V páteční předehrávce 22. kola I. hokejové ligy ČR uspěli hokejisté Českých Budějovic. Skóre zápasu otevřel bruslí Jakub Suchánek, Slovan dokázal během dvou minut a dvaceti sekund skóre otočit ve svůj prospěch. Motor využil ve třetí dvacetiminutovce početní výhodu a o svém vítězství rozhodl třicet tři vteřiny před koncem řádné hrací doby zásluhou Michala Švihálka.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
Statistiky utkání:

Branky a nahrávky:
29. Roubík (Holomek), 30. Budínský (Vágner, Brož) – 28. Suchánek (Straka), 46. Heřman (Straka, Růžička), 60. Švihálek (Kuchejda, Pajič).
Rozhodčí: Zubzanda – Guth, Rittich.
Vyloučení: 7:6.
Využití: 2:1. V oslabení: 0:1.
Diváci: 1 321.
Střely na branku: 29:40 (8:12, 13:16, 8:12).
Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Zakázaná uvolnění: 8:1.
Ofsajdy: 6:4.
Vyhraná vhazování: 45:32 (10:9, 21:11, 14:12).
Nejlepší hráči: Michael Petrásek – Rok Pajič.
Nejlepší hráči:

HC Slovan Ústí nad Labem:
Michael Petrásek
ČEZ Motor České Budějovice: Rok Pajič (0+1)
60:00
59:59
Ofsajd Ústí nad Labem (na ofsajdy 6:4).
59:46
Domácí v power-play, buly ve střední třetině.
59:27
Oddechový čas pro domácí.
59:27
České Budějovice právě vstřelily branku!
Po vyhraném vhazování nalezl David Kuchejda (6+4) před brankou volného MICHALA ŠVIHÁLKA (7+4), který nedal Michaelu Petráskovi šanci. Asistence: David Kuchejda (6+4), Rok Pajič (5+10).
59:23
Zakázané uvolnění Slovanu (na icingy 8:1).
59:04
58:45
Tak nyní netuším, o jaký taktický tah ze strany hostů se jednalo. Ondřej Bláha se vrací znovu zpět do branky a bude pokračovat!
58:45
Ondřej Bláha míří na střídačku!
58:45
Další zraněný hráč, zůstává ležet brankář Ondřej Bláha.
58:45
Bláha přečetl úmysly Černého z pravého kruhu.
58:36
Klozova rána skončila vedle.
58:00
České Budějovice vyhazují, Ústí nad Labem se nemůže usadit v útočné třetině.
57:04
Na ledě zůstal ležet Martin Heřman, ke kterému je přivolán lékař.
57:04
Šance pro domácí. Lukáš Chmelíř (CEB), na kterého již číhají otevřená vrátka od trestné lavice, je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

Celkem TM v letošní sezóně: 14.
Vyloučení celkem v zápase: 7:6.
56:59
56:35
Začala signalizovaná výhoda Slovanu, hraje se šest proti čtyřem.
55:40
Na Davida Tůma zívala odkrytá branka, ústecký forvard minul.
55:28
Ústí nad Labem se v přesilové hře zmohlo pouze na icing (na icingy 7:1).
55:08
Pajičův únik v oslabení zastavil čárový rozhodčí, jenž píská postavení mimo hru (na ofsajdy 5:4).
54:59
V početní převaze si zahraje Slovan. Luboš Rob (CEB) inkasoval menší trest za napadení.

Vyloučení celkem v zápase: 7:5.
54:34
Komerční přestávka.
54:24
54:20
Roubík v oslabení z levé strany zamířil vedle.
53:57
Ústí nad Labem ve čtyřech.
53:11
Hostům schází střelba, Slovan znovu vyhazuje.
52:30
Rod uspěl na buly, domácí vyhazují.
52:24
Obranné trio Ústí nad Labem: Rod, Brož, Vágner.
52:24
Domácí jdou do tří. Tomáš Kolafa (UNL) potrestán menším trestem za faul kolenem.

Celkem TM v letošní sezóně: 12.
Vyloučení celkem v zápase: 7:4.
52:02
Punčochářovu střelu si Petrásek pohlídal.
51:57
Kamil Černý (UNL) si musí jít odpykat menší trest za sekání.

