OH - házená - OH - házená - muži -  ONLINE PŘENOS -  Norsko  : Francie  - 1. srpna 2021   09:15

Norsko
Norsko
2' Gullerud  • 3' Överby  • 6' Sagosen  • 11' Sagosen  • 12' Röd  • 13' Myrhol  • 14' O'Sullivan  • 15' O'Sullivan  • 16' Myrhol  • 17' Fredriksen  • 20' Reinkind  • 21' Gulliksen  • 23' Gullerud  • 27' Reinkind  • 30' Sagosen  • 34' Gulliksen  • 34' Gulliksen  • 41' Sagosen  • 42' Jöndal  • 43' Sagosen  • 46' Röd  • 48' Sagosen  • 49' Myrhol  • 50' Myrhol  • 54' Reinkind  • 55' Gulliksen  • 56' Reinkind  • 59' Sagosen  • 60' Fredriksen
32:29
(15:15)
Francie
Francie
1' Remili   • 2' Remili   • 10' Fabregas   • 11' Fabregas   • 12' L. Karabatić   • 13' Descat   • 14' Abalo   • 15' Mem   • 16' Abalo   • 24' Tournat   • 25' Remili   • 26' Abalo   • 29' N. Karabatić   • 30' Abalo   • 32' Descat   • 35' Descat   • 36' Porte   • 37' N. Karabatić   • 41' Porte   • 44' Porte   • 45' N. Karabatić   • 47' Richardson   • 51' Tournat   • 54' Tournat   • 56' N. Karabatić   • 57' Remili   • 58' Tournat
Norsko
Načevskij (MKD), Nikolov (MKD)
Francie

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou.
Norští házenkáři v dramatickém střetnutí porazili Francii 32:29, ale zda-li jim to k něčemu bude, ještě není jisté. Utkání se hrálo ve vyrovnaném duchu od prvních minut. První poločas přinesl velké trápení norských hráčů na sedmičkách. Střílely se čtyři, vystřídaly se na nich tři házenkáři, ale žádný Gerarda neprostřelil. Do druhé půle se nastupovalo za stavu 15:15 a byli to po většinu času Norové, kteří odskakovali do vedení. To rozhodující získali deset minut před koncem, kdy si vytvořili třígólový náskok. Francie se sice ještě dokázala dotáhnout na dostřel jedné branky, ale vyrovnat již nezvládla.

