S konstatováním, že Jihlavá má po dvou kolech plný počet šesti bodů a vede prvoligovou tabulku, se s Vámi loučí a hezký zbytek večera přeje Tomáš Lysý.
Ve třetí třetině přidala Jihlava ještě jeden gól, když se trefil Filip Seman, který navázal na dva góly Michala Důrase a Davida Březiny z první třetiny, která o osudu zápasu rozhodla. Ondřej Kacetl se navíc může pochlubit prvním shot-outem v novém působišti.
60:00
59:42
Dukla v plném počtu.
59:23
Prostějov v plném počtu.
58:53
David Březina ideálním pasem našel mezi kruhy rozjetého Jarůška, který zblízka nepřekonal Šimbocha.
58:21
Nepřesnost pro změnu na druhé straně. Zakázané uvolnění Prostějova.
58:04
Ofsajd Dukly na útočné modré.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a nebojím se říct i celého zápasu.
57:42
Síly na ledě se srovnají, protože Miha Štebih (JIH) usedá na trestnou lavici. Na vyloučení: 8-11.
57:23
Poměrně zbytečný krosček Lubomíra Vosátka (PRO) na jednoho z hráčů Dukly. Bek Prostějova dostává dvě minuty. Následně si ještě neodpustil menší šťouchnutí do domácího hráče, za což se do něj pustil Filip Seman. Oba tak dostávají ještě dvě minuty za hrubost. Dukla bude hrát přesilovku 5 na 4. Na vyloučení: 7-11.
56:57
56:31
Melenovský z bezprostřední blízkosti po hezké akci netrefil puk dobře, takže Šimboch vyráží snadno kotouč.
56:21
Druhý trest hostí se pomalu blíží ke konci. Hosté zatím dobře brání.
55:08
Dukla právě vstřelila branku!
Po jedenácti vteřichách Dukla svojí dvojnásobnou přesilovku využívá a bude hrát ještě 1:49 minuty klasickou početní převahu. Michal Důras přihrál z levé strany podél brankoviště na FILIPA SEMANA (1+0), který na druhé straně se štěstím zvedl puk a zakončil nad lapačku Šimbocha. Asistence: Michal Důras (2+2), Vojtěch Zadražil (0+1).
54:57
Patnáctivteřinová přesilovka Dukly pět na tři. Lukáš Duba fauloval na levém kruhu uvolnivšího se hráče domácích a dostává za to dvě minuty.

Na vyloučení: 6-9.
54:38
Schejbal byl na modré v tísni, takže musel narychlo vystřelil. Puk však letěl hodně vedle levé tyče.
54:09
Jihlava je opět postavená před brankou hostí a chystá se na střelu.
53:39
Dorážku Marka Melenovského u levé tyče zneškondil Šimboch, který po chvilce vyrazil kotouč před sebe. Rozhodčí ale mezitím zapískal, takže dorážka Filipa Semana už byla bezpředmětná. Sudí mohli nyní s přerušením chvilku počkat.
53:12
Zdeněk Kubica (PRO) odchází na dvě minuty na lavici trestů.

Na vyloučení: 6-8.
Zdeněk Kubica v sezoně: 2 tr. min.
52:59
Ale rozhodně ne na dlouho. Štebih vystihl jejich rozehrávku a přenechával na levé straně kotouč Březinovi. Hosté si ale celou situaci pohlídali, střelec druhého gólu se nakonec k ráně nedostal.
52:51
Březina se už dral na vrcholu pravého kruhu k zakončení, ale nakonec mu puk přeskočil hůl a mají ho tak v moci hosté.
52:00
Dnešnímu zápasu přihlíží 1452 diváků.
51:18
Lubomír Vosátko tvrdě vystřelil od modré. Kacetl vyrazil puk do levé strany, kde stál Vladimír Stejskal, proti jehož nepříliš povedené dorážce nastavil Kacetl levý beton.
51:01
Stejně tak jako nyní, Prostějovu se nedaří dostat se před Kacetla.
50:48
Domácí se osvobozují.
50:38
David Roupec vystřelil z pravého kruhu, ale jeho tvrdá střela nebyla nikým tečována a prolétla hodně vedle branky Dukly.
50:22
Prostějov se až nyní dostal ke klasickému přesilovkovému rozestavení.
49:51
Dukla se dvacet vteřin po úvodním buly osvobozuje.
49:31
Jakub Schejbal (JIH) je vyloučen na dvě minuty za hákování. Jedna z posledních šancí pro Prostějov.

