Zápas je u konce a Francie slaví postup do čtvrtfinále! Spolu s ní mohou slavit také Švédky a Nizozemky. Naopak Korejky v posledním zápase s Argentinou budou hrát již pouze o čest. Může za to francouzská brankářka Leynadová, která předvedla opravdu mimořádný výkon. Její úspěšnost zásahů byla 48 %!
Konec zápasu. (17:21)
60
5 sekund před koncem ještě Oh přidala jeden zákrok do statistik. (17:21)
60
Francouzky hrály až na samou hranici toho, co jim rozhodčí časově dovolily. Lacrabereová pak sice ztratila míč, ale dlouhou přihrávku vpřed přečetla Leynaudová, vyběhla z brankoviště a opět hrají Evropanky. (17:21)
59
70 sekund do konce Korea snižuje na čtyřbrankový rozdíl, úspěšná byla Woo. Nedá se však čekat, že by se dnes děly v házené zázraky. (17:21)
59
Landreová ztratila míč 77 sekund před koncem, ale myslím, že už ji to ani moc nemrzí. (16:21)
59
Pineauová z levé spojky neuspěla, jenže z rychlého protiútoku nedokázala skórovat ani Choi. (16:21)
59
Necelé 2 minuty do konce využívá poslední time out také Francie. (16:21)
58
Techcnická chyba Francie, brejk Kim a Leynaudová prostě dělá z korejských střelkyň trhací kalendář! (16:21)
57
Jenže Gwon opět jen dala vyniknout Leynaudové! (16:21)
57
Přesto to ještě Asiatky zkouší. Poslední oddechový čas tohoto týmu. (16:21)
56
Ayglonová Saurinová zachovala chladnou hlavu a gól mohutně slaví! Za 4 minuty ztratit 5 gólů, to při vší úctě ke Korejkám dnes prostě není možné. (16:21)
56
Yu však rychle snižuje. (16:20)
55
Lacrabereová vzápětí přidává další gól a na lavičce evropského týmu již vládne optimismus! (15:20)
54
Uklidnění do francouzských řad přináši Lacrabereová. (15:19)
54
Že by se tonoucí stébla chytal? Niomblaová nepřekonala Oh a okamžitý brejk proměnila Song! (15:18)
53
Ve 23. minutě druhé půle teprve třetí gól Koreje v této části! Gwon dokázala narušit již vznikající auru naprosté neprůstřelnosti francouzské brankářky. (14:18)
51
Nedá! Naprosto fantastický výkon dnes předvání Leynaudová! (13:18)
51
Yu faulována při střelbě a sedmička pro Koreu. Dá konečně gól? (13:18)
51
Troufám si tvrdit, že je rozhodnuto o vítězi tohoto zápasu, Nzeová-Minkeová zvyšuje už na 18:13! (13:18)
50
Brankářky kralují tomuto zápasu. Hlavně Leynaudová bude asi Korejkám v hlavě strašit ještě hodně dlouho. (13:17)
49
Niomblaová proměňuje a Francie vede o čtyři! Do konce 11 minut. (13:17)
49
Edwigeová faulována při střelbě, sedmička pro Francii! (13:16)
48
Niomblaová jim sice míč vrátila, ale Ryu toho nedokázala využít. 18 minut a pouhé 2 vstřelené góly na straně Koreje. V moderní házené téměř nemožné a prakticky smrtící. Bude to platit? (13:16)
47
Korejky jsou ale naprosto zoufalé. Další ztráta míče, tentokrát po chybě Song. (13:16)
46
Lacrabereová podruhé za sebou selhává a nedává Francii větší klid. (13:16)
46
Divočinu posledních minut uklidňuje francouzská lavička time outem. (13:16)
