OH - házená - OH - házená - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Francie  : Nizozemí - 4. srpna 2021   13:45

Francie
Francie
1' Nze Minková  • 2' Flippesová  • 3' Flippesová  • 4' Lassourceová  • 5' Coataneaová  • 6' Flippesová  • 7' Lassourceová  • 8' Flippesová  • 10' Lassourceová  • 11' Zaadiová Deunaová  • 12' Coataneaová  • 15' Sercienová-Ugolinová  • 16' Sercienová-Ugolinová  • 23' Zaadiová Deunaová  • 29' Valentiniová  • 29' Nocandyová  • 32' Lassourceová  • 33' Nze Minková  • 36' Foppaová  • 37' Foppaová  • 42' Niakatéová  • 43' Foppaová  • 45' Flippesová  • 45' Foppaová  • 47' Foppaová  • 49' Flippesová  • 55' Coataneaová  • 60' Sercienová-Ugolinová
32:22
(19:11)
Nizozemí
Nizozemí
2' I. Smitsová   • 3' Housheerová   • 5' Abbinghová   • 17' I. Smitsová   • 18' Grootová   • 20' Malesteinová   • 24' Grootová   • 25' Snelderová   • 25' van Weteringová   • 26' van Weteringová   • 32' Housheerová   • 33' Freriksová   • 34' van Weteringová   • 38' Freriksová   • 42' Freriksová   • 46' Bontová   • 54' Bontová   • 56' Grootová
Francie
Hnasen (DEN), Madsen (DEN)
Yoyogi National Stadium, Tokio
Nizozemí

