Kladno uspělo na ledě ústeckého Slovanu, když vyhrálo zcela zaslouženě 6:1. Středočeši působili na ledě zkušenějším a hokejovějším dojmem. V útočné třetině si uměli poradit a byli lepší v koncovce. Ústí bojovalo, ale doplatilo na velké chyby v defenzivě.
60:00
59:16
Ústí už nemá sil v závěru na nějakou větší dramatizaci, zápas se dohrává.
58:15
Kladno hraje v plném počtu.
58:00
Kladno se už zatauje a nikam nespěchá, Ústí zakládá útok.
57:37
Ústí kombinuje v přesilovce, ale Chábera není příliš pod tlakem.
56:20
Kolařík (KLA) vyloučen za nedovolené bránění.
56:06
Tomáš Redlih se zasekávačkou zbavil obránce a pak tvrdě pálil do betonu Petráska.
54:57
Další akci Kladna zbrzdil ofsajd.
54:15
Kladno je zkátka hokejovější a zkušenější. Rozdíl mezi oběma soupeři v koncovce je dnes markantní.
52:53
Kladno právě vstřelilo branku!
Kadno přidalo šestou branku po velmi pohledné a vydařené akci. Hosté doslova obranu Ústí vyšachovali až po třech rychlých přihrávkách posílal kotouč do prázdné klece JAN EBERLE. Asistence: Jan Rudovský, Michl Dragoun.
51:52
Střelu Budínského Chábera zastavil, bude se vhazovat.
51:09
Zápas ve třetí třetině za rozhodnutého stavu poměrně ztrácí tempo. Těžk očekávatnějaké překvapení ve výsledku. Kladno má zápas pod kontrolou.
50:26
Ještě závar před Petráskem, střelu od modré ztečoval Pitule vedle tyčky. Ústí už je nyní v plném počtu.
50:11
Ebere treil přesně lapačku Petráska, bude se vhazovat.
49:30
Slovan nyní dobře forčekuje a napadá na útočné polovině, Kladnu se nedaří založit útok.
49:08
Petrásek v oslabení pod palbou, střela Pituleho byla ztečována do ochranné sítě.
48:27
Holomek (UNL) vyloučen za sekání.
47:29
Roubík vyjel z rohu hřiště, ale jeho střela byla zablokována.
46:00
Kadno začíná hrát více zezadu, Ústí má sice prostor, ale před branku se tolik nedostává.
45:13
Domácí Kuchynka dostal puk do dobré pozice a přízemním posem zkusil vyzrát na Cháberu.
43:06
Petrásek ukryl puk v lapačce, bude se vhazovat před ústeckým brankářem.
42:00
Utkání sleduje 1 479 diváků.
41:13
Úvod třetí třetiny je zatím vlažný z obou stran.
40:01
Ústí se strašně nadře na každou šanci a ohrožení branky Kladna, zatímco hosté celkem pohodlně přidávají branky. Po dvou třetinách vede Kladno v Ústí 5:1, je hotovo.
40:00
39:06
Ústecká defenziva byla znovu naprosto rozhozená, a tak zblízka pohodlně přidal další branku v přesilovce PETR TENKRÁT. Asistence: Michal Lukáč, Miloslav Hořava.
37:57
Martin Vágner (UNL) vyloučen za držení.
37:47
Roubíkovu střelu zablokoval obánce do rohu.
37:12
Slovan bojuje a snaží se, Kladno ale se úspěšně brání.
36:35
Petrásek schoval puk do lapačky, hra přerušena.
34:51
Oboustranné vyloučení. Látal (KLA) za vražení na hrazení a hrubost 2+2 minuty a Kloz za hrubost (UNL).
34:39
Ústí ožilo po vstřelené brance a bojuje.Domácí získávají druhý dech.
33:01
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
JAROSLAV ROUBÍK si potáhl kotouč k pravému kruhu a zavěsil přímo pod břevno. Asistence: Kamil Černý.
32:35
Ústí bude mít přesilovku 5 na 3. Vyloučen je totiž Havlíček (KLA) za hákování.
32:19
Markulinec ujížděl do brejku a byl faulován Eberlem (KLA), jenž se provinil hákováním.
31:49
Kladno vyhazuje na icing.
30:47
Budínský se natahoval do brany, ale proti Cháberovi neuspěl.
29:51
Ústí sice dostalo puk do sítě, ale pro postavení útočícího hráče v brankovišti nebyl gól uznán.
28:55
Jan Eberle (KLA) vyloučen za hákování.
28:07
Ústí už nestíhá. Kladno v poklidu přidalo čtvrtý gól. Střelou zblízka se prosadil ONDŘEJ HAVLÍČEK. Asistence: Michal Lukáč, Lukáš Chalupa.
27:36
Kladno využilo další přesilovku. Střelu od modré tečoval TOMÁŠ PITULE. Asistence Miloslav Hořava, Petr Tenkrát.
