S konstatováním, že Dukla podlehla na domácím ledě Kladnu poměrem 1:2 se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
První třetina sice patřila domácím, to ale bylo ze strany Dukly všechno. Kladnu se ve druhé dvacetiminutovce podařilo otočit průběžný stav zápasu a protože ve třetí části už branka nepadla, odváží si Rytíři z jihlavského ledu cennou výhru 1:2.
60:00
59:54
Řezníčkova pumelice si nenašla cíl mezi tři tyče, Kladno už své tři body uhájí.
59:35
Oddechový čas domácích.
59:35
Zakázané uvolnění Kladna.
59:26
Lukáš Sáblík opouští svojí branku a Jihlava to zkusí v šesti.
58:42
Zatím k tomu není důvod, protože Kladno dvakrát bez potíží posílá kotouč do středního pásma.
58:15
Jihlava svádí boj o puk za brankou Kladna a Sáblík se již dívá na svojí střídačku. Odvolá Dukla gólmana?
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:28
Hra se přestěhovala před Sáblíka, který raději kryje puk před napadajícími hráči Kladna.
57:21
Malec cvičnou střelou z velkého úhlu trefuje buď levou tyčku nebo rameno Chábery a dorážku Zemana na poslední chvíli zastavil pravým betonem kladenský gólman.
56:41
Řezníček trefuje od modré pouze prvního napadajícího hráče Kladna, což je v posledních zápasech Dukly poměrně častý jev.
56:11
Střela Eberleho z levého kruhu jen těsně minula levou tyčku Sáblíka.
56:00
Kladenští hokejisté mají kotouč ve svém obranném pásmu a nikam nespěchají.
55:20
David Březina si v dnešním zápase již nezahraje, po zákroku Kloučka odchází do kabin s krunýřem na krku.
55:18
Za brankou Chábery byl naražen na hrazení Ondřej Malec, což je hráč, který se rozhodně nebojí rozdat ránu.
54:54
Čáp odzbrojil na levé straně pronikajícího Stacha a Jihlava může znovu mířit do útoku.
54:08
Zakázané uvolnění Dukly.
53:24
Švaňhal získal na útočné modré puk a řítil se na Sáblíka, který jeho zakončení k levé tyči vytáhl výborným zákrokem levým betonem. Troufám si, že kdyby útočník Kladna vstřelil gól, bylo by rozhodnuto.
53:11
Sražená střela jednoho z jihlavských hráčů končí v ochranné síti.
52:35
Což je platné, že Dukla kombinuje před brankou Chábery, když se ke střele nedostává. Přihrávky Dukly postrádají jak moment překvapení, tak občas i přesnost.
51:56
A nyní již hrají hosté v plném počtu.
51:43
Kladenští se vzápětí osvobozují.
51:18
Čachotský si sjel pro odražený puk, zavřel oči a napálil ho. Val těl před sebou propálil, jenže mířil těsně nad.
51:13
Dnešnímu zápasu přihlíží 1693 diváků.
51:13
Zeman se zblízka nepropracoval k dorážce, což se povedlo o chvíli později Kuřítkovi, jehož pokus chytá Chábera.
50:35
Čachotský posílal pas na modrou pro Dobrovolného, kterému puk přeskočil hokejku a následné nahození jihlavského beka kryje obrana Kladna, která vyhazuje.
50:10
Čáp si na modré zpracoval pas Čachotského, ale dvojice sudích viděla, že puk již přešel modrou čáru.
49:58
David Březina je v práci lékařů, doufejme, že bude v pořádku.
49:56
David Březina si jel po pravé straně obranného pásma k odraženému puku, když jej na modré srazil nevybíravým zákrokem Tomáš Klouček (KLA). Toto už bude jasné vyloučení a bek Kladna dostává dvě plus deset minut za zákrok do oblasti hlavy a krku.

Na vyloučení: 3-4.
49:27
Střela Dobrovolného od modré projela těsně vedle levé tyče. Vzápětí se odrazila před branku k Vysloužilovi, jenž dorazil kotouč jen do připraveného Chábery.
48:53
Postavení útočícího hráče v brankovišti je pískáno i na druhé straně.
48:17
Pas Důrase zpoza branky nenašel nikoho z najíždějící dvojice Čachotský, Diviš.
48:00
K dorážce skákavého puku se před brankou dostal Michal Dragoun, jehož pokus likviduje Sáblík po rozkleku pravým betonem.
47:52
Dukla hraje v plném počtu.
47:44
Dukla se znovu osvobozuje, Kladnu se ani třetí přesilovka příliš nedaří.
47:23
Hra byla přerušena kvůli postavení útočícího hráče Kladna v brankovišti, o čemž by se tedy taky dalo polemizovat.
46:33
Ondřej Malec mohl v protiútoku postupovat sám na branku, jenže nezpracoval puk a nechal přihrávků Důrase za sebou.
46:20
Stejně tak jako nyní.
45:56
Jihlavě se podařilo vyhodit kotouč.
45:52
Sudí zřejmě sečetl Čachotskému jeho diskutování po konci druhé třetiny a píská mu v samotném závěru souboje o puk podražení.

