Z vyrovnaného utkání si nakonec připisují dva body do tabulky házenkářky Rumunska, které ovšem v prvním poločase dotahovaly. V závěru první půle se jim ale podařilo třemi rychlými brankami otočit skóre utkání a do druhé třicetiminutovky tak nastupovaly s větším klidem. Svému soupeři z Černé Hory nedovolily vyrovnat a v závěru se jim naopak podařilo ještě navýšit náskok, když v poslední vteřině skórovala Eliseiová.

Velkou zásluhu na výhře na tom má i nejlepší hráčka Rumunska Cristina Neaguová, která přispěla deseti góly na konto svého týmu. Na druhé straně se statečně činila Katarina Bulatovicová, která vsítila devětkrát, na vítězství to ale ani tentokrát nestačilo.

Rumunky tak poskočily na páté místo a se dvěma body jsou v kontaktu s Norkami, které jsou na čtvrtém místě, ty ovšem teprve čeká třetí utkání ve skupině večer. Naopak Černá Hora spadla na poslední šesté místo a vidina postupu se jí tak vzdaluje.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji Vám za pozornost a u psaného onlajnu zase někdy na shledanou.
Konec zápasu. (25:21)
60
A Eliseiová pečetí vítězství svého týmu v poslední vteřině. Rumunsko tak vítězí o čtyři branky ve vyrovnaném duelu s Černou Horou. (25:21)
60
Ardean Eliseová ale se po hezké kombinaci prosadila přesnou střelou do horní poloviny branky. (24:21)
60
A Mehmedovicová se k ní přidala. (23:21)
59
Černá Hora se stále může spolehnout na skvělou Bulatovicovou, která vždycky zakončí přesně. (23:20)
58
Chiperová využila početní výhody a většího prostoru na ploše a navýšila skóre. (23:19)
57
Oddechový čas pro domácí. (22:19)
56
Vyloučení v týmu Černá Hora (Bulatovicová). (22:19)
56
Petrovicová mohla snížit na rozdíl dvou branek, ovšem skvělý zákrok rumunské gólmanky ji v tom zabránil. (22:19)
55
Mehmedovicová z brejkové situace snižila ve prospěch svého týmu. Černohorkyně cítí šanci dotáhnout se na Rumunky. (22:19)
53
Rumunsko si vzalo oddechový čas během kterého promlouvala ke svým spoluhráčkám Neaguová. (22:18)
53
Oddechový čas pro domácí. (22:18)
52
Neaguová je pořád hladová, tentokrát se prorvala skrze bránící hradbu až ke střele. A její rány většinou bývají přesně, jako i v tomto případě. (22:18)
51
Osamocená Mehmedovicová si sběhla na levé křídlo, kam dostala krásnou přihrávku, následná střela z úhlu zapadla za levou tyč rumunské gólmanky. (21:18)
50
Oddechový čas pro hosty. (21:17)
50
Po chybě v kombinaci Černohorkyň vyrazila dopředu jako blesk Chiperová, dostala přihrávku a v brejkové situaci si poradila více než dobře. (21:17)
49
Rumunky si chtějí udržet pohodlný náskok tří branek. (20:17)
49
Raicevicová vlétla ro rozhozené obrany jako uragán, její pumelice se rozvlnila v síti. (19:17)
48
Nejlepší střelkyně Černé Hory opět úřaduje. (19:16)
47
Rumunská pivotka se nejlépe zorientovala po odražené střele a pohotově vsítila. (19:15)
46
A nejlepší hráčka světa za rok 2015 opět skórovala. Kráska s dynamitem v ruce nedává moc šancí brankářce Černé Hory. (18:15)
46
Téměř totožná situace na druhé straně, od tyčky se míč odrazil Mehmedovicové, která ho dopravila do sítě. (17:15)
45
Neaugouvá poprvé neskórovala, ale jako první se dostala k odraženému míči a napodruhé se už nemýlila. (17:14)
44
Z pravého křídla se prosadila Petrovicová, které se nelíbil rozdíl tří branek. (16:14)
43
Rychlý brejk úspěšně zakončila Neaguová. Rumunky odskakují o tři branky. (16:13)
43
Nenápadná střela Chiperové končí v síti k údivu všech. (15:13)
42
A to se podařilo Popovicové, která zamířila přesně k pravé tyči. (14:13)
42
Popovicová byla ostře sestřelena. Černohorkyně musí rychle vypálit, rozhodčí signalizují pasivitu. (14:12)
40
Sedmičku proměnila také Neaguová. (14:12)
39
Bez jakéhokoliv naznačení ramen napálila Petrovicová míč do brány. ten se zastavil až o síť. (13:12)
38
Bulatovicová ale drží naděje Černé Hory nad vodou, její levačka dneska trápí obranu i brankářku Rumunska. (13:11)
37
A Maneaová nerozvážnost okamžitě potrestala. (13:10)
37
Útočný faul zastavil postup házenkářek Černé Hory, míč musely odevzdat ve prospěch svých protihráček. (12:10)
36
Fantastické zákroky si teď připsaly obě brankářky, které totožnými zákroky zastavily jisté góly. (12:10)
35
Pátou trefu si připsala Neaguová, která ze střední vzdálenosti vyslala nechytatelnou pumelici. (12:10)
34
Bulatovicová potrestala neproměněný hod Rumunek a šikovnou střelou s velkou dávkou štěstí snížila pro svůj tým. (11:10)
33
Buceschiová nedokázala vsítit ze sedmičky, její střelu skvěle vystihla brakářka Černé Hory. (11:9)
32
Vyloučení v týmu Černá Hora (Radicevicová). (11:9)
31
Ale porušily pravidla, takže se míče musely vzdát a rychle se vrátit na svou polovinu. (11:9)
31
Rumunky začaly s útokem. (11:9)
31
Začal druhý poločas. (11:9)
V prvním poločase jsme sledovali házenou plnou pěkných akcí, ale také spousty neproměněných šancí. Během prvních třiceti minut hrály oba týmy vyrovnaně, ani jednomu z nich se nedařilo tomu druhému odskočit o více jak jednu branku. Ovšem v závěru první půle Černohorkyně neudržely koncentraci a Rumunky jim vsítily tři góly.

