Tímto příspěvkem se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera.
V dnešním utkání zaslouženě vyhrál Chomutov, který celý zápas kontroloval hru. Prostějov hrál hodně defenzivně a několikrát měl velké štěstí.
60:00
59:42
Hosté vyhazují.
59:09
Domácí kotel už oslavuje výhru svého týmu.
58:52
Až nyní se ke střelbě odhodlal Rutta, který trefuje brankáře do hrudi.
58:40
Domácí hráči kombinují, ale zatím střelu na Šimbocha nevystřelili.
58:02
Tak to byl obrovský tlak Pirátů, který podražením ukončuje faul Husáka.
57:48
Z levého kruhu vystřelil Dušek, jehož pokus se mezi tři tyče nevešel.
57:18
Marek Hovorka trefuje i druhou tyč hostující branky!
56:41
Hovorka si obhodil obránce a následně i brankáře, ale puk končí na tyči!
56:16
Kotouč se po odrazu Šuláka ocitl mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
55:22
Od modré čáry vystřelil Koma, ale jeho pokus byl před brankou sražen.
54:20
Od levého mantinelu vyslal tvrdou ránu Kajaba, jehož pokus vyrazil chomutovský brankář před sebe, kde byli spoluhráči.
53:34
Před branku mířil Mrázek, k němuž se puk díky obránci nedostal.
53:17
Za pomoci spoluhráčů míří Coufal na střídačku, kde bude ošetřen.
53:17
Po srážce dvou hráčů zůstal na ledě ležet hostující Coufal.
52:49
Domácí jeli dva na jednoho obránce. Celou situaci na sede vzal Dušek, který trefil vyrážečku brankáře.
52:18
Od modré čáry vystřelil Roupec, jehož pokus mířil vedle brány.
51:41
Střelu Gajovského vyrazil hostující gólman opět k chomutovskému hráči, jenž z otočky trefuje pouze brankáře.
51:36
Zakázané uvolnění Prostějova, vhazovat se bude před Šimbochem.
51:04
50:54
Což jim, ale překazil Kajaba, jenž vyvezl kotouč až za domácí klec.
50:34
Domácí kombinují v útočné třetině a snaží se dát patou branku.
49:52
Indra nic nevymýšlel, ale trefuje pouze beton Kopřivy, který do poslední chvíle čekal, co útočník vymyslí.
49:52
Chybu Skinnera využil Indra, který byl následně faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení!
49:23
Hosté posílají černou gumu až na chomutovského gólmana.
49:04
Za držení putuje na trestnou lavici Malý.
48:56
Neskutečné, co nyní neproměnil Ondřej Kaše. Chomutovský mladík netrefuje úplně prázdnou bránu!
48:35
Dnešní utkání sleduje 2617 diváků!
48:29
Na hranici brankoviště se nejlépe zorientoval Dušek, jehož pokus nejprve vyrazil ramenem Šimboch, který následné kotouč přikryl.
47:42
Jestřábi právě vstřelili branku!
Chybu domácí obrany využil střelou mezi betony LUKÁŠ DUBA, který se s tím vůbec nepáral. Bez asistence.
47:17
Prostějov se dostal do ofsajdu. Hra se vrací do středního pásma.
47:02
Hosté jsou pod tlakem a posouvají černou gumu do střední třetiny.
46:19
Piráti právě vstřelili branku!
Kotouč dostal mezi kruhy Lukáš Květoň, jemuž rána nesedla a směřovala na BRYANA MCGREGORA. Kanadský útočník si protáhl hokejku mezi nohama a zakončil do prázdné klece. Asistence: Lukáš Květoň, Antonín Dušek.
45:47
44:49
David Květoň chtěl objet bránu, ale nakonec si to rozmyslel a poslal puk na přední tyč, kde se od brankáře odrazil vedle klece.
43:58
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
43:47
Mrazek vyvezl puk zpoza branky a snažil se udělat kličku brankáři, při které byl faulován. Na trestnou lavici za hákování odchází Rusák.
42:54
Na hranici brankoviště dostal kotouč Dušek, jenž trefil hostujícího gólmana do hrudi.
42:23
Obrovská chyba hostující obrany, která odevzdala puk Gajovskému. Ten našel Hovorku, jehož ránu z první chytil Šimboch.
41:39
Z ostrého uhlu vystřelil David Květoň, jehož pokus se mezi tři tyče nevešel.
41:10
Ofsajd Pirátů.