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké odpoledne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Francie – Nizozemsko 32:22 (19:11)
Nejvíce branek: Flippesová 6, Foppaová 5, Lassourceová 4 – Malesteinová 5/4, van Weteringová 3, Grootová 3. Rozhodčí: Hnasen (DEN), Madsen (DEN). Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/4. Vyloučení: 1:4.
Je dobojováno. Francie si i po přestávce udržovala svůj náskok, který se smrskl pouze v jednu chvíli na sedm branek, poté se ale zase natáhl, až skončil na rozdílu deseti přesných tref. Francouzky byly dnes ve všech ohledech lepší a navíc se mohly opřít o vynikající Leynaudovou v brance. Po výsledku 32:22 se Francie může těšit na semifinále proti Švédsku, pro Nizozemky turnaj končí.
60'
Ještě jeden gól Francie, trefila se Sercienová-Ugolinová a uzavírá dnešní výsledek na desetibrankový rozdíl.
60'
Hráčky Francie se už na lavičce radují, mají jistotu souboje o medaile.
59'
I Pineauová proměňuje a je to zase o devět.
59'
Sedmička se bude házet i na opačné straně a to po faulu na Zaadiovou Deunaovou.
58'
Malesteinová proměnuje sedmičku a alespoň trochu koriguje výsledek.
57'
Smitsová vystřelila vysoko nad, bylo to ale s faulem, takže Nizozemsko pokračuje v útoku.
56'
Leynaudová vychytala na brankovišti volnou Bontovou a má z toho radost, jako kdyby to byl zákrok, který rozhodl o výhře.
56'
Přes natažené ruce se trefuje Grootová, sledujeme teď už docela bezstarostnou házenou, o vítězkách je rozhodnuto.
55'
Dočkala se i Francie, jubilejní trefu zaznamenala Coataneaová.
54'
Kulatý dvacátý gól Nizozemska dává z pravé strany Bontová.
53'
Nekoná se ani dvacátý gól Nizozemska, van der Heijdenovou vychytala Leynaudová.
52'
Zatím si musí počkat, po nepřesné rozehrávce skončil míč mimo hrací plochu.
51'
Francie nikam nepospíchá, nyní je v postupné akci a může dát jubilejní třicátý gól.
50'
Dvě minuty dostává Bontová, přesilovka pro Francii.
49'
Jak dát gól, to nyní z naskočení z pravého křídla předvedla Flippesová, Už je to o deset.
49'
A další!
49'
Rána z dálky, Leynaudová má další úspěšný zákrok!
48'
Hodně nepřesná rozehra Francie, vše ale zachránila Leynaudová povedeným zákrokem na brankovišti.
47'
Trenér Nizozemska si bere oddechový čas.
47'
Jenže o několik málo okamžiků později dostala na brankovišti moře prostoru Foppaová a ta tyhle situace zvládá na jedničku.
46'
Bontová lehce upravuje skóre.
45'
Foppaová podnikla průnik středem a po její trefě je to už o devět.
45'
Flippesová protiútok využila k pohotové střele.
45'
Freriksová přešlápla brankoviště, další ztráta Nizozemek.
44'
Duijndamová vykopla prudkou ránu pravou nohou, Nizozemky mohou jít do postupné akce.
43'
V gólostroji pokračuje i Foppaová, je to stále o pohodlných sedm branek.
42'
Okamžitě na tuto branku reaguje Freriksová a ani ona se nemýlila.
42'
Překvapivá střela Niakatéové o palubovku, tohle skončilo v horním rohu branky.
41'
Francie ztrácí míč, o pár vteřin později se ale to samé stalo i Nizozemkám.
40'
Prudká rána Nizozemek z dálky, tohle šlo o kus vedle.
39'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, je v tom plno chyb.
38'
V pádu se dokázala trefit Freriksová, zamířila do vzdálenějšího horního rohu branky.
37'
Foppaová okamžitě reaguje z hranice brankoviště, zase tam byla zcela sama.
37'
Ta střelou nad hlavu překonala Darleuxovou, která se do branky postavila jen pro tuto příležitost.
37'
Sedmimetrový hod pro Nizozemsko, míč si bere Malesteinová.
36'
Francie je v plném počtu, začíná zkrácená přesilovka tohoto celku.
36'
Foppaová byla zcela sama na brankovišti, tohle snad ani nešlo nedat...
35'
Vylučuje se i na druhé straně, Snelderová dnes obdržela již druhý dvouminutový trest.
34'
Přesilovka pro Nizozemsko, za faul na útočné polovině byla vyloučena Flippesová.
34'
Po přihrávce na brankoviště měla snadnou pozici na gól van Weteringová a byla úspěšná.
33'
Freriksová skóruje na opačné straně, gólmanky jsou teď z útoků hodně nešťastné.
33'
A další gól Francie.
32'
V úvodu půle sledujeme pěknou přestřelku, z dálky se trefila Housheerová
32'
Lassourceová ale z protiakce ihned kontruje a náskok je tak stále osmibrankový.
31'
Malesteinová ji s přehledem proměnila.
31'
Faul na Grootovou a Nizozemsko má hned ze startu sedmičku.
31'
Druhý poločas začne přibližně ve.14:35
Je za námi první půle, do které měly Francouzky doslova raketový start a než se Nizozemky nadály, prohrávaly 3:11. V následujících minutách se Nizozemsko lehce zvedlo, dokázalo ztrátu umazat na pětibrankovou, nicméně úplný závěr zase patřil Francii, ta si do kabin odnáší osmibrankové vedení a má velice slušně našlápnuto do semifinále.
30'
30'
Bontová navíc dostala dvě minuty, Francie tak druhou půli zahájí přesilovkou.
30'
Z klaksonem se ještě pískal faul a sedmička pro Francii. Tu proměnila Zaadiová Deunaová.
30'
Snížit mohla Smitsová, jenže svým obloučkem z křídla trefila pouze břevno.
29'
Nocandyová navyšuje náskok Francie dokonale provedeným podstřelem, Duijndamová toho moc neviděla.
29'
Chytila dokonce brejk Coataneaové, na dorážku Valentiniové už však byla krátká i ona.
28'
Duijndamová se rozchytala, zmařila několik posledních výpadů Francouzek a drží tým nad vodou.
27'
Jenže van der Heijdenová se na brankovišti dopustila technického přestupku a už se tak hraje na opačnou stranu.
27'
Zaadiová Deunaová zakončila vysoko nad, Nizozemky už jsou v dalším útočném výpadu.
26'
Nizozemky chytají druhý dech, van Weteringová zase skóruje z levého křídla a už je to pouze o pět branek.
25'
Ztráta Francie, přechod soupeřek do kontru a z levé strany překonala brankářku pěkným obloučkem van Weteringová.
25'
Mezi dvěma obránkyněmi se protáhla Snelderová a i ona si připisuje gól.
24'
Grootová okamžitě alespoň koriguje skóre.
23'
Jenže to dopadlo gólem na opačné straně, Leynaudová vysunula Zaadiovou Deunaovou a ta svůj brejk proměnila.
22'
Po dlouhé době si brankářka Duijndamová připsala úspěšný zákrok a vyslala spoluhráčky na zteč.
21'
Tu dává Pineauová a je to zase o osm gólů.
21'
Grootová faulovala Zaadiovou Deunaovou a je z toho sedmička.
20'
Po ztrátě ale vznikl kontr Nizozemek a ten sólem využila Malesteinová.
19'
Trocha nepřesností na obou stranách v útoku je v tuto chvíli Francie.
18'
Francouzky se v útoku lehce zadrhly, poslední střely postrádaly přesnost, nebo razanci.
18'
Ten využívá Grootová a zase maže jeden gól ztráty.
17'
Pineauová zakončovala z náskoku nad branku, Nizozemsko jde do protiakce.
17'
Nizozemsko spěchá s rychlou reakcí, gól si do statistik připisuje Smitsová.
16'
A hned vzápětí stejná hráčka skóruje podstřelem přes obranu.
15'
Sercienová-Ugolinová proměňuje rychlý brejk Francie.
14'
Je to tak, Malesteinová ji snadno proměnila a po dlouhé době byla Leynaudová překonaná.
13'
Tak snad teď ze sedmičky.
13'
Leynaudová krotí střelu Malesteinové, Nizozemsku se prostě v útoku nedaří.
12'
Další brejk Francie a snadný gól Coataneaové. Už je to o devět branek!
11'
Z velké dálky se trefuje Zaadiová Deunaová a už v jedenácté minutě to vypadá na zárodek debaklu...
11'
Další zákrok Leynaudové, její spoluhráčky už pospíchají do útoku.
10'
Leynaudová předvedla jistý zákrok, ihned poslala Lassourceovou do brejku a ta si věděla rady.
9'
Flippesová to chtěla zase zkusit do prázdné branky, přes celé hřiště ale minula.
8'
Další gól, nyní od Flippesové do prázdné branky Nizozemska, brankářka se nestačila vrátit.
8'
Pineauová ji snadno proměňuje, náskok Francie zase narůstá.
8'
První přesilovka utkání, za faul na brankovišti ji dostala Snelderová. Francie bude navíc zahrávat sedmičku.
7'
Na palubovce leží Abbinghová, hra ale pokračuje dál a Francie jde do protiútoku.
7'
7'
Brejk Francie po ztrátě soupeřek, z levé strany si na brankoviště naběhla Lassourceová a už je to o čtyři branky.
6'
CO akce, to gól, obrany jsou v tuto chvíli zcela bezradné. Za Francii zase skórovala Flippesová.
5'
Rána z dálky a Abbinghová snižuje.
5'
Coataneaová se trefuje přes natažené ruce. Už je to o tři.
4'
Brankářka Francie vyhodila až na útočnou polovinu a brejk zakončila gólem Lassourceová.
3'
Zatím je to pěkný gólostroj, přes obránkyni se probila Flippesová a Francie zase vede.
3'
Housheerová se z dálky prosadila přesně do šibenice.
2'
Z devítky ale okamžitě koriguje skóre Smitsová.
2'
hned druhý gól, tentokrát od Flippesové, ta skórovala překvapivou ranou bez výskoku.
1'
První akce Francie a hned gól. Na pravé straně si naskočil Nze Minková a zakončila křížnou střelou.
1'

