Známe tedy tři ze čtyř semifinalistů, o posledním se rozhodne ještě dnes v noci. To je pro dnešek vše, příjemný zbytek večera přeje Petr Dejnožka.
Máme zde konec třetího čtvrtfinálového zápasu, ve kterém Dánsko poráží celek ze Slovinska o sedm bodů a postupuje do semifinále olympijského turnaje! Seveřané dnes byli lepším celkem, neudělali téměř žádnou chybu a postup jim patří právem! Pro Slovince úspěšná cesta turnajem končí.
Konec zápasu. (37:30)
60
Tak přece jen budou mít poslední slovo v zápase Slovinci. Dvě vteřiny před koncem snižuje na konečný rozdíl sedmi gólů Blagotinšek. (37:30)
59
Na druhé straně koriguje přesně minutu před koncem Marko Bezjak. (37:29)
59
Osmou branku v zápase zapisuje na svůj účet Lasse Svan, čímž dohání Mikkela Hansena. Bude nám v závěru gradovat alespoň střelecký souboj těchto dvou borců? (37:28)
58
Již jen kosmetická úprava skóre v závěru zápasu, svůj gólový účet rozšířil Miha Zarabec. (36:28)
57
Mikkel Hansen si připisuje další přesnou trefu do šibenice slovinské svatyně. (36:27)
57
Dánský trenér však nechce nic ponechat náhodě a vybírá si oprávněný čas na závěrečnou poradu. (35:27)
56
Neproměněné akce na obou stranách rozhodně nevadí dánskému týmu. Početná enkláva fanoušků na tribunách již slaví postup mezi čtyři nejlepší týmy turnaje. (35:27)
55
A chvíli na to stejný hráč z pravé strany zamířil přesně k tyči, to je definitivní razítko na slovinský konec. (35:27)
54
Lasse Svan pohodlně přibližuje Dánsko semifinálovému zápasu. (34:27)
54
Vyloučení Henrika Tofta Hansena posílá také dánské mužstvo do pěti hráčů v poli. (33:27)
54
Marko Bezjak je jedním z nejaktivnějších hráčů Slovinska v dnešním zápase, ani jeho přesnost v zakončení ale nestačí. (33:27)
54
Blaž Janc znovu posílá Slovinsko do pěti, což se vůbec nelíbí slovinskému trenérovi. Každým okamžikem se blíží slovinský konec v olympijském turnaji. (33:26)
54
Ani nyní však Dánové na nic nečekali, předvedli ukázkovou házenkářskou kombinaci a šest minut před koncem zápasu si berou zásluhou Caspera Mortensena zpět na svoji stranu sedmigólový náskok. (33:26)
53
Z levé straně mířil do černého Blaž Janc. (32:26)
53
Miklavčičovi radost ze vstřelené branky dlouho nevydržela, prudká rána Hansena vrací Dánům pohodlný náskok sedmi gólů. (32:25)
52
Vid Kavtičnik oslabuje slovinské mužstvo na dvě minuty nedovoleným zákrokem. (31:24)
51
Darko Cingesar bleskově na druhé straně snižuje přesným výběhem a podstřelem dánského brankáře. (31:24)
51
Mikkel Hansen byl ze vzdálenosti sedmi metrů neomylný, gólman Skof neměl nárok. (31:23)
50
Kavtičnikův faul nabízí po dlouhé době sedmičku také dánskému týmu. (30:23)
50
Deset minut před koncem si dánský trenér vybírá čas na poradu. (30:23)
49
A navíc dostanou šanci i díky Olsenově vyloučení, Dány čekají dvě minuty v početní nevýhodě. (30:23)
49
Rázem přichází přesná trefa Kavtičnika, Slovince se ještě nevzdávají. (30:23)
48
Slovinský kouč přece jen našel hráče, který je na sedmimetrových hodech neomylný – Miha Zarabec. Bude to ale stačit? (30:22)
48
Dánský hráč, který zaznamenal kulatou, třicátou branku, Henrik Toft Hansen nabízí Slovincům další sedmičku. (30:21)
48
A znovu se nám přepisuje nejvyšší rozdíl dnešního zápasu, Kavtičnikovu nepřesnou střelu potrestal další dánskou brankou Henrika Tofta Hansena. (30:21)
47
Morten Olsen však přesnou ranou k vzdálenější tyči opět vzdaluje dotahující Slovince. Gozard Skof pouze přihlížel prudkému a přesnému zakončení. (29:21)
46
Brankář Green je zatím na Zarabece krátký, druhá proměněná sedmička ještě drží Slovince ve hře o semifinále. (28:21)