46
Skvělé okamžiky obou brankářek! Nejprve Oh nedovolila skórovat Pineauové, navíc sama vyslala do brejku Jung, avšak ta ani v této situaci nedokázala skórovat! To je neuvěřitelné, co teď Korejky všechno nedají! (13:16)
45
Jenže to by musely dávat góly! Dosud daly za celou polovinu druhé půle pouhé dva a tuto nelichotivou bilanci potvrdila Gwon dalším střeleckým selháním! (13:16)
45
Ovšem Ayglonová Saurinová z pivota neprostřelila Oh a Korejky ještě mají šanci. (13:16)
44
Lacrabereová hrdinkou posledních okamžiků, po negativním i pozitivní. Donutila Choi k chybě a získala míč. Francie stále hraje přesilovku. (13:16)
44
Lacrabereová však nezvyšuje náskok. (13:16)
43
A navíc jde korea do oslabení, Song dostává 2 minuty! (13:16)
43
Asiatky si nakreslily akci, kterou chtějí sehrát, jenže Choi Leynaudovou nedokázala překonat! (13:16)
42
Korejky logicky reagují oddechovým časem. (13:16)
42
Korea úplně vypadla z rytmu a Francie si začíná budouvat možná rozhodující náskok! Další ztrátu potrestala Ayglonová Saurinová! (13:16)
41
Další chybu a ztrátu míče Koreje již Evropanky využívají! Zleva proskočila Niomblaová! (13:15)
40
Bulleuxová z pivota neuspěla! (13:14)
40
Napětí na hřišti se stupňuje. 3 ztráty za sebou na obou stranách, to se jen tak nevidí. (13:14)
39
Lacrabereová je dnes nejlepší střelkyní Francie a tuto pozici potvrzuje dalším gólem! (13:14)
38
Pineauová však brankářku Oh nepřekonala, na druhé straně dobře zafungovala obrana a zablokovala střelu Song. (13:13)
37
Korea se sama připravuje o výhodu, Choi jde na 2 minuty! (13:13)
36
Nebylo mnoho práce najít prostor ke střele proti pouhým čtyřem obránkyním. Vyrovnává Jung. (13:13)
36
Korea samozřejmě vysoko vysunula obranu při dvojnásobné početní převaze a poměrně rychle se dostala zpět k míči. (12:13)
36
Společně s faulem soupeřky však dokončila akci spoluhráčky Gwon a dává první gól Korejek ve druhé půli! (12:13)
36
A Francouzky budou 4:47 min pouze ve čtyřech! Ayglonová Saurinová srazila střílející Song! (11:13)
35
Komplikace pro Francii. Landreová jde na 2 minuty. (11:13)
35
Znovu Kim, tentokrát sice ne z pivota, ale úspěch to stejně nepřineslo. (11:13)
34
Oh se ale nenechává zahanbit a likviduje šanci Niomblaové. (11:13)
33
A Kim z pivota nedokázala prostřelit Leynaudovou! (11:13)
33
Přeci jen dvoubrankové vedení týmu z Evropy! Úspěšnou střelkyní je Landreová! (11:13)
32
Lacrabereovou však vychytala Oh. (11:12)
32
Naopak Korejky ztrácí míč a Francie má šanci trochu odskočit. (11:12)
31
Když odmyslíme úplně první gól zápasu, jde Francie poprvé v tomto utkání do vedení! Postarala se o to Lacrabereová. (11:12)
31
Začal druhý poločas. (11:11)
Sledujeme lehce nervózní bitvu, oba týmy vědí, o co se hraje. Korejkám patřilo prvních 20 minut, vybudovaly si pětibrankový náskok, ale do konce poločasu o něj přišly. Šance na body jsou tak stále zcela otevřené.
