S konstatováním, že Dukla na domácím ledě podlehla českobudějovickému Motoru poměrem 2:3 po prodloužení se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Z Horáckého zimního stadionu si nakonec odvážejí dva body hokejisté Českých Budějovic. Nutno říct, že zřejmě po právu, protože Jihlava si za své nevyužité přesilovky ve třetí třetině více bodů nezasloužila. Pětiminutové prodloužení rozhodl šťastným gólem Josef Straka.
63:54
České Budějovice právě vstřelily branku!
Utkání končí výhrou Motoru v prodloužení. JOSEF STRAKA poslal puk před branku a se štěstím poslal puk bekhendem za záda gólmana Dukly Sáblíka, který si kotouč možná smolně srazil do vlastní sítě. Asistence: Tomáš Nouza.
63:26
Čachotský dlouho motal hlavy hostujícím bekům za brankou Bláhy, ale nakonec puk získávají hosté.
62:43
Štěpánek prostrkával z mezikruží kotouč na Kuřítka, sjíždějícího k Bláhovi. Puk se k domácímu bijci ale nedostal.
61:23
Nyní měli hráči Motoru štěstí, že jim sudí u jejich střídačky neodpískal hru v pěti hokejistech na ledě.
60:52
Nahození Suchánka končí zakázaným uvolněním.
60:45
Ofsajd Dukly na útočné modré.
60:26
Jiří Dobrovolný na levém kruhu odclonil Romana Vráblíka a navíc ještě zblokoval jeho střelu.
60:02
60:01
Ve třetí třetině měla Dukla několik přesilových her, když byli hosté hned šestkrát posláni na trestnou lavici. Jenže Dukla se neprosadila ani při 84 vteřin dlouhé přesilovce pět na tři. Zápas jde do pětiminutového prodloužení.
60:00
59:48
Zdeněk Čáp dvakrát po sobě trefil od modré Daniela Boháče.
59:12
Zdeněk Čáp se dostal k odraženému puku, jenže z mezikruží pálí jen do ochranné sítě.
58:41
Motor se podruhé v krátké době osvobozuje.
58:18
Michal Důras trefil dělovkou z pravého kruhu jen jednoho z hráčů soupeře.
58:02
Hosté se zbytečně na závěrečných 118 vteřin oslabují, protože Michal Švihálek (CEB) zahrál za brankou Dukly vysokou holí proti Zdeňku Čápovi.

