To je ode mě z komentátorského místa pro dnešek vše. U dalších onlajnů z Chomutova nashledanou.
Podruhé se Kladnu nepodařilo vyloupil chomutovskou SD ARÉNU. Chomutov si z dnešního utkání odnáší dva body. Závěr utkání byl opravdu strhující. V prodloužení rozhodlo vyloučení kladenského Davida Růžičky. V následné přesilové hře se prosadil Marek Hovorka.
62:54
Piráti právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto. Bonusový bod z dnešního utkání si odnese Chomutov. Z bodu pro vhazování vyslal nechytatelnou střelu MAREK HOVORKA. Asistence: Brett Skinner.
62:20
Rytíři vyhráli buly a vyhazují až ke Kopřivovy.
62:08
Vyloučen Růžička David (KLA) na dvě minuty za držení protihráče.
61:41
Gutwald vyrobil chybu na modré čáře. K puku se dostal Kaše, který byl následně faulován.
61:16
Těžiště hry se rychle mění, ale bez žádné šance.
60:44
Chomutov zavezlo puk do útočného pásma, kde o něj však přichází.
60:38
Na druhé straně si připisuje úspěšný zákrok Miroslav Kopřiva po střele Tenkráta.
60:19
Hned z kraje prodloužení prověřuje Rutta připravenost Lukáše, ten vyráží.
60:05
Je před námi pětiminutové prodloužení.
60:01
Začalo prodloužení.
Chomutovu se ve třetí části zásluhou Rutty vyrovnat. I přes velké drama v samém závěru jsme další branku neviděli a bude se tak prodlužovat.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:03
Lukáčovi podjela brusle a k puku se dostal Hovorka, který přihrával na zcela volného Hřebejka před brankou, puk ale míří mimo hůl domácího útočníka.
58:17
Kladno vyšťouchalo puk zpod hráčů a drží útočné pásmo.
57:49
Puk je pod klubkem hráčů v útočném pásmu Rytířů. Rozhodčí však hru nepřerušuje.
57:17
Do konce utkání zbývají necelé tři minuty a začíná přituhovat. Oba týmy chtějí rozhodnout ještě v základní hrací době.
56:28
Závar před domácí brankou gólem nekončí. Hra pokračuje.
55:57
Neuvěřitelný zákrok si připisuje opět Jan Lukeš, kladenský hrdina dnešního utkání. Zcela volný se před ním ocitl Lukáš Květoň, který měl dostatek času na zakončení, ale jeho tvrdou střelu, zastavil Lukáše.
55:35
Od modré pálil Rýgl, jehož střelu před brankou tečoval Gajovský, ale Lukáš podržel Rytíře.
55:19
Až nyní se domácí dostávají do pásma. kde uzavírají Kladno.
54:50
Piráti vybojovali puk a Vladimír Růžička jej chtěl zavést do útočného pásma, což se mu nepovedlo.
54:48
Nahození do útočného pásma kryje Miroslav Kopřiva.
54:33
Ondřej Kaše otestoval Lukáše, ten chytá.
54:09
Stachova střela míří mimo domácí branku. Puku se ujímají Piráti.
Komerční přestávka.
53:29
53:02
Koma vyhazuje a Piráti odjíždějí střídat. Blíží se konec přesilové hry Kladna.
52:50
Kladno stále drží útočné pásmo.
52:42
Střelu Tenkráta sklepl před brankou Horna. Kopřiva na dvakrát chytá. Vhazovat se bude v obranném pásmu Pirátů.
52:02
Zpět ho zaváží Tenkrát, který následně přihrává Stach.
51:42
Chomutov vyhazuje puk do středního pásma.
51:29
Přitom je však vyloučen domácí Rýgl na dvě minuty za podražení.
50:42
Skinner bude rozehrát zpoza domácí branky.
50:17
Od modré čáry vystřelil Rutta, a s jeho střelou měl i tentokrát Lukáš co dělat. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.
49:32
Puk se zašmodrchal do klubka hráčů a rozhodčí píská. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
49:19
Černý nesmysl často mění majitele. Hru v této chvíli doprovází nepřesnosti.
48:50
Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude v útočné pásmu Pirátů Chomutov.
