Okresní derby je u konce. Nízkým výsledkem poráží Chomutov partnerskou Kadaň a připisuje si tři body do tabulky. Miroslav Kopřiva si připsal druhé čisté konto v řadě. Zápas je odehrán, já se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera.
60:00
59:46
Chyba rozhodčích je vykompenzována vhazováním na středovém kruhu.
59:36
Hosté v plném počtu. Skinner má puk ve vlastním pásmu.
59:13
Rýgl hledal prostor ke střele. Poté raději nahrával.
58:55
Pavlas od modré namířil puk nad bránu.
58:40
Ofsajd zastavil rozehrávku Pirátů.
58:25
Kadaň dopravila kotouč za bránu Chomutova.
57:57
David Kaše si hezky sjel téměř k modré. Pálil velmi zostra, ale puk zblokoval obránce do ochranné sítě.
57:36
Trefný (KAD) je vyloučen na dvě minuty. Dopustil se nedovoleného bránění.
57:33
Ondřej Kaše pod náporem udržel puk za bránou a snaží se rozehrát.
57:11
Rychlý útok Pirátů zůstal nevyužit. V kritický moment zalehl Strmeň kotouč.
56:52
Puk na středu hřiště. Zde o něj bojovali oba celky.
56:16
Domácí v plném počtu. Hammerbauer mířil vedle.
55:50
Mazance nahodil na teč. Ta se neujala, v cestě stál brankář. Piráti se osvobozují.
55:06
Skinner s přehledem vyhazuje kotouč za Strmeňe.
54:49
Začínající akci hostujícího celku přerušuje hvizd rozhodčího, který spatřil ofsajd.
54:23
Proti střele obrany skvěle zakročil Kopřiva. Piráti se následně osvobozují.
54:15
Vyloučen je Mrázek (CHM) za krosček. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
54:11
Berlev nedosáhl na puk a obránci poslali kotouč mimo nebezpečí.
53:34
Domácí v plném počtu. Akce Kadaně končí za bránou Kopřivy.
53:18
Přechod do pásma hostům nevyšel. Pískáno je zakázané uvolnění a hra se stěhuje k jejich bráně.
52:59
Kadaň začíná rozehrávkou od Strmeňe.
52:13
Několikeré dorážky hostů nestačili na překonání výborně chytajícího Kopřivy!
51:41
Hammerbauer nedosáhl na kotouč, jinak by mířil na prázdnou klec.
51:34
Přerušení hry kvůli problémům s kostkou.
51:34
Bryan McGregor je sudím Talpou poslán na trestnou. Dopustil se držení.
50:39
Kadaňští nyní oplývají aktivitou. Kadlecova rána označkovala plexisklo.
50:17
Po tlačenici u mantinelu je hra přerušena. Vhazování v pásmu domácích.
49:36
Jakub Novák z ostrého nápřahu namířil kotouč nad bránu domácích.
49:14
Chlouba pálil z velkého úhlu. Kopřiva s ledovým klidem podržel kotouč.
49:00
Mazanec prošťouchl puk do pásma a Kadaň se ujímá kotouče.
Vše je v pořádku, hra bude pokračovat vhazováním.
48:44
Špatná rozehrávka domácích vrcholí zakázaným uvolněním. Vhazování před Kopřivou, který si ještě vyžádal opravu masky. Hra bude pokračovat po krátké opravě.
48:24
Trefného střela prověřila Kopřivu, ten byl schopen puk pouze vytečovat mimo nebezpečnou zónu.
47:53
Kadaňští operují ve svém pásmu. Zahajují útočnou akci.
47:07
V situaci dva na jednoho zvolil David Kaše přihrávku. Vracející se Pavlas puk ztečoval a znemožnil kvalitní pas.
46:31
Novákova střela se otřela o beton brankáře. Piráti si převzali kotouč a míří kupředu.
46:25
Trefného střela se od betonů Kopřivy odrazila do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
45:56
Po buly se dostal ke střele Ton. Jeho pokus byl zblokován blízko stojícím obráncem.