40:58
Domácí dobře napadají rozehrávku Prostějova, který neví, kam dřív skočit.
40:11
Pas mezi obránce dostal Gajovský, jenž neúspěšně hledal mezírku mezi betony!
40:01
Hráči už jsou na ledové ploše, za malou chvíli začne třetí třetina.
Stejně jako v první třetině, tak i v té druhé dominovali domácí Piráti, kteří vsítili tři branky a měli několik dalších vyložených možností. V závěru třetiny se podařilo Prostějovu snížit a stav duelu je pouze o 3:1
40:00
39:55
Střelu od modré čáry tečoval těsně před chomutovským brankářem RENÉ KAJABA, jehož teč se zastavila až za brankovou čarou. Asistence: David Skřivánek, Marek Indra.
39:27
Pěkný zákrok si připsal Kopřiva, jenž chytil střelu i dorážku.
39:08
Pokus Hovorky se mezi tři tyče jen těsně nevešel.
38:54
Domácí sice vyhráli vhazování, ale puk prošel až do střední třetiny.
38:42
Za nesportovní chování jde na trestnou lavici Koma, který dostává desetiminutový trest.
38:28
Rozhodčí přerušuje hru kvůli postavení domácí branky, která není na svém místě. Vhazovat se bude ve střední třetině.
38:11
37:39
Po nepřesné přihrávce se dostal k puku Prostějov, jenž vyhazuje kotouč až za domácí branku.
37:04
Na hranici kruhů si sjel David Květoň, ale jeho puk srazil první hostující hráč.
36:29
Piráti se usadili v útočné třetině a kombinují.
36:11
Prostějov si hru v pěti dlouho neužil. Na trestnou lavici za podražení putuje Indra.
35:51
35:06
Další střelu od modré vyrazil Šimboch, po jehož zákroků hosté vyhazují.
34:41
Prostějov posílá černou gumu až za chomutovskou klec.
34:23
Střelou z první se prezentoval Hovorka, jehož rána trefuje pouze prvního bránícího hráče, od kterého se puk odrazil do ochranné sítě.
34:04
Střelu od modré čáry chytá hostující gólman. Vhazovat se bude po jeho levici.
33:51
Za sekání odchází na trestnou lavici Roupec.
33:48
Přihrávku o mantinel dostal Lukáš Květoň, který jel sám na Šimbocha, ale bekhendový blafák končí vedle klece Prostějova!
32:48
Střelu Sršně si pohlídal Kopřiva, který byl nalepen na své tyči.
32:09
Sikora našel na hranici kruhů McGregora, jehož pokus po ledě vyráží Šimboch.
31:32
Pas za obranu dostal Sinisalo, kterému puk v rozhodující chvíli utekl.
30:54
Na ledové ploše zůstal leže Veselý, který schytal ostrý hit.
30:10
Neskutečnou kombinaci předvedla čtvrtá chomutovská formace. Kämpf zadovkou naše Ondřeje Kašeho, který mířil k bližší tyči, kde reflexivně zakročil Šimboch.
29:41
Nepříjemnou střelu vyslal Duba, ta mířila mezi ruku a tělo chomutovského brankáře, jenž kotouč udržel.
29:09
Z pravé strany vystřelil Meidl, jehož pokus mířil do připraveného Kopřivy.
28:50
Oddechový čas pro hosty.
28:50
A gólové hody pokračují! Gajovský se po buly dostal po křídle do úniku a našel svou přesnou přihrávkou MARKA HOVORKU, který neměl problém zavěsit puk do odkryté klece. Asistence: Nikola Gajovský, Jiří Drtina.
28:37
Drtina našel mezi kruhy osamoceného Lukáše Květoně, který ještě vylepšil pozici na NIKOLU GAJOVSKÉHO, jenž uklidil puk do odkryté klece. Asistence: Lukáš Květoň, Jiří Drtina.
28:23
Ondřej Kaše si obhodil beka, ale následně nenašel mezírku mezi betony gólmana.
27:41
Od modré čáry vystřelil Kajaba, jehož pokus raději přikryl domácí gólman. Následuje reklamní přestávka.
26:38
Při signalizované výhodě Piráti udeřili! Drtina zpoza branky našel mezi kruhy osamoceného DAVIDA KVĚTONĚ, jenž střelou o břevno rozvlnil síť. Asistence: Jiří Drtina, Antonín Dušek.
26:06
Veselý hledal před brankou Kämpfa, jenž ve vyložené šanci netrefil kotouč!
