Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

Salith Šumperk – Aleš Holík
Benátky nad Jizerou – Tomáš Havlín
Šumperk o svém vítězství rozhodl ve třetí třetině kde dokázal vstřelit tři branky. V dnešním utkání jsme viděli čtyři branky z přesilovek, o jedu se postarali hosté, zbytek zařídili domácí hráči.
60:00
59:39
Hrníčkovu střelu vyrazil Koutský za svojí bránu.
59:20
Beránek to zkusil ze středního pásma, Koutský zasahoval vyrážečkou.
58:38
Králova střela z levého kruhu končí na betonech Koutského.
58:07
Sedlák na ledě, domácí hrají v plném počtu. Hosté si v přesilovce nedokázali vytvořit žádný tlak na domácí bránu.
57:41
Domácí teď ušetřili spoustu času přesnými nahrávkami ve středním pásmu.
56:53
Novotný posílá puk až za bránu Vaněčka.
56:31
Nikova tvrdá střela z modré končí nad bránou Koutského.
56:06
Tomáš Sedlák odjíždí na trestnou lavici kde si jde odpykat dvě minuty za vysokou hůl.
55:10
Draci právě vstřelili branku!
Haas se nacházel za bránou Vaněčka, poté si všiml mezi kruhy nehlídaného JANA BERGERA, který střelou z první rozvlnil síť za hostujícím gólmanem. Asistence: Marek Haas, Michal Velecký.
54:41
Ofsajd Benátek.
54:31
Havlínova střela byla sražena do rohu kluziště.
54:00
Vrdlovec se dostal do zakončení, Vaněček zasahoval lapačkou.
53:19
Ordoš nahodil puk za Koutského bránu a hosté odjeli střídat.
52:55
Haas dostal nabito od Veleckého, jeho následná střela byla zblokovaná.
52:29
Brunec posunul puk Pláškovi, ten s ním objel bránu nakonec se dostal i do střelecké pozice. Vaněček zasahoval betony.
51:51
Novotný s Špačkem svádí boj o puk za Koutského bránou.
50:38
Jandejskovu střelu dokázal ještě před bránou tečovat Špaček, naštěstí pro Šumperk se rozvlnila pouze boční síť Koutského brány.
49:18
Haas poslal puk před bránu, tam ale nebyl nikdo z domácích hráčů který by dokázal ohrozit Vaněčka.
48:55
48:35
Novotného střelu zastavil jeden z hostujících hráčů.
47:51
Starý si najel do střelecké pozice, nakonec poslal puk nad Vaněčkovu bránu.
46:00
Veleckého střela se odrazila přímo na hůl ALEŠE HOLÍKA, ten následně tvrdou střelou poslal puk k pravé tyčce brány hostujícího gólmana a posílá tak Šumperk do dvoubrankového vedení. Asistence: Michal Velecký.
45:27
Špaček zkusil ohrozit Koutského střelou ze středního pásma, domácí gólman byl připraven a puk schoval do lapačky.
45:00
Staňkovi klička nevyšla, Šumperk drží puk ve středním pásmu.
44:12
Sedlákovi přeskočil puk hokejku a Šumperk tak musí opustit útočné pásmo.
43:55
Ladislav Bittner dostává pět minut plus do konce zápasu za zásah do oblasti hlavy a krku.
43:35
Brunec nahodil puk na Vaněčka a už se zdálo být, že ho má pod kontrolou, jenže puk mu z lapačky vypadl a k pohotové dorážce se dostal KAMIL VÁVRA který tak posouvá Šumperk do vedení 2:1. Asistence: Tomáš Brunec.
43:24
Brunec pálil od modré nad.
43:00
Sedlák teď zabránil přihrávce která mohla hodně ohrozit Koutského bránu.
42:20
Sedlák si s pukem najel do střelecké pozice, ta končí na betonech Vaněčka.
42:14
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
42:01
Král trefuje boční síť brány Koutského.
41:32
Říhovo nahození ze středního pásma končí v lapačce Koutského.
41:00
Vařecha posílal puk na Miškovskýho který se snažil poslat puk pod betony Koutského, ten je ovšem včas sklapl k sobě.
40:29
Haasovo nahození ze středního pásma schoval Vaněček do lapačky.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:40
Ve druhé třetině se Šumperk dostal do vedení a to když dokázal přesilovou hru využít Jan Berger. Hosté v posledních dvou minutách druhé třetiny hráli přesilovou hru kterou dokázali využít, střelou od modré se dokázal trefit Havlín. Po druhé třetině máme tedy stav nerozhodný 1:1.
40:00
38:44
Benátky právě vstřelily branku!
Niko nabil puk TOMÁŠI HAVLÍNOVI na modrou, ten následnou střelou propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Ján Niko.
38:36
Další střela Havlína, tentokrát zasahuje Koutský lapačkou.
38:21
Havlínova střela k bráně Koutského nedoletěla.
38:08
Staněk si jde odpykat dvě minuty za vysokou hůl.