Celkem TM v letošní sezóně: 22.
Vyloučení celkem v zápase: 6:4.
51:35
Přeučilovu střelu zblokoval Růžička nad.
51:18
Postavení mimo hru Českých Budějovic (na ofsajdy 5:3).
Dnešní utkání sleduje 1 321 divák.
50:59
Nouzovu střelu z dálky Petrásek vyrazil.
50:17
Daniel Boháč se snažil překvapit Michaela Petráska u opačné tyče zpoza branky. Exústecký útočník si s touto fintou na maskovaného muže Severočechů nepřišel.
46:08
Heřman z bezprostřední blízkosti na hájce domácí svatyně nevyzrál.
45:46
Další přesilová hra pro Motor. Jakub Pořický (UNL) vyloučen na dvě minuty za hákování.

Celkem TM v dnešním utkání: 4.
Celkem TM v letošní sezóně: 18.
Vyloučení celkem v zápase: 5:4.
45:33
Ofsajd hostů (na ofsajdy 5:2).
45:04
Využitá přesilovka! Tomu se říká gól se štěstím! Střelecký pokus Josefa Straky (13+19) usměrnil za úteckého gólmana MARTIN HEŘMAN (10+9). Puk pomalou rychlostí doputoval za brankovou čáru mezi betony Michaela Petráska. Asistence: Josef Straka (13+19), Dan Růžička (3+9).
44:45
Ústí nad Labem vyhazuje touš.
43:52
Přesilovka a šance na vyrovnání pro České Budějovice. Ondřej Holomek (UNL) podcenil situaci a musel si pomoct před brankou Michaela Petráska taktickým faulem. Hlavní rozhodčí vyměřil ústeckému obránci dvě minuty za hákování.

Celkem TM v letošní sezóně: 24.
Vyloučení celkem v zápase: 4:4.
43:36
43:20
Kolafova jedovka od hranice útočného pásma končí v náruči Bláhy.
42:20
Motor se brání zuby nehty, Slovan nikam nepospíchá a kombinuje v ofenzivní třetině.
41:36
Martin Heřman (CEB) míří do boxu trestoměřičů na dvě minuty za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošní sezóně: 16.
Vyloučení celkem v zápase: 3:4.
40:48
Domácí se usadili v útočném pásmu.
40:01
Druhá část přinesla divákům v součtu tři branky. V osmadvacáté minutě otevřel skóre v oslabení hostující Jakub Suchánek, jenž gól vstřelil bruslí. Rozhodčí branku ale uznal. V následující minutě zužitkoval dvojnásobnou přesilovou hru Jaroslav Roubík, o padesát sedm sekund později dokonal obrat skóre v klasické početní výhodě Vít Budínský. České Budějovice mají na zvrat zápasu dvacet minut.

Ofsajdy: 4:0.

Další třetina začne přibližně v 19:48 hod.
40:00
39:07
Petrásek vyjel hodně ze svého brankoviště, aby zasáhl a zároveň zabránil střeleckému pokusu Heřmana.
38:14
Již dnes pátý ofsajd Severočechů (na ofsajdy 5:1).
38:05
Postavení mimo hru Ústí nad Labem (na ofsajdy 4:1).
37:25
Zakázané uvolnění v podání Slovanu (na icingy 6:1).
36:41
Budínského dělovku z levého kruhu ukrývá brankář Českých Budějovic v lapačce.
36:30
Svěřenci Miroslava Macha v ofsajdu (na ofsajdy 3:1).
36:21
Domácí v plném počtu, Motor si větší brankovou příležitost v přesilovce připravit nedokázal.
35:10
Ústečtí vyhazují směrem k brance Bláhy.
34:21
V početní převaze si zahrají České Budějovice. Jakub Pořický (UNL) potrestán dvouminutovým trestem za podražení.

