Disciplinární komise ČSLH rozhodla o pokutě 40000 Kč oddílu Jestřábi Prostějov za nezvládnutí pořadatelské služby při zápase hraném 20.12. s Havířovem. Stejně tak Sportovně technická komise svazu potvrdila výsledek 3:0 po 2. třetině za konečný
Uktání bylo předčasně ukončeno!
Hostující sektor fanoušků je nyní vyklízen.
Stále se nehraje a jak to tak vypadá, tak už ani nebude. Stadion zahalila mlha z pyrotechniky. Na stadionu zasahují těžkooděnci.
Neskutečná zvěrstva tu páchají hostující "fanoušci".
Utkání se zřejmě hodně zdrží, uvidíme zda bude nutná úprava ledu. Z hostujícího kotle se navíc ozývají velké rány.
Fanoušci hostů se dostali na domácí tribunu. Navíc z hostujícího kotle létá na ledovou plochu pyrotechnika.
Ve druhé třetině přidali domácí dvě branky a mají dobře nakročeno k zisku bodů. Hostům se nedaří vytvářet si vyložené šance a nedokázali proměnit i 26 vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3. Jestli se prostějovským podaří domácí prostředí se dozvíme ve třetí třetině, která začne zhruba v 18:48.
40:00
39:44
Kotouč je za domácí brankou.
39:09
Graca (HAV) podrazil Luňáka v dobré příležitosti před brankou a jde na trestnou lavici.
38:37
Kindl byl v dobré příležitosti, ale kotouč špatně trefil.
38:08
Jestřábi se snaží kotouče jen vyvážet a do útoku se příliš nehrnou.
37:11
Další zakázané uvolnění hostů. Těm se nedaří obsazovat domácí obranné pásmo a tak nahazují a dojíždějí kotouče.
37:00
Fořt chtěl udržel kotouč v útočném pásmu, ale jeho přihrávka na zadní mantinel končí mimo ledovou plochu.
36:32
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
35:06
Kvůli použití pyrotechniky z hostujícího sektoru se utkání chvíli zdrží.
35:06
Jestřábi právě vstřelili branku!
Prostějov odskakuje na tříbrankové vedení! Po velké šanci nahodil kotouč na branku LUKÁŠ KREJČÍK a Danečkovi propadl pod horní tyčku. Asistence: Václav Meidl a Denis Kindl.
34:59
Kindl byl v obrovské šanci, ale Daneček vykopl kotouč mimo branku.
34:36
Horák si sjel až k brance a zkoušel překonat Šimbocha pod horní tyčku, domácí brankář zasáhl ramenem.
33:58
Hosté po několika zmatcích v rozehrávce raději vyhazují přes všechny čáry.
31:54
Maruna s Jakúbkem doráželi před Šimbochem, domácí brankář skokem na brankoviště kotouč zalehl.
31:13
Hosté jsou kompletní.
30:57
Matuš byl v obrovské šanci před brankovištěm, ale u dvou pokusů o střelu mu kotouč vždy sjel z hole.
29:55
Po špatné přihrávce Luňáka ujížděli hostující Maruna s Lenďákem, druhý jmenovaný zakončoval, ale Šimboch je zatím nepřekonatelný.
29:30
Samostatnou akci Krejčíka vytěsnil obránce Horák nad plexisklo. Vhazuje se v obranném pásmu hostí.
29:13
Za držení vyloučen hostující Antonín Pechanec (HAV).
29:09
Indra byl ve vyložené pozici! Jenže kotouč mu při pokusu dorážky do prázdné branky přeskočil hůl.
28:47
Další ofsajd prostějovských.
28:33
Jestřábi těžké oslabení přestáli bez úhony.
28:08
Jestřábi vyhazují a střídají.
27:52
Obrovský nápor Havířova. Šimboch kryl několik nebezpečných střel.
26:59
Jestřábi jsou ve čtyřech.
26:33
Hosté budou hrát 26 vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3. Za hákování usedá na trestnou Robert Jedlička (PRO).
26:22
Hosté se sami vyhazují z pásma špatnou přihrávkou.