Norsko si v tabulce polepšilo na třetí místo, ale pokud Německo v odpoledním utkání potvrdí roli favorita a porazí Brazilce, tak se kvůli horšímu vzájemnému zápasu vrátí na čtvrté a ve čtvrtfinále by tak šlo na vítěze druhé skupiny, jimž budou Dánové. Francie i přes porážku skupinu A vyhrála.
60'
Seveřané v závěrečných sekundách ještě vylepšili své konečné vítězství, z levého křídla vstřelil branku Magnus Frederiksen.
60'
Oddechový čas pro Norsko.
59'
Fantastický Bergerud! Odhadl, kam bude Remili zakončovat, a tipl si dobře! Konečky prstů na levé ruce vytěsnil míč vedle levé tyčky.
59'
Vstup do poslední dvouminutovky otevřel Sander Sagosem povedeným projektilem do levého horního růžku. Genty ani přes veškerou snahy na míč nedosáhl.
58'
Tak pozor! Fredersiksen špatně nahrál a do brejku vystartoval Tournat, jenž snížil na rozdíl jediného gólu hodem do pravé šibenice.
57'
Remili byl vidět hlavně v úvodu střetnutí. Nyní se připomněl svižnou střelou do horního růžku, na níž Bergerud nedosáhl.
56'
Avšak Norové jsou proti. Rychlý gól z protiútoku opět znamená vedení o tři góly. Toto manko se soupeři nebude stahovat vůbec lehce.
56'
Francouzi se snaží ještě zdramatizovat závěr zápasu. Spoluhráči vytvořili Nikolu Karabatićovi prostor ke střele, ten jej využil dokonale.
55'
Oddechový čas pro Francii.
55'
Gulliksen vyplaval na pravém křídle úplně volný. Pár kroky si zlepšil střelecký úhel a zakončil nechytatelně na zadní tyč.
54'
Skvělá odpověď v podání Tournata. Překvapivě vystřelil podstřelem. Míč proletěl kolem těl dvou obránců a mezi nohama brankáře.
54'
Zleva vystřelil šiplavou ránu Harald Reinkind. Genty si na míč sáhl, nicméně vyrazit z brány jej nedokázal.
53'
Hráči v červeném si vyměňují balón a nikam zvlášť nespěchají. Hrají velmi zkušeně, jsou si vědomi, že hrát teď musí Francouzi.
53'
Poměrně dlouhou kombinační akci Francouzů zakončoval Tournat. Bergerud se ovšem vyznamenal, neboť hrudí zastavil pokus soupeře.
52'
Sagosen Seveřanům třígólové vedení nevrátil. Z levé spojky vypálil tvrdě, leč nepřesně, rozehrávat bude Henty.
51'
Ale rozhodnuto ještě zdaleka není. Tournat odvážně vystřelil přes obránce a z velké dálky, balón se zastavil až v síti.
50'
Norsko dělá další důležitý kok směrem k vítězství. I druhý gól v početní převaze vsítil Myrhol, jenž teď táhne spoluhráče za dvěma body.
50'
Richardson měl blízko snížení, ale Bergerud byl proti. Zmenšil protihráči střelecký úhel a v poslední možnou chvíli vykopl pravou nohu.
49'
Na konci ukázkové kombinace stál Myrhol. On byl tím volným hráčem v přesilovce, z pivota zakončil o zem k pravé tyči.
49'
Komplikace pro Francii, ta bude zase bránit v oslabení, navíc když prohrává. Potrestaným házenkářem je Tournat.
48'
Sander Sagosen využil faulu Fabregasu na svou osobu k proměnění sedmimetrového hodu. Gentymu balón poslal nechytatelně do levého dolního rohu.
47'
47'
Premiérově se do střeleckých statistik zapsal Richardson. Na pivotu převzal nahrávku od Maheho, aby posléze prostřelil Bergeruda nad pravou horní končetinou.
46'
Röd si zpracoval dlouhou a prudkou nahrávku. Francouzi se k němu sběhnout nestihli, proto si mohl v klidu rozmyslet zakončení z levého křídla a přesně zacílit.
46'
Gentyse vyznamenal proti Sanderu Sagosenovi. Očekával střelu po své pravé ruce, ale nakonec zasáhl pravou nohou, neboť míč letěl těsně nad zemí.
45'
Zrovna Nikola Karabatić zařídil vyrovnání. Vystřelil pravačkou přes obránce, Bergerud spadl k pravé tyčce příliš pozdě.
44'
Ztráta Norů, balón pro Francii. Té se na hriště vrátil Nikola Karabatić, pokračuje hra v plném počtu na obou stranách.
44'
Povedlo se. Valentin Porte sebral volný míč a z levého křídla naběhl před bránu. Měl štěstí, že stihl zakončit krátce před pádem do brankoviště.
43'
Sander Sagosen využívá přesilovku a Seveřané odskakují do vedení o dvě branky. Soupeř zkusí odpovědět v oslabení, ve hře bez gólmana.
42'
Nedobrovolně si dvě minuty odpočine Nikola Karabatić. Rozhodčí jej vyloučili za tvrdý náraz do Gulliksena.
42'
Po skvělém zákroku Bergeruda se míč odrazil e Gulliksenovi a ten hodil balón do brejku Jöndalovi. Norsko vede!
41'
Po delší době se o slovo přihlásil Sagosen. Vystřelil ze spojky tvrdou střelu, jež proletěla brankáři nad hlavou, Genty nestihl zareagovat včas.
41'
Porte nejprve skvěle do defenzivy, pak i do ofenzivy! Právě on byl na konci rychlé kombinace, kterou zakončil střelou pravačkou do pravého růžku.
40'