Vyloučení celkem v zápase: 3:3.
33:35
Motor doslova uzamkl domácí v obranné třetině. Petrásek zatím žádné více nebezpečné střele ze strany Jihočechů čelit nemusel.
32:06
Kuriózní situace. Třetí komerční pauza v této části hry.
31:45
České Budějovice si vytvořily tlak, defenziva domácích pozorná.
31:00
30:34
David Tůma odjíždí na střídačku za asistence lékaře po svých.
30:34
David Tůma leží v obranném pásmu, na led znovu povolán lékař.
29:35
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Využitá přesilovka! Dobrým důrazem na brankovišti se nyní prezentoval VÍT BUDÍNSKÝ (8+11), jenž se jako první octl u odraženého kotouče od hostujícího brankáře. Severočeskému útočníkovi nedělalo potíže uklidit černou gumu z bezprostřední blízkosti za záda Ondřeje Bláhy. Asistence: Martin Vágner (0+6), Vladimír Brož (0+4).
28:38
Využitá dvojnásobná přesilovka! JAROSLAV ROUBÍK (18+10) si vybruslil od mantinelu do předbrankového prostoru, odkud bez sebevětších problémů prostřelil Ondřeje Bláhu. Asistence: Ondřej Holomek (2+2).
28:12
Hosté jdou do tří. Roman Vráblík (CEB) míří na trestnou lavici, neboť inkasoval menší trest za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

Vyloučení celkem v zápase: 2:3.
27:15
Střídačka domácích požaduje vysvětlení, na kostce lze jasně vidět, že se jednalo o gól bruslí! Nyní se domácí vztekají oprávněně, fair-play od hostů nepřichází.
27:15
Všichni rozhodčí se sjeli u boxu trestoměřičů a projednávají celou situaci.
27:15
Gól v oslabení! Josef Straka (13+18) v přečíslení dva na jednoho nalezl přesně JAKUBA SUCHÁNKA (1+3), který dostal puk do branky bruslí. Branka je po přibližně po pětiminutové diskuzi uznána. Asistence: Josef Straka (13+18).
26:42
Druhé vyloučení hostů. David Kuchejda (CEB) obdržel dvě minuty za sekání.

Vyloučení celkem v zápase: 2:2.
26:38
Střelecká muška Holomka nebyla přesná.
26:29
Zakázané uvolnění hostů (na icingy 5:1). Komerční přestávka.
26:20
Tůma pálil do břevna.
25:58
Z levého kruhu vyzkoušel propustnost Bláhovy lapačky ústecký Baránek.
25:28
24:47
Na ledovou plochu byl povolán lékař, ústecký kapitán se těžce zvedá. Doufejme, že se nejedná o nic vážného.
24:47
Na ledě zůstal po ostrém střetu ležet Jan Kloz, rozhodčí hru přerušil.
24:44
Motoru se podařilo vyhodit puk do bezpečí.
24:23
Ústečtí v ofsajdové pozici (na ofsajdy 2:1).
23:28
Na avizovanou první přesilovou hru Ústí nad Labem nemuseli diváci dlouho čekat. Dan Růžička (CEB) si musí jít odsedět dvě minuty za faul loktem.

Celkem TM v letošní sezóně: 26.
Vyloučení celkem v zápase: 2:1.
23:28
Icing domácích (na icingy 5:0).
22:27
Efektivním semaforem se proti střele Straky z levé strany blýskl Petrásek.
21:05
Tvrdou ránu Přeučila brankář hostů vyrazil.
20:31
Budínský pálil vedle.
20:01
Na zahajovacím vhazování druhé dvacetiminutovky úspěšnější Motor.
20:01
Vyjádření rozhodčího a realizačního týmu Ústí nad Labem k vyloučení Českých Budějovic v čase 15:16 min.:

Domácí se v rámci jednání fair-play přiznali k tomu, že se hosté faulu nedopustili. Jihočeši tak zůstávají bez vyloučení. Hlavní rozhodčí Tomáš Zubzanda tak vyloučení zrušil a hru navázal vhazováním ve středním pásmu. Nechme se překvapit, zda si Ústí nad Labem zahraje přesilovku v části druhé.
Prvních dvacet minut gól divákům nenabídlo, hosté nedokázali využít dvě přesilové hry. Ve třinácté minutě pálil do břevna bývalý hráč Ústí nad Labem Rok Pajič.

Ofsajdy: 1:1.

