A je rozhodnuto! Bonusový bod si po nájezdech zásluhou Marka Hovorky, připisují domácí Piráti. To je z utkání vše. Já vám děkuji za přízeň a u příštích zápasů v Chomutově napočtenou!
V samostatných nájezdech zvítězil tým Piráti Chomutov.
Autorem vítězné branky je MAREK HOVORKA.
Samostatné nájezdy začínají.
Je konec prodloužení. Zápas tedy došel do nájezdů. Po rychlé úpravě ledu se dozvíme, který tým nájezdy zahájí.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:56
Velmi efektivní zákrok ukázal Hanuljak a chytil padající puk!
64:47
Štebih míjel jen těsně!
64:12
Dukla stále v pásmu Pirátů hledá možnosti ke skórování. Přesná střelba zatím chybí.
63:31
Zeman měl na holi jasný gól! Hanuljak na poslední chvíli spadl do střely a vyrazil puk vyrážečkou!
63:22
Piráti se na hřišti nacházeli v pěti hráčích. Budou tedy po zbytek prodloužení hrát ve třech. Trest odpyká Mario Scalzo.
62:47
Dva Piráti v úniku si sice nenahráli avšak Šidlík si málem srazil puk do brány.
62:23
Dobrovolného našla přihrávka pozdě a obránce Dukly nemohl zakončit do odkryté klece.
61:41
Melenovského střela proskákala podél Hanuljaka. Piráti následně vyáží kotouč do útoku.
61:06
Štebih najel do pásma s vyslal ostrou střelu. Bránu netrefil, ale o pár centimetrů minul hlavu Scalza. Puk posléze zamířil mimo kluziště, vhazovat se bude ve středním pásmu.
60:33
Seman se hnal za Piráty ztraceným kotoučem. Dostal by se i do zakončení kdyby z brány nevyjel Hanuljaka a dostal puk do rohu kluziště, kde jej zalehl. Oceněn byl všeobecným aplausem.
60:06
Pětiminutové prodloužení začalo, puk mají na holích Piráti a ženou se dopředu.
60:01
Je po základní hrací době. Následuje krátká pauza, následně začne prodloužení. V poslední třetin jej vybojovali Piráti během přesilovky a to zásluhou Hovorky. Uvidíme, co si týmy přichystají do prodloužení, či se dokonce dočkáme nájezdů.
60:00
59:19
Zápas směřuje k prodloužení. Ani jedna strana nechce příliš riskovat, tempo se zpomalilo.
58:15
Rychlá akce Dukly skončila jen slabou střelou na Hanuljaka. Na druhou stranu vyrazil Růžička. Jeho střela se jen otřela o betony,ale Piráti měli na chvíli k dispozici útočnou třetinu.
57:31
Rýgl poslal nadějnou střelu "do ohně". Zde však puk zblokoval jeho spoluhráč a u kotouče je Jihlava.
57:05
Rychlá akce Dukly po buly je zastavena hvizdem rozhodčího. Hosté se dopustili ofsajdu, vhazování bude provedeno ve středním pásmu.
56:49
Piráti právě vstřelili branku!
Vymodlené vyrovnání je zde! Nejdříve přišla střela od modré. Tu ještě zvládl Sáblík vyrazit, ale na dorážku MARKA HOVORKY z pravé strany, který přesně trefil odkrytou klec, byl krátký. Asistence: Štěpán Hřebejk, Vladimír Růžička.
56:38
Piráti odvolávají Hanuljaka a zkouší hru v šesti!
56:31
Ihned po buly se ke střele dostal Skinner. Sáblík jeho pokus srazil betonem až do ochranné sítě.
56:28
Bude se vylučovat. Nedovolené bránění je prohřeškem Štěpánka (JIH), který v kritické chvíli oslabuje svůj tým. Piráti mají obrovskou příležitost v pravou chvíli.
56:08
Scalzo si prohodil kotouč podél obránce a trefil horní tyč brány!
55:20
Rýgl se musel rychle vracet čímž vrátil puk svým spoluhráčům. Ti na krátko vybojovali pásmo, ale Dukla vzápětí vrátila hru do středu hřiště.
54:58
Růžička s Moorem mířili směrem do útoku. Puk jim ovšem utekl až k Sáblíkovi, který raději přikryl kotouč a přerušil hru.