45:44
Zakázané uvolnění Pirátů po špatné rozehrávce.
45:22
Hejcman nedržel pásmo a jeho tým přichází o možnost i po delší době zaútočit.
45:00
Gajovský stál v dobré pozici pro dorážku. Puk jej minul obloukem.
44:22
Šulák dojel puk ale přes skrumáž se neprosadil.
43:56
Puk je na středu hřiště a v moci Pirátů. Ti byli vytlačeni z pásma.
Dnešní utkání sleduje 2784 diváků.
43:37
McGregor zavčasu dojel nahozený kotouč a akce Pirátů pokračuje.
43:09
Domácí již v plném počtu. Akce a útočná snaha Pirátů ale trvá.
42:48
Další vyhození Kadaně přes všechny čáry.
42:07
Puk mimo hřiště. Vhazovat se bude uprostřed kluziště.
41:48
Kadaň se zvládla osvobodit vyhozením.
41:33
Kämpfovu dorážku z blízkosti zachytil bez větších problémů Strmeň.
41:18
Zákrokem přerušil hru Strmeň. Vhazování po jeho levici.
41:07
Květoň trefil od modré jen před ním stojícího hráče a puk zamířil do středu hřiště.
40:53
Za podražení si posedí dvě minuty kadaňský kapitán Pavlas.
40:30
Ostrá střela Kopřivu nepřekvapila a gólmana vyráží.
40:16
Puk drží na holi Jíra a hledá možnosti k přihrávce.
40:01
Navracející se týmy značí blížící se začátek třetí třetiny.
Ve druhé třetině zvládli Piráti navýšit na dvoubrankové vedení zásluhou Davida Kašeho. Domácí se zatím opírají o neprůstřelného a dobře chytajícího Kopřivu. Třetí třetina bude pokračovat v 19:10 hodin.
40:00
39:52
Ve stedním pásmu se bojovalo o puk, který zamířil za bránu Pirátů.
39:16
Strmeň zakročil proti rychlému kontru domácích a připisuje si zákrok.
39:01
Kadaň pouze nahazuje za bránu. Piráti přebírají puk i aktivitu a míří kupředu.
38:28
Hosté v plném počtu. Puk přebírají taktéž hosté a snaží se přejít střední pásmo.
38:07
Zákrok Strmeňe přerušuje hru.
37:39
Kadaň dobře bránila a vyhodila puk na druhou stranu hřiště.
37:10
Do útoku se rozjel Kadlec. Jeho snažení končí střelou mimo.
36:50
Piráti si drží puk v pásmu. Ke střelbě se ale nemají.
36:20
Hákování. To byl prohřešek Lukáše Nováka (KAD) a odpyká si dvě minuty.
36:05
Hra se přelévala ze strany na stranu. Nyní útočí Piráti.
35:40
35:25
Puk stále drží Kadaň a snaží se vystřelit.
34:41
Stehlíkova střela skotačila v brankovišti a následně jí odpravila chomutovská obrana mimo nebezpečí.
34:18
Mazanec se opřel do rány a mířil těsně vedle.
33:44
Tvrdá rána Stehlíka zaduněla o mantinel.
Komerční přestávka.
33:39
Hosté v plném počtu ale bude se vylučovat na druhé straně. Kämpf se dopustil podražení a odpyká si dvě minuty.
33:12
Hřebejkova střela se odrazila k Ondřeji Kašemu a ten zakončoval mimo.
32:36
Výhozem do středního pásma osvobozuje svůj tým Kadlec.
32:08
Skinnerova přihrávka do ohně jen projela brankovištěm. U puku stále domácí.
31:51
Drtina dostal nabito od Kašeho. Tvrdá přízemní rána chomutovského kapitána končí včasným zákrokem Strmeňe.
31:31
Nedovoleného bránění se dopustil kadaňský kapitán Pavlas. Jeho tým se musí bránit po dobu dvou minut.
