To je ode mě pro dnešek s konstatováním výhry HC Slovan Ústí nad Labem vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera, například sledováním některého z textových online přenosů na portále Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen hokejového) Onlajnu, na počtenou!
Domácí Slovan ve třetí třetině sice jako první inkasoval branku od Zdráhala, poté už se ale domácí znovu vzchopili a vstřelili další 3 branky, o které se postaral Merta, Přeučil a také Baránek. Tito tři posledně jmenovaní tak pečetili dnešní vysokou výhru Slovanu 7:3 nad posledním celkem tabulky. HC Slovan Ústí nad Labem si tak do tabulky připisuje další potřebné 3 body a svádí stíhací jízdu na příčky, zajišťující play-off.
Nejlepší hráči dnešního utkání

HC Slovan Ústí nad Labem: Martin Vágner (0+2)
HC Rebel Havlíčkův Brod: David Sklenička (0+0)
60:00
59:49
Slovan v posledních několika sekundách jel do přečíslení 2 na 1, ale přihrávka Budínského se ukázala býti nepřesná.
59:27
59:25
Až nyní se Petrásek musel ohánět, ale střela Maliníka nebyla tak prudká, jak by hosté potřebovali.
58:53
Hráči Havlíčkova Brodu jsou sice v útočném pásmu, ale vymyslet nějakou kloudnou akci se jim nevede.
58:32
Petrásek včas položil hůl ke své levé tyčce, kam směřoval střelu hostující Rousek.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:27
Domácí se dostávají pár minut před koncem zápasu do oslabení. Vyloučen Martin zdvořáček (UNL) na 2 minuty za nedovolené bránění.
Dnešní utkání sleduje 1092 diváků.
55:56
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Dobré střídání Slovanu. Na právě vyjetého MARTINA BARÁNKA ze střídačky nasměřoval přihrávku Martin Vágner. Baránkova střela se ještě odrazila od tyče, ale naštěstí pro domácí skončila v bráně. Asistence: Martin Vágner, Jan Kloz.
54:51
Jeden z hráčů Slovanu byl sražen před brankovištěm Dlouhého a nemohl se zvednout kvůli "držení" obránců protiháčů. K puku se dostal PETR PŘEUČIL, objel bránu a propasíroval puk mezi tyčí a Dlouhým do brány. Asistence: Ladislav Gengel, Ondřej Smetana.
53:43
Kloz se nedokázal dostat k puku, který padal velmi rychle na ledovou plochu. Na domácího hráče zívala prázdná brána.
52:37
Kubalík nastřelil horní tyč Petráskovy svatyně!
51:42
Puk se dostal v útočném pásmu domácích na modré čáře k holi Brože, který vypálil na bránu Dlouhého prudkou střelu, kterou hostující brankář vyrazil pouze před sebe. Na brankovišti byl velmi agilní DAVID MERTA, který tak dokázal dorazit touš do opuštěné brány. Asistence: Vladimír Brož, Martin Baránek.
50:05
Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