54:21
Jihlava si uzmula pásmo. Prokš zkusil přes dva obránce trefit bránu, což by se mu povedlo, ale Hanuljak včas zasáhl a bylo po akci.
53:57
Domácí jsou natlačeni v útočné třetině. Nedokázali se však dostat do zakončení a puku se ujímá Dukla.
53:30
Rychlý protiútok na jehož konci byl Ondřej Kaše. Sáblík na svém místě a vše končí strkanicí v brankovišti.
53:16
V úniku se ocitl Seman. Našel hezkou přihrávkou Melenovského, jenž vyslal ostrý projektil těsně mimo.
52:31
Po vhazování se puk odrazil k Důrasovi. Ten vyrazil kupředu avšak jej vzápětí odstavili obránci domácích a zamířili zpět vybojovat pásmo.
52:25
Rutta tvrdě odstavil útočníka, který mohl jít sám za pukem. DUšek se vzápětí zjevil před Sáblíkem a jen těsně míjel bránu. Poté došlo ještě na jednu střelu, kterou však zpacifikoval jihlavský brankář. Hra je přerušena, pokračovat bude po komerční přestávce.
51:08
Piráti si vybojovali pásmo ale malá nepřesnost v přihrávce je o něj připravila. Následně Dukla nepřešla přes střed hřiště a začíná od své brány.
50:26
Neskutečnou příležitost měl Melenovský! Dostal se až k Hanuljakovi, kterému udělal kličku. Položeného a bezmocného brankáře překonal, ale puk místo do brány poslal podélně brankovištěm na hokejku domácího obránce.
49:59
Scalzo dostal nabito a ihned pálil. Sáblík puk zachytil a vzápětí se před ním strhla mela. Vhazovat se bude po jeho pravé straně.
49:46
Rychlou střelu Prokše vyrazil Hanuljak Piráti míří do protiútoku.
49:07
Piráti udrželi pásmo. Šulákovu střelu ale srazil Čachotský a ujel do samostatného úniku. První střelu namířil do betonu, dorážku poté do tyče.
48:49
Další icing v podání Jihlavy.
48:24
Dlouhý pas se ke Kuřítkovi nedostal. Následně zkusili Jihlavští znovu dlouze rozehrát. Vše skončilo zakázaným uvolněním.
48:10
Jihlava se osvobodila za cenu zakázaného uvolnění. Tlaku se tedy nejspíše nezbaví, vhazování po levici Sáblíka.
47:36
Dušek se snažil dorážet po střele Scalza. Nedosáhl ovšem na kotouč.
46:50
Piráti nyní drželi útočnou třetinu. Ruttova střela nenašla cíl, zblokovali ji obránci.
46:49
Odpískána je hra vysokou holí. Zároveň dojde na komerční přestávku.
46:16
Kämpf si převzal kotouč a zavezl jej do pásma. Z úhlu trefil jen beton brankáře Sáblíka.
45:59
Hosté v plném počtu. Puk mají domácí za svou bránou.
45:30
Zblízkosti se neprosadil Moore. Následná střela obránce se odrazila až do středního pásma.
44:46
Růžička neudržel kotouč na modré čáře a Důras se hnal do útoku. Jeho slabá střela brankáře neohrozila.
44:31
Domácí v jejich rychlém přechodu do pásma zastavuje ofsajd.
44:18
Ruttova ostrá střela se neujala. Posléze přišli Piráti o puk a Jihalva se osvobozuje.
43:59
Ještě je upravována brána, která vypadla z postavení. Hra posléze bude pokračovat přesilovkou Pirátů.
43:59
Šulák nyní ujížděl sám na bránu. Byl však podražen hostujícím obráncem Podlipnikem. Šulák již zakončoval a v jasné situaci přišel o možný gól. Podlipnik je vyloučen na dvě minuty za podražení, domácí fanoušci se ale dožadují trestného střílení. To mělo být dle opakovaných záběrů na kostce nařízeno.
43:27
Dukla nerozehrála dle představ. Puk zamířil na zakázané uvolnění a hra se vrací do obranného pásma hostů.
43:17
Růžička se po křídle dostal až do zakončení. Sáblík bližší tyč skvěle pokryl, následně kotouč raději podržel a zabránil případným dorážkám.