37:37
Moskal poslal puk před bránu na Vávru, jeho následná střela skončila v lapačce Vaněčka.
37:20
Drtilovu střelu z modré zblokoval Krejčík.
36:48
Zakázané uvolnění Benátek.
Žálčík odjíždí do kabin, snad se nebude jednat o nic vážného.
36:38
Ulrychova střela z modré končí na betonech domácího gólmana.
35:55
Maďar posunul Koutského bránu, rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.
35:16
Vávra vystihl rozehrávku hostů a zakládá útok.
34:45
Staňkova střela z modré sražena do rohu kluziště.
34:28
Zakázané uvolnění domácího celku, vhazuje se po levici Koutského.
34:13
34:05
Berger nahodil puk na Vaněčka ze středního pásma, ten jej vyráží do rohu kluziště.
33:43
Bitner šetří čas pro Benátky, nyní drží puk v obraném pásmu Šumperka.
33:11
Brunec posílal křižnou přihrávku na Novotného, ten trefuje prvního bránícího hráče.
32:11
Sotva Benátky dohrály přesilovku tak nyní se budou muset bránit. Josef Mikyska dostává dvě minuty za podražení.
32:09
31:54
Hrníčkovu střelu Koutský vyrazil.
30:55
Ulrych nahodil puk na bránu kde jej tečovat Jonák, Koutský byl připravený a puk vyrazil do bezpečí.
30:29
Ofsajd Benátek, obě mužstva toto přerušení využili ke střídání.
30:09
Hosté si zahrají přesilovku. Tomáš Drtil vyhodil puk mezi diváky a dostává tak dvouminutový trest za zdržování hry.
29:15
Vrdlovec v šanci jeden na jednoho nic nevymýšlel a střelou orazítkoval betony Vaněčka.
28:25
Šumperk využívá přesilovou hru. Sedlák poslal puk na JANA BERGERA, který si s ním nabruslil k levému kruhu a od tamtud tvrdou střelou do levého horního růžku brány nedal Vaněčkovi šanci zareagovat. Asistence: Tomáš Sedlák.
28:12
Haas nabil puk Sedlákovi ten z modré trefil lapačku Vaněčka.
27:54
Hosté již hrají ve čtyřech.
27:21
Jonák vyhrál buly na Ulrycha a ten posílá puk až za bránu Koutského.
27:20
Sedlák poslal puk na Moskala ten z velkého úhlu zkoušel ohrozit Vaněčka.
27:10
Staněk byl podražený a Šumperk si zahraje přesilovku pět na tři. Ján Niko dostává dvě minuty za podražení.
26:13
Holík tvrdou střelou z modré trefil Drtila který s bolestivou grimasou odjíždí střídat.
25:54
Sedlák byl tvrdě poslán k zemi a rozhodčí bude vylučovat. Jan Ordoš dostává dvě minuty za zásah do oblasti hlavy a krku. Zároveň Ordoš dostal ještě desetiminutový osobní trest.
25:24
Mikyska posílal puk na modrou na Beránka, ten střelou z první oprášil výstroj Koutského.
24:44
Opět se píská ofsajd Šumperka.
24:32
Sedlák poslal puk na Moskala, jeho přihrávka ovšem byla moc dlouhá na to aby na ni dosáhl.
24:06
Ofsajd Šumperka.
23:29
23:11
Berger se napřáhl ke střele kterou Vaněček poslal mimo tyče díky své holi.
22:27
Vrdlovec poslal puk mezi kruhy na Brunce, jeho do jeho střely poté vložil hůl jeden z hostujících hráčů.
21:37
21:20
Ordoš přebruslil celé kluziště, z levého kruhu se napřáhl ke střele, ta skončila na výstroji Koutského.
21:00
Jonákovu přihrávku vystihl Moskal který poslal puk do středního pásma.
20:03
Holík vyhazuje puk přes všechny čáry, Benátky dohrávají přesilovou hru.
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:46
Hned v úvodu zápasu se Šumperku naskytla přesilová hra kterou ovšem Benátští bez problému zvládli. Hned po uplynutí trestu Hrníčka si přesilovou hru zahráli i hosté kteří ale přesilovku nedokázali také využít. Šumperku se v polovině první třetiny naskytla velká možnost ke skórování, ovšem Velecký nedokázal trefit odkrytou bránu.
20:00
19:45
Hrníčko z blízkosti trefuje výstroj Koutského.
19:00
Benátky kombinují v útočném pásmu, ke střele se al zatím nedostali.
18:55
Jonákova střela šla mimo tři tyče.
18:40
Velecký vyhazuje, Šumperk střídá.
18:21
Špaček se snažil nahrávat puk na Ordoše, do přihrávky mu ovšem vletěl Drtil.
17:36
Daniel Vachutka dostává 2+2 minuty za vysokou hůl.
16:59
Vávra posílal puk před bránu na Vachutku ten i v kleče dokázal zakončit, Vaněček zasahoval betony.
