Je dobojováno! Utkání bylo po celou dobu trvání velmi vyrovnané. Nebylo tedy s podivem, že dospělo až do prodloužení. V něm rozhodl šibalským zasunutím puku Tomáš Čachotský. Dukla tak zdolala Chomutov 3:2 po prodloužení. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!
64:08
Dukla právě vstřelila branku!
Jihlavští hokejisté rozhodují o svém vítězství. TOMÁŠ ČACHOTSKÝ prokázal svůj um. Obkroužil branku a zasunul puk ke vzdálenější tyči. Asistence:
63:31
Jan Rutta (CHM) obdržel menší trest za nesportovní chování.
62:40
Hovorkovu ránu domácí zblokovali, přesto hosté pokračují v útočném pásmu.
62:27
Tak to je neskutečné, hlavní sudí udělují tresty jako na běžícím páse. Jiří Dobrovolný (JIH) je potrestán za hrubost.
61:50
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ovšem ani jeden z celků se nemůže prosadit.
60:58
Petr Šidlík se proháčkoval až do útočného pásma, kde se pokusil vypálit. Hostující zadáci k němu však příkladně přistoupili a eliminovali jej.
60:28
Piráti si v přesilové hře příliš dobře nepočínali, Dukla hraje v plném počtu.
60:01
Základní hrací doba je u konce, ve třetí části byly k vidění dvě branky. Nejprve poslal hosty do vedení Roman Chlouba, za domácí poté vyrovnal Adam Zeman. Který z celků urve bonusový bod? Sledujte i nadále náš onlajn přenos!
60:00
59:27
Až nyní se Piráti znovu usadili v útočném pásmu, avšak domácí zatím odolávají.
58:42
Jihlavští se zatím brání velmi dobře, Tomáš Čachotský navíc v útočném pásmu pošetřil čas.
58:17
Další trest na jihlavské straně. Zdeněk Čáp (JIH) obdržel menší trest za napadení.
57:52
Vhazovat se bude před Kopřivou, neboť hosté vyhodili přes všechny čáry. Dočkáme se rozhodnutí v základní hrací době, nebo přijde na řadu prodloužení?
56:51
Zdeněk Čáp uháněl s Markem Melenovským do přečíslení, ovšem zkušený forvard celou akci nepřesnou přihrávkou zhatil. Skóre je tak stále nerozhodné.
56:17
Zdeněk Čáp vypálil z pozice pravého kruhu, ovšem Kopřiva sklapl své betony včas. Utkání má ve svém závěru řádný náboj.
55:42
Tresty neberou konce. Martin Kadlec (CHM) dostává menší trest za hrubost, Karol Korím (JIH) totéž za sekání.
55:34
Domácí vyrovnávají. ADAM ZEMAN dostal vynikající přihrávku do jízdy, načež se vydal kupředu a pohotově zakončil do pravého horního rohu hostující svatyně. Asistence: Petr Šidlík, Tomáš Kaláb.
55:02
A další trest pro Chomutov. Marek Hovorka (CHM) dostává dvě minuty za hákování.
54:29
Další ofenzivní akci Dukly zastavuje postavení mimo hru. Chomutov zatím pečlivě brání, nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo blížit vyrovnání.
53:56
Chomutov již v plném počtu hráčů na ledové ploše vyhodil přes všechny čáry, a tak se bude pískat zakázané uvolnění. Buly proběhne po Kopřivově pravici.
53:11
Chomutov se i nadále v poklidu brání, Dukle chybí především pohyb, jímž by soupeře překvapila. Kalábova rána od modré byla opět neškodná.
52:11
Po pomalé kombinaci se odhodla ke střele Korím, jehož pokus ale Kopřiva velmi dobře viděl. Hostující brankář tedy posléze přerušil hru.
51:49
Atmosféra klání je skutečně velmi vypjatá, znovu se bude trestat na chomutovské straně. Jan Rutta (CHM) obdržel dvě minuty za hrubost.
51:08
Jihlava si zahraje opět v početní výhodě. Štěpán Hřebejk (CHM) zasáhl Aleše Jergla, dostává tak menší a desetiminutový osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku. Dvě minuty odpyká David Kaše.
50:46
Dnešnímu utkání přihlíží 1412 diváků!
50:37
Po delší době se v útočné třetině objevili také Piráti. Ani hostující celek ale soupeři žádné potíže nepřidělal.