46
Šance na další slovinské snížení přijde z další sedmičky! Na vině je faul Mortensena. (28:21)
45
Kavtičnik připravil balon znovu pro Jance, který z pravé strany propálil dánského Greena na přední tyč. (27:20)
45
Mads Mensah Larsen v pravou chvíli uklidňuje hru a vrací dánskému celku osmigólový náskok. Čas do konce zápasu se navíc krátí. (27:19)
44
Napodruhé již Janc své zakončení nasměroval pouze do skvěle chytajícího Greena, který drží Dány nad vodou. (26:19)
43
Po dlouhé době jsme zaznamenali dva body v řadě na slovinské straně, úspěšný zákrok svého brankáře na hrotu podpořil Blaž Janc. (26:19)
42
Sedmičku tentokrát Slovinci zužitkovali, jmenovitě Miha Zarabec. (26:18)
41
Poslední oddychový čas Slovinců, podaří se trenérovi něco vymyslet? (26:17)
41
Technická chyba v útoku nabídla další protiútok Dánska, které se každou akcí přibližuje k historickému semifinále. (26:17)
41
Brankář Green se dostal do vynikající formy, během poslední třech minut chytil snad čtyři jisté góly slovinského výběru! Na druhé straně neměl Mensah Larsen složitou práci. (25:17)
40
Zmar Slovinců již dopadl i na Vida Kavtičnika, téměř stoprocentní střelec dnes poprvé ze sedmimetrové vzdálenosti selhal. (24:17)
40
Lasse Svan fauluje těsně před brankou, dostává dvouminutový trest a nabízí Slovinsku další sedmimetrový hod! (24:17)
40
Dolenec znovu netrefil prostor mezi třemi tyčemi, naštěstí pro Slovince na jeho osobu předcházel faul. (24:17)
39
Blaž Blagotinšek sice dokázal propálit dánského brankáře, na odpověď seveřanů jsme ale čekali pouze devět vteřin. Rozdíl se tak znovu nemění. (24:17)
38
Morten Olsen na druhé straně znovu zaúřadoval, náskok Dánů se znovu zvýšil. (23:16)
38
Jure Dolenec ale ani svoji druhou sedmičku v zápase neproměňuje, Dánové jsou nyní výrazně na koni. (22:16)
38
Šance snížit může přijít ze sedmimetrového hodu po faulu na Bezjaka. (22:16)
37
Pomůže Slovincům oddechový čas? (22:16)
37
Casper Mortensen využívá přesilovou hru a dnes poprvé vede Dánsko již o šest bodů! Slovinská naděje na semifinále se každou minutou tenčí. (22:16)
36
Matěj Gaber následně znovu prohlubuje slovinskou krizi a posílá svůj tým do pěti. (21:16)
35
Opět jsme se posunuli o gól na každé straně, náskok Dánů se od přestávky ještě navýšil. Dočkáme se ještě dramatu nebo se jedná o slovinský konec na turnaji? (21:16)
35
Útoky Slovinců gólovou radostí nekončí, naopak je tu další gól seveřanů. Lasse Svan Hansen z levého výběhu zakončil přesně k tyči. (20:15)
34
Mikkel Hansen měl velké množství prostoru ve středu hřiště a ranou pod břevno nekompromisně uklidil balon. (19:15)
33
Dnes podruhé putuje na lavic hanby Slovinec Poteko. Bude se hrát chvíli v pěti, následovat bude přesilovka Dánů. (18:15)
33
Ze středu hřiště Zorman trefil mezi nohy dánského brankáře. (18:15)
32
I v oslabení Svan Hansen vrací Dánsku čtyřbrankový náskok. (18:14)
32
Také Dánsko si vyzkouší hru v pěti hráčích, dvěma minutami je potrestán nejlepší střelec zápasu Henrik Toft Hansen. (17:14)
31
Ještě ve stejné minutě vykřesal snížení i přes oslabení Zorman. (17:14)
31
Rychlý nástup Dánska přináší sedmnáctou branku v síti Skofa. Nyní jsou na tahu Slovinci, kterým zbývá třicet minut na čtvrtfinálový obrat. (17:13)
31
Začal druhý poločas. (16:13)
Úvodní půlhodina dnešního zápasu je za námi, blíže k medailovým bojům jsou zatím házenkáři z Dánska. Seveřané si zatím v defenzívě počínají velmi jistě, soupeř dělá velké množství chyb, za což je potrestán tříbrankovou ztrátou. O postupujícím ale není v žádném případě rozhodnuto, čeká nás zajímavý druhý poločas.
