S konstatováním, že Dukla poráží Benátky nad Jizerou poměrem 4:0 a upevňuje si třetí místo v tabulce se s Vámi loučí a znovu napočtenou při dalších přenosech z Horáckého zimního stadionu se těší Tomáš Lysý.
Dukla si ve třetí třetině pohlídala nejen výhru, když se ještě trefil Filip Seman, ale také čisté konto pro svého gólmana Lukáše Sáblíka.
Nejlepší hráči zápasu:

Zdeněk Čáp – Vítek Vaněček.
60:00
59:37
Hostující gólman si musí připadat jak na střelnici, Seman ho ranou z pravého kruhu nepřekonal, neměl k tomu však daleko.
59:27
Tečovaná střela Semana prolétla vedle levé tyče Vaněčka.
59:09
Ani další pokus hostů nepřinesl ovoce v podobě čestného gólu, Sáblik má opět kotouč u sebe.
58:30
Dnešnímu utkání přihlíží 1315 diváků.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty zapasu.
57:48
Marek Melenovský rozhodně nebyl daleko od toho, aby v situaci dva na jednoho prostrčil kotouč na Štěpánka, který by jel sám na branku. Do kotouče se ale vložil jeden z hráčů hostí a přihrávku zblokoval.
56:55
Dukla v plném počtu.
56:34
Dukla se osvobozuje, navíc Adam Zeman neměl u levé tyče Vaněčka daleko ke skórování ve vlastním oslabení.
55:46
Benátky se usadily před brankou Sáblíka. Před jeho brankou vznikla pořádná mela, ve které se do zakončení dostal Daniel Špaček. Hostující útočník však netrefil tři tyče.
54:55
David Březina je vyloučení na dvě minuty za vysokou hůl.

Na vyloučení: 6-2.
54:55
David Březina si mezi kruhy najel na přihrávku Štěpánka, tvrdě vypálil, ale Vaněček byl na místě.
54:08
A nyní je k tomu zase o trošku blíže, protože hraje v plném počtu.
53:50
Dukla v závěrečných šesti minutách bude chtít udržet čisté konto pro Lukáše Sáblíka.
53:36
Do střely Štebiha, který po přejetí modré čáry vypálil, vložil na poslední chvíli hůl Ján Niko.
53:11
Stejný scénář následuje i potřetí.
52:48
Dukla se dvakrát po sobě osvobozuje.
52:08
Tak nakonec ano, Martin Kuřítko odchází na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost, ač který přijel chránit jednoho z lídrů svého týmu Marka Melenovského.

Na vyloučení: 5-2.
52:08
Po menším vysvětlování si názorů mezi hráči obou týmů se vylučovat nebude.
51:21
Obrovský závar před Vaněčkovou brankou nakonec likviduje Zdeněk Král, posílajíc kotouč do středního pásma. K dorážce se mocně sápal Anděl a Březina, leč kousek jim chyběl.
50:44
Lukáš Anděl drží u mantinelu puk i proti dvojici hráčů hostí. A nakonec se sotva sedmnáctiletému domácímu hráči povedlo vybojovat kotouč.
50:01
Dukla právě vstřelila branku!
Druhá formace Dukly pořádně zatopila Benátkám. Už to vypadalo, že se hosté ubrání a pošlou puk do středního pásma, ale Michal Důras zachytil mezi kruhy kotouč, nezazmatkoval, poslal jej na FILIPA SEMANA, na jehož střelu si sice Vaněček sáhl lapačkou, ale puk nezastavil a ten dopadl kousek za brankovou čáru. Asistence: Michal Důras.
49:28
A nepřehlednou situaci před svojí brankou řeší Sáblík podržením puku ve své výstroji.
49:24
Nebezpečná střela Petra Ulrycha z pravého kruhu prolétla těsně vedle levé tyčky Sáblíka.
49:10
Nahození Štebiha se neúspěšně pokoušel před brankou tečovat Martin Kuřítko.
49:00
Další zakázané uvolnění Benáteckých .
48:30
Situace na čele tabulky se opět trošku dramatizuje. Zatímco Třebíč vede nad Mostem 5:1, tak Chomutov prohrává na ledě Budějovic 2:1. Pokud tyto dva výsledky skončí tak, jak zatím vypadají, a Dukla porazí Benátky, bude mít Třebíč v čele tabulky 24 bodů a náskok tří bodů před druhou Duklou a třetím Chomutovem.
47:53
A Dukla hraje bez potíží v plném počtu.
47:50
Po kteérm následuje páté.
47:35
Čtvrté úspěšné vyhození domácích v této přesilovce.
47:12
Ján Niko nezachytil puk na útočné modré a Jihlava se tak znovu osvobozuje.
46:44
A další vyhození Dukly. Benátky nejsou schopny dostat se před Sáblíka.
46:09
Dukle se daří vyhodit puk až k Vaněčkovi, což kvitují domácí příznivci potleskem.
45:53
Jihlava se bude bránit, protože Vojtěch Zadražil (JIH) musí na trestnou lavici za vysokou hůl, a to na dvě minuty.