Nyní platilo pravidlo nedáš – dostaneš. Nejprve Kopta promáchl před hostující bránou a následně se hosté také drali do zakončení. Puku se v útočném pásmu ujal PATRIK ZDRÁHAL, který nadzvedl před Petráskem puk nad jeho pravý beton a překonal tak domácího brankáře. Asistence: Jakub Babka a Tomáš Semrád.
49:52
Kopta promáchl přihrávku svých spoluhráčů před odkrytou bránou hostů.
49:46
Dlouhý vyráží střelu Gengela od mantinelu do ochranné sítě.
49:23
Vávra nezachytil puk a tak se domácí vystavili icingu.
48:51
Brož nahodil puk z poloviny hrací plochy, Dlouhý musel zasáhnout proti skákavé střele vyrážečkou.
48:21
Hráčům Slovanu ujíždí puk na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Petráska.
47:41
Domácí ve dvou velkých šancích! Nejprve Tůma ani nadvakrát nedokázal překonat Dlouhého, následně ani Budínský.
47:14
Gengel, zdá se býti v pořádku, odjet na svojí střídačku v doprovodu lékaře.
47:14
Domácí nevyužili přečíslení 2 na 1. Hostující obránce si včas lehl do přihrávky. Na ledové ploše však zůstal ležet Ladislav Gengel, který už je v rukou lékaře týmu.
47:03
Icing, kterého se dopustili domácí.
46:34
Domácím se povedlo dostat puk do středního pásma.
46:00
Nyní je to naopak Havlíčkův Brod, který zamkl Slovan v obranném pásmu domácích.
45:33
45:09
Budínský zakončoval z pravého kruhu, Dlouhý vyráží puk za bránu.
44:05
Dlouhý předvedl své brankářské zkušenosti na dvě střely z holí domácích hráčů.
43:49
Hostům se povedlo vyhodit puk přes celé kluziště.
43:40
Dlouhý skryl puk ve své výstroji po střele Černého od modré čáry.
43:33
Za hosty je vyloučen Tomáš Rousek (HBR) na 2 minuty za hákování.
42:16
Střela Přeučila byla ztečována za bránu Dlouhého.
41:53
Petrásek raději zachytává nahozený puk od Koláře do lapačky. Vhazovat se bude po jeho levici.
41:36
Domácí hráči se vystavují ofsajdu.
41:18
Hosté sice prošli přes modrou čáru, tam je ale rychle o puk obrali domácí obránci.
40:48
40:01
Úvodní vhazování třetí třetiny vyhrávají domácí.
40:01
Hráči obou celků jsou po přestávce znovu na ledě. Slovan přivedl na led Vladimír Brož.
Zkraje druhé třetiny měli možnost přesilové hry domácí hráči. Po právu hosty za nedovolený přestupek proti pravidlům dokázala potrestat trojice Vágner – Kloz – Budínský, kteří sehráli nádhernou akci, na jejíž konci zakončoval Budínský do poloodkryté brány. Ústí si následně po brankách Gengela a Merty vytvořilo velký náskok 4:0, ale hosté ke konci druhé třetiny dokázali aspoň z části stáhnout náskok Slovanu na rozdíl dvou branek. Trefili se Maliník a o minutu později Půlpán. Jak dnešní zápas dopadne se dozvíme již zanedlouho.

