OH - házená - OH - házená - muži -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Švédsko  - 1. srpna 2021   14:30

Dánsko
Dánsko
2' J. Hansen  • 5' M. Hansen  • 7' Saugstrup Jensen  • 8' E. Jakobsen  • 12' M. Hansen  • 13' Gidsel  • 15' H. Toft Hansen  • 17' E. Jakobsen  • 19' H. Toft Hansen  • 21' E. Jakobsen  • 28' E. Jakobsen  • 30' Gidsel  • 31' M. Hansen  • 36' Mensah Larsen  • 36' M. Landin Jacobsen  • 37' M. Landin Jacobsen  • 38' M. Landin Jacobsen  • 39' Holm  • 42' Gidsel  • 44' Gidsel  • 45' Gidsel  • 46' Saugstrup Jensen  • 48' Mensah Larsen  • 51' J. Hansen  • 53' Saugstrup Jensen  • 57' M. Hansen  • 59' Holm
30:33
(13:17)
Švédsko
Švédsko
3' Claar   • 4' Lagergren   • 6' Carlsbogaard   • 10' Darj   • 11' Claar   • 13' Carlsbogaard   • 14' Wanne   • 15' Carlsbogaard   • 16' Lagergren   • 17' Wanne   • 18' Lagergren   • 20' Sandell   • 21' Sandell   • 22' Ekberg   • 26' Darj   • 27' Sandell   • 30' Sandell   • 35' Claar   • 35' D. Pettersson   • 37' Carlsbogaard   • 38' Darj   • 39' Claar   • 40' Pellas   • 43' D. Pettersson   • 43' Carlsbogaard   • 45' Pellas   • 46' Sandell   • 47' Sandell   • 51' D. Pettersson   • 52' Lagergren   • 55' Gottfridsson   • 57' Carlsbogaard   • 58' Lagergren
Dánsko
Schulze (GER), Tonnies (GER)
Švédsko

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou.
Švédsko se v posledním zápase skupiny B postaralo o překvapení, když si vyšláplo na Dány, kterým připravilo porážku napříč soutěžemi po devíti zápasech. Házenkáři švédského mužstva si výhru bezpochyby zasloužili. Na soupeře vlétli bez přehnaného respektu a už po poločase vedli rozdílem čtyř gólů. Ve druhém poločase se sice Dánové párkrát přiblížili na dostřel, ale Švédsko pak zase zabralo a odskočilo, aby v konečném zúčtování bralo vítězství o tři góly 33:30.