Na vyloučení: 3-10.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:34
Ondřej Malec v rychlém kontru hledal před brankou Tomáše Čachotského, který se sice k puku dostal, ale nestačil ho ji zasunout za záda gólmana Bláhy.
57:11
Luboš Rob se za brankou Sáblíka obtočil s pukem a následně jej poslal na Straku, který nahodil kotouč na domácí klec. Před brankou vznikla obrovská tlačenice, nicméně gólman Dukly měl puk bezpečně pod svým tělem a rozhodčí vzápětí přerušil hru.
56:10
Poslední okamžiky se hraje spíše ve středním pásmu, ani jeden z týmů nechce udělat zbytečnou chybu, která by dnešní mač rozhodla.
55:25
Tomáš Nouza za brankou řádně motal hlavy dvěma jihlavským bekům, kterým se nakonec podařilo hostujícího štírka, ač s velkou námahou, zbavit puku.
55:03
Dnešnímu utkání přihlíží 2108 diváků.
54:58
Ofsajd domácích.
54:39
Březina byl po získání kotouče ve stíhání hráčů soupeře, takže se pokusil o překvapivou ránu z vrcholu levého kruhu, kterou zastavil levý beton Bláhy.
54:14
Štěpánek s Mikešem vybojovali za brankou kotouč nad duem Rob – Suchánek.
54:01
Po nahození Schejbala hrál před brankou vysokou holí Filip Seman.
53:33
Marek Melenovský zavezl puk před branku Motoru, kde probíhá několik soubojů o puk.
53:27
Po rychlém kontru Budějovci v podání Daniela Boháče má puk ve své lapačce Lukáš Sáblík.
53:10
Po Podlipnikově nahození se sice kotouče za brankou Motoru ujal Čachotský, ale puk následně končí u Bláhy, který jeho pas před branku kryje.
52:23
Po několika soubojích u mantinelu za brankou Sáblíka se nakonec ujímá puku Malec a vyváží jej do útočného pásma.
51:59
David Březina se po svém typickém úniku uvolnil na vrcholu pravého kruhu a vystřelil. Mířil však vysoko nad branku.
51:16
Také Jihlava je v plném počtu.
51:13
Zdeněk Čáp vyhazuje přes všechny čáry a krátká přesilovka hostí končí.
50:38
Hosté po dlouhé době hrají v plném počtu.
50:11
Petr Štepánek zboural u hostující střídačky Martina Semráda a dal mu pocítit tvrdost mantinelů na jihlavském zimáku.
49:55
Domácí kapitán to zkusil u pravé tyčky Bláhy sám. Z úhlu a hodně zblízka mířil nad jeho lapačku, což však Ondřej Bláha přečetl.
49:45
Čáp našel výbornou přihrávkou mezi kruhy najíždějícího Čachotského, kterému kotouč při zakončení sjel z hole.
49:25
David Kuchejda objel celou branku a z velkého úhlu z levé strany vystřelil. Sáblík raději přerušuje hru, když kotouč svírá v lapačce.
49:16
A až vyprší Růžičkovi trest na dvě plus dvě minuty, bude se sama bránit, protože Marek Melenovský (JIH) dostává dvě minuty za hru vysokou holí. Na vyloučení: 3-9.
49:02
Další úspěšné vyhození hostů. Kdepak, Jihlava je v přesilovce bezzubá.
48:43
Petr Štěpánek si za brankou pomohl vysokou holí a bude se tak opět vzahovat ve středním pásmu.
48:20
Bude se vhazovat ve středním pásmu.
48:20
Dorážku před brankou má ve své lapačce bez problémů Bláha.
48:04
Jihlava vede kombinaci před Bláhou přes Čachotského.
47:15
Podlipnik střelou od modré trefil jen Heřmana a krátce poté se mu střela opět nepovedla. Hosté se osvobozují.
46:58
Dukla se usadila před brankou Bláhy.
46:38
Vyloučení Motoru neberou konce. Tentokrát dostává Dan Růžička dvě plus dvě minuty za podražení. Je však třeba říct, že Růžička nejprve Mikeše podrazil na led a když byl Mikeš na kolenou, ještě jej podrazil jednou.

Na vyloučení: 2-9.
46:15
Motor je opět v plném počtu. Dukla zůstává před brankou Bláhy.
45:50
Čáp trefil od modré pouze nohy stínícího Straky.
45:16
A potřetí, což se fanouškům Dukly příliš nezamlouvá. Ani se nedivím, defacto od začátku třetí třetiny hraje Jihlava v početních výhodách a žádné šance si nevypracovala.
44:59
I tentokrát Motor vyhodil puk až k Sáblíkovi.
44:39
Hosté se ujali za brankou nahozeného puku a posílají ho na opačnou stranu kluziště.
44:20
Dukla vyhrála buly a je před Bláhou.
44:15
Další trest pro hosty. Roman Vráblík (CEB) vystřelil puk mimo kluziště a dostává dvě minuty za zdržování hry.

Na vyloučení: 2-7.
44:02
Poslední přesilovkový atak domácích vede Seman.
43:37
Hosté josu ve čtyřech, navíc se bude vzahovat ve středním pásmu.
43:09
Špatná kombinace Dukly končí vyhozením puku. Kdepak, dvojnásobné přesilovky nejsou v posledních zápasech jihlavskou zbraní.
42:42
Hra byla přerušena pro postavení hráče Dukly v brankovišti. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
42:25
U levé tyče Bláhy netrefil Michal Důras ideálně puk.
42:11
Zdá se, že hosté nyní lehce ztrácejí nervy. Na Filipu Semanovi, mající puk u levého kruhu pod kontrolou se provinil krosčekem Petr Punčochář (CEB). Dukla tak bude mít přesilovku 5 na 3 dlouhou 84 vteřin. Nutno však podotknout, že dvojnásobné přesilovky se Dukle nyní příliš nedaří, proti Havířovu nevyužila hned dvě.

