Je tu konec rozhodně zajímavého zápasu, který se musel líbit. Zápas by se dal rozdělit na dvě poloviny. V té první byli aktivnější domácí a zaskočili Piráty dvěma góly. Poté ale převzal iniciativu favorit a dva body jsou nakonec dle všeho pro benátecký tým zlaté. Z benáteckého zimního stadionu hezký zbytek středečního večera přeje Tomáš Nejedlo.
61:10
Benátky právě vstřelily branku!
Je rozhodnuto. Přesilovku pěti proti třem domácí sestava dokázala přetavit v rozhodující trefu. Zkušení Víšek s Plodek připravili palebnou pozici pro PETRA KOLMANNA, který ranou propálil bezmocného Kopřivu. Asistence: Jan Víšek, Jan Plodek.
60:55
Benátky už jsou v útočném pásmu a rozjíždějí kombinaci.
60:40
Víšek ale prohrál buly a hosté vyhodili.
60:38
Domácí si berou oddechový čas a čeká je dvojnásobná přesilovka!
60:38
Tak pozor! Na trestou lavici usedá Jan Rutta (CHM) na dvě minuty za hákování a menší dostává i jeho spoluhráč, brankář Miroslav Kopřiva (CHM) za sekání.
60:21
Benátky se hned po začátku prodloužení dostaly do útočného pásmu a vybojovaly faul.
60:01
Začalo prodloužení.
Suma sumárum, remíza po šedesáti minutách je asi zasloužená a za malou chvíli budeme svědky prodloužení.
Uff, tak v závěru třetí třetiny si Benátky mocně oddychly. Byly totiž prakticky pod permanentním tlakem Pirátů a zejména jejich čtvrté útočné formace, která si vytvořila řadu šancí.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:27
Obrovský tlak Pirátů. Duchapřítomný Daniel Špaček skluzem do branky patrně zabránil jistému gólu, když zaskočil za Vaněčka a vyrazil střelu Ondřeje Kašeho!
59:17
Ojedinělý brejk Benátek skončil nepřesnou střelou Špačka.
59:06
Opět minisouboj David Květoň versus Vítek Vaněček a opět z něho vyšel vítězně domácí gólman. Jeho zákrok přerušuje hru.
58:43
Vítek Vaněček nyní zachránil Benátky, když betonem dokázal vyrazit střelu osamoceného Davida Květoně z otočky.
57:53
Na červené se srazili dva Chomutováčci navzájem a profitovat z toho mohl Špaček. Jenže to by musel zpracovat Miškovského nabídku.
57:29
Bod bude patrně pro domácí po základní hrací době maximem. Nyní Benátky vyhodily na icing a musí se bránit.
56:57
Opět a znovu čtvrtá útočná řada Pirátů. Gól měl na své holi Lukáš Květoň, z mezikruží ale trefil prostor, kde byl gólman Vaněček.
56:34
Chomutovští se snaží rozhodnout a častěji se tlačí do branky.
55:58
Blíží se samý závěr třetí třetiny a hra už je jako na život a na smrt. Každá chyba může mít fatální následky...
55:03
Dnešnímu utkání na benáteckém zimním stadionu přihlíží 256 diváků.
54:54
Puk s tečí plexiskla vylétl z chomutovského pásma mezi diváky a hra je přerušena.
54:43
Vylučovat se nakonec nebude a vhazování bude provedeno ve středním pásmu poblíž chomutovské střídačky.
54:43
Před benáteckou střídačkou došlo k diskutabilnímu zákroku na jednoho z domácích borců. Rozhodčí se nyní radí ve svém půlkruhu.
54:29
Lukáš Květoň se prodíral houštinou těl, stopku mu vystavil až vracející se Plutnar.
54:06
Hosté si nerozuměli v rozehrávce a píská se tak zakázané uvolnění.
52:48
Na druhé straně se po přejetí modré čáry odhodlal ke střele Víšek. Kopřiva byl pozorný a betonem zasáhl.
51:28
Dušek číhal u tyčky úplně volný, přihrávku ale nakonec nedostal a musí se rychle vracet zpět.
50:34
Mezitím, kdy jsme se slovem nepřihlásili, bylo k vidění několik závarů před benáteckou brankou. Gajovský netrefil prázdnou klec a další dobré šance hosté nedotáhli ke gólové tečce.