25:30
Z trestné lavice naskočil Hřebejk, jehož pokus končí na hrudi Šimbocha.
25:16
Gajovský našel na útočné modré čáře Hovorku, kterému puk v rozhodujícím momentu utekl!
24:39
Rýgl se s černou gumou nepáral a vyhodil jí přes všechny čáry.
24:29
Hráči Prostějova se špatně domluvili a dostali se do ofsajdu. Hra se vrací do střední třetiny.
24:10
Piráti drží kotouč na svých hokejkách a šetří čas.
23:34
Střela od modré končí na zadním mantinelu. Následně domácí hráči vyhazují a jdou střídat.
23:12
Na trestnou lavici usedá za faul kolenem Hřebejk.
22:57
Na modré čáře udělal chybu Rutta, který nezpracoval puk, jenž propadl na hostujícího útočníka. Sršeň v samostatném úniku nepřekonal Kopřivu.
22:37
Nahozený kotouč tečoval hostující bek, ale hostující brankáře se překvapit nenechal.
22:01
Střelou z levého kruhu pro vhazování se prezentoval David Květoň, který našel jen lapačku Šimbocha.
21:44
Dušek nepřesně přihrával do útočné třetiny, kde stál hostující bek.
21:11
Drtinovu střelu od modré se snažil tečovat David Květoň, jenž puk netrefil, a tak kotouč končí ve výstroji brankáře.
20:27
Od modré čáry vystřelil Kajaba, jehož střelu vyráží domácí gólman.
20:01
Úvodní buly druhé periody vyhráli hosté, kteří zakládají útok.
20:01
Oba celky se již vracejí na ledovou plochu, utkání může pokračovat.
Sledujeme zatím hokej, který se převážně hraje na jednu bránu. Piráti mají sice více ze hry, ale jejich střely míří do obránců nebo končí na hostujícím brankáři, který má zatím hodně štěstí.
20:00
19:59
Nahození ze střední třetiny končí v lapačce Kopřivy.
19:43
Od modré čáry vystřeli hostující útočník, jenž trefuje je před sebou stojícího obránce.
18:47
Kotouč nahodil na zadní mantinel McGregor, kde jsou první obránci Prostějova.
17:50
Rutta obkroužil bránu a hledal spoluhráče před ní, v tomto prostoru žádný nebyl.
17:11
Šimboch chtěl zpracovat puk hokejkou, ten mu pod ní projel a mířil vedle brány.
16:25
Zakázané uvolnění Pirátů.
15:53
Kämpf hledal před brankou osamoceného McGregora, na něhož puk díky zákroku bránícího hráče neprošel.
15:33
Přes střední pásmo prokličkoval Meidl, kterého zastavil až poslední obránce.
14:52
David Květoň nahodil kotouč do útočné třetiny a Piráti jdou střídat.
14:19
Mezi kruhy si sjel obránce Mrázek, který nezamířil přesně.
14:05
Hostující hráč odjíždí na střídačku, můžeme pokračovat.
14:05
Hostující Kovařík zůstal ležet na ledové ploše a rozhodčí raději přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
13:30
Sledujeme neuvěřitelný zámek domácího, ale Prostějov pozorně brání.
13:06
Kaše kombinuje s Kämpfem, jenže ani jednomu se zatím nedaří vystřelit.
12:24
Až nyní se jim to povedlo, ale jen díky vyhození do střední třetiny.
12:06
Hosté se nemohou dostat z obranné třetiny.
11:29
Z hranice brankoviště se neprosadil mladíček Veselý, který vyprášil betony brankáři.
11:00
Veselý přenechal černou gumu Davidu Květoňovi, který jej netrefil ideálně.
10:23
Zpoza branky na vrchol kruhů dostal kotouč Hovorka, který trefuje jen prvního bránícího hráče.
09:48
Od modré čáry vystřelil Rutta, jehož pokus míří jen nad branku.
09:39
Ondřej Kaše si vybruslil mezi kruhy, ale jeho pokus končí ve výstroji brankáře.
09:01
Kämpf našel mezi kruhy najíždějícího Ondřeje Kašeho, který mířil jen do hrudi Šimbocha.
08:41
Další zákrok si připsal hostující gólman. Nasleduje reklamní přestávka, po které se bude vhazovat v obranné třetině Prostějova.
08:26
Tvrdou ránu vyslal Rýgl, jehož pokus vyrazil Šimboch vedle branky.
07:47
Rutta nezpracoval černou gumu, a ta mu utíká do středního pásma.