Na vyloučení: 4-2.
45:10
Dundáčkova střela z vrcholu pravého kruhu prolétla vedle pravé tyče Vaněčka. Následně hosté vyhodili a Dundáček rychle dojel kotouč, přihrál na rozjetého Prokše, ktetému se tentokrát zakončit nepodařilo.
44:45
Zakázané uvolnění Benátek.
44:27
Benátky jsou nyní aktivnější, ale vyloženě těžký zákrok Sáblík vytahovat nemusel. I toto nahození Bittnera musí ve své aktuální formě domácí gólman bezpečně lapit, což se stalo.
43:37
Nahození Mrázka se pokoušel před brankou tečovat Lukáš Krejčík. Napoprvé se k puku vůbec nedostal, napodruhé si Sáblík svoje brankoviště pohlídal.
42:47
Špaček se prosmýkl obranou Dukly k zakončení, z levé strany minul levou tyčku Sáblíka.
42:01
Mikeš se po rychlé přihrávce Čápa dostal na levém kruhu ke střele. Zpracoval si puk a vypálil. Vyrážečka Vaněčka byla na místě.
41:20
Při návratu vyloučeného Zemana na led se strhla menší šarvátka před brankou Vaněčka. Vylučovat se však nebude, emoce jsou brzy uklidněny.
41:01
Nahození Ulrycha od modré se otřelo o levou tyčku branky Sáblíka.
40:40
Benátky se po čtyřiceti vteřinách dohrávané přesilovky dostaly před Sáblíka, který kryje nahození ve své výstroji. Vzahovat se bude po jeho levici.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:12.
Druhá třetina je u konce, Jihlava jí jasně ovládla vstřelila tři góly a je blízko ke třem bodům v zápasu. Postupně se prosadil Adam Zeman, Marek Prokš a Marek Melenovský.
40:00
39:25
Tomáš Havlín nasměroval pumelici od modré jen do Prokše, který nejenže poslal kotouč daleko od Sáblíka a ještě ho poté ve středním pásmu vybojoval, ale poté v tandemu najížděl s Důrasem proti dvěma hráčům hostí. Obrana Benátek stačila přihrávku Důrase na Prokše zblokovat, i tak však Dukla ušetřila několik cenných vteřinek.
39:20
Hlavní rozhodčí viděl, že na útočné modré seknul Adam Zeman hostujícího Dominika Hrnička. Třetí vyloučení červenožlutých v dosavadním průběhu zápasu.

Na vyloučení: 3-2.
39:00
Do konce druhé třetiny chybí přesně šedesát vteřin.
37:50
A hned z protiútoku ukazuje Lukáš Sáblík, že je ve formě a bezpečně lapí střelu Víška, navíc hosty nepouští ani k dorážce.
37:45
Michal Důras to zkoušel před gólmanem hostí blafákem. Kdepak, tentokrát byl Vaněček pozorný.
35:48
Pumelice Čápa od modré prolétla hodně vedle pravé tyče Vaněčka.
35:02
Seman se po Důrasově pasu z levého kruhu z otočky neprosadil. Poslal puk znovu před kasu. Tam se jej znovu ujal Důras, který našel před brankou zcela volného MARKA MELENOVSKÉHO, který zakončoval do prázdné klece. Asistence: Michal Důras.
34:47
Jeden z hráčů Benátek zlomil při vyhození puku hůl, což je voda na mlýn pro Duklu, která je tak konečně ve správném přesilovkovém postavení.
34:23
Dukla se zatím neúspěšně pokouší rozestavit se před Vaněčkem.
34:09
Je to tak, přesilovka domácích 5 na 4 je tu. Jan Víšek (BEN) je potrestán na dvě minuty za hákování.

