetí start tohoto křídelníka v repre mu přináší jednu branku.
29'
Ve hře je i Victor Donoso, který nepustil do zakončení Peševského. Po tomto souboji je nařízeno utírání hrací plochy.
28'
Erwin Feuchtmann urval kličku na sílu a po kombinaci se dostal do zakončení ze šesti metrů, které nakonec dokázal protlačit až za brankovou čáru.
27'
Rychlý odblok na pravé spojce a Krstevski se dostal do zakončení na šest metrů, odkud bez potíží prostřelil gólmana Chile.
27'
Kuzmanovski nebyl připuštěn do zakončení na šest metrů, kde ho zastavil Ayala. Danilo Brestovac na lavičce Severní Makedonie bere oddechový čas.
27'
Střelu Emila Feuchtmanna z levé spojky muselo posvětit dokonce video a branka je uznána, neboť se míč od břevna odrazil celým svým objemem za brankovou čáru!
26'
Peševski nahrál Lazarovovi velmi riskantně a přišla ztráta. Chile jde tak do útoku a může jít na dvě branky náskoku.
26'
Vedení jde opět Jihoameričanům, Lazarov způsobil technickou chybu a Ceballos dostal dlouhou přihrávku do brejku, který i gólově zakončil!
25'
Sebastián Ceballos ale rychle vedení soupeře vrací zpět na remízu, vzal to na křídle na sebe a odvážným průnikem došel až na šestku, odkud se nemýlil.
25'
Chile ale vytvořilo technickou chybu v rozehrávce a následovala brejková situace, kterou Kosteski ze šestky zakončil.
24'
Lazarov má střelu přetahem z levé spojky vypiplanou do detailu, ani tentokrát se v této situaci nemýlil.
24'
Lazarov si vyběhl pro přihrávku a adresoval ji Stoilovovi, který ze šestky ale napálil jenom Barrientose. Šlo se tak na druhou stranu, záběh Ceballose udělal průvan v obraně a Chile bere vedení zpět!
23'
Chile poprvé vyšla dohrávka do pivota, Erwin Feuchtmann nebyl včas obranou soupeře dostoupen a z rychlého průniku ihned srovnává.
22'
Gól vstřelil tým Severní Makedonie (Filip Kuzmanovski).
22'
Emil Feuchtmann na hraně průrazu vlétl do zakončení a v záklonu dokázal míč stlačit dolů k tyči.
21'
Severní Makedonie jde do vedení, Kirill Lazarov sedmičku zkušeně proměnil a na chilské straně dochází ke střídání gólmanů!
21'
Souhra do pivota tentokrát Severní Makedonii zafungovala, je z toho sedmička pro červenožluté barvy!
20'
Lazarov zakřižoval blokujícího obránce a pustil míč pro Krstevského, který už v náskoku nezaváhal.
20'
Peševski dostal prostrčeno na pivota, jenže brankář García předvedl výborný zákrok!
19'
Ceballos nepustil Lazarova do střelby, respektive jej přerušil už na devíti metrech. Je vidět, že Lazarov není vůbec psychicky ve své obvyklé kondici.
19'
Erwin Feuchtmann po faulu šel sám na sedmičku a technickým zakončením k tyči střílí svůj druhý gól v zápase.
18'
Lazarov neměl před sebou nikoho, kdo by proti němu vystoupil. A z náběhu jeden z nejlepších evropských střelců už nezaváhal.
18'
Salinas vrátil na krátkou vzdálenost Emilu Feuchtmannovi míč na šest metrů, odkud přišlo gólové zakončení, Chile se tak stále drží v mírném náskoku.
17'
Stoilov kasíruje už druhou dvojku, tentokrát chytil pod krkem v obranném zákroku Emila Feuchtmanna. Pro Severní Makedonii to je v tomto ohledu velká komplikace!
17'
Kosteski se do toho v rychlém protiútoku po ztrátě Chile v útoku opřel, přidává už čtvrtou branku v zápase a Chilané berou timeout!
16'
Stoilov dostal dobrou přihrávku od Markoskiho na brankoviště. Makedonská legenda zůstala na pivotu sama a bezproblémově zakončila.
16'
15'
Kuzmanovski mohl přispět opětovné remíze, místo nahrávky na šestku ale z rychlého brejku zakončoval někde z 15 metrů. Tohle šanci na úspěch nemělo!
15'
Rodrigo Salinas šel do zakončení po křížení z levé spojky, Mitrevski jeho pokus opětovně chytá!
14'
Kosteskimu to po úvodním nešťastném přehozu sedí, neomylně zakončil už třetí náskok z pravého křídla v řadě.
14'
Prakticky první faul na Stoilova je oceněn dvěma minutami a Oneto dostává ihned dvě minuty. Zároveň při faulu zranil i Tankoského, kterému Stoilov přisedl nohu.
13'
Ničemu to ale moc nevadí, Lazarov udělal naprosto zbytečné kroky a z technické chyby šel Ceballos v brejku přes levé křídlo a zakončení bylo zcela bezchybné.
13'
Rodrigo Salinas ale tvrdou střelou po odpískání napálil jenom břevno!
12'
Útočný faul Stoilova vzešel ve ztrátu míče a Chile si v rychlém postupném útoku došlo pro další sedmičku!
11'
Stoilov se nedokázal uvolnit ze sevření dvou obránců, stále hrají Chilané v tomto ohledu bez trestu, což je velmi dobrá vizitka jejich obrany.
10'
Ceballos byl na konci dlouhého kříže, na levém křídle zůstal obraně Makedonie viset a zakončil křížem na vzdálenější tyč.
10'
Debutant v severomakedonském dresu, Nenad Kosteski, uspěl z druhého náskoku z levého křídla v řadě a máme tak vyrovnáno, po čtyřech na obou stranách.
9'
Emil Feuchtmann se natlačil na šestku a po rychlé otočce zakončoval, jenže napálil jenom makedonského brankáře, který předvádí velmi solidní vstup!
9'
Na druhé straně však dobře reaguje Kosteski, tentokrát zakončil odlišně a přesnou bombou do protějšího vinglu drží Severní Makedonii.
9'
Dohrávka až na levé křídlo pro Ayalu měla úspěch, tentokrát již levý křídelník nepřešlápl a zakončil spolehlivě.
9'
Vyloučení v týmu Chile (Javier Frelijj).
8'
Kuzmanovski se uvolnil na pravé spojce, nerozhodilo jej ani pozdní dostoupení ze strany Frelijje a snižuje.
8'
Na nařízenou sedmičku šel Rodrigo Salinas a překonal Mitrevskiho obstřelem podél stojné nohy.
7'
Stoliov v proskoku kolenem sestřelil Erwina Feuchtmanna a po krátké poradě dostává dvě minuty. Může být za ně v tomto ohledu opravdu rád.
7'
Prachbídný přehoz Kosteskiho z pravého křídla, kde mu úhel nabídl klepákem Lazarov! Zakončení mířilo o dost vedle zadní tyče a za tohle rozhodně pochvala od trenéra nebude.
6'
Nakonec Makedonie o míč přišla a Chile jde do kontru. Emil Feuchtmann chtěl navázat na svého bratra a gólově zakončit, v pádu ale trefil jenom tyč!
5'
Lazarov neměl příliš prostoru na střední spojce, byl faulován Onetou. Zatím se tak severomakedonského špílmachhra daří dobře mazat.
5'
Erwin Feuchtmann vstoupil do přihrávky na Lazarova a vydal se do brejku, doběhl až na šest metrů a překonal soupeřova brankáře.
4'
Esteban Salinas šel po rychlé rozehrávce do zakončení na pravém křídle, jenže se dopustil přešlapu a jeho branka tak v tomto případě neplatí!
3'
Miševski se dostal ke svému prvnímu gólu přes levou spojku, Lazarov mu nabil do běhu a z druhé vlny Miševski dobře zavěsil.
3'
Dohrávka do pivota na Stoilova nevyšla, dobře jej zastavil Oneto. Hra se tak vysunuje zpět na devět metrů.
3'
Jenže tu nezakončil Lazarov vůbec dobře a následoval kontr, který zametl do branky proskokem Emil Feuchtmann.
2'
Kuzmanovski šel do dvou hráčů po rychlé kličce na levou spojku, do střely se sice dostal, ale byl faulován. Severní Makedonie tak má devítku.
1'
Erwin Feuchtmann zakončoval podstřelem z levé spojky, Mitrevski v prvním útoku neinkasoval a na tahu jsou tak Makedonci.
1'
Rodrigo Salinas zakončoval nejprve překřížení výskokem z devítky, Mitrevski vyrazil míč právě pravé spojce Chile do ruk. Jenže i druhý pokus Mitrevski fantasticky chytá!
1'
Zápas o postup ve skupině G začíná, úvodní výhoz mají hráči Chile, jejichž základní šestka se vůbec nemění.
1'

