Francouzky polevily ve druhé půli, když už měly jasné vedení. Argentinky se sice pokusily se zápasem ještě něco udělat, ale jejich jediný dvouminutový záblesk v zápase přišel až příliš pozdě. Ve skupině B tak zůstávají poslední a jako jediné jsou stále bez body. Francie si připsala druhé vítězství na turnaji a může ještě zabojovat o konečné druhé místo v tabulce a tím pádem přijatelnějšího soupeře pro čtvrtfinále.
Konec zápasu. (27:11)
60
V poslední vteřině utkání dostala ještě dvouminutový trest Pizzová. (27:11)
59
Landreová střílel z velké vzdálenosti , ale netrefila francouzskou branku. (27:11)
58
Dvě minuty před koncem navyšuje vedení francouzského týmu Houetteová střelou z levé spojky, kde ji perfektně našla Nze-Minková. (27:11)
58
Galuserová chytá ve velké pohodě, poněvadž chytá i sedmičku Iacoiové. (26:11)
58
Crivelliová předala míč na levou spojku, kde ho přijala Belottiová a střelou k tyči upravuje na 26:11. (26:11)
57
Vracející se z trestu Ayglonová našal na středu Bulleluxovou a ta se nemýlila. (26:10)
57
Glauserová ale likviduje i střelecký pokus Belottiové. (25:10)
56
Těsně před návratem Ayglonové dostává menší trest Edwigeová. Francouzky budou dohrávat závěrečné minuty v oslabení. (25:10)
56
Argentinky si berou poslední možný time-out. (25:10)
56
Houetteová odstartovala poslední pětiminutovku zápasu nepřesnou střelou. (25:10)
55
Na straně Argentiny je vykázána na dvě minuty Gandulfoová. (25:10)
54
Glauserová je ale v pohodě a likviduje sedmičku Iacoiové. (25:10)
54
Ayglonová Saurinaová dostává dvouminutový trest v závěru zápasu. (25:10)
54
Až nyní po dlouhých pěti minutách se trefuje Campigliová, která přidává desátý gól Argentiny. (25:10)
53
Z protiútoku se ale neprosazuje ani Belottiová, na kterou vyzrála Glauserová. (25:9)
53
Čtyři minuty už jsme neviděli žádnou branku. Carratová nyní vychytala Landreovou. (25:9)
52
Další nepřesná střela. Tentokrát netrefila zařízení Landreová. (25:9)
51
Ten jim malinko pomohl. Francouzky nezakončují další útok. Nepřesně mířila Zaadiová Denuaová. (25:9)
50
Argentinky si berou další oddechový čas. (25:9)
49
Parádní akce Francouzek. Bulleluxová našla Landreovu a ta z levé strany se prosadila ze vzduchu. (25:9)
47
Z podobné pozice se ale trefuje na druhé straně také Iacoiová. (24:9)
47
Ayglonová Saurinaová byla nechráněná na pravé straně a ze spojky navyšuje francouzské vedení. (24:8)
46
Početná výhoda ale vydržela Francouzkám pouze čtyřicet sekund. Odpočinout si půjde také Niombliaová. (23:8)
45
Gandufoová navíc oslabuje jihoamerický celek. (23:8)
45
Zaadiová Deunaová ukradla míč Argentinkám při jejich útoku a našla Houetteovou, která se z brejku nemýlila. (23:8)
45
Koganová si připisuje úspěšný zákrok proti Zaadiové Deunaové. (22:8)
44
Argentinky se probudily, ale až příliš pozdě. Campigliovou na levé straně tentokrát našla Mendozaová. (22:8)
43
Edwigeová přidává další gól Francie ze spojky. (22:7)
42
Argentinky střílí druhý gól za sebou, tentokrát se o něj postarala Campigliová. (21:7)
41
Po dlouhé době přichází gól ze hry od Argentiny. Po přihrávce Crivelliové ze spojky trefuje Campigliová. (21:6)
