Salith Šumperk – Tomáš Sedlák
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým AZ Havířov.
Autorem vítězné branky je LOSKOT.
Loskot se prosazuje opět střelu pod betony Koutského, který vystřídal na tento nájezd Zelenku, a Havířov si tak odváží ze Šumperského ledu dva body za výhru po nájezdech.
Vrdlovec neproměňuje.
Staňkou střelu chytl Matoušek lapačkou.
Šlahař se prosazuje střelou pod betony.
Vrdlovec si položil Matouška na zem a poté již neměl problém zavěsit puk pod horní tyč.
Zelenka vychytal Chmielewskiho vyrážečkou.
Berger střelou pod vyrážečku také proměňuje.
Loskot propálil Zelenku mezi betony.
Samostatné nájezdy začínají.
Rozhodčí nakonec oba hráče vylučují za hrubost.
Rozhodčí je od sebe oddělili, oba hráči si ještě ale slovně něco vyřizují.
Po skončení prodloužení se do potyčky dostal Tomáš Sedlák s Tomášem Fořtem.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:44
Z velkého úhlu to zkusil Marek Haas, střela skončila na boční síti.
64:20
Jiránkova střela končí nad bránou Zelenky.
63:55
Jakúbkovu nahrávku vystihl Holík, ten následně posílá Moskala do útočné akce.
63:22
Slavíkova střela tahem z modré končí v ochranné síti.
62:45
Bezuškovo nahození ze středního pásma skončilo v lapačce Zelenky, ten puk ale rychle vyklepal a rozehrál.
62:09
Lenďákovu střelu schoval Zelenka pod své betony.
61:40
Fořtovu střelu vyrazil Zelenka před sebe, následně musel čelit ještě dorážce Pechance, která mu nadělala velké starosti v brankovišti.
61:06
Zakázané uvolnění hostujícího celku, vhazuje se po levici Matouška.
60:57
Starého nahození na bránu končí v lapačce Matouška.
60:25
Novotného střela mířila vysoko nad.
60:12
Loskotovu střelu srazil do rohu kluziště Starý.
60:01
Hosté se ve třetí třetině dostali do dvoubrankového vedení. Ovšem v osmačtyřicáté minutě dokázal snížit stav hry Aleš Staněk a dvě minuty před závěrečnou sirénou se prosadil Tomáš Sedlák. Stav po třech třetinách je tedy 4:4 a nás čeká prodloužení.
60:00
59:50
Sedlák si najížděl do střelecké pozice, jeho střela nakonec končí nad bránou Matouška.
59:40
Loskot zalehl puk, rozhodčí přerušuje hru.
59:31
Oddechový čas pro hosty.
59:30
Matoušek raději podržel puk před dojíždějícím Vávrou.
59:03
Puk mezi diváky, vhazuje se ve středním pásmu.
58:38
Vrdlovcovu střelu zblokoval Ostrčil.
58:12
Valentova střela z modré končí na betonech Zelenky.
57:56
Starý vyhodil puk až za Matouška, rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.
57:42
Střela Jiránka končí nad Zelenkovou bránou.
57:13
Starý hledal volného Vrdlovce, ten mohl jít sám na Matouška, jenže na puk nedosáhl.
56:42
Ofsajd hostujícího celku.
56:03
Draci právě vstřelili branku!
Šumperk využívá přesilovou hru. Puk se odrazil k TOMÁŠI SEDLÁKOVI, ten následně tvrdou střelou prostřeluje hostujícího gólmana. Bez asistence.
55:51
Plášek nabil puk Holíkovi, ten trefil prvního bránícího hráče.
55:35
Sedlákova střela tahem skončila na tyči.
54:55
Kotouč koloval po ose Holík – Sedlák – Moskal. Posledně jmenovaný pálil do betonů Matouška.
54:39
Jurij Repe dostává dvě minuty za krosček.
54:30
Holík byl faulovaný, Zelenka na střídačce, Šumperku je ponechaná výhoda.
54:19
Loskot nabil puk Jiránkovi, ten trefil pouze Starého který před ním stál.
53:33
Rozhodčí nakonec hru přerušuje, vhazuje se ve středním pásmu.
53:28
Hráči svádí boj o puk u mantinelu.