Třetí třetina začne přibližně v 18:41.
40:00
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:52
Pavel Sedláček (HBR) je vyloučen na 2 minuty za hákování.
38:12
Kolářovu střelu z mezikruží ještě Petrásek dokázal vytěsnit mimo ohrožení tří tyčí. Po dorážce JANA HEŘMANA se ale domácí brankář natahoval marně. Asistence: Daniel Kolář, Dominik Kubalík.
36:37
Hosté korigují stav utkání. ROMANOVI MALINÍKOVI se povedlo po přihrávce Jiřího Kuchlera dostat puk za záda Petráska. Asistence: Jiří Kuchler, Tomáš Rousek.
35:27
Kloz pouze nahodil puk po objetí brány do brankoviště, kde se najednou utvořila velká skrumáž těl. Dlouhý několikrát vyrazil betony po střele domácích puk pouze před sebe, ležícího brankáře se nakonec povedlo překonat DAVIDU MERTOVI. Asistence: Jan Kloz, Vít Budínský.
35:16
Kloz vyzkoušel pozornost Dlouhého, ten v klidu zakročil.
34:43
Petrásek podržel v lapačce raději nahozený puk před dojíždějícími protihráči.
34:11
Rod provětral Dlouhému vyrážečku.
33:39
Střela Brože od modré čáry byla několikrát tečována, naštěstí pro hostujícího brankáře se puk odrazil do výstroje.
33:27
Tůmovi příliš nesedla střela z první. Puk povyskočil příliš vysoko, ale i tak Dlouhý raději ukryl puk do lapačky.
33:19
Zakázané uvolnění v podání hostů.
32:59
Jan Dlouhý raději ukryl puk pod lapačkou před dojíždějícími útočníky Slovanu.
32:27
Zdvořáček dostal tvrdý hit u vlastní střídačky. Rozhodčí zůstávají klidní a nechávají pokračovat ve hře.
31:58
Pavlíček v další šanci, avšak ani tentokrát nepřipouští Petrásek změnu skóre. Puk má ve své lapačce.
31:39
31:32
Domácí dvakrát po sobě vyhazují puk do bezpečného místa, za bránu Dlouhého.
30:47
Roubík vyhazuje puk za bránu hostů.
30:02
Pavlíčkova střela je sražena obránci do rohu kluziště.
29:39
Domácí si dnes vyzkoušejí podruhé oslabení. Petr Přeučil (UNL) je vyloučen na 2 minuty za hákování.
27:19
Petrásek se vytáhl proti osamocenému úniku Maliníka. Domácí brankář včas sklapl betony k sobě.
26:41
Baránek dojel ztracený puk a poslal přihrávku na modrou čáru, kde se nacházel Brož, který vypálil z první golfem, puk se před bránou odrazil od nohy LADISLAVA GENGELA a skončila v bráně. Asistence: Vladimír Brož, Martin Baránek.
26:03
Havlíčkobrodští v tlaku odpálili puk pouze na zakázané uvolnění.
25:41
Vávra vyzýval své spoluhráče ke skórování, ani jeden však puk zachytit nedokázal.
25:25
Po krátké chvíli je tu další zakázané uvolnění hostí.
25:09
Icing hostí.
24:46
24:29
Kloz zachytil přihrávku hostů a následně se svým spoluhráčem poslal puk až za bránu Dlouhého.
23:43
Slovan nedokázal odpálit puk přes celou ledovou plochu, ale puk se dotřepotal do středního pásma.
22:46
Hosté si zahrají přesilovou hru. Za domácí je vyloučen Martin Baránek (UNL) na 2 minuty za hákování.
22:32
Petrásek se srazil v brankovišti s jedním ze spoluhráčů. Hosté toho chtěli využít a hned třikrát vypálili na svatyni Petráska. Domácí brankář však včasným vytrčením betonu zlikvidoval všechny pokusy hostů.
21:31
Využitá přesilová hra! Pohledná akce v podání domácích končí brankou. Vágner přihrál za branku na hůl domácího kapitána Jana Kloze, který z první poslal přihrávku mezi kruhy na ještě lépe postaveného a osamoceného VÍTA BUDÍNSKÉHO, který střelou z první rozvlnit síť za zády Dlouhého. Asistence: Jan Kloz, Martin Vágner.
20:57
Vyloučen Jan Heřman (HBR) na 2 minuty za držení hole.
20:50
Zítka vystrašil Petráska skrytou střelou zpoza útočníka. Puk ale Petrásek vyráží za bránu.
20:19
Pavlíček vyzkoušel pozornost Petráska, ten zasáhl puk hokejkou.
20:01
Úvodní vhazování druhé třetiny vyhráli domácí.
20:01
Na ledovou plochu už přispěchali i hráči Havlíčkova Brodu. Nic tak nebrání v pokračování zápasu.
Hráči Slovanu jsou již znovu zpět na ledě. Zápas bude za několik okamžiků pokračovat druhou třetinou.
Diváci se o přestávku mezi třetinami nenudí. I tentokrát je vidět zápas, tentokrát však modelový v podání hráčů ročníku 2004/2005.
První útok zápasu sice založili hosté z Havlíčkova Brodu, ale nic nedokázali vymyslet, zavezli puk pouze za bránu Petráska. Do 8. minuty byl předváděný hokej od obou celků vlažný. Poté už ale přišel čas pro domácí, kteří svými nebezpečnými výpady ohrožovali bránu, kterou hájí Jan Dlouhý. Vše vyvrcholilo v 10. minutě brankou v přesilové hře, kdy tečoval Tůma nahozený puk za záda Dlouhého. I poté byli aktivnější domácí hráči, ale další branku se jim vstřelit nepovedlo. První třetina tedy skončila v poměru 1:0.

