Za sebe i své kolegy děkuji za pozornost při sledování přenosů z házenkářského turnaje na olympijských hrách, užijte si poslední sportovní zápolení a závěrečný ceremoniál. Loučí se s vámi Petr Dejnožka!
Na hřišti je vidět velká dánská radost, kontrastuje francouzský smutek. Dánové založili svoji zlatou radost na kvalitním brankáři, ostrostřelci Mikkelu Hansenovi a zodpovědném týmovém výkonu.
Nervydrásající finále je u konce, Dánsko dokázalo udržet náskok z prvního poločasu a i přes velkou stíhačku z francouzské strany se stává olympijským vítězem! Francouzům zbude pouze stříbrná medaile, zlatý hattrick tak tým galského kohouta do konce nedotáhl.
Dánové se stávají olympijskými vítězi v házenkářském turnaji mužů!
Konec zápasu. (28:26)
60
Maheho proměněná sedmička na věci nic nemění. (28:26)
60
Mensah dává zlaté razítko na dánský výkon ve finále olympijského turnaje! (28:25)
59
Karabatičovi se pískají kroky, Dánové jsou kousek od zlatých medailí z Ria de Janeira! (27:25)
58
Navíc přichází další, naprosto zbytečná ztráta Francouzů, to již bude mít tým ze země galského kohouta hodně těžké. (27:25)
58
Lasse Svan důležitým gólem přibližuje Dány ke zlatu! (27:25)
57
Nikola Karabatič umístil míč přesně k tyči a z ničeho nic zde máme již rozdíl pouhé jediné branky! (26:25)
57
Nyní již v útoku Francie, i Dánové se ale vzadu brání velmi jistě. (26:24)
56
Karabatič fauluje při střele Sondergaarda. To hraje do karet dánskému výběru. (26:24)
56
Dánům se směrem dopředu příliš nedaří, ve hře je ale drží francouzské fauly. (26:24)
55
Islandský trenér na dánské lavičce musí reagovat oddechovým časem, náskok Dánů se v posledních pěti minutách výrazně snížil. (26:24)
55
Narcisse z pozice pivota našel skulinku u tyče a přibližuje francouzské házenkáře na rozdíl "pouhých" dvou gólů. (26:24)
55
Sondergaardova střela končí zákrokem Omeyera, Dánové jsou již v plném počtu. Do konce zápasu zbývá něco málo přes pět minut. (26:23)
54
Nikola Karabatič vzápětí mohl Francouze ještě více přiblížit, Landin Jacobsen ale kvalitním zákrokem drží svůj tým nad vodou. (26:23)
53
Mahe ze sedmimetrového hodu opět snižuje, brankář tentokrát vůbec neodhadl směr střely francouzské jistoty. (26:23)
53
Průnik Narcisse znamená sedmimetrový hod a vyloučení pro Lasseho Svana. (26:22)
52
Hansenovi pískán přešlap, to je ještě jedna z posledních šancí na francouzské snížení. (26:22)
51
Francouzi se snaží řešit útoky velmi rychle, po jedné podobné akci se ranou na přední tyč prosazuje Guigou. (26:22)
51
Lehká střela Olsena končí v síti, brankáře Gerard vůbec nedokázal zareagovat. (26:21)
50
Maheho sedmička končí v síti brankáře Landina Jacobsena. (25:21)
49
Karabatičův průnik končí faulem, následuje sedmimetrový hod. (25:20)
49
Trenér Francie reaguje jedenáct minut před koncem na silně nepříznivý vývoj oddechovým časem! (25:20)
49
Sondergaard navyšuje dánský rozdíl již na pět branek! (25:20)
48
A opět končí útočná akce Francie faulem! Zdá se, že v posledních minutách se láme finále a dánský sen o zlatu se začíná stávat realitou! (24:20)
47
Svan z levého křídla pod nohou poprvé v zápase překonává náhradního brankáře Gerarda. (24:20)
47
Daniel Narcisse udeřil Olsena do obličeje a posílá Francie do pěti. (23:20)
46
Další hrubá chyba ve francouzské rozehrávce, u míče jsou znovu Dánové. (23:20)