Omlouváme se za menší technické problémy s připojením k internetu, které postihly benátecký stadion.
45:44
Nikola Gajovský měl na své holi vedoucí trefu. Natlačil se až před Vaněčka, jenže z bezprostřední blízkosti ho nedokázal překonat.
45:22
Opět to byla lajna dvou mladíků s Lukášem Květoněm, která zle zatápěla benáteckým hráčům. Domácí jsou pod tlakem.
44:22
Drtina od mantinelu nebezpečně hledal před brankou stojícího Duška, kterému ale kotouč přeskočil hůl.
43:40
Od modré střílel nebezpečně Koma, Špačkova teč ulehčila Vaněčkovi práci.
43:19
Úvod třetí třetiny je z obou stran o poznání opatrnější, je zřejmé, že nikdo nechce udělat chybu.
42:30
Nutno podotknout, že čtvrtá chomutovská řada je dnes velmi aktivní. Nyní vířili v útočném pásmu domácích a vytvořili si i nebezpečné šance.
42:06
Kaše si proklestil cestu ke střelbě, o dobré dva metry ale minul benáteckou klec.
41:32
Víšek po jednom ze soubojů za benáteckou brankou ztratil helmu a musí spěchat na střídačku.
40:59
Víšek to zkusil spíše z nouze, Kopřiva si lapačkou připsal snadný zákrok.
40:20
Ulrychova střela po buly prosvištěla okolo chomutovské branky, Kopřiva zasahovat nemusel.
40:15
Hosté si v úvodu druhé části nerozuměli v rozehrávce a po patnácti sekundách je pískán icing.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:12.
Parádní hokej z obou stran pokračuje. Benátečtí se však zatáhli v polovině utkání do defenzivy a dostali soupeře snižující trefou na koně. Infarktový závěr přinesl řadu gólových příležitostí, zejména na té benátecké straně. Dvě vteřin před druhou sirénou ale udeřilo na druhé straně a už se tak můžeme napjatě těšit na třetí určitě neméně zajímavé dějství.
40:00
39:58
Piráti právě vstřelili branku!
Jak jsem předesílal před malou chvílí, Benátky neproměněné šance teď velmi mrzí! Je totiž vyrovnáno, pouhé dvě třetiny před koncem druhé části hry. LIBORU ŠULÁKOVI časomíra nedovolila nic jiného, než vystřelit a projektil z jeho hole zapadl za Vaněčkova záda. Asistence: Ondřej Kaše, Jan Rutta.
38:29
Chomutovská pětice uzamknuta ve svém pásmu a střílející Havlín od modré čáry rozprášil hromádku sněhu u Kopřivovy levé tyčky! Jít tato střela o deset čísel do branky, hostující gólman by byl takřka jistě bezmocný!
37:14
Aby tohle Benátecké nemrzelo! Po deseti vteřinách je tu další příležitost z kategorie ložených. Miškovský byl nikým nehlídal v bezprostřední blízkosti Kopřivy, ale zády k brance. Srovnal si puk na bekhend a zkoušel to na vzdálenější tyč. Teploměr ale chomutovský gólman přitiskl setsakramentsky rychle ke svému podpaží a obrovskou šanci Benátky kryl.
37:03
Teď měly gólovku pro změnu Benátky. Z levého křídla se prohnal Josefa Mikyska až k osamocené střele z vrcholu kruhu a o pár decimetrů minul chomutovskou šibenici.
36:29
Do Víškovi přihrávky před branku se vložil Šulák, jenže od modré vypálil Ulrych a Kopřiva se měl co ohánět.
36:04
Ofsajd zastavuje po delší době benátecký útok.
35:56
A vyrovnání viselo doslova na vlásku. Mezi kruhy zůstal zcela volný Vladimír Růžička a k velkému benáteckému štěstí v gólové příležitosti netrefil branku!
35:11
Chomutovští vycítili šanci na vyrovnání a je jich najednou plné kluziště. Benátky mají problém dostat se z vlastního pásma.
34:51
Před Pabišku se dral Hovorka a málem jej předjel. Krátce poté je pískána hra vysokou holí hostí.
34:15
Situace po vstřelení branky se teď na chvíli uklidňuje, neboť je puk zašlápnut u mantinelu a vhazuje se ve středním pásmu.
