Tímto se s vámi loučím a u dalších on-line přenosů opět na počtenou.
Zápas nakonec Motor rozhodl ve třetí třetině třemi brankami z přímočarých akcí, na které už AZ nedokázal najít odpověď. Přesto se jednalo o velice atraktivní utkání, které se muselo líbit každému hokejovému fanouškovi.
60:00
58:58
České Budějovice vyhazují puk přes všechny čáry a zbylou minutu už kontrolují zápas.
58:09
Luboš Rob (CEB) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.
57:35
Zápas už se víceméně pouze dohrává.
55:28
AZet se ještě snaží s výsledkem zápasu něco udělat, ale hosté již hrají se zajištěnou obranou a nepřipouští žádné pochybnosti.
54:04
Dnešní utkání sleduje 2347 diváků.
53:14
České Budějovice právě vstřelily branku!
Identická situace jako u předchozí branky, kdy hosté opět jednou přesnou přihrávkou vyšachovali domácí obranu! Tentokrát do černého pálil MICHAL ŠVIHÁLEK.
Asistence: Tomáš Nouza.
51:49
Daniel Boháč poslal přesnou přihrávku na hůl volnému DAVIDU KUCHEJDOVI, který už měl jednoduchou pozici a svou hůl jen nastavil směrem k brance.
Asistence: Daniel Boháč.
49:58
Martin Jakúbek (HAV) vyloučen na 2+2 minuty za vysokou hůl.
48:50
Fořt posílal bekhendem puk před branku, kde se jej sice mohl zmocnit jeden z havířovských útočníků, ale obrana Motoru se nakonec o všechny problémy postarala.
47:37
Nyní jsou u puku výhradně domácí hokejisté, ale těžce se dostávají přes nyní přehuštěné střední pásmo.
46:26
Hosté drží puk v útočném pásmu, ale nedostávají se k ničemu jinému, než k nahazování kotoučů na branku.
44:22
Loskot ujel se spoluhráčem do přečíslení, ve kterém zvolil přihrávku na najetého Jiránka. K němu se však puk po zásahu hole obránce Motoru později, a tak jej útočník Azetu přebruslil.
42:35
Po dvou neúspěšných střelách na branku se dostal k puku volný TOMÁŠ NOUZA, který už jej do svatyně domácích zasunout dokázal! Motor si rychle bere vedení zpět!
Asistence: Josef Straka, Michal Švihálek.
42:18
Havířov právě vstřelil branku!
Po střele Michaela Foltýna se puk odrazil před volného ROBERTA ŘÍČKU, který jej pohotově zásahem ze vzduchu uklidil do branky!
Asistence: Michael Foltýn.
41:19
Josef Straka měl před sebou volný kotouč, který mohl lehce zasunout do branky, ale proti jeho pokusu zasáhl fantasticky vysunutým betonem!
40:01
Další třetina začne přibližně v 18:44.
Druhá třetina nabídla jednoznačně nejlepší hokej v dosavadním zápase. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a více z toho těžili hosté, kteří se velice rychle dostali do vedení o tři branky. Jenže AZet zbraně nesložil a bojovnou hrou zcela zaslouženě vstřelil dvě kontaktní branky a je stále ve hře! Zůstaňte s námi i na zbytek zápasu!
40:00
38:34
Pechanec se Sztefkem ujížděli na branku, druhý jmenovaný nahrál puk přesně na hůl ANTONÍNU PECHANCOVI, který bezmocnému brankáři Bláhovi zasunul puk za záda!
Asistence: Michal Sztefek.
38:03
Pechanec střelou zápěstím zaměstnává brankáře Bláhu.
36:10
Pechanec důraznou přímočarou hrou vybojoval pro svůj tým vhazování v útočné třetině.
35:27
Domácím se nyní nepovedla rozehrávka před brankou, a tak se bude vhazovat před Svobodou.
34:55
Ján Mucha (CEB) vyloučen na dvě minuty za krosček.
34:04
Heřman si sjížděl před branku pro přihrávku, nakonec ji však dostal příliš před sebe a na puk nedosáhl.
32:06
Foltýn zkoušel propálit brankáře Bláhu nejméně natřikrát, ale ani v jednom případě se mu to nepovedlo.
31:31
30:09
Jakúbek ve spolupráci se Šlahařem mohl snížit stav zápasu na jednobrankový, k jeho přesné střele do branky mu však zabránila prudká a nepřesná přihrávka spoluhráče!
29:51
Krisl špatnou přihrávkou na modré málem poslal protihráče do úniku, ale nakonec situaci na poslední chvíli zachránil.
29:29
Roman Vráblík (CEB) vyloučen na dvě minuty za pád pod nohy.
29:02
Spolupráce Loskot-Jiránek opravdu na ledě funguje, zmíněná dvojice zatočila hlavami hostující obraně, ale nakonec bez kýženého střeleckého efektu.
27:57
Domácí vstřelená branka psychicky nakopla a zbytek oslabení brání s gracií.
26:25
TOMÁŠ FOŘT vypíchl soupeři puk a nakopl do bruslí takovou rychlost, že ujel obraně soupeře a v samostatném úniku prostřelil mezi betony i brankáře Bláhy!
Bez asistence.
24:25
Jiří Krisl (HAV) inkasuje 2+2 minuty za vysokou hůl.
24:15
Sztefek se dostal k odraženému puku, který se urychleně snažil zasunout do odkryté branky, ale do jeho střely mu stihl položit své tělo jeden z obránců Motoru!
