MS v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Makedonie : Slovinsko - 20. ledna 2021   15:30

Makedonie
Makedonie
4' Stoilov  • 5' F. Kuzmanovski  • 14' Taleski  • 17' Taleski  • 19' Dimitrioski  • 22' Taleski  • 33' Tankoski  • 33' K. Lazarov  • 39' K. Lazarov  • 43' Peševski  • 44' Serafimov  • 44' Tankoski  • 46' Serafimov  • 49' Peševski  • 50' F. Kuzmanovski  • 52' F. Kuzmanovski  • 54' Tankoski
21:31
(9:13)
Slovinsko
Slovinsko
2' Gajić   • 5' Dolenec   • 8' Zarabec   • 10' Dolenec   • 14' Gajić   • 16' Dolenec   • 16' Gajić   • 18' Henigman   • 22' N. Cehte   • 23' Mačkovšek   • 25' Gaber   • 31' Mačkovšek   • 34' Gajić   • 36' Mačkovšek   • 36' Zarabec   • 38' Zarabec   • 39' Dolenec   • 41' Dolenec   • 42' Mačkovšek   • 45' N. Cehte   • 46' Mačkovšek   • 48' Zarabec   • 49' N. Cehte   • 50' Blagotinšek   • 52' N. Cehte   • 53' Gajić   • 58' Ovniček   • 59' Suholežnik   • 59' Henigman
Makedonie
Garcia I. (Esp) – Marin A. (Esp)
Cairo / Cairo Stadium Hall 1
Slovinsko

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Přeji hezký zbytek dne a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů.
Statistiky utkání
Severní Makedonie – Slovinsko 21:31 (9:13)
Nejvíce branek: Lazarov 5/3, Kuzmanovski 3, Taleski 3 – Gajić 7/2, Dolenec 5, Mačkovšek 5. Rozhodčí: Garcia I. (Esp) – Marin A. (Esp). Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/2. Vyloučení: 2:2.
Slovinsko neustálo ve svém dobrém výkonu, naopak hráči Severní Makedonie dokázali udržet vysoký standart jen na začátku poločasu, postupně ale upadala víra i morálka tohoto týmu, obzvláště když Slovince držel vynikající Lesjak, který byl zaslouženě vyhlášen nejlepším hráčem utkání.
60'
Makedonci v závěru ještě dvakrát trefili tyč.
59'
Henigman přidává další branku z brejku.
59'
Slovinci se nakonec třicáté branky dočkali. Její autorem je Suholežnik, jehož je toto první trefa.
58'
Rychlou brankou odpovídá Ovniček a hned na to Lesjak opět zasahuje.
57'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Severní Makedonie (Martin Popovski).
56'
Nyní za Lesjakem zazvonilo břevno.
55'
Lesjak si nyní připsal tři zákroky.
54'
Tankoski se po přebrání míče nijak nerozmýšlel a vystřelil z devítky....úspěšně.
53'
Do otevřené obrany se nyní dostal Gajič a skóroval.
52'
Gól vstřelil tým Severní Makedonie (Filip Kuzmanovski).
52'
Z devíti metrů v ní nakonec našel skulinku Cehte.
51'
Obrana Makedonie opět působí neprostupně.
50'
Oddechový čas pro domácí.
50'
Gól vstřelil tým Slovinsko (Blaž Blagotinšek).
50'
Na dvakrát se nyní prosazuje Kuzmanovski.
49'
Gól vstřelil tým Slovinsko (Nejc Cehte).
49'
Za Makedonii snižuje Peševski.
48'
Oddechový čas nejspíše Slovincům pomohl a rovnou přidávají další branku...jmenovitě Zarabec.
48'
Oddechový čas pro hosty.
47'
Slovinci se nyní je těžko prosazují přes obranu Makedonie v čele s Tomovskim v bráně.
46'
Gól vstřelil tým Slovinsko (Borut Mačkovšek).
46'
Z brejku se opět prosazuje Serafimov.
45'
Za slovince nyní střílí gól Cehte.
44'
Gól vstřelil tým Severní Makedonie (Mario Tankoski).
44'
Nyní se prosazuje Serafimov po vynikajícím zákroku Tomovskiho.
43'
Nyní se na brankovišti uvolnil Peševski a zaznamenal svoji první branku v zápase.
42'
Mačkovšek nyní poslal tvrdou ránu pod břevno makedonské branky.
41'
Na druhé straně však skóruje Dolenec.
40'
Kuzmanovski si opět vylámal zuby na brankáři Slovisnka.
39'
Gól vstřelil tým Slovinsko (Jure Dolenec).
39'
Nyní již také skóruje Makedonie prostřednictvím Lazarova.
38'
A Zarabec opět skóruje.
37'
Mishevski nyní ztrácí míč a do útoku jde opět Slovinsko.
36'
Gól vstřelil tým Slovinsko (Miha Zarabec).
36'
Nyní už byl Mackovšek úspěšný.
35'
Mackovšek však nyní nevyzrál na Mitrevskiho.
34'
Skvěle nyní zahrál Lesjak, který přihrávkou přes celé hřiště našel Gajiče a ten neměl problém proměnit únik.
33'
Gól vstřelil tým Severní Makedonie (Kiril Lazarov).
33'
32'
Nyní vidíme solidní práci obou obran.
31'
Mačkovšek otevírá skóre druhého poločasu a Slovinci vedou už o 5 branek.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 16:20.
Možná větší šichta než Slovinci či házenkářský fanoušci čekali potkala Slovinsko jako favorita utkání v prvním poločase. Makedonci zatím hrají zodpovědně a nedělají příliš chyb. V obraně se presentují tvrdým ale vesměs čistým stylem. Slovinsko sice nyní vede o 4 branky, za což ale děkují především svým brankářům, kteří předvádějí solidní formu. Nelze však opomenout že i Mitrevski na druhé straně si připsal také pár slušných zákroků.
30'
30'
Lesjak nyní chytil další střelu. Na druhé straně si připsal zákrok ale i Mitrevski.
29'
Gajič proměnil sedmičku dnes podruhé.
29'
Lesjak si nyní poradil se střelou Kosteskiho a Slovinci se opět mohou hnát do útoku.
28'
27'
Lazarov míří mimo branku.
26'
Po faulu na Tankoskiho si jde na dvě minuty odpočinout Mačkovšek.
25'
25'
Gaber se uvolnil na brankovišti a poslal míč do sítě.
24'
Slovinci další atak soupeře ubránili a mají šanci na další zvýšení.
23'
Mačkovšek využívá přesilovku a dostává Slovince do dvoubrankového vedení.
22'
Vyloučení v týmu Severní Makedonie (Filip Taleski).
22'
22'
Taleski srovnává skóre z devíti metrů.
21'
Rovněž Mitrevski se zaskvěl pěkným zákrokem.
20'
Slovinský brankář si připsal další zákrok a do útoku tak mohou jít opět Slovinci.
19'
Gajič přidává svůj čtvrtý gól ze sedmičky.
19'
Dimitrioski se trefuje z devíti metrů.
18'
Henigman využívá přesilovou hru.
18'
Vyloučení v týmu Severní Makedonie (Filip Kuzmanovski).
17'
Taleski vrací skóre do nerozhodnutého stavu.
16'
Ferlin si připisuje zákrok a na druhé straně díky tomu z brejku skóruje Gajič.
16'
To přišlo z ruky Dolence.
15'
Makedonci nyní ztrácí míč a nabízejí Slovinsku vyrovnání.
14'
Gól vstřelil tým Slovinsko (Dragan Gajić).
14'
Gól vstřelil tým Severní Makedonie (Filip Taleski).
12'
Mitrevski nyní vychytal dvě šance Slovinců z brankoviště. Nejprve střelu Bombace a poté i dorážku Dolence, při které mu pomohla i tyčka.
11'
Makedonci zatím velice dobře brání a poměrně zaslouženě vedou.
10'
Dolenc snižuje stav z levé strany.
9'
Lazarov proměnil již třetí sedmičku a je zatím stoprocentní.
8'
7'
Žlutá karta pro tým Severní Makedonie (Filip Taleski).
7'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Severní Makedonie (Kiril Lazarov).
5'
Kuzmanovski ihned skóruje na druhé straně.
5'
Dolenc srovnává stav.
4'
Stoilov využívá přesilovou hru a posílá Makedonii do vedení.
4'
Vyloučení v týmu Slovinsko (Nik Henigman).
3'
Žlutá karta pro tým Slovinsko (Blaž Blagotinšek).
3'
Lazarov proměňuje sedmičku a srovnává na 1:1.
2'
Prvním střelce utkání se stává slovinský Gajič.
1'
S míčem v rukou začnou Makedonci.