30
První poločas skončil. (11:11)
30
Ještě v poslední sekundě to ze střední spojky zkusila Ryu, ale nerozhodný stav bude platit i o přestávce. (11:11)
30
Krátce před koncem poločasu znovu vyrovnává Lacrabereová. (11:11)
29
Ihned po orzehrání se vrhla skrz obranu Song a ukončuje střelecký výpadek Koreje. (11:10)
29
Korejky již 8 minut nedaly gól a Francie během té doby smazala pětibrankové manko! Vyrovnává Landreová! (10:10)
28
Přesto je to už jen o gól, 10:9! Z další akce rozvlnila síť Pineauová! (10:9)
28
Již v plném počtu hrající Francouzky se hnaly za dalším snížením, ale Nzeová-Minkeová tentokrát narazila na Oh. (10:8)
27
Jenže Leynaudová vytahuje důležitý zákrok proti Sim! (10:8)
26
Sedmička pro Koreu! Gwon měla místo v početně oslabené obraně, avšak střelbu nedokončila. Ayglonová Saurinaová faulovala. (10:8)
26
Ačkoliv Evropanky již celkem pronásledoval čas a signalizace rozhodčích, Nzeová-Minkeová snižuje na rozdíl pouhých 2 branek! (10:8)
26
Korejkám se však přesilovka nedaří, Yoo ztrácí míč. (10:7)
25
Další snahu Francie zabržďuje faul Edwigeové a vyloučení na 2 minuty. (10:7)
25
Z pomalého postupného útoku dokázala vytěžit další snížení Pineauová. (10:7)
24
Jung však selhala a Leynaudová ani nemusela zasahovat! (10:6)
24
Avšak právě poslední střelkyně Francie se vzápětí provinila faulem při náskoku Yoo do brankoviště – sedmička! (10:6)
23
Výborná střela Ayglonové Saurinové znamená snížení na 6:10. (10:6)
23
Ani nadvakrát se Kim nedokázala prosadit! Nejprve byla zablokována, vzápětí ji zkazila radost Leynaudová! (10:5)
22
Krize Francie je opravdu velká. Další ztráta míče v útoku. (10:5)
21
Toho využila Korea k útoku do ne zcela zformované obrany a Song dává desátý gól týmu! (10:5)
21
Stále ještě v oslabení se však nedokázaly prosadit a v časovém presu střílela Nzeová-Minkoová mimo. (9:5)
20
Song udělala chybu a Francouzky si můžou chvíli vydechnout. (9:5)
20
Konečně se také Francii něco povedlo. V oslabení to dobře vykombinovaly, na konci akce snížila Lacrabereová. (9:5)
19
Lee našla skulinu, kudy dostat míč doprava na Jung, ta proskočila do brankoviště a je to už o 5 gólů! (9:4)
19
Teď však mají Asiatky velkou šanci. Bulleuxová dostává 2 minuty. A Korea si bere time out. (8:4)
19
Avšak ani Korejky nevyužívají nabízené šance k útěku do ještě většího trháku. (8:4)
18
Nemohoucnost Evropanek v útoku je až neuvěřitelná. (8:4)
17
Ani time out zatím nepomohl! Brejk Korejek proměnila Jung! Korea vede už o 4 góly! (8:4)
16
Francie si bere oddechový čas. Takový vývoj si rozhodně nepředstavovala. (7:4)
16
Konečně, po 5 minutách nějaký gól! Song to udělala výborně. (7:4)
15
Ani Pineauová, ani Leynaudová svými pokusy nesnížily náskok Koreje. (6:4)
15
Trenér Francie vehementně protestoval, nelíbil se mu jeden zákrok. Rozhodčím se však toto také nelíbilo – žlutá karta pro francouzskou lavičku. (6:4)
15
Už 4 minuty jsme neviděli gól, zato však obrovské množství chyb a ztrát míče. (6:4)
14
Brejk v podání Sim, jen to zakončení... Vůbec netrefila branku. (6:4)
13
Při hře v pěti na obou stranách je sice více prostoru, ale hráčky toho nevyužívají a kupí chyby, které vedou ke ztrátám míče. Nejprve Ryu, vzápětí Lacrabereová. (6:4)
12
Přesilovka Francie končí. Edwigeová odchází na 2 minuty. (6:4)
12
Lacrabereovou však výborně vychytala Oh! (6:4)
12
Dokonce z toho byl brejk Dembeleové, kterou při střelbě faulovala Woo – sedmička a dvě minuty navrch! (6:4)
12
Leynaudová skvěle zasáhla proti náskoku z pivota! (6:4)
11