49:33
Marek Melenovský vjel po levé straně do útočného pásma, kde otestoval Kopřivu. Chomutovskému brankáři rána vypadal, avšak více škody nenadělala.
48:50
Janu Semorádovi utekl puk, a tak mohli hosté opět pohodlně vyhodit. Ani tato přesilová hra se domácím vůbec nedaří.
48:10
Piráti ale vyhazují jeden kotouč za druhým, obrana jihlavských početních výhod jim nedělá žádný větší problém.
47:34
Další přesilová hra pro domácí celek, na trestnou lavici usedá Marek Hovorka (CHM). Borec s číslem 25 na zádech dostává dvě minuty za držení protihráče.
46:42
Zakázané uvolnění v podání Pirátů. Vhazovat se tak bude po Kopřivově pravici. Stále sledujeme velmi vyrovnaný duel.
45:51
Piráti právě vstřelili branku!
Hosté otáčejí průběh zápasu. Kadlec vyslal do úniku ROMANA CHLOUBU, který navzdory tísnění od Romana Čermáka dokázal jednou rukou zvednou touš nad Sáblíkovo rameno. Asistence: Martin Kadlec.
45:24
Koma velmi nebezpečně pálil, avšak rána neprošla obranným valem domácích. Poté mužstvo z krajského města Vysočiny vyhodilo znovu přes všechny čáry. Buly po pravici Sáblíka.
44:41
Utkání je momentálně plné nepřesností, k vidění je spíše bojovný hokej. Piráti momentálně opět trochu sevřeli Duklu, výsledkem je icing z jihlavských holí.
44:07
Dobrovolného nepříliš ostrou ránu Kopřiva eliminoval, Dukla ale stále aktivně napadá.
43:24
Chomutov nyní sevřel Duklu, po Duškově nahození nebezpečně dorážel především Vladimír Růžička. Sáblík se ale stihl přesunout a přerušit hru.
42:40
Tomáš Čachotský se vydal do rychlého protiútoku, avšak hostující zadák se stihl vrátit a ránu zblokvoat. Touš končí znovu vysoko nad.
42:17
Korím chyboval na modré, čehož ale Veselý nedokázal využít. Kaše poté nezachytil kotouč v útočném pásma, odpískáno je tak úmyslné postavení mimo hru. Hra se tak stěhuje před Kopřivu.
41:34
Jihlavští hokejisté poměrně aktivně napadají, a proto volný kotouč Kopřiva raději podržel ve své moci. Také Dukla tak vybojovala buly v nebezpečné zóně.
40:44
Nikola Gajovský zkusil štěstí z poměrně velké vzdálenosti. Sáblík jeho pokus vytěsnil do ochranné sítě, proto se bude vhazovat v útočném pásmu Pirátů.
40:01
Druhá třetina je minulostí. K vidění byla celá řada trestů, ovšem ani jeden z nich nedokázala mužstva využít. O něco málo lepším celkem ale byla domácí Dukla. Uvidíme, co přinese třetí část. Sledujte i nadále náš on-line přenos!
40:00
39:28
Tomas Sinisalo měl obrovskou možnost, Sáblík byl na ledě a k překonání příliš nechybělo. Hostující forvard však nedokázal puk patřičně zvednout, a tak je stav stále nerozhodný.
38:32
Tomáš Kaláb přihrál skrze celé pásmo Richardu Divišovi, kterému ale rána nesedla. Z následného protiútoku neuspěli ani Piráti.
37:21
Michal Důras zblokoval tvrdou ránu od modré, načež se vydal kupředu. Poté ale raději odjel střídat, neboť neměl dost sil.
36:40
A znovu se bude trestat. Mario Scalzo (CHM) – menší trest za sekání. Sudí opět nasadili velmi přísný metr.
36:13
Další trest pro jihlavskou Duklu. Petr Šidlík (JIH) dostává menší trest a následně trest osobní desetiminutový, a to za nesportovní chování. Dvě minuty odpyká Martin Kuřítko.
35:23
Domácí měli vynikající příležitost, kterou ale svou nepřesnou přihrávkou zhatil Kaláb. Na druhé straně neuspěl proti přesenuvšímu se Sáblíkovi ani Dušek.
34:42
Poměr sil na ledové ploše se vyrovná, hlavní sudí opět trestají. Štěpán Hřebejk (CHM) je odměněn za hrubost.