46
Dochází ke střídání ve francouzské brance, Omeyera nahradí na poslední minuty Gerard. (23:20)
46
Dánsko však dokáže proměnit v posledních minutách každou svoji útočnou akci, což rozhodně nemůžeme říci o soupeři. Finále však stále není rozhodnuto. (23:20)
45
N'Guessan však se snížením neváhal, samostatný průnik přinesl dvacátou trefu francouzského celku. (22:20)
45
Nečekaná střela Mortena Olsena byla gólová. (22:19)
44
Abalo v další obrovské šanci úplně minul branku a opět tím prohlubuje finálovou krizi francouzského týmu. (21:19)
44
Portova rána se o zem odrazila příliš vysoko, Dánové se mají možnost znovu vrátit k luxusnímu náskoku. (21:19)
43
Naopak na druhé straně se Kasper Sondergaard neomylně prosazuje. (21:19)
42
Tak sledujeme kvalitní zákroky na obou stranách, skóre se při dvouminutové přesilové hře vůbec nezměnilo. To může být jeden z rozhodujících momentů dnešního finále olympijského turnaje. (20:19)
41
René Torf Hansen je vyloučen po faulu na Karabatiče. (20:19)
40
Ani Francii se ale lehko nepřechází přes pozorně bránící Dány, nyní si Narcisse došel pro taktický faul. (20:19)
39
Lasse Svan v obrovské šanci minul prostor mezi třemi tyčemi a znovu tím posílá Francouze na koně. (20:19)
38
Skvělý zákrok Omeyera přichází vniveč po útočném faulu Karabatiče. (20:19)
38
Už to vypadalo ztrátu francouzského týmu, nakonec ale z nenápadné akce vykřesal Sorhaindo další francouzské snížení. (20:19)
37
Mads Christiansen střelou mezi nohama vrací Dánsku dvoubrankové vedení. (20:18)
37
Mensah Larsen si došel pro vyloučení Fabregase a hru v početní výhodě si vyzkouší také dánské mužstvo. (19:18)
37
Při signalizované pasivitě pálí Mikkel Hansen nad branku, znovu je ale pískáno francouzské držení. (19:18)
37
Dánsko již je v plném počtu a soustředí se na útočnou kombinaci. (19:18)
36
Tak drobná chybka v dánském útoku znamená snížení na rozdíl jediného gólu, po rychlé kombinace překonal Landina Jacobsena Ludovic Fabregas. (19:18)
36
Olsenovo zakončení sice brankář Omeyer vyrazil, těsně před tím se však ale pískal francouzský faul. (19:17)
35
Karabatič velmi rychle snižuje na rozdíl dvou branek. Následuje dánské oslabení a odvolání brankáře. (19:17)
35
Lasse Svan je za faul na dvě minuty vyloučen, to je šance pro Francouze, jak se znovu přiblížit svému soupeři. (19:16)
34
Devatenáctou branku Dánů střílí Mikkel Hansen. (19:16)
34
Dánové se však zatím prezentují skvělým výkonem a každou minutou se přibližují k zisku zlatých medailí. (18:16)
34
Abalo dostal balon do ostrého úhlu, rychlý výběh a přesné zakončení pod břevno opět dostává Francii do zápasu. (18:16)
33
Druhý gól v zápase trefil Dán Olsen, na jeho přesnou ránu neměl Omeyer šanci zareagovat. (18:15)
32
Když je nejhůře, pomůže zákrokem Omeyer. Z následné protiakce snižuje rychlý Nikola Karabatič. (17:15)
32
Naopak francouzský útok končí chybou, obhájci titulu z Londýna a Pekingu se začínají dostávat do velkých potíží. (17:14)
31
Také do druhého poločasu vstupuje lépe Francie, Henrik Toft Hansen poprvé v zápase dostává Dány do tříbrankového vedení! (17:14)
31
Začal druhý poločas. (16:14)
Co se týče nejlepších střelců, na straně Dánska jednoznačně kraluje v poločase finálového zápasu Mikkel Hansen se sedmi přesnými trefami. Z Francouzů mu konkuruje Michael Guigou s pěti gólovými radostmi.