25:44
Moučka dojížděl vyhozený kotouč, Daneček si byl jistý s pukem na holi a dobře rozehrál.
24:59
Sporné vyloučení Lukáše Duby (PRO), ten byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění, když mimo brankoviště atakoval Danečka.
24:27
Jestřábům je pískán ofsajd při přechodu do útočného pásma.
23:41
Přihrávku Václava Meidla na brankoviště zametl bruslemi do branky LUKÁŠ LUŇÁK, rozhodčí branku uznal. Asistence: Václav Meidl a David Roupec.
23:22
Tlak Prostějova zakončil Meidl, který si sjel blíže od modré, ale Daneček dobře viděl.
22:38
Za hrubost vyloučen Vojtěch Tomi (HAV).
22:14
Šimboch raději zastavil hru, když se k němu tak tak došoural nahozený kotouč.
21:22
Teď to zkoušel z mezikruží Maruna, tomu se do střely postavil jeden z prostějovských.
20:29
Fořt po vyhraném buly i hned otestoval pozornost Šimbocha, ten ve stoje pohlídal horní část branky.
20:01
Jestřábi hrají v pěti.
20:01
Je za námi první třetina po které tak trochu proti očekávání vedou domácí Jestřábi. Svému soupeři jsou více než vyrovnaným soupeřem a po zásahu kapitána Lukáše Duby vedou 1:0. Hosté budou muset ve druhé třetině přidat. Ta začne zhruba v 17:54.
20:00
19:56
Vhazováni v domácím obranném pásmu se musí zopakovat.
19:56
Foltýn dostal na modrou přihrávku moc za sebe, jinak byl ve skvělé pozici. Zakončoval nakonec Ostrčil, ale Šimboch si pohlídal mezeru mezi rukou a tělem.
19:17
Navíc se snaží prostějovští hokejisté kotouč zašlápnout u mantinelu za Danečkem.
18:59
Jestřábům se daří eliminovat hostující útok a vyhazují.
18:13
Bombu Ostrčila od modré Šimboch senzačně zastavil semaforem.
18:01
Hosté si zahrají přesilovou hru. Na trestnou usedá za sekání Roupec (PRO).
17:56
Šlahař přihrával před branku, kde skvěle zasáhl Hertl a poslal kotouč do rohu.
17:24
Fořt byl ve vyložené pozici, jenže kotouč trefil ze vzduchu a přestřelil branku.
16:53
Havířovští si v útočném pásmu přihráli rukou a vhazovat se bude ve středním pásmu.
16:42
Foltýn plácl z otočky do kotouče a dorážet se snažil Loskot, Šimboch oba pokusy pokryl.
16:24
Hosté se nyní snaží zatlačit Prostějov v jejich pásmu. Jestřábi dobře vyhazují.
15:23
Hra je vykázána do středního pásma pro postavení prostějovského hráče v brankovišti.
14:53
Horák zkoušel překvapit Šimbocha zasunutím kotouče k tyči zpoza branky, domácí brankář si tyčku dobře pohlídal.
14:00
Střely Hertla a Roupce od modré ohrožovali Danečka, ten zatím střely z dálky pokrývá bezchybně.
13:16
Tentokrát to prostějovští zkoušeli z druhé straně, ale po teči Indry kotouč zamířil o brankářovo rameno mimo ledovou plochu.
13:05
Nahození Roupce na branku zkoušel tečovat Kindl, Daneček kotouč kontroloval.
12:14
Jestřábi pomalu střídali a nechali volné okno pro Ostrčila, ten pak mezi kruhy našel Klimšu, jehož pokus do protipohybu znovu nevyšel.
11:58
Po vyhození Jestřábů se vhazuje v jejich obranném pásmu.
11:39
Maruna podnikl krásný průnik do útočného pásma, poté přihrával zpoza branky na Šlahaře, tomu se kotouč zapletl pod nohy.
11:15
Šedivý hledal před brankou Fořta, ten stihl klepnout do kotouče, ten však směroval mimo.