48:10
Kaberle se dostal do zakončení a Kopřiva měl namále. Puk zastavil kousek před brankovou čárou.
47:43
Krásným hitem se prezentoval Jaroslav Mrázek.
47:29
Ondřej Kaše vystřelil z dálky na Lukáše, ten vyrazil puk na volného Kämpfa, který puk netrefil, kdyby se však do zakončení dostal, měl by před sebou volnou branku.
46:43
Chomutovská SD ARÉNA bouří. Domácí celek vyrovnává na 2:2. Marek Hovorka přesnou přihrávkou našel JANA RUTTU, který byl sám a nikým nehlídám v prostoru mezi kruhy a přesnou střelou překonává Jana Lukáše. Asistence: Marek Hovorka a Štěpán Hřebejk.
46:28
Chomutov přichází o útočné pásmo, které však rychle získává zpět.
45:55
Růžičkova střela míří na betony Lukáše, hra pokračuje.
45:26
Dalecký (KLA) si odpyká dvou minutový trest za napadení. Pirátům se tak nabízí možnost vyrovnat.
45:02
Na druhé straně se do hry zapojil také Lukáš, který po chvilkové nečinnosti vytasil další úspěšný zákrok.
44:22
Horna si vybruslil před Kopřivu, ale trefuje pouze jeho výstroj. Následně se k puku dostal Stach, který trefil boční tyč. Kopřiva pro jistotu kryje puk. Vhazovat se bude v obranném pásmu Pirátů.
44:02
Kopřiva si po střele Tenkráta připisuje další úspěšný zákrok. Vhazovat se bude v útočném pásmu Kladna.
43:44
Kladno pouze dovezlo puk do útočného pásma, kde jej vybojoval Růžička.
43:12
Hovorka vybojoval puk za brankou hostů, ale po nepřesné přihrávce o něj přichází.
42:13
Dušek ujížděl společně s Hřebejkem sám na jediného obránce. Antonín Dušek však místo přihrávky volil střelu, ale s tou Lukáš neměl žádný problém.
42:00
41:20
Nyní přišla chyba domácích, které ale Tenkrát nevyužil. Kopřiva si připisuje důležitý zákrok.
41:00
Chomutovu se zatím oslabení daří a Kladno nepouští do útočného pásma.
40:16
Kladno hned od začátku třetího dějství hraje v početné výhodě, protože s koncem druhé části byl vyloučen Ondřej Kaše.
40:01
Až teď přicházejí také domácí, které žene ku předu domácí kotel.
Hosté přicházejí na ledovou plochu. Na domácí se zatím čeká.
Další třetina začne přibližně v 19:17.
Ve druhé části mohli zaplněné tribuny SD ARÉNY vidět pouze jedinou branku a radovala se zní pouze malá menšina, protože ji vstřelili hosté. Konkrétně pak Stach, který poslal své Kladno do vedení 2:1. Chomutov si sice vypracoval šance, ale všechny zneškodnil buď brankář Rytířů Jan Lukáš nebo nepřesná muška domácích.
40:00
40:00
Na závěr třetiny je vyloučen chomutovský mladík Kaše Ondřej na dvě minuty za hrubost.
39:51
Kämpf z prostoru mezi kruhy vypálil na Lukáše, ten jeho střelu vyráží.
39:22
Dragoun se hnal do samostatného úniku, jeho bekhendový blafák Kopřiva zneškodnil betonem přidělaným k tyči.
39:09
Hosté se nemohou dostat do útočného pásma.
38:43
Chomutov se osvobozuje, avšak střídat neodjíždí.
38:35
Hlaváč opět prověřil Kopřivu, který tentokrát musel jeho střelu krotit lapačkou. Vhazovat se bude v útočném pásmu hostů.
38:23
Kladno i nadále drží útočné pásmo.
37:37
Hlaváč si mohl připsat ve svém posledním zápase za Kladno branku, ale jeho střela jen těsně minula branku.
37:23
Rozhodčí si dával chvilku na rozmyšlenou, ale nakonec píská a na dvě minuty posílá chomutovského Mrázka, který se provinil vysokou hůl.
36:33
Inkasovaná branka posadila domácí na kolena a Kladno ovládá hru.
35:54
Ofsajd Kladna.
34:32
Kladno právě vstřelilo branku!
