To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním výhry Polska vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého ze zbylých textových online přenosů. Děkuji za pozornost a budu se těšit u nějakého dalšího, na počtenou!
Ačkoli Švédsko velmi dlouho sahalo po prvních bodech do tabulky na těchto olympijských hrách, po konci zápasu je jasné, že se tak nestane. Reprezentace ze severské země sice vedla ještě v 50. minutě o dvě branky, poté polští hráči nalezli zpět herní pohodu a klid v zakončení. Z toho plynuli situace před jednotlivými brankovišti, kde se zdáli lepší hráči Polska, kteří se dostali do vedení. A o toto vedení už nepřišli, i když v závěru ještě Švédsko nepříjemně snížilo na rozdíl jediné branky. Díky této výhře získává dva body do tabulky skupiny B Polsko, které i nadále zůstává na čtvrté pozici a je jasné, že Švédsko už je takřka ze hry o postup do vyřazovací části venku.
Konec zápasu. (24:25)
60
Je tomu tak, Polsko už ani volný hod nerozehrává a jeho hráči se radují z jednobrankového vítězství. (24:25)
60
Po faulu Švédska pět sekund před koncem zápasu je jasné, že může Polsko pomalu slavit vítězství v zápase. (24:25)
60
Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Polska, kteří budou chtít jisto jistě podržet míč až do posledních sekund. (24:25)
60
Oddechový čas pro Polsko. (24:25)
60
Pro faul na půlící čáře dostali do držení míč švédští hráči. Zachrisson, ač bráněn jedním soupeřem, zakončoval svojí slabší rukou, ale míč doputoval neohroženě do brány. Tohle bude ještě veliké drama v samém závěru zápasu! (24:25)
60
Probíhá poslední minuta zápasu. (24:25)
59
Tollbring ještě dává šance své reprezentaci na lepší výsledek! (23:25)
59
Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Švédska, kteří se pokusí o skoro nemožné. (22:25)
59
Oddechový čas pro Švédsko. (22:25)
59
Po vypíchnutí míče mířil míč do rukou Lijewského, který zakončil svůj trhák na osamocenou branku Švédska střelou doprostřed zcela prázdné brány. (22:25)
58
Jenže to je nemusí mrzet. Jejich soupeři volí opět v početní výhodě hru bez brankáře, a tak nedělá Szmalovi problém skórovat přes celou délku hřiště z vlastního brankoviště. (22:24)
58
Tohle je ze strany polských hráčů možná lehká frustrace, neboť už mohli střílet, ale místo toho přichází technická chyba v podobě kroků. (22:23)
57
Vyloučení v týmu Švédsko (Kim Andersson). (22:23)
56
Gottfridsson si počínal v útočném náskoku příliš agresivně a byl mu odpískán útočný faul. Polsko má možnost odskočit na rozdíl dvou branek. (22:23)
56
Krajewski se dokázal dostat přes tři protihráče do zakončení z hranice šesti metrů. S brankářem neměl sebemenší potíže, takže jeho střela doputovala do branky. (22:23)
55
Obrana Polska zblokovala jedno ze zakončení soupeře a jeho hráči se snažili o rychlý kontr, jenž byl zastaven pouze za cenu faulu. (22:22)
55
Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Švédska. (22:22)
55
Oddechový čas pro Švédsko. (22:22)
54
Na druhé straně naopak poslal k levé tyči míč Lijewski, jehož střelecký pokus byl nad síly Anderssona. (22:22)
54
Za to přichází inkasovaná branka z ruky Stenmalma, který při signalizované pasivní hře vystoupal do vzduchu a svou dobře mířenou střelou pod horní tyč rozvlnil síť za zády Szmala. (22:21)
53
Švédská snaha o zakončení je několikrát ukončena faulem polských hráčů. zatím potrestání v podobě dvouminutového vyloučení nepřichází. (21:21)
52
Strhující podívaná pokračuje. Bieleckého střela z hranice devíti metrů zapadla k pravé tyči, zatímco brankář mířil na opačnou stranu. Máme po delší době opět vyrovnáno. (21:21)
52
Vyloučení v týmu Švédsko (Kim Andersson). (21:20)
51
Bielecki se dnes ze sedmimetrového puntíku zatím nemýlil, ne jinak je tomu ani po tomto sedmimetrovém hodu. (21:20)
50
Polsko má k dispozici sedmimetrový hod, na jehož zahrání neputuje nikdo jiný, než Bielecki. (21:19)