Ve skupině došlo k zajímavé situaci, kdy jsou tři týmy na osmi bodech. O postavení musela rozhodnout tabulka, která vyzněla nejlépe pro Dány, ti disponují v součtu zápasů s Egyptem a Švédskem kladným skóre +2. Egypt je na nule a Švédi mají -2, proto i navzdory dnešnímu vítězství postupují až z třetí pozice.
Dánsko – Švédsko 30:33 (13:17)
Nejvíce branek: Gidsel 5, J. Hansen 5/3, E. Jakobsen 4 – Carlsbogaard 6, Sandell 6, Lagergren 5. Rozhodčí: Schulze (GER), Tonnies (GER). Sedmimetrové hody: 4/3 – 0. Vyloučení: 1:6.
60'
Tak se nestalo, Švédsko zvítězí. Zodpovědnost na sebe vzal Mikkel Hansen, jehož pokus k levému dolnímu rohu Palicka nohou vykopl do autu.
59'
Jim Gottfridson si neodpustil zaváhání a pokud Dánsko rychle skóruje, mohlo by alespoň mírně zdramatizovat závěr střetnutí.
59'
Dánové pravidelně odpovídají na zásahy soupeře, ale to nestačí. Holm skóroval střelou nad nohu brankáře, trefu ovšem pochopitelně vůbec neslaví.
58'
Navíc Albin Lagergren náskok navyšuje na čtyři góly. Povedené zakončení z levého křídla, nicméně Landin lehce zaspal, reagoval pozdě.
57'
Mikkel Hansen hecuje spoluhráče, po jeho brance čítá ztráta tři góly. Vzhledem k tomu, že do konce zbývají tři minuty, to je poměrně výrazné manko.
57'
Krásná branka Jonathana Carlsbogaarda. Naskočil přes obránce a zvládl zakončit k pravému dolnímu rohu. Landin neměl šanci.
56'
Každopádně hráči v červeném bojují do posledního výdechu. Nařízenou sedmičku přetavil Jóhan Hansen v gól střelou k levé tyči.
55'
Takové manko Dánové s největší pravděpodobností nesmažou. Jim Gottfridsson svým prvním gólem v utkání navyšuje na rozdíl čtyř gólů.
55'
Avšak v útoku neuspěli ani Dánové. Holm se sice protlačil za posledního obránce, jenže potom vpádu pravačkou přestřelil.
54'
Daniel Pettersson mohl Švédy přiblížit blíže vítězství, jenže střelu ze spojky dokázala zblokovat dvojice bránících hráčů.
53'
Oddechový čas pro Švédsko.
53'
Začínají slibně. Magnus Saugstup se procpal volnějším středem hřiště až ke gólové střele do levého dolního rohu.
52'
Dvě minuty pro Lagergrena. Dánové cítí poslední možnost s výsledkem něco udělat, odvolávají gólmana.
52'
Následuje další švédský gól! Albin Lagergren dostal do brejku nahrávku od Aggeforse, Landina propálil nad levou rukou.
51'
Důležitá reakce na inkasovaný gól v podobě Daniela Pettersona. Z levé spojky vystřelil nechytatelně na zadní tyč.
51'
Jóhan Hansen snižuje a rozdíl čítá poslední dvě branky! Dosud neporažené celek soutěže neřekl poslední slovo.
50'
Gidsel měl na pravačce snížení. Palicka jeho ránu neviděl, reagoval až na zvuk tyče, na níž balón skončil.
49'
Arbitři dnešního střetnutí vyloučeními rozhodně nešetří. Jako dalšího poslali mimo hru Sandella.
48'
V minisouboji Mensah vs. palicka uspěl první jmenovaný střelec. Švédského brankáře propálil pod levou nohou.
47'
agnus Landin si jde rovněž odsedět dvě minuty. Za dres zatáhl Darje až příliš prudce, rozhodčí neměli jinou možnost.
47'
Hodně vidět je také Sandell. Skočil a střílel překvapivě až krátce před dopadem. Landin míč pravačkou jenom ztečoval do vlastní brány.
46'
Výborná odpověď. Jóhan Hansen se taky zastřelil dostatečně, z levého křídla bezpečně přetavil v gól hod na zadní tyč.
46'
Lukas Sandell skóroval, přesto že Švédi hrají v oslabení. Ze spojky vystřelil levačkou do levého rohu, Landin reagoval příliš pozdě.
45'
Na lavici hanby si jde sednou Darj. Podklouzl a přitom omylem shodil unikajícího soka, i takové fauly se ovšem musí pískat.
45'
Gidsel snižuje zpět na rozdíl tří branek. Z devítimetrové vzdálenosti od brány pověsil balón do pravého horního rohu.
45'
Pellas vystřelil levačkou, trefil obránce. Míč se k němu šťastně odrazil, dorážka mu nedělala problémy.
44'
Na okamžik se Dánsko dotáhlo, nyní zase ztrácí. Do konce času ale ještě dost a po ráně Gidsela jsou zpět pouze o tři góly.
43'
Spoluhráče doplnil Jonathan Calsbogaard. Z oblíbené pozice, ze spojky, vyslal pověstnou dělovku, Landin neměl šanci.
43'
Daniel Pettersson využívá přesilovou hru, která není ještě ani ve třetině. Sběhl si z levé lajny na střed, uspěl hodem z pivota.
