Tímto příspěvkem se s vámi loučím i já a přeji vám příjemný zbytek večera.
Domácí hráči dnes odehráli poslední utkání v tomto kalendářním roce a loučí se s fanoušky.
Sledovali jsme utkání, v němž dominovali domácí Piráti, kteří svému soupeři nasázeli pět branek. Naopak hosté gól nevsítili a odjíždějí ze severu Čech bez bodů.
Piráti právě vstřelili branku!
Piráti se prosazují proti čtyřem! Před brankou byl osamocený BRYAN MCGREGOR, který si povodil Koutského a střelou do prázdné klece dává pátou branku. Asistence: David Květoň, Vladimír Růžička.
57:33
Piráti jsou dlouho usazeni v útočné třetině.
56:15
Hovorka dostal černou gumu na modrou čáru, ale ta mu prošla pod hokejkou.
56:03
Hosté jdou do tří! Na trestnou lavici jde Sedlák, jenž vyhodil puk do hlediště.
55:58
Ani přechod domácích nyní nezafungoval, píská se ofsajd.
55:44
Domácí hráči se po nepřesné přihrávce připravili o útočné pásmo.
55:38
V dobré pozici byl faulován Marek Hovorka. Na trestnou lavici usedá za hákování hostující Holík.
55:10
Další střelu od modré čáry vyslal Holík, ale Kopřiva je opět pozorný.
55:06
Střelou přes Skineera se prezentoval Radim Haas, jehož pokus chytá domácí gólman.
54:26
Toman hledal pasem Růžičku, ale jeho pokus byl zastaven ve středním pásmu.
54:02
Piráti vyhnali soupeře až do obrané třetiny.
53:51
Po reklamní přestávce se bude vhazovat po levé ruce Kopřivy.
53:51
Nahození ze střední třetiny končí v lapačce chomutovského gólmana.
53:18
Piráti potřebují vystřídat a mají kotouč ve své moci za vlastní brankou.
53:01
52:48
Až nyní se hosté usadili v útočné třetině.
52:04
Drakům se nedaří přes dobrá napadání domácích přejít do středního pásma.
51:58
Piráti posílají černý nesmysl až za branku Koutského.
51:36
Od modré čáry vystřelil Moskal, jenž trefuje prvního bránícího hráče.
51:01
Na trestnou lavici za krosček putuje Toman.
51:01
Výborný zákrok předvedl Kopřiva, který skočil ke své tyči a zneškodnil gólovou šanci hostů!
50:52
V dobré pozici se ocitl Růžička, který nevystřelil.
50:30
Chomutovští nahodili kus černé gumy do útočné třetiny.
49:53
Domácí se dostali do útočného pásma, kde o puk přicházejí.
49:11
Střelu chomutovského útočníka končí v lapačce brankáře.
48:37
Moskal proskočil mezi obránci, ale puk mu sebral poslední obránce, který padl na ledovou plochu.
48:26
Zakázané uvolnění Draků.
48:03
Hosté trefují tyč chomutovské klece! Kotouč se poté válel v brankovišti, ale žádný z útočníků jej nedopravil za brankovou čáru, kde ležel bezmocný Kopřiva!
47:30
Sledujeme hru plnou nepřesností, ani jeden z týmů si kotouče neužije dlouho.
46:33
Z modré čáry si sjel mezi kruhy obránce Koma, který z otočky minul hostující klec.
46:13
Do dobré příležitosti se dostal Kadlec, který svou střelu nasměřoval jen do brankáře. Chomutovský útočník se poté dostal do šarvátky s Moskalem, ale rozhodčím se strkanice podařila rozehnat.
46:04
45:52
Piráti opět vyhazují.
45:41
Další ofsajd hostů je známkou špatného přechodu přes útočnou modrou čáru.
45:28
Domácí hráči se dostali k puku a poslali jej až za branku Draků.
45:22
Další střela Moskala končí v lapačce domácího brankáře.
45:06
Od modré čáry vystřelil tvrdou ránu Moskal, jehož pokus vyrazil Kopřiva těsně vedle branky!
44:43
Nepřesná přihrávka Šumperka končí v ofsajdové pasti.
44:23
Hovorka dohrál na modré čáře obránce a kotouč propadl do střední třetiny.
44:04
Na trestnou lavici za sekání usedá McGregor.
44:04
Dnešní utkání sleduje 2440 diváků!
43:47
Je signalizovaná početní výhoda pro hostující mužstvo.