Severní Makedonie: Mitrevski, Tomovski – Velkovski, Stoilov, Dimitrioski, K. Lazarov, C. Kuzmanoski, Taleski, N. Markoski, F. Kuzmanovski, Kosteski, Tankoski, Krstevski, Popovski, Peševski, Miševski.

Chile: Barrientos, F. García, V. González – Ceballos, Erwin Feuchtmann Pérez, Reyes, Frelijj, Emil Feuchtmann Pérez, E. Salinas, R. Salinas, Páez, H. Feuchtmann Pérez, Callejas, Oneto Zúniga, Ayala, Donoso Andalaft.

Rozhodčí: Gubica, Milošević (oba CRO).
Krásné pondělní odpoledne při sledování světové házené! Skupiny se pomalu přesunuly již do posledních hracích kol a ve skupině G, kde měli být i čeští reprezentanti (leč svazová exekutiva ve spolupráci s koronavirem rozhodla jinak), budeme od 15:30 přímý souboj o postup do další fáze. Severní Makedonie je v zápase s Chile brána jako favorit, na druhou stranu ale dostala proti Egyptu výplach o dvacet branek a teď už musí hrát all-in.

To samé ale platí i o druhé straně, Chile prohrálo se Švédskem o 15 branek, s Egyptem však jenom o šest, tím pádem má lepší skóre, nemůže si však dovolit prohrát. Kdo nakonec postoupí, to budeme vědět okolo pondělní páté hodiny odpolední. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.