42'
Komplikace pro Dány v cestě za vyrovnáním. Na dvě minuty si jde za náraz do protihráče sednou Saugstrup.
42'
Favorit rozhodně nedá kůži lacino. Gidsen sebral zblokovanou střelu Möllgarda a sám již našel cestu míče až do sítě.
41'
Pellas způsobil sedmičku, kterou proměnil Jóhan Hansen s ledovým klidem dobře umístěným projektilem po levici gólmana.
40'
Akce střídá akci, stejně tak góly střídají góly. Pellas zkusil štěstí z pravého křídla a uspěl, byť míči výrazně pomohla nešťastná teč Jakobsena.
39'
První úspěch v utkání pro Holma. Natlačil se za posledního obránce a těsně před pádem na zem hodil míč levačkou mimo dosah pravé Palickovy nohy.
39'
Vedoucí celek nadále udržuje velké procento úspěšnosti při střelbě. Claar a střela jeho pravou rukou se odrazila od tyče do brány.
38'
Ofenziva dánských házenkářů táhne hlavně Landin, tedy co se se druhé půle týče. Palicku šokoval střelou mezi nohy.
38'
Góly se dnes zatím rozhodně nešetří. jeden švédský přidal do sbírky Darj, pravou rukou odhodil míč z pravé spojky do protějšího dolního rohu.
37'
Landin podruhé v krátkém časovém sledu. Viděl volný prostor po pravé straně, z křídla vystřelil nečekaně na bližší tyč.
37'
Jonathan Carlsogaard předvedl něco z umění. Ze spojky napřáhl, ale střelu ještě odložil. Vypálil až napodruhé a nechytatelně do levého dolního růžku.
36'
Druhý gól v krátkém časovém sledu pro Dánsko. Po špatné nahrávce sebral balón Landin a v protiútoku mířil do pravé šibenice.
36'
Parádní odpověď. Mensah utekl po pravé lajně do úniku a hravě si poradil i s Palickou, prostřelil jej mezi nohama.
35'
Daniel Pettersson a devatenáctý gól Švédska! Překvapivě zkusil zakončení k pravé tyči, jež bylo úspěšné.
35'
S Dány to začíná vypadat čím dál tím hůř. Jejich manko prohloubil Claar, a sice střelou ze spojky do pravého horního rohu.
34'
Jóhan Hansen se uvolnil na pravém křídle, odkud mířil na zadní tyč. Technický pokus se vykroutil těsně vedle branky.
33'
Krásnou individuální akci vymyslel Claar. protáhl se mezi třemi protihráče, obelstil i gólmana, ale oblouček k jeho smůle narazil do břevna.
33'
Andreas Palicka drží švédské tříbrankové vedení. Na střelu Holma skvěle viděl a špičkou pravé nohy míč vykopl.
32'
Menší komplikace pro Švédsko. Lukas Sandell stáhl k zemi protihráče a je vyloučen na dvě minuty.
32'
Claar zkusil střelu přes obránce. Ten ovšem balón zpomalil a Möller pak měl velmi snadnou práci se zákrokem.
31'
Dánové si jsou vědomi, že není nač čekat, proto hned od úvodu druhé půle hrají bez gólmana. A začínají výborně, gólem Mikkela Hansena.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 15:23.
Švédští házenkáři drží po prvním poločase překvapivé vedení, které bezpochyby budou chtít ve druhém poločase za každou cenu udržet. Výsledek 17:13 je výsledkem hlavně velké efektivity, zatímco na turnaji dosud neporažení Dánové a konce prvního poločasu pro ně byl vysvobozením. Uvidíme, jak na průběh zareagují ve druhé polovině, zda zafunguje promluva trenéra.
30'
30'
V posledním možném okamžiku Gidsen vystřelil a míč šťastně doskákal až za Palickova záda. Tento gól by mohl na konci zápasu hrát klidně velkou roli.
30'
Oddechový čas se vyplatil. Sandell si sběhl pro přihrávku na křídlo, aby se pak posunul více na střed a propálil bezmocného Möllera.
30'
29'
Hansen proměnil s velkým přehledem. Počkal si na bezprostřední pohyb Palicky, načež mu poslal balón pod pravé víko.
29'
V závěru prvního poločasu si jde na dvě minuty odpočinou Hampus Wanne. Kromě faulu navíc způsobil sedmičku.
29'
Šance na další snížení. Petterson dlouho naznačoval, kam bude nahrávat. Toho si dobře všiml i Jensen, ten pas vystihl.
28'
Jakobsen se postaral o více jak třetinu dánských branek. Přidává čtvrtý kousek do sbírky, ale i tak je to málo, potřeboval by minimálně ještě dvakrát tolik.
27'
Hattrick kompletuje Lukas Sandell. Využil dobré práce spoluhráčů a z odkrytého prostoru dokázal poslat míč za záda gólmana.
26'
Když se nedaří, tak pořádně. Hansen měl možnost nížit zpět na rozdíl čtyř bodů sedmičkou, ale Palicka jeho střelu k levé tyči vychytal.