10:33
Šedivý se už dostával do samostatného úniku na Šimbocha, zastavil jej však pro ofsajd čárový rozhodčí.
09:41
Hosté jsou v plném počtu.
09:24
Jestřábi si vypracovali několik šancí, zejména Krejčík byl v dobré pozici mezi kruhy, ale neuspěl.
08:36
Ofsajd Prostějova, vhazuje se ve středním pásmu.
07:41
Dlouho stav 5 na 5 nevydržel, za brankou hostů fauloval Radim Ostrčil (HAV) a tento hráč se poté pustil do potyčky s Kindlem. Oba hráči jdou na trestnou za hrubost, hostující hráč dostává navíc dvě minuty za podražení.
07:23
07:09
Husákovu ránu od modré někdo tečoval před hostující brankou a kotouč spadl těsně mimo tři tyče.
06:55
Ján Niko to zkoušel od modré, Daneček střelu dobře viděl.
06:50
Hosté zatím dobře brání.
06:19
Jestřábi se usadili v pásmu, nakonec se však sami vyhnali do středního pásma.
05:23
Vyloučen hostující Horák (HAV) za podražení.
04:43
Od modré střílel Horák, před Šimbochem tečoval Klimša, ale puk se nakonec schoval mezi betony domácího brankáře.
04:01
Maruna našel z rohu na kruzích Ostrčila, ten vyslal kotouč jen do obránce stojícího před ním.
03:34
Hosté se snaží dostat do pásma, Prostějov zatím dobře brání modrou čáru.
02:17
LUKÁŠ DUBA se ocitl sám před Danečkem a střelou k tyči dostal domácí do vedení! Asistence: Marek Indra.
01:50
Radim Matuš to na druhé straně zkoušel stejně jako Maruna, ale také neúspěšně.
01:15
Maruna zkoušel pozornost Šimbocha přes obránce. Prostějovský brankář zakročil lapačkou.
00:31
Ondřej Šedivý zkoušel tečovat nahozenou střelu na branku do protipohybu brankáře. Šimboch stačil zakročit špičkou betonu.
00:17
Hosté vyhráli úvodní buly, při přechodu do útočného pásma je zastavil ofsajd.
00:01
Hostující fanoušci se zřejmě všichni na stadion nepodívají. Momentálně je jejich vchod uzavřen a několik jedinců se snaží prokopnout dveře.

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (Kocián) – Řezáč, Hertl, Niko, Husák, Jedlička, Hawlík, Maráš, Malý, Roupec – Moučka, Matuš, Luňák, Krejčík, Meidl, Kajaba, Kindl, Indra, Franek, Duba, Cienciala. Trenér: P. Zachar.

AZ Havířov: Daneček (Matoušek) – Bezuška, Bahounek, Laďák, Ostrčil, Graca, Horák, Foltýn – Matuna, Pechanec, Sztefek, Tomi, Klimša, Jakúbek, Bednář, Fořt, Šlahař, Šedivý, Loskot, Matějek. Trenér: T. Potěšil.

Rozhodčí: D. Pražák – Jindra, Zíka.
Prostějov naopak trápí zranění a to se také odráží na výsledcích. V posledních dvou zápasech inkasoval hanácký celek 15 branek. Proti silnému Havířovu bude muset obrana předvést více než stoprocentní výkon.
Havířov má v poslední době problémy na postu brankáře, přes to však zažívá povedenou sezónu, což dokazují poslední výsledky, kdy si dokázali poradit s prvním Chomutovem a poté sehrát vyrovnanou partii s druhými Českými Budějovicemi.
V dnešním utkání 37. kola první ligy budeme sledovat souboj dvou ze tří východně položených měst v české republice. Havířovští hlásí příjezd mnoha fanoušků a plánují si v Prostějově vytvořit domácí prostředí, což se ale hostujícím fanouškům v Prostějově dělá velice těžko. Vzhledem k rozsáhlé a vždy aktivní fanouškovské základně obou týmů je toto utkání vyhodnoceno klubem i policií jako rizikové, a proto budou zápas doprovázet zvýšená bezpečnostní opatření.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.