Zápas končí. Hosté si zaslouženě vezou tři body domů. Z Třebíče přeje pěkný zbytek dne Lukáš Rousek.
58:21
Lahůdka do Gábovy lapačky přiletěla z hokejky Bartoně.
57:45
Hosté mají konec utkání pod kontrolou. Většina hry se odehrává před domácí brankou.
57:01
55:30
Straka hrál vysokou holí, buly jde do středního pásma.
55:01
Kaut (TRE) – 2 minuty hákování.
54:53
Martin Falter udržel akcie Třebíče, když vychytal Heřmana!
54:18
Hosté hrají to, co potřebují. Domácím se krátí čas.
53:45
52:40
Bílé hvězdy se dostávají do křeče.
52:01
Čuříkova střela byla sražena, hosté vyhodili.
51:45
Žovinec (CEB) – 2 minuty sekání.
51:04
Nouza dostal přihrávku na hattrick mezi kruhy, domácí obrana stihla střelu tečovat nad branku.
50:15
Budějovičtí se nastěhoval do útočného pásma a snaží se otupit tlak soupeře.
48:40
Nouza vyslal do šance Kuchejdu, který však před Faltrem nedokázal zpracovat neposedný kotouč, jinak šel sám na domácí bránu.
47:33
Hráči Horácké Slavie se rvou jako lvi. Roman Erat z velice ostrého úhlu vysoko přestřelil. Třebíčští se snaží vynutit si trvalejší převahu.
46:58
Nahození Milana Přibyla od modré čáry zacinkalo na břevno a od zad Gáby se puk odrazil na jeho branku!
45:32
Motor nezapomíná útočit. Faltrovi se připomněl Švihálek.
44:52
Gába je v ohni střel díky třetímu útoku Třebíče. Paták, Raška ani Milan Přibyl se stavem utkání nepohnuli.
43:16
Domácí hrají na velké riziko, hosté budou útočit do otevřenější obrany. Icing Třebíče po nepovedené rozehrávce.
42:26
Raška se tlačil před branku, důraznější zakončení mu překazil Punčochář drobným seknutím do hole.
41:35
Pekrova křížná střela od modré čáry prosvištěla přes hráče a těsně kolem pravé tyčky budějovické brány.
41:16
Dolníčkova formace dobrým napadáním vybojovala vhazování v útočném pásmu Třebíče.
40:35
České Budějovice právě vstřelily branku!
Straka vyhrál vhazování, TOMÁŠ NOUZA si zpracoval kotouč a překonal Faltra. Asistence: Josef Straka.
40:31
Švihálek sebral puk před Eratem a postaral se o první střelu třetí třetiny.
40:01
Dvě třetiny jsou odehrány. Domácím se z kraje druhé periody podařilo vyrovnat, hosté se vrátili do vedení po krásné brance v početní výhodě. Třebíčští pak přidali a snaží se znovu srovnat.
Rozuzlení tohoto duelu začne probíhat od 19:10.
40:00
38:12
Kaut vyhrál buly, Čuřík okamžitě pálil, ale trefil pouze spoluhráče Pekra. Icing Motoru.
38:07
Další icing v podání Českobudějovických.
37:25
Gába teď ani nevěděl jak, ale fantasticky vychytal Erata!
36:53
Švihálek vystřelil do klubka hráčů před domácí brankou. Falter se hodně zapotil, aby kotouč aspoň vyrazil do bezpečí.
36:20
Další střelu na Gábu vypustil ze své hole Paták. Hostující brankář působí velice klidným a jistým dojmem.
35:09
Domácím se podařilo po buly přejít modrou čáru a Zdráhal vypálil od modré čáru. Gába puk udržel na betonech.
35:02
Hlavní sudí píská Třebíči postavení útočícího hráče v brankovišti. Vhazuje se ve středním pásmu.
34:37
33:30
Adam Přibyl se chtěl prosadit kolem Bilčíka, ten mu ale zakončení nepovolil.
31:57
Kaut zachytil vyhazovaný puk na modré čáře, ale jeho blesková střela letěla vedle.
31:18
Kuchejda prověřil pozornost Martina Faltra lehkou střelou z ostrého úhlu.
30:20
29:43
Oba týmy dnes hrají dobře přesilovky. Gába má v brance Motoru plno práce.
28:20
Parýzek (CEB) – 2 minuty nedovolené bránění.
28:02
Hosté tak dlouho míchali jedy před třebíčskou brankou, až Rob narýsoval perfektní přihrávku na hůl MICHALA ŠVIHÁLKA, který skóroval do prázdné brány. Falter byl bez šance. Asistence: Luboš Rob, Petr Punčochář.
27:20
Bartoň (TRE) – 2 minuty držení protihráče.
