Piráti Chomutov přerušili šňůru Stadionu, jenž doposud neprohrál na domácím ledě a upevnil si první místo v tabulce první ligy. Za hosty se prosadili Marek Hovorka a Bryan McGregor.
60:00
59:15
Piráti mají kotouč na svých hokejkách.
58:15
Litoměřicím nezbývá moc času. Navíc se teď bude vhazovat před Králem.
56:58
Stadion se stále snaží a nevzdává se. Zatím to ale nikam nevede.
56:08
Miklišovu přihrávku srazil Račuk mimo hrací plochu.
54:57
Krstev přidržel kotouč moc dlouho a Schwamberger mu vjel do ofsidu.
53:15
Kotouč se odrazil od Mikliše přímo k Moorovi, avšak Král byl rychlejší než jeho střela.
53:04
Růžička je na ledě a hosté jsou kompletní.
52:20
Hosté vyhazují kotouč ke Královi.
51:55
Střelu Bílka dorážel Procházka, ale Kopřiva byl pozorný.
51:39
Střela Nováka byla sražena do ochranné sítě.
51:04
Vyloučení hostí. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Vladimír Růžička.
50:47
Nepřesná rozehrávka Špeldy končí na zakázaném uvolnění.
49:01
L. Květoň přihrál na McGregora, který byl bráněný Krstevem a nedokázal zakončit podle svých představ.
48:24
Krstev čeká na dostřídávají spoluhráče.
47:39
Mladý útok Pirátů zaměstnává obranu Stadionu.
46:35
46:10
Drtina pálil od modré a Král opět vyráží.
45:10
Domácí hrozí i v oslabení. Střelu Volka vyrazil do ochranné sítě Kopřiva. Po buly se dostal ke střele Krstev a hostující brankář ukryl střelu v náručí.
44:55
Skinner předal kotouč Moorovi, jehož střelu z první vykryl Král.
44:35
Vyloučení domácích. Dvě minuty za sekání dostává Miloslav Čermák.
44:25
Míka předal Plášilovi, který vystřelil a jeho střelu zblokoval jeden z bránících hráčů.
43:56
Plášil rozehrává útočnou akci domácích.
43:00
Král lapil střelu Mrázka od modré čáry.
41:59
41:54
Piráti sice drželi kotouč na svých hokejkách, jenže Švagrovský nakonec vyhodil kotouč přes všechny čáry.
40:56
40:44
Dnešní utkání sleduje 1700 diváků, vyprodáno!
40:01
Ve druhé třetině jsme opět viděli jedinou branku o kterou se postaral Bryan McGregor, jenž se probil až samostatnému úniku a nedal Královi šanci. Stadion měl na konci třetiny opět výhodu dvou mužů v poli, jenže jí opět nedokázali využít, naopak sami faulovali.
Další třetina začne přibližně v 18:47.
40:00
39:59
David Květoň hrál buly dopředu, jenže čas byl proti němu.
39:59
Vyloučení domácích. Dvě minuty za sekání dostává Jakub Šulc.
39:45
Tvrdá střela Míky skončila na betonech Kopřivy.
39:02
Drtina i hned po buly vyhazuje kotouč.
38:56
Hosté jdou opět do tří! Dvě minuty za vysokou hůl dostává Jaroslav Mrázek.
37:52
Vyloučení hostí. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká David Kaše.
37:27
Piráti si nevytvořili jedinou příležitost ke skórování a domácí hrají v pěti.
36:30
Doležal ujel po pravém mantinelu, ale nedokázal se prodat do zakončení.
Vyloučení domácí. Dvě minuty za podražení dostává Ondřej Mikliš.
35:19
Piráti právě vstřelili branku!
BRYAN MCGREGOR dostal kotouč od Gajovského, odstavil si domácího obránce a bekhendovou kličkou překonal Krále. Asistence: Nikola Gajovský, Libor Šulák.
33:55
Po chybné rozehrávce hostí se mohl vydat do samostatného úniku Míka, jenže Švagrovský byl po dohrání souboje ještě v útočném pásmu.
33:08
Zakázané uvolnění hostí.
32:39
Hřebejk přihrál na Mrázka, jenž vyslal kotouč hned z první a pohotový Král stihl přitlačit beton k ledu.
32:12
Čtvrtá pětka Stadionu je na ledě velmi dlouho a domácí si vzali oddechový čas.
31:22
Kämpf přihrával před první tyčí do brankoviště, kotouč se od Málkových bruslí odrazil k Davidu Kašemu, který nedokázal kotouč usměrnit do brány.
30:20
Hráči často nahazují kotouče, pro které vyjíždějí oba brankáři a vyhazují je zpět do středního pásma.
28:56
Po vyloučení Špeldy dostala hra neuvěřitelný spád a přelívá se z jedné strany na druhou.
26:30
Doležal našel Špeldu, jenž vylezl z trestné lavice, ale jeho bekhendový pokus nepřinesl úspěch pro Stadion.
26:30
26:17
Král se v bráně opravdu nenudí. Teď vyrazil střelu Růžičky z prostoru mezi kruhy.
25:02
David Květoň nabil na modrou čáru Hovorkovi, jenž střílel z první a rozezvučel brankovou konstrukci.
24:30
Vyloučení domácích. Dvě minuty za hákovaní dostává Lukáš Špelda.
23:46
Kopřiva vytěsnil střelu Mikliše od modré.
23:06
Rutta se dostal z rohu kluziště až před bránu, avšak jeho střela skončila mimo třemi tyčemi.