26:39
Třetí vyloučení na straně Slovanu. Ze hřitě odešel Holomek (UNL) za držení.
26:39
Hořava zakončoval bekendem, leč mimo tyče.
26:10
Ústí se sice pohybuje v útoku, ale v koncovce je velmi nedůrazné. Chábera nemá mnoho práce, přestože Slovan tráví čas v útočné třetině.
25:32
Další vhazování před ústeckým gólmanem.
25:23
Petrásek si připsal další zákrok, bude se vhazovat po jeho pravici.
23:33
Michal Dragoun pálil z mezikruží, Petráse připraven.
23:12
Kamil Černý pálil od modré, pro dorážku se natahoval Roubík, následně Kladno vyhodilo na další icing.
22:39
Nyní tu máme icing, hra míří před Cháberu
21:54
Ústí je pod tlakem, střílel Havlíček, pak přišla ještě dorážka, ale skóre se neměnilo.
21:00
Petrásek kryl další pokus Kladenských.
20:01
Podle posledních informací zatím legendární Jaromír Jágr na zimní stadion nedorazil.
Zápas začal poměrně svižně, Ústí se tlačilo do útoku, ale postupem času Kladno získávalo čím dál větší otěže v utkání a zaslouženě vstřelilo dvě branky.
20:00
19:56
Malá potyčka před Petráskem, ale sudí řeší situaci v klidu.
19:00
Roubík ujížděl do útoku, ale neměl komu přihrát, tak bohužel nahazoval.
18:31
Ústecký gólman byl znovu v permanenci, Kladno si dělá v útočné třetiny místy co chce.
18:05
Ústecká defenziva dostala během dvou zápasů a jedné necelé třetiny už jedenáct branek. A rozhodně to nebude náhoda. Kladno má v útoku hodně prostoru a často pálí a dostává Petráska pod tlak.
17:20
Kladno využilo přesilovku. Od modré pálil přímo do černého TOMÁŠ PITULE. Asistence: Petr Tenkrát, Antonín Melka.
16:59
Kladno se tlačí do branky, Petrásek odolává.
15:57
Ústí vyhazuje.
15:24
Následuje vyloučení, ven mizí Kuchyňka (UNL) za hákování. Dnes už podruhé.
15:06
Oba celky hrají zhruba ve středním pásmu, poslední minuty nejsou tolik živé.
14:14
Po závaru pře Cháberou se bude vhazovat pře kladenským brankářem.
13:50
Kloz si najížděl po levé straně a svou střelou nakonec vyzkoušel Cháberu.
13:05
Hořava nechal puk Tenkrátovi, ten pálil z mezikruží do Petráska.
11:49
Hra se zklidnila, Holomek zkouší založit útok.
10:42
Kladno operuje v rohu zprava od ústecké branky, Rytíři získávají čím dál větší iniciativu.
09:49
Ústí j na útočné polovine, ale bez koncovky na bránu Chábery.
08:12
Tak tohle byl gól z kategorie laciných. Poměrně nedůrazná Melkova střela prošla Petráskovi mezi betony a DAVID RŮŽIČKA poslal kotouč z brankové čáry ještě do sítě – 0:1. Asistence: Miloslav Hořava, Antonín Melka.
07:01
Dragoun ujel do nájezdu, ale blafákem si na Petráska nepřišel!
05:43
Přijel i početný kotel Kladna, dnes opravdu panuje na stadionu atmosféra jak za dobrých starých časů, kdy Slovan bojoval o postup do extraligy.
05:43
Růžička střílel od modré, přesně trefil lapačku Petráska.
05:04
Bohužel obrovská spousta lidí stále čeká u pokladen, i tak už nyní je stadion velmi solidně zaplněn.
04:37
Pitule stínoval před Petráskem, Kladno díky přesilovce se dostalo do tlaku.
03:58
Ústí j v plném počtu.
03:29
Miloslav Hořava pálil zblízka do ramena Petráska, pak přišly dorážky, ale ústecký gólman znovu byl připraven!
02:47
Kladno mělo nyní velký tlak do branky, ale Petrásek uspěl proti hostujícím nájezdníkům.
01:57
První vyloučení. Kladno se poprvé ocitlo před Petráskem a byl z toho faul domácích. Provinil se Štěpán Kuchyňka (UNL) hákovním.
01:07
Roubík dostával přihrávk do ofsajdu, jinak by ujížděl sám na gólman z levé strany.
00:49
Ústí začíná náporem, Chábera už byl v ohrožení!
00:01
Dnes v Ústí snad očekáváme návštěvu sezóny, už teď jsou tribuny velmi solidně zaplněné a u pokladen jsou fronty až pomalu do centra města, když to přeženeme. Skutečně je o utkání velký zájem.