27:20
Hosté se po delší době dostali před Faltrovu branku a vynutili si faul.
26:28
Nouza chtěl obelstít Zdráhala a dostat se do šance, třebíčský bek se ošálit nenechal.
26:20
Bilčíkův ladný oblouček ze středního pásma zachytil David Gába. Buly po jeho levici.
25:15
Třebíčské dobrá přesilovka nabudila. Gába řešil střelu Kadely. Domácí se svižně pohybovali před brankou Motoru.
24:29
23:39
Hosté srazili Eratovu bombu tak vysoko, že puk se dotnul ocelové konstrukce pod střechou stadionu.
23:18
Domácí vyslali na Gábu několik střel, konkrétně Zdráhal, Bartoň a Čuřík. Brankář Motoru vše pochytal.
22:29
Švihálek (CEB) – 2 minuty vražení na hrazení.
21:12
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Kaut zatáhnul puk do pásma, přenechal puk do tandemu Čuříkovi, který z jedničky velice tvrdě vypálil. Gába s vypětím všech sil puk vyrazil, ale na dorážku zcela volného MATĚJE PEKRA už reagovat nedokázal. Asistence: Jakub Čuřík, Tomáš Kaut.
20:14
Dolníček byl ve výborné střelecké pozice, ovšem Gába vytáhnul parádní zákrok vyrážečkou!
20:01
20 minut je za námi. Sledujeme pohledný hokej v tempu. V úvodu měli domácí mírně navrch, pak se hra vyrovnala. Hosté se ujali vedení díky brance Nouzy v přesilové hře.
Jak se bude utkání vyvíjet dál, uvidíme zhruba od 18:17.
20:00
19:05
Hosté dobře clonili Faltrovi výhledu ve dvojicích s domácími hráči. Kousek za modrou čáru napřáhl TOMÁŠ NOUZA a jeho dělovku zastavila až síť domácí branky. Asistence: Ján Mucha.
18:52
Dolníček (TRE) – 2 minuty držení protihráče.
18:25
Zdráhalova prudká přihrávka nenašla adresáta – icing.
17:48
16:33
Třebíčští dobře zapracovali na své modré čáře a Zdráhal vyhodil.
16:07
Budějovičtí špatně rozehráli – icing.
15:48
Malena (TRE) – 2 minuty hákování.
15:11
Máme tu první icing zápasu. Dopustili se ho hosté.
14:58
Delší pasáž bez ohrožení brány zakončil tvrdou ránou Jaroš. Gába byl připraven.
12:58
Rob našel Kuchejdu před brankou, ten vystřelil, ale Martin Falter měl bližší tyčku dobře pohlídanou.
11:47
Raška zasekl kotouč na vlastní modré čáře, přesným pasem našel Čecha, který najel před Gábu a zakončil. Brankář Motoru kotouč udržel ve výstroji.
10:52
Pekr jel s Čuříkem na samotného beka, Matěj si nechal puk pro sebe, naznačil přihrávku a vypálil! Stadionem to zahučelo, protože kotouč skončil na vnější síti Gábovy klece!
09:18
Raška spěchal za odraženým pukem do dobré šance, ale Mucha mu klepnul do čepele a letící kotouč přikryl Gába.
08:42
Oba celky se utápějí v drobných nepřesnostech v útočném pásmu a nemohou se tak dostat do zakončení.
07:20
Čtvrtá útočná formace Horácké Slavie pořádně provětrala obranu soupeře. Gába nakonec přerušil hru po výpadu Kadely.
05:40
Motor podnikl rychlý kontr, na jehož konci tečoval Kuchejda střílenou přihrávku těsně vedle pravé tyče domácí svatyně!
05:06
04:10
Zdráhal pálil od modré, vyražený puk sebral Čuřík, který pak nepřesně přihrával a Budějovice opět vyhodily.
03:24
Eratovu střelu chtěl dorazit Dolníček, jenže kotouč se mu převalil přes čepel. Hosté pak vyhodili.
03:06
Švihálek (CEB) – 2 minuty zdržování hry.
02:14
Erat přejel modrou čáru, přenechal touš do tandemu Wasserbauerovi, který nepropálil clonícího soupeře. Hraje se v poměrně slušném tempu.
01:25
Heřman spěchal za kotoučem, ale byl hlídán Jarošem. Falter puk raději přikryl pod lapačku.
01:07
Další zákrok Gáby proti střele Čuříka z levého křídla.
00:42
Gába si připisuje první zákrok. Malena sice od modré kotouč na branku nedostal, po krátké chvilce ohrozil brankáře Motoru Dolníček.
00:05
Hosté mají puk, ale jejich první akce nevedla k ohrožení branky.
00:01