48
Jenže švédští hráči ne a ne nechat vyniknout Szmala, který si zatím na míč příliš při zákrocích nesáhl. Tentokrát ho překonal Stenmalm. (21:19)
48
Tentokrát už ale nestačila na střelu z ruky Syprzaka, který snižuje ztrátu své reprezentace. (20:19)
47
Dvě střely po sobě jsou blokovány v obraně Švédska. Obrana severské země v posledních minutách funguje opravdu dobře. (20:18)
46
Dnes to vypadá, že by si Polsko mohlo pohlídat své první body do tabulky. Andersson navrací své reprezentaci vedení o dvě branky. Do konce zápasu ale schází stále dostatek času. (20:18)
46
Vyloučení v týmu Polsko (Mateusz Jachlewski). (19:18)
45
Polsko do půl minuty odpovídá stejnou mincí – vstřelením branky v podání Krajewskiho. (19:18)
45
Stenmalm poslal míč na vzdálenější tyč, kam nedokázal Szmal dosáhnout a Švédsko díky tomu vede opět o dvě branky. (19:17)
44
Vyloučení v týmu Švédsko (Jesper Nielsen). (19:17)
44
Po zblokované střele se do zakončení dostává na druhé straně hrací plochy Jurkiewicz, který si stejně jako jeho spoluhráč před malou chvílí dokázal poradit. Že by se Polsko dostávalo zpět do své herní pohody? (18:17)
43
Když nejprve trefil Syprzak tyč a následně poslal Andresson míč vedle brány, vzal na sebe celou situaci Krajewski, který po deseti minutách polské gólové potence hýbe se skóre na straně hostí. (18:16)
42
Trenérovi Polska došla trpělivost a Szmal nahrazuje v bráně do nynější chvíle chytajícího Wyszomirskiho. (18:15)
41
S polskými hráči to nevypadá vůbec dobře! Ze hry se vytratila jejich agresivita a chuť po brankách. Buď naráží na dobře připraveného Andressona nebo zkouší již několikrát použitou rozehrávku akce. Naopak Švédsko je v dobrém rozpoložení a přidává zásluhou Anderssona další branku. (18:15)
40
Švédští reprezentanti sice hrají v oslabení, to jim však nevadilo ke zvýšení svého vedení na rozdíl dvou branek, o čež se postaral Andersson. (17:15)
39
Zakončovatelem polské akce se stal znovu Bielecki, který už podruhé po sobě neuspěl. Andersson tentokrát ke své levé tyči stačil natáhnout ruce. (16:15)
39
Vyloučení v týmu Švédsko (Jesper Nielsen). (16:15)
38
To se také Švédsku daří a navíc zásluhou Tollbringa zaznamenává šestnáctou branku. (16:15)
38
To je ovšem po odpískané pasivitě ukončeno. Do útoku se tak může přestěhovat naopak Švédsko. (15:15)
38
Střela polské levé spojky byla zblokována na roh. Polsko ale může nadále pokračovat ve svém útočném snažení. (15:15)
37
Tentokrát už to ale brankáři Polska nevyšlo, jeho přemožitelem se stal Stanmalm. (15:15)
36
Nielsen se sice prodral až do zakončení, jenže jeho radost pokazil Wyszomirski, který střelecký pokus švédského hráče zlikvidoval. Může ho ale těšit fakt, že kvůli faulu bude jeho tým pokračovat v útoku. (14:15)
36
Vyloučení v týmu Polsko (Mateusz Kus). (14:15)
35
Polským hráčům se nepovedlo v útočné fázi prosadit, a tak se celá hra stěhuje před jejich brankoviště. (14:15)
34
Švédsko ale docela rychle reaguje na vývoj skóre. Tentokrát skóruje Tollbring. (14:15)
33
A Bielecki svůj sedmimetrový hod proměnil v branku, když se trefuje přesně do pravého horního rohu brány. (13:15)
33
Po jednom z faulů na brankovišti bude Polsko zahrávat sedmimetrový hod. (13:14)
33
Polský brankář si sice poradil se střelou jednoho ze švédských hráčů, ale už předtím byl odpískán jeho spoluhráčům faul. Míč tak putuje zpět do rukou hráčů Švédska. (13:14)
32
Po nastřelené tyči se míč odrazil do rukou Jachlewskiho, který dokázal střelou přes celou délku hrací plochy trefit prázdnou svatyni Švédska. Polsko tak jde do vedení o jednu branku. (13:14)
31
Levá spojka Polska, jmenovitě Bielecki, otevírá střelecký účet druhého poločasu. Andersson předpokládal střelu na opačnou stranu. (13:13)
31
Začal druhý poločas. (13:12)
Hráči jsou již připraveni vhodit míč do hry. Zápas za malý okamžik bude pokračovat druhými třiceti minutami.