Olympijské finále mužů v házené zatím přináší poměrně nečekaný průběh. Favorité z Francie totiž v polovině zápasu prohrávají o dva góly, Dánové navíc působí o něco jistějším dojmem a rozhodně zatím žijí svůj sen o zlaté medaili. Před námi je ještě třicet minut napínavého finále, buďte u toho s námi!
30
První poločas skončil. (16:14)
30
Osm vteřin před přestávkou si francouzský trenér vybírá time out. Podaří se mu ještě vymyslet akce, po které přijde snížení Francouzů? (16:14)
30
Jmenovitě překonal gólmana Omeyera Lasse Svan, který zvyšuje na rozdíl dvou branek. (16:14)
30
Na začátku poslední minuty prvního poločasu minul Francouz Porte, Dánsko rázem dostane další příležitost odskočit. (15:14)
29
Mikkel Hansen je dánský tahoun za zlatou medailí! Sedmá branka ve finále dává severskému týmu znovu těsný náskok! (15:14)
29
Fakt dánského vedení se vůbec nelíbil Portemu, který několik sekund po gólu Hansena srovnává stav házenkářského finále. (14:14)
28
Mikkel Hansen po delší odmlce dostává Dány do vedení! (14:13)
28
Ludovic Fabregas dostává za úder do obličeje žlutou kartu. (13:13)
28
Další francouzský útok gólovou radostí neskončil, Dánové mají možnost se znovu dostat do vedení. (13:13)
28
Vzápětí to vzal Mikkel Hansen znovu na sebe, ranou od břevna poslal míč do francouzské klece a srovnal stav zápasu dvě minuty před pauzou na 13:13! (13:13)
27
Na druhé straně chtěl Mikkel Hansen dvakrát za sebou pálit, ani jednou ale míč k Omeyerovi neprošel. (12:13)
26
Francouzská kombinace končí poměrně ukvapenou střelou Valentina Porteho, který pouze rozšířil počet zákroků Landina Jacobsena na čtyři. (12:13)
25
Dvanáctá branka Dánska přišla díky velkému štěstí, z nepřehledné situace získal balon Henrik Toft Hansen a následně velmi rychle ho poslal za záda Omeyera. (12:13)
24
Ani nadvakrát Kasper Sondergaard nedokázal Omeyera prostřelit francouzská odpověď končí po útočném faulu. (11:13)
24
Nepřesnost v dánské rozehrávce nabídla šanci Michaelu Guigouovi, který z rychlé protiútoku přidává svoji pátou branku ve finálovém střetnutí. (11:13)
23
Kouč Dánska si kvůli snížení počtu hráčů v útočné fázi vyžádal oddechový čas. (11:12)
23
Dánové již neposílají do hry sedmého hráče a nechávají brankáře Landina Jacobsena mezi tyčemi. Bude tento tah nápomocen? (11:12)
23
Při signalizované pasivitě se rozhodl z nouze vypálit Narcisse, který tím připsal další úspěšný zákrok na stranu dánského brankáře. Dánsko znovu dostává šanci na srovnání nepříznivého stavu. (11:12)
22
Na druhé straně přišla sražená střela N'Guessana, i nadále se ale bude mírný outsider finálového střetnutí bránit. (11:12)
22
Henrik Toft Hansen tentokrát z úhlu volil místo síly techniku a lehkým obloučkem nachytal Omeyera na švestkách. (11:12)
21
Hvězda Francie Nikola Karabatič dostal míč na střed hřiště, předvedl rychlou otočku a nechytatelnou ránu pod břevno. (10:12)
21
Rozhodujícím faktorem je zatím brankář Omeyer, který drží naděje Francie nad vodou! Šestý kvalitní zákrok v zápase nutí Dány se znovu zatáhnout do obranné ulity. (10:11)
20
