Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám příjemný zbytek dne.

Německo: Kai Hafner, Tobias Reichmann – 6 branek.

3. Německo – 4b.
4. Polsko – 2 b.
5. Egypt – 2b.
6. Švédsko – 0b.
Konec! Future Arena se otřásá v základech, domácí tým se totiž postaral o velké překvapení, když zdolal favorizované Němce 33 – 29.
Konec zápasu. (33:29)
60
Jednadvacet sekund před koncem zápasu skóruje Haniel Langaro a dává stvrzenku na brazilské vítězství. (33:29)
60
Blonďatý Wiencek po několika málo vteřinách opět snižuje, ale to Němcům asi stačit nebude. (32:29)
59
A znovu Huber! Brazilci si v závěru zápasu nepřipouští sebemenší komplikace a drží si pohodlný náskok. (32:28)
59
Němci se rychle přesunuli do útoku a docílili snížení. Na Hafnerovu rychlou střelu z osy hřiště Maik dos Santos o kousek nedosáhl. (31:28)
59
Zřejmě je rozhodnuto! Na rozdíl čtyř branek po střele Kuhna a zákroku Maika dos Santose zvyšuje domácí náskok Huber. (31:27)
58
Vyloučení v týmu Brazílie (Alexandro Pozzer). (30:27)
58
A nyní už tři! Haniel Langaro stál na konci brazilské akce, když z pozice levé spojky propálil Wolffa. (30:27)
57
Patrick Wiencek dostal míč od Hafnera a zakončil pod horní tyč. Němci přesto ztrácí dvě branky. (29:27)
57
Oddechový čas pro Německo. (29:26)
57
Tohle už vypadá pro Brazilce nadějně! Fábio Chiuffa poslal míč mimo dosah brankáře Wolffa. (29:26)
56
Němcům to v ofenzívě nejde, Wiencek si při střele pomohl nedovoleně, když povalil hned dva bránící hráče. (28:26)
55
Žlutá karta pro realizační tým Brazílie. (28:26)
55
Patrick Wiencek míjí. (28:26)
55
Maik dos Santos je v laufu! Tentokrát znemožnil skórovat Tobiasi Reichmannovi. (28:26)
54
Oswaldo dos Santos Guimaraes parádně vystřelil z osy hřiště a zvýšil brazilské vedení. Každá branka už může být v blížícím se závěru zápasu velmi důležitá. (28:26)
53
Zakončení Juiluse Kuhna brazilský gólman zablokoval a domácí tak míří do útoku. (27:26)
52
Weinholdova chybu byla zárodkem další brazilské akce, kterou bezúspěšně zakončil T. dos Santos. (27:26)
51
Fábio Chiuffa je nezastavitelný! Brazilské pravé křídlo se rychle oklepalo z neproměněné šance a po přihrávce dos Santose Guimaraese se už nemýlil. (27:26)
50
A ti v padesáté minutě srovnávají skóre, jmenovitě tak udělal Steffen Weinhold. (26:26)
50
Oddechový čas pro hosty. (26:25)
49
Brazilský tým v posledních minutách hraje v naprosté pohodě, což potvrzuje i trefa výborně hrajícího Fábia Chiuffy. (26:25)
49
No a Uwe Gensheimer míří do sprch. Přiznám se však, že nevím, čím se provinil. (25:25)
49
Náhradní brankář Almeida nyní zneškodnil sedmimetrový hod Gensheimera! (25:25)
48
V aréně panuje fantastická atmosféra, většina fandoušků teď skáče a dává pořádně zabrat konstrukci tribun! (25:25)
48
Vyloučení v týmu Brazílie (Christian Dissinger). (25:25)
48
Domácí fanoušci slaví vyrovnání, o které se zasloužil dlouhovlasý Oswaldo dos Santos Guimaraes. (25:25)
47