43:21
Od modré čáry vystřelil nepřesně Novotný, jehož pokus se odrazil do brankoviště, odkud ho odpálil Kopřiva.
42:18
V souboji jeden na jednoho úpěl ROMAN CHLOUBA, jehož prošel přes obránce a střelu vyslal nad rameno Koutského. Asistence: Jaroslav Koma, Milan Toman.
41:48
Mezi kruhy dostal kotouč Marek Hovorka, který jej vyslal jen do hrudi Koutského.
41:14
Domácím hráčům se nepodařil přechod do útočného pásma a puku se zmocňuje Šumperk.
40:47
Střelu Staňka chytá připravený Kopřiva.
40:15
Piráti protečovali kotouč do útočného pásma, kde jsou dříve obránci hostů.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:19.
Střely na branku po dvou třetinách: 24:22.
Prvních deset minut druhé třetiny ztratilo tempo, které hráči našli až v druhé polovině, kdy se opět prosadili domácí. Šumperk sice zvýšil aktivitu, ale ke vstřelené brance to zatím nevedlo.
40:00
39:36
Piráti dohrávají třetinu za svou klecí.
39:23
Od levého mantinelu vystřelil Starý, jehož pokus dobře viděl domácí gólman, který zatím chytá spolehlivě.
39:19
Šarvátku na ledové ploše rychle rozehnali rozhodčí.
38:38
Před branku nahrával Vachutka, jenž našel pouze připraveného Kopřivu.
38:21
Byl to Marek Haas, který je nejspíše v pořádku.
38:21
Opět někdo zůstal ležet na ledové ploše a hra je přerušená.
37:55
Před brankou se zjevil opět Haas, jehož pokus vytěsnil Kopřiva nad branku.
37:38
Hosté si přihráli rukou a jsou vykázáni do středního pásma.
37:35
Do dobré pozice vjel Radim Haas, který se neodvážil zakončit.
37:08
Skrytou ránu vyslal Toman, jenž trefuje spoluhráče před brankou.
36:40
McGregor vybojoval za brankou a chtěl přihrát spoluhráči mezi kruhy, jenž nedokázal zakončit.
36:16
Hosté s kotoučem prošli až do útočného pásma, kde o něj přicházejí.
35:27
Střelou od modré čáry se prezentoval Toman, který našel jen hruď Koutského.
35:12
Střela hostů jde jen nad domácí klec.
34:59
Kadlec byl podražen v útočné třetině. Kotouč se dostal do středního pásma, kam přejel Veselý a rozhodčí píská ofsajd.
34:36
Domácí zahráli vysokou holí a hra se vrací do středního pásma.
34:22
Z hranice kruhů vystřeli Žálčík, ale chomutovský brankář byl na svém místě.
33:45
Starý nejprve trefuje betony Kopřivy a následnou dorážkou neuklidil kotouč do odkryté branky!
33:08
Střelu od modré čáry vykryl hostující gólman, jenž přerušuje hru.
32:52
Nikola Gajovský obrkoužil branku a přihrával na Hřebejka, který netrefil kotouč do prázdné klece!
32:34
Šumperk vyhazuje na zakázané uvolnění.
32:28
Od modré čáry vystřelil Rutta, jehož pokus vyrazil Koutský před sebe, kde stál Chlouba, který jen těsně netrefuje hostující klec.
31:50
Domácí vyhodili puk z obrané třetiny na hostujícího gólmana, který puk před McGregorem raději přikryl.
31:38
Nahození ze středního pásma vyrazil Kopřiva do rohu kluziště.
30:26
Zpoza branky našel Hřebejk v kruhu pro vhazování MARKA HOVORKU, který ostrou střelou propasíroval kotouč mezi rukou a tělem Koutského. Asistence: Štěpán Hřebejk, Nikola Gajovský.
30:22
29:31
Začala krátká přesilová hra domácího celku.
29:18
Hosté nikam nepospíchají a drží kotouč za svou brankou.
29:02
Draci se dostali pod tlak a raději zvolili vyhození na zakázané uvolnění.
28:34
Nahození od mantinelu končí v lapačce chomutovského brankáře.
28:22
Budeme sledovat hru ve čtyřech. Za nedovolené bránění usedá na trestnou lavici Staněk.
28:10
Z hranice brankoviště trefuje hostující útočník jen Kopřivu, následně domácí vyhazují.
27:31
Na trestnou lavici putuje Koma, který trefil soupeře do obličeje.