34:31
Až nyní se červenožlutým podařilo vyhodit přes všechny čáry. Chomutov se ale bleskově přesouvá zpět do blízkosti domácí svatyně.
33:57
Hovorkova pumelice od modré čáry orazítkovala pouze mantinel za Sáblíkovou svatyní. Hosté ale nadále pokračují v útočném pásmu.
33:39
Chomutov si zahraje přesilovou hru. Petr Šidlík (JIH) obdržel dvě minuty za držení protihráče. Jak Piráti naloží s touto možností?
32:23
Kalábovo nahození skončilo opět na pravém Kopřivově betonu. Dukla ale nadále pokračuje v ofenzivním snažení. V právě probíhající periodě je lepším celkem.
31:32
Korímovo nahození skončilo v pravém rohu, kde se o něj rvala skupina borců. Po klasickém souboji ale končí puk v ochranné síti.
30:34
Roman Maliník dostal do mezikruží vynikající přihrávku, kterou chtěl zužitkovat. Trefil však pouze rameno výborně chytajícího Kopřivy. Poté se Piráti osvobodili.
30:17
Dukla si zahraje přesilovou hru. Marek Hovorka (CHM) dostává dvě minuty za hrubost. Opět se strhla menší potyčka, přičemž si dvojice arbitrů nechce nechat utkání přerůst přes hlavu.
29:57
Po sérii tvrdších zákroků se touš dostal k Sáblíkovi, který nechal sudího zapískat. Vhazovat se tak bude po jeho levé ruce. Utkání opět mírně ztratilo tempo.
29:19
David Kaše obkroužil celé útočné pásmu a poté ostře vypálil. Sáblík ale jeho pokus dobře viděl, proto mohl ihned zashánout. Hra ale přerušena nebude.
28:27
Velice nebezpečně pálil z otočky Chlouba, jehož pokus byl ale sražen. Poté Dukla vyhodila až na zakázané uvolnění, proto se hra stěhuje zpět před Lukáše Sáblíka.
27:16
Diviš našel najíždějícího Romana Čermáka, který ale taktéž neuspěl, rána mu příliš nesedla. Jistý Kopřiva poté puk podržel ve své moci.
26:23
Domácí Chomutov sevřeli, avšak není to nic platné. Rozhodčí jihlavské hráče vykazuje do středního pásma, neboť se provinili postavením v brankovišti.
26:00
Zakázané uvolnění Pirátů. Hra se tak stěhuje před Kopřivu, konkrétně po jeho pravici. Stále sledujeme velmi vyrovnaný duel.
25:21
Marek Prokš objel branku, načež přihrál do mezikruží na zcela volného Adama Zemana. Mladý forvard ale z voleje napálil pouze Kopřivu. Obrovská šance domácí ekipy. Stav je ale stále nerozhodný.
24:50
Aleš Jergl na nedaleko od branky podklouzl, leč poté se mu otevřel prostor pro zakončení. Vjel tak do brankoviště, kde nastal velký závar. Puk nakonec skončil v brance, ale stalo se tak již po přerušení, a tak gól nemůže být uznán.
24:12
Dukla celou minutu kombinovala v útočném pásmu, avšak ke střele se nedostala. Chomutovští hokejisté nakonec přece jenom vyhodili.
23:04
Bude se udělovat další trest. David Kämpf (CHM) dostává menší trest za zdržování hry – sevření puku. Jak Dukla s touto možností naloží?
22:15
Scalzo již natahoval na modré ke střele, když jej domácí opbrali o puk. Druhá třetina začíná velmi pozvolna, ani jeden z týmů nechce udělat chybu.
21:24
Dukla se znovu vydala do ofenzivy, tentokráte nahazoval Čáp. I v tomto případě si ale hostující brankář poradil na výbornou a následně přerušil hru.
20:17
Kalábovu dělovou ránu od modré čáry vytěsnil Kopřiva v poklidu do bezpečí. Chomutova následně vyvezl touše až do útočného pásma.
20:01
Je za námi úvodní perioda, která přinesla poměrně pohledný hokej. Jako první se prosadili domácí, konkrétně Richard Diviš. Když už se zdálo, že se půjde do kabin za vedení Dukly, srovnal stav v početní výhodě Marek Hovorka. Jak se bude toto dramatické klání nadále vyvíjet? Sledujte náš on-line přenos!