Druhá třetina začne přibližně v 17:49.
20:00
19:52
Všichni hráči Ústí nad Labem měli k přihrávce svého spoluhráče příliš daleko.
19:16
Slovan vyhodil puk přes všechny čáry. Icing domácích.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:42
Holomek "namazal" hostujícím hráčů do jízdy. Včasným vpadnutí do střely vyrazil Smetana puk do ochranné sítě.
18:09
Baránek dostal přihrávku do jízdy, kdy poodjel hostujícím obráncům, se svým pokusem ale příliš dobře nenaložil. Dlouhý nakonec zachytil i dorážku Tůmy.
17:20
Hráči Havlíčkova Brodu zkoušeli nahodit puk do obranného pásma Slovanu, ale nikdo z hráčů hostů puk nezasáhl. Po krátké době se tak Havlíčkobrodští vystavují dalšímu zakázanému uvolnění.
16:53
Hosté odpálili puk na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravé ruce Dlouhého.
16:49
Heřman prošel kolem čtyř hráčů Slovanu, poslední z nich mu už ale puk vypíchl.
16:15
15:53
Domácí hráči se vystavili do ofsajdu.
15:33
Slabou střelu Černého od modré čáry zachytávají hosté a následně vyhazují puk za bránu Petráska.
15:16
Slovanu utíká puk do středního pásma.
14:43
Dorážka Tůmy po odrazu puku od betonů Dlouhého skončila jen několik milimetrů vedle pravé tyče Dlouhého brány.
14:16
Hosté jdou znovu do oslabení. Na 2 minuty za podržení je vyloučen David Pavlíček (HBR).
13:43
Gengel střílel z prostoru mezikruží na Dlouhého zcela osamocen, ale Dlouhý včas sklepl své betony. Následně z další akce Slovan nedokázal vstřelit branku, Dlouhý reflexivně máchl lapačkou, ve které puk skončil.
13:14
Rozhodčí ztratili puk ve spleti těl v rohu kluziště a tak přerušují hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
12:35
Přeučil se ocitl sám před Dlouhým, ale přihrávku od svého spoluhráče nedokázal zpracovat.
12:11
Dvě střely domácích z bezprostřední blízkosti hostující brány končí jen těsně mimo tři tyče.
11:43
11:31
Hosté zamkli Ústí ve třetině. Avšak žádná ze střel z holí hostů nekončí za zády Petráska.
09:43
Domácí hráč Martin Baránek (UNL) je vyloučen na 2 minuty za podražení.
09:38
Využitá přesilová hra! Na modré čáře se k puku dostal Kamil Černý, který vypálil puk na Dlouhého. Před bránou vložil do střely hůl DAVID TŮMA, který usměrnil puk za záda hostujícího brankáře. Asistence: Kamil Černý, Tomáš Rod.
09:25
Tůmova střela minula bránu Dlouhého.
08:53
Hostům se podařilo vyhodit puk přes celou délku hrací plochy.
08:39
Stejně jako o několik sekund později střelu Kloze z pravého kruhu.
08:15
Prvním střelcem v přesilové hře na Dlouhého se stal Zdvořáček, jeho střelu ale hostující brankář pokryl.
07:58
Prvním vyloučeným hráčem v dnešním zápase je Aleš Půlpán (HBR) na 2 minuty za držení protihráče.
07:31
Půlpán promáchl v akci 3 na 1 v podání hostů.
07:15
Kubalík dostal dostatek prostoru na střelu a tak vyzkoušel pozornost Petráska. Ten zatím všechny pokusy hostů kryje.
06:32
Petrásek na druhé straně měl naopak větší komplikace. Střelu hostů musel nadvakrát zkrotit.
06:12
Gengel střílel z prostoru mezikruží, svojí střelu ale zakončil pouze do těla jednoho z obránců hostů.
05:28
Hosté zavezli puk za vlastní bránu, odkud se pokusí rozjet útočnou akci.
04:41
Petrásek poprvé v akci, střela Kurky ale nebyla nikterak prudká a tak pro domácího brankáře nebyl problém vyrazit puk do rohu hrací plochy.
03:59
Hráčům Slovanu unikl puk až do vlastní třetiny. Nová akce tak začne zpoza Petráskovy svatyně.
03:00
Na druhé straně se proviňují stejným způsobem i domácí hráči.
02:52
Hosté se dostávají do ofsajdu.
02:28
Baránek se dral před brankoviště, zakončil nedokázal pro včasné odebrání puku soupeřem.
02:15
Zakázané uvolnění hostí.
01:50
Petrásek v prvním ohrožení, proti střele Babky však zakročit nemusel.
01:20
Havlíčkobrodští se dostávají pomalejší rozehrou do pásma domácích, kde jsou agilnější domácí obránci, kteří dostávají velmi rychle puk do středního pásma.
00:26
Hosté zavezli puk za bránu Slovanu, ale zde nic nevymysleli.
00:01
Úvodní vhazování vyhrálo domácí Ústí nad Labem.
00:01
Ještě dodám, že domácí Slovan nastupuje ve žluto-modré kombinaci dresů. Hosté z Havlíčkova Brodu nastupují v dresech červeno-bílých.
Hráči obou celků vstupují na ledovou plochu.

