Loučíme se s Vámi z ústecké Areny a někdy příště na počtenou. Pěkný večer.
Ačkoliv první branku utkání vstřelil již v první minutě domácí Tomáš Kolafa, další branky padaly již do sítě Slovanu. V první třetině ještě stihl vyrovnat Martin Šagát. Ve druhé periodě využil přesilovou hru Jaroslav Koma a poslal tak Chomutov poprvé v utkání do vedení. V poslední třetině se Piráti dočkali ještě třetího gólu, který vstřelil z dorážky Štěpán Hřebejk. V závěru utkání si již Chomutov výsledek pohlídal a veze si domů tři body za výhru 3:1 v základní hrací době.
Nejlepším hráčem dnešního zápasu je z ústeckého týmu Jan Kloz a nejlepším chomutovským hráčem je Štěpán Hřebejk.
60:00
59:54
59:33
Chomutovští se znovu snaží prosadit, ale Budínský vyhazuje.
59:15
Domácí již nemají mnoho času k vyrovnání.
59:11
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:54
Bude se hrát 4 na 4. Domácí hráč Jaroslav Roubík (UNL) vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.
57:54
V rohu se strhla potyčka.
57:11
Vyloučen chomutovský hráč Tomas Sinisalo na dvě minuty za sekání. Ústí tak má větší šanci snížit vedení Chomutova.
57:00
Domácím příliš mnoho času na obrat nezbývá.
56:19
Ústečtí znovu zabránili Pirátům v jejich útočné akci. Puk vyvážejí do středního pásma.
54:43
Chomutov diktuje tempo hry a drží Slovan v obranném pásmu.
54:01
Na druhé straně Ústečtí okupují útočné pásmo.
53:16
Chomutov znovu čaruje v útočném pásmu. Růžička těsně minul.
51:35
Chomutov je nyní v laufu a snaží se přidat další gól.
51:22
Piráti právě vstřelili branku!