Další třetina začne přibližně v 18:49 hod.
20:00
19:40
Úvodní část se dohrává v poklidném tempu.
18:35
Hraje se bez přerušení, oba celky se snaží dostat se do šance. Obrany týmů se mají na pozoru.
17:40
České Budějovice kombinují s toušem v neutrálním pásmu.
16:58
Ústečtí vyhazují podruhé v krátkém časovém sledu na icing (na icingy 4:0).
16:50
Zakázané uvolnění domácího mužstva (na icingy 3:0).
15:23
Smetanova jedovka ze střední třetiny nenadělala gólmanovi Jihočechů potíže.
15:16
Hlavní rozhodčí signalizoval avizovanou výhodu pro domácí. Při aktuálním přerušení byl ale trest zrušen. Tomáš Zubzanda nyní celou věc řeší s domácím trenérem Miroslavem Machem. Podrobnosti se pokusíme přinést o přestávce.
14:02
13:50
13:45
Teč Martina Heřmana skončila vedle branky.
13:07
Dan Růžička vystřelil od útočné modré čáry, Petrásek chytá.
12:42
Pajič orazítkoval z pravého kruhu břevno, od kterého se kotouč odrazil do ochranné sítě.
11:50
Druhá přesilová hra ve prospěch Českých Budějovic. Martin Zdvořáček (UNL) inkasoval menší trest za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošní sezóně: 4.
Vyloučení celkem v zápase: 2:0.
10:31
Útočnou akci Motoru brzdí hvizd čárového sudího, neboť je pískáno postavení mimo hru (na ofsajdy 1:1).
09:55
Hra se přelévá ze strany na stranu, oba brankáři nyní bez práce.
08:33
Josef Straka z dálky ústeckého maskovaného muže nepřekvapil.
08:05
Roubík svým střeleckým pokusem hostující svatyni neohrozil.
07:40
Trummer z levého kruhu nemířil přesně.
06:27
Modrožlutí vyhazují podruhé přes všechny čáry (na icingy 2:0).
06:12
Zakázané uvolnění Ústí nad Labem (na icingy 1:0).
05:41
Kloz zblízka pálil do připraveného Bláhy.
05:40
04:50
Českým Budějovicím se nedaří usadit se v ofenzivním pásmu.
04:05
Kamilu Černému se podařilo vyhodit.
03:40
Početní výhoda pro hosty. Martin Vágner (UNL) vyloučen na dvě minuty za sekání.

Vyloučení celkem v zápase: 1:0.
03:35
Exústecký Pajič se dostal do dobré střelecké pozice, z mezikruží si ale na domácího hájce svatyně nepřišel.
03:15
Vágner vystřelil vedle.
02:20
Hraje se ve střední třetině bez větších brankových příležitostí.
01:38
Rob z ostrého úhlu z pravé strany ozkoušel pozornost Petráska.
01:14
Postavení mimo hru Severočechů (na ofsajdy 1:0).
00:35
Domácí se usadili v útočném pásmu, Bláha zatím zasahovat nemusel.
00:01
Úvodní vhazování ovládl Roubík.
00:01
Do Ústí nad Labem dorazila také početná skupina hostujících příznivců, odhadem dvě desítky.
Domácí nastupují v dresech modrožlutých, hosté volí žlutočervenou kombinaci dresů.
Poslední vzájemný duel (9. kolo I. hokejové ligy ČR, 1. 10. 2007):

ČEZ Motor České Budějovice – HC Slovan Ústí nad Labem

2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 30. Dan Růžička (J. Straka), 60. Kuchejda (Punčochář).
Rozhodčí: Sýkora – Jílek, Šperl.
Vyloučení: 3:7, navíc Kloz (UNL) 10 min. OT [NESP].
Využití: 1:0.
Diváci: 3 818.
Střely na branku: 45:37 (18:15, 14:9, 13:13).
Průběh utkání: 2:0.
Dnešní střetnutí je pikantní pro některé aktéry na hostující straně, kteří v minulosti v Ústí nad Labem působili. Jedná se například o útočníky Roka Pajiče, Daniela Boháče, o trenéra Petra Rosola a další.
Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí:
Tomáš Zubzanda.
Čároví rozhodčí: Václav Guth, David Rittich.

