Michal Dragoun zaznamenal v dnešním utkání 4 kanadské body, po 3 měli Hořava, Pitule, Hlaváč a Horna.
Deset branek Kladno nakonec nedalo, i tak poráží Most vysoko 9:3. Ve třetí třetině padlo celkem 5 branek. Rytíři využili šest přesilových her, hosté dvě. Nerovnoměrný počet hráčů na ledě dnes rozhodl duel, po kterém Kladno slaví tříbodový zisk.
60:00
59:59
Se sirénou vypálil Hořava mimo branku.
59:46
Klouček našel Hořavu, který ale trefil Habala do betonů.
59:23
Petr Kousalík (MST) vyhazuje kotouč mimo hřiště, 5 na 3 pro Kladno.
59:14
Ondřej Havlíček (MST) dostává dvě minuty za hákování.
58:40
Švaňhal tečoval puk před Habalem mimo tyčku.
58:21
Růžičkovi střela z mezikruží nesedla, puk šel mimo.
57:36
A hra je přerušena na druhé straně, Lukáš byl donucen udržet puk v lapačce.
57:23
Klouček od modré napálil prvního bránícího hráče.
56:56
Dragoun po Hořavově přihrávce puk netrefil z mezikruží.
56:06
Rudovský si nechtěně narazil o spoluhráče Kužela a jeho rána poté prosvištěla kousek vedle tyče.
55:37
Dalecký se krásně uvolnil a dostal puk před branku, kam se sjela vlna hráčů. Puk si nakonec našel Habal a ukryl ho v lapačce.
55:08
Domácí krouží v útočném pásmu.
53:17
Most právě vstřelil branku!
Gól ale dávají hosté. Od modré čáry vypálil MARTIN KOKEŠ a puk propadl až do branky. Lukáš si tuto střelu dost vyčítal. Asistence: Lukáš Válek, Vojtěch Kubinčák.
52:25
Hra má spád, v posledních minutách se nepřerušuje.
51:38
Redlich měl dobrou střeleckou pozici, ale zblízka Habala nepřekonal.
50:22
Ještě půl třetiny zbývá do konce. Nebál bych se říct celého duelu. Domácí fanoušci si výsledek užívají a žádají desátou branku.
48:46
Hlaváč měl šanci na desátou trefu, ale branku z kruhu těsně minul. Možná se mu nechtělo platit "paňáky".
48:07
Kladno právě vstřelilo branku!
Tomu se říká prostřelit gólmana. Doslova. LUKÁŠ KUŽEL přejel modrou čáru, jeho rána propadla Habalovi výstrojí a puk se dokutálel do branky. Bez asistence.
47:29
Vladislav Habal si dnešní duel bude muset v brance protrpět nejspíš celý.
46:06
Rytíři si výrazně zvedají úspěšnost přesilových her. Dragoun z rohu našel před brankou TOMÁŠE PITULEHO, který tečoval puk za záda Habala. Asistence: Michal Dragoun, Miloslav Hořava.
45:51
Martin Kokeš (MST) dostává dvě minuty za podražení.
45:26
Kladenské vyučování v přesilovkách pokračuje. Stach od pravé tyčky hodil žabičku k té vzdálenější a JAN HLAVÁČ neměl problém s tím, aby poslal puk do poloprázdné branky. Asistence: David Stach, Tomáš Horna.
45:16
Petruška dostal v oslabení krásnou nahrávku před branku a Lukáš musel vytáhnout skvělý zákrok.
44:22
Zdeněk Tauš (MST) dostává dvě minuty za krosček, když před brankou fauloval Dragouna.
43:26
Lukáš nešťastně vyrazil puk přesně mezi kruhy, kam si najel TOMÁŠ PROCHÁZKA, který v klidu zamířil a trefil se přesně nad lapačku. Asistence: Lukáš Válek.
43:06
Tomáš Pitule (KLA) dostává dvě minuty za držení.
42:58
Charousek svou střelu ukryl za hráče, ale pokus mířil nad branku.
42:09
Švaňhal hledal před brankou Růžičku, který na puk těsně nedosáhl.