07:19
Zakázané uvolnění Pirátů. Následně se vrací domácí hráč z trestné lavice a domácí budou hrát 74 vteřin přesilovou hru.
06:33
Po odpískání sekl Husar obránce a putuje na trestnou lavici.
06:33
Od modré čáry vystřelil Malý, který našel pouze lapačku Kopřivy.
06:18
Indra si najel mezi kruhy, kde ho o puk obral domácí obránce.
06:00
Celá situace se opakuje.
05:30
Piráti získali puk a poslali ho přes všechny čáry.
05:19
První přesilovou hru si zahrají i hosté. Za podražení odchází na trestnou lavici Hřebejk.
04:56
Prostějovští získali kotouč a raději ho posunuli do útočné třetiny, kde jsou domácí obránci.
04:19
Ondřej Kaše hledal Kämpfa, jenže trefuje je prvního bránícího hráče.
03:38
Utkání se odehrává zatím na polovině Prostějova.
03:09
03:01
Mezi kruhy dostal puk McGregor, jenž se obtočil kolem obránce, ale nedokázal zakončit.
02:43
Ofsajd Pirátu.
02:30
Piráti se usadili v útočné třetině, ale o puk poté přišli a Prostějov vyhazuje přes všechny čáry.
01:26
Hostující Jedlička vyvezl puk z obrané třetiny, ale jeho následná střela mířila do hrudi brankáře.
01:09
Na trestnou lavici usedá za podražení Venkrbec.
00:55
Antonín Dušek zavezl puk do útočné třetiny, kde ho přihrál na hokejku Davida Květoně, jenž ve vyložené šanci trefuje beton gólmana.
00:31
První střelu na Kopřivu vyslali i hostující hráči. Chomutovský brankář pokus dobře viděl a chytá.
00:11
Hovorka přenechal puk Ruttovi, který jen těsně minul branku.
00:01
Z útrob SD ARÉNY přicházejí hostující hráči, které nasledují i domácí Piráti.
Ledová plocha je již připravená, utkání za několik málo minut začne.

Piráti Chomutov: Kopřiva – Skinner, Rutta, Drtina, Rýgl, Mrázek, Koma, Tejnor, Šulák – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – Veselý, Dušek, D. Květoň – Sinisalo, Sikora, McGregor – L. Květoň, Kämpf, O. Kaše.

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Kocián, Husák, Jedlička, Kaluža, Skřivánek, Řezáč, Malý, Roupec – Luňák, Černý, Stejskal – Sršeň, Kovařík, Meidl – Coufal, Kajaba, Indra – Duba, Cienciala, Venkrbec.

Rozhodčí: Zubzanda – Bosák, Šmika.
Sestavy obou týmů vám přineseme za několik málo minut.
V dnešním utkání si odbude ligovou premiéru v domácím dresu Radek Veselý, který v sestavě nahradí Davida Kašeho, jenž se zotavuje po zákroku Petra Tenkráta.
Ještě jednou vás vítám u dnešního duelu, nyní už z chomutovské SD ARÉNY.
Poslední vzájemné utkání

V posledním vzájemném duelu vyhráli chomutovští hokejisté, kteří porazili Prostějov na jeho ledě 3:0. Za Severočechy se postupně prosadili Tomas Sinisalo, Jan Rutta a Jiří Drtina. V zápase udržel čisté konto Miroslav Kopřiva, který by mohl brankoviště hájit i v dnešním utkání.
Piráti Chomutov

Severočeši se momentálně nacházejí na druhé pozici a na první Třebíč ztrácejí pouhý jeden bod. Nejproduktivnějším hráčem Pirátů je Marek Hovorka, jenž má na svém kontě dvaadvacet bodů. Slovenský útoční vstřelil deset branek, k nimž přidal dvanáct asistencí.
Jestřábi Prostějov

Jestřábi odehráli čtyřiadvacet utkání, v nichž získali pouze osmnáct bodů a patří jim třináctá pozice. Nejproduktivnějším hráčem Prostějova je obránce David Roupec, který nasbíral šestnáct kanadských bodů, za pět branek a jedenáct asistencí.
Při pohledu na tabulku zjistíme, že oba celky mají odlišné starosti. Zatímco Chomutov je na druhé pozici a má příjemné starosti, tak Prostějov se nachází na předposlední příčce a potřebuje sbírat body.
Vítám vás u sledování zápasu, ve kterém přivítají domácí Piráti celek z Prostějova.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.