Na vyloučení: 6-7.
Jakub Schejbal v sezoně: 2 tr. min.
49:14
Jihlava se znovu poměrně snadno dostala do útočného pásma, mezi kruhy převzal puk Petr Šidlík a vystřelil. Před brankou hostí však nikdo nestínil a Šimboch zastavil kotouč bez problému svojí lapačkou.
48:44
48:42
Na pokus Matice Podlipnika od modré Šimboch viděl, takže jej nemohl překvapit.
48:19
Prostějovu se opět podařilo vyhodit puk až k brance Kacetla.
48:01
Důras si vyměnil puk se Semanem a z bezprostřední blízkosti vypálil. Gólman hostí kryje nadvakrát puk.
47:35
Dukla je znovu před Šimbochem.
46:58
Prostějov posílá puk do středního pásma.
46:44
Mikeš našel v útočném pásmu Čachotského, který se s pukem dostal až za branku Šimbocha, kde jej poměrně zbytečně fauloval David Roupec (PRO) – podražení.

Na vyloučení: 5-7.
David Roupec v sezoně: 2 tr. min.
45:55
Také prostějovští hokejisté se na chvíli dostali ke Kacetlovi. Od modré vyzkoušel jeho pozornost Knesl, což gólman červenožlutých čekal a neinkasoval.
45:10
Jarůšek našel před prostějovskou brankou nehlídaného Kuřítka, jemuž střela nesedla a Šimboch téměř nemusel zasahovat.
44:54
Březinův snad již šestý střelecký pokus v zápase. Tentokrát střelec druhého dnešního gólu vypálil z pravého kruhu přímo do míst, kde byl připravený gólman hostí.
44:16
44:12
Tato přesilovka opravdu není od Dukly špatná. Je okořeněná několika ranami od modré. Tentokrát vypáli Čáp, na jehož střelu Šimboch dobře viděl a kryje jí.
43:45
Seman hledal u pravé tyče hostí zcela volného Melenovského. Přihrávku na něj zblokovala obrana Prostějova mimo prostor, kde zkušený útočník stál.
43:32
Zadražilona nepříliš povedená rána končí na pravém betonu gólmana Prostějova.
43:20
Tomáš Čachotský se dostal na pravé straně k puku. Byl již však v ostrém úhlu a nepodařilo se mu trefil prostor tří tyčí.
42:51
Petr Šidlík opět vystřelil od modré, tentokrát minul levý horní roh prostějovské branky.
42:26
Šidlíkova bomba od modré našla připraveného Šimbocha.
42:16
Přesilová hra pro Duklu. Robin Malý (PRO) putuje na trestnou lavici za krosček. Dneš již druhý trest pro beka hostí.

Na vyloučení: 5-6.
Robin Malý v sezoně: 4 tr. min.
42:09
Zadražil vystihl rozehrávku hostí a bleskově se dostal do útočného pásma, kde vystřelil, ovšem nepřesně.
41:01
Prostějovští hrají v plném počtu.
40:52
Po Zadražilově střele neudržel Šimboch puk ve výstroji, což byla voda na mlýn pro Mikeše, který však neměl na dorážku příliš mnoho času a neprosadil se.
40:25
Tomáš Čachotský jako správný kapitán zavezl kotouč do útočného pásma.
40:06
Jihlava začíná třetí třetinu dohrávanou přesilovou hrou.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:12.
Ve druhé třetině jsme gól neviděli, takže si Dukla stále užívá vedení 2-0 z první třetiny. Prostřední dvacetiminutovka nebyla příliš záživná, největší šanci měl Filip Seman, který ale v gólové šanci trefil jen Šimbocha.
40:00
39:59
Pokus Štebiha z pravého kruhu končí na Šimbochovi.
39:46
Hosté se osvobozují.
39:30
Dukla je nastěhována před Šimbochem, ke střele se však nedostala.
39:01
Robin Malý (PRO) jde na dvě minuty na trestnou lavici za krosček.