42:37
Sinisalo nedosáhl po volném kotouči, který by jinak dopravil do odkryté klece!
42:12
McGregor se probíjel až k bráně, kde byl odstaven obráncem.
41:50
Kämpf prudce vystřelil zápěstím a kotouč zamířil těsně mimo zamýšlený cíl.
41:10
Hovorka nahazoval kotouč. Puk poskakoval v brankovišti a domácí obrana jej musela poslat mimo nebezpečí. Piráti zahájili honbu za vyrovnáním.
40:28
Z rohu kluziště našel SInisalo volného Scalza! Jeho prudká střela prolétla podél brány.
40:10
Domácí ihned nahodili puk a hnali se tvrdě za ním.
40:01
Na led se vrací jihlavská Dukla následovaná chomutovskými Piráty. Začátek třetiny se přiblížil.
Druhou třetinu vyhráli Jihlavští. Štěpánek se po buly dostal před Hanuljaka a pohodlně skóroval. Piráti měli snahu avšak na vyrovnání nedosáhl. V závěru se do úniku dostal obránce Rýgl. Tísněn obráncem neskóroval a tak je v těsném vedení Dukla. Třetí třetina bude pokračovat přibližně v 19:20 hodin.
40:00
39:45
Rýgl ujížděl sám, ale bekhend mu nevyšel dle představ!
39:01
Sinisalo byl hlídán obráncem a místo přímého útoku nahodil puk. Posléze se ke střele dostal Dušek. Puk ovšem srazil obránc mimo.
38:31
Puk zamířil mimo kluziště. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
38:08
Jihlava zůstává v útočném pásmu. Anděl se zkoušel proháčkovat ke střele, puk se ale odrazil k mantinelu, kde je o něj sváděn boj.
37:39
Jarůšek převzal kotouč a nabruslil si mezi kruhy. Hanuljak puk vyrazil a následně zakročil proti dorážce.
37:12
Nahození z dálky zkusil Sikora ihned po svém vjezdu do pásma. Sáblík puk dobře viděl a zakročil lapačkou.
36:30
Důras jen vyvezl kotouč a poslal jej za bránu. Dukla zatím nikam nespěchá, snažit se naopak musí Chomutovští.
36:19
Hra se přelévala ze strany na stranu. Nakonec vše přerušuje icing Jihlavy.
35:15
Ondřej Kaše se protahoval podél Dobrovolného u mantinelu a i přes bodyček nahrál do skrumáže před bránou. Puk však zamířil mimo naebezpečí.
34:32
Hovorka rychlým protiútokem zkusil překonat gólmana. Sáblík byl ale neomylný a zákrokem přerušuje hru.
34:18
Prokš si vybojoval kotouč. Otočil se na levém kruhu a prověřil Hanuljaka, který jen vyrazil před sebe.
33:54
Piráti se snažili srovnat! David Kaše neprošel mezi obránci, odražený puk našel Růžička. Pálil ale jen do náruče Sáblíka.
Dnešní utkání sleduje 2386 diváků.
32:45
Dukla právě vstřelila branku!
Hosté se ujímají vedení. PETR ŠTĚPÁNEK zůstal po vhazování volný. Dostal se před gólmana a z blízkosti jej překonal. Asistence: Tomáš Čachotský.
32:37
Čáp pálil těsně mimo. Následně Zeman vystřelil z pravého kruhu, ale Hanuljak byl připraven a je mu zapsán další zákrok. Pokračování zápasu krátce oddálí komerční přestávka.
31:58
Hřebejk našel Ondřeje Kašeho, který nepříjemně vystřelil a pokoušel se dorážet. Je však odpískáno postavení útočícího hráče v brankoviště a hra je vykázána do středního pásma.
31:32
Anděl ztratil puk při zakládání útoku. Hru nyní přebírají domácí.
30:50
Rutta vyhazoval puk po krátkém tlaku Dukly. Pískán je však zásah hostující střídačky. Vhazování na středu hřiště.
30:15
Icing Jihlavy. Vhazování po levé straně od brankoviště.
29:39
Březina přešel do útoku, vzápětí jej odstavili dva obránci Pirátů. Puk následně převzali domácí.