33:05
Chomutovští nakonec svou zvýšenou aktivitu dokázali přetavit ve snižující branku a jsou zpět v zápase! Chybičku v rozehrávce domácího celku Piráti nemilosrdně trestají. Paradoxně se trefil hráč, který v minulosti v Benátkách působil – ANTONÍN DUŠEK. Jeho čistý průstřel Vaněčka znamená stav 2:1. Bez asistence.
32:45
Dušek s Komou se dostali do takové krkolomné pozici dva na jednoho. Druhý jmenovaný zakončil a Vaněček vyrazil.
32:23
Piráty však srážejí vlastní chyby. Hovorka už měl v dobré pozici napřaženo, ale přišel hvizd čárového Jindry – ofsajd.
31:49
Mladičký gólman ve chvílích, kdy hosté přece jenom přebrali malinko iniciativu v utkání, drží domácí. Nyní si připsal povedený zákrok lapačkou.
31:31
Vaněček teď dobře utěsnil prostor u obou svých tyček a znemožnil tak hostům skórovat.
30:53
Severočeši byli při vjíždění přes modrou čáru až příliš rychlí a čárový Zíka jim píská ofsajd.
30:27
Piráti se usadili v benáteckém pásmu a Bryan McGregor se vymanil ze sevření protihráčů a vystřelil. Vaněček dobře viděl a v klidu zasáhl.
29:47
Jako bych to snad zakřikl. Teď je nutno uznat, že akce Kašeho se zakončujícím Kämpfem volala po gólu. Mladý David Kämpf měl před sebou půlku prázdné branky, avšak zařízení trestuhodně netrefil.
28:53
Na domácích hráčích je vidět, že dvoubrankové vedení jim do žil vlévá mnoho sil. Chomutovští oproti tomu nepředvádějí nic světoborného.
28:07
Kopřiva teď chtěl pomoci svým spoluhráčům, ale prací s holí situaci spíše zkomplikoval, aby ji následně skvěle napravil. Trefil v mezikruží stojícího Plodka, který bez rozpaků přihrál vedle stojícímu Víškovi, jehož střelu do poloodkryté brány Kopřiva perfektně kryl!
27:32
Do Plutnarovy střely vložil hůl Dušek a puk vzlétl až vysoko ke stropu benátecké haly.
27:04
Zakázané uvolnění domácích vrací hru zpět před Vítka Vaněčka.
26:38
Chomutovští se dopustili zbytečného útočného faulu. Marek Hovorka (CHM) už pyká za podražení.
26:09
Málem už to bylo o tři branky. Adam Dlouhý se natlačil v rychlosti před Šuláka a sám na brankovišti prohazoval puk skrz Kopřivovu výstroj. Kus černé gumy se nakonec vytoulal těsně vedle levé tyčky!
25:25
Mikyska se prodral do třetiny, pěkně si všiml sjíždějícího spoluhráče Ulrycha, načasoval pas, jenže Šulák se zorientoval a zabránil střelbě.
25:04
Bylo to však s faulem domácích hráčů a na trestné už sedí Petr Kolmann (BEN) – 2 minuty za hákování.
24:56
Kopřiva teď pomohl bránící čtyřce, vyhodil puk ze třetiny a rozjel akci, na jejímž konci nebezpečně zakončoval Hřebejk.
23:58
Podrážděný Bryan McGregor (CHM) po inkasování menší trestu za držení hole ještě povykoval po rozhodčím a může být rád, že nedostal za protesty navrch ještě desítku.
23:43
Domácí v mezikruží zapomněli na Kašeho, který ale ztratil stabilitu a z výhodné pozice v pádu přestřelil.
23:16
Kolmann vyhodil přes všechny čáry a vyloučený Mikyska se už chystá zpět na led.
22:54
Víšek přihrál ve vlastním oslabení Špačkovi do tandemu, jehož střelu doprostřed branky kryje Kopřiva.
22:33
David Květoň nahazoval podél mantinelu do útočné třetiny, jenže přes vlastní střídačku vyhodil touš ze hřiště.
21:33
Potrestaný Dušek už je zpět na ledě a začíná tak zkrácená chomutovská přesilovka.
21:27
Při hře ve čtyřech na obou stranách se Benátky dopustily icingu.
