V prvním kole I. hokejové ligy ČR zdolali svěřenci Milana Skrbka a Tomáše Mareše Havlíčkův Brod 4:2. Slovan vstoupil do nové sezóny před 652 diváky výhrou, na které se nejvíce podílel Jaroslav Roubík, jenž zaznamenal hattrick.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
Statistiky utkání:

Branky a nahrávky:
18. Roubík (Rod, Budínský), 28. Roubík (Rod, Tůma), 32. Kloz (Tůma), 33. Roubík (Černý, Budínský) – 37. Endál (Jeník), 56. Babka (Sedláček).
Rozhodčí: Petružálek – Kokrment, Podrazil.
Vyloučení: 7:5.
Využití: 0:1.
Diváci: 652.
Průběh utkání: 4:0, 4:2.
Zakázaná uvolnění: 1:4.
Ofsajdy: 2:4.
Vyhraná vhazování: 27:30 (7:8, 11:15, 9:7).
Nejlepší hráči:

HC Slovan Ústí nad Labem:
Jaroslav Roubík (3+0)
HC Rebel Havlíčkův Brod: Jan Schleiss (0+0)
60:00
59:50
Domácí ustáli drtivý tlak vyhazují do středního pásma.
58:18
Havlíčkův Brod se usadil v ofenzivní třetině.
57:40
Zakázané uvolnění svěřenců Miroslava Baruse (na icingy 1:4).
56:46
Hosté v ofsajdu (na ofsajdy 2:4).
56:26
Rebelové vycítili šanci, Schleiss vystřelil vedle.
55:09
Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
To bude ještě zajímavé! Pavel Sedláček (0+1) si vyměnil v útočné třetině kotouč s JAKUBEM BABKOU (1+0), který z předbrankového prostoru přesnou ranou dramatizuje závěr utkání. Asistence: Pavel Sedláček (0+1).
54:35
Hraje se ve střední třetině bez vážnějších šancí.
53:46
Poměr sil na ledě se srovná. Jakub Pořický (UNL) obdržel dvě minuty za krosček.

Celkem TM v letošním ročníku: 2.
Vyloučení celkem v zápase: 7:5.
53:19
David Pavlíček (HBR) vyloučen na dvě minuty za sekání.

Vyloučení celkem v zápase: 6:5.
52:35
Zápas, který je v režii domácích, se víceméně dohrává. Ve Zlatopramen Areně panuje skvělá atmosféra.
51:10
Slovan drží puk na svých holích a vyčkává s rozehrávkou.
49:51
49:45
Maliník nadvakrát z bezprostřední blízkosti neprocpal puk přes Petráska.
48:34
Postavení mimo hru Rebelů (na ofsajdy 2:3).
48:07
Rebelové se při vlastní přesilové hře osvobozují za cenu zakázaného uvolnění (na icingy 1:3).
47:10
Markulinec vyhazuje.
45:57
Škůrek pálil od hranice útočného pásma do betonu Petráska, který vyráží.
45:51
Čtyři minuty dlouhá přesilová hra pro hosty. Ondřej Holomek (UNL) inkasoval dvojitý menší trest za vysokou hůl.

Celkem TM v letošním ročníku: 4.
Vyloučení celkem v zápase: 6:4.
43:30
Hraje se bez vážnějších šancí, Ústí nad Labem kontroluje hru.
41:35
Rebelům se nedaří projít přes střední pásmo, Ústečtí pozorně brání.
Dnešní utkání sledují 652 diváci.
40:11
Havlíčkův Brod vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění (na icingy 1:2).
40:01
Zahajovací buly třetí části ovládli hosté.
40:01
Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

Michael Petrásek
– 5;

Jan Dlouhý – 12,
René Svoboda – 3.
Druhá dvacetiminutovka patřila rovněž Severočechům, kteří nejprve třemi přesnými zásahy odskočili na rozdíl čtyř branek. Dva góly zaznamenal ústecký kanonýr Jaroslav Roubík, jenž se může dnes pyšnit hattrickem, skóroval také kapitán Slovanu Jan Kloz. Rebelům se podařilo v šestatřicáté minutě snížit, na 1:4 z pohledu hostů upravil skóre Lukáš Endál. Havlíčkův Brod má na zvrat zápasu dvacet minut.
Statistiky druhého dějství:

Vyloučení:
2:3.
Zakázaná uvolnění: 1:0.
Ofsajdy: 1:2.
Vyhraná vhazování: 11:15.