26'
Švédové naopak skórují při vlastním oslabení! Při hře bez brankáře pokusil štěstí Darj, míč se zastavil až o síť.
25'
Dánsko chtělo bleskově využít přesilovku, ale to se, zatím, nepovedlo. Rána Gidsela trefila jednoho z bránících hráčů.
24'
Vyloučení v týmu Švédsko (Fredric Pettersson).
23'
Dánové zkusili hrát bez gólmana, a to se jim málem vymstilo. Pokus přes celé hřiště zkusil Palicka, leč těsně minul.
22'
To se zatím nedaří, naopak ze švédských řad je hned několik střelcům, kteří dnes mají výbornou mušku. Nyní se dnes poprvé trefil Ekberg.
21'
Také Jakobsen se dnes střelecky dobře vyspal, nicméně sám na švédského soupeře nestačí. Potřebuje někoho strhnout s sebou.
21'
Sandell do zápasu nastoupil s velkou chutí! Podruhé se dostal k zakončení a může slavit druhý gól.
20'
Na hřišti dostal prostor také Sandell. A okamžitě se trenérovi odvděčil vstřelelým gólem z levé spojky.
19'
Toft Hansen přispěchal se svým druhým gólem v utkání. Poradil si s nástrahami obrany, balón přehodil přes dvojici hráčů a Palicka míč spatřil až v síti.
18'
Švédsko nemá pouze Carlsbogaarda. Velmi dobře umí vystřelit také Lagergren, což teď prokázal povedenou ránou o pravou tyč.
17'
Favorizovaní Dánové zatím překvapivě zaostávají. Jakobsen snižuje na rozdíl dvou branek, nicméně vedoucí celek skupiny chce určitě víc.
17'
Hampus Wanne s další trefou. Na levém křídle zakončoval z poměrně velkého úhlu, přesto míč procpal na zadní tyč.
16'
Blesková reakce. Albin Lagergren si vytvořil prostor přes hráče a podstřelem překvapil gólmana.
15'
Ovšem Dánové bojují srdnatě. Toft Hansen si okamžitě naběhl za obranu a protiútok vyřešil střelou pod nohu brankáře.
15'
Jonathan Carlsbogaard v první polovině prvního poločasu táhne švédskou ofenzivu. Na konto zapisuje další gól.
14'
Jakobsena dělily od vyrovnání centimetry. Z pravé spojky vypálil pořádnou dělovku, ale balón se od tyče odrazil zpátky do hry.
14'
Poprvé o sobě dal vědět obávaný švédský střelec Hampus Wanne. Křídelník vymyslel svou klasickou akci. Naskočení do brankoviště a střelu k bližší tyči.
13'
Gidsel si poradil se svým osobním strážcem a pak i sám před gólmanem. Balón poslal technicky kolem jeho pravé nohy.
13'
Co minuta, to gól. Jonathan Carlsbogaard ze své oblíbené pozice vyprodukoval tvrdou dělovku, jež div neprotrhla síť.
12'
Zatím sledujeme velmi dramatickou přestřelku. Hansen mohl nahrávat, ale vystřelil a vsítil gól s přispěním břevna.
11'
Další gól švédských házenkářů přidává Claar. Möller byl blízko, ale pravačkou na jeho střelu těsně nedosáhl.
10'
Švédové vyrovnávají na 4:4. Prosadil se Darj, jenž se trefil k levé tyči.
8'
Poprvé o sobě dal vědět Jakobsen. Vyměnil si balón s Hansenem a pak umístil míč nechytatelně do levé šibenice.
7'
Po žluté kartě rozehrál Hansen na Sagstrupa, který neměl jednoduchou pozici, ale poradil si. Zprava zamířil k protější tyči.
7'
Žlutá karta pro tým Švédsko (Max Darj).
6'
Jonathan Carlsbogaard si připravil střeleckou pozici na spojce. Pravačkou pak vypálil k levé tyči, kam brankář nedosáhl.
5'
Dlouho se reprezentace Švédska z vedení neradovala. Hned z dalšího útoku uspěl povedenou střelou mezi nohy brankáře Hansen.
4'
Albin Lagergren si řekl o přihrávku, kterou také dostal. Z pravého křídla naskočil do brankoviště a před dopadem poslal balón za záda gólmana.
4'
Nechybělo moc, aby Saugstrup strhl vedení zpět na stranu Dánska. Jeho rána skončila pouze na brankové konstrukci.
3'
Vyrovnáno! Claar vzal zodpovědnost na sebe a dobře udělal, tvrdou střelou z levé spojky rozvlnil síť.
3'
Žlutá karta pro tým Dánsko (Emil Jakobsen).
2'
Úvodní gól střílí favorizovaní Dánové. Na konci druhé minuty si našel prostor ke střele Hansena, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě, včetně Palicky.
2'
Jenže nepřesnost přišla i na druhé straně. Saugstrup si neporozuměl s Jakobsenem, rozehrávku vystihl Petterson.
1'
První útok patřil házenkářům švédského národního týmu. Hampus Wanne už mohl střílet, ale volil nahrávku, kterou poslal mimo dosah spoluhráče.
1'