Na vyloučení: 3-3.
45:22
Tenotkrát se o kotouč bojuje za Sáblíkovou kleci. Přetlačovaná trvá již dobrých dvacet vteřin.
45:03
To se hostům nakonec povedlo. Zásluhou Švaňhala se Kladno dostalo před Sáblíka, který raději kryje pas Pituleho zpoza branky.
44:42
Kladno má kotouč za svojí brankou a pokouší se rozjet útočnou akci.
43:33
Ač Diviš a Čachotský vybojovali za branou kotouč, Dobrovolného přihrávka po modré na Čápa byla poměrně obtížná a nejproduktivnější bek domácích jí nedokázal zpracovat.
42:48
Pumelici Čápa od modré vyrazil Chábera pravým betonem.
42:46
Malec na nic nečekal a z levého kruhu vypálil. Lapačka Jana Chábery bezpečně stáhla kotouč.
41:45
Stach z levého kruhu mířil do Sáblíka. Kladno udrželo ještě kotouč a ke střeleckému pokusu se naopak z pravého kruhu dostal Lukáč. Sáblík se opět nenechal překvapit.
40:55
K Richardu Divišovi se před brankou dostal odražený kotouč, jenže dorážka útočníka Dukly postrádala razanci.
40:29
Dobrovolného střela od modré postrádala přesnost a prolétla hodně vedle levé horní tyčky.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:10.
Čtyřicet minut zápasu je za námi. Kladnu se ve druhé třetině podařilo otočit stav zápasu, když se krátce před polovinou prosadil Jakub Strnad a ve třiatřicáté minutě převážil misky vah na stranu Kladna David Stach. Tomáš Čachotský po závěrečném hvizdu ještě, troufnu si říct, oprávněně diskutuje s hlavním sudím ohledně jeho některých výroků. Miroslav Petružálek opravdu nyní v dnešním utkání některé zákroky píská, některé nikoliv. Metr sudího je ale pro oba týmy stejný.
40:00
39:35
Jihlava již dobře půl minuty bojuje o puk v útočném pásmu Kladna a i když se jí kotouč podaří získat, ke střele se domácí nedokáží dostat.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:46
Kladno v plném počtu. Rytíři se ubránili i ve druhém oslabení druhé třetiny.
38:22
Hosté posílají po buly kotouč do středního pásma.
38:09
Před brankou byl při pokusu o dorážku sražen Michal Důras. Vylučovat se nebude, navíc má Chábera puk ve své moci.
37:46
Po Divišově střelě se ještě dostal k teči Čachotský, který zakončuje těsně vedle.
37:29
Kladenští hokejisté se osvobozují.
36:46
Jan Semorád se vysmekl na levé straně u útočné modré Václavu Koláříkovi (KLA), který dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 2-3.
36:37
Ofsajd Kladna na útočné modré.
35:55
V ochozech Horáckého zimního stadionu panuje atmosféra jako v divadle. Domácím fanouškům jakoby zamrzla jejich hrdla a své oblíbence nyní rozhodně nepovzbuzují.
35:12
Důras se snažil zblízka ještě přihrát na Čachotského, který byl zablokován hráči Kladna.
34:05
Po zadovce Vysloužila střílel zblízka Přidal a místo Chábery zasáhl jeden z beků Kladna, který kotouč vyrazil svojí holí pryč.
33:33
32:54
Kladno právě vstřelilo branku!
Jihlava ve středním pásmu lajdácky ztratila kotouč, který získal DAVID STACH, sjel si mezi kruhy a vymetl všechny pavučiny v levém horním rohu branky Sáblíka. Bez asistence.
32:22
Dva zákroky na hraně, nejprve na Diviše a pak na Čachotského, nechávají sudího Miroslava Petružálka naprosto klidným.
32:07
Dobrovolného střelu srazil Čachotský těsně vedle levé tyče Chábery.
31:40
Gutwaldovo nahození zblokovala hokejka Kuřítka, která se ihned poté rozletěla na dva kusy.
31:33
Čáp našel na útočné modré Přidala, který si počkal na jeho přihrávku, ale k velké nelibosti domácích fanoušků je pískán ofsajd.
31:14
Ofsajd kladenských hokejistů.
31:02
Nepříjemnou střelu Kloučka mohl před Sáblíkem tečovat Dragoun, což se mu nepovedlo, takže gólman Jihlavy si puk pohlídal a vyrazil jej.
30:32
Ač do střely Kužela od modré padal Richard Diviš, bekovi hostí se podařilo vystřelilt. Puk má znovu na své hrudi Sáblík.
30:02
Také Dukla zahrozila. Březina si počkal mezi kruhy na přihrávku, ale trefil pouze Cháberu.
29:27
Nepřesnost v rozehrávce Dukly končí kontrem Kladna, které se však dostalo pouze před branku Sáblíka, kde Stach nezakončil.
28:27
Rytířům se podařilo vyrovnat. JAKUB STRNAD se dostal z pravého kruhu až před branku Sáblíka. Byl sice faulován, ale i tak se mu podařilo puk procedit pod domácím gólmanem do branky. Asistence: Lukáš Kužel.
27:53
Pumelice Zadražila od modré končí na připraveném Cháberovi.
27:35
Jihlava v plném počtu.
26:35
Velká šance Kladna zůstává nevyužita, protože Hořava trefil pouze pravou tyčku. K odraženému puku se dostává Semorád a vyhazuje jej.
26:17
Nyní se to už domácím nepovedlo, ač k tomu měli hodně blízko.
26:07
Jan Semorád zabojoval na modré o puk a dostal jej do středního pásma.
25:40
Jihlava krátce po buly posílá puk až k Cháberovi.
25:35
Druhá přesilovka také pro Kladno. Jiří Dobrovolný (JIH) dostává dvě minuty za hákování.