40
Koganová už musela lovit míč z branky. Z levého rohu ji překonala Nze-Minková. (21:5)
38
Argentinkám se dnes nic nedaří. Pokus Pizzové zablokovala francouzská obrana. (20:5)
38
Na Carratuovou už toho bylo moc a přepouští místo v brance Koganové. (20:5)
38
Houetteová zaokrouhluje počet francouzských branek a dvacet, tentokrát se prosazuje ze středu hřiště. (20:5)
38
Kombinaci Argentinek zakončila Salvadová. ale vůbec netrefila francouzskou branku. (19:5)
37
Z levé spojky se trefuje Houetteová. (19:5)
36
Radost z gólu jim ale nevydržela moc dlouho, poněvadž ze spojky na střed si seběhla Nze-Minková a nemýlila se. (18:5)
36
Přeci jen přichází snížení od Argentinek. (17:5)
33
Z dalšího útoku ale navyšují vedení. Argentinky jsou hodně v útlumu. (17:4)
32
Landerová tentokrát ze své oblíbené pozice ze středu míří mimo. (16:4)
31
také do druhého poločasu vstoupily lépe Francouzky. (16:4)
31
Začal druhý poločas. (15:4)
Vypadá to na další vysokou výhru Francie nad Argentinou. První poločas ukázal jasnou převahu Francouzek. Argentinky za prvních třicet minuty daly jediný gól ze hry a to je hodně málo. Pokud nezlepší produktivitu, odnesou si hodně velký debakl z dnešního duelu.
30
První poločas skončil. (15:4)
30
V samotném závěru poločasu přichází ještě jedna branka Francouzek. (15:4)
30
Úderem poslední minuty neproměňuje další útok Argentiny Sansová. (13:4)
29
Další hrubka v obraně Argentiny, kterou dalším brejkem trestá Ayglonová Saurinaová. (13:4)
28
Krásnou dalekonosnou přihrávku dostala Houetteová a svůj brejk bezpečně proměnila. (13:4)
28
Vyloučena je navíc Mendozaová. (12:4)
27
Nyní už postupný útok Argentinek k brance nevedl. (12:4)
25
Francouzky si ale hodně rychle berou osmibrankové vedení zpět. (12:4)
25
První gól Argentiny ze hry v 25. minutě Belottiová. (11:4)
24
Z pravého rohu ale přidává už jedenáctou branku Francie Bulleuxová. (11:3)
23
Neprosazuje se ale také Nze-Minková. (10:3)
23
Francie zatím výborně brání a nepouští Argentinu ke střele. (10:3)
22
Další útok Francouzek byl tentokrát zablokován argentinskou obranou. (10:3)
20
Oba týmy hrají v plném počtu. (10:3)
20
Z rychlého brejku zvyšuje už tak vysoké vedení Francouzek Bulleuxová. (10:3)
19
Vadit jií to ale nemusí, protože ze spojky se prosazuje Houetteová. (9:3)
18
Landerová se ale neprosazuje z trestného hodu. (8:3)
18
Vzápětí ji následuje Menaová. (8:3)
18
Přesilovka ale končí, poněvadž je vyloučena z argentinského týmu Crivelliová. (8:3)
18
Na začátku osmnácté minuty dostává dvouminutový trest Nze-Minkeová. (8:3)
17
Na druhé straně přidává druhou branku v zápase Edwigeová. (8:3)
16
Ze sedmimetrového hodu ji ale překonává Campagliová. (6:3)
15
V bráně jim navíc zatím spolehlivě chytá Glauserová, která si připisuje další zákrok. (6:2)
15
Argentina reaguje na vzniklou situaci oddechovým časem. (6:2)
15
Z francouzského týmu se konečně prosadil někdo jiný než Landerová a ze spojky se prosazuje poprvé v zápase Nze-Minková. (6:2)
14
NA druhé straně setjným způsobem střílí pátý gól Landerová. Jak dlouho jí to budou ještě Argentinky pouštět. Toť otázka. (5:2)
13