Dánsko: N. Landin Jacobsen, Möller – M. Landin Jacobsen, E. Jakobsen, Saugstrup Jensen, Svan Hansen, Möllgaard Jensen, Mensah Larsen, H. Toft Hansen, M. Hansen, Toft Olsen, J. Hansen, Holm, Gidsel.

Švédsko: Palicka, Aggefors – Carlsbogaard, Darj, Ekberg, D. Pettersson, Wanne, F. Pettersson, Claar, Pellas, Lagergren, Gottfridsson, Sunnefeldt, Sandell.

Rozhodčí: Schulze (GER), Tonnies (GER).
Švédsko

Švédsko postoupilo na olympiádu skrze kvalifikační olympijský turnaj. Bylo nalosováno do skupiny k Německu, Alžírsku a Slovensku, přičemž na úvod sice pouze remizovali s Němci, ale zbylé dva konkurenty s přehledem porazilo a postoupilo z prvního místa.

Postup do čtvrtfinále Evropany nemine. Švédové mají na kontě po čtyřech zápasech šest bodů, za tři vítězství a porážku s Egyptem. V případě vítězství nad Dány ještě mají šanci být ve skupině i první.
Dánsko

Dánsko si účast na olympiádě v Tokiu zajistilo vítězstvím na mistrovství světa z před dvou let. Dánové na titul dosáhli poprvé v historii země, a to poměrně s přehledem, když v semifinále porazili Francii 38:30 a ve finále Nory 31:22.

Rovněž na olympijských hrách se potkali s výbornou formou. Ve čtyřech zápasech nenašli přemožitele a mají nakročeno k vítězství ve skupině, Švédové ovšem nebudou lehký oříšek.
Všem fanynkám a fanouškům házené přeju krásné nedělní odpoledne. Vítám vás při sledování turnaje mužů, u zápasu mezi Dánskem a Švédskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.