Na vyloučení: 2-2.
34:05
Již téměř minutu hraje Dukla v šesti bez gólmana, dvakrát nechtěně dostala puk ven z pásma, ale nyní se zdá, že už dojde k přerušení hry.
33:20
Lukáš Sáblík putuje z klece, Dukla je v šesti a bude hrát přesilovku.
33:12
Špaček z otočky trefuje jen beky Dukly.
33:01
Josef Skořepa se pokoušel prosadit mezi kruhy. Na nic nečekal, vystřelil, ale jen do připravého Sáblíka.
32:48
Vhazvování po levici gólmana hostí.
32:22
Nahozený puk Dukly kryje Vaněček, který jej nejprve chtěl rozehrát, ale nakonec schoval kus gumy na ledě pod lapačkou.
31:48
Jihlavu samozřejmě druhý gól povzbudil a znovu se tlačí před Vaněčka.
30:58
No tak tohle byl vskutku famózní zásah. MAREK PROKŠ dostal puk od Štěpánka, vybruslil si mezi kruhy a poté poslal na onen svět všechny pavouky v levém horním rohu Vaněčkovy branky. Tahle obnovená spolurpáce Prokše se Štěpánkem a Březinou funguje! Asistence: Petr Štěpánek, David Březina.
30:27
29:58
Dukla opět vyváží puk, který následně končí v ochozech. Bude se vzahovat ve středním pásmu.
29:38
Před brankovištěm se mocně dostával k dorážce Jan Víšek. Lukáš Sáblík se výborně roztáhl na brankovišti a svým pravým betonem jednoduše nedovolil Víškovi vyrovnání, a to ani nadvarkát.
29:30
Dukla ve čtyřech.
29:11
Zdeněk Čáp obětavým, až fotbalovým skluzem, zastavil přihrávkou před branku na zcela volného Bittnera.
28:43
Jandejskovi se pokus od modré nepovedl, přesto hosté opět mají puk před Sáblíkem.
28:27
Michal Drůas se hodně zlobí, že nyní musí jít za katr na dvě minuty kvůli podražení. Nicméně je to tak a Benátky budou hrát 63 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři. Rozhodnutí sudího se nelíbí ani Petru Vlkovi, který si k sobě volá Daniela Jechoutka.

Na vyloučení: 2-1.
28:17
A napotřetí dokázala Dukla vyhodit kotouč až k Vaněčkovi, tentokrát ze středního pásma.
28:01
Stejně tak jako nyní po tm, co odm modré nesedla rána Petru Ulrychovi.
27:40
Jihlava se hned po buly osvobozuje.
27:30
První přesilovou hru si vyzkouší také hosté, protože Martin Kuřítko (JIH) dostává dvě minuty za hákování.

