OH - házená - OH - házená - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Brazílie : Švédsko  - 31. července 2021   09:15

Brazílie
Brazílie
4' Rodriguesová-Belová  • 4' de Paulaová  • 5' Rodriguesová-Belová  • 11' Vieirová  • 13' Rodriguesová-Belová  • 14' Rodriguesová-Belová  • 19' de Paulaová  • 20' Rodriguesová-Belová  • 33' Limaová  • 35' Matieliová  • 38' Do Nascimentová  • 41' Amorimová  • 43' Amorimová  • 45' Rodriguesová-Belová  • 46' Matieliová  • 47' de Arrudaová  • 50' Amorimová  • 51' de Paulaová  • 52' Rodriguesová-Belová  • 53' Cardosová  • 55' de Paulaová  • 57' de Paulaová  • 58' Rodriguesová-Belová  • 59' Cardosová  • 60' Araújová
31:34
(13:15)
Švédsko
Švédsko
4' Strömbergová   • 5' Westbergová   • 7' Strömbergová   • 8' Strömbergová   • 10' Strömbergová   • 11' Strömbergová   • 12' Robertsová   • 15' Lindqvistová   • 20' Strömbergová   • 20' Strömbergová   • 21' Lundströmová   • 22' Lindqvistová   • 23' Lindqvistová   • 24' Lindqvistová   • 28' Robertsová   • 32' Lundströmová   • 33' Hanssonová   • 34' Hanssonová   • 38' Lindqvistová   • 39' Lindqvistová   • 42' Hagmanová   • 46' Lundströmová   • 48' Robertsová   • 49' Hagmanová   • 52' Robertsová   • 53' Blohmová   • 55' Robertsová   • 55' Strömbergová   • 56' Hanssonová   • 58' Strömbergová   • 59' Lundströmová   • 60' Carlsonová
Brazílie
Gu Bonok, I Sok (oba KOR)
Yoyogi National Stadium, Tokio
Švédsko