Hostující navyšují vedení na dvoubrankový rozdíl. Po dorážce umístil ŠTĚPÁN HŘEBEJK puk pod břevno nad rameno Petráska.
Asistence: David Kämpf, Brett Skinner
51:08
Domácí úspěšně ubránili jejich oslabení ovšem se vhazuje po Petráskově levici.
50:54
49:21
Domácí se v oslabení uvolňují z obranného pásma a nahazují na Strmeně.
48:54
Vyloučen domácí Vít Budínský na dvě minuty za sekání.
Dnešní utkání sleduje 1279 diváků.
48:12
Dva chomutovští hráči se srazili, ale ze střetu odešli bez zranění.
47:13
Vladimír Růžička ohrozil Petráska střelou z mezikruží. Petrásek však puk schoval do lapačky.
46:20
Hra pokračuje ve středním pásmu a ani jeden z týmů neohrožuje branku soupeře.
45:01
Domácí strávili přesilovku převážně v obranném pásmu.
44:51
44:12
Jan Kloz se snažil prověřit Strmeně střelou mezi betony. Hostující brankář byl ale pozorný.
43:12
Slovan rozjíždí útočnou akci, ale Piráti úspěšní brání a vyhazují kotouč k Petráskovi.
42:51
Vyloučen chomutovský Štěpán Hřebejk (CHM) na dvě minuty za napadení.
41:36
Domácí Petr Přeučil střílí z kruhu Strmeň je však pozorný a puk chytá!
41:29
Piráti vyhazují kotouč do středního pásma.
40:04
Hosté vyhráli úvodní buly třetí třetiny.
40:01
Ve druhé části mohli fanoušci vidět mnoho vyloučení. Jedno z nich využil Chomutov a dostal se do jednobrankového vedení. Ze začátku byli Ústečtí aktivnější, ovšem žádnou ze šancí neproměnili. Do kabin odchází za stavu 1:2. Třetí třetina začne přibližně 18:41 hod.
40:00
39:53
37:53
Vyloučen Petr Přeučil (UNL) na dvě minuty za podražení.
37:09
Ústečtí hokejisté se dostali do útočného pásma a snaží se překonat Strmeně.
35:55
Po velkém nátlaku hosté využívají přesilové hry a zvyšují skóre na 1:2. Po přihrávce Vladimíra Růžičky se pod levou lapačku trefuje za záda Petráska JAROSLAV KOMA!
Asistence: Vladimír Růžička
34:33
Piráti se usadili v útočném pásmu, ale domácí brankář svou svatyni ubránil.
34:08
Vyloučen ústecký Ondřej Smetana (UNL) za sekání. Chomutov bude hrát přesilovou hru.
33:44
32:47
Ústečtí v pěti proti třem.
32:17
Necelou minutu si domácí zahrají přesilovou hru 5 na 3!
32:17
31:34
Vyloučen hostující Marek Hovorka (CHM) na dvě minuty za hákování. Slovan hraje přesilovou hru čtyři na tři.
31:14
Vyloučen hostující Mario Scalzo (CHM) také na dvě minuty za sekání. Minuty se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.
30:56
Přesilová hra se Pirátům zatím příliš nedaří domácí se drží v útočném pásmu.
30:21
Ústečtí se zkoušejí prosadit ve čtyřech.
30:10
Vyloučen domácí Kamil Černý (UNL) na dvě minuty za sekání.
29:58
Icing domácích.
28:56
Chomutovští vyhráli buly a snaží se dostat do útočného pásma, ale marně díky domácí obraně.
28:52
Zakázané uvolnění hostí.
28:50
Slovan nyní pozorně brání a nepouští Chomutov do větších šancí.
28:10
Budínský z pravého kruhu ohrozil branku Pirátů, Strmeň úspěšně zasahuje.
27:18
Ofsajd domácích.
27:05
Chomutovští po vyhraném buly vyrazili do útoku, ale jejich snahu Petrásek zlikvidoval.
26:54
Zakázané uvolnění hostů. Vhazuje se po Strmeňové levici.
26:35
Jan Kloz prověřil pozornost Strmeně.
26:02
Oba týmy bojují o puk ve středním pásmu.
25:47
Kolafa střílí od modré, Strmeň vyráží do ochranné sítě.
25:45
Strmeň kryje puk do lapačky. Bude se vhazovat po jeho levici.
24:40
Piráti přesouvají hru do útočného pásma kde nahazují na Petráska, který úspěšně vyráží.
24:28
Dva ústečtí hráči prověřili hostujícího brankéře, který nepustil puk za svá záda.
24:24
Icing hostů.
24:10
Meidl osvobozuje domácí a vyváží puk z obranného pásma.
23:18
Hostující Sinisalo, ohrozil branku domácích, Petrásek však pohotově chytá. Vhazuje se po jeho pravici.
23:01
21:58
Piráti se usadili v útočném pásmu, ale jejich snaha nebyla korunována úspěchem.
21:01
Vyloučen domácí hráč Tomáš Kolafa na dvě minuty za hákování.
20:33
Petráska z mezikruží prověřil pirátský útočník, ale netrefil se.
20:01
Úvodní dějství nabídlo zajímavé akce na obou stranách. První branku utkání vstřelil domácí Kolafa už v první minutě. Chomutovští dokázali vyrovnat skóre o pět minut později, kdy Martin Šagát střelou do levého rohu překonal Petráska.
Druhá třetina začne přibližně v 17:48h.
20:00
19:30
Hra se v poslední minutě první periody odehrává převážně ve středním pásmu, ani jeden z týmů se snaží neudělat chybu.
19:18
Hokejisté Slovanu se snaží dostat před brankáře hostí.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:08
Dušek střílí na Petráska, který však svoji svatyni velmi dobře hlídá!
17:46
Na druhé straně zkouší pozornost hostujícího gólmana Ústečtí.
17:16
Piráti znovu ostřelují Petráska.
16:42
Ani jeden z týmů nevyužil přesilové hry, ale v domácí se pořád drží v jejich útočném pásmu.
16:23
15:15
14:23
Přibližně minutu se bude hrát bude se hrát 4 na 4. Jan Rutta (CHM) vyloučen na 2 minuty za sekání.
14:13
Petrásek odolává tlaku soupeře a znovu chytá kotouč do své lapačky.
14:01
Petrásek chytil nebezpečnou střelu od Šagáta.
13:15
První vyloučení tohoto utkání. Jakub Suchan (UNL) vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl.
13:06
Petrásek kryje kotouč do své lapačky.
12:07
Ze skrumáže před brankou Strmeně chomutovský útočník vyvezl puk až před Petráska.
11:18
Snahu Pirátů dostat se do útočného pásma překazil Tůma.
10:12
Piráti znovu úřadují v útočném pásmu. Petrásek vyráží střelu Šagáta.
09:51
Zakázané uvolnění domácích.
09:22
Přeučil zkouší pozornost Strmeně, který odolává.
08:39
Piráti zamkli žlutomodré v obranné třetině.
06:55
Slovan se znovu dostává do útočného pásma.
05:54
Piráty vyrovnávací gól nakopnul.
05:26