30
První poločas skončil. (16:13)
30
Vteřinu před koncem prvního poločasu vrací třígólové vedení na stranu Dánů Christiansen. (16:13)
30
Darko Cingeasr vyfasuje v závěru prvního poločasu ještě dvouminutový trest. (15:13)
30
To se ale nekoná, Zorman totiž proměňuje rychlý protiútok Slovinska a připisuje si v závěru první půle velmi důležitou branku. (15:13)
29
Bezjakovo zakončení ze středu hřiště bylo zachyceno Greenem Krejbergem. Dánové mohou v závěru první půle znovu udeřit. (15:12)
28
Mortensen dokázal z pravé strany protlačit míč do slovinské klece a vrací tím na stranu seveřanů vedení o tři góly. (15:12)
27
Dvě rychlé branky v řadě nám rozdíl nezměnily. Přesnými trefami se prezentovali Morten Olsen a Marko Bezjak. (14:12)
27
Ani podruhé se Vid Kavtičnik ze sedmičky mýlit nedokázal. (13:10)
26
Jensen Mollgaard si směrem dozadu počínal nedovoleně, slovinští házenkáři se mohou chytit ze sedmimetrového hodu. (13:10)
25
Dnes úplně poprvé zde máme tříbrankový náskok Dánska! Po Olsenově pasu mířil více než přesně Henrik Toft Hansen, pro kterého to byla již čtvrtá branka v dnešním zápase. (13:10)
24
Střídání brankářů přišlo i na dánské straně, poprvé ve vyřazovacích bojů se mezi tři tyče staví Jannick Green Krejberg. (12:10)
24
Vyrovnání se však nekoná, Henrik Toft Hansen z protiakce vrací Dánům dvougólový náskok. (12:10)
23
Na druhé straně Hansenovu střelu zlikvidoval brankář Lesjak, na tahu jsou znovu Slovinci. (11:10)
21
Blaž Janc nejprve z velké šance minul prostor mezi třemi tyčemi, vzápětí ale svoji chybu napravil a znovu vrací skóre na rozdíl pouze jednoho bodu. (11:10)
20
Mikkel Hansen dostal k dispozici skórovat ze sedmimetrového hodu, s touto nabídkou naložil lépe než na výbornou. (11:9)
20
Také Dánsko si vybírá možnost vzít si v prvním poločase time out. (10:9)
20
Ale i v oslabení se daří Slovincům skórovat, ujala se prudká rána Darko Cingesara. (10:9)
19
Zarabec půjde na dvě minuty na trestnou lavici, což znamená další možnost přesilové hry pro Dánsko. (10:8)
18
Ani po návratu z týmové porady se Slovinsku nedaří, Kavtičnikova rána byla včas zablokována. Již tři minuty ani jeden z týmů nedokázal skórovat. (10:8)
18
Slovinský kouč není spokojen s hrou svého týmu směrem do ofenzívy a pokusí se svým svěřencům něco naordinovat během oddychového času. (10:8)
17
Miha Zarabec však svého kolegu nenapodobil, jeho rána končí pouze na břevně. (10:8)
17
Nyní již hraje Slovinsko v plném počtu a na hřišti se to jasně projevilo. Následuje faul René Tofta Hansena a následuje další sedmička. (10:8)
16
Slovinci ve čtyřech hráčích nedokáží přejít přes hustou defenzívu soupeře, Landin Jacobsen v těchto pasážích zatím zasahovat nemusel. (10:8)
15
Lasse Svan se dnes potkal se skvělou formou, po dalším faulu dostali Slovinci další dvouminutový trest. Dvojnásobnou převahu dánský ostrostřelec nekompromisně zužitkoval. (10:8)
15
Potekovo vyloučení Slovincům nevadí, z pravačky Jance přichází další snížení. (9:8)
14
První útočná akce skončila úspěšným zákrokem střídajícího Lesjaka, na následnou dorážku Lasse Svana již nárok neměl. (9:7)
13
Bezjak přesnou ranou okamžitě kontruje. (8:7)
12
Olsenova rána ze střední vzdálenosti proklouzla slovinskému brankáři pod nohou a skončila v síti. Tady zřejmě Skof neměl dobré svědomí a rázem pouští mezi tyče svého náhradníka. (8:6)