Na vyloučení: 5-5.
Robin Malý v sezoně: 2 tr. min.
39:00
Minutu před koncem fauloval jeden z hostujících hráčů u mantinelu Romana Mikeše a pravice sudího jde nahoru.
38:37
Podlipnikovi při pokusu o střelu od modré sjel kotouč z hole.
37:06
Dukla hraje v plném počtu.
37:03
A Dukla v protiútoku tři na dva ve vlastním oslabení měla další dobrou šanci, kterou ukončil Zdeněk Čáp trefou hodně vedle hostující klece. I tak jde o velmi povedené oslabení Dukly a hodně špatnou přesilovku Prostějova.
36:43
A znovu David Březina, který z levé strany minul pravou tyčku Šimbocha. Poté ještě zabojoval o kotouč, byl lehce podražen, ale vylučovat se nebude.
35:59
Teď navíc David Březina ujel po pravém kruhu. Tento pokus domácího útočníka byl asi zatím nejméně podařený.
35:30
Dukle se oslabení daří a vůbec nepouští Prostějov před branku.
35:06
Přesilovku si zahraje i Prostějov po tom, co Michal Důras (JIH) obdržel dvě minuty za držení protihráče.

Na vyloučení: 5-4.
Michal Důras v sezoně: 2 tr. min.
34:52
34:51
Miha Štebih si počkal na útočné modré na přihrávku, po které sjel blíže ke středu kluziště. Povedená střela beka domácích proletěla vedlel pravé tyče branky Prostějova.
34:26
Nepovedená kombinace Semana a Melenovského končí dalším úspěšným vyhozením hostů.
33:41
Šidlík nahozením od modré trefil pouze hráče Prostějova, od kterého se puk odrazil k modré čáře. Tam jej ještě Šidlík stačil dojet, následně se už hosté osvobozují.
33:29
Zatím se však Dukle vystřelit nepodařilo.
33:20
Jihlava svírá svého soka před brankou.
32:52
Podražení na straně hostí, kterého se dopustil Lukáš Luňák (PRO) na Marku Prokšovi. Jde o dnešní druhé vyloučení Luňáka.

Na vyloučení: 4-4.
Lukáš Luňák v sezoně: 6 tr. min.
32:23
Šidlíkova střela krátce po přejetí útočné modré skončila vedle levé tyče Šimbocha.
31:39
Jedlička se od modré dostal k blízkosti branky Kacetla, kde už vymýšlel, jak zakončí a jak překoná gólmana. To by k němu ale nesměl přijet Štebih, který jej pohotově zablokoval a následně má Kacetl kotouč ve své moci.
31:27
Nepřesnost v rozehrávce Dukly končí zakázaným uvolněním.
31:12
Nahození Dundáčka raději porkyl před napadajícím Melenovským gólman Prostějova.
30:13
Před brankou Kacetla to také vřelo, když gólman Dukly zachránil svůj tým od inkasované branky proti tvrdé střele Kučery z mezikruží. To byla slibná šance hostí!
29:58
David Březina našel na útočné modré Matice Podlipnika. Ač povoláním bek, udělal Podlipnik nejprve kličku na vrcholu pravého kruhu a poté mezi kruhy a dostal se před Šimbocha, kde své sólo zakončil ranou vedle levého horního rohu klece.
29:20
28:50
Dukla se osvobozuje.
28:28
A David Roupec se jal ostřelovat branku Kacetla jak válečný kulometčík. Dvakrát mu jeho spoluhráči přihráli, Roupec však dvakrát z první minul tentokrát levou tyčku.
28:07
Nebezpečná rána, kterou se prezentoval David Roupec od modré, prolétla vedle pravé tyče Kacetla.
27:54
Prostějovští hokejisté jsou v útočném pásmu a staví si svojí pětici.
27:36
Před brankou Kacetla vznikla na ledě doslova valná hromada, přes kterou nemohl puk přejít a byl někde pod těly několika hokejistů. Rozhodčí následně přerušuje hru a vykazuje jí do středního pásma.
27:20
Čtvrté vyloučení domácích. Dvě minuty dostává Filip Seman (JIH) za hákování.

