Tímto se s vámi loučím a těším se u dalších onlajnů.
Havířov vyhrál poměrně zaslouženě, Lukáš Daneček se štěstím udržel čisté konto, hosté by si asi za svou snahu alespoň jeden gól zasloužili, ale nebylo jim přáno.
60:00
59:28
Hostující Psota se dostal před Danečka, ale ani nadvakrát jej nepřekonal.
58:26
Hosté se ještě snaží založit útok, ale narážejí na připravenou obranu domácích.
57:39
Domácí se už nikam neženou, snaží se držet hru mimo své obranné pásmo.
56:30
Hosté byli velice blízko čestnému úspěchu, ale nebylo jim přáno. Psota ze vzduchu sklepl puk, ale ten jen prosvištěl kolem poloodkryté branky.
54:31
Havířov právě vstřelil branku!
Ťukes domácích hráčů přinesl pátou branku. Loskot se Šlahařem si dvakrát vyměnili puk brankovišti a MAREK LOSKOT poslal puk pod Vaněčkovým betonem do sítě. Asistence Jakub Šlahař a Petr Šenkeřík.
54:25
53:32
Sztefkova střela sražena do ochranné sítě, vhazuje se před Vaněčkem.
52:25
Miškovský (BEN) 2 minuty za podražení a Špaček (BEN) 2 minuty za nedovolené bránění.
52:00
Hosté hrají přesilovku výborně a ostřelují Danečkovu branku.
51:04
Loskot (AZ) 2 minuty za nedovolené bránění.
50:50
Jonák se dostal k puku na brankovišti, z otočky vypálil ale puk šel po odrazu od klubka hráčů těsně mimo tyče havířovské branky.
50:16
DAVID KLIMŠA vystřelil z nulového úhlu, ale puk k překvapení všech skončil v brance. Asistence: Michal Sztefek.
49:25
Hosté teď zahrozili – Plodek se už už dostával do výhodné pozice, ale domácí obrana jej zastavila.
Dnešní utkání sleduje 1686 diváků.
48:25
Vaněček raději přikryl puk před dojíždějícími hráči. Vhazuje se po jeho levici.
47:29
Domácí Pechanec se hnal do dobré šance, ale Ulrych mu vypíchl puk.
46:37
Po delší době musel zasahovat Vaněček, Šenkeříkovu střelu si pohlídal.
45:51
Pálek nahazoval od modré, Kica se dostal k dorážce, ale famózní zákrok Danečka mu zkazil radost. Hosté stále prohrávají 3:0.
45:30
AZet ztratil puk a hosté kombinují v útočném pásmu.
44:10
Špaček pálil z výborné pozice, těsně minul branku Havířova.
43:10
42:10
Daneček zpoza vlastní branky rozehrál přímo na hůl Kicy, ten nabídl puk před prázdnou bránu Dlouhému, ale domácí obránci hostujícího útočníka zablokovali.
41:47
Přesilovka domácích se mění z 4 na 3 na 5 na 4.
41:10
Sztefek byl při svém průniku faulován – Ulrych (BEN) 2 minuty za hákování.
41:10
Sztefek se proháčkoval až před Vaněčka, ale ten jeho šanci zhatil.
40:23
Fořt zatáhl puk do třetiny, našel kousek za modrou najetého MARTINA MATĚJÍČKA, jehož bomba skončila v pravém horním rohu Vaněčkovy branky. Asistence: Tomáš Fořt.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:50.
Ve druhé třetině jsme gól neviděli, zato jsme byli svědky několika šancí na obou stranách a dvou boxerských soubojů. Nuda to rozhodně nebyla.
40:00
Hraje se ve 4 na obou stranách.
39:47
Zároveň vyloučeni Miškovský (BEN) 2 minuty za sekání a Šenkeřík (AZ) 2 minuty za hrubost.
38:59
Loskot (AZ) a Jandejsek (BEN) oba 2+2 minuty za hrubost.
38:59
Další bitka: Jandejsek vyzval k boxerskému souboji Loskota, ten se nejprve zdráhal, ale nakonec z toho byla vyrovnaná bitva, oba hráči skončili na ledě.
