OH - házená - OH - házená - muži -  ONLINE PŘENOS -  Egypt : Bahrajn - 1. srpna 2021   04:00

Egypt
Egypt
3' J. Al-Dirá  • 4' Hesham  • 6' Sanad  • 12' Al-Áhmar  • 12' Al-Áhmar  • 14' J. Al-Dirá  • 17' S. Al-Dirá  • 19' S. Al-Dirá  • 21' Adel  • 22' Al-Wakil  • 24' Zajn  • 25' Altajar  • 28' Adel  • 29' Adel  • 30' Umar  • 32' Al-Wakil  • 34' Al-Áhmar  • 39' Hesham  • 41' Al-Áhmar  • 44' Sanad  • 46' Adel  • 46' Al-Wakil  • 47' Sanad  • 51' Umar  • 53' Walid Kaddah  • 54' S. Al-Dirá  • 55' Walid Kaddah  • 58' S. Al-Dirá  • 59' Al-Wakil
30:20
(15:7)
Bahrajn
Bahrajn
3' A. Mírzá   • 7' Ahmed   • 11' A. al-Maqábí   • 14' Džalál   • 16' Mohamed   • 26' A. al-Maqábí   • 32' A. al-Maqábí   • 33' As-Samáhídží   • 35' Džalál   • 39' Ahmed   • 39' As-Sajjad   • 40' As-Samáhídží   • 49' Mohamed   • 54' Mohamed   • 58' Ajd   • 59' Abd ar-Ridá   • 60' Ajd
Egypt
Rauly Lopes – Sabroso Ramireu
Yoyogi National Gymnasium, Tokio
Bahrajn