16:22
Brunec se dostal do útočného pásma, tam ovšem o puk rychle přišel.
15:19
Sedlák poslal puk přes všechny čáry, rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.
14:41
Haasovi nevyšla stahovačka, u puku jsou hosté.
14:13
Nikovu střelu z modré Koutský vyráží do rohu kluziště.
13:51
13:38
Holíkova střela těsně minula bránu Vaněčka.
13:02
Jandejskova střela tahem z modré končí na Koutského levém betonu.
12:27
Zakázané uvolnění Šumperka.
12:20
Nepřesná přihrávka Mikysky vyhání hosty do středního pásma.
12:00
Vařecha při střele z pravého kruhu zlomil svou hůl.
10:47
Haas teď skvělou přihrávkou našel volného Veleckého který netrefuje prázdnou klec Vaněčka.
10:40
Haas nabil puk Holíkovi ten z první trefil výstroj hostujícího gólmana.
10:22
Holíkova tvrdá střela z modré šla těsně vedle brány.
10:01
Bergerova střela z velkého úhlu končí na betonech Vaněčka.
09:30
Hosté znovu vyhazují a odjíždí střídat.
09:12
Starému se střela vůbec nepovedla, hosté vyhazují puk až za Koutského bránu.
08:48
Domácí si zahrají další přesilovku. Dvě minuty si jde odpykat Říha za držení protihráče.
07:59
Ordošova střela z modré orazítkovala betony Koutského.
07:54
Moskalovi nevyšla klička a ztratil puk.
07:15
06:59
Vachutka vystihl rozehrávku hostů a s pukem se ihned vydal do útoku, jeho následná střela skončila na betonech Vaněčka.
05:51
Hrníčko stál v brankovišti, rozhodčí vykázal hru do středního pásma.
05:14
Plášek si dobře obhodil obránce, ovšem puk si poslal příliš před sebe a tak ho Vaněček v poklidu schoval pod svou lapačku.
04:45
Moskal vyhodil puk do středního pásma a domácí odjeli střídat.
04:28
03:49
Bergere vyhazuje puk přes všechny čáry.
03:10
Další střela Říhy, tentokrát letěla mimo tři tyče Koutského brány.
02:38
S Říhovou střelou měl Koutský problémy, Sedlák nakonec poslal puk do bezpečí.
02:27
Nyní si zahrají přesilovou hru hosté. Dvě minuty za hákování dostává Brunec.
02:21
Hrníčko na ledě hosté hrají v pěti.
02:03
Starého nahození od modré končí na betonech hostujícího gólmana.
01:41
Další střela domácích, tentokrát Vaněček schovává puk do lapačky a přerušuje hru.
01:31
Vaněček si poprvé sáhl na puk po střele Sedláka od modré čáry.
01:02
Holík rozehrává akci za vlastní bránou.
00:21
Ani ne po půl minutě hry tu máme první vyloučení. Hostující Hrníčko dostává dvě minuty za podražení.
00:01
Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali hostující hráči.
00:01
Hráči obou celků jsou již na ledě, utkání za malou chvíli začne.

Salith Šumperk: Koutský (Zelenka) – Drtil, Holík, Slavík, Sedlák, Starý, Novotný, Gewiese – Velecký, Berger, Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Vávra, Plášek, Brunec – Vachutka, Vrdlovec, Kužílek

HC Benátky nad Jizerou: Vaněček (Jelínek) – Říha, Jandejsek, Ulrych, Mrázek, Beránek, Niko, Havlín – Ordoš, Špaček, Král – Hrníčko, Jonák, Skalický – Bittner, Mikyska, Maďar – Krejčík, Miškovský, Vařecha – Havlas

Rozhodčí: Přikryl – Novák, Poruba.
Benátky nad Jizerou dokázaly v posledních dvou zápasech získat šest bodů. Sobotní utkání sehrály na domácím ledě proti první Třebíči, tento zápas Benátky vyhrály těsným výsledkem 2:1. K pondělnímu utkání se svěřenci Filipa Pešána vydali na led Havlíčkova Brodu, se kterým si poradili poměrem 4:2.
Produktivitu Benátského týmu a vede s osmi body (4+4) Josef Skořepa a zároveň se dělí s Danielem Špačkem o nejlepšího střelce týmu.
Salith Šumperk o víkendu vyjížděl ke dvěma utkáním na sever Čech, kde se nejprve v sobotu utkal s Kadaní. Toto utkání ovšem hlavní sudí pan Sýkora v čtyřiadvacáté minutě přerušil kvůli neustálé mlze která se vznášela nad ledem. V neděli se Šumperk přesunul o pár kilometrů dále do Mostu, kde se svěřencům Kučery a Jindřicha povedlo zvítězit 3:2 po samostatných nájezdech.
Produktivitu týmu a zároveň celé první ligy vede stále Patrik Moskal s dvaceti body (5+15). Vizitku nejlepšího střelce draků má Lukáš Žálčík s devíti přesnými zásahy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.