Na vyloučení: 2-2.
25:24
Kladno nyní chvíli motalo Jihlavu před Sáblíkem, ale pas Tenkráta na beky se vůbec nepovedl a kotouč směřuje k Cháberovi.
24:50
V situaci dva na dva hledal Klouček mezi kruhy najíždějícího Hořavu, ale přihrávka byla hodně, ale opravdu hodně nepřesná.
24:35
Hosté hrají v plném počtu.
24:15
Kladno se po šťastném odrazu puku napoprvé ještě pořádně neosvobodilo, napodruhé už ale ano. Puk je u Sáblíka.
23:26
Velkou přetlačovanou o puk za brankou Chábery vyhrává Kladno a vyhazuje puk.
22:53
Při střele Řezníčka se už puk nacházel o malý kousek za modrou, takže dorážka Semoráda přišla vniveč. Ofsajd.
22:35
Druhá přesilovka Dukly. Tomáš Klouček (KLA) dostává dvě minuty za držení protihráče. Využije Dukla i svojí druhou přesilovou hru?

Na vyloučení: 1-2.
21:43
Výborná kombinace domácích. Ke Schejbalově střele se před Cháberou dostal Čachotský. Domácí kapitán nevystřelil, ale ještě posunul kotouč napříč brankovištěm na Diviše, který s tím už nepočítal a nezasáhl před volnou klecí kotouč.
21:35
21:20
Malec se po rychlém kontru dostal na pravém kruhu k zakončení. Ač Chábera nepředvedl zrovna jistý zákrok, má nakonec kotouč ve své moci.
21:12
Střela Lukáče našla připravenou hruď Lukáše Sáblíka.
20:20
Domácí hrají v plném počtu.
20:15
Kladno nevyužilo velkou šanci ke skórování. Po dělovce Dragouna poskakoval puk před brankou Sáblíka, který celou situaci stačil ve spolupráci se svými beky zachránit a Dukla posílá kotouč do středního pásma.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:19.
První třetina je za námi. Hráči obou týmů měli na svých holích několik slibných šancí, ale prosadil se jediný plejer – Petr Šidlík, který v přesilové hře prostřelil od modré vše, co mu stálo v cestě.
20:00
19:50
Jihlava opět vyhazuje kotouč.
19:38
Zdálo se, že se Kladno dostalo do pásma, ale Malec výborně vystihl rozehrávku hostí a situaci dva na dva mířil s Důrasem na Cháberu. Domácí bijec Malec však puk příliš zvedl a Důras nemohl tuto přihrávku zachytit.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:50
Souboj o puk v pravém rohu za brankou Dukly byl úspěšnější pro Jihlavu, kteří Tomášem Čachotským vyvážejí puk.
18:31
Jeden z hráčů hostí hrál po Kloučkově nahození vysokou holí, takže se hra stěhuje do středního pásma.
18:27
Diviš se snažil vyhodit kotouč, nakonec ale Kladenští udrželi pásmo.
18:20
Přesilová hra také pro Kladno. Jakub Schejbal (JIH) dostává dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