31:10
Dotírající Květoň, který dojel kadaňskou obranou ztracený kotouč se neprosadil. Zakročit stihl Strmeň.
30:29
David Kaše dostal puk do pásma a Kämpf jej nyní drží za bránou soupeře.
30:05
Slibnou střelu kadaňského obránce přerušuje hvizd rozhodčího. Postavení útočícího hráče v brankovišti.
29:05
Pronikající Sinisalo byl drsně odstaven obránci hostů. Ti následně vyvážejí puk směrem kupředu.
28:29
Piráti právě vstřelili branku!
A je navýšeno! V posledních minutách aktivnější Kadaň nyní utrpěla nečekanou ránu. Gajovský vystřelil od kruhu a aktivní DAVID KAŠE dostal kotouč za záda Strmeně. Asistence: Nikola Gajovský.
27:45
Ofsajd zastavil útok Kadaně.
27:35
Kämpf mířil do útoku. Jeho snažení zmařili obránci, kteří jej odzbrojili a namáčkli na mantinel.
27:17
Nahození Pirátů skončilo u Strmeně, avšak rozhodčí vše posoudil jako icing. Hra se vrací před Kopřivu.
27:03
Stehlík se trefil do lapačky brankáře. Hra se přerušuje a bude pokračovat po komerční pauze.
26:50
Květoň zostra vypálil těsně nad.
26:35
Novák neuspěl s obehráním protihráče a byl mu odebrán kotouč.
26:05
Sinisalo nedostal puk na spoluhráče. Puk má soupeř.
25:31
Hejcman poslal puk Hammerbauerovi do vyložené situace! Jeho střelu vyrazil Kopřiva a poslal jí do ochranné sítě.
25:14
Hammerbauer se rozjel na Kopřivu. Jeho střelu brankář chytá a přerušuje tím hru.
24:47
Květoňova tvrdá rána proletěla nad horní tyčí kadaňské brány.
24:07
Domácí v plném počtu. Puk má Kadaň na středu hřiště.
22:43
Skákavá střela prolétla podél Kopřivovy brány!
22:25
Jíra zvládl udržet puk po souboji s Drtinou.
22:06
Piráti jdou do tří. Rutta vyhodil kotouč mimo ledovou plochu ve vlasním pásmu.
22:03
Vyloučení na domácí straně. Růžička se dopustil podražení.
21:58
Kadlec se probíjel do útoku. Puk se po jeho šanci odrazil ke Kopřivovi. Brankář Pirátů následně přerušil hru.
21:21
Puk zamířil na střídačku hostů. Vhazuje se ve střední třetině.
21:02
Kupředu míří formace bratrů Nováků. Kadaň nyní trpělivě rozehrávala ze svého pásma.
20:36
Jíra se probojoval do útočného pásma a dokonce obešel protihráče. Rozhodčí ale píská ofsajd.
Na ledě je i krev. Po jejím úklidu se bude pokračovat.
20:14
Odražený puk trefil do obličej Marka Hovorku a slovenský útočník se odebral na ošetření do šaten.
20:10
Puk mají na hokejkách domácí a rozjíždějí se do útoku.
20:01
Týmy se vrací na ledovou plochu a utkání bude pokračovat.
Kvůli technickým problémům v režii dodáme GIF prvního gólu Pirátů s menším zpožděním.
Je za námi úvodní třetina. Piráti v ní skórovali jen jednou napříč tomu, že soupeře přestříleli. Branka je nakonec připsána Marku Hovorkovi, který skóroval o nohu obránce. Jak se bude regionální derby vyvíjet dále budeme zjišťovat od 18:18 hodin, kdy druhá třetina započne.
20:00
19:57
Opalek se napřáhl k tvrdé střele od modré. Kopřiva bez problémů zachytil projektil do lapačky.
19:36
Do útoku se hnal Hřebejk. Jeho útočná snaha skončila bodyčekem za bránou Strmeně.
18:56
O puk se bojuje na prostředku hřiště.