27:31
Kopřiva si připisuje další zákrok a následuje komerční přestávka.
27:23
Od modré čáry vystřelil Holík, jehož pokus byl tečován jen vedle brány.
26:47
Máme tu další zakázané uvolnění Pirátů.
26:29
Od modré čáry vystřelil Skinner, jenž trefuje rameno hostujícího gólmana.
26:18
Zakázané uvolnění domácího týmu, hra se stěhuje před Kopřivu.
26:00
V těchto momentech sledujeme hru plnou nepřesností.
25:47
To samé platí i na druhé straně.
25:23
Další útok hostujícího týmu je zastaven ve středním pásmu.
25:12
Z levé strany jel sám na Koutského Sinisalo, jenž trefuje jen betony.
24:55
Na vrchol kruhů si sjel Koma, jehož pokus trefil jen bránícího hráče.
24:18
24:12
Hráči Šumperka drží kotouč a s ním i důležité vteřiny.
23:49
David Květoň už odjíždí na střídačku a je v péči lékaře.
23:48
Na ledové ploše zůstal ležet domácí útočník a hra je opět přerušená.
23:15
Ani Pirátům přesilovka nevychází a máme tu další vyhození hostujícího týmu.
22:50
Na modré čáře nezpracoval kotouč Toman, jemuž utekl do středního pásma.
22:30
Šumperk vyhazuje přes všechny čáry.
22:18
Na trestnou lavici za hákování jde Brunec, jenž nabízí domácím početní výhodu.
21:56
Piráti jeli dva na jednoho obránce. Celou situaci na sebe vzal Lukáš Květoň, který mířil jen vedle.
21:40
Ze střední třetiny vystřelil Moskal, který prověřil pozornost Kopřivy v brance.
21:11
Domácí hokejisté kombinovali v útočné třetině, kde o puk přišli.
20:16
Střela Hřebejka se mezi tři tyče nevešla.
20:01
Úvodní vhazování vyhráli Severočeši, kteří přijdou s první útokem.
20:01
Oba celky se již vracejí na ledovou plochu, utkání bude za několik okamžiků pokračovat.
Další třetina začne přibližně v 18:24.
Střely na branku: 13:9.
Sledovali jsme hru, ve které byli lepší Piráti, kteří vstřelili dvě branky. Naopak hostům nevychází přechod přes modrou čáru a málo se dostávali do útočné třetiny.
20:00
19:50
Hostující hráči posunuli hru do středního pásma.
19:45
Ke střele z mezikruží se dostal Lukáš Květoň, jenž trefuje jen prostor, kde stál Koutský.
19:05
19:00
Hraje se poslední minuta první periody.
18:39
Další vyhození domácího celku.
18:01
Střelu od modré čáry vyráží Kopřiva k mantinelu.
17:42
Po krátké návštěvě obraného pásma Chomutova, končí černá guma za brankou hostů
17:27
Novotný už vstal a těžce odjíždí na střídačku.
17:27
Marek Hovorka dohrál u mantinelu jednoho z obránců, který zůstal ležet na ledové ploše.
17:12
Severočeši opět vyhazují až za Koutského.
17:05
Za podražení putuje na trestnou lavici Toman.
16:26
Střelu od modré vyrazil Kopřiva do míst, kde stál Staněk, jenž trefil konec hole domácího gólmana.
15:56
Kotouč za obranu dostal MARTIN KADLEC, jenž zakončil bekhendem a poslal jej se štěstím za brankovou čáru. Asistence: Radek Veselý.
15:46
Po nedorozumění domácích hráčů se píská zakázané uvolnění, hra se vrací před Kopřivu.
15:29
15:15
Přesilová hra Šumperka je u konce a kotouč se nachází za hostující brankou.
14:52
Celá situace se opakuje.
14:26
Toto není povedená přesilová hra, sledujeme další vyhození.
14:06
Piráti se opět dostali k puku a zavezli ho do útočné třetiny.
13:36
Domácí se dostali ke kotouči, který posílají až na druhou stranu hrací plochy.
13:29
Za vysokou hůl usedá na trestnou lavici Růžička, který nabízí hostům již druhou přesilovou hru.
12:36
Závar před brankou způsobil Hřebejk, který dorážkou trefil jen hostujícího gólmana.
11:49
Koma se dostal ke střele, ale trefuje jen beton Koutského, který následně puk chytil do lapačky.