Argentinkám už byla signalizována pasivita a Mendozaová z úhlu zamířila mimo. (4:2)
12
Ani nyní se Argentina nedokázala prosadit ze hry. Mimo zamířila Pizzová. (4:2)
11
Lanserová kryje první sedmičku, když likviduje pokus Mendozaové. (4:2)
10
Kdo jiný než Landerová může vrátit Francii dvoubrankové vedení a opět ze středu hřiště. (4:2)
9
Argentinky se zase zatím prosazují pouze ze sedmimetrových hodů. Úspěšnou střelkyní byla tentokrát Pizzová. (3:2)
8
Carratuová ale nyní zachránila svůj tým, když rukou zastavila rychlý brejk Bulleuxové. (3:1)
7
Landerová je zatím dnešní jedinou střelkyní Francie a opět ze středu skóruje. (3:1)
6
Edwigeová je první hráčkou duelu, která vidí žlutou kartu. (2:1)
5
Ze středu ji ale prostřeluje opět Landreová. (2:1)
5
Carratuová si připisuje první úspěšný zákrok. (1:0)
4
K sedmičce se postavila Mendozová a střelou o zem srovnává. (1:0)
4
Crivelliová byla faulována a Argentina může pokračovat v útoku. (1:0)
3
Týmu z Jižní Ameriky se ale povedlo bránit a za necelé tři minuty jsme viděli zatím jedinou branku. (1:0)
2
Nepřesná přihrávka do rohu hřiště a Argentina nedokončí ani druhý útok. (1:0)
1
Francouzky ale vystihly jejich rozehrávku a rychlý brejk zakončila Landreová. (1:0)
1
Jako první jdou do útoku Argentinky. (0:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
Hymny jsou za námi. Zápas může co nevidět začít.

Francie: Glauserová (Leynaudová) – Dancetteová, Ayglonová Saurinová, Pineauová, Zaadiová Deunaová, Houetteová, Bulleluxová. Edwigeová, Nze-Minkeová, Niomblaová, Lacrabereová. Trenér: Oliver Krumbholz.

Argentina: Carratuová (Koganová) – Iaconová, Haroová, Pizzová, Salvadová, Campgigliová, Belottiová, Crivelliová, Menaová, Sansová, gandulfová, Karstenová. Trenér: Eduardo Peruchena.

Rozhodčí: Viktoria Alpaidzeová, Taťjana Berezkinová..
Rovněž vzájemné zápasy hovoří jasně pro Franicii, která ovládla všechny tři doposud odehrané zápasy. Před jedenácti lety porazila Argentinu vysoko 33:11, další vysokou výhru tentokrát 37:12 si Francouzky připsaly o dva roky později a poslední střetnutí se odehrálo na prosincovém mistrovství světa v Dánsku. I ten Francie ovládla poměrem 20:12.
Francouzky ale na tom nejsou o moc lépe. Ze dvou zápasů vybojovaly jednu výhru a jsou zatím na posledním postupovém čtvrtém místě. Na úvod olympijského turnaje sice přehrály Nizozemsko 18:14, ale následně ve vyrovnaném souboji podlehly Rusku o jedinou branku 25:26. Dnešní výhrou by se přiblížily blízko play-off, poněvadž by měly náskok tří bodů na Jižní Koreu a ještě by se popraly o konečné druhé místo ve skupině se Švédskem.
Argentina je jasným outsiderem skupiny B, kdy po dvou zápasech je na posledním místě. Nejprve prohrála o deset gólů Švédsku 21:31 a následně i Nizozemkám 18:26. Pokud chtějí pomýšlet Argentinky na postup musí dnes jednoznačně vyhrát. Jinak se utkají s Jižní Koreou o konečné páté místo ve skupině.
Příjemné brzké ráno u čtvrtečního dne. Pátý hrací den v rámci olympijských her v brazilském Rio de Janeiro právě vrcholí a posledním duelem házenkářského programu bude zápas Francie – Argentina
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:50.