Další třetina začne přibližně v 19:42 hod.
40:00
39:45
Druhá část se dohrává za brankou Svobody.
38:51
37:30
Ústí nad Labem nikam nespěchá a kontroluje hru.
36:51
Přesilovka pro změnu pro Slovan. Jan Sedlák (HBR) míří do boxu trestoměřičů na dvě minuty za držení protihráče.

Vyloučení celkem v zápase: 4:4.
36:06
Využitá přesilovka! Z nenápadné akce udeřili hosté! Početní převahu zužitkoval za asistence Štěpána Jeníka pravý křídelní útočník LUKÁŠ ENDÁL. Asistence: Štěpán Jeník.
35:58
Šance na snížení pro Rebely. Ladislav Gengel (UNL) potrestán dvouminutovým trestem za hákování.

Vyloučení celkem v zápase: 4:3.
35:18
34:34
Rebelové se v oslabení octli v ofsajdové pozici (na ofsajdy 2:2).
33:33
Postavení mimo hru domácího celku (na ofsajdy 2:1).
33:18
Hlavní rozhodčí má zdviženou pravici, za katr míří na dvě minuty za sekání Roman Maliník (HBR).

Vyloučení celkem v zápase: 3:3.
32:54
V brankovišti hostů došlo ke změně. Jana Dlouhého střídá mezi tyčemi René Svoboda.
32:54
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Z nepřehledné situace před brankovištěm Jana Dlouhého těží JAROSLAV ROUBÍK (3+0), který ze závaru završuje hattrick. Asistence: Kamil Černý (0+1), Vít Budínský (0+2).
32:20
Zakázané uvolnění Slovanu (na icingy 1:1).
31:42
David Tůma (0+2) zahlédl v předbrankovém prostoru nikým neobsazeného JANA KLOZE (1+0), který si s překonáním Jana Dlouhého věděl rady. Asistence: David Tůma (0+2).
31:36
30:40
Hostům se podařilo vyhodit.
29:36
Bude se znovu vylučovat. Hráčské lavici Havlíčkova Brodu udělen menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jan Milfait (HBR).

Vyloučení celkem v zápase: 3:2.
28:30
Domácí i nadále kontrolují hru.
27:05
Důraz v předbrankovém prostoru! Dělovku Tomáše Roda (0+2) vyrazil Jan Dlouhý před sebe, kde stál připravený JAROSLAV ROUBÍK (2+0), jenž svým druhým gólem v utkání navyšuje díky svému důrazu vedení Slovanu. Asistence: Tomáš Rod (0+2), David Tůma (0+1).
26:22
Maliník z levého kruhu minul.
26:11
25:42
Brož svým nahozením vybojoval v oslabení buly v útočné třetině.
24:51
Hvizd čárového rozhodčího brzdí ofenzivní akci hostů, neboť píská postavení mimo hru (na ofsajdy 1:1).
24:11
Potřetí se dnes otevírají vrátka od trestné lavice domácích, na níž míří Martin Vágner (UNL), jenž je vyloučen na dvě minuty za hákování.

Vyloučení celkem v zápase: 3:1.
23:21
Kňazevova střelecká muška z mezikruží nepřesná.
21:37
Gengelovu střelu zblokoval Pavlíček do bezpečí pro hosty.
20:55
Slovan navázal na konec úvodního dějství a kombinuje u branky Havlíčkova Brodu.
20:01
Na zahajovacím vhazování druhé části úspěšnější Rebelové.
20:01
Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

– 9;
Jan Dlouhý – 14.
Úvodní dvacetiminutovka skončila lépe pro ústecký Slovan, když se v osmnácté minutě trefil do černého po pohledné souhře Jaroslav Roubík. Hosté nevyužili ani jednu ze dvou přesilových her, domácí se v jedné početní převaze rovněž neprosadili.

Vyhraná vhazování: 7:8.