Ode mne je to vše. Přeji pěknou sobotu.
Utkání končí předpokládaným vítězstvím reprezentantek Švédska. Brazilky sice dokázaly ve druhém poločase smazat pětibrankové manko, do vedení se ale nedostaly. Švédky naopak opět rychle odskočily a v tomto případě už svůj náskok až do konce nepustily.
Brazílie – Švédsko 31:34 (13:15)
Rozhodčí: Gu Bonok, I Sok (oba KOR). Sedmimetrové hody: 8/6 – 3/2. Vyloučení: 4:3.
60'
Dvě sekundy před koncem stvrzuje švédské vítězství Jenny Carlsonová.
60'
Po snížení Araújové si Švédky vezmou ještě oddechový čas, ale tohle vedení už musí udržet.
59'
Lundströmová se prosazuje z levého křídla a troufám říct, že nyní už o vítězi zápasu není pochyb.
59'
Cardosová se ještě trefuje, pro Brazilky už to ale bude s vyrovnáním těžké.
58'
Westbergová dvě minuty a jednu sekundu před koncem proměňuje sedmimetrový hod a je to tak znovu o tři.
58'
Vyloučení v týmu Brazílie (Tamires Morena Limaová).
58'
Gól vstřelil tým Brazílie (Ana Paula Rodriguesová-Belová).
58'
Vyloučení v týmu Švédsko (Emma Lindqvistová).
58'
Carin Strömbergová ovšem rychle z protiakce odpovídá a Švédky tak vedou necelé tři minuty před koncem o tři góly.
57'
Brazilská naděje ale ještě žije. De Paulaová tentokrát totiž míč neztratila a naopak jej poslala přesně do švédské brány.
56'
Oddechový čas pro domácí.
56'
Bruna de Paulaová se dopustila ztráty a Elin Hanssonová tak pomalu přibližuje Švédky vítězství.
55'
Náskok se drží pět minut před koncem druhého poločasu nyní stále na dvou gólech. Prosadila se Carin Strömbergová.
55'
Gól vstřelil tým Brazílie (Bruna de Paulaová).
55'
Jamina Robertsová by ale nějakému nerváku v tomto zápase určitě ráda vyhnula. Nyní tak přidala svou další přesnou trefu,
53'
Cardosová opět snižuje. Čeká nás tak jistě poměrně dramatický závěr utkání.
53'
53'
Ztráty de Rochaové teď využila Blohmová a Brazilky tak budou muset opět stahovat náskok. Švédky nyní vedou o dva góly.
52'
Důležitý gól Švédska střílí po oddechovém čase svého týmu Robertsová.
52'
Oddechový čas pro hosty.
52'
v tomto případě už srovnáno je! Lundströmová totiž neuspěla a na druhé straně se naopak trefila Rodriguesová-Belová. Brazilky tak už zcela smazaly pěti brankovou ztrátu.
51'
No, nyní už je to opět pouze o gól, protože se do švédská brány trefila Bruna de Paulaová.
50'
Amorimová snižuje trefou z rychlé brazilské protiakce.
49'
Opět trochu více klidu dodává Švédkám svým gólem Natalie Hagmanová, který svým gólem zvyšuje rozdíl mezi oběma týmy na tři branky.
49'
48'
To se ovšem nestalo, protože Matieliová o míč přišla a na opačném konci pak udeřila Robertsová.
48'
Jenny Carlsnová míjí brazilskou branky a Brazílie tak už nyní mlže zaútočit na vyrovnání skóre.
47'
Není to ani zdaleka vyloučeno, protože na dostřel dostává svůj tým úspěšným pokusem de Arrudaová.
46'
Amorimová se trefuje ze sedmičky a rozdíl mezi týmy je tak opět pouze o dva góly. Uvidíme, zda se jej Brazilkám podaří úplně smáznout.
46'
Gól vstřelil tým Švédsko (Mathilda Lundströmová).
46'
Brazilky snižují a pomalu se tak začínají přibližovat svým soupeřkám. Nyní se tak stalo zásluhou Matieliové.
45'
45'
Na druhé straně míjí svou střelou bránu Švédska Amorimová.
44'
Druhý švédský gól ze sedmi metrů jsme neviděli, protože Natalie Hagmanová tentokrát neuspěla.
44'
Vyloučení v týmu Švédsko (Anna Lagerquistová).
43'
Amorimová odpovídá gólem z rychlého protiútoku svého týmu.
42'
Na nějaké větší drama to zatím v tuto chvíli nevypadá. Na druhé straně se totiž do brazilské sítě trefila Natalie Hagmanová.
41'
Tentokrát už ale jedna z hráček úspěšná byla. Jednalo se o Brazilku Amorimovou a její střelu do levého dolního rohu.
41'
Dva zákroky brankářek v krátkém sledu. Nejprve neuspěla Do Nascimentová, o chvíli později pak Strömbergová.
40'
Do Nascimentová ztratila míč a na druhé straně hřiště pak Elin Hanssonová poslala míč do tyče.
39'
Náskok stále zůstává většinu doby pětigólový. Tentokrát se do tohoto stavu vrátil dalším gólem Lindqvistové.
38'
Gól vstřelil tým Brazílie (Alexandra Priscilla Do Nascimentová).
38'
Brazilky zatím početní výhodě využít nedokázaly a na druhé straně se naopak trefuje Emma Lindqvistová.
37'
Vyloučení v týmu Švédsko (Jamina Caroline Robertsová).
37'
De Limaová se netrefila z rychlé protiakce a na druhé straně pak zase střelecky neuspěla Strömbergová.
35'
Konec ještě ale ani zdaleka není. Nyní se o snížení postarala Matieliová.
35'
Teprve nyní jsme viděli první sedmimetrový hod švédské reprezentace v zápase. Hagmanová nezaváhala a Švédsko tak stále více navyšuje svůj náskok.
35'
Vyloučení v týmu Brazílie (Giulia Guarieirová).
34'
A další trefa Hanssonové. Švédkám zápas začíná čím dál více protékat mezi prsty.
33'
O necelých deset sekund později ale odpovídá Hanssonová a je to tak znovu o tři góly.
33'
Konečně brazilský gól. Po přibližně dvanácti minutách hry tuto nepříjemnou pasáž ukončila Limaová.
32'
O první přesný zásah druhého poločasu se postarala Lundströmová, která se trefila z rychlého protútoku.
31'
První poločas končí. Brazilky do něj vstoupily skvěle a v jednu chvíli vedly dokonce o čtyři góly. Ve 20. minutě se ovšem jejich brankostroj zasekl a v následujících deseti minutách se neprosadily. Toho využily Švédky, které skóre nejprve vyrovnaly, následně i otočily a před pauzou tak vedou o dva góly.
30'
29'
Brazilky se už střelecky neprosadily prakticky deset minut! Teď to totiž nedokázala se svou střelou z levého křídla Araujová.
28'
Rodriguesová-Belová neuspěla, to se ovšem na druhé straně povedlo Robertsová a Švédky tak poprvé v zápase vedou o dva góly.
27'
Zatím se však Švédkám nedaří odskočit na větší rozdíl. Lindqvistová nyní minula bránu soupeře.
26'
Zákrok úspěšný zákrok Bundsenové proti sedmimetrovému hodu! Tentokrát vykryla Do Nascimentovou.
25'
Žlutá karta pro lavičku Brazílie.
24'
A nyní Brazilkám nepomohla ani sedmička. Cardosová byla vychytána Bundsenovou.
24'
Obrat dokonán pátým gólem Švédska za sebou bez odpovědi soupeře. Emma Lindqvistová se v posledních desítkách sekund rozstřílela. Tentokrát využila rychlého protiútoku.
24'
23'
A nyní už je vyrovnáno! Postarala se o to druhou trefou za sebou Emma Lindqvistová.
22'
A po ztrátě Rodriguesové-Belové udeřila Lindqvistová. To znamená, že se Švédky během chvíle dostávají na jednogólový dostřel.
21'
Brazilského zaváhaní využila proměněným rychlým protiútokem Lundströmová a nyní je to tak už jen o dva góly.
20'
Na gól Brazilek přichází rychlá opět v další trefě kdo jiného než Carin Strömbergové.
20'
20'
Carin Strömbergová se opět připomněla a snižuje tak. Je to už její šestý přesný zásah v prvním poločase.
19'
Naopak Bruna de Paulaová se trefila z levého křídla přesně a hráčky Brazílie tak i nadále vedou náskokem o čtyři góly.
18'
Střela Jenny Carlsonové úspěch neslavila a Švédky se tak musejí stáhnout opět do obrany.
17'
17'
A další proměněný sedmimetrový hod Brazilek, tentokrát v podání Amorimové. To Brazílie pomáhá vybudovat si třígólový náskok-
16'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Brazílie (Tamires Morena Limaová).
15'
Emma Linqvistová tak mohla snížit opět na rozdíl jediného gólu.
15'
Obě střelkyně nyní po sobě ztrácejí míč. Nejprve Strömbergová, poté i Rodriguesová-Belová.
14'
Poprvé v zápase vidíme větší než jednogólový náskok. Dostávají se do něj Švédky zásluhou dalšího gólu Rodrguesové-Belové.
13'
Zatím se však Švédkám nedaří dostat poprvé do vedení, na druhé straně se totiž prosadila Rodriguesová-Belová.
12'
Gólovou šňůru Strömbergové přerušuje Robertsová, to však Švédkám dozajista vadit nebude.
11'
Gól vstřelil tým Brazílie (Samara Vieirová).
11'
Švédky ale zase mají Carin Strömbergovou, kterou je i nadále ze hry bezchybná a je tak opět srovnáno.
10'
Brazilky nyní drží nad vodou sedmimetrové hody. V tomto případě se k exekuci postavila Rodriguesová-Belová a trefila se přesně.
10'
Carin Strömbergové to tam ale i nadále skvělé létá. Tentokrát se prosadili střelou doprava.
9'
De paulová znovu proměňuje sedmimetrový hod.
8'
Carin Strömbergová opět střelecky úspěšná a Švédky tak stále šlapu svým soupeřkám na paty.
8'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Brazílie (Bruna de Paulaová).
7'
Strömbergová se trefuje přesně z levého křídla a máme tak v zápase opět vyrovnáno.
5'
Rodriguesová-Belová střílí svůj druhý gól a vrací tak svůj tým do vedení.
5'
Johanna Westbergová reaguje a začátek zápasu je tak vyrovnaný.
4'
Vyloučení v týmu Brazílie (Eduarda Idalina Amorimová).
4'
Ve čtveré minutě už to tam padá, nyní z ruky Brazilky de Paulaové.
4'
úvodní branka i od Švédek, když rychlý protiútok zakončila úspěšně Strömbergová.
4'
O první gól se svou střelou postarala Brazilka Roriguesová-Belová. Stalo se tak po více než třech minutách.
3'
Bundsenová, brankářka Švédska, ovšem pár sekund poté míč ztrácí a útočit tak budou moci opět Brazilky.
3'
Podobně se ovšem dařilo i na druhé straně Rodriguesové-Belové, na první gól v zápase tak i nadále čekáme.
2'
Robertsové už to vyšlo, ale gól se jí vstřelit nepodařilo. Její střela doprava byla brankářkou lapena.
1'
Amorimová se ke střele nedostala a míč naopak ztratila, do útoku se tedy mohou vydat hráčky Švédska.
1'