Na vyloučení: 1-1.
17:48
A následně se Zdeněk Čáp uvedl dvěma dobrými zákroky v obraně, kdy nejprve pozastavil kontr Kladna a poté zblokoval střelu jednoho z hráčů Rytířů.
17:17
Tvrdá střela Zdeňka Čápa dala pořádně zabrat Janu Cháberovi, který ji s problémy vyrazil.
16:33
V rohu za brankou Dukly byl sestřelen Dalibor Řezníček, takže Kladno vybojovalo puk a Hořava jej hned poslal mezi kruhy na Dragouna, který těsně minul pravou tyčku Sáblíka.
15:45
Michal Gutwald si nyní proti za branou bojujícímu Důrasovi pomohl nejen tělem, ale i rukama. Držení se nepíská, hraje se dál a Kladno zahajuje postupný útok.
15:26
Po dalším nahození Kladenských skrývá Sáblík kotouč do své lapačky.
15:06
David Stach se prosadil proti dvěma hráčům Jihlavy a hledal před branou Tenkráta, který opět na kotouč lehce nedosáhl.
14:53
Zakázané uvolnění také na straně Dukly. Vhazovat se bude po pravici Sáblíka.
13:35
Před dotírajícím Švaňhalem raději pokryl Sáblík kotouč a přerušuje hru.
12:40
Tomáš Čachotský se řítil z levé strany na Cháberu. Musel vystřelit, protože byl z pravé strany dojížděn dvěma hráči. Což o to, pokus jihlavského kapitána nebyl špatný, jenže šel těsně nad.
12:10
11:50
Po dvou velkých příležitostech se hra trošku sklidnila, žádné další šance, natož vážná ohrožení branky, nejsou k vidění.
10:06
A mohlo být vyrovnáno. Kladenská posila Ondřej Švaňhal se řítil sám na Sáblíka, jeho pokus o bekhendový blafák ale gólman Dukly přečetl a vyráží jej.
09:37
Nejsem si jistý, zda nyní proti střele Důrase bekhendem nezvonila horní tyčka. Tak jako tak to byla velká šance domácího útočníka.
09:17
Také Kladno zahrozilo a opět u toho byl Pitule, který posílal kotouč na volného Tenkráta. Přihrávka na něj však byla o kousek nepřesná.
08:32
Diviš se pokusil zakončit u levé tyče Chábery, kde však již nebylo příliš místa a následně byla střela Mikeše z pravého kruhu zblokována mimo prostor, který hájí kladenský gólman.
08:12
Jihlava se snažila zavézt puk do útočného pásma, pozorná obrana Kladna však byla proti.
07:13
Dukla právě vstřelila branku!
Jihlava bleskově využívá přesilovou hru. Adam Zeman vyhrál buly, Semorád si na modré vyměnil kotouč s PETREM ŠIDLÍKEM (1+1), který prostřeluje vše, co mu stálo v cestě. Chábera toho zřejmě moc neviděl. Asistence: Adam Zeman (8+6), Jan Semorád (0+1).
07:06
Jihlava to zkusila hned po buly, proti Zemanově střele zasáhl Chábera.
07:02
První přesilová hra zápasu. Petr Tenkrát, kapitán Kladna, dostává dvě minuty za napadení.

Na vyloučení: 0-1.
06:56
Pumelice Moravčíka od modré byla sražena Sáblíkem mimo tři tyče.
06:26
Stach nepřesně přihrál na hůl Čachotského, ten posunul kotouč pro Důrase, který z pravého kruhu minul branku.
05:48
Kladno je nadále aktivnější a nyní uzavřelo Duklu v jejím obranném pásmu. Nakonec ale domácí posílají kotouč do středního pásma.
04:48
Pitule se neohroženě probíjel do útočného pásma, což se mu podařilo, a vzápětí z mezikruží vystřelil. Na jeho střelu našel recept Sáblík.
04:13
Kladenským je pískán úmyslný ofsajd.
03:50
Dukla bojuje o puk před brankou Chábery, zatím neúspěšně.
03:01
Dobrým zákrokem proti střele Dragouna z pravého kruhu se prezentoval Sáblík.
02:28
Zakázané uvolnění kladenských hokejistů.
00:53
Do rychlého protiútoku se žene Kladno, jenže střela Stacha nebyla důrazná a Sáblík jí v pohodě srazil do rohu za svojí klecí.
00:31
Ve slibné příležitosti se před Cháberou ocitl Důras, ale nepovedlo se mu z první lépe zamířit.
00:17
Hra vysokou holí v podání Kladna. Bude se vzahovat ve středním pásmu.
00:01
Vše je připraveno k úvodnímu buly.
Domácí vedení Michalem Důrasem na ní právě přijíždějí.
Hosté jsou již nachystáni na ledové ploše.