Na vyloučení: 4-3.
Filip Seman v sezoně: 4 tr. min.
26:39
Jedlička se na vrcholu levého kruhu tak dlouho připravoval ke střele, až jej zablokoval jeden z hráčů domácích.
25:17
Prostějov byl blízko snížení, když v situaci dva na jednoho přihrával Kovařík na Černého, který mohl vystřelit, ale z dobré pozice ještě vracel puk znovu na Kovaříka, což Kacetl vystihl a hosté tak ani pořádně nevystřelili.
24:58
David Březina si najel na svojí oblíbenou pozici na pravém kruhu. Mířil do levého horního rohu svatyně Šimbocha, jenže jeho pokus nebyl přesný.
24:43
Zápasu zatím ve druhé třetině něco chybí. Střely k vidění jsou, ale až na šanci Semana se nikdo do vyložené šance nedostal.
24:12
Střela Čápa si nenašla cestu k brance hostí, puk si přes val hráčů před Šimbochem místo nenašel.
23:29
JIhlava se snažila vybojovat puk u levého kruhu před brankou hostí. To se jí sice nepovedlo, ale Prostějov se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
22:23
Tvrdá rána Venkrbce míří vedle levé tyče Kacetla.
22:12
Mikeš hledal ve středním pásmu najíždějícího Kuřítka. Přihrávku však výborně vystihl Jan Kolibár a ještě stačil rozehrát.
21:21
Melenovský našel přihrávkou z pravé strany u pravé tyče Šimbocha svého centra Semana, který z první poslal puk pouze do připraveného gólmana Prostějova.
20:46
Hosté tak vybojovali alespoň vhazování po levici Kacetla.
20:22
Matouš Venkrbec prošel přes útočnou modrou, kde si však na sebe naložil velkou porci a proti třem protihráčům neuspěl.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:23.
První třetina je u konce, Dukla v ní byla lepší a zaslouženě vede 2:0. Hosté se nechají poměrně zbytečně vylučovat, na což také jednou doplatili. Naopak hosté nepotrestali ani jedno ze tří vyloučení domácích.
20:00
19:46
Nejprve rána Zadražila neprošla houfem těl a Prokš měl k odraženému puku daleko, na druhé straně z protiútoku mířil Marek Indra z pravé strany vedle branky.
19:25
Nahození Melenovského bez problémů likviduje Šimboch. Jeho lapačka je tentokrát tam, kde být měla.
19:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
18:41
Na druhé straně se hosté při přechodu do útoku dopustili ofsajdu.
18:33
Jarůšek ranou z levé strany minul branku Šimbocha, jelikož již byl v poměrně velkém úhlu.
17:53
Hned po vyhraném buly vypálil Lukáš Luňák, jehož pokus vyrazil Kacetl dobrým zákrokem do ochranné sítě.
17:30
Matouš Venkrbec se snažil u pravé tyče Kacetla dorazit odražený puk, což se mu nepovedlo. Následně se kotouč dostal na vrchol pravého kruhu, kde se s ním vůbec nepáral Marek Indra. Proti jeho dobré ráně nastavil Kacetl lapačku.
17:14
Ale i pro Prostějovské není branka Kacetla žádnou nepřístupnou zónou, o čemž se nyní domácí přesvědčili po tom, co Vosátko povedenou ranou od modré otestoval pozornost Kacetla.
16:50
16:33
I v oslabení se dostala Dukla k zakončení. Kousek za útočnou modrou si Důras počkal na puk a vystřelil ránu jak z ruského tanku T-72. Šimboch měl štěstí, že kotouč minul levou tyčku.
15:10
Nyní už ne, a to po tom, co Vosátko trefil pouze Tomáše Čachotského, který hned míří do útoku.
15:00
Lubomír Vosátko na modré nemířil přesně, trefil jen hráče Dukly, ale hosté ještě udrželi pásmo.
14:50
Marek Melenovský (JIH) je potrestán dvěma minutami za podražení.