52:49
Zelenka zasahoval proti střele jednoho z hostujících hráčů lapačkou.
52:45
Moskalova přihrávka byla hodně nepřesná a hosté se vydávají do útoku.
51:40
Loskotova stahovačka vyzrála na domácí obranu, jeho střela už ovšem tak přesná nebyla.
50:58
Zakázané uvolnění hostů. Vhazuje se po pravici Matouška.
50:49
Staňkova střela minula bránou Matouška.
50:30
Staněk vybojoval v obraném pásmu Havířova puk, jeho následná střela byla ale zblokovaná.
50:10
Ofsajd Šumperka.
47:31
Sedlák našel krásným pasem ALEŠE STAŇKA, kterému pouze stačilo nastavit hokejku aby puk zamířil do brány Matouška. Asistence: Aleš Holík, Tomáš Sedlák.
47:14
Havířov jde do tří. Nesmyslného faulu se ve středním pásmu dopustil Chmielewski, který loktem udeřil Sedláka do hlavy. Také dostává desetiminutový osobní trest.
46:54
Domácím se nabízí další možnost přesilové hry. Dvě minuty za sekání dostává Jakub Šlahař.
46:20
Ofsajd domácího celku.
46:11
Loskot nabil puk na modrou Valentovi, ten tvrdou střelou trefuje betony domácího gólmana.
45:19
45:01
Hosté vyhodili puk za bránu Zelenky.
44:00
Šumperk roztáčí kolotoč v obraném pásmu Havířova.
43:43
Sedlákovu střelu Matoušek vyráží.
43:19
Berger byl zasažen holí do obličeje a rozhodčí budou vylučovat. Dvě minuty za vysokou hůl si jde odpykat Marek Loskot.
42:35
Slavík nahodil puk za bránu Matouška a domácí hráči odjeli střídat.
42:11
Tomáš Brunec byl ve středním pásmu obrán o puk.
40:26
Havířov právě vstřelil branku!
Tak jako ve druhé tak i ve třetí třetině se Havířov prosazuje ihned z úvodu. TOMÁŠ JIRÁNEK se prokličkoval domácí obranou a když stál tváří v tvář Zelenkovi, tak mu puk poslal pod jeho betony. Asistence: Tomáš Valenta, Martin Lenďák.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:44.
Hosté dokázali ve druhé třetině rychle vyrovnat zásluhou dnes již dvougólového střelce Marka Loskota, vývoj zápasu dokázal Havířov na svou stranu strhnou v dvaatřicáté minutě a to když se dokázal prosadit Antonín Pechanec.
40:00
39:55
Sedlákovu střelu z modré vyklepal Matoušek rychle z lapačky a rozehrál.
39:21
Bude se vylučovat na obou stranách. Antonín Pechanec dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Za domácí vyloučen Jakub Slavík na dvě minuty za zdržování hry.
39:04
38:49
Berger se v oslabení vydal do útoku, Matoušek proti jeho střele musel zasahovat ramenem.
38:00
Hosté kombinují v útočném pásmu, Šumperk je ke střele zatím ale nepouští.
37:40
Jiránek nabil puk na modrou Ostrčilovi, jeho následná střela končí na hrudi domácího gólmana.
37:19
Vrdlovec vyhazuje puk až za bránou Matouška.
37:04
Havířov si zahraje přesilovou hru. Aleš Staněk dostává dvě minuty za sekání.
36:54
Žálčík přihrál nepřesně a hosté se vydávají do protiútoku.
35:34
Vrdlovcova střela končí na bránícím Lenďákovi.
34:25
Tomáš Sedlák tvrdou střelou od modré trefuje betony Matouška.
34:00
Klimša projel s pukem celé kluziště až do útočného pásma, kde se u levého kruhu napřáhl ke střele, která skončila v lapačce Zelenky.
33:51
Staňkova střela končí ve výstroji Matouška.
33:18
Berger při buly zlomil hůl a rychle tak odjíždí střídat.
31:48
Hosté se poprvé v zápase ujímají vedení. Valenta přihrál puk ANTONÍNU PECHANCOVI, ten následnou střelu rozvlnil síť za zády Daniela Zelenky. Asistence: Tomáš Valenta.