18:30
Nadvakrát musel Kopřiva zasahovat proti slabé střele Kadaňských. Následně je hra přerušena, Kopřiva má puk v lapačce.
18:01
Kadlec zkusil v úniku zakončit bekhendem a jen těsně míjel bránu.
17:46
Sinisalo hledal Ruttu, ale obránce nestihl zpracovat puk.
17:24
Hosté v plném počtu. Puk mají domácí ve svém pásmu.
16:54
Domácí jsou s pukem v pásmu. Střela ale nepřichází.
16:21
Hřebejk operuje u vlastní brány a zakládá akci domácího týmu.
16:02
Ondřeje Kašeho zastavuje v útočné snaze ofsajd.
15:35
Pirátská rozehrávka nebyla ideální. Puk je za Kopřivou a začíná se od nuly.
15:23
Trefný (KAD) si za hákování posedí dvě minuty. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
15:01
Chrpa důraznou hrou udržel puk v pásmu a z toho těží jeho tým útočnou akci.
14:20
Z rychlého brejku Pirátů je jen zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Kopřivu.
14:09
Opalek se vrátil na led zrovna když bylo jeho týmu nejhůře. Kadaň dostává puk do bezpečí.
13:51
Strmeň likviduje zákrokem rychlou útočnou akci Pirátů. Vhazování po jeho levé straně.
13:42
Přechod přes útočnou modrou je kamenem úrazu domácí rozehrávky.
13:05
Kadaň se zvládla osvobodit. Chomutov drží puk za Kopřivou.
12:40
Piráti již v přesilovkovém postavení. Uvidíme, co vymyslí.
12:10
Piráti zastavili kotouč mířící ke Chloubovi, který mohl ujet sám.
12:04
Držení protihráče. Tohoto prohřešku se dopustil hostující Opalek (KAD).
11:34
Domácí jsou stále usazeni v útočném pásmu. Sinisalo se chystal ke střele, nakonec raději přihrával.
11:03
Květoň z blízkosti zamířil jen do obránce.
10:47
Hosté v plném počtu. Račukova střela mířila mimo.
10:14
Račuk právě nastřelil tyč! Tohle byla obrovská šance!
09:35
Další vyhození Kadaně, která odchází střídat.
09:01
Piráti musí dobývat pásmo znova. Kadaňští se dvakrát osvobodili.
08:43
Piráti se mohou dostat do dvoubrankového vedení. Na trestnou zamířil kadaňský Mazanec za hákování.
08:01
Gól je nakonec připsán MARKU HOVORKOVI. Ten zkusil nahrát na Davida Kašeho, ale puk se od nohy obránce odrazil za záda Strmeně. Asistence: Vladimír Růžička.
07:42
Zákrok Kopřivy proti střele Hammerbauera přerušuje hru. Ta bude pokračovat po komerční přestávce.
07:19
Dlouhá rozehrávka hostující obrany skončila u Kopřivy. Ten následně rozehrává na hokejky svého týmu.
06:50
Opět Kaše. Nyní dlouho váhal se střelou a nakonec trefil obránce.
06:15
Ondřej Kaše i přes všechny obtíže udržel kotouč a zamířil s ním kupředu. Ke střele se nedostal.
05:56
05:27
Piráti se zvládli osvobodit, ale nyní je již Kadaň usazená v pásmu a vytváří si prostor.
04:50
Piráti se osvobodili a následně Kadaň špatně rozehrála. Zákrok si připisuje Kopřiva.
04:31
Novák si sjel na vrchol kruhu a zostra vypálil. Kopřiva má kotouč kdesi ve výstroji.
04:08
Piráti se prakticky ihned po buly osvobodili. Kadaň začíná od Strmeně.
03:55
Lukáš Květoň (CHM) oslabí svůj tým na dvě minuty za hákování.
03:52
Někdo z Chomutovských byl rychlejší a je mu pískán ofsajd.
03:31
David Kaše našel hokejku Hovorky. Ten nestihl zpracovat a střela se tedy nekoná.