Na vyloučení: 2-6.
41:37
Hokejka Luboše Roba (CEB) zasáhla neúmyslně obličej Tomáše Čachotského. Domácí kapitán odjíždí na střídačku a snad bude v pořádku. Luboš Rob dostává dvě minuty za vysokou hůl.

Na vyloučení: 2-5.
40:49
Motor začal třetí část aktivněji a tlačí se před Sáblíka.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:20.
Druhá třetina skončila. Hosté se nejprve v pětadvacáté minutě ujali již dvougólového vedení zásluhou Martina Heřmana, jenže do kabin se jde za nerozhodného stavu! Dukla dvakrát skórovala v přesilovce, až se jí ani jedna početní převaha vůbec nedařila. Nejprve se dorážkou prosadil Miha Štebih a čtyři minuty před koncem třetiny srovnal na 2:2 Michal Důras.
39:39
Miha Štebih dvakrát za brankou vyzrál na soupeře a Jihlava tak končí třetinu s pukem na svých holích.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:38
Teď už to domácí trojice útočníků překombinovala. Marek Melenovský, Filip Seman a Michal Důras si v okolí branky dohromady snad čtyřikrát vyměnili puk, až jim jej Dan Růžička ustřelil pryč.
37:38
Další šance domácích. Lukáš Anděl se z levé strany řítil na Bláhu. Kategorií starší dorostenec Jihlavy z levého kruhu vystřelil povedenou ránu, kterou zneškondila lapačka Bláhy. Výborný zákrok gólmana Motoru!
35:50
Dukla právě vstřelila branku!
Obrovská chyba Budějovic ve vlastním obranném pásmu. Domácí po vyhození hostí rychle dostali puk do pásma. Filip Seman měl puk v blízkosti levého kruhu, když si všiml najíždějícího MICHALA DŮRASE, kterému poslal puk. Ač se obránce hostí snažil zblokovat pas, puk se k Důrasovi dostal a ten se vzápětí trefil nad levý beton Bláhy. Asistence: Filip Seman, Matić Podlipnik.
35:42
Stejně tak jako nyní. Přesilová hra se zatím domácím vůbec nedaří.
35:19
A další neúspěšný pokus domácích o usídlení se před brankou Bláhy. Hosté znovu vyhazují puk.
34:58
Motor hned po buly vyhazuje kotouč k Sáblíkovi.
34:48
Čtvrté vyloučení hostí. Petr Punčochář (CEB) vystřelil puk mimo kluziště a dostává dvě minuty za zdržování hry.

Na vyloučení: 2-4.
34:23
Vanišovi při zakončení sjel puk z hole. Následně se k němu dostal na modré Roman Vráblík, který zakončil nepřesně.
33:54
Jihlava rozehrála přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
33:14
Zápas má grády a nepochybně mu pomáhá i výborná atmosféra, která dokáže hráče vybičovat k lepším výkonům. Seman se po levé straně dostal do útočného pásma, kde jeho nahození kryje Bláha.
32:41
Kontr hostí končí po nepřesné přihrávce před brankou Dukly, ale ani tak neměla kotouč dlouho v držení.
31:33
Tomáš Nouza byl u pravé Sáblíkovy tyčky s pukem a hledal na druhé straně číhajícího Straku. Gólman JIhlavy však jeho úmysl přečetl a zblokoval přihrávku.
31:24
Velmi pěkná individuální akce Michala Švihálka, který sice obkroužil branku, ale kotouč se mu u levé tyče Sáblíka nepodařilo procpat do branky.
30:35
Zakázané uvolnění hostí.
30:20
Motor se dopustil úmyslného ofsajdu a bude se tak vhazovat po levici Bláhy.
29:33
Domácí z přesilové hry snižují na rozdíl jednoho gólu. Tomáš Čachotský se uvolnil na vrcholu pravého kruhu, sjel si před branku a vystřelil. Před Ondřejem Bláhou vznikla obrovská mela, ze které nakonec vyšla úspěšně Jihlava, když MIHA ŠTEBIH doráží kotouč do volné části klece. Asistence: David Březina, Tomáš Čachotský.
28:57
Vzápětí se Motor opět osvobozuje.
28:37
Budějovice vyhodily kotouč a až nyní se Dukla dostala k souvislému založení útoku.
28:07
Hosté hráli v šesti a budou za to pykat. Na trestnou lavici si odjíždí za celou střídačku odsedět trest Rok Pajič (CEB).