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Tak to je naprostá senzace, na kterou všichni čekali! Ostrovní stát v jižní části Perského zálivu Bahrajn totiž končí ve skupině na 4. místě a postupuje do playoff olympijských her, když za sebou zanechal na 5. pozici Portugalce a poslední končí domácí Japonci. Vše rozhodla minitabulka, ve které měl Bahrajn o jednu branku navíc, neskutečné! Naprostá fantazie a paráda pro bahrajnské fanoušky, kteří snad sledovali i tento textový přenos.
Stát s hlavním městem Manámou se ve čtvrtfinále utká s Francií!
Egypt – Bahrajn 30:20 (15:7)
Nejvíce branek: Al-Áhmar 5/1, S. Al-Dirá 4, Al-Wakil 4 – Ahmed 4/2, A. al-Maqábí 3, Mohamed 3. Rozhodčí: Rauly Lopes – Sabroso Ramireu. Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/3. Vyloučení: 2:1.
60'
Alí Ajd se postaral o poslední branku utkání.
60'
Vyloučení v týmu Egypt (Hassan Walid Kaddah).
60'
Adel minul svatyni soupeře z pozice pivota.
59'
Gól vstřelil tým Bahrajn (Muhammad Abd ar-Ridá).
59'
Tentokrát Egypt využil rychlého brejku a třicátou branku dává Al-Wakil.
58'
Al-Dirá předvedl své velké kvality a zakončil z pravé spojky k levé tyči dolů.
58'
Alí Ajd se dočkal prvního gólu v utkání, když pálil k levé tyči.
57'
Domácím se nyní nepovedlo nic vážnějšího vymyslet a dopředu tak jde opět Bahrajn.
56'
Mohamed se nedostal přes obranu soupeře, ale byl faulován a Bahrajn zůstane u míče.
55'
Hassan Walid Kaddah parádně vystřelil do pravé šibenice a Egypt je ve vedení o jedenáct branek.
54'
Mohamed Mohamed si našel skulinku mezi nohy brankáře.
54'
Gól vstřelil tým Egypt (Sajf Al-Dirá).
54'
Ali Ajd nedokázal zachytit přihrávku na něj a přišel tak o balón.
53'
Hassan Walid Kaddah prudkou ránou z pravé spojky nedal brankáři šanci zasáhnout.
52'
Opět nepovedená přihrávka na straně Bahrajnu končí jen v zámezí a pro hosty to není moc vydařený zápas.
51'
Krásné zakončení Umara, který dal do míče rotaci a poslal jej pod nohy gólmana.
50'
Zblokovaná střela Egyptu a následný protiútok Mohameda nic nepřinesl.
49'
Mohamed Mohamed to vzal na sebe a ze středu vystřelil k pravé tyči.
48'
A. Mírzá už byl ve velkém úhlu a nedokázal tak propálit domácího brankáře.
47'
Oddechový čas pro hosty.
47'
Další ztráta míče hostů a Sanad využívá dalšího brejku.
46'
Po zblokované střele se dostal naprosto sám do úniku Al-Wakil a byl úspěšný.
46'
Ahmed Adel se opět dokázal otočit kolem brankáře a dává gól.
45'
Nepřesná střela ze strany Bahrajnu končí jen nad břevnem egyptské svatyně.
44'
Muhammad Sanad proměňuje po přihrávce na pravou stranu.
43'
Al-Áhmar neprostřelil Abdulhusajna ze sedmimetrového hodu.
41'
Ahmad Al-Áhmar sice byl faulovaný, ale nakonec ještě dokázal vypálit úspěšně k levé tyči.
40'
Posléze přišel rychlý protiútok Hasana As-Samáhídžího, který dává branku.
40'
Hesham chtěl přelobovat brankáře, ale trefil jen břevno.
39'
Nyní padly velice rychlé tři góly snad během deset vteřin. Ten třetí dává As-Sajjad.
39'
Gól vstřelil tým Egypt (Ahmed Hesham).
39'
Gól vstřelil tým Bahrajn (Mohamed Ahmed).
38'
Ahmad Al-Áhmar z trestného hodu zakončil precizně mezi nohy gólmana.
38'
Tentokrát ovšem také faul Bahrajnu a rovněž z toho bude sedmička.
37'
Znovu si vzal sedmičku na starost Mohamed Ahmed a zakončil k levé tyči.
37'
Další nedovolený zákrok Egyptu a k vidění bude opět sedmimetrový hod.
37'
Mohamed Ahmed posléze proměňuje sedmičku a Bahrajn stáhl náskok na šest bodů.
37'
Vyloučení v týmu Egypt (Muhammad Ashem Shebib).
35'
Ahmad Džalál se posléze z pravé strany dostal do zakončení, které umístil k levé tyči.
35'
As-Sajjad nyní byl zfaulován a Bahrajn tak zůstane u míče.
34'
Ahmad Al-Áhmar se prodral z pravé spojky a dává branku.
33'
Gól vstřelil tým Bahrajn (Hasan As-Samáhídží).
32'
Ahmad al-Maqábí to tentokrát udělal velmi chytře a zakončil mezi nohy gólmana.
32'
Egypt ukradl míč soupeře a z protiútoku se následně lobem prosazuje AL-Wakil.
31'
30'
30'
Umar dává ještě jeden gól a Egypt si vytvořil v první půli obrovský náskok.
29'
Ahmed Adel poslal svou střelu mezi nohy gólmana Mahfúdha.
28'
Ahmed Adel zvyšuje náskok Egypta už na šest gólů.
26'
Ahmad al-Maqábí dává gól, kterého se Bahrajn dočkal až po šesti minutách!
26'
As-Sajjad měl k dispozici sedmičku, kterou mu ale Altajar vychytal!
25'
Nyní si připisuje gól také domácí brankář Muhammad Altajar, který přes celé hřiště trefuje prázdnou bránu!
24'
Alí Zajn se ze středu spojky prodral do zakončení, které poslal k pravé tyči.
24'
Ovšem I. Mírzá následně zakončil jen vedle levé tyče domácí svatyně.
23'
Umar ovšem neprostřelil Abdulhusajna a posléze ani Hesham! Bahrajnský brankář nyní vytáhl dva velice dobré zákroky!
23'
Bahrajn opět přišel o balón po technické chybě a Egypt jej už nyní drží na polovině hostů.
22'
Znovu se hostům nepodařilo zakončit díky skvělé obraně Egypta, která pak dlouhým pasem vyslal do šance Umara Al-Wakila a ten byl úspěšný.
21'
Tak to byla velká paráda v podání Ahmeda Adela, který poslepu zády k brance zakončil k pravé tyči.
20'
Husajn As-Sajjad si poradil s první sedmičkou v zápasu a poslal jí prudce k pravé tyči.
19'
19'
Opět Bahrajn neprostřelil egyptského brankáře a ten posléze vyslal dlouhou přihrávkou Al-Dirú do šance, která končí brankou.
18'
Následně ale přichází skvělý zákrok také Abdulhusajna na druhé straně po zakončení Al-Dirá.
18'
Abd ar-Ridá se dostal z blízky do zakončení, ale Altajar jeho střelu chytá.
17'
Sajf Al-Dirá dostal balón na levou stranu, kde se oprostil od soupeře a zakončil do levé části brány.
16'
Chuťovka M. Mohameda, který z levé strany přeloboval brankáře.
15'
Bahrajn se dopustil technické chyby a přišel o míč, čehož chtěl Egypt využít a trefit prázdnou přes celé hřiště, ale balón skončil vedle.
14'
Vyloučení v týmu Bahrajn (Husajn Mírzá).
14'
Jahíja Al-Dirá to zkusil ze středu, kde se dostal přes Mírzu a posléze vypálil do levé části branky.
14'
Gól vstřelil tým Bahrajn (Ahmad Džalál).
12'
Znovu Al-Áhmar, který zakončuje z pozice pravé spojky.
12'
Ahmad Al-Áhmar to udělal velice dobře, když naznačil přihrávku, ale nakonec se dostal ke střele a tu umístil k tyči.
11'
Ahmad al-Maqábí už tentokrát byl úspěšný a jeho rána bekhendem trefuje síť a Bahrajn srovnává.
11'
Ovšem následně ani Egypt nedokázal vstřelit branku.
10'
Opět se hostujícímu celku nepodařila útočná akce směrem dopředu.
9'
Tentokrát zazvonila tyč na obou stranách! Nejprve od Mohameda Ahmeda a posléze z ruky Hasana As-Samáhídží.
7'
Znovu chyba Egypta a Mírzá zakončil zcela sám, ale trefuje jen tyč!
7'
Bahrajn ukořistil míč a dostal se do proti útoku, který Ahmed proměnil v branku.
6'
Následně si Muhammad Sanad střelou z pravé strany poradil a zakončil do levé šibenice.
5'
Mohamed Ahmed opět nedokázal dát branku, jelikož jej Altajar skvěle vyrazil.
4'
Ahmed Hesham se odprostil od svého obránce na levé straně a následně i s tečí brankáře dává gól.
3'
Alí Mírzá ani nedal pořádnou ránu, ale spíše umístil míč k pravé tyči a to úspěšně.
3'
Posléze už se ale Al-Dirá z pozice levé spojky prosazuje střelou k pravé tyči.
2'
Al-Dirá se provinil technickou chybou, ale brejk Bahrajnu končí jen střelou vedle.
1'
Ahmed Mohamed se sice dostal do zakončení, ovšem s tím si dokázal poradit gólman soupeře.
1'