02:56
Růžička se nedostal za nahozeným kotoučem. Puk stihl zalehnout Strmeň a vhazuje se po jeho pravici.
01:54
Hejcmana s Kadlecem si vyměňovali kotouč a situace skončila střelou. Puk ale mířil mimo Kopřivovu bránu.
01:03
Lukáš Novák se obtočil kolem brány a zkusil vystřelit. Pirátská obrana jeho střelu zastavila.
00:20
Ofsajdu se dopustili útočící Kadaňští. Vhazování na středu hřiště.
00:03
Úvodní buly patřilo domácím. Ti hned rozjížděli akci.
00:01

Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak)- Drtina, Rutta, Skinner, Rýgl, Mrázek, Šulák, Havel – D.Kaše, Růžička, Hovorka – Květoň, Račuk, McGregor – Hřebejk, Kämpf, O. Kaše – Sinsalo, Gajovský, Chrpa.

Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Maštalířský ) – Mazanec, Stehlík, Trefný, Szathmáry, Pavlas, Tejnor, Opalek, Černý – Ton, Chlouba, Jíra – L. Novák, Charousek, J. Novák – Hammerbauer, Hejcman, Kadlec – Berlev, Škop, Hlava.

Rozhodčí: Talpa – Kreuzer, Samuel.
Jak bude zápas probíhat a jaké bude jeho rozuzlení? Na tyto otázky budeme v tomto online přenosu nacházet odpovědi od 17 hodin a 30 minut, kdy regionální derby vypukne. Zápas Vám také zpestříme záznamy jednotlivých gólových situací, které budeme do přenosu vkládat.
SK Kadaň se po slabším úvodu zvedla a prokazuje svou kvalitu. Po třinácti zápasech ji náleží šestá příčka, kterou drží zásluhou třiadvaceti bodů. Ztráta na partnerský klub a zápasového soupeře tedy činí pouhé dva body a to mají Kadaňští ještě zápas k dobru poté, co bylo přerušeno a předčasně ukončeno utkání s Prostějovem. Poslední zápasy Kadani vycházejí, což potvrdila poslední domácí výhra. Favorizované Kladno se před severočeským týmem muselo sklonit a přijmout prohru 4:2.
Nyní se ovšem propojenost maže a bude se bojovat o body. Ve výhodnějším postavení jsou zatím domácí Piráti. Po třinácti kolech se nacházejí na druhém místě tabulky první ligy s nasbíranými pětadvaceti body. Ztráta na první Třebíč činí pouhé dva body. V letošním vyrovnaném ročníku zatím potvrzují předpoklady týmu, který bude hrát na špici a bude bojovat o extraligovou příslušnost. Situaci jim komplikuje pouze produktivita. Chomutovští si v zápasových statistikách zapisují mnoho střel na cíl, avšak málo vstřelených branek. Na tento fakt doplatili například v duelu s Kladnem, ve kterém sice soupeře přehráli i přestříleli, ale skórovat zvládli jen jednou.
Téměř bratrovražedný duel se odehraje ve středu od půl šesté hodiny večerní na ledě SD ARÉNY. Chomutov s Kadaní jsou již několik vzájemně propojené. Piráti mají v Kadani mnoho svých hráčů, kteří v jen pár kilometrů vzdáleném městě hrají jako členi širšího kádru Chomutova. V kádru Sportovního klubu tak nalezneme jak nadějné mladé hráče juniorského věku, tak i starší a zkušenější hokejisty, kteří již v chomutovském dresu něco odehráli a počítá se s nimi jako s případnými náhradníky.
Příjemný den všem příznivcům prvoligového hokeje. První čtvrtina druhé nejvyšší soutěže v naší republice utekla jako voda a 1. ligu čeká čtrnácté kolo, která zahájí čtvrtinu druhou. Kromě dalších zápasů přinese i derby partnerských týmů ze severu Čech. Proti sobě totiž nastoupí Chomutov a Kadaň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.