21:19
Rutta vyvážel puk ze třetiny, byl seknut Josefem Mikyskou (BEN), který je prvním vyloučeným hráčem Benátek v tomto utkání.
20:58
Plodek po souboji v rohu ztratil helmu, a tak musel pelášil na střídačku. Mezitím Kopřivovu pozornost prověřil Plutnar.
20:27
Kolmannovu střelu od modré čáry Kopřiva s menšími obtížemi zkrotil na své hrudi.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:20.
V první části hry jsme viděli atraktivní hokejovou podívanou. Domácí to korunovali také dvěma vstřelenými brankami, o které se postarali Miškovský s Víškem, a určitě po zásluze po dvaceti minutách vedou.
20:00
19:29
Optimismus hostí na konci první třetiny krotí faul. Antonín Dušek (CHM) – 2 minuty za držení protihráče.
19:02
Chomutovští teď vyšachovali benáteckou pětici a nebýt Víškova pádu do rány od modré, kdo ví, zda by nebylo sníženo.
18:33
Nepříjemné nahození téměř od červené se snášelo k zemi a bylo pro Vaněčka nakonec velmi obtížné.
18:18
Psota se prodral středem hřiště a Špačkova následná střela tečován vysoko na Kopřivovu klec.
17:27
Na levém křídle se prohnal Lukáš Květoň, hbitě vypálil, ale Vaněčkův betonem byl ještě rychlejší a vystavil této šanci stopku.
16:54
Mrázkovi v rozhodujícím momentu při střelbě sjel kotouč z hole a byl z toho jen hodně nepřesný pokus.
16:08
Zatím v Benátkách sledujeme hokej, na který se dá opravdu dívat. Ke kvalitě hry přispívají svou atraktivní hrou oba celky a i nestranný diváka musí být spokojen.
15:36
Plutnar vyslal od modré střelu na teč. Špaček sice vložil do dráhy svou hůl, jenže Kopřiva měl vše dobře přečtené.
15:14
Postavení mimo hru i na straně středočeského celku, nyní dokonce úmyslné.
15:05
Domácí na levém křídle zapomněli na zcela volného Gajovského, kterému je ale pískán velmi těsný ofsajd.
14:22
Ale zpět k dění na ledě. V krátkém časovém sledu museli zasahovat oba gólmani. Proti střele Davida Květoně vytrčil Vaněček levý beton. Na druhé straně se zapotil Kopřiva po ráně Plutnara.
14:08
Domácí VIP tribuna zdraví věrné příznivce benáteckého a libereckého hokeje pány Engeho a Linku, kterým stávající výsledek musí určitě dělat radost.
13:37
Víšek teď v nouzi napálil plexisklo a od něj se odrazil puk do ochranné sítě.
11:42
Tohle Benátky potřebovaly jako sůl. Po dlouhé sérii střeleckého trápení jsou tu dvě brzké branky a domácí si rázem mnohem více věří. Teď to prokázal Skalický, který se drze proháčkoval až před Kopřivu, který jeho výpad zastavil doslova na brankové čáře.
11:06
Jan Víšek je při chuti. Po další nahrávce do střelby se vůbec nerozpakoval, vyslal na Kopřivu dělovku, kterou chomutovský gólman registroval na poslední chvíli a lapačkou dokázal zabránit třetí pohromě.
10:29
Puk vylétl z hrací plochy a vhazovat se bude ve středovém kruhu.
09:58
Hosté jsou po dvou brankách ve své síti jako opaření a jen velmi obtížně se nyní dostávají do útočného pásma.
09:42
McGregor zpoza branky poslal ledabylou nahrávku a následná střela hostí z nouze končí po teči v ochranné síti.
08:26
Tak takovýhle úvod Piráti v Benátkách rozhodně nečekali. Nutno podotknout, že tahle akce byla jako z hokejové učebnice. Mikyska si na červené zpracoval puk, vyslal na zteč Hrníčka, který do střelecké pozice nabil JANU VÍŠKOVI, jehož rána se zastavila až za Kopřivovými zády. Asistence: Dominik Hrníčko, Josef Mikyska.
08:12
Miškovský byl na útočné modré natolik rychlý, že přejel do ofsajdu.
07:53
Psota měl nyní místo přihrávky Bittnerovi z výhodnější pozice střílet. Takhle z toho byl jen slabý pokus druhého jmenovaného.