41:15
Růžička hodil oblouček za beky na Hornu, který před brankou našel Stacha. Ten ale tečoval vedle.
40:01
Druhá třetina byla výrazně jednoznačná. Kladno se v ní čtyřikrát prosadilo a vede po čtyřiceti minutách už 6:1. Hosté se mohli ještě dotáhnout, ale dvouminutovou přesilovkou pět na tři pohrdli, Kladno jí dobře odbránilo.
40:00
39:30
Dlouhé oslabení Kladno přežilo a je kompletní, Most pohrdl přesilovkou pět na tři.
39:05
Alinč dostal přihrávku přes brankoviště, ale ta letěla vzduchem. Zkušený forvard jí netrefil.
38:23
Bojer vypálil mimo a Dragounovi se podařilo vyhodit kotouč k Habalovi.
37:54
Další střela Kousalíka byla hodně nepovedená, kladenský brankář pokus po ledě v klidu chytil.
37:31
Na ránu Kousalíka viděl Lukáš velmi dobře a neměl problém puk chytit.
37:10
Domácí dostávají dva tresty zároveň. Jakub Strnad (KLA) dostává dvě minuty za vysokou hůl a Jan Dalecký (KLA) dvě minuty za vražení na hrazení.
36:43
Petruška v akci tři na dva zakončil hodně nepřesně a výrazně minul branku Lukáše.
36:05
Po delší době se hosté na čas usadili v pásmu Rytířů, Lukáš ale neměl práci.
35:35
Lukáš podcenil střelu Tauše, odražený puk se dostal opět k hostům, ale domácí brankář dorážku chytil.
34:43
A se stejným hráčem si důrazněji poradil také Klouček.
34:29
Válka za branku nepustil bránící Kolářík.
33:39
Procházka nahazoval od modré, ale puk se k Lukášovi ani nedostal.
32:46
Jenže místo toho přišlo zakázané uvolnění.
32:02
Stále se hraje v pásmu Severočechů, kteří by potřebovali alespoň předvést povedenou akci, protože teď jsou na kolenou.
30:59
Hořava hledal před brankou Koláříka, který nedokázal přesně tečovat.
30:14
Utkání má rázem úplně jiný náboj, Rytíři využili čtyři přesilové hry.
28:53
Další rozborka hostující obrany. Hořavovu přihrávku z rohu na protější kruh zužitkoval přesnou ranou MICHAL DRAGOUN. Habal se přesouval marně. Asistence: Miloslav Hořava, Tomáš Pitule.
28:38
Mostečtí stále brání v oslabení, ale daří se jim vyhodit puk.
27:42
Domácí nespekulovali. Po vyhraném vhazování posunul Jaroměřský na DAVIDA RŮŽIČKU, který ranou pod břevno prostřelil Habala. Asistence: Jan Jaroměřský, Tomáš Horna.
27:29
Hezký ťukes Kladna zakončil z mezikruží Horna, ale tentokrát branku minul.
27:15
A ještě větší problémy pro hosty. Martin Hanzl (MST) dostává dvě minuty za sekání.
26:58
Habal vyrazil pokus Kloučka, hosté se osvobodili.
26:42
Začíná navíc přesilová hra domácích.
26:22
To byla krásná akce z dílny domácích! Hlaváč na mantinelu podržel kotouč, uvolnil se, dokonale prostrčil mezi obránci na Stacha. Ten našel mezi kruhy TOMÁŠE HORNU, který se trefil přesně na vzdálenější tyč a svým spoluhráčům mohl jen poděkovat. Asistence: David Stach, Jan Hlaváč.
26:07
Daniel Hora (MST) odpyká dvě minuty za podražení.
25:48
Oslabení Kladna skončí, protože domácí mají ponechanou výhodu a chytře drží kotouč co nejdéle.
25:28
Další dělovka Kousalíka končí ve výstroji domácího brankáře.
24:54
Ránu Kousalíka od modré lapil brankář Lukáš.
24:30
David Růžička (KLA) jde odsedět dvě minuty za hákování.