23:48
Domácím se nedaří usadit se v útočném pásmu.
23:01
Martin Heřman (CEB) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
22:02
Další rychlá branka v podání Motoru znamená vedení hostů již o tři branky! Na konci další úspěšné akce stál střílející David Kuchejda.
Asistence: Rok Pajič.
21:28
Tomáš Nouza vystřelil puk na branku a k odrazu se dostal skórující JOSEF STRAKA. Jednoduchá akce v podání Motoru končí třetí brankou!
20:42
Budějovičtí si jako první ve druhé třetině připisují střelu na branku.
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:51.
V první třetině byli aktivnější a hokejovější domácí hokejisté z Havířova, kteří si získaným tlakem získali vedení v zápase. Jenže poté trochu polevili a do vyloženějších šancí se zejména v závěru první třetiny dostávali převážně hosté z Českých Budějovic. Výsledkem toho je otočení stavu a vedení Motoru 2:1.
20:00
19:52
Růžička po velkém závaru před brankou AZetu pálil do skrumáže, puk nakonec ukryl v náručí brankář Svoboda, který momentálně drží svůj tým na přijatelném skóre zápasu.
19:00
Lenďákova nabídka na teč sice adresáta před brankou našla, ale puk nakonec zamířil vedle branky.
18:52
16:50
Za držení protihráče odchází na dvě minuty na trestnou lavici Radek Prokeš (CEB).
16:32
V přečíslení 3 na 1 si udělali hostující hráči ukázkový ťukec a kombinací do prázdné branky dostává do vedení střelec JOSEF STRAKA!
Asistence: Tomáš Nouza, Roman Vráblík.
16:14
Střela Repeho od modré čáry byla těsně před brankou tečována a brankář Bláha musel zasahovat na poslední chvíli.
14:35
MICHAL ŠVIHÁLEK se po odražené střele dostal před branku a v těžké pozici trefil puk ze vzduchu do odkryté branky! Využitá přesilovka!
Asistence: Tomáš Nouza, Josef Straka.
14:14
Straka se ihned po buly dostal na dostřel branky a nebezpečnou střelou pořádně zavařil brankáři Svobodovi. Ten nakonec puk ukryl s velkým štěstím někde pod svou výstrojí.
14:08
Jan Dresler (HAV) vyloučen na dvě minuty za podražení.
12:21
První branku AZetu vymyslel Antonín Pechanec, který puk zavezl do útočné třetiny a skvělou zadovkou jej poslal na volného MARTINA LENĎÁKA, který střelou z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě!
Asistence: Antonín Pechanec, Michal Sztefek.
11:39
Strakova střela končí na masce gólmana AZetu.
10:59
Kuchejda se kolem branky otočil s pukem tak šikovně, že málem u tyčky překvapil přesouvajícího se Svobodu.
09:58
Na druhé straně nepochodil se svým pokusem ani domácí Zdráhal.
09:49
Švihálek dostal na vrcholu pravého kruhu nabito a jeho těžký projektil vyrazil brankář Svoboda špičkou lapačky!
09:19
Domácí drží puk na hokejkách, ale horkotěžko se usazují v útočné třetině.
08:29
Sztefek mohl ohrozit branku soupeře ale se svou střelou otálel příliš dlouho.
07:37
Po delší době se hra přestěhovala i do útočného pásma hostů, ale střelu od modré ztečoval jeden z hráčů až do ochranné sítě.
06:34
Další útočnou akci AZetu kazí ofsajd.
05:33
Jiránek se důrazným způsobem dostal s pukem až na kruhy, odkud posílal přihrávku na volného Loskota. Toho nakonec ale od kotouče odstavil obránce Motoru.
05:16
Suchánkovu střelu z velké dálky brankář Svoboda ukrývá ve výstroji.
04:45
04:15
Zbytek přesilové hry se domácím vůbec nedaří.
03:18
Bahounek si najel na volný puk mezi kruhy a dělovkou jej poslal na branku. Brankář Bláha jej s obtížemi ukrývá ve výstroji!
03:02
Útočné pásmo však získávají hosté.
02:41
Petr Punčochář (CEB) vyloučen na dvě minuty za podražení.
02:19
Boháč si sjížděl pro přihrávku v přečíslení, ale puk byl tak prudký, že na jeho čepeli nakonec neskončil.
01:51
Pechanec se snažil zavézt kotouč do útočného pásma, ale obrana Motoru jej nepustila.
01:48
Aktivněji začínají domácí, za které se do první střelecké pozice dostal Jiří Krisl střelou od modré čáry.
00:01

AZ Havířov: Svoboda (Matoušek) – Dresler, Foltýn, Bahounek, Krisl "C", Lenďák, Valenta, Repe – Jiránek, Loskot, Říčka "A"- Jakúbek, Šlahař, Fořt – Klimša, Pechanec, Sztefek – Tomi, Zdráhal, Chmielewski, Daneček

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Kůdela) – Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Chmelíř "A", Růžička, Semrád, Parýzek – Kuchejda, Pajič, Boháč – Nouza "A", Straka "C", Švihálek – Heřman, Rob, Prokeš – Vaniš

Rozhodčí: Přikryl – Hanzlík, Moravec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.