Na vyloučení: 3-3.
Marek Melenovský v sezoně: 6 tr. min.
14:25
Z ochozů jihlavského zimáku jsou slyšet i fanoušci hostí, kteří budou mít nyní důvod k naději, protože rozhodčí signalizují trest hráče Dukly.
13:39
Další velká šance Davida Březiny, který se prosmýkl obranou hostí jako Bode Miller slalomovými tyčemi v dobách své největší slávy. Tváří v tvář mířil Březina mezi betony Šimbocha, které stačily však sklapnout.
12:43
Adam Zeman se dostal u levého kruhu k puku, na nic nečekal a vystřelil. Jeho nepříliš tvrdá střela se i přesto otřela o pravou tyčku ˇŠimbocha.
12:01
Ale pozor, zahrozit mohlo i na druhé straně, když se u pravé tyče Kacetla chystal dorážet Indra, jehož pokus domácí gólman pokryl pravým betonem.
11:33
Domácí fanoušci se radují podruhé. Hostům se nepodařilo vyhodit z pásma, navíc faulovali, takže rozhodčí měl zdviženou pravici. DAVID BŘEZINA (1+0) se dostal na vrcholu levého kruhu ke střele a potvrdil čich snajpra. Asistence: Petr Štěpánek (0+1), Marek Prokš (0+1)
11:02
Kuřítko nahodil puk do útočného pásma, kde se za ním dral Malec. Kotouč vybojoval a poslal ho před branku na volného Mikeše, ke kterému se však stihli sjet beci hostí a domácí útočník z minima prostoru Šimbocha nepřekonal.
10:47
Nepřesná rozehrávka Dukly končí zakázaným uvolněním.
10:25
Dukla v plném počtu, konečně tak uvidíme hru pět na pět.
10:00
Přesně v polovině první třetiny se mezi kruhy dostal k puku nehlídaný René Kajaba, který chtěl vystřelit z první. Přihrávka mu však před holí poskočila, tak si jí útočník hostí musel zpracovat, nabral maličkou ztrátu a jeho další střela byla lahůdkou pro Kacetla.
09:36
Další nahození hostí srazil Kacetl do rohu, kde puk vybojoval René Kajaba. Hosté jsou tak před brankou domácích.
09:14
Střela jednoho z prostějovských hráčů by se nevešla ani do fotbalové branky. Puk letí vysoko nad a bude se vzahovat ve středním pásmu poblíž jihlavské obranné modré.
09:02
Hned po buly po levici Kacetla se Dukla osvobozuje a posílá puk až za branku Šimbocha.
08:52
Před Kacetla zavezl puk po pravé straně Černý, který se rozhodl nahodit kotouč na jihlavského gólmana, ale ten se překvapit nenechal a přerušuje hru.
08:25
Přesilová hra také pro Prostějov. Martin Kuřítko (JIH) si jede na trestnou lavici odsedět dvě minuty za držení protihráče.

Na vyloučení: 2-3.
Martin Kuřítko v sezoně: 2 tr. min.
07:32
Ač se z trestné lavice stihl vráti z trestné lavice před svého gólmana, již to nestačilo na zabránění gólu. Střelu Melenovského vyrazil Šimboch před sebe, kde se k dorážce dostal MICHAL DŮRAS (2+1) bez problémů zavěsil do opuštěné části klece. Fanoušci na Horáckém zimním stadionu slaví první domácí gól v sezoně, zatímco se Švaříček smutně vrací z trestné lavice na střídačku. Asistence: Marek Melenovský (0+2).
07:25
Hosté ve čtyřech.
07:04
21 vteřin dlouhá přesilovka pět na tři pro Duklu. Filip Švaříček (PRO) dostává dvě minuty za zdržování hry.