Zaváhání ovšem přišlo i na druhé straně. Fredriksen byl pod velkým tlakem, zkusil středem nahrát obsazenému Sagosenovi. Porte si jej uhlídal.
39'
Mahe chtěl nejprve vystřelit, ale v poslední chvíli si úmysl rozmyslel a naslepo házel do lajny. Tam však spoluhráče neměl.
38'
Sedmička, jež přinesla opětovné srovnání stavu. Norsko našlo svého dnešního exekutora, je jím Christian O'Sullivan.
37'
Nikola Karabatić vzal brejkovou příležitost tří proti dvěma na sebe. Udělal dobře, když pravačkou přes obránce využil zakrytého výhledu brankáře.
36'
O'Sullivan jednu sedmičku proměnil, proto se postavil i na tu následující. Pro změnu si vystřelil proti Gentymu, znovu uspěl.
36'
Dokonce přichází obrat! Prosadil se nový muž na na hřišti Porte, jenž využil velkého množství fyzických sil ke sprintu po lajně, ve finále akce z poměrně velkého úhlu našel na zadní tyči prostor mezi brankářovou rukou a tělem.
35'
Descat podruhé. Po faulu na Maheho nařídili rozhodčí sedmimetrový hod, který Francouz proměnil s odrazem míče o levou tyč.
35'
Descat si znovu udělal volný prostor na levém křídle, tentokráte i s míčem v ruce. Volil jiné zakončení, a sice na přední tyč. Opět ale gólové.
34'
Druhý gól v průběhu dvaceti vteřin a Norsko rázem vede dvougólovým rozdílem. Stejně jako před chvilkou se prosadil Gulliksen.
34'
Gulliksen využil obrovského zaváhání Luky Karabatiće, jenž si místo míče všímal spoluhráče. Ten se mu vysmýkl a únik proměnil.
33'
Poměrně dost daleko měla k úspěchu střela Röda ze střední vzdálenosti. Míč proletěl vysoko nad břevnem.
32'
První francouzský gól v druhé půli vsítil Descat. Řekl si pohybem o míč na levém křídle, načež hodil balón po gólmanově levici.
32'
Na pátý pokus Norové sedmičku proměnili! Konkrétně O'Sullivan, proti němuž se na pár vteřin vrátil do brány Gerard, nicméně na střelu do pravého dolního rohu nedosáhl.
31'
Pro zajímavou volbu se rozhodli trenéři obou týmů. Do brány postavili jiné gólmany, zřejmě aby zkusili zastavit poměrně časté skórování.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 10:05.
Utkání mezi Norskem a Francií je po prvním poločase vyrovnané 15:15. Mírně navrch mají Norové, kteří ale nejsou tak jistí v zakončení. Dokonalým příkladem je fakt, že neproměnili ani jednu ze čtyř nařízených sedmiček v jejich prospěch. Francouzi naopak herně sice lehce zaostávají, ale když už šanci dostanou, tak ji promění, a proto drží s favoritem velmi nadějný výsledek.
30'
30'
Norové věděli, že poslední útok patří jim, proto hráli bez gólmana. Po faulu Tournata házel Gulliksen sedmimetrový hod, ale ani na čtvrtý pokus Norsko této výhody nevyužilo, Gerard zakročil pravou nohou.
30'
30'
Francouzi dokázali bleskově odpovědět. Mem nesobecky přihrál po pravé ruce Abalovi, jehož technický pokus k pravé tyči se stočil do sítě.
30'
Sagosen ukázal, jakou dělovou ránu schovává ve své pravačce. Gerard, než stihl balón zaregistrovat, tak už jej mohl lovit ze sítě.
29'
Stav utkání hlásí vyrovnáno! Nikola Karabatić nabral velkou rychlost po levém křídle, ve finále akce si sběhl na střed a pravou rukou odhodil míč do levého víka.
28'
Útočným faulem se provinil Sagosen. Chystal si prostor ke střele, když mu cestu zkřížil Dika Mem. Nor nestihl zastavit pohyb a stoupl soupeři na nohu.
27'
Francie v blížícím se závěru první půle házela svůj první sedmimetrový hod. Descat uspěl, když vystřelil nechytatelným způsobem k levé tyči.
27'
S nahrávkou na Harolda Reinkinda bylo tentokráte všechno v pořádku. Ani střela neměla chybu, Gerard srazil nohy pozdě.
26'
Za obranou počíhal Abalo, jenž v plné rychlosti převzal balón, před střelou se srovnal a Bergeruda propálil nad hlavou.
26'
Tak rozhodčí nakonec přeci jen přehodnotili své původní rozhodnutí, Norové útočili z devíti metrů. Sagosen špatně přihrával Reinkindovi.
25'
Vyloučení a navíc sedmička pro Norsko. Dvojitý trest pro Fabregas, který hlasitě protestoval proti výroku, nicméně ho nezměnil.
25'
Francie zkouší riskovat a hraje bez gólmana s jedním hráčem v poli navíc, samozřejmě pouze při útočení. Této výhody nyní využila, skóroval Remili.
24'
V oslabení se nedařilo, proti plnému počtu najednou ano. Tournat se protáhl mezi dvěma soupeři a uspěl střelou těsně nad zemí.
23'
Navýšení náskoku měl na levačce Harold Reinkind. Tvrdá dělovka z pravé spojky ale v bráně neskončila, míč se odrazil od břevna za bránu.
23'
Sagosen naznačil střelu, čímž na sebe natáhl dva hráče, aby pak na pivotu našel nikým neatakovaného Gulleruda, tomu stačilo jen vyzrát na brankáře.
22'