HC Dukla Jihlava: Sáblík (Kacetl) – Čáp, Dobrovolný (A), Šidlík, Řezníček, Schejbal, Zadražil, Dundáček – Důras (A), Diviš, Čachotský (C) – Březina, Zeman, Semorád – Vysloužil, Mikeš, Malec – Kuřítko, Štěpánek, Přidal. Trenér: Petr Vlk.

Rytíři Kladno: Chábera (Švihálek) – Kolařík, Klouček, Růžička, Moravčík, Kužel, Gutwald – Tenkrát (C), Stach, Lukáč – Švaňhal, Eberle, Pitule – Redlich, Rudovský, Strnad – Dragoun, Hořava (A). Trenér: Jiří Čelanský.

Rozhodčí: Miroslav Petružálek – Jiří Rozlílek, Ondřej Kokrment.
Za Duklu naopak poprvé v sezoně nastoupí Patrik Přidal s Martinem Vysloužilem a již proti Šumperku avizovaný Dalibor Řezníček. V době reprezentační přestávky mládeže nastoupí v jihlavské obraně také zadák červenožluté juniorky Filip Dundáček. Na soupisce Dukly bude naopak chybět její nejlepší střelec Marek Melenovský a Filip Seman.
Z avizovaných posil se v kladenském dresu objevují obránci Tomáš Klouček s Michalem Moravčíkem a Ondřej Švaňhal. Na Tomáše Hornu a Jana Hlaváče si budou muset kladenští fanoušci ještě počkat, stejně tak jako na Tomáše Kaberleho, po kterém nejspíše sáhne New York Rangers.
První zápas této sezony:

HC Dukla Jihlava – Rytíři Kladno 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Prokš (Čáp, Melenovský), 15. Čachotský (Urbanec, Zeman), 19. Seman (Mikeš, Důras) – 50. Pitule (Melka, Tenkrát).
Rytíři Kladno:
Situace dnešního hostujícího týmu není dobrá, a to nejen z důvodu, že hosté kvůli rekonstrukci zimního stadionu doposud odehráli všechny své zápasy na venkovních kluzištích. Majiteli klubu Jaromíru Jágrovi již došla s výkony hráčů Kladna trpělivost a vzkázal, že ten, kdo se neprobudí, končí. Zároveň jasně avizoval, že klub posílí, takže je možné, že již proti Dukle obránce Tomáš Klouček (smlouva do konce sezony), další bek Michal Moravčík (střídavé starty) či útočníci Tomáš Horna a Ondřej Švaňhal (hostování do konce sezony), který si na Horáckém zimním stadionu zahrál minulý týden ještě v dresu Havlíčkova Brodu. Příchod velkých jmen, beka Tomáše Kaberleho a útočníka Jana Hlaváče, se teprve dokončuje.

HC Dukla Jihlava:
Domácí se do kolotoče první ligy vrací přesně po týdnu, což bylo způsobeno tím, že v sobotu byl jejich zápas na ledě Šumperku odložen kvůli výpadku elektrického proudu. I když se zatím Dukle nedaří tak, jak by chtěla, nutno podotknout, že v posledních čtyř zápasech si jihlavští hokejisté připsali čtyři výhry. Aktuálně je Jihlava na šesté pozici v tabulce s dvaatřiceti body, když se v devatenácti odehraných zápasech radovala jedenáctkrát z výhry (3x za dva body) a osmkrát odešla z ledu poražena (2x za bod).

Poslední zápasy Dukly:
Jihlava – Havlíčkův Brod 3:2.
Třebíč – Jihlava 2:1.
Jihlava – Chomutov 4:3 sn.
Jihlava – Litoměřice 5:4 pr.
Prostějov – Jihlava 5:3.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u zápasu 21. kola první hokejové ligy ČR. Na Horáckém zimním stadionu se dnes utkají dva kluby, které historicky patří ke špičkám českého a československého ledního hokeje, momentálně však hrající druhou nejvyšší českou soutěž – HC Dukla Jihlava a Rytíři Kladno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.