Dissingerova střela z delší vzdálenosti letěla příliš pomalu, Maik dos Santos míč vyrazil a založil útok Brazilců. (24:25)
47
Německý útok zastavilo prorážení, přes celé hřiště pak vystřelil T. dos Santos a poslal míč do opuštěné branky. (24:25)
46
V klidnější fázi utkání udeřil Fábio Chiuffa, který má na svém kontě už pět gólů. (23:25)
45
Brazílie u míče do zakončení nechvátala a bez většího ohrožení německé branky o něj po několika přihrávkách přišla. (22:25)
44
Patrick Wiencek zůstal stát na brankoviště, dostal přihrávku z devítimetrové hranice a vystřelil nad dos Santose. (22:25)
43
Vyloučení v týmu Brazílie (T. dos Santos). (22:24)
43
To už ale opět neplatí, z deseti metrů dal Brazilcům naději T. dos Santos. (22:24)
42
V početní výhodě uspěl i Christian Dissinger, Němci tak vedou o tři góly! (21:24)
41
Výhodu nařízené sedmičky vzápětí využil Uwe Gensheimer. (21:23)
41
Tak pozor, André Soares po svém faulu vidí rovnou červenou kartu a v zápase končí! (21:23)
41
Leonardo Santos dostal pas do druhé vlny, vřítil se k brankovišti a skvělou střelou snížil německý náskok. (21:22)
40
De Toledovu ránu německý gólman vyrazil a na hřiště míří uklízecí četa, která vysuší prostor u brankoviště. (20:22)
39
T. dos Santos ve výskoku naznačil střelu, kterou vyslal až po dopadnutí a překvapil Heinevettera. (20:22)
38
Dissinger byl při střele faulován de Toledem, aby po následné rozehrávce z devíti metrů rozvlnil síť Hafner. (19:22)
38
Domácí zůstali v útoku, jenomže Teixeira opět narazil na pozorného gólmana v brance Německa. (19:21)
37
Heinevetter vychytal T. dos Santose, Brazilci si vzápětí vybírají očekávaný oddechový čas. (19:21)
36
Čtvrtý gól v řadě pro rozjeté Němce! Opět to byl Wiencek, který se prezentoval nechytatelnou střelou z hranice brankoviště. (19:21)
35
Závěr pětatřicáté minuty se Brazílii vůbec nevydařil, z další protiakce otočil skóre Patrick Wiencek. (19:20)
35
Zaváhání T. dos Santose okamžitě potrestal Kai Hafner, který se dostal do samostatného úniku a vyrovnal na 19:19. (19:19)
34
Z levého křídla, ale na útočné polovině Německa, ukázal kvalitu svého zakončení Tobias Reichmann. (19:18)
34
Thiagus dos Santos našel na pravém křídle Chiuffu, který zvedl diváky ze sedaček parádním obloučkem z pravého křídla. (19:17)
33
Strobelova střela byla zablokovaná, ovšem střela Pekelera už si cestu za brankovou čáru našla. (18:17)
32
Z nařízeného sedmimetrového hodu se prosadil Henrique Teixeira. Heinevetterovi prolétl míč pod nohou. (18:16)
32
Vyloučení v týmu Německo (Christian Dissinger). (18:16)
31
Výhodu prvního útoku ve druhé půli měl brazilský tým, jenže Langarova zpětná přihrávka zůstala u jeho spoluhráče nepochopena. (17:16)
31
Začal druhý poločas. (17:16)
V první půli si oba týmy prohazovali jako horký brambor, Němci se jednou dostali i k čtyřbrankovému náskoku, ale kvůli prokaučovanému závěru poločasu budou muset po změně stran dotahovat jednobrankové manko.