37:13
Daneček raději podržel puk před dojíždějícími hráči Benátek, vhazuje se po jeho levici.
36:54
Chmielewski (AZ) a Havlín (BEN) oba na 2+2 minuty za hrubost.
36:54
Chmielewski s Havlínem se do sebe pustili, rukavice jsou shozeny a vidíme krásný boxerský souboj. Ten nakonec končí nerozhodně.
35:30
Hra přerušena, na ledě zůstal ležet hostující Jonák, nakonec sám odjíždí na střídačku.
34:59
Špaček pálil, puk skončil v lapačce domácího gólmana.
32:57
Domácí Jiránek velice chytře ušetřil několik drahocenných vteřin z oslabení.
32:32
Benátky budou mít 54 vteřin přesilovku 4 na 3.
32:32
Sztefek (AZ) 2 minuty za podražení.
32:19
Pechanec ujížděl obránci Benátek a tak Plutnar (BEN) hákoval, za což obdržel 2 minuty.
30:07
Maruna pálil, ale jen do boční sítě, polovina stadionu už volala gól.
29:22
Šlahař tvrdě pálil z mezikruží, Vaněček má puk v chráničích.
29:06
Havlín (BEN) 2 minuty za nedovolené bránění.
29:06
Pechanec se Stefkem kombinovali v útočném pásmu, druhý jmenovaný se dostal k zakončení, Vaněček se štěstím puk vytěsnil.
28:00
Tomi dlouhou přihrávkou našel Hlinku, ten se dostal sám před Vaněčka, ale brankář hostí si na jeho střelu počkal a puk vyrazil.
27:26
Zakázané uvolnění Benátek.
26:43
Probíhá boj o střední pásmo.
Hosté byli v přesilovce hodně nebezpeční, ale gól z toho nebyl.
25:35
25:15
AZet se osvobozuje.
24:20
Hra přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti, vhazuje se ve středním, pásmu.
23:49
Plodek nebezpečně tečoval Plutnarovo nahození, těsně vedle.
23:35
Bahounek (AZ) 2 minuty za vysokou hůl.
22:17
Sražená střela hostujícího Ulrycha, vhazuje se v obranném pásmu AZetu.
20:47
Skořepa našel dlouhou přihrávkou Jonáka, ten nahrával na druhou stranu Říhovi, jehož střelu z úhlu Daneček vyrazil.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:55.
Havířov byl v první desetiminutovce byli jasně lepší domácí, ale z tlaku branku nevytěžili. Potom se hra vyrovnala a v závěru přišly z ničeho nic dvě brnky AZetu.
20:00
19:43
Útok hostí skončil v rohu obranného pásma AZetu, v této části už asi branku neuvidíme.
18:19
AZet je i po dvou gólech při chuti, Pechanec se dral do útoku, ale utekl mu puk.
16:59
Nádherná akce domácích – Šenkeřík nahazoval na branku, Jakúbek puk poslal na úplně volného JAKUBA ŠLAHAŘE, který neměl problém poslat puk do odkryté branky. Asistence: Martin Jakúbek a Petr Šenkeřík.
16:22
Další pěkná šance hostí – Pabiška pálil, Dlouhý ze vzduchu tečoval, ale mimo branku.
16:02
Ulrych vypálil od modré, Daneček jeho ránu lapačkou vyrazil do ochranné sítě.
Už je posbíráno, může se pokračovat.
Po první brance AZetu zasypali fanoušci led plyšáky, probíhá jejich sbírání.
15:15
Hlinka vyhrál buly, Chmielewski posunul puk na modrou, kde byl připraven PETR ŠENKEŘÍK, jehož rána skončila v levém horním růžku Vaněčkovy branky. Asistence: Aron Chmielewski a Michal Hlinka.
14:59
Hosté vytvořili závar před Danečkem, ten nakonec z nepřehledné situace vyšel vítězně, puk ležel někde pod jeho chrániči.
14:10
Nejprve se do šance tlačil hostující Plodek, po něm střílel Víšek, Daneček nic neviděl a puk jej jen lehce lízl a letěl mimo tyče.
13:30
Dlomácí Šlahař mohl nahrát lépe postavenému spoluhráči, ale rozhodl se zakončit sám, proti obránci soupeře neuspěl.