Další třetina začne přibližně v 18:46 hod.
20:00
19:50
Úvodní část se dohrává v útočné třetině Ústí nad Labem.
18:45
Slovan určuje zatím tempo hry.
17:43
Pohledná souhra domácích slavila úspěch! Tomáš Rod (v letošním ročnku 0+1) nalezl přesnou přihrávkou JAROSLAVA ROUBÍKA (v letošním ročníku 1+0), který z bezprostřední blízkosti prostřelil Jana Dlouhého. Asistence: Tomáš Rod (v letošním ročníku 0+1), Vít Budínský (v letošním ročníku 0+1).
17:20
Vágner s Rodem si několikrát vyměnili puk, posledně jmenovaný pálil do výstroje Dlouhého.
16:41
16:15
Havlíčkův Brod si přihrává v útočném pásmu, avšak schází střelba.
16:00
Hosté jsou vykázáni do střední třetiny pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
15:08
Brož se zbavuje touše vyhozením.
14:41
Druhou přesilovou hru si zahrají Rebelové. Vít Budínský (UNL) si musí jít odpykat menší trest za hákování.

Vyloučení celkem v zápase: 2:1.
13:10
Holomek neprostřelil obranný val soupeře.
12:05
11:55
Kuchynka vyhazuje kotouč ze středního pásma na branku Dlouhého.
11:20
Endál vystřelil vedle.
10:05
Přesilovka pro hosty. Ondřej Smetana (UNL) obdržel dvě minuty za napadení.

Vyloučení celkem v zápase: 1:1.
09:45
Kombinaci Roubíka s Rodem hostující obrana přečetla.
08:37
08:20
Střelu Smetany brankář Rebelů chytá.
07:50
Slovan není v početní převaze nijak zvlášť nebezpečný.
07:05
Semrád v oslabení od hranice útočné třetiny trefil boční síť.
06:37
Početní výhoda ve prospěch domácích. Daniel Pejchar (HBR) inkasoval menší trest za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

Vyloučení celkem v zápase: 0:1.
05:55
Holomkovu nebezpečnou ránu hájce hostující svatyně chytá.
05:30
Modrožlutí se i nadále drží v ofenzivní třetině a určují tempo hry.
04:50
Vávra z prostoru mezi kruhy nemířil přesně.
04:09
Střelecký pokus Tůmy z pravého kruhu Dlouhý vyrazil.
03:34
Postavení mimo hru Slovanu (na ofsajdy 1:0).
03:10
Ústečtí kombinují v útočném pámu.
02:35
Budínský z bezprostřední blízkosti minul.
01:40
Zápas začal ve velmi opatrném tempu.
00:58
Zakázané uvolnění Havlíčkova Brodu (na icingy 0:1).
00:01
Na úvodním vhazování uspěli domácí.
00:01
Začátek zápasu zdrží zmiňovaná dobročinná akce, vozíčkář a fanda, jehož jméno je Petr Nechanický, se stal ústeckým patriotem. Jedná se o charitativní akci, kdy olympijský vítěz Jan Čaloun věnoval 10 000,- Kč vozíčkáři na certifikát "Ústecký patriot". Potleskem poděkovali nejen domácí, ale i hosté. Každý domácí hráč novému ústeckému patriotovi přijel podat ruku.
Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí:
Miroslav Petružálek.
Čároví rozhodčí: Ondřej Kokrment, Lukáš Podrazil.
Dnešní střetnutí je pikantní pro hostujícího brankáře Jana Dlouhého, který v minulé sezóně v Ústí nad Labem působil.

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – K. Černý, M. Vágner, Kolafa, Smetana, Vl. Brož, Holomek, M. Zdvořáček – Budínský, Roubík, Rod – D. Tůma, J. Kloz, Gengel – Pořický, Vávra, P. Přeučil – Markulinec, Suchan, Kuchynka. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

HC Rebel Havlíčkův Brod: J. Dlouhý (R. Svoboda) – Pavlíček, Janáček, Jeník, Semrád, Prokop, Škůrek, J. Sedlák, Zítka – Babka, Maliník, P. Sedláček – Endál, R. Přikryl, Rousek – Kňazev, Milfait, Schleiss – Kuchta, Pejchar. Trenéři: Miroslav Barus, Richard Cachnín.