07:23
Kämpf a Kaše se pokusili o překvapivou souhru a následný pas zpoza branky, což domácí přečetli.
07:09
Bryan McGregor se pustil do křížku s Ulrychem a hlavní rozhodčí Würtherle mu důrazně domlouvá. Předtím zasahoval Vaněček proti dvakrát tečované střele.
06:33
Další útok benáteckého týmu je však korunován úvodní trefou. Po pravém křídle pláchl DANIEL MIŠKOVSKÝ a bekhendovou střelou v přesilovce překonal zkoprnělého Kopřivu. Asistence: Petr Ulrych, Marek Pabiška.
06:06
Kolmann se snažil souhru ještě vyšperkovat přihrávkou na volného spoluhráče u tyčky, což Piráti vystihli a vyhodili.
05:38
Plutnarova tečovaná střela se až ke Kopřivovi nedostala, avšak domácí se dokázali udržet v pásmu.
05:19
Lukáš Květoň (CHM) se sice hodně diví, protože si myslel, že jeho zákrok na Jonáka byl čistý hit. Sudí Würtherle ale ukazuje faul kolenem a je z toho první přesilovka domácích.
04:39
Po delší době způsobené zraněním se na ledě objevil také zkušený Jan Plodek, který dnes kvůli Skořepově absenci dokonce nosí kapitánské céčko.
03:50
Vařecha dobře forčekoval. Přes Růžičku se sice neprotlačil, ale z jeho práce profitoval Dlouhý a Kopřiva opět musel předvést pozorný zákrok.
03:08
Gajovský vystihl Plutnarovu přihrávku, ale měl spoluhráče v ofsajdovém postavení, a tak nemohl proniknout do útočné třetiny.
01:57
První gólovku v utkání neproměnili Piráti. Radek Veselý se najednou dostal před Jandejska a pelášil sám na Vaněčka, který jeho střelu i následnou dorážku dokázal pokrýt!
01:24
Vařecha nahodil touš před branku, kde v tu chvíli šermovalo několik hokejek a Kopřiva si musel připsat zásah.
01:03
Hrníčko přejel najíždějícímu Víškovi do ofsajdu a je tak opět přerušena hra.
00:55
Kolmann vyslal přihrávku "po prknech" a je z toho nakonec až zakázané uvolnění.
00:21
Po nahození do útočné třetiny kombinovali s pukem na hokejkách hosté, ale po jednom z odrazů si poprvé na kotouč sáhl Kopřiva.
00:01

HC Benátky nad Jizerou: Vaněček (Schwarz) – Havlín, Plutnar, Kolmann, Pálek, Ulrych, Jandejsek, Pabiška – Špaček, Jonák, Miškovský – Víšek, Mikyska, Hrníčko – Vařecha, Skalický, Dlouhý – Bittner, Ordoš, Psota – Plodek.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Maštalířský) – Skinner, Rutta, Drtina, Koma, Šulák, Rýgl, Tejnor, Mrázek – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – Sinisalo, Růžička, D. Květoň – Veselý, Dušek, McGregor – L. Květoň, Kämpf, Kaše.

Rozhodčí: Würtherle – Jindra, Zíka.
V letošním prvním vzájemném měření sil Piráti v Benátkách podlehli 2:3, avšak doma to Benáteckým vrátili i s úroky. Chomutovská výhra 6:1 v nervózním utkání toho budiž jasným důkazem. Severočeský mančaft navíc sedmkrát v řadě vyhrál a jeho výsledky i výkony budí respekt. Naposledy sedm gólů od Pirátů inkasovala Jihlava. Překvapí však Benátky favorita a oberou ho o body? Odpověď nabídne toto utkání.
Benáteckým hokejistům se zatím stále nedaří podle představ. Po domácí porážce s Kadaní přišla i prohra na ledě oblíbeného Mostu, čímž skončila neuvěřitelná série šestnácti benáteckých výher s tímto soupeřem v řadě. Nyní čekají Středočechy dvě po sobě jdoucí domácí utkání se severočeskými celky.
Hezký den z benáteckého zimního stadionu, kde v rámci 31. kola první hokejové ligy změří síly aktuálně jedenáctý tým tabulky HC Benátky nad Jizerou s vedoucím mančaftem celé soutěže Piráti Chomutov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.