Po delší době Francie dotáhla útok až ke gólu. Autorkou je Pineauová. (6:4)
11
Korejky byly pod tlakem případné ztráty míče za pasivitu a Woo pálila vedle. (6:3)
10
Francouzky teď nestíhají v obraně a hasí to fauly. Další žlutá pro Edwigeovou. (6:3)
10
Žlutá karta pro Pineauovou. (6:3)
9
A další ztráta míče Francouzek v útoku. (6:3)
9
Pineauouvá přišla o míč, do brejku se řítila Ryu a proměňuje! 6:3, výborný vstup Korejek do zápasu! (6:3)
8
Korejky se v útoku příliš nezdržují. Zatím dokážou využít každou skulinu. Gól dává Song. (5:3)
7
Již v plném počtu stahuje rozdíl Lacrabereová. (4:3)
7
Ovšem toto byla velmi rychlá odpověď z ruky Ryu! (4:2)
6
Také Pineauová se při opravném pokusu nemýlila. Stále ještě v oslabení snižuje. (3:2)
6
Woo si dala repete a uspěla, 3:1 pro Koreu. (3:1)
5
Woo se lehce ukvapila a minula. (2:1)
5
Dembeleová je po faulu vyloučena na 2 minuty. Přesilovka Korejek. (2:1)
4
Dembeleová vzápětí branku úplně minula. (2:1)
4
Pineauová ztroskotala na brankářce Oh. (2:1)
3
Lee se prosazuje z pivota. (2:1)
3
Niomblaové střela až k brance nedoletěla. (1:1)
3
A znovu Sim v akci. Tentokrát negativně. Za faul dostává žlutou kartu. (1:1)
2
Sim si napodruhé dala více záležet. 1:1. (1:1)
2
Na druhé straně se z levé strany prosazuje Dembeleová. (0:1)
1
Prvním zákrokem si zvedá sebevědomí Leynaudová. Vychytala Sim. (0:0)
1
Hned první korejskou akci zastavila faulem Dembeleová a dostává žlutou kartu. (0:0)
1
V brankách začínají Oh a Leynaudová. (0:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)

Jižní Korea: Oh, Park – Jung, Ryu, Yoo, Kim, Choi, Sim, Lee, Woo, Gwon, Nam, Yu, Song

Francie: Glauserová, Leynaudová – Dancetteová, Ayglonová Saurinová, Pineauová, Landreová, Zaadiová, Houetteová, Dembeleová, Bulleuxová, Edwigeová, Nzeová-Minková, Niomblaová, Lacrabereová.
Francie

Francouzky zdaleka nejsou historicky tak úspěšné jako jejich dnešní soupeřky. Avšak všechna medailová umístění pochází z doby nedávno minulé. Mistryně světa 2003, další 3 stříbrné medaile z let 1999, 2009 a 2011. Dva bronzy z ME. Jen na OH dosud žádnou medaili nezískaly, nejlépe byly čtvrté v Aténách 2004. To by letos rády změnily. Do Ria postoupily z kvalifikačního turnaje, který se konal právě ve Francii.

Ve skupině si zatím Francie nevede vůbec špatně. Porazila Nizozemsko 18:14, poté jen těsně podlehla Rusku 25:26 a ve třetím zápase rozdrtila Argentinu 27:11. Pokud s Koreou aspoň remizuje, zajistí si postup do čtvrtfinále.
Jižní Korea

Korea má dlouhodobě nejsilnější ženskou házenkářskou reprezentaci v Asii, avšak její současná kvalita zdaleka nedosahuje té z 80. a 90. let. Korejky jsou dvojnásobnými olympijskými vítězkami ze Soulu 1988 a Barcelony 1992, navíc se v roce 1995 staly mistryněmi světa. Na olympijských hrách od roku 1984 nikdy neskončily hůře než čtvrté, ještě v před 4 lety v Londýně dobyly tuto pozici. Avšak na MS od roku 2003 nepostoupily do semifinále. Na OH se kvalifikovaly jako vítězky asijské kvalifikace.

V Riu se však Koreji zatím nedaří. Nejprve prohrála s Ruskem 25:30, poté se Švédskem 28:31, až ve třetím zápase uhrála bod po remíze s Nizozemskem 32:32. Přesto má stále šanci postoupit do čtvrtfinále. K uchování této naděje dnes musí nad Francií bezpodmínečně vyhrát.
Vítáme všechny příznivce házené. V ženském turnaji na hrách v Riu pomalu vrcholí základní skupiny. Zápas Jižní Korea – Francie uzavírá čtvrté kolo. Jasnými favoritkami jsou hráčky z Francie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:50.