Na vyloučení: 1-3.
Jíří Švaříček v sezoně: 2 TM.
06:55
Tvrdá střela Jarůška z pravého kruhu míří těsně vedle pravé tyče prostějovské klece.
06:28
Šidlík od modré trefuje prvního nadapajícího hráče a Prostějov se osvobozuje.
06:20
Nyní už je Dukla před brankou Šimbocha.
05:39
Také hosté se zatím prvnímu ataku Dukly ubránili.
05:33
05:25
Při protiútoku dva na dva zahákoval Lukáš Luňák (PRO) protihráče a už míří na trestnou lavici.

Na vyloučení: 1-2.
Lukáš Luňák v sezoně: 4 trestné minuty.
05:15
Z pravého kruhu vystřelil Lukáš Luňák, jeho střelu vyrazil Kacetl před sebe, kde jej sebrala obrana Dukly a domácí jsou do útoku.
05:01
Důras nejprve na obranné modré zastavil průnik hostí, ale ty už jsou nyní před brankou Kacetla.
04:38
Čachotský napadal rozehrávku Jestřábů a sebral jim tak několik vteřin.
04:23
Prostějov je v plném počtu a začíná jeho minutu a sedm vteřin dlouhá přesilovka.
04:11
Při přechodu Malce do útoku je pískán ofsajd, což se domácímu publiku nelíbí. Bylo to opravdu na hraně.
03:33
Síly na ledě se vyrovnají. Miha Štebih (JIH) si půjde odsedět dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 1-1.
Miha Štebih v sezoně: 2 trestné minuty.
03:25
Marek Melenovský vybojoval pro svůj tým útočné pásmo, mezi kruhy si následně vybruslil Michal Důras, ale puk mu při střele sjel z hole.
03:09
Prostějovští se zásluhou Marka Indry osvobozují.
02:31
Hned po buly vypálil od modré Vojtěch Zadražil, jehož střela těsně minula pravou tyč branky Šimbocha.
02:23
Dvě minuty dostává Michal Černý (PRO) za hákování.

Na vyloučení: 0-1.
Milan Černý v sezoně: 2 TM-
02:10
Jihlava si zahraje přesilovku, pravice hlavního sudího je nahoře.
01:40
Po dalším průniku hostů podržel kotouč ve výstroji Kacetl.
00:31
Hosté se drali do úvodní šance zápasu. Před brankou se nedostal k puku Venkrbec.
00:01
Za aplausu jihlavského kotle nastupují na led také hráči Dukly.
Vchodem od Vysoké školy polytechnické vítá své hráče skupina prostějovských fanoušků.
Právě vjíždějí na led sudí dnešního zápasu.
Na ledě již je vlajkonoš a maskot domácího týmu.

HC Dukla Jihlava: Kacetl (Sáblík) – Zadražil, Podlipnik, Dundáček, Štebih, Čáp, Schejbal, Šidlík – Jarůšek, Prokš, Březina, Zeman, Kuřítko, Mikeš, Seman, Melenovský, Štěpánek, Čachotský (C), Malec, Důras (A). Trenér: Petr Vlk.

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (Kocián) – Knesl, Švaříček, Vosátko, Kolibár, Jedlička, Malý, Roupec – Medek, Luňák (A), Černý, Kubica, Stejskal, Sršeň, Kovařík, Kajaba, Indra, Duba (C), Kučera, Venkrbec (A). Trenér: Petr Zachar.