Na vyloučení: 1-1.
26:41
Březina v útočném pásmu vybojoval puk, našel mezi kruhy volného Prokše, který střelou pořádně vystrašil Vaněčka a Štěpánek už měl ze svého pohledu u pravé tyčky obtížnou pozici k dorážce. Přesto nadělal pořádné zmatky před brankou Benátek. Hosté následně odpalují kotouč do středního pásma.
25:48
Střelecké trápení domácích končí ADAM ZEMAN, který ve středním pásmu nabral rychlost, ujal se puku, dostal se až před Vaněčka a našel mezi jeho betony milimetrovou mezírku. Asistence: Zdeněk Čáp, Miha Štebih.
24:25
Před ležícím Sáblíkem se dostal k puku Josef Mikyska, jenže gólmana domácích nepřekonal, neboť pálil těsně vedle. Vzápětí měl Sáblík poměrně štěstí, protože kvůli nějaké nerovnosti před svojí brankou zakopl a nechybělo málo, aby byl po další střele překonán.
23:51
Březina se pokoušel ve středním pásmu dostat před beka a zakončit ze své oblíbené pozice z pravého kruhu. Nakonec byl pokryt bekem hostí.
22:45
A celou akci Dukly zakončuje pumelice Dobrovolného z vrcholu pravého kruhu, která byla sražena bekem Benátek.
22:30
Na góly zatím toto kolo první ligy bohaté není. Zatím se měnil nebo měnily stavy jen na dvou zimních stadionech. Nyní k tomu ale neměl daleko Důras, který zpoza branky pokoušel dvakrát překvapit Vaněčka. Ani jednou se mu to nepovedlo.
21:55
Tečovaná střela Nika končí v ochranné síti. Bude se vzahovat ve středním pásmu, kotouč domácí obranou tečován nebyl.
21:06
Na druhé straně oplatil stejnou mincí Mikyska, který posílal kotouč před Sáblíka pro Krejčíka, který puk netrefil a sám skončil v domácí kleci, která je posunutá a přerušuje se.
20:26
20:19
Zeman pláchl po pravé straně a jeho střílenou přihrávku jen těsně netečoval Tomáš Čachotský.
20:01
První třetina je minulostí. Dukla sice měla více ze hry a dvakrát trefila tyčku – po střelách Prokše a Melenovského – gól se jí však dát nepodařilo. Druhá třetina začne přibližně v 18:16.
20:00
19:59
V závěrečné vteřině první třetiny se ještě dostal k zakončení zblízka Filip Seman. Domácí útočník neprotlačil puk mezi betony Vaněčka.
19:30
Po rychlém protiútoku hostí, kterému možná předcházel faul na Štěpánka, se o zakončení u pravé tyče Sáblíka pokusil Hrníčko, který kotouč mezi pravý beton a tyčku domácího gólmana neprotlačil.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:29
Benátky sice na chvilku pozdržely Duklu před její brankou, ale až na pokusVíška z otočky z velkého úhlu se k jiné šanci nedostaly.
18:09
Zakázané uvolnění také na straně Dukly.
17:17
Marek Melenovský si po buly vybruslil k levé tyči branky Vaněčka a opět rozezvučel za jeho zády tyčku.
16:53
Vyhozený puk hostí se dostal na pravý kruh k Filipu Semanovi, který na nic nečekal a vystřelil k pravé tyči přemísťujícího se Vaněčka. Ten měl štěstí, že střela Semana šla vedle.
16:31
Hosté po vyhraném buly rychle posunuli puk až před Sáblíka. Krátce poté se dvojice jihlavských hráčů vystavila ofsajdu.
16:28
Zakázané uvolnění hostí.
15:54
Zahrozila také třetí formace Duky. Po pasu Prokše zblízka sjel puk z hole Březinovi a stejný hráč poté dobře stínoval před brankou Vaněčka, který se oklamat nenechal.
14:35
Také před Sáblíkem bylo živo, to když Josef Mikyska na něj zblízka vyslal střelu a domácí gólman proti ní musel vystrčit svůj pravý beton.
13:40
Dukla v náporu! Odražený puk se dostal mezi kruhy k Petru Štěpánkovi, který se do něj vší silou opřel, leč trefil jen gólmana Benátek.
13:18
Střela Marka Prokše z prostoru před brankou měla gólové parametry a Vaněček na ní již nestačil zareagovat. Radost mladému jihlavskému střelci zkazila levá tyčka.
12:55
Tomáš Čachotský sice zavezl puk do útočného pásma, kde jej ale Dukla nakonec ztratila.
12:05
Filip Dundáček na modré získal vyhozený puk, přihrál podél lajny na Jiřího Dobrovolného, jehož střela měla dobré parametry, dokud nebyla tečovaná jedním z bránících hráčů hostí do ochranné sítě.
10:45
Dukla nebyla daleko od vedoucího gólu, to by však Marek Melenovský po parádním pasu Důrase musel mířit mezi tři tyče.
10:00
Polovina první třetiny je za námi, velké šance by zatím spočítal na prstech jedné ruky i dřevorubec se třemi amputovanými prsty.
09:33
Pokus Matiće Podlipnika z vrcholu levého kruhu zastavuje pravý beton Vaněčka.
09:11
Pokus Jána Nika od modré byl velmi nepřesný. Šel hodně vedle levé tyče domácího gólmana, takže nikdo z hostujících hráčů jej nemohl tečovat.
08:51
Nyní raději drží puk ve své lapačce Lukáš Sáblík a přerušuje tak hru.
07:35
Jihlava vyčkává s rozehrávkou za svojí brankou. Po rozehrání se puk doklouzal až k Vaněčkovi, který jej samozřejmě kryje.
06:30
Opět mohlo udeřit na druhé straně. Roman Mikeš vybojoval kotouč pro Jana Prokše, jehož střelu vyrazil Vaněček před sebe. Z dorážky na pravém kruhu se neprosadil ani David Březina.
06:15
Lukáš Sáblík odpálil puk před dojíždějícím Michalem Beránkem.
05:45
Hosté hrají v plném počtu.
05:01
Krásná přímočará a hlavně rychlá akce Dukly. Tomáš Čachotský pláchl po levé straně, posunul puk před branku na Adama Zemana, který jej tečoval vysoko nad.
04:35
Po nepřesném pokusu Důrase se kotouč odrazil ke Schejbalovi, který jej na modré nedokázal zkrotit.
04:18
Další nahození Dukly do útočného pásma už prošlo a domácí se staví na přesilovku.
03:57
Hosté se krátce po buly osvobozují.
03:45
Po dalším souboji za brankou Vaněčka si Dukla zahraje přesilovou hru. Faul kolenem na Marka Prokše má na svědomí Jakub Mrázek (BEN).