20:00
19:47
V závěru úvodního dějství ale hosté vyrovnávají. Typická přesilovková kombinace se dostala k MARKU HOVORKOVI, který nechytatelnou ranou z pozice levého kruhu překonal Lukáše Sáblíka. Utkání je tak opět vyrovnané. Asistence: Brett Skinner, Nikola Gajovský.
19:38
Nikola Gajovský dostal dost prostoru k zakončení, které ale příliš škody nenatropilo. Sáblík ránu eliminoval pomocí svého plastronu.
19:28
V závěru třetiny se bude trestat také na jihlavské straně. Michal Důras (JIH) se provinil hákováním. Také hosté tak dostávají možnost ke vstřelení branky.
18:58
Gajovský nechtěně velmi nebezpečně tečoval Dobrovolného nahození. Kopřiva si s ním ale nakonec poradil a touš vytěsnil nad branku.
18:21
Tomáš Čachotský si nejprve sám sjel do palebné pozice, avšak neuspěl. Poté dostal nabito od Richarda Diviše, ale ani v tomto případě neslavil. Kotouč se mu svezl po holi.
17:18
Chomutov ale svou aktivní defenzivou vytlačil domácí do středního pásma. I toto oslabení začíná pro Piráty tím nejlepším možným způsobem.
16:59
Opět se bude trestat, znovu na chomutovské straně. Tomas Sinisalo (CHM) dostává dvě minuty za napadení. Hra se tak stěhuje do jihlavského útočného pásma.
16:05
Michal Důras uháněli společně s Alešem Jerglem do přečíslení dvou a jednoho. První jmenovaný chtěl přhrát, avšak hostující zadák výtečným obranným zákrokem pas znemožnil.
15:21
Chomutov se již v oslabení osvobodil. Dukla bude muset zahájit další akci takříkajíc od píky, tedy zpoza vlastní branky. Piráti se brání dobře.
14:33
Roman Čermák dostal na modré velkou porci prostoru, který chtěl ihned zužitkovat. Kopřiva však tvrdou ránu dobře viděl, tudíž ji mohl obratně zlikvidovat. Posléze raději přerušil hru.
14:20
Poměr sil na ledové ploše se vzápětí vyrovná. Vladimír Růžička (CHM) to přehnal s aktivitou a pomohl si hákováním. Nejprve se bude hrát ve čtyřech, poté začne jihlavská početní výhoda.
13:27
Tomáš Kaláb nyní vyhodil puk do středního pásma, hosté se musí snažit znovu. Ani Piráti si ale zatím nezaslouží pochvalu.
12:57
Po mizerné rozehrávce hosté nahazovali na branku, kde poté došlo k nedovolenému zákroku. Marek Melenovský (JIH) doslova sestřelil protihráče, a tak dostává dvě minuty za napadení.
11:59
Opět Aleš Jergl, tentokráte po přihrávce zpoza hostující branky. Ani nyní se ale proti pohotovému Kopřivovi neprosadil. Piráti mohou svému brankáři poděkovat.
11:34
Chomutov zrychlil napadání, což činí domácím poměrně velké potíže. Zatím ale svěřenci Petra Vlka odolávají.
10:50
Utkání nabralo tempo, ovšem další akci Dukly maří postavení mimo hru, v němž se objevil Adam Zeman. Pomezní sudí tak nařizuje buly ve středním pásmu.
09:41
Po poněkud kostrbaté kombinaci se ocitl ve velké šanci Aleš Jergl. Tváří v tvář Kopřivovi ale neuspěl, chomutovský brankář zmenšil střelecký úhel a pohotově zasáhl.
09:10
Domácím se ale početní výhoda vůbec nevede. Ve vlastním oslabení se navíc vydal kupředu Dušek, který však z bezprostřední blízkosti a velkého úhlu neuspěl.
08:10
Až nyní. Na hranici jihlavského útočného pásma se do sebe pustili Radek Havel (CHM) a Jan Semorád (JIH). Hostující borec dostává 2+2 minuty za hrubost, domácí forvard pouze 2 minuty. Dukla tak má k dispozici přesilovovou hru.
07:54
Také hosté o sobě dali vědět. Po jistém zákroku Sáblíka nastala v předbrankovém prostoru menší strkanice. Zatím se ale stále vylučovat nebude.