21:24
Kopřiva vyráží střelu Nováka.
21:00
První útok Stadionu kombinuje v útočném pásmu.
20:01
Úvodní dvacetiminutovka podle očekávání přinesla velmi atraktivní hokej. Hojný počet diváků hnal domácí kupředu, jenže ti nedokázali využít dvojnásobnou přesilovou hru, což Piráti náležitě potrestali. Marek Hovorka rychlou střelou zápěstím otevřel skóre zápasu a do šaten se tedy jde za stavu 0:1 pro hosty.
Další třetina začne přibližně 17:47
20:00
19:18
Bílek přihrával na Čermáka, jenž si najížděl mezi obránce, ale kotouč mu přeskočil čepel.
18:50
17:55
Doležal opět osvobozuje svůj tým.
17:22
Míka vyhazuje až za Kopřivu.
16:50
Vyloučení domácích. Dvě minuty za napadení dostává Miloslav Čermák.
16:00
Po přetlačované u mantinelu v obraném pásmu hostí se bude vhazovat po levici Kopřivy.
15:15
Krstev si za pomoci brankové konstrukce obhodil Kämpfa a zakládá útok.
14:11
McGregor našel před bránou úplně osamoceného Lukáše Květoně, jenž lehkou tečí usměrnil kotouč do výstroje domácího brankáře.
13:54
13:46
Piráti se opět osvobozují.
13:00
Kämpf vyhazuje přes všechny čáry a celá bránící čtyřka odchází na střídačku.
12:06
Domácí hrají v pěti a mají před sebou necelé dvě minuty trvající přesilovou hru.
11:54
Vyloučení hostí. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Greg Moore.
11:27
Piráti kombinují v útočném pásmu, jenže se nedostávají ke střelbě.
10:30
Procházka ujel po levém mantinelu, ale jeho střelu přes obránce zlikvidoval Kopřiva.
10:06
Vyloučení domácích. Dvě minuty za podražení dostává Lukáš Špelda.
09:12
MAREK HOVORKA se dostal k odraženému kotouči a střelou zápěstím překonává Krále. Asistence: Vladimír Růžička, Jiří Drtina.
08:42
Stadionu se nepodařilo využít velkou příležitost na otevření skóre a Piráti hrají v plném počtu.
08:22
Hosté hrají se čtyřmi hráči v poli.
07:39
07:34
Kalla přihrával přes brankoviště Bílka, ke kterému se přihrávka nedostala.
07:16
Tvrdá střela Krsteva nemířila mezi tři tyče.
06:42
Hosté jdou do tří! Dvě minuty za hákování dostává Nikola Gajovský.
06:22
Vyloučení hostí. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Bryan McGregor.
06:22
Lukáši Květoňovi nesedla střela z první, dostala na hůl Volka, který si ji málem srazil do vlastní branky.
05:39
Vyloučení domácích. Dvě minuty za hákování dostává Ondřej Mikliš.
05:39
Gajovský vyjížděl z poza brány a při zakončení byl faulován.
05:14
První útočná formace hostů dostala Stadion pod tlak, ale teď už odchází střídat.
04:07
Procházka nepřejel ještě červenou čáru a už nahodil kotouč. Vhazovat se bude před Králem.
03:38
Kopřiva opět v akci. Tentokrát chytil střelu Kally.
03:19
Postavení mimo hru hostí.
02:53
Míka z poza vlastní branky vyváží kotouč.
00:51
Procházka nahodil kotouč na Kopřivu, jenž si sám dojel a následnou dorážku už hostující brankář ukryl v náručí.
00:01
Úvodní buly vyhráli domácí a Šulc zavelel do útoku.
00:01
Hráči už se pozdravili a utkání za několik málo okamžiků může začít.

HC Stadion Litoměřice: Král (Přikryl) – Šulc, Krstev, Míka, Plášil, Špelda, Mikliš, Málek – Bílek, Kalla, Procházka – Doležal, Švagrovský, Novák – Čermák, Volek, Dvořáček – Schwamberger, Antončík, Brandejský.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) – Drtina, Rutta, Skinner, Rýgl, Mrázek, Šulák – Hovorka, Růžička, D. Květoň – L. Květoň, Gajovský, McGregor – Hřebejk, Račuk, Moore – D. Kaše, Kämpf, O. Kaše – Sinisalo, Šagát.

Rozhodčí: Grech – Svoboda, Maštalíř..
Chomutov po loňském pádu z nejvyšší hokejové soutěže usiluje o návrat mezi hokejovou elitu a svůj cíl zatím plní. Po první čtvrtině soutěže se usadil na vrcholu tabulky s bodovým náskokem na Litoměřice a Třebíč. První liga zatím nabízí extra vyrovnané zápasy a horní patro tabulky se neustále mění. Litoměřice si zatím drží status neporaženého mužstva na domácím ledě, a zda se podaří Pirátům dobýt Kalich Arenu se dozvíme v sobotu. Na domácí tým čeká zatím asi nejtěžší soupeř, kterého zatím mohl Stadion na svém ledě přivítat.
Atraktivní duel čeká na litoměřické fanoušky v sobotním kole první hokejové ligy, kdy domácí Stadion na svém ledě přivítá chomutovské Piráty. Hosté vedou soutěž s bodovým náskokem právě před Litoměřicemi a vítěz utkání se stane novým vedoucím celkem první ligy. Kališníci na domácím ledě zatím jako jediný celek soutěže neprohráli, teď je ovšem čeká nejtěžší soupeř, a tak se dá očekávat napínavý souboj.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.