Naprosto oprávněná zaťatá pěst Bergeruda. Norský gólman totiž zastavil obrovskou šanci Tournata, jemuž zmenšil střelecký úhel a zasáhl levou rukou.
22'
První vyloučení utkání putuje do norských řad. Za stržení Remiliho si dvě minuty odpočine Överby.
21'
21'
Gulliksen poté, co jeho spoluhráč získal míč, vystartoval dopředu. Dostal jej do brejku a tváří v tvář brankáři nezaváhal.
20'
Deset minut před koncem Norsko přeci jen skóruje a odskakuje alespoň na rozdíl dvou gólů. Reinkind naznačil střelu a vypálil až napodruhé, Gerard reagoval už na naznačení a pak se nestihl ideálně zkoncentrovat.
19'
Nepovedlo se. Sagosen měl velkou příležitost v podobě sedmičky, ale ty jsou nes pro Nory snad zakleté. Třetí neproměněné.
18'
Velká chyba v rozehrávce Francie, Norsko tak má velkou příležitost odskočit do dvoubrankového vedení.
17'
Dvouciferného počtu gólů dosáhlo jako první Norsko. Fredriksen se rozhlédl a všiml si, že Gerard má volné místo u levé tyče, tak tam balón poslal.
16'
Ano, povede! Abala to vymyslel fantasticky, když se nenechal rozhodit vyběhnuvším brankářem a poslal mu míč do brány technickou střelou k levé tyči.
16'
Seveřané utíkají do vedení, soupeř vytrvale odpovídá. Povede se mu ti i nyní? Devátý gól svého celku vsítil Myrhol.
15'
První gól pro Diku Mema. Francouzský házenkář si našel prostor mezi dvěma soupeři, mezi nimi poslala tvrdou střelu mimo dosah Bergeruda.
15'
O'Sullivan podruhé. I v tomto případě si dokázal vytvořit dostatečně volného prostoru, aby mohl střílet a opět do sítě.
14'
A znovu parádní reakce, na kterou Francouzi nečekali ani čtvrt minuty. Abalo proběhl volnějším středem a vystřelil pod levou ruku brnakáře.
14'
O'Sullivan a jeho první úspěch v utkání. Z levého křídla zkusil vystřelit na zadní tyč, tyčka pomohla balónu do brány.
13'
Mužstvo ze "země galského kohouta" stále dotahuje, ale úspěšně. Descat si vyměnil balón s Karabatićem a zakončil mimo dosah Bergeruda.
13'
Norové udržují těsné vedení. Maryhol využil více volného prostoru na pivotu, hodil balón do pravé šibenice.
12'
Totéž platilo i na druhé straně. Karabatić naběhl za obranu, uchopil dlouhou nahrávku a prostřelil gólmana mezi nohama.
12'
Na nedostatek gólů si teď rozhodně stěžovat nemůžeme. Norsko po inkasované brance rozjelo rychlý brejk, ten zakončil bezchybné Röd.
11'
Fabregas podruhé. Opět těžil ze své aktivity, když se zvládl odpoutat od gólmana, řekl si o nahrávky a střelou pod ruku prostřelil Bergeruda.
11'
Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Sagosen si na pravé spojce připravil balón a tvrdou střelou jej poslal do protějšího horního rohu.
10'
Přichází trest za neproměněné sedmičky. Fabregas dostal dobrou nahrávku na pivota a v pádu prostřelil padajícího brankáře obloučkem.
9'
Sagosen neuspěl, tak šel házet pro změnu Jöndal. Dopadl ovšem úplně stejně, když mu míč dokonce vyklouzl z pravačky a proletěl výrazně vedle brány.
9'
Druhá sedmička v krátkém časovém sledu pro Norsko. V úniku byl faulován Gullerud, který už před dopadem na zem nedokázal zakončit.
8'
Po žluté kartě následoval sedmimetrový hod. K jeho exekuci se postavil Sagosen a mířil k pravé tyči. S tím Gerard počítal a zakročil!
8'
Žlutá karta pro tým Francie (Luka Karabatić).
7'
Bergerud a jeho první těžší zákrok. Tvrdou střelu vyprodukoval Mahé, pravá ruka brankáře usměrnila míč těsně vedle levé tyče.
7'
Dika Mem už se chystal zakončovat. Zastavil jej hvizd rozhodčího, ten odpískal faul na jeho osobou. Rozehrávka proběhne z devíti metrů.
6'
Norsko poprvé vede a Francie jako by začala být lehce nervózní. Karabatić hodně zbytečně fauloval u lajny Guleruda, který byl pod velkým tlakem.
6'
Sagosen neměl komu nahrát, tak se rozhodl vystřelit. Dobře udělal, protože balón hodil ideálně do pravé šibenice.
5'
A znovu skvělý Gerard! Tentokráte zkusil Överby přízemní pokus, ovšem brankář šel k zemi včas a vykopl pravou nohu.
4'
Parádní zákrok předvedl Gerard. Z poměrně velké dálky jej prověřil Gullerud, ale gólman míč spatřil až na poslední chvíli. A zasáhl pravou rukou.
3'
Vyrovnáno. Överby si sběhl na přihrávku na levé křídlo, odkud dokázal zakončit podél pravé nohy gólmana.
2'
Remili je v úvodu při chuti. Naskočil si přes protihráče a tvrdou střelou levou rukou poslal balón k levé tyčce.
2'
Rychlá odpověď v podání Gulleruda. Norský reprezentant si na spojce zpracoval balón a poslal jej nechytatelně k levé tyči.
1'
První útok patřil Fracnouům. A ti se dostali do rychlého vedení, skóre zápasu otevřel Remili.
1'