Na vyloučení: 2-3.
28:04
Motor také hraje v plném počtu hráčů.
27:44
Dukla hraje v plném počtu, do kterého za okamžik půjdou také hosté.
27:28
Kříž po otočce mezi kruhy netrefil branku Sáblíka.
27:13
Při hře čtyři na čtyři jsme zatím žádnou velkou šanci neviděli, oba týmy se do útoku v menším počtu hráčů příliš nehrnou.
26:04
Přesilovka Motoru trvala přesně 20 vteřin, protože David Kuchejda (CEB) se za svojí brankou provinil krosčekem.

Na vyloučení: 2-2.
25:53
Dukla se hned po buly osvobozuje a hoté budou muset začít znovu od svojí branky.
25:44
A nyní se navíc domácí budou bránit. Matić Podlipnik (JIH) totiž dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 2-1.
25:37
Jihlava se sice snaží, ale její útočné choutky povětšinou končí před útočnou modrou, kde je dobře zformovaná obrana Motoru.
24:01
Hostující fanoušci slaví a mají k tomu pádný důvod. Chmelíř po levé straně posunul puk na Roba, který viděl na pravé straně útočného pásma zcela zapomenutého a najíždějícího MARTINA HEŘMANA. Forvard Motoru si sjel k pravému kruhu a ranou k pravé tyči překonal Sáblíka. Asistence: Luboš Rob, Lukáš Chmelíř.
23:33
Na druhé straně dobře zasáhl Štebih proti pronikajícímu Suchánkovi.
23:04
Hosté dobře napadají rozehrávku domácích. Lukáš Jícha se však nakonec spolu se Štebihem dostal ze svízelné situace a po přejetí útočné modré vystřelil z levého kruhu. Jeho pokus je však zblokován.
22:10
Útok domácích hokejistů končí ofsajdem. Vzahovat se tak bude ve středním pásmu.
21:31
Roman Vráblík si něco dost důrazně vyříkává s Ondřejem Malcem, který před malou chvílí zbořil u mantinelu Tomáše Nouzu.
21:20
Ač se Tomáš Čachotský snažil ve středním pásmu sebevíc, nakonec se ke kotouči nedostal.
20:59
Čápovu střelu od modré schoval Bláha ve své lapačce.
20:56
A znovu vyhození přes všechny čáry v podání Motoru.
20:37
Přd branku k levé tyčk Bláhy nahaozoval kotouč Melenovský, ale Důras jej těsně netrefil. Následuje zakázané uvolnění hostí.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:22.
První třetina se lépe vydařila hostům. Již ve třetí minutě se totiž prosadil českobudějovický David Kuchejda. Také Dukla měla šance, třeba po projetí Kuřítka celou šíří útočného pásma, ale narozdíl od svého soka je nevyužila.
20:00
19:42
Čáp má puk za brankou a domácí vyráží do posledního útoku, který však končí na útočné modré.
19:00
Na Horáckém zimním stadionu běží poslední minuta první třetiny.
18:49
Nepřesnost v rozehrávce Dukly končí dalším zakázaným uvolněním.
18:30
Motor nahazuje puk za branku Sáblíka a jde střídat.
17:52
Pumelice Dundáčka od modré si nenašla cíl mezi třemi tyčemi, protože mladý domácí bek trefil jen clonícího Josefa Straku.
16:25
Martin Kuřítko se přd brankou hostí uvolnil, jenže při přihrávce nevystřelil z první, ale kotouč si ještě zpracoval, což se mu stalo osudným a poté již neměl čas na zakončení.
15:53
Před brankou Bláhy poskakoval puk z hokejky na hokejku, ve finále se uklidnil na holi Boháče, který jej posílá do středního pásma.
15:31
Do Podlipnikovy rány vložil hůl Boháč, takže Bláha ani nemusel zasahovat.
15:11
Hostům se podařilo poměrně lehce osvobodit.
15:00
Ač nyní domácí reklamují vystřelení puku mimo kluziště hráčem hostí, hlavní sudí má po dohodě s čárovými jiný názor a bude se vzahovat po levici Bláhy.
14:44
Čachotský z vrcholu pravého kruhu trefil puze napadajícího Suchánka.
14:32
Domácí se štěstím udrželi puk v útočném pásmu.
14:14
Jihlava si v přesilovce přihrává, vystřelit se jí ale zatím nepodařilo.
13:54
Seman přihrávkou zpoza branyk viděl mezi kruhy najíždějícího Marka Melenovského, který vystřelil. Z jeho hole udělal Marek Vaniš (CEB) dva kusy, když jej sekl. První přesilovka také pro Duklu.