24:05
Další šance Kladna. Stach posunul na Hornu, který nepřehodil beton Habala.
23:36
Dvanáct sekund uběhlo z přesilové hry, kdy si Kladenští šikovně nahráli, od čáry poté přišla nahrávka mezi kruhy a JAN RUDOVSKÝ propálil Habala. Asistence: Michal Dragoun, Tomáš Klouček.
23:24
Kamil Charousek (MST) musel před brankou zahákovat Redlicha, který už se chystal ke střele do odkryté branky. Dvě minuty za hákování.
23:15
Kloučkovi střílenou nahrávkou našel u tyčky Strnada, který ale neměl proti dobře postavenému Habalovi moc šancí na úspěch.
22:58
Dalecký využil toho, že hosté na mantinelu nezachytili puk. Vyjel si pak do pozice na kruhu, ale trefil jen Habala.
22:12
Také úvod druhé periody však patří domácím barvám.
21:38
Stach si na sprinterský souboj nevěřil, po jeho zasekávačce ale střela úplně nevyšla.
20:56
Dragounovu tvrdou ránu stihli hosté zvednou nad bránu.
20:21
Po sražené střele domácích skočil puk na síťku. Chvíli nikdo netušil, kde kotouč vězí.
20:01
Závěr třetiny přinesl tři vstřelené branky. Nejprve se výborně sehranou přesilovkou prosadili hosté, ale stejnou akci předvedli dvě minuty před sirénou také domácí. Do vedení šlo Kladno 69 sekund po své první brance, kdy propadla střela Hlaváče skrz Habala.
20:00
19:09
S koncem třetiny se roztrhl pytel s góly. Strnad přenechal puk Jaroměřskému, který zpoza brány našel JANA HLAVÁČE a ten s trochou štěstí prostřelil Habala. Asistence: Jan Jaroměřský, Jakub Strnad.
18:00
Domácí se nechali inspirovat akcí Mostu. Pitule zpoza branky nahrál Dragounovi, který od mantinelu křížem našel MILOSLAVA HOŘAVU a ten z první propálil Habala. Asistence: Michal Dragoun, Tomáš Pitule.
17:35
Přesilovku si zahraje také Kladno. Martin Mical (MST) dostává dvě minuty za hákování.
16:53
Hosté sehráli pěknou kombinaci, Kasal na modré poslal puk na kruh Havlíčkovi a jeho křížnou přihrávku pásmem trefil za záda Lukáše PATRIK PETRUŠKA. Asistence: Ondřej Havlíček, Marek Kasal.
16:16
Kužel zabojoval a Jaroměřský díky jeho práci vyhodil puk až do obranného pásma Mostu.
15:49
Miloslav Hořava (KLA) dostává dvě minuty za sekání.
15:04
Tauš si najel na nahrávku před branku, ale jen vysekl Lukášovi hokejku. Domácí brankář pak bez ní čelil střele Hory od modré, kterou ukryl do lapačky.
14:32
Rudovského ránu od modré krotil Habal jak horký brambor. Možná jeho střelu neviděl dokonale, každopádně severočeský celek se znovu ubránil.
13:39
Teď měl ale více práce. Stach z voleje vypálil po ledě, Habal vyrazil před sebe a k dorážce se prodral Horna. Hostující brankář podržel svůj tým.
13:25
Kladenský Eberle vyslal od mantinelu propagační střelu na Habala. Ten se v první třetině nenudí, ale většinou čelil jen podobným střeleckým pokusům.
12:55
Eberle v akci dva na jednoho našel Hořavu, kterému ale střela nesedla a puk skončil za brankou.
12:44
Kladenští měli trable se zkrocením skákavého kotouče ve vlastním pásmu, hosty ale v aktivitě zastavil ofsajd.
12:05
Mical vypálil od mantinelu. Lukáš myslel, že puk ukryl, ale místo toho se kotouč povaloval kousek od kladenského brankáře. Hosté ale nebyli dostatečně důrazní a host ze Sparty tak puk ukryl pod lapačkou.