Hráči obou reprezentačních celků se vrací pomalu zpět na hrací plochu. Druhý poločas je již za rohem.
První poločas duelu mezi Švédském a Polskem je již minulostí. Na jeho začátku se sice dostali do vedení Švédové, náhle si ale vedení strhli na svojí stranu jejich polští soupeři. Náskok mezi oběma reprezentacemi nebyl vyšší než jedna branka. To ale změnila 23. minuta, kdy se do dvoubrankového vedení dostali švédští reprezentanti. Jenže velmi rychle dokázal jejich polský protějšek vyrovnat a přetahovat se se Švédskem znovu o jednu branku. Úspěšnější byli přeci jen na konci první půle Švédové, kteří si jednobrankový náskok pohlídali a Andersson v posledně lapil ještě Syprzakův volný hod. Švédsku se tak bude po změně stran lépe dýchat, i když si zahraje necelé dvě minuty v oslabení.
30
První poločas skončil. (13:12)
30
Syprzak měl ještě možnost zahrávat poslední devítimetrový hod, který samozřejmě mířil přímo na bránu. Dokázal se sice vychýlit kolem postavené vysoké zdi z těl protihráčů tak, aby trefil bránu, jenže Andersson předvedl jeden ze svých lepších zákroků a míč doslova mezi nohama zalepil. (13:12)
30
V poslední sekundě prvního poločasu ještě přichází vyloučení švédského hráče, jmenovitě Petersena. (13:12)
30
Polským reprezentantům byla signalizována pasivní hra, tíhu situace se rozhodl na sebe vzít Jurkiewicz, který narazil pouze na připravené ruce soupeřova brankáře. (13:12)
30
Probíhá poslední minuta prvního poločasu. (13:12)
29
To by však nesměli mít Švédové Stenmalma, který je nejlepší střelec své země. Švédsko je tak stále v náskoku jedné branky. (13:12)
28
Polští házenkáři před vlastní bránou zachytili míč a Daszek následně předvedl povedené sólo přes celou délku hrací plochy, které zakončil vstřelením branky. (12:12)
28
Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Švédska. (12:11)
28
Oddechový čas pro Švédsko. (12:11)
27
To se však samozřejmě nelíbí Švédům, kteří se opět dostávají do vedení a nevypadají, že by dnes svým soupeřům chtěli nechat body bez boje. (12:11)
26
Velmi ojedinělá věc! Wyszomirski trefuje odkrytou bránu Švédska přes celé hřiště! Švédsko totiž v početní výhodě zkouší hru bez brankáře. (11:11)
25
Bielecki si připisuje do statistik další úspěšný sedmimetrový hod. (11:10)
25
Vyloučení v týmu Švédsko (Pfilip Stenmalm). (11:9)
24
Brankáři v posledních chvílích musí lovit jeden míč za druhým a vůbec si nevydechnou. O již jedenáctou branku Švédska se postaral Tollbring. (11:9)
24
jenže jejich polští soupeři opět využili rychlé rozehrávky a během 11 sekund snižují své manko na Švédsko. (10:9)
23
Švédové jsou prvním celkem, který odskakuje na rozdíl dvou branek. Tento dvoubrankový náskok zařídil Stenmalm. (10:8)
22
Švédsko hraje v plném počtu. (9:8)
22
Góly teď přibývají jak na běžícím pásu. Jedna akce střídá druhou a tak se prosadil za Švédsko Tollbring. (9:8)
21
Velmi rychlou odpověď našel Lijewski, který ještě využívá početní výhody. Andersson na jeho ránu nemohl dosáhnout. (8:8)