Parádní kombinace Francie přenesla hru až na kraj hrací plochy na Dipandu, který má střely z podobné pozice nacvičeny na podtrženou jedničku. (10:11)
19
Sondergaard nechal znovu vyniknout brankáře Omeyera, pro kterého to byl již zákrok s pořadovým číslem pět ve finálovém zápase. (10:10)
19
Nyní jsme viděli i ztrátu na francouzské straně, ve finále je zatím k vidění velké množství chyb. Za stavu 10:10 útočí Dánové. (10:10)
18
Odpověď Mikkela Hansena byla více než razantní. (10:10)
17
A další fatální chyba v dánské rozehrávce vrací vedení na stranu Francie! Dnes potřetí padá branka do odkryté klece Dánů, znovu si snadný gól připsal Michael Guigou. (9:10)
17
Lasse Svan nechal vyniknout znovu brankáře Omeyera, dvě vteřiny na to trefil odkrytou dánskou branku Giugou. (9:9)
16
Do druhé poloviny prvního poločasu vstupujeme fantastickým zákrokem brankáře Omeyera! Bohužel pro Francouze soupeř z Dánska ještě zůstane v útočné akci. (9:8)
15
Francouzi se dlouho nemohli dostat k ohrožení dánské klece, nakonec vše zvládl Narcisse samostatným průnikem a ostrou ranou do šibenice. (9:8)
15
Dnes poprvé zde máme vedení o dvě branky, znovu je na vině rychlá levačka Mikkela Hansena. (9:7)
14
Morten Olsen zaznamenává osmý gól Dánů, na druhé straně selhal vzápětí Karabatič. (8:7)
14
Na přelomu třinácté a čtrnácté minuty ukázal svoji kvalitu Giugou, který na bližší tyč zaskočil Landina Jacobsena. (7:7)
12
A tak toho Dánsko využívá a ve dvanácté minutě se dostává znovu do vedení! Výběh z levé strany a milimetrově přesné zakončení předvedl Casper Mortensen! (7:6)
12
Michael Guigou trefil pouze brankáře Landina Jacobsena a zahodil tím možnost vrátit Francii na koně. (6:6)
12
Chvíli na to se již skóre srovnává, Mikkel Hansen tentokrát našel skulinku pod nohou francouzského brankáře. (6:6)
11
Brankář Omeyer si vzápětí připisuje skvělý zákrok proti Christiansenovi. (5:6)
11
Tradiční dánský tahoun Mikkel Hansen se snaží znovu táhnout své mužstvo, tentokrát byla jeho rána zablokována. (5:6)
10
Daniel Narcisse se dostal ve skrumáži k balonu, udělal rychlý krok a přesně zakončil. (5:6)
9
Henrik Toft Hansen po dlouhé kombinaci uklidil míč do protipohybu francouzského gólmana. Na konci deváté minuty se tak startuje znovu od nuly. (5:5)
9
Adrien Dipanda prudkou dělovkou trefil pouze přední dánskou tyč, seveřané mají šanci srovnat nepříznivý stav finálového střetnutí. (4:5)
8
Tradiční exekutor Mikkel Hansen mezi nohama ze sedmimetrového hodu snižuje. (4:5)
8
Kababatič bere Dánům šanci faulem, následuje žlutá karta a sedmimetrový hod. (3:5)
7
Z následné dorážky se prosadil dánský Mortensen, odpověď Narcisse přišla velmi rychle. (3:5)
7
Dlouhá kombinace přinesla pouze střelu do tyče, Dánové však zůstanou u míče. (2:4)
6
Henrik Toft Hansen dostává dvouminutový trest, před Dány je první oslabení ve finálovém zápase. (2:4)
6
Dipanda tentokrát nezamířil do nitra pokutového území, zadovkou posunul míč na Porteho, který již vrací Francii dvoubrankový náskok. (2:4)
6
Středem francouzské obrany dokázal projít Kasper Sondergaard, který o zem propálil brankáře galského kohouta. (2:3)
5
Na druhé straně vše šlape, jak má. Nikola Karabatič neomylně propálil Landina Jacobsena. (1:3)