Hráče Slovanu dnes budete moct vidět poprvé v nových dresech.
Před samotným utkáním je na programu překvapení aneb Jan Čaloun a dobročinná akce.
Poslední přípravné střetnutí z pohledu obou soupeřů:

HC Benátky nad Jizerou – HC Slovan Ústí nad Labem

6:3 (1:0, 4:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Vařecha (Miškovský), 26. Krejčík (Kajínek), 32. Videlka, 33. D. Špaček (Krejčík), 39. Bitter (A. Dlouhý), 48. Mikyska (Šimek) – 37. Budínský (Rod), 40. Budínský (Roubík, Rod), 60. Vávra (P. Přeučil, Pořický).
Rozhodčí: Radek Wagner – Macháč, Kovačík.
Vyloučení: 5:11.
Využití: 1:0.
Diváci: 65.
Střely na branku: 42:23.
Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3.

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Rebel Havlíčkův Brod
9:0 (1:0, 5:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 1. Dolníček (Malena), 22. M. Čech (P. Mrázek, M. Přibyl), 27. P. Mrázek, 27. R. Erat (L. Havel), 34. Vodný (M. Čech, L. Havel), 35. Holec (R. Erat, Zdráhal), 46. Burian, 48. Burian (Holec), 50. M. Čech (P. Mrázek).
Rozhodčí: Pokorný, Blecha – Rampír, Lainka.
Vyloučení: 8:6.
Diváci: 510.
Průběh utkání: 9:0.
Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem od sezóny 2010/2011:

28 zápasů: 23 výhry, 1 výhra po základní hrací době, 1 prohra po základní hrací době, 4 porážky, skóre 119:51.

Nejčastější výsledek bylo vítězství Ústí nad Labem 4:2 (7x).
Slovanu se v letošní přípravě příliš nedařilo. Ze sedmi utkání zvítězili Ústečtí pouze dvakrát, a to 3:1 v Kadani a 5:2 doma s Litoměřicemi. Další duely svěřenci Milana Skrbka a Tomáše Mareše prohráli, když padli s chomutovskými Piráty (2:3 po samostatných nájezdech), Kadaní, Stadionem Litoměřice (obě utkání 2:3) a Benátkami nad Jizerou (4:5 po samostatných nájezdech a 3:6; všechny výsledky z pohledu Slovanu).

Ani Havlíčkovu Brodu nevyšla letošní příprava podle jejich představ. Rebelové v úvodu zvítězili ve Světlé nad Sázavou proti Férencvároš TC Budapešť (4:3 po samostatných nájezdech), následovala porážka v Plzni (1:3). Poté Havlíčkobrodští uspěli proti juniorům Komety Brno (3:2), recept však nenalezli na Benátky nad Jizerou (3:4 po samostatných nájezdech), Hodonín (3:7). Poslední výhru si svěřenci Miroslava Baruse a Richarda Cachnína připsali v Šumperku (4:2). V následujících osmi duelech Havlíčkův Brod padl, a to se Šumperkem (2:3), Benátkami nad Jizerou (1:3) a v regionálním poháru s Duklou Jihlava (1:4 a 2:3), Českými Budějovicemi (0:5 a 1:3), Horáckou Slavií Třebíč (0:1 a 0:9; všechny výsledky z pohledu Havlíčkova Brodu).
Letošní bilance obou týmů v přípravě:

7 zápasů: 2 výhry, 2 prohry po základní hrací době, 3 porážky; skóre 21:23.

HC Rebel Havlíčkův Brod:
14 zápasů včetně 6 utkání regionálního poháru: 2 výhry, 1 výhra po základní hrací době, 1 prohra po základní hrací době, 10 porážek; skóre 25:52.

Favoritem dnešního duelu jsou podle sázkových kanceláří domácí.
V loňském ročníku zvítězili ze čtyř utkání dvakrát Ústečtí (5:0 kontumačně, 3:2; výsledky z pohledu Slovanu) a dvakrát Havlíčkobrodští (4:2, 2:1; výsledky z pohledu Rebelů), kterým se 20. listopadu 2013 podařilo uloupit ze Zlatopramen Areny první body v historii!
Příjemný pondělní podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky zápasu I. hokejové ligy ČR. HC Slovan Ústí nad Labem hostí HC Rebel Havlíčkův Brod.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 18:00 hod.