Brazílie: Arenhartová, de Arrudaová – de Paulaová, Do Nascimentová, Limaová, Rodriguesová-Belová, Amorimová, Araújová, Cardosová, Vieirová, Guarieirová, Matieliová, da Rochaová, Venturová.

Švédsko: Bundsenová, Rydeová – Strömbergová, Blohmová, Robertsová, Petrénová, Lundströmová, Westbergová, Lagerquistová, Lindqvistová, Hagmanová, Thorleifsdóttirová, Hanssonová, Carlsonová.

Rozhodčí: Gu Bonok, I Sok (oba KOR).
Házenkářky Brazílie odehrály tři zápasy s rozdílným výsledkem. Nejprve remizovaly s „Ruskami“, poté porazily Maďarsko a zatím naposledy podlehly o čtyři góly Španělkám. V tomto zápase to jednoduché také mít nebudou-Švédky totiž zatím zažívají velmi povedenou skupinovou fázi. Poté, co v loňském prosinci na Mistrovství Evropy získaly jediný bod a skončily ve skupině poslední, zatím na Olympiádě předvádějí skvělé výkony. Dokázaly porazit velkými rozdíly Španělsky a reprezentaci Ruského olympijského výboru. V posledním zápase pak remizovaly s Francií. Jsou tak zatím na špici skupiny.
Zdravím vás u skupinového zápasu olympijského turnaje v házené žen, ve kterém se spolu utkají Brazílie a Švédsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:15.