29:04
Kämpf a Ondřej Kaše dlouho hledali prostor ke střelbě, hsoté je poté připravili o puk.
28:21
Dukla mohla dvakrát přejít do útoku. Piráti je vždy zastavili ve středním pásmu. Sami nyní zakládají akci.
27:46
David Kaš zvládl zavést puk do pásma. Posléze ostře pálil Rutta, ale střela neprošla.
27:02
Hra již pokračuje, Květoň odešel do kabin. Chomutov nyní okupuje pásmo a snaží se najít prostor pro střelu.
26:51
Květoň byl zasažen po střetu s Andělem zasažen do obličeje.. Zůstal ležet na ledě s bolestivou grimasou a jen těžce se zvedá.
26:38
Nadvakrát prověřili Chomutovští gólmana Jihlavy. Po druhé střele skončil puk v ochranné síti. Hru posléze přerušuje i komerční přestávka.
26:25
Osamoceného Jarůška přihrávka minula. U puku je nyní Chomutov.
25:46
Oba týmy již v plném počtu. Hra je nyní přerušena a vhazovat se bude v obranném pásmu Pirátů.
25:07
Kämpf ujížděl osamocen na bránu. Stihl se k němu vrátit obránce a odstavit jej od kotouče.
24:15
Důras nyní s Melenovským drží puk za bránou domácích. Po jejich akci se puk prohnal podél tyče.
23:52
Květoň bojoval o puk s jihlavským Štebihem a rozhodčí krátce poté přerušují hru. Vhazování po pravici Sáblíka.
23:33
Síly na ledě se vyrovnají. Domácí kapitán Drtina si posedí dvě minuty za podražení.
23:30
Nyní již pálil Skinner, ale puk k Sáblíkovi neprošel.
23:07
Piráti se zatím neusadili v pásmu. Dukla nadvakrát vyhodila.
22:48
Kuřítko (JIH) během začínajícího útoku svého týmu fauloval domácího hráče a obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.
22:07
Kämpf zkusil vybojovat nahozený kotouč. Obrana Jihlavy byla rychlejší a ujímá se puku.
21:27
Rychlý protiútok Pirátů zastavil v leže Sáblík. Za jeho výkon mu aplauduje početná skupinka příznivců Dukly.
21:14
Zadražil dorážel před Hanuljakem. Ten byl pozorný a poslal puk na hole domácích.
20:40
Rozhodčí se dopustili omylu a odpískali ofsajd Jihlavě. Hra se opět stěhuje do středního pásma.
20:23
Piráti rozehráli akci po vhazování. Po srážce hráčů,ale zamířil puk mimo kluziště a bude se vhazovat ve středu hřiště.
20:01
První třetina je minulostí a skóre je zatím nerozhodné. Již v páté minutě otevřel skóre Moore, ale Melenovský v následné přesilovce 5 na 3 srovnal. Piráti zásluhou Scalza vybojovali vedení ve vlastním oslabení. Po rychlé útočné akci ale srovnal Zeman. Jak se bude zápas dále vyvíjet budem sledovat od 18:25, kdy začne druhá třetina.
20:00
19:29
Květoňovi vystavil Šidlík bodyček. Díky tomu domácí ztratili kotouč z čehož těží Dukla.
19:11
Tlak Jihlavy zastavuje až odpískané postavení útočícího hráče v brankovišti.
18:22
Sinisalo s Kämpfem drželi kotouč v útoku. Nedařilo se jim připravit si zakončení. Proto zaútočil Jarůškek a puk proletěl podél vzdálenější tyče.
17:42
Piráti dále drželi pásmo. Hovorkova střela nenašla správný cíl a kotouče se ujal navrátilec z trestné Dobrovolný.
17:27
17:14
Růžičkovi ujel kotouč a Dukla vyhazuje.
16:47
Scalzova střela prolétla podél brány. Následně Dukla vyhazuje.
16:18
Květoň vystřelil od modré těsně nad bránu. Nápor domácích pokračuje.
15:45
Piráti drží puk v pásmu. Šanci měl Dušek, ale kotouč se odrazil k obráncům.
15:27
Nyní trest pro Jihlavu. Dobrovolný poslal k zemi Ruttu a po jeho nevybíravém zákroku přichází trest za podražení.