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) . K. Černý, Vágner, Kolafa, Smetana, Vl. Brož, Holomek, M. Zdvořáček – Budínský, Roubík, Rod – Kuchynka, J. Kloz, Gengel – Pořický, Vávra, P. Přeučil – Markulinec, Suchan. Trenér: Milan Skrbek.

Rytíři Kladno: Chábera (Vladař) – Kania, David Růžička, Kehar, J. Látal, Chalupa, Kolařík – Eberle, Dragoun, Rudovský – Tenkrát, Melka, M. Hořava – Redlich, Pitule, Dalecký – Havlíček, Lukáč. Trenér: Jiří Čelanský.

Rozhodčí: Horinek – D. Štětina, J. Štětina.
Slovan Ústí nad Labem za sebou má dva odehrané zápasy v novém ročníku první hokejové ligy. Po úvodní výhře nad Havlíčkovým Brodem neuspěl na ledě Šumperku, kde prohrál 5:7.

Účast Ústí v letošní sezóně byla dlouho otazníkem, klub měl velké finanční problémy a dlouho to vypadalo, že nebude hrát vůbec. Nakonec se ale vše vyřešilo a Ústí tak minulé pondělí vyjelo poprvé na zápasový led.

Naposledy tedy Slovan prohrál v Šumperku 5:7. Přes mnoho inkasovaných branek ale odehrál celkem solidní utkání. V prvním zápase zaznamenal hattrick Jaroslav Roubík, který jedním gólem přispěl i v Šumperku.

Kladno po sestupu z extraligy patří k favoritům soutěže, ale naposledy už klopýtlo. Po úvodní výhře v Mostě 5:1 Rytíři nestačili na Benátky, na jejichž ledě prohráli 0:2. Tento výsledek byl jednoznačným překvapením.

V úvodu sezóny působí na střídačce Kladna legendární Jaromír Jágr a pravděpodobně by svůj tým měl podpořit z lavičky i v Ústí nad Labem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.