Francie: Leynaudová, Darleuxová – Nocandyová, Coataneaová, Valentiniová, Pineauová, Lassourceová, Zaadiová Deunaová, Niakatéová, Sercienová-Ugolinová, Flippesová, Edwigová, Foppaová, Nze Minková.

Nizozemsko: Duijndamová, Westerová – van der Heijdenová, Bontová, Abbinghová, Snelderová, van Weteringová, Grootová, Dulferová, Freriksová, I. Smitsová, Smeetsová, Malesteinová, Housheerová.

Rozhodčí: Hnasen (DEN), Madsen (DEN).
Oba celky jsou již na palubovce, máme po hymnách, zápas může začít.
Zápas v Yoyogi National Stadium začne v 13:45, takže si na odpoledne nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Nizozemsko

Nizozemské házenkářky skončily ve skupině A na druhém místě se čtyřmi výhrami a pouhou jednou porážkou. Nad síly Nizozemek byly jedině stoprocentní Norky. Dnes se pokusí dorovnat výsledek z minulé Olympiády, kde skončily na čtvrtém místě, jednoduché to ale mít nebudou. Čeká nás ale rozhodně napínavý zápas.

Francie

Francouzské hráčky se do čtvrtfinále probojovaly ze třetího místa skupinny B s bilancí dvou výher, jedné mízy a dvou porážek. Výsledkem tak bylo pět bodů. Francouzky musely o postup bojovat až do posledního duelu, definitiva přišla až po posledním duelu proti Brazílii, který Francie vyhrála o sedm branek. I přes tyto nepříliš přesvědčivé výkony jsou dnes mírnými favoritkami.

Francie – Maďarsko 30:29
Francie – Španělsko 25:28
Francie – Švédsko 28:28
Francie – ROV 27:28
Francie – Brazílie 29:22
Dobré odpoledne u házené žen. Společně se podíváme na čtvrté čtvrtfinále mezi Francií a Nizozemskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.