21
Ale na další střelu z další akce už Wyszomirski nedosáhl a jeho celek díky brance Stenmalma vede. (8:7)
21
Ve chvíli, kdy se dostal vyloučený hráč zpět na hrací plochu předvedl jeden z perfektních zákroků Wyszomirski, který nohou vytěsnil střelu soupeře, jenž zakončoval z pozice pivota. (7:7)
21
Polsko hraje v plném počtu. (7:7)
20
Ve hře 5 na 5 se nedokázal po jenom z úniků prosadit Jurkiewicz, který ztroskotal na Anderssonovi. (7:7)
20
Vyloučení v týmu Švédsko (Jesper Nielsen). (7:7)
19
Z nařízeného sedmimetrového hodu vyrovnává utkání Tollbring, který nejprve poslal brankáře soupeře svým pohybem k pravé tyči, aby následně mohl zakončit podél stojné nohy brankáře. (7:7)
19
Vyloučení v týmu Polsko (Kamil Syprzak). (6:7)
19
Krásné vypíchnutí v podání Syprzaka vyšperkoval vstřelenou brankou Daszek, který nedal soupeřově brankáři šanci na nějaké vzdorování. (6:7)
17
Jakobsson sice napřáhl a vyskočil do vzduchu už na hranici devíti metrů. Ale ani tato vzdálenost mu nedělal problém v prostřelení brankáře i obrany soupeře. Jeho rána doputovala pod horní tyč. (6:6)
16
A další dobrý zákrok Wyszomirskiho, který ihned vyslal do rychlého protiútoku své spoluhráče, kteří si se svojí útočnou úlohou poradili na jedničku. (5:6)
15
Nejprve předvedli hráči obou týmů ukázkové vypíchnutí míče, aby o chvíli později v úniku nedokázal prostřelit Wiyszomirskiho Gottfridsson. Velmi dobrý zákrok polského brankáře! (5:5)
14
Moje slova jsou potvrzena! Stenmalm totiž vyrovnává po nenápadné akci Švédska po pravé straně hřiště. (5:5)
13
Bielecki znovu našel recept na brankáře soupeře. Polští hráči mají vždy o jednu branku náskok, který ovšem nedokáží rozšířit na vedení o dvě branky. (4:5)
12
S brankami se celkem roztrhl pytel! je vidět, že první vyloučení výrazně rozpohybovalo obranami obou reprezentačních výběrů. (4:4)
11
Polští reprezentanti ale nenechávají nic náhodě a jdou v početní výhodě opět do vedení. Tak tohle byla celkem rychlá reakce na předchozí situaci. (3:4)
10
Jenže Nielsen se dokázal prosadit i v oslabení proti dobře postavené obraně Polska. Nyní byl ale rukama nejvýše ve vzduchu. (3:3)
10
Bielecki si s přehledem poradil se zahráním sedmimetrového hodu. Brankář Švédska byl na jeho střelecký pokus krátký. (2:3)
10
Přesně v deváté minutě pomohl nedovoleně Johan Jakobsson soupeři k zemi, díky čemuž dostává dvouminutový trest a soupeř má navíc k dispozici sedmimetrový hod. (2:2)
9
Žlutá karta pro tým Švédsko (Jesper Nielsen). (2:2)
8
Obrana Polska i Švédska pracuje na plné možné obrátky. V součtu čtyři vstřelené branky během sedmi minut je na mužskou házenou celkem malý počet. (2:2)
7
Švédové ale velmi rychle srovnávají stav utkání. Na dělovou ránu Nilssona neměl Wyszomirski možnost zareagovat, neboť byla umístěna do jeho protipohybu. (2:2)
7
Karol Bielecki našel recept na obranu Švédska, ale hlavně také překonal brankáře soupeře, čímž dostává svůj celek do vedení. (1:2)
6
Zápas nám v posledních minutích hodně kouskují fauly, po kterých se nebojí rozhodčí udělovat žluté karty. (1:1)