Před námi je ještě třicet minut, a tak nemá cenu tipovat, kdo by mohl být tím šťastnějším týmem na konci. Přestože Rumunsko vede, rozdíl dvou branek není nijak výrazný.

Druhá pále začne za pár minut.
30
První poločas skončil. (11:9)
30
A vteřinu před koncem završila poločas gólem Neaguová. Rumunsko tak v posledních dvou minutách odskočilo Černé Hoře na rozdíl dvou branek, které si přenesou do druhého poločasu. (11:9)
29
A Rumunky jsou v euforii, Geigerová navázala na svou spoluhráčku a posílá svůj tým do vedení. (10:9)
28
Buceschiová přidala vzápětí další branku. (9:9)
28
Bulatovicová vyšplhala do vzduchu, odkud vyslala nechytatelnou ránu. (8:9)
27
Rajcicová zkrotila neposednou ránu fantastickým zákrokem. (8:8)
26
Z sedmimetrového hodu srovnala Bulatovicová, nejlepší střelkyně Černé Hory. (8:8)
25
Rumunky otočily skóre, zásluhu na tom má Manueová, který v pádu zakončila podle nohy gólmanky. (8:7)
24
Neaugová nezamířila přesně, střela letěla kousek od břevna, Rumunka se na sebe zlobí právem, před sebou totiž měla dostatek volného prostoru. (7:7)
23
Žlutá karta pro tým Černá Hora (Jaukovicová). (7:7)
22
Kdo jiný by měl vzít odpovědnost na sebe než Neaguová. Ta po delší době vyslala ránu, která zapadla za tyč. (7:7)
21
Rumunky svou akci nezakončily gólem, tak se musí vzuápětí bránit, to se jim ovšem nedaří. (6:7)
20
Z pravého křídla zamířila přesně mezi nohy Petrovicová. (6:7)
18
Skvělou individuální akci předvedla Popovicová, ale její rána se otřela pouze o horní tyčku. (6:6)
17
Z trestného hodu se nemýlila Buseschiová. (6:6)
16
Vyloučení v týmu Černá Hora (Raicevicová). (5:6)
16
Na druhé straně rychle odpověděla Bulatovicová, která poslala svůj tým opět do mírného vedení. (5:6)
16
Eliseová vzápětí srovnala. (5:5)
15
Obrana Rumunska nechela zcela nepokrytou Lazovicovou, která s přehledem prostřelila brankářku. (4:5)
14
Ardean ELiseová vyrovnala s levého křídla. (4:4)
12
Raicevicová je ve velké pohodě, tentokrát vyslala nechytatelnou střelu. (3:4)
11
Raicicová vychytala z bezprostřední blízkosti pivotku Rumunska. Fantastický zákrok! (3:3)
10
Špatnou přihrávku málem teď potrestala Mehmedicová, ale její snahu jí překazila brankářka Munteanuová. (3:3)
9
Na dvě minutky si jde odpočinout Raicevicová, Rumunky tak budou hrát přesilovou hru. (3:3)
8
Bulatovicová se prosadila na druhé straně chytrou střelou dolů k levé tyči. (3:3)
7
Opět zaúřadovala Neaguová. (3:2)
6
A RAdicevicová srovnala během pár vteřin. (2:2)
6
Ze střední vzdálenostu napřáhla Geigerová a se štěstím dostala míč za záda brankářky, která se ale dotkla míče. (2:1)
3
Nejlepší střelkyně tentokrát z trestného hodu ztroskotala na brankářce. (1:1)
3
Ze sedmimetrového hodu se trefila Bulatovicová. (1:1)
2
A nejlepší hráčka Rumunska otevřela skóre krásnou ránou k levé tyči. (1:0)
1
Neúspěšně si počínaly také Rumunky, když finální přihrávka nenašla dobře postavenou pivotku, následný kontr zakončená Černohorkyněmi skončil opět vedle brány. (0:0)
1
S kombinací začaly házenkářky Černé Hory a hned první střela letěla vysoko nad branku rumunské gólmanky. (0:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
Hlasatel na stadionu představuje zaplněnému stadionu hráčky obou týmů. Několik okamžiků potom už se halou ozývá hymna, nejprve Rumunska, které je v zápase vedené jako domácí celek.
Dobrý den, vítám Vás u zápasu házené žen mezi týmy Rumunska, za které nastupuje například nejlepší házenkářka světa za rok 2010 a 2015 Christina Neaugová, a Černé Hory. Utkání začne za necelých deset minut.
Důležité utkání čeká celky Černé Hory a Rumunska. Obě družstva mají po dvou odehraných zápasech na svém kontě nula bodů. Černá Hora, která je díky lepšímu skóre vstřelených a obdržených branek na předposledním místě, nestačila v prvním duelu na házenkářky Španělska, kterým podlehla o šest branek. V druhém utkání Černohorkyně prohrály s reprezentací Angoly o pouhé dva góly.

Jejich soupeřky z Rumunska prohrály také s Angolou a ve druhém odehraném zápase dostaly od házenkářek Brazílie školu v podobě vysoké prohry o třináct gólů.

Zítřejší vzájemné utkání je tak pro oba týmy klíčové z hlediska kontaktu s postupovým čtvrtým místem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.