Egypt: Handáví, Altajar – Al-Áhmar, S. Al-Dirá, J. Al-Dirá, Almasrí, Al-Wakil, Hesham, Adel, Umar, Sanad, Ashem Shebib, Walid Kaddah, Zajn.

Bahrajn: H. Mahfúdh, Abdulhusajn – Abd ar-Ridá, Ahmed, A. al-Maqábí, As-Samáhídží, As-Sajjad, Ajd, Džalál, A. Mírzá, H. Mírzá, M. Mírzá I., Mohamed, Saad.

Rozhodčí: Rauly Lopes – Sabroso Ramireu.
Egypt je aktuálně na 2. pozici se 6 body a skóre 124:144 a má tak zajištěný postup do playoff. V prvním zápase vyhrál nad Portugalskem 37:31. Následně ovšem podlehl Dánsku 27:32. V dalším zápase vyhrál nad domácím Japonskem 33:29 a naposled porazil také Švédy 27:22.
Bahrajn je aktuálně na 5. místě se 2 body a skóre 109:119. V úvodu turnaje prohrál těsně se Švédskem 31:32. Následně prohrál opět o bod a to s Portugalskem 25:26. Posléze dostal rozdílem třídy od Dánska 21:31. Ovšem následně vyhrál nad Japonskem 32:30 a má tak naději na postup.
V 5. kole skupiny B se proti sobě utkají týmy Egypt a Bahrajn. Naposled se spolu tato mužstva utkala před 4 lety, kdy Egypt zvítězil těsně 31:29. Dnes se bude hrát v Yoyogi National Gymnasium v Tokiu. Úvod zápasu je naplánován na 04:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.