6
Žlutá karta pro tým Švédsko (Johan Jakobsson). (1:1)
5
Žlutá karta pro tým Švédsko (Jerry Tollbring). (1:1)
4
Žlutá karta pro tým Polsko (Mateusz Jachlewski). (1:1)
3
Daszek měl zcela volnou půlku brány, ale selhal v zakončení, když poslal míč pouze těsně vedle brány. (1:1)
3
Oba brankáři si nyní připsali po jednom úspěšném zákroku. Je nutno dodat, že dobrá obrana obou reprezentačních celků k tomu velkou měrou přispěla. (1:1)
2
Za Polsko koriguje skóre na sklonku druhé minuty Lijewski, který procpal míč mezi nohama brankáře. (1:1)
2
Akci Polska zastavují obránci Švédska pouze za cenu faulu. (1:0)
1
Švédští hráči se hned v úvodu zápasu prezentují nechytatelnou střelou k pravé tyči, díky čemuž jdou jako první do vedení. (1:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
Výhodu úvodního výhozu mají hráči Švédska.
Hráči už jsou nastoupeni na hrací ploše. Zápas za malou chvíli začne.

Švédsko: M. Andersson, Appelgren – Gottfridsson, K. Andersson, Tollbring, L. Nilsson, Stenbacken, Karlsson, Jakobsson, Petersen, Stenmalm, Zachrisson, A. Nilsson, Nielsen
Trenér: Staffan Olsson

Polsko: Szmal, Wyszomirski – Lijewski, Jachlewski, Krajewski, Bielecki, Wisniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Jurkiewicz, Syprzak, Daszek, Kus, Szyba
Trenér: Talant Dujšebajev

Rozhodčí: Lars Geipel, Marcus Helbig (oba GER).
Rozhodčími dnešního zápasu je dvojice Lars Geipel a Marcus Helbig, kteří pochází z Německa.
Polsko

To Poláci jsou na tom zatím lépe. Drží se s jednou výhrou a pouze na lepší skóre na posledním, čtvrtém postupovém místě. První zápas turnaje ve skupině B obstarali právě polští házenkáři, kteří nestačili o dvě branky na domácí reprezentaci. V další zápase prohráli s Německem, tentokrát o tři branky. Za to zápas s Egyptem Polsko opanovalo a konečný výsledek 33:25 je tomu důkazem.

Odehraná utkání:
Polsko – Egypt 33:25
Německo – Polsko 32:29
Polsko – Brazílie 32:34
Tabulka skupiny B:

1. Německo – 6 bodů (112:116; 4 zápasy)
2. Slovinsko – 6 bodů (112:106; 4 zápasy)
3. Brazílie – 4 body (95:93; 3 zápasy)
4. Polsko – 2 body (94:91; 3 zápasy)
5. Egypt – 2 body (77:85; 3 zápasy)
6. Švédsko – 0 bodů (78:87; 3 zápasy)
Švédsko

Švédové zatím na letošních olympijských hrách čekají na první výhru. Ve všech třech odehraných zápasech nestačili na svého soupeře. V prvním zápase na OH v Riu de Janeiru prohrálo Švédsko s reprezentačním výběrem Německa. Následně nestačili hráči Švédska na Egypt, když podlehli těsně o jednu branku v poměru 25:26. V zatím posledním zápase prohráli i v duelu se Slovinci, kteří byli jasnými papírovými favority.

Slovinsko – Švédsko 29:24
Egypt – Švédsko 26:25
Švédsko – Německo 29:32
Přeji příjemné brzké ráno všem nadšencům házené! Olypiáda je v plném proudu, mimo jiné také házená, ve které se utká Švédsko proti Polsku. Zápas se odehraje přibližně od 0:50 hod. v hale Future Arena.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:50.