31:28
Vrdlovec si teď pohrál s domácí obranou, poté poslal puk na Marka Haase, který ho z první vyslal na bránu hosté, Matoušek skvělým zákrokem lapačkou zamezil Šumperku ke skórování.
30:00
Moskal nabil puk Sedlákovi, tomu se obětavě do střely položil Fořt. Puk končí v ochranné síti.
29:22
Chmielewski vyhazuje puk, hosté odjíždí střídat.
28:44
Hostující Repe vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.
28:31
Zelenka odjíždí na střídačku, Šumperku je ponechaná výhoda.
28:28
Zakázané uvolnění Šumperka, vhazuje se po levici domácího gólmana.
28:19
Akce dva na dva, Jakúbek nic nevymýšlel a střelu z pravého kruhu trefuje dobře postaveného Daniela Zelenku.
27:56
Jiránek ujížděl sám na Zelenku, ten ho dokázal vychytat svým pravým betonem.
27:50
Ofsajd Šumperka. Oba týmy přerušení hry využili ke střídání.
27:10
Zakázané uvolnění domácího celku.
27:05
Velký závar před Zelenkou, ten po několika dorážkách schovává puk pod lapačku a uklidňuje tak hru domácího celku.
26:34
26:18
Od modré pálil Bezuška, domácí gólman vyrazil puk před sebe a musel tak čelit dalším dorážkám.
26:12
Jakúbek vyslal střelu na Zelenku, ten se vytáhl skvělým zákrokem lapačkou.
25:33
Další střela hostů, Zelenka opět zasahuje lapačkou.
25:25
Loskotovo nahození ze středního pásma podržel Zelenka ve své lapačce.
25:11
Nepřesná rozehrávka hostů končí na zakázaném uvolnění.
25:02
Valentova střela z modré se mezi tři tyče nevešla.
24:38
Tomáš Drtil usedá na trestnou lavici na dvě minuty za držení protihráče.
24:20
Následně ale vyhodili puk na zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Zelenky.
24:18
Velecký s Holíkem dokázali odzbrojit Fořta od puku.
23:36
Ostrčil vystihl rozehrávku Gewieseho.
23:00
Novotného střela minula Matouškovu klec o pár centimetrů.
20:35
To byla rychlá sprcha pro Šumperk. Neuběhla ani minuta hry z druhé třetiny a hosté vyrovnávají zásluhou MARKA LOSKOTA, který střelou rozvlnil síť za zády Daniela Zelenky. Asistence: Aron Chmielewski, Tomáš Valenta.
20:18
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:50
První třetina nám nabídla skvělou podívanou. Domácí dokázali využít hned první přesilovou hru zásluhou Karla Pláška. Hosté dokázali ve dvanácté minutách vyrovnat na 1:1 po gólu Marka Loskota. Ovšem neuběhla ani minuta hry a domácí se mohli radovat z druhé branky, kterou vstřelil nejproduktivnější drak Patrik Moskal.
20:00
19:39
Loskot z poza branky nabil puk Chmielewskimu, ten o pár centimetrů míjí klec Daniela Zelenky.
19:16
Jiránkova střela končí na betonech domácího gólmana.
19:02
Fořt teď nedokázal trefit úplně odkrytou domácí bránou.
18:50
Pechanec s Haasem si teď narazili puk, prvně jmenovaný zakončoval přímo do betonů Zelenky.
18:16
Chmielewski se proháčkoval domácí obranou a byl při tom faulován. Tomáš Brunec dostává dvě minuty za sekání.
17:31
17:11
Bergerova střela z ostrého úhlu končí na boční síti brány Matouška.
16:40
Domácí se drží v útočném pásmu, zatím se ale nemůžou dostat ke střele.
16:22
Hosté se opět osvobozují a odjíždí střídat.
16:05
Ostrčil vyhazuje puk do středního pásma.
15:31
Jakúbek si jde odsedět dvě minuty za podražení. Šumperku se tak naskytá již třetí přesilová hra.
15:11
Jiránek obehrál jednoho z domácích hráčů, poté si všiml volného Loskota, ten trefuje boční síť domácí brány.
14:20
Bergerovu střelu z modré zastavuje Fořt.
13:16
Karel Plášek ve velké šanci, Matoušek skvělým reflexem vyráží puk do ochranné sítě.