15:14
Růžička nalezl kotouč za bránou a zkusil jej dostat mezi betony Sáblíka. Jihlavský gólman neměl se zákrokem problém. Následuje komerční přestávka.
15:06
Hra je přerušena pro úmyslný ofsajd Dukly. Vhazování po levici Sáblíka.
14:41
Pirátům nevyšel přechod do pásma a puk ztrácejí na středu hřiště. Dukla však nic nevyprodukovala.
13:28
Nejprve Jihlava ztratila kotouč a musel začínat zpoza brány. Po křídle pak zaútočil Schejbal, který našel ADAMA ZEMANA. Ten už neměl větší problém dostat puk do horního růžku brány. Asistence: Jakub Schejbal, Jiří Dobrovolný.
13:11
Hra je z obranného pásma Pirátů vykázána. Někdo z hostů hrál vysokou holí.
12:56
Piráti chvíli drželi kotouč mimo nebezpečnou zónu, nyní se ale Jihlava usazuje v pásmu.
12:31
Vyloučení na straně Pirátů. Greg Moore si za sekání za vlastní bránu posedí dvě minuty.
12:15
Dušek se protáhl po křídle do útoku. Našel před bránou stojícího Drtinu, jehož teč mířila pár centimetrů mimo bránu.
11:49
Moore v útoku neuspěl a mířil mimo bránu. Na druhé straně donutil Hanuljaka k zákroku. Zeman. Hru poté přerušuje i komerční přestávka.
11:23
Seman nahodil a strhl se boj o puk z něhož vyrážejí do útoku Piráti.
10:34
Drtina založil útok. Po první střele se puk dostal k Ondřeji Kašemu, který z otočky těsně míjel.
09:48
Je již po chomutovském oslabení. Dukla ještě chvíli držela puk v pásmu. Nyní již hrají Piráti.
08:47
Neskutečná věc se povedla Pirátům! Ve vlastním oslabení ujel po křídle Sinisalo a našel MARIO SCALZA, který udělal hezkou kličku brankářovi a poslal svůj tým do vedení. Asistence: Tomas Sinisalo, Vladimír Růžička.
08:19
Prokš sice zabránil vyhození, ale Piráti se k puku nakonec dostali a následně vyhodili.
07:41
Hovorka přerušil kombinaci Jihlavských a poslal puk přes všechny čáry.
07:15
Zákrok Hanuljaka po nahození kotouče přerušil hru.
06:54
Jihlavě stále zbývá přes minutu a půl přesilové hry. Hosté zatím rozehrávají od své brány.
06:22
Po sérii několika zákroků již byl domácí brankář bezmocný. MAREK MELENOVSKÝ dostal před bránů přesnou přihrávku a poslal puk do sítě. Asistence: Michal Důras, Miha Štěbih.
05:49
Hanuljak si připisuje další přesný zákrok proti střele od modré.
05:26
Jihlava zamkla Piráty. Dobrovolný vyslal ostro střelu na Hanuljaka, který vyráží.
04:57
Štěbih nastřelil tyč a z dorážky se netrefil. Zároveň je vyloučen na čtyři minuty Hřebejk (CHM) za vysokou hůl. Jihlava má obrovskou příležitost.
04:42
Domácí mohou o vedení přijít. Vyloučen je Vladimír Růžička (CHM). Dopustil se sekání.
04:01
Přesilovka je využita. GREG MOORE převzal opuštěný kotouč před kruhy. Vypálil přesně do skrumáže před brankářem a trefil se přesně pod horní tyč. Asistence: Antonín Dušek.
02:58
Piráti se sice dostali do pásma, ale následně je o puk připravil Zeman a oba týmy odcházejí střídat.
02:30
První vyloučení zápasu je na světě.Březina (JIH) je vyloučen za hákování.
02:11
Prokš nestihl zpracovat nahozený kotouč a Jihlava se tedy dopustila zakázaného uvolnění.
01:47
Račuk našel Davida Kašeho u tyče Sáblíkovi brány. Jihlavský gólman bez problému chytá.
01:17
Drtina se nebál vystřelit od modré čáry. Jeho pokus trefil bránícího hráče na brankové čáře. Následnou dorážku pokryl Sáblík.
00:25
Začínající útok Jihlavy Piráti zastavili a Moore vyráží do útoku.