I přes ochotné vložení do střely ústeckého obránce Brože se podařilo dostat puk před branku Petráska a MARTIN ŠAGÁT našel mezeru nad Petráskovým pravým betonem a vyrovnal tak stav utkání na 1:1.
Asistence: Ondřej Kaše, David Kaše
04:59
Hra se přelévá ze strany na stranu. Hokejisté obou celků bojují o každý metr ledu.
04:24
Domácí se ale ihned vrací do útočného pásma a Pirátům nedávají příliš šancí vymanit se z tohoto tlaku.
04:05
Petrásek zasahuje proti střele Růžičky.
03:45
Další šanci domácích zlikvidoval Strmeň.
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!

Hned ze startu se domácí ujímají vedení! TOMÁŠ KOLAFA vybojoval hned ve vhazování puk a zkušeně umístil puk do hostující sítě.
Bez asistence
00:30
Domácí se ujali puku a přesouvají se do útočného pásma. Vhazuje se po pravici hostujícího gólmana.
00:12
Zákazáné uvolnění domácích.
00:01
Oba týmy jsou již na ledě a utkání za malou chvíli začne.

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Černý, Vágner, Kolafa, Smetana, Brož, Holomek, Zdvořáček – Budínský, Roubík, Rod – Meidl ,Kloz, Tůma – Gengel, Vávra, Přeučil – Suchan, Pořický, Kuchynka.

Piráti Chomutov: Strmeň (Hanuljak) – Drtina, Rýgl, Scalzo, Rutta, Skinner, Koma, Šulák – Hovorka, Dušek, Květoň – Sinisalo, Růžička, McGregor – Hřebejk, Kämpf, Moore – Šagát, Kaše D., Kaše O.

Rozhodčí: Daniel Jechoutek, Jan Krátký, Milan Svoboda.
Kádr Chomutova
Po neúspěšné sezóně završené sestupem z Extraligy došlo v kádru Chomutova k výrazným změnám. Klub opustilo patnáct hráčů. Do týmu naopak přišlo třináct hokejistů. Brankáře doplnil Miroslav Kopřiva (HC Slovan Bratislava). Obranu vyztužili Martin Rýgl (návrat z hostování), Jiří Drtina (HC Energie Karlovy Vary, Mario Szalco Moser Medical Graz 99 ers), Brett Skinner (Rockford iceHogs). Útočné řady posílili Antonín Dušek (Bílí Tygři Liberec), Marek Hovorka (HC Energie Karlovy Vary), Lukáš Květoň (Mountfield HK), Greg Moore (Grizzly Adams Wolfsburg), Bryan Mc Grego (SAPA Fehérvár AV19), Tomas Sinisalo (Stjernen Hockey), Vladimír Růžička HC Slavia Praha)

Vzájemné duely Ústí nad Labem a Chomutova
Oba celky se spolu naposledy utkaly v sezóně 2011/2012. V základní části měřily síly celkem čtyřikrát. První vzájemné klání vyhráli Piráti poměrem 3:1. První branku zápasu sice vstřelili Ústečtí, ale Chomutov ve třetí třetině vstřelil do Lví klece tři góly. Druhý duel se odehrál v krajském městě. Bílomodří se ujali vedení 2:0, ale modrožlutí dokázali srovnat se soupeřem krok. V nastaveném čase branka nepadla a utkání dospělo do samostatných nájezdů. V těch zařídil šelmám vítězství Jan Alinč a Ústí vyhrálo 3:2. Třetí zápas se hrál znovu v pirátské Areně. Také tento souboj byl velmi vyrovnaný. Diváci viděli celkem deset gólů. Toto měření sil nakonec dopadlo lépe pro modrobílé, kteří zvítězili 6:4. Čtvrtý zápas hostila Zlatopramen Arena. V tomto klání si Slovan vždy vytvořil jednobrankový náskok a Chomutov ho dotahoval. Rozhodná branka padla minutu před závěrečným hvizdem z hole Kováře a Ústí si za výhru 3:2 připsalo další tři body.
Protože v ústeckém zimním stadionu probíhala taneční soutěž, museli hokejisté Slovanu odehrát tři zápasy na ledě soupeřů. Dnes se již ale v ústeckém zimním stadionu můžeme těšít na severočeské derby. Žlutomodří na své domácí půdě totiž přivítají Piráty z Chomutova, kteří ještě v loňské sezoně působili v nejvyšší české hokejové soutěži. Souboj startuje v 17:00 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.