11:54
Sedlák naznačil na modré střelu, ale puk nasměroval na úplně volného PATRIKA MOSKALA, který se nacházel u levého kruhu, ten již poté neměl problémy poslat puk do odkryté klece. Asistence: Tomáš Sedlák, Lukáš Žálčík.
11:13
MAREK LOSKOT si poradil s domácí obranou a následně střelou pod betony domácího gólmana srovnává stav utkání na 1:1. Asistence: Tomáš Jiránek.
10:24
Jiránkovu nebezpečnou střelu schoval domácí gólman pod své betony.
10:03
Fořt zavezl puk do útočného pásma, na modré se napřáhl ke střele která skončila na betonech Zelenky.
09:22
Rimmelovu střelu srazil Plášek do ochranné sítě. Vhazuje se po levici Zelenky.
08:57
Plášek poslal puk na modrou Starému, ten střelou tahem oprášil lapačku Matouška.
08:38
08:26
Staněk držel dlouho puk, nakonec se ho snažil nahodit na bránou, v tom mu ale zabránil jeden z hostujících hráčů.
07:19
Berger pálil z mezikruží, Matoušek vyráží betonem.
07:05
Fořt vyhazuje puk do středního pásma.
06:37
Druhá přesilovka pro Šumperk v tomto zápase. Tomáš Valenta si jde odpykat dvě minuty za hákování.
06:12
Gewiese obral o puk Pechance, domácí následně vyhodili puk za bránu Matouška a odjeli střídat.
05:43
Ostrčil pálí z modré přímo do lapačky Zelenky.
05:05
Klimša přenechal puk Jiránkovi, ten si jej ještě potáhl ke středu kluziště a následnou střelou orazítkoval betony domácího gólmana.
03:30
Rimmelovu střelu vyráží Zelenka před sebe.
02:31
Šumperk využívá přesilovou hru. Vrdlovec poslal puk KARLU PLÁŠKOVI k pravému kruhu, ten následnou střelou nad rameno Matouška posílá domácí tým do vedení. Asistence: Daniel Vrdlovec.
02:11
Žálčík dostal puk na modrou, následnou střelu schoval Matoušek do lapačky.
02:01
Staňkova střela z pravého kruhu šla vysoko nad bránu Matouška.
01:35
Moskal poslal puk na Sedláka, ten nepříliš důraznou střelou vyslal puk na Matouška, ten musel následně ještě čelit několika dorážkám domácích hráčů.
01:19
Sedlákovu tvrdou střelu z modré schoval Matoušek do své výstroje.
00:42
Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za krosček dostává Tomáš Valenta.
00:32
Veleckého střela byla zblokovaná Krislem.
00:01

Salith Šumperk: Zelenka (Koutský) – Holík, Drtil, Sedlák, Slavík, Novotný, Starý, Gewiese – Haas, Berger, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Plášek, Vrdlovec – Cink, Kužílek, Vávra

AZ Havířov: Matoušek (Daneček) – Lenďák, Valenta, Krisl,Bezuška, Ostrčil, Repe, Graca – Fořt, Loskot, Jiránek – Klimša, Šlahař, Jakúbek – Haas, Pechanec, Chmielewski – Sedláček, Rimmel, Matějek.
První vzájemný zápas mezi těmito celky vyšel lépe pro Havířov, ten na svém ledě dokázal porazit Šumperk vysoko 6:2. Draci tak mají na domácím ledě AZetu co oplácet.
Salith Šumperk má skvělou formu, dokázal vyhrát čtyři utkání v řadě a i díky těmto výsledkům se nachází na osmé příčce se ztrátou dvou bodů na AZ Havířov. Nejproduktivnějším hráčem Draků je Patrik Moskal s dvaadvaceti body (6+16). Titul nejlepšího střelce týmu si stále drží Lukáš Žálčík, který se pyšní devíti přesnými zásahy.
AZ Havířov vyhrál čtyři z posledních pěti zápasů. V tabulce jim momentálně náleží páté místo se ztrátou pěti bodů na první Chomutov. Havířov v sezóně dokázal svým soupeřům vsítit čtyřiačtyřicet branek, stejný počet také inkasoval. Produktivitě AZetu vévodí Vojtěch Tomi, který má na svém kontě dvanáct bodů za šest branek a stejný počet asistencí.