Jaroměřský spíše nahazoval na Kopřivu, ale předním stojící DAVID STACH jeho střelu tečoval a posílá Kladno do vedení. Asistence: Jan Jaroměřský a Jan Eberle.
33:40
McGregor se ocitl ve stoprocentní šanci, ale nechal vyniknout Lukáše, který jeho střelu vyrazil koncem svého betonu.
32:50
Následné zakončení končí pouze v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
32:47
Chomutov se zuby nehty drží v útočném pásmu.
32:12
Lukáš Květoň si vzal puk v obranném pásmu a přebruslil s ním celé hřiště. Na konci jeho výletu je střela na Lukáše, ten jeho střelu zneškodnil.
31:55
Hostující Švaňhal zničeho nic nastřeluje tyč.
31:12
Kladno ztratilo pásmo a při následném pokusu o návrat se nachytali v ofsajdu.
30:49
Kopřiva kryje střelu Jaroměřského. Vhazovat se bude v útočném pásmu hostů.
29:51
Další střelecký pokus si připisuje Štěpán Hřebejk. Lukáš odpověděl přesným zákrokem.
29:40
29:10
Piráti ztratili pásmo a do protiútoku se hnal Redlich, kterého Kopřiva vychytal.
28:38
Chomutov si přihrává v útočném pásmu a čeká na vhodnou chvíli k zakončení.
27:45
Růžičkovu střelu před brankou tečoval Mrázek. Střela i tak míří mimo.
27:40
Stach (KLA) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. Chomutov dostane možnosti další přesilové hry.
27:32
Lukáš přikryl střelu Lukáše Květoně. Vhazovat se bude v útočném pásmu hostů. Nejprve na řadu přijde komerční přestávka.
27:24
27:05
Kladnu se podařilo vyvést puk z obranné třetiny a odjíždí střída. Přesilová hra Chomutova je pomalu u konce.
26:25
Mrázek prověřil od modré čáry Lukáše, ten vyráží puk do rohu kluziště, kde se jej ujímají domácí.
26:16
Tvrdá střela Gajovského míří pouze na mantinelu za hostující brankou.
25:24
Vyloučen Dragoun (KLA) na dvě minuty nedovolené bránění.
25:22
Hovorka chtěl přihrát na lépe postaveného McGregora, ale přihrávka postrádala přesnost, kdyby však byla přesná, tak by McGregor mohl zakončovat do prázdné branky.
24:10
Štěpán Hřebejk vyslal nepříjemnou střelu na Lukáše, který puk pouze vyrazil a do následného proti útoku se hnal Dragoun, jeho střelu střelu chytá Kopřiva.
24:04
Domácím se nedaří dostat do útočného pásma a je pískán další ofsajd.
23:55
Pirátům je pískán ofsajd.
23:32
Veselý zůstal po chybě kladenské obrany sám před Lukášem, avšak byl ve špatném úhlu, jeho střela končí pouze na mantinelu za brankou.
22:52
Stach vybojoval puk na červené čáře a do útoku posílá Hornu.
22:36
Nepřesná přihrávka Veselého míří na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou Kopřivy.
22:27
Útok Rytířů zastavuje ofsajd.
22:00
Švaňhal zavezl puk do útočného pásma, kde však o něj přichází.
21:26
21:18
Rozhodčí píská a ukazuje postavení útočícího hráče v brankovišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Do konce přesilové hry zbývá pár sekund.
21:02
Chomutovská přesilová hra pokračuje dobře, bohužel pro domácí bez branky.
20:28
Skinner přihrál na Marka Hovorku, ten vyslal dělovou ránu na Lukášovu branku. Lukáš s problémy chytá.
20:10
Piráti se i hned po vhazování vrhli do útočného pásma, ale po nešťastné tečnutí se puk dostal až do ochranné sítě.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:19.
Je za námi první třetina, ve které jsme sledovali velmi zajímavé utkání. Skóre zápasu otevřel hned ve druhé minutě z přesilové hry Kaberle, ale tato branka hostující celek spíš utlumila, čehož využilo domácí mužstvo a začalo určovat tempo hry. Ve 13 minutě přišla přesilová hra Pirátů, ve které srovnal na 1:1 David Květoň.