30
První poločas skončil. (17:16)
30
Panečku, tenhle závěr poločasu si naši západní sousedé za rámeček rozhodně nedají. Gensheimer totiž přišel o míč, který zachytil Haniel Langaro a střelou přes celé hřiště trefil prázdnou branku! (17:16)
30
Oddechový čas pro Německo. (16:16)
30
Dvacet vteřin před koncem prvního poločasu Brazilci srovnali krok! Faulovaný Thiagus dos Santos nejprve přestřelil, nicméně později se už ujala střela de Toleda. (16:16)
29
Hafner pokazil přihrávku na levou stranu a v ten samý moment se navíc provinil útočným faulem. (15:16)
29
Kanárci jsou opět na dostřel, z osy hřiště dalekonosnou ranou uspěl Thiagus dos Santos. (15:16)
28
Němci však jsou stále ve vedení, jež z pozice levé spojky navýšil Paul Drux. (14:16)
27
Žlutá karta pro realizační tým Německo. (14:15)
27
Ta u míče vydržela téměř minutu až do doby, kdy vystřelil křídelník Chiuffa, jehož pokus Heinevetter nezastavil. (14:15)
26
Fabian Wiede na dos Santose nevyzrál, na řadu přichází rychlá akce Brazílie. (13:15)
25
Sudí nakonec nařídili sedmičku ve prospěch Brazilců. Té se ujal Henrique Teixeira a vypálil ideálně, ze svého pohledu k levé tyči. (13:15)
25
Vyloučení v týmu Německo (Uwe Gensheimer). (13:15)
25
Na palubovce zůstává ležet Gensheimer, kterého pří bránění trefil zakončující Chiuffa. I on si ale ublížil, zřejmě má problém s kolenem. (12:15)
25
Němci z dlouhé kombinace nic nevytěžili, o snížení ztráty se tak mohou pokusit domácí. (12:15)
24
Gól vstřelil tým Brazílie (Oswaldo dos Santos Guimaraes). (12:15)
24
Máme tu nejvyšší rozdíl v dosavadním průběhu zápasu. Langaro německého brankáře nepřekonal, načež hosté obrátili hru a Drux vypálil z delší vzdálenosti. (11:15)
23
Žlutá karta pro tým Německo (Hendrik Pekeler). (11:14)
23
A opět úspěšný Reichmann, který využil ztráty Pozzera a po rychlé akci vystřelil k vzdálenější tyči. (11:14)
22
Strobel místo střely přenechal míč Tobiasi Reichmannovi, jenž se prosadil z pravého křídla. (11:13)
21
Taktická porada domácím zřejmě pomohla, z osmi metrů se gólovou ranou prosadil de Toledo. (11:12)
21
Brazilská lavička si vyžádala oddechový čas. (10:12)
21
A další míč v domácí síti. De Toledovi ukradl míč Hendrik Pekeler, přihrál Gensheimerovi a ten a v úniku nedal dos Santosovi šanci. (10:12)
20
Žlutá karta pro tým Brazílie (Henrique Teixeira). (10:11)
20
Němci ještě před chvíli prohrávali o tři góly, ale nyní se po trefě Fabiana Wiedeho dostávají po delší době do vedení 11:10. (10:11)
19
Fábio Chiuffa touto možností pohrdl a trefil pouze střídajícího brankáře Wolffa. (10:10)
19
Rychlý brejk a brazilské přečíslení zároveň vyřešil Hafner taktickým faulem. Následuje vyloučení a sedmimetrový hod. (10:10)
19
Dvě neproměněné střely, za Brazilce neuspěl Pozzer, aby o pár vteřin později nepřekonal dos Santose Kuhn. (10:10)
18
Oba týmy teď mají k výhře stejně blízko, o vyrovnání favorita se postaral Uwe Gensheimer. (10:10)
17
Domácí brankář si všiml opuštěné německé branky, ale střelou přes celé hřiště o kousek minul. (10:10)
16
Tobias Reichmann nasměroval balón doprostřed branky a překvapil Maika dos Santose. (10:9)
16
Uběhlo pouhých šest sekund a udeřilo na druhé straně. Silvia Heinevettera přelstil André Soares a vstřelil jubilejní desátý domácí gól. (10:8)
16
Brazilci vedou už jen o jeden gól, a to po přesném zásahu Paula Druxe. (9:8)
15
Gól vstřelil tým Německo (Kai Hafner). (9:7)
14
José Guilherme de Toledo se rozhodl přihrát Alexandru Pozzerovi a ten v závěru čtrnácté minuty opět zvýšil brazilský náskok. (9:6)
14