Norsko: Saeveraas, Bergerud – Sagosen, Myrhol, Fredriksen, Överby, Tönnesen, Jöndal, Björnsen, Gullerud, O'Sullivan, Reinkind, Gulliksen, Röd.

Francie: Gérard, Genty – Remili, Richardson, Mem, Tournat, N. Karabatić, Mahé, N'Guessan, Abalo, L. Karabatić, Fabregas, Descat, Porte.

Rozhodčí: Načevskij (MKD), Nikolov (MKD).
Francie

Také Francie postoupila na olympiádu přes kvalifikační čtyřčlennou skupinu. A i zde šlo o poměrně jasnou práci, když porazili Chorvatsko a Tunisko, čímž s zajistili postup, porážka s Portugalskem už nic zásadního neřešila.

Mužstvo ze "země galského kohouta" na svého prvního přemožitele čeká. Po vítězství nad Argentinou, Brazílií a Německem nevstupovalo do utkání proti Španělsku v roli favorita, nicméně výsledkem 36:31 si poradilo i s ním.
Norsko

Norsko postoupilo na olympiádu skrze olympijskou kvalifikaci. Ze čtyřčlenné skupiny postupovaly dva celky, přičemž Seveřané ve společnosti Brazílie, Jižní Koreji a Chile nezaváhali ani jednou, všechny celky přehrály výraznějším rozdílem.

Na olympiádě ale zatím výsledky nesou ideální. Na jihoamerickými týmy Argentinou a Brazílií sice Norsko vyhrálo, v evropských soubojích s Německem a Španělskem ale dvakrát prohrálo. Proti Francii bude bojovat o lepší výchozí pozici pro play-off.
Všem fanynkám a fanouškům házené přeju krásné nedělní odpoledne. Vítám vás při sledování turnaje mužů, u zápasu mezi Norskem a Francií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:15.