11:32
Kužel pozapomněl na Alinče, který dostal z úhlu prostor. Na střelu si ale nevěřil a místo toho zavezl puk za branku, odkud už nic nevymyslel.
10:33
Dragounova střela Habalovi vypadla, ale Eberle volný kotouč přejel.
09:37
Mostečtí předvedli první vážnější závar před kladenskou brankou, Lukáš nakonec zasahovat nemusel, ale v klidu být nemohl.
09:02
Petruška v rohu vymotal Daleckého a dostal puk na Bojera. Tomu na poslední chvíli domácí nadzvedli hokejku.
08:29
07:51
Dobrá šance Stacha, který se proháčkoval až před Habala, který vsedě zakročil.
07:24
Přesilovou hru Kladno neodstartovalo dobře, zatím není s to se usadit v pásmu.
06:43
Rudovský dostal nabito mezi kruhy, ale s ideální pozicí naložil prachbídně a nakonec o puk přišel.
06:29
Petr Kousalík (MST) je prvním potrestaným hráčem, dvě minuty za hákování.
06:01
Mostečtí vytlačili Kladno až před jeho vlastní branku, ale zatím je to poměrně jednostranný zápas.
05:23
Při dalším náporu domácích si Severočeši museli vypomoci vyhozením přes všechny čáry.
04:47
Stach se vymotal v rohu, ale jeho přihrávku na modrou srazili hosté mimo obrané pásmo.
04:10
Švaňhal vyčkával, objel branku a našel před ní Hornu. Habal se včas přesunul a zastavil kladenskou šanci.
03:44
Tentýž útočník si připsal další střelu, která šla přímo do Habala.
03:34
Dragoun se prosmýkl u mantinelu kolem bránícího hráče. Jeho pokus byl sražen a snášel se směrem k brance. Nakonec skončil mimo.
03:09
Kladenští získali kotouč, čekají na vystřídání a poté založí útok zpoza vlastní branky.
02:24
Jaroměřský dostal prostor, udělal kličku a jeho střelu Habal se štěstím vyrazil. Spíš byl trefen.
02:00
Petruška z úhlu poprvé v zápase zaměstnal Lukáše.
01:22
Švaňhalovu prudkou rozehrávku nikdo z domácích nezachytil, takže hra se po zakázaném uvolnění dostává před Lukáše.
01:03
Druhý zákrok pro hostujícího brankáře. Stach střílel přesně do hrudi.
00:26
Dragoun vybojoval puk v rohu pro Hořavu a ten svižnou střelou protáhl Habala.
00:01

Rytíři Kladno: Lukáš (Chábera) – Kolářík, Klouček, Lukáč, Růžička, Jaroměřský, Kužel – Eberle, Dragoun, Hořava – Horna, Stach, Švaňhal – Rudovský, Pitule, Hlaváč – Strnad, Dalecký, Redlich.

HC Most: Habal (Soukup) – Procházka, Kousalík, Charousek, Hora, Havelka, Kasal, Kokeš – Válek, Smolka, Kubinčák – Slavíček, Alinč, Tauš – Petruška, Havlíček, Bojer – Čmolík, Hanzl, Mical.

Rozhodčí: Smitka – Bosák, Šmika.
Kladno se naopak začíná přibližovat pozicím v horním patře tabulky. Důvod je prostý – série domácích duelů vynáší Středočechy v tabulce výš. Naposledy padla v Kladně Kadaň poměrem 1:3. Do branky by se opět měl postavit Jan Lukáš, jenž minule odchytal první duel za Rytíře a vedl si výborně (94,74 %). Do sestavy se vrací také obránce Tomáš Klouček.
Mostečtí mají co napravovat, protože minulý duel prohráli se Šumperkem v poměru 1:6. Ani s Rytíři nesehráli Severočeši ideální zápasy. Hned v 1. kole prohráli 1:5, o 13 zápasů později padli znovu doma v poměru 2:3 po prodloužení.
Příjemné odpoledne z kladenského zimního stadionu, kde se v dalším souboji 1. ligy představí domácí Rytíři proti hostům z Mostu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.