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter (Vejmelka) – Malena, Bilčík, Zdráhal, Bartoň, Jaroš, M. Přibyl, Šaur – Wasserbauer, Dolníček, Erat – Kaut, Čuřík, Pekr – Čech, Raška, Paták – Křivohlávek, Juráň, Kadela

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Kůdela) – Punčochář, Vráblík, Mucha, Parýzek, Chmelíř, Žovinec, Kříž – Kuchejda, Rob, Švihálek – Nouza, Straka, Heřman – Vaniš, A. Přibyl, Boháč – Švec, Trummer, Prokeš

Rozhodčí: Čech, Mrkva – Novák, Lukš.
Vzájemné zápasy obou týmů odehrané v sezóně:

Třebíč – České Budějovice 5:3 (1:1, 1:0, 3:2)

První vzájemné měření sil bylo odehráno na ledě Horácké Slavie a k vidění byl zajímavý duel s celkem osmi vstřelenými brankami. Jihočeši šli hned zkraje úvodní třetiny do vedení, když se trefil Tomáše Nouza. Třebíčská odpověď byla blesková, hned po dvou minutách srovnal Miroslav Holec. Svižné tempo zápasu z první třetiny vydrželo i ve druhé části. Ta přinesla změnu ve skóre jen jednou. Postaral se o ni domácí forvard Roman Erat. Pro výsledek celého zápasu pak byla dost důležitá dlouhá dvojnásobná přesilovka hostujícího týmu. Ten ji totiž nedokázal zužitkovat, což se i pro další průběh ukázalo jako velmi podstatné. Českobudějovický obránce Punčochář sice ve 47. minutě vyrovnal, domácí odpověď byla ale téměř okamžitá. Ještě v téže minutě poslal Bílé hvězdy do vedení Vilém Burian. Horácká Slavia navíc brzy získala klíčový dvoubrankový náskok. O ten se zasloužil David Dolníček. Hosté se nevzdali a kontaktní brankou se dostali znovu na dosah bodového zisku v 56. minutě. To se trefil Heřman. Při závěrečném power-play Motoru dal konečný výsledek zajímavému zápasu Michal Vodný. Zajímavostí utkání bylo, že hosté vstřelili všechny branky v přesilovkách.

České Budějovice – Třebíč 3:4 (1:0, 2:3, 0:1)

Odveta na ledě Českých Budějovic přinesla opět divácky atraktivní hokej, který se musel líbit. Před pěti tisíci diváky se oba týmy prezentovaly bojovností a snahou udělat vše pro dobrý výsledek. O vítězství se znovu tvrdě bojovalo až do konce třetí třetiny. Tu první po vyrovnaném průběhu vyhráli 1:0 domácí hokejisté zásluhou velezkušeného útočníka Josefa Straky. Druhé část nabídla pět branek a podobný scénář, když na domácí góly našla Horácká Slavia vždy střeleckou odpověď. Do třetí dvacetiminutovky se tak vstupovalo za vyrovnaného stavu a začínalo se tak vlastně zase od začátku. Ve třetí části hra obou kolektivů poněkud upadla do nepřesností. Domácí nevyužili v této části tři přesilovky a znovu na to doplatili. V 58. minutě Jakub Bartoň převážil skóre ve prospěch Bílých hvězd. Domácí to poté ještě zkusili bez brankáře a měli dobrou šanci na vyrovnání, ale brankář Martin Falter byl proti. I podruhé v základní části tak v souboji s Motorem brala tři body Horácká Slavia Třebíč.
Motor táhne s 45 kanadskými body kapitán týmu Josef Straka. Hráč, který v loňské sezoně působil i v týmu extraligového Chomutova v této sezóně patří k výrazným oporám týmu z jihočeské metropole. Českobudějovičtí se mohou spolehnout i na dalšího zkušeného útočníka, kterým je Tomáš Nouza. Ten má aktuálně na kontě také již 45 kanadských bodů. Oba tak zároveň jsou i na čele v kanadském bodování celé soutěže. To je samo o sobě dosti výmluvnou vizitkou. Mezi beky si velmi dobře vedou Dan Růžička, Roman Vráblík a zkušený Petr Punčochář. V bráně se pak Českobudějovičtí spoléhají na dvaadvacetiletého brankáře Ondřeje Bláhu, který zatím v sezóně odchytal sedmnáct zápasů s úspěšností 92,79 % a průměrem branek na zápas 2,32. Do devíti zápasů nastoupil brankář Hynek Kůdela. A dvakrát se do brankoviště zatím postavil dvacetiletý David Gába. Právě on ale v minulém kole dokázal svým výborným výkonem vynulovat hokejisty Jihlavy.
České Budějovice neměly právě nejlepší start do sezóny, z prvních šesti zápasů se radovaly z vítězství pouze dvakrát. Pak ale přišla výborná série šesti výher v řadě a Jihočeši se rázem dostali do popředí tabulky, kde se od té doby nacházejí stále. Momentálně drží čtvrté místo a také v Třebíči chtějí bodovat. České Budějovice si v posledních devíti kolech připsaly hned sedm výher za tři body. Díky tomu si upevnily čtvrtou pozici v tabulce se ziskem 50 bodů ve 27 zápasech. Hokejisté Motoru navíc ztrácejí jen dva body na třetí Litoměřice a tři body potom právě na druhou Horáckou Slavii Třebíč. Jihočeši již dokázali svým soupeřům nasázet rovnou stovku gólů, což je nejvíce v soutěži. Na druhé straně ale 76 branek inkasovali, což je z týmů první poloviny tabulky hned po Havířovu nejvíce. Českobudějovičtí mají na domácích zápasech severénně nejvyšší návštěvy v celé soutěži. Minulé kolo doma s Jihlavou přilákalo do ochozů více než šest tisíc fanoušků. To je vynikající návštěva i na extraligu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.