11
Vid Kavtičnik jistým způsobem opět snižuje slovinské manko. (7:6)
11
Mads Christiansen fauloval při zakončení Zarabace, dostává žlutou kartu a my uvidíme první sedmimetrový hod. (7:5)
10
Vzápětí ze středu hřiště potrestal slovinskou nedůslednost Mikkel Hansen, který prudkou ranou do šibenice nedal Skofovi šanci zasáhnout. (7:5)
9
Po krátké bodové odmlce a trefené tyčce v podání Madse Christiansena se prosazují tentokrát Dánové. Přesně k tyči poslal z levé strany Henrik Toft Hansen. (6:5)
8
Po průniku Bezjaka začínáme v osmé minutě čtvrtfinálového zápasu znovu od nuly. (5:5)
7
Vid Kavtičnik potvrzuje skvělé zkušenosti, ze spojky neomylně propálil dánského brankáře a dostává Slovince znovu na dostřel. (5:4)
6
Henrik Toft Hansen přetlačil bránícího zadáka a prudkou ranou do šibenice vrací Dánům dvougólové vedení. (5:3)
6
Během minuty jsme byli svědky rychlých gólů na obou stranách, zatím se brankářům příliš nedaří. I přesto stále svítí na světelné tabuli těsný náskok dánského celku. (4:3)
5
Na druhé straně dochází k rychlému snížení, Bezjak si vyběhl z levého rohu a nekompromisně propálil Landina Jacobsena. (3:2)
4
Kasper Mortensen dostal po slovinské chybě šanci na rychlý protiútok, který neomylně proměnil. (3:1)
3
Žlutá karta pro tým Slovinsko (Kavtičnik). (2:1)
3
Dnes poprvé se do vedení dostávají Dánové, pomohl přesný výběh z pravé strany. (2:1)
2
Neúspěšné útoky na obou stranách, po faulu však u míče zůstane tým z Dánska. (1:1)
1
Ještě v první minutě je vyrovnáno, René Todd Hansen se dostal za obranu soupeře a o zem nedal brankáři šanci zasáhnout. (1:1)
1
Marko Bezjak dostal na pravé straně hodně prostoru a přesnou střelou otevírá skóre dnešního mače. (0:1)
1
Jako první se do útoku dostává překvapení ze Slovinska, kteří se pokusí vzdorovat rozjetému dánskému výběru. (0:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
Obě mužstva jsou již nastoupena na hrací ploše, nyní následují hymny dnešních čtvrtfinálových soupeřů.

Dánsko: Landin Jacobsen, Green Krejberg – Christiansen, Mensah Larsen, Mortensen, Nøddesbo, Svan, R. Toft Hansen, Møllgaard Jensen, Søndergaard, H. Toft Hansen, Hansen, Olsen, Damgaard Nielsen

Slovinsko: Skof, Lesjak – Blagotinšek, Kavtičnik, Janc, Dolenec, Cingesar, Poteko, Gaber, Zorkman, Bezjak, Razgor, Zarabec, Bombač

Rozhodčí: Raluy, Sabroso Ramirez (oba Španělsko).
Soupeřem dánského mužstva budou Slovinci, kteří se dokázali ve skupině B probít na druhé místo. Pětizápasovou základní skupinu zakončili s jedinou porážku, když o tři body nestačili na první Německo. Velmi cenná je ale výhra nad Brazílií a Polskem, od které by se chtěli slovenští házenkáři ve čtvrtfinále odrazit.
Dánové skončili v základní skupině A na třetí pozici poté, co dokázali porazit tři z pěti soupeřů. Po výhře nad Argentinou a Tuniskem sice padli s Chorvatskem, chuť si následně spravili v zápase s Katarem. Konečná třetí příčka jim spadla do klína po porážce s nakonec druhou Francií. I přesto půjde Dánsko do čtvrtfinále z pozice favorita.
Týmové soutěže v brazilském Riu de Janeiru dospěly do vyřazovacích bojů, nejinak tomu je i u mužské házené. V rámci čtvrtfinálového souboje zde uvidíme duel mezi Dánskem a Slovinskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.