20:00
19:52
Skinner vyslal střelu, kterou někdo před brankou tečoval. Rozhodčí určil, že střelu tečoval hráč, který byl postavený v brankovišti. Hra se přesune do středního pásma.
19:40
Následná střela Hřebejka pořádně prověřila Lukáše, ten obstál. Vhazování se bude opakovat.
19:32
Chomutov po prohraném buly udrželo pásmo jen tak, tak.
19:26
Rozhodčí píská do píšťalky a na trestnou lavici míří David Růžička (KLA) na dvě minuty za hrubost.
19:10
Bude se vylučovat.
18:33
Švaňhal dobrým držením kotoučem udržel pásmo pro Kladno.
18:01
17:43
Domácím se nedaří najet do útočného pásma. Kladenská obrana dobře pracuje.
17:20
Kladno vyhazuje a oba týmy odjíždějí střídat.
16:54
Chomutov stále drží útočné pásmo. Na Lukášovu branku míří jedna střela za druhou.
16:21
Střelu Skinnera od modré čáry tečoval před brankou Štěpán Hřebejk. Lukáš si nakonec se skákajícím kotoučem poradil a před brankou vznikla strkanice.
16:01
Dalecký (KLA) míří na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.
15:45
Střelu Redlicha vyrazil Kopřiva pouze před sebe, kde následně vznikla menší strkanice. Vše vyřešil domácí brankář přikrytím puku.
15:02
Kopřiva kryje nahození do útočného pásma a rychle rozehrává.
14:14
Bekhendovou střelou prověřil hostujícího brankáře Mrázek. Lukáš se musel pořádně natahovat, aby jeho střelu vytěsnil mimo tři tyče.
14:00
Nahození do útočného pásma o mantinel chytá Lukáš. Vhazovat se bude po jeho pravé straně.
13:19
Kladno operuje v útočném pásmu, ale domácí je nepouští ke střele.
12:22
Jaroslav Koma přihrál na modrou čáru volnému Davidu KVĚTOŇOVI, který nekompromisní střelou propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Jaroslav Koma a Antonín Dušek.
12:07
Chomutov vyhrálo vhazování a usídlilo se v útočném pásmu.
12:01
Klouček (KLA) míří na dvě minuty na trestnou lavici za nedovolené bránění.
11:48
Hřebejk z prostoru mezi kruhy pořádně provětral Lukáše, ten pouze vyrazil před sebe k Hovorkovi, ten ale nechal Lukáše vyniknout. Hra pokračuje.
11:26
Po vhazování nahazuje do pásma Jaroměřský, jeho nahození končí na holích domácích hráčů.
11:21
Kladenský útok zastavuje ofsajd.
10:52
Gutwald čekal se svou rozehrávkou za brankou Lukáše, tak dlouho až špatně rozehrál.
Věděli jste, že…
Oba vzájemné zápasy v letošní sezóně vyhrálo vždy hostující mužstvo.
10:26
09:55
Hlaváč provětral lapačku Kopřivovi, ten s menšími problémy chytá.
09:23
Po zblokované střele Hlaváče se černý nesmysl odráží do středního pásma.
09:08
Kladno drží útočné pásmo, zatím bez střely.
08:39
Hostům první přesilovka vyšla náramně. Prosadí se i tentokrát?
08:26
Rozhodčí pískl do až nyní. Na trestnou hanby si jde odpykat dvouminutový trest domácí Tomáš Bartejs.
07:56
Bude se vylučovat. Na trestnou lavici zamíří hráč domácích. Hra se zatím nepřerušuje.
Probíhá komerční přestávka.
07:44
07:30
Kladno opět vyhazuje a odjíždí střídat.
07:03
Piráti na malou chvíli ztratili útočné pásmo, ale velmi rychle jej vybojovali zpět.
06:43
Lukáš kryje další střelu Chomutova. Vhazovat se bude v útočném pásmu.
06:05
Tvrdá střela Marka Hovorky od modré čáry končí na Lukášových betonech. Chomutov stále drží útočné pásmo.
05:44
Na trestnou lavici míří David Růžička(KLA). Dvouminutový trest si odpyká za držení protihráče.