Rozhodčí: Daniel Pražák – Petr Křivohlavý, Radek Špringl ml..
S dalšími informacemi ohledně zápasu a hlavně sestav se přihlásim v 17:10.
Nutno ještě podotknout, že hodinu před zahájením zápasu, tedy v 16:30, startuje pochod fanoušků HC Dukla Jihlava z Masarykova náměstí k Horáckému zimnímu stadionu.
Oba týmy zaznamenaly před startem této sezony změny v kádru. Hosté posilovali zejména z Třince, ze kterého si přivedli tři hráče na hostování: gólmana Juraje Šimbocha, beka Lubomíra Vosátka (který na startu loňské sezony trénoval s Duklou) a třetím do party je bek David Roupec. Z Mladé Boleslavi získal Prostějov Martina Belaye či Zdeňka Kubicu. Jediný prostějovský střelec prvního zápasu v duelu proti Litoměřicím, útočník René Kajaba, přišel na hostování z Vsetína.

Dukla Jihlava se naopak může pyšnit příchodem extraligového mistraMarka Melenovského či kapitána reprezentační dvacítky Petra Šidlíka. Z Hradce ulovila Dukla na roční hostování u fanoušků oblíbeného a hlavně šikovného beka Zdeňka Čápa, který dal proti Motoru první jihlavský gól sezony. Místo gólmana Davida Ritticha, který odešel do Mladé Boleslavi spolu s bekem Romanem Čermákem, přišel do jihlavské svatyně Ondřej Kacetl a útočník Richard Jarůšek.
Vzájemné zápasy obou dnešních soků jsou již hodně vousaté. Naposled se totiž Dukla setkala s Prostějovem v ročníku 2007/2008. Třikrát se tehdy z vítězství radovala Jihlava, naopak Prostějov zaskočil domácí tým ve druhém vzájemném zápase, kdy si z Jihlavy odvezl výhru:

Jihlava – Prostějov 5:2 (2.2.2008)
Prostějov – Jihlava 2:5 (9.1.2008)
Jihlava – Prostějov 2:5 (10.10.2007)
Prostějov – Jihlava 3:8 (19.9.2007).

Pokud se podíváme ještě hlouběji do minulosti, tak v sezoně 2006/2007 se oba týmy utkali také čtyřikrát. Třikrát vyhrála Dukla (6:1 doma, 3:7 venku, 5:3 doma) a první vzájemný zápas skončil výhrou Prostějova 2:1 v prodloužení.
LHK Jestřábi Prostějov:

Jestřábům, jak se klubu s dravým letcem ve znaku také říká, se obnovený vstup do druhé nejvyšší tuzemské hokejové soutěže – kterou hrají po šestileté odmlce v 2. lize – nepovedl. Před domácím publikem si Prostějov připsal porážku 1:4 s Litoměřicemi. Domácí sice od 14. minuty po trefě Kajaby vedli, po hříchu to však bylo z jejich strany všechno. Litoměřice na konci druhé třetiny vyrovnaly a v závěrečné dvacetiminutovce přes 1650 diváky strhly třemi góly vedení na svojí stranu.
HC Dukla Jihlava:
Hokejistům s ježkem ve znaku se povedl úvod soutěže náramně. V pondělním úvodním zápase první hokejové ligy zajížděla Dukla na led českobudějovického Motoru. V souboji týmů, které by měly patřit ke špičce první ligy, Jihlava svého soka přehrála a přivezla si domů cenné tři body za výhru 4:1. Gólově se prosadil Zdeněk Čáp, Adam Zeman, Miha Štebih a Michal Důras. Tříbodový import z jihočeské metropole by tak měl být nejlepší pozvánkou pro jihlavské publikum.
Dobrý den, vážení sportovní přátelé. Vítejte u zápasu druhého kola první hokejové ligy ČR, která v pondělí 8.9.2014 odstartovala prvními zápasy. Hned o dva dny později je na programu druhé kolo, v rámci kterého se na Horáckém zimním stadionu utká jeden z favoritů první ligy HC Dukla Jihlava proti atraktivnímu nováčkovi soutěže LHK Jestřábi Prostějov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.