12:05
Teď měly Benátky štěstí Hlinka vypálil od modré, Chmielewski dorážel Vaněčkem vyražený puk, pak ještě dorážel Tomi, ale to už bylo vysokou holí.
11:12
Poměrně hluchá pasáž, hraje se převážně ve středním pásmu, bez náznaků šance.
08:00
Trvdý boj o puk v obranném pásmu AZetu, nakonec se puk dostal k obráncům hostí a oba celky střídají.
07:30
Foltýn mohutně napřáhl kousek za modrou, ale jeho ránu srazil obránce hostí mimo branku.
06:17
Další gólovka AZetu, hned po buly se k puku dostal Klimša, ale měl to na dlouhou hůl a tak jen těsně minul odkrytou branku.
06:02
Obrovská šance domácích – Klimša šikovnou zadovkou uvolnil Sztefka, ten jel sám na Vaněčka, ale brankář Benátek jeho pokus o blafák zhatil.
05:32
Šenkeřík váhal se střelou, nakonec ji vypálil do útočníka Benátek, který okamžitě vyrazil do protiútoku. Z toho nakonec nic nebylo, protože Kica chtěl nahrát spoluhráči, ale poslal puk moc daleko.
03:54
Jandejsek nahazoval od modré Daneček puk raději podržel, vhazuje se po levici domácího gólmana.
02:48
02:32
Ostrčil nahazoval, ale zvedl puk moc vysoko a ten skončil až v ochranné síti.
01:34
Chmielewski hledal Hlinku před brankou, ale ten na jeho přihrávku nedosáhl.
01:09
Ofsajd zastavil akci AZetu.
00:19
Puk zašlápnut v rohu za Vaněčkovou brankou.
00:01
Kvůli opravě výstroje hostujícího gólmana se ještě musí chvíli na začátek utkání počkat.
HC Benátky nad Jizerou
Benátky střídají poměrně pravidelně výhry s prohrami, pouze na přelomu října a listopadu prošly méně úspěšným obdobím, ale to hrály se silnými soupeři. Na čtyřech porážkách benáteckých hokejistů se podíleli i hráči dnešního soupeře, tedy AZetu, kteří je pokořili na jejich ledě 0:5. Pohromě nedokázal zabránit ani velký talent v brance Benátek Vítek Vaněček. Zajímavostí je, že benátečtí hráli osmkrát prodloužení, z toho sedmkrát se muselo rozhodovat až v samostatných nájezdech a Benátky prohrály jen v jednom případě. Aktuálně jsou Benátky na 10. místě prvoligové tabulky a stejně jako 9. Šumperk a 11. Ústí mají 43 bodů

V brance Benátek se letos objevili tři muži – Jan Lukáš, Vítek Vaněček a Marek Schwarz. Po odchodu Lukáše do Kladna vsadily Benátky na mladého Vaněčka. Osmnáctiletý odchovanec Havlíčkova Brodu odchytal většinu utkání Benátek, záda mu kryje zkušený Marek Schwarz. Vaněček, který je v širší nominaci na MS 20, má velmi dobré statistiky – průměr obdržených branek 2,09 a úspěšnost zásahů 92,89. V kanadském bodování je na prvním místě se 16 body (5+11) Josef Mikyska, za ním je kapitán týmu Josef Skořepa s 15 body (6+9). Mezi obránci vyniká Petr Kolmann, jenž na svých 10 bodů (4+6) potřeboval jen 12 zápasů.

AZ Havířov
AZ okupuje s 56. body sedmou příčku, přičemž na třetí místo prvoligové tabulky ztrácí pouze tři body. Z posledních šesti utkání Havířov pětkrát vyhrál, naposledy na ledě Mostu 1:4. Před týdnem ztratil na vlastním ledě slibně rozehraný duel s Kadaní v závěrečné desetiminutovce.

Plyšáci
Dnes se v Havířově koná každoroční akce nazvaná „Plyšáci na led“, kdy první branka, kterou vstřelí domácí tým, bude pokynem k naházení plyšáků na led a podpoření charitativní akce pro dětské domovy a dětské oddělení nemocnice v Havířově.