11:21
Zpoza branky našel McGregor na pravém kruhu LUKÁŠE KVĚTONĚ, který střelou z první poslal kotouč za brankovou čáru. Asistence: Bryan McGregor.
10:52
Nahození od modré čáry chytá chomutovský brankář, vhazovat se bude po jeho pravici.
10:11
Do útočné třetiny vjel Vrdlovec, jehož razantní pokus vyrazil Kopřiva před sebe, kde jsou obránci.
09:44
Hned po vhazování s k puku dostali Draci, kteří ho posunuli do středního pásma.
09:42
Od modré čáry vystřelil Rutta, na jehož pokus Koutský dobře viděl, a tak zasáhl.
09:21
Oba celky se vydaly střídat a puk je za brankou Šumperka.
08:51
08:47
Hosté byli pár vteřin před brankou domácích, ale o pásmo opět přišli.
08:16
Kotouč je opět za hostující klecí.
07:49
Domácí hráči dobře napadají a přechod do útočné třetiny nemají hosté jednoduchý.
07:22
Piráti vyhazují přes všechny čáry a Šumperk musí přijít s dalším útokem.
06:55
Tvrdou ránu od modré čáry vyslal Holík jen těsně vedle chomutovské klece.
06:51
Brett Skinner vyhodil kotouč mimo hrací plochu a putuje na trestnou lavici.
06:36
Máme tu první reklamní pauzu v dnešním duelu.
06:36
Hostující obránce nezvykle přihrál Koutskému, jenž černou gumu přikryl pod lapačku.
06:20
Šumperk se dostal ke kotouči, ale následně ho odevzdal domácím.
05:51
Zakázané uvolnění hostujícího týmu, které rozhodčí po hvizdu opravili a vhazovat se bude ve středovém kruhu.
05:22
Severočechům se zatím nedaří přechod přes útočnou modrou čáru.
04:54
Hokejisté Šumperka jeli dva na Kopřivu, který se proti střele Moskala výtečně přesunul!
04:25
Přihrávku Veselého ztečoval hostující obránce vedle vlastní branky.
03:54
Puk proti hokejce dostal Staněk, který střelou z první trefuje Kopřivu.
03:39
Do útočného pásma vjel Šťovíček, který u mantinelu o kotouč přišel.
03:17
Hostující brankář si po slabé střele připisuje další zákrok.
03:02
Rozhodčí viděl hru vysokou holí a následuje vhazování v obraném pásmu Šumperka.
02:56
Z mezikruží vystřelil Růžička, ale hostující brankář byl připraven.
02:28
01:51
Střelou z první se prezentoval Marek Hovorka, který trefuje boční síť. Následně hostující hokejisté vyhazují.
01:40
Od modré čáry vystřelil Toman, jehož pokus vyrazil Koutský do ochranné sítě.
01:08
Střela Davida Květoně mířila pouze nad branku.
00:39
Draci se dostali ke kotouči, který posílají až k brance Chomutova.
00:28
První přesilovou hru si zahrají Piráti! Za hákování jde na trestnou lavici Drtil.
00:01
Úvodní vhazování vyhráli hosté, kteří hned o kotouč přišli.
00:01
Rozhodčí dávají povel k zahájení duelu, který může začít.
Na kluziště nastupují hostující hráči, které za malou chvilku budou následovat domácí Piráti.
Ledová plocha je již připravena, už čekáme na příchod aktérů dnešního zápasu.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) – Rutta, Skinner, Koma, Toman, Rýgl, Bartejs, Stehlík – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – D. Květoň, Růžička, Sinisalo – McGregor, Šťovíček, L. Květoň – Kadlec, Chlouba, Veselý.

Salith Šumperk:Koutský (Zelenka) – Drtil, Holík, Sedlák, Gewiese, Starý, Novotný, Prokop, Bail – Staněk, Plášek, Popelka – Brunec, Rimmel, R. Haas – Vachutka, Vrdlovec, Žálčík – M. Haas, Moskal, Velecký.

Rozhodčí: Kopeček – Polák, Rampír.
Vítám vás ještě jednou u dnešního utkání, nyní už z pirátské SD ARÉNY. Za několik minut vám nabídnu sestavy obou týmů.
Pokud máte zajímavé postřehy nebo nějaké názory k utkání, tak se o ně můžete podělit na twitteru, stačí do tweetu zadat #CHMvSUM. Nejlepší nebo nejzajímavější příspěvky se objeví v onlajnu o utkání.