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, K. Černý, Smetana, M. Zdvořáček – D. Tůma, Roubík, Rod – Budínský, J. Kloz, Pořický – Gengel, Baránek, P. Přeučil – T. Vávra, D. Merta. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

ČEZ Motor České Budějovice: O. Bláha (Kůdela) – Mucha, Punčochář, Vráblík, Jakub Suchánek, Semrád, Chmelíř, Dan Růžička – Švihálek, Pajič, Kuchejda – M. Heřman, J. Straka, Nouza – Prokeš, Rob, Vaniš – Daniel Boháč, Trummer, Švec. Trenéři: Petr Rosol, Radek Bělohlav st.

Poslední ligové střetnutí z pohledu obou soupeřů:

HC AZ Havířov 2010 – HC Slovan Ústí nad Labem

5:4 po prodloužení (0:1, 2:2, 2:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 30. Jiránek (Repe, Fořt), 31. Jakúbek (Maruna, Šlahař), 56. Šlahař (Říčka, Matějíček), 56. Matějíček (Říčka), 63. Fořt (Jiránek) – 5. Budínský (J. Kloz, M. Vágner), 22. Kolafa (Roubík, Rod), 23. J. Kloz, 51. Budínský (J. Kloz, Pořický).
Rozhodčí: Doležal – Reich, Polák.
Vyloučení: 4:7.
Využití: 1:1.
Diváci: 2 121.
Střely na branku: 40:30 (14:8, 15:10, 10:9 – 1:3).
Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 5:4.

ČEZ Motor České Budějovice – HC Benátky nad Jizerou
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Švihálek (Rob), 31. Heřman (Růžička, Straka), 44. Kuchejda (Pajič), 48. Vaniš (Rob, Mucha) – 40. Vlach (Kolmann, Plutnar).
Rozhodčí: Grech – Belko, Samuel.
Vyloučení: 9:10, navíc Niko (BNJ) 5 + OK [SEK].
Využití: 2:1.
Diváci: 3 712.
Střely na branku: 32:37 (14:12, 7:13, 11:12).
Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

14 zápasů: 4 výhry, 1 výhra po základní hrací době, 9 porážek, skóre 25:35.

Nejčetnějšími výsledky historie je vítězství Slovanu 3:1 a porážky Slovanu 0:3, 2:3 a 2:5 (vše 2x).
Letošní bilance obou týmů v letošním ročníku:

21 zápas: 8 výher, 1 výhra po základní hrací době, 2 prohry po základní hrací době, 10 porážek; skóre 54:73, 28 bodů, v tabulce 8. místo.

ČEZ Motor České Budějovice:
20 zápasů: 10 výher, 2 výhry po základní hrací době, 1 prohra po základní hrací době, 7 porážek; skóre 69:55, 35 bodů, v tabulce 6. místo.

Favoritem dnešního duelu jsou podle sázkových kanceláří hosté.
Hokejisté Ústí nad Labem jsou po jednadvaceti kolech v tabulce osmí, když na kontě mají dvacet osm bodů, a to po devíti vítězstvích a dvanácti porážkách. Z posledních tří zápasů vydřel Slovan čtyři body, a to po výhře s Benátkami nad Jizerou (4:1) a jeden bod získal za porážku v Havířově v nastaveném čase (4:5 po prodloužení), bez bodu se svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše vraceli z Chomutova (0:5; všechny výsledky z pohledu Ústí nad Labem).

České Budějovice, které momentálně obývají šestou příčku, mají nahráno v tabulce soutěže o sedm bodů více než Slovan, když Jihočeši mají na kontě dvanáct výher a osm proher (navíc jeden zápas k dobru). Motor si za poslední tři mistrovská utkání připsal šest bodů po vítězstvích s Baníkem Most (7:2) a s Benátkami nad Jizerou (4:1) a jedné porážce se Sportovním klubem Kadaň (2:5; všechny výsledky z pohledu Českých Budějovic).
Příjemný páteční podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky předehrávky 22. kola I. hokejové ligy ČR. HC Slovan Ústí nad Labem hostí tým ČEZ Motor České Budějovice.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 18:00 hod.