05:08
Chomutov rozehrává svůj další útok od své branky. Kladno vstřelené brance uklidnilo a Piráti začínají diktovat tempo hry.
04:27
Vladimír Růžička na poslední chvíli udržel pro domácí útočné pásmo, ale po chybě v přihrávce o něj stejně přicházejí.
04:00
Marek Hovorka nahodil puk do útočné třetiny, kde jej pro jistotu chytá Lukáš.
03:53
Tvrdou střelu Hlaváče chytá Kopřiva. Vhazovat se bude po jeho pravici.
02:57
Na ledě je čtvrtá útočná lajna Pirátů, která prohání kladenského Lukáše, ten zatím odolává.
01:48
První střela utkání a hned branka, tak to je nástup hostujících Rytířů Kladno. Pěknou střelou od modré se prezentoval TOMÁŠ KABERLE, jeho střela skončila v horním rohu domácí branky. Asistence: David Stach.
01:17
Kladno se usídlilo v útočném pásmu a prozatím pouze kombinuje.
00:57
Mrázek si přidržel hostujícího Stacha, což neuniklo rozhodčím a je vyloučen na dvě minuty.
00:08
Úvodní buly utkání vyhrálo Kladno, která se i hned chtělo vrhnout do útoku, ale zastavuje ho ofsajd.
00:01
Kladno dnes nastoupí v bílé sadě dresů, Piráti tak museli použít svou černou sadu, kterou pro druhou polovinu sezóny používají jako hostující.
A nyní přicházejí na led za bouřlivého potlesku domácí Piráti Chomutov.
Na led právě přichází hostující tým – Rytíři Kladno.
Kapitánem domácího týmu pro dnešní utkání je dlouholetá opora Pirátů Chomutov, který dnes odehraje svůj 252. zápas v pirátském dresu – Štěpán Hřebejk
Chomutovská SD ARÉNA se pomalu, ale jistě začíná zaplňovat. Dnes se očekává velmi slušná divácká kulisa.
Pojďme si představit úvodní sestavy obou týmů.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) – Rutta, Mrázek, Koma, Bartejs, Rýgl, Šulák – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – Květoň D., Růžička V., Sinisalo – McGregor, Dušek, Veselý – Kaše O., Kämpf, Květoň L.,

Rytíři Kladno: Lukáš (Vladař) – Kaberle, Klouček, Růžička D., Gutwald, Jaroměřský – Hlaváč, Švaňhal, Rudovský – Tenkrát, Stach, Horna – Hořava, Dragoun, Eberle – Redlich, Dalecký, Strnad – Lukáč.

Rozhodčí pro dnešní utkání jsou: Jílek – Guth, Rittich.
Domácí Piráti Chomutov jsou již na ledové ploše a rozcvičují se. Hosté jsou zatím pořád v kabině.
Dobrý den, vítám Vás přímo z chomutovské SD ARÉNY, kde přibližně za 45 minut začne očekávaná bitva 1. hokejové ligy mezi Piráty Chomutov a Rytíři z Kladna.
Z tábora hostů
Proti Chomutovu na sebe navlékne naposledy dres Kladna útočník Jan Hlaváč, který se vrací zpátky do zámoří. Za Rytíře v této sezóně odehrál dvanáct utkání, ve kterých si připsal 14 kanadských bodů za šest branek a osm asistencí.
„Jak už bylo avizováno, Honza Hlaváč se v úterý vrací domů do Spojených států a proti Pirátům nastoupí za Kladno naposledy. Co bude pak a zda se Honza ještě v této sezoně vrátí, je otázka jednání,“informuje tiskový mluvčí Rytířů Vít Heral pro webové stránky Rytířů Kladno.

Naopak do konce sezóny zůstává Tomáš Horna. „Tuto informaci už můžeme oficiálně potvrdit, vše je papírově dotaženo,“ doplňuje Heral.
Rytíři Kladno
Kladno zajíždí na led silného Chomutova z dobrou formou a s vědomím, že jsou jediný tým, který dokázal porazit Piráty na jejich stadionu v základní hrací době. Rytíři vyhráli poslední dvě utkání, ze kterého si odnesli skóre 9:1. Nejproduktivnější Rytíři jsou Michal Dragoun a Tomáš Pitule – oba mají shodně 27 bodů (7+20).