Severní Makedonie: Mitrevski, Tomovski – Dimitrioski, Kosteski, Krstevski, F. Kuzmanovski, K. Lazarov, N. Markoski, Miševski, Peševski, Popovski, Serafimov, Stoilov, Taleski, Tankoski, Velkovski.

Slovinsko: Ferlin, Lesjak – Blagotinšek, Bombač, N. Cehte, Cingesar, Dolenec, Gaber, Gajić, Henigman, Janc, Mačkovšek, Ovniček, Skube, Suholežnik, Zarabec.

Rozhodčí: Garcia I. (Esp) – Marin A. (Esp).
Za posledních 5 let tyto týmy spolu odehrály 5 zápasů. Zajímavostí je, že oba zápasy hrané v roce 2016 skončily remízou. V následném měření sil dvakrát vyhrálo Slovinsko.
To Slovinsko, které je považováno za velkého favorita turnaje vstoupilo do turnaje patřičně výhrou nad Jižní Koreou 51:29, následně však prohrálo s házenkáři ruské federace 31:25. Poslední utkání však zvládlo a po výhře 29:25 postoupilo ze skupiny z druhé příčky.
Severní Makedonie vstoupila do turnaje dvěma zápasy, které se Severní Makedonii zrovna nevyvedly, možná i z důvodu náhlého postoupení na turnaj, když dva dny před začátkem turnaje se stala náhradníkem za Českou republiku. Po prohrách 32:20 se Švédskem a 38:18 s domácím Egyptem se nakonec dočkala postupu ze skupiny díky výhře v posledním utkání nad Chile 28:24. Makedonský sen tak pokračuje dále.
Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z utkání Mistrovství světa v házené, ve kterém se proti sobě postaví Severní Makedonie a Slovinsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.