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Kolafa, Černý (A), Brož, Vágner, Zdvořáček, Smetana, Holomek – Tůma, Roubík (A), Rod – Budínský, Kloz (C), Merta – Pořický, Vávra, Přeučil – Baránek, Kopta, Gengel
Trenéři: Tomáš Mareš, Miroslav Mach

HC Rebel Havlíčkův Brod: J. Dlouhý (Barus) – Pavlíček, Kurka, Zítka, D. Sklenička, Semrád, Kolář – Maliník (C), Kuchler (A), Rousek – Půlpán, Heřman, Kubalík – Zdráhal, Sedláček, Babka – Chlubna, Milfait, Minárik
Trenéři: Ladislav Kolda, Vladimír Jeřábek

Rozhodčí: Daniel Jechoutek – Jan Krátký, Milan Svoboda.

26. kolo z pohledu obou celků:

HC Slovan Ústí nad Labem – SK horácká Slavia Třebíč 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Budínský (Kloz, Merta), 30. Gengel (Vágner), 60. Tůma (Rod, Vágner)
Rozhodčí: Smitka – Zídek, Kotlík
Vyloučení: 6:2
Využití: 0:0
Diváci: 685
Střely na bránu: 28:34 (10:8, 8:13, 10:13)
Průběh utkání: 3:0

HC Benátky nad Jizerou – HC Rebel Havlíčkův Brod 1:2 po s.n. (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 44. Jandejsek (Jonák, Mikyska) – 49. Rousek (Kuchler, Semrád), rozh. náj. Sedláček
HC Rebel Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod se ocitá po šestadvaceti odehraných zápasech poslední 14. pozice se získanými třinácti body. Hráči z Vysočiny zajížděli v rámci 26. kola na led Benátek nad Jizerou, kde překvapivě loupily a do tabulky si připsali po výhře 2:1 po samostatných nájezdech 2 body. Skóre hovoří jasně proti Havlíčkovu Brodu, neboť je silně negativní (-42). Na severu Čech budou Havlíčkobrodští chtít uloupit minimálně další 1 bod.

Posledních 5 zápasů:
Benátky nad Jizerou – Havlíčkův Brod 1:2 po s.n.
Havlíčkův Brod – Most 4:6
Kadaň – Havlíčkův Brod 3:4 po s.n.
Havlíčkův Brod – Kladno 0:6
Šumperk – Havlíčkův Brod 5:2
Poslední vzájemné utkání (14. kolo, 15. 10. 2014):

HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Slovan Ústí nad Labem 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 34. Maliník (Kuchler, Kolář), 50. Rousek (Jaroměřský) – 46. Budínský (Roubík)
Rozhodčí: Bejček – Polák, Reich
Vyloučení: 4:5
Využití: 1:1
Diváci: 627
Střely na branku: 26:43 (9:15, 8:15, 9:13)
Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1
HC Slovan Ústí nad Labem

Slovanu patři po polovině soutěže se získanými 34 body 10. pozice v tabulce a na případné play-off ztrácí sedm bodů. Právě v posledním zápase, který určil přesně polovinu odehraných zápasů přišlo asi největší překvapení uplynulého kola, neboť domácí HC Slovan Ústí nad Labem na svém ledě zdolal vedoucí tým 1. ligy Třebíč v poměru 3:0. Pro hráče Ústí to znamená vítězný po předchozích dvou prohrách. Tři body budou chtít určitě Ústečtí vybojovat i v dnešním zápase, do kterého nastupují jako jasní favorité.

Ústí nad Labem – Třebíč 3:0
Jihlava – Ústí nad Labem 5:2
Ústí nad Labem – Litoměřice 2:3
Prostějov – Ústí nad Labem 4:5
Ústí nad Labem – České Budějovice 2:3
Procentuální úspěšnost brankářů

1. Volke Martin – 91,12% (7 záp.; 236 zásahu; 23 IG)
2. Petrásek Michael – 90,87% (20 záp.; 627 zásahů; 63 IG)

1. Dlouhý Jan – 90,86% (18 záp.; 497 zásahů; 50 IG)
2. Polívka Patrik – 90,48% (2 záp.; 57 zásahů; 6 IG)
3. Svoboda René – 90,33% (11 záp.; 299 zásahů; 32 IG)
Přeji příjemné odpoledne všem hokejovým nadšencům! Dnes je na programu sedmadvacáté kolo 1. hokejové ligy, ve kterém se střetne celek HC Slovan Ústí nad Labem proti celku HC Rebel Havlíčkův Brod. Zápase se odehraje od 17:00 na Zimním stadionu v Ústí nad Labem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.