Na vyloučení: 1-1.
13:34
Hned po buly je tu zakázané uvolnění Motoru.
13:01
Hosté situaci dva na dva nepromysleli zrovna dvakrát dobře, Nouza nedostal puk od Roba, který vzal odpovědnost sám na sebe a vystřelil, nicméně hodně vedle branky Sáblíka.
12:39
Zakázané uvolnění domácího týmu.
11:52
Nahození Schejbala prolétlo vedle pravé tyče Bláhy a vzápětí se Motor osvobozuje pasem do středního pásma.
11:39
V přetlačované o puk za branou nebyl úspěšný nikdo, hraj ej přerušena.
11:28
Dukla vybojovala vzahování po pravici Blahy, který radši skákající kotouč před svojí branku skryl do výstroje.
10:48
Dukla je v plném počtu. Při návratu vyloučeného Anděla na led opět zkoušel tečovat puk bezprostředně před Sáblíkem Tomáš Nouza, ale ani tentokrát nebyl úspěšný.
10:24
Nahození Švihálka z pravého kruhu neusměrnil za záda Sáblíka Tomáš Nouza.
09:41
Daniel Boháč si vybruslil k levé tyči, kde nejprve jeho přihrávku na spoluhráče zblokovala obrana domácích a poté sám Boháč nezasunul puk za záda Sáblíka.
09:23
Hráči Motoru jsou rozestaveni před brankou Sáblíka.
09:02
Buly ve středním pásmu vyhrávají hosté a rozjíždějí rychlou kombinaci.
08:50
Dukla vyhrála buly a hned po něm sebral Čachotskému puk zákrokem na hranici podražení Daniel Boháč.
08:48
Bude se poprvé vylučovat. Lukáš Anděl (JIH) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

Na vyloučení: 1-0.
08:37
Rob byl s Heřmanem nebezpečně blízko Sáblíkovy branky. Domácí gólman si opět celou situaci u své levé tyčky ohlídal.
08:27
Nahození Motoru do útočného pásma sice získal Podlipnik k sobě, jenže vzápětí i Dukla posílá kotouč přes všechny čáry.
08:01
Hosté se krátce po buly ujímají kotouče Růžička za brankou čeká, až mu najede některý ze spoluhráčů.
07:39
Zakázané uvolnění Motoru.
07:30
Martin Kuřítko projel napříč celým útočným pásmem až do pravého kruhu, kde vystřelil, ale ukázkovým semaforem si jej vychutnal Bláha.
06:44
Marek Melenovský se pokouše tečovat puk před brankou Budějovic, což se mu nepovedlo, kotouč však vypadl Blahovi z výstroje a nechybělo moc, aby se k němu před brankou dostal Filip Seman. Motor následně posílá puk na zakázané uvolnění.
06:24
Další zakázané uvolnění hostí.
05:58
Michal Švihálek si popojel z mezikruží blíže k levému kruhu a snažil se Sáblíka vylákat z branky, což se mu nepovedlo.
05:01
Martin Kuřítko byl u pravé tyče Blahy zcela osamocen, ale místo střely se mu puk zamotal mezi brusle a hosté se následně osvobozují.
04:15
02:22
Hned po vyhraném buly hostí po levici Sáblíka se k puku dostal Punčochář, který jej nahodil před branku a DAVID KUCHEJDA zblízka tečoval kotouč za domácího gólmana. Asistence: Petr Punčochář, Rok Pajič.
02:15
Kuchejda prošel do útočného pásma a předložil puk Boháčovi, který jej u levé tyče Sáblíka za záda gólmana Dukly neprotlačil.
01:50
Tentokrát už Anděl na Blahu po přihrávce Mikeše vystřelil, ale jeho pokus lapí gólman hostí.
01:29
Před brankou se dostával po přihrávce Březiny k zakončení Anděl, ale k puku se těsně nedostal.
00:01