00:04
Úvodní buly zvládla lépe Jihlava a bere puk za svou bránu.
00:01
Nyní se již vše chystá na začátek utkání. Hráči se sjiždí na vhazování.
Před začátkem zápasu je na počest zesnulého Miroslava Hlinky držena minuta ticha. Hlinka byl jedním z novodobých kapitánů někdejšího KLH Chomutov.
Na plochu právě nastoupili hráči Jihlavy. Následováni jsou domácími Piráty.
Hlasatelem byli představeni hráči obou týmů. Nyní se čeká na jejich příchod na ledovou plochu.
Na obou stranách dojde ke změnám v brankovišti. Na straně Pirátů chybí opora Miroslav Kopřiva, který je toho času na marodce. Taktéž Jihlava sebou do Chomutova nepřivezla svého gólmana číslo jedna Ondřeje Kacetla.

Piráti Chomutov: Hanuljak – Drtina, Skinner, Scalzo, Rutta, Šulák, Rýgl, Havel – Hovorka, Růžička, D. Kaše, Květoň, Dušek, Moore, Hřebejk, Kämpf, O. Kaše, Sinisalo, Gajovský, McGregor, Sikora.

HC Dukla Jihlava: Sáblík – Zadrařil, Dobrovolný, Podlipnik, Štěbih, Čáp, Schejbal, Šidlík – Jarůšek, Prokš, Březina, Anděl, Zeman, Kuřítko, Seman, Melenovský, Štěpánek, Čachotský, Malec, Důras.

Rozhodčí: Jílek – Rozlílek, Kokrment.
Ještě jednou přeji krásný den, nyní již z SD ARÉNY. Známy jsou i soupisky obou týmů a právě je Vám nabízíme.
Nyní již zbývá jen čekat na úvod zápasu. Ten začne ve středu v 17:30 a před jeho těsným začátkem Vám přineseme více informací. Po zahájení utkání budeme postupně hledat odpověď na tu nejdůležitější otázku. A to kdo z utkání nakonec vyjde vítězně.
Poslední střetnutí obou týmů se datuje do sezony 2011/2012, tedy ročníku, kdy Piráti slavili postup do extraligy. Skalp postupujícího týmu si ovšem Jihlava zvládla během sezony získat hned třikrát. Dvě první střetnutí vyhrála Dukla výsledky 3:2 a 2:0. Posléze se zadařilo Chomutovským a odvezli si z Horáckého zimního stadionu výhru 6:2. Poslední utkání však opanovala opět Jihlava. Na ledě soupeře vyhrála 4:1. Posléze následovala dvouletá pauza, během které se oba týmy nesetkaly. Nyní se přiblížilo první z minimálně čtyř letošních střetnutí.
Řeč je samozřejmě o Dukle Jihlava, která bude soupeřem Pirátů. Týmu z Vysočiny v tabulce první ligy zatím náleží páté místo. To si vybojovali po výhrách nad ambiciózními Budějovicemi a postoupivším Prostějovem. V posledním kole si však Jihlavští připsali porážku. A to s Litoměřicemi, se kterými padli výsledkem 0:3. Ze severu Čech tak budou chtít odvést body na druhý pokus. Tentokrát je ovšem čeká náročnější a kvalitnější soupeř.
Domácí Piráti mají před sebou teprve třetí letošní zápas ze čtyř odehraných. První zápas ročníku s Kadaní byl odložen a prozatím se tedy v tabulce musí potýkat s případnou bodovou ztrátou. Ve dvou zatím odehraných zápasech Piráti získali tři body s Litoměřicemi, posléze vybojovali bod v Mostě. Za tyto výkony jim náleží prozatímní sedmé místo v prvoligové tabulce. Chomutov je po loňském sestupu považován za jednoho z favoritů soutěže a nyní jej prověří soupeř, který již pravidelně hraje o nejvyšší příčky v 1. lize.
Krásný den přeji všem hokejovým příznivcům. V první hokejové lize bude odehráno již čtvrté kolo aktuálního ročníku. Jedním z nejzajímavějších zápasů kola bude zajisté střetnutí chomutovských Pirátů a jihlavské Dukly, které budeme v tomto přenosu sledovat. Nyní si krátce představíme oba soupeře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.