4
Dánsko v úvodu praktikuje hru v sedmi hráčích a bez brankáře. Zatím však vázne přesnost kombinace. (1:2)
4
Zbytečná dánská ztráta v rozehrávce při hře bez gólmana nabídla lehkou branku pro Guigoua. Dnes poprvé se Francie dostává do vedení. (1:2)
3
Dipanda již tentokrát zamířil přesně a Francie rychle srovnává nepříznivý stav. (1:1)
3
Vzápětí obdržel střelec první dánské branky Lasse Svan za faul žluté napomenutí. (1:0)
2
Na druhé straně jsme se již dočkali branky, Lasse Svan si neomylně vyběhl ze strany a přesným podstřelem posílá Dány do vedení! (1:0)
2
Zatím jsme viděli dva francouzské pokusy mimo branku, naposledy mířil mimo vzdálenější tyč Adrien Dipanda. (0:0)
1
Hned po třiceti vteřinách finále se faulu dopustil René Toft Hansen, který vyfasoval od španělského sudího žlutou kartu. (0:0)
1
Jako první dostanou možnost zaútočit Francouzi, Dánsko již postavilo pozorný a těžko prostupný obranný val. (0:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
V dánské brance začne utkání Niklas Landin Jacobsen, na straně soupeře bude prostor mezi tyčemi hájit francouzský brankář Thierry Omeyer.
Nyní je již vše připraveno úvodní rozehrávce, čest řídit finálový zápas dostali rozhodčí ze Španělska.
Před samotným začátkem očekávaného finále přijdou na řady státní hymny obou dnešních soupeřů.
Házenkáři Dánska i Francie již stojí nastoupeni na hrací ploše a jsou představováni fanouškům.
Obě mužstva postupovala ze skupiny A, což znamená, že se již jednou na turnaji potkala. V posledním střetnutí v základních skupinách ve vyrovnaném zápase přetlačila Francie Dány v poměru 33:30, když svého soupeře držela po většinu zápasu v nepříznivém stavu. Finále bude ale úplně o něčem jiném a věřím, že uvidíme světovou házenou!
Francie přece jen bude ve finále mužského olympijského turnaje plnit roli favorita. V základní skupině A brala druhé místo, které tým ze země galského kohouta poslalo proti domácí Brazílii. Vítězství o sedm gólů znamenalo poměrně klidný postup, duel proti Německu v semifinále již byl mnohem více vyrovnaný. Stejně jako v případě Dánů "stačil" Francii k postupu výsledek 29:28, který zajistil francouzským házenkářům místenku ve velkolepém finálovém zápase.
Obě mužstva zažila velmi podobnou cestu pavoukem až do olympijského finále. Dánové skončili v základní skupině A třetí právě za Francií, již ve čtvrtfinále museli přejít přes překvapení turnaje ze Slovinska. Vítězství o sedm bodů je katapultovalo do velice napínavého semifinále s Polskem, které po remíze zamířilo až do prodloužení. V něm Dánsko vybojovalo postup po výsledku 29:28, má jistou medaili a nyní dostane možnost si to rozdat v boji o nejcennější kov.
Příjemný nedělní podvečer všem příznivcům olympijských her a především házené! Dnešním dnem bude zakončen programu v brazilském Rio de Janeiru, svého vyvrcholení se dočká také házenkářský turnaj mužů, v jehož finále se představí týmy Dánska a Francie! Všechny předfinálové prognózy nic neznamenají, rozhodne se pouze na hřišti. Buďte u toho s námi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.