Na vyloučení: 0-1.
03:15
O puk se bojuje v rohu za brankou Benátek. Ze souboje vychází vítězně Benátky. Sice se štěstím, ale vítězně.
02:27
Lukáš Vařecha nejpve nastřelil Zadražila po své střele z levého kruhu, následně po nahození z levého mantinelu.
01:49
Benátky chvíli operovaly před Sáblíkem, kterého však střelecky neohrozily.
01:09
Dobrovolného nahození tečoval těsně vedle Michal Důras. Vaněček by u své pravé tyčky zřejmě nestihnul zasáhnout.
00:47
Dukla má puk za vlastní brankou a rozjíždí útok.
00:18
Tomáš Čachotský se prokličkoval mezi kruhy, kde se puk odrazil k Adamu Zemanovi, který na něj před Vaněčkem těsně nedosáhl.
00:01
Stejně tak jako Benátečtí.
Jihlavští hokejisté vjíždí za povzbuzování prořídlého publika na ledovou plochu.
Rozhodčí dnešního zápasu již krouží po ledové ploše, čeká se tak na oba týmy.
Vzájemné zápasy Jihlavy a Benátek v předchozí sezoně:
2. kolo: Jihlava – Benátky 4:1.
15. kolo: Benátky – Dukla 3:4 pr.
28. kolo: Dukla – Benátky 4:2.
41. kolo: Benátky – Dukla 0:5.

HC Dukla Jihlava: Sáblík (Svoboda) – Zadražil, Dobrovolný (A), Podlipnik, Dundáček, Štebih, Čáp, Schejbal – Čachotský, Zeman, Mikeš – Důras, Melenovský (A), Seman – Březina, Štěpánek, Prokš – Kuřítko, Anděl. Trenér: Petr Vlk.

HC Benátky nad Jizerou: Vaněček (Jelínek) – Jandejsek, Havlín, Niko, Beránek, Ulrych, Mrázek, Pabiška, Pálek – Skořepa, Víšek, Špaček – Vařecha, Mikyska, Krejčík – Bittner, Miškovský, Maďar – Hrníčko, Havlas, Král. Trenér: Filip Pešán.

Rozhodčí: Jechoutek – Špringl ml., Štětina.
Letošní tabulka první ligy je obrovsky vyrovnaná, vždyť třetí Jihlavu s 18 body dělí od Mostu, který je na dvanácté pozici, pouhých pět bodů!
HC Benátky nad Jizerou:
Hosté po poměrně zdařilém začátku také padají tabulkou dolů. Po pěti kolech měla liberecká farma dohromady 11 bodů, když dokázala porazit i Chomutov, ale v posledních čtyřech zápasech získali Benátečtí pouze tři body za jednu výhru. V tabulce venkovních zápasů jsou hosté na 9 místě, když ze tří zápasů venku dvakrát vyhráli (jednou na nájezdy) a pouze jednou odešli poražení (v Havířově).

Pozice v tabulce:
9. místo, 5 výher (jedna na nájezdy) a 5 porážek při skóre 26:22 a zisku 14 bodů.
HC Dukla Jihlava:
Ač se to při pohledu na tabulku nemusí zdát – Jihlava se totiž po drtivé výhře v Mostu posunula na třetí místo – mají toho domácí před svými fanoušky hodně co napravovat. V posledním domácím utkání totiž červenožlutí po velice špatné druhé a třetí třetině podlehli Kadani 1:3. V pořadí domácích zápasů je Dukla až na 11. místě, když z pěti utkání vytěžila 7 bodů za 3 výhry (jedna v prodloužení) a dvě porážky.

3. místo, 6 výher (jedna v prodloužení) a 4 porážky (1 v prodloužení), skóre 37:26 (nejvíce vstřelených gólů v lize) a 18 bodů.
V dnešním utkání znovu nebudete ochuzeni o krátká videa z gólů a gólových šancí, a to díky živému přenosu na promoTeamuHCD – www.hzstv1.cz
Dobrý den, ještě jednou vítejte u utkání 11. kola druhé nejvyšší české hokejové soutěže, které proti sobě svede jednoho z favoritů první ligy, HC Duklu Jihlava, která se od tradičních 17:30 utká s nepříjemnými a zarputilými HC Benátkami nad Jizerou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.