Gensheimer nejprve trefil dos Santose, poté ale rychle dostal míč zpět a ze spojky se už nemýlil. (8:6)
13
A je to už o tři góly! Fábio Chiuffa si vzal míč od Thiaguse dos Santose a celkově poosmé propálil Heinevettera. (8:5)
13
Vyloučení v týmu Německo (Finn Lemke). (8:5)
12
Podobná akce také na druhé straně, po neúspěšné střele Langara dostal míč do branky trestuhodně nepokrytý André Soares. (7:5)
11
Střelu z levého křídla Maik dos Santos ještě vyrazil, ale na následnou ránu Strobela už nestačil. (6:5)
10
Wiencek jednoznačně zadržel Langara, a daroval domácím sedmičku, kterou proměnil v branku Chiuffa. (6:4)
9
Žlutá karta pro tým Německo (Patrick Wiencek). (6:4)
9
O pár chvil později už německý reprezentant skóruje podle pravidel a snižuje tak na 4:5. (5:4)
8
Hafner sice rozvlnil síť domácí branky, ale gól neplatí. Už předtím byl pískán faul. (5:3)
7
V tu samou minutu Brazilci odskakují do vedení o dvě branky! Soares našel Alexandra Pozzera, který měl kolem sebe dost prostoru a propálil Heinevettera. (5:3)
7
José Guilherme de Toledo poprvé v zápase překlopil vedení na stranu domácího týmu. (4:3)
6
Kai Hafner ztratil míč a pokazil slibně se rozvíjející útočnou akci Němců. (3:3)
5
Vzápětí se prosadili i hráči v modrých dresech, z osy hřiště napřáhl Haniel Langaro a poslal míč přesně k tyči. (3:3)
5
Paul Drux převzal přihrávku od Kaie Hafnera z hranice brankoviště zakončil přesně tam, kam si to Němci představovali. (2:3)
4
Opět máme vyrovnáno, brazilské fanoušky tentokrát rozjásal Thiagus dos Santos. (2:2)
4
Žlutá karta pro tým Německo (Julius Kuhn). (1:2)
3
O půl minuty později to na sebe vzal Kai Hafner a překonal Maika dos Santose. (1:2)
3
Vyloučení v týmu Brazílie (José Guilherme de Toledo). (1:2)
2
Velká radost na tribunách! Po ztrátě Kuhna to zkusil da Silva a přesně mířenou střelou poprvé rozvlnil síť za zády Heinevettera. (1:1)
2
Hafner svůj pokus sice neproměnil, ale Němci přesto dostávají výhodu přesilové hry. Faulem se provinil Fábio Chiuffa. (0:1)
1
Na druhém konci hřiště chtěl rychle odpovědět Langaro, ovšem Heinevettera nepřekonal. (0:1)
1
Hned první útok Německa končí gólem! Dos Santose ihned překonal Tobias Reichmann. (0:1)
1
Rozběhly se první vteřiny zápasu, v brankovištích jsou Malk dos Santos za Brazílii a Němec Silvio Heinevetter. (0:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
Hlavní aktéři již jsou na palubovce, zaplněnou halou mezitím znějí hymny obou zemí.

Brazílie: M. dos Santos, Almeida – Teixeira, da Silva, Candido, de Toledo, Hubner, T. dos Santos, Pozzer, Chiuffa, dos Santos Guimaraes, Santos, Soares, Langaro.

Německo: Heinevetter, Wolff – Gensheimer, Lemke, Wiencek, Reichmann, Wiede, Pekeler, Weinhold, Strobel, Hafner, Kuh, Dissinger, Drux.

Rozhodčí: Horáček, Novotný.
Milovníky kvalitní házené čeká velká lahůdka. Brazilci sice jsou podle papírových prognóz znační outsideři, nicméně se budou moci opřít o bouřlivé domácí publikum, které je požene kupředu. Němcům naopak hraje do karet obrovská kvalita a dobrá nálada v týmu, jenž na úvod turnaje porazil o tři góly Švédy a v úterý totožným výsledkem 32:29 zdolal Polsko.

Právě Poláky v prvním představení na šampionátu zdolali také Brazilci, kteří však později prohráli se Slovinci a zkomplikovali si cestičku za postupem do čtvrtfinále.
Všem fanynkám a fanouškům přeji příjemný čtvrteční večer při sledování textového přenosu ze zápasu mužského olympijského turnaje v házené. Od jednadvaceti hodin a čtyřiceti minut se můžeme těšit na duel mezi výběry Brazílie a Německa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:40.