07:16
Domácí jdou do vedení. Tomáš Kaláb tvrdě vypálil od modré čáry, načež vyražený kotouč posunul Tomáš Čachotský na hůl RICHARDA DIVIŠE. Jihlavský útočník poté neměl problém dopravit puk do odkryté branky. Asistence: Tomáš Čachotský, Tomáš Kaláb.
06:22
Po nedorozumění mezi obránci Chomutova následuje další icing a buly po levé ruce Kopřivy. Chomutovský brankář si tak po delší době opět osahal kotouč.
05:43
Obě mužstva si zatím spíše vyměňují pozdravy, výraznější možnosti k vidění nejsou. Doufejme, že se tempo utkání dostane na vyšší úroveň.
05:11
Piráti jsou stále aktivnější. Nyní ale jejich počínání zastavilo postavení mimo hru. Kotouč bude uveden do hry ve středním pásmu, blíže jihlavské brance. Zatím jsme neviděli žádnou větší brankovou příležitost.
04:31
Chlouba si ihned po přejetí do útočného pásma pohlednou stahovačkou obhodil Dobrovolného a pokusil se zakončit. Ani tento švih ale na Sáblíka neprošel.
03:11
Tomáš Čachotský obkroužil branku soupeře a svižnou přihrávkou hledal některého ze spoluhráčů. Kotouče se ale chopili chomutovští hokejisté.
02:42
Hřebejk přesprintoval do útočného pásma a tvrdě vypálil. Dělovku však srazily chrániče jihlavského obránce. Nepříliš ostrou střelu z úhlu následně Sáblík podržel ve své moci.
02:11
Dukla si nerozuměla a poslala touš přes všechny čáry. Buly bude vhozeno po Sáblíkově levé ruce. Oba celky začínají velmi pozvolna a ze zabezpečené obrany.
01:41
Jihlavští dvakrát zahrozili. Nejprve ranou od modré, načež zblízka dorážel Marek Prokš. Mladý forvard ale touš mezi Kopřivovy betony neprocedil. Hostující mág poté přerušil hru.
00:57
Chomutov zatím kontroluje hru, leč zatím spíše ve vlastním pásmu. Do žádných zběsilých ofenzivích výpadů se nepouští. Uvidíme, co přinesou následující minuty.
00:30
Karol Korím si ve středním pásmu stáhl ze vzduchu přihrávku, což však učinil vysokou holí. Sudí tak nařídl buly v obranném pásmu jihlavské družiny.
00:01
Oba celky již nastupují na hrací plochu, utkání bude za malou chvíli zahájeno.

HC Dukla Jihlava: Sáblík (Halász) – Korím, Dobrovolný, Čermák, Kaláb, Čáp, Schejbal, Šidlík – Čachotský, Melenovský, Diviš, Jergl, Maliník, Důras, Prokš, Zeman, Semorád, Kuřítko, Matula, Malec

Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) – Havel, Titov, Toman, Skinner, Bartejs, Scalzo, Rutta, Koma – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – Květoň, Růžička, Dušek – Sinisalo, Kämpf, Kaše – Kadlec, Chlouba, Veselý

Rozhodčí: Čech, Pražák – Jindra, Zíka.
Vzájemné zápasy

Poprvé se oba celky střetly ve čtvrtém kole, kdy Piráti na domácí úůdě zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech. Totožným skóre, avšak vítězstvím pro Duklu, skončila následná odveta na Horáckém zimním stadionu. Třetí klání ovládl v poměru 7:2 opět Chomutov. Jak tomu bude nyní?
Pohled do statistik

Jihlavští hokejisté zatím neprožívají úplně optimální ročník. Momentálně se Dukla nachází na sedmé příčce tabulky, přičemž má na svém kontě 68 bodů. V posledním ligovém duelu si na domácí půdě poradila s Litoměřicemi v poměru 4:2.

Piráti jsou letošním suverénnem. Severočechům patří první pozice, přičemž na svém kontě mají rovných 90 bodů. Ve 42. kole ale zaváhali, v domácím prostředí padli překvapivě 1:2 s Mostem.
Vítejte u našeho on-line přenosu! Druhá nejvyšší tuzemská hokejová soutěž má na programu své další pokračování. V rámci 43. kola změří síly celky HC Dukla Jihlava a Piráti Chomutov. Úvodní buly bude na Horáckém zimním stadionu, tedy domovském stánku Dukly, vhozeno v 17:30. Přejí příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.