HC Dukla Jihlava: Sáblík (Šťastný) – Zadražil, Dobrovolný, Podlipnik, Dundáček, Štebih, Čáp, Schejbal – Jícha, Březina, Anděl, Kuřítko, Mikeš, Seman, Melenovský, Štěpánek, Čachotský, Malec, Důras.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Kůdela) – Růžička, Vráblík, Semrád, Chmelíř, Suchánek, Punčochář, Kříž – Švihálek, Vaniš, Trummer, Nouza, Kuchejda, Rob, Pajič, Straka, Boháč, Heřman.

Rozhodčí: Václav Šutara – Radim Adamec, Tomáš Moravec.
První vzájemný zápas této sezony:

Motor České Budějovice – Dukla Jihlava 1:4
(8.9.2014)

Branky a nahrávky: 22. Švihálek (D. Růžička, Nouza) – 9. Čáp, 24. Zeman (Čachotský, Jarůšek), 45. Štebih (Schejbal, Důras), 60. Důras (Melenovský).
Rozhodčí: Talpa – Kreuzer, Samuel. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5011. Střely na branku: 21:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:4. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:2.

Motor: Kůdela – Punčochář, Chmelíř, Vráblík, Semrád, Dan Růžička, Parýzek – Kuchejda, Heřman, Boháč – Nouza, J. Straka, Švihálek – L. Marek, Pajič, Prokeš – Vaniš, Rob, Přibyl.

Dukla:Kacetl – Zadražil, Šidlík, Schejbal, Podlipník, Čáp, Štebih – Čachotský, Zeman, Jarůšek – Melenovský, Seman, Důras – Prokš, Štěpánek, Březina – Mikeš, Malec, Kuřítko.

– Motor 5:3 (26.8.2014)
:Motor – Dukla 7:1, přerušeno ve 2. tř. (4.9.2014).
ČEZ Motor České Budějovice:
Dnešní hosté po špatném úvodu sezony, kdy prohráli čtyři utkání z šesti, se pomalu dostávají do formy. V dalších šesti zápasech si totiž Motor připsal 17 bodů, když jediný bodík ztratil v domácím mači proti Chomutovu. Jenže ve třináctém kole zajížděly Budějovice na led Litoměřic, kde jen potvrdily, že stadion Kališníků je pro domácí pořádnou tvrzí a podlehly jim 5:2. Venkovní bilance hostí je tak záporná – dvě výhry a čtyři porážky.

HC Dukla Jihlava:
Domácí zatím charakterizují poměrně nevyrovnané výkon a červenožlutí nedokáží udělat nějakou sérii vítězství. Tento problém je však u všech týmů první ligy, které pošilhávají po baráži. Momentálně má Dukla bilanci osmi výher a pěti porážek, doma však Jihlavští podlehli už dvakrát – proti Třebíči a proti Kadani. V posledním zápase sice Dukla ztratila dvougólové vedení proti Havířovu a neuspěla v přesilovce pět na tři, ale minutu po vyrovnání AZetu vystřelil svému týmu tři body Martin Kuřítko.

Poslední utkání Dukly:
Dukla – Havířov 4:3.
Ústí – Dukla 4:3.
Dukla – Benátky 4:0.
Mosti – Dukla 4:12.
Dukla – Kadaň 1:3.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dnešního zápasu první ligy hokeje. Druhá nejvyšší česká hokejová soutěž startuje svojí druhou čtvrtinu a duel Dukyl Jihlava mezi Motorem České Budějovice bude patřit k ozdobám čtrnáctého kola!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.