To je od nás s konstatováním výhry Slovanu Ústí nad Labem pro dnešek z tohoto zápasu vše. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek večera, například u některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těšíme se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen hokejového) Onaljnu, na počtenou!
Nejlepšími hráči dnešního utkání jsou: z týmu Rytíři Kladno David Růžička a z týmu HC Slovan Ústí nad Labem Tomáš Rod.
Hosté z Kladna dokázali celý zápas nakonec ve třetí třetině ještě pořádně zdramatizovat. Ve 46. minutě vytvořil Martin Volke velikánskou minelu, když zpoza brány nahrál pouze přesně na hůl Dragouna a ten snížil na 3:2. Hosté byli od té chvíle najednou všude a Volke měl plné ruce práce. 1231 diváků bylo v posledních necelých pěti minutách svědky hry 5 na 3, tuto výhodu mělo Kladno. Žádná ze střel však za Volkeho záda neprošla. Když už scházela poslední minuta do konce utkání, vypadalo to na klidnou dohru, jenže Tůma byl vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl a hosté hráli bez brankáře. Ani tuto početní výhodu nedokázali hosté využít a zápas tak skončil vítězně pro HC Slovan Ústí nad Labem.
Všichni domácí fanoušci jsou ohromeni a neskutečně děkují hráčům potleskem.
60:00
59:48
Jaroslav Roubík vyhazuje!
59:44
Tomáš Rod se dostává k puku a vyhazuje na prázdnou bránu. Podle brankového rozhodčího trefil pouze tyčku.
59:32
Domácí si do konce utkání zahrají v oslabení. David Tůma (UNL) vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.
58:08
David Tůma promáchnul před zcela odkrytou bránou hostí.
57:48
57:29
David Růžička střílí od modré, ale Martin Volke vyráží.
57:22
Ještě 26 sekund se bude hrát 5 na 3.
57:22
Oddechový čas pro hosty.
56:55
Hosté kombinují před bránou, zatím nestřílí.
55:48
Slovan bude hrát dvě minuty v početní nevýhodě 3 na 5.
55:48
Vyloučeni David Tůma (UNL) na dvě minuty za nedovolené bránění a Martin Baránek (UNL) na dvě minuty za faul kolenem.
55:25
Další šance pro domácí! Vít Budínský střílí z mezikruží, jeho střelu mí Chábera v lapačce.
54:45
Jaroslav Roubík jel sám na Cháberu, střelu poslal po ledě, kde měl Chábera připravené betony.
54:19
Oddechový čas pro domácí.
54:18
Petr Tenkrát poslal nebezpečnou střelu z pravého kruhu, skokem do střely zabránil Jakub Pořický možnému inkasování domácích.
53:27
Souboj u mantinelu v obranném pásmu domácích modrožlutí zvítězili a puk vyvážejí k Cháberovi.
52:06
Obrovská šance domácích. Dvojice Rod Roubík si předali puk před bránou hostí, Jaroslavu Roubíkovi však přihrávka nesedla a bránu netrefil.
50:41
Domácí se po delší době drželi v útočném pásmu, kde Ladislav Gengel trefil střelou pouze masku Chábery.
48:56
Václav Kolařík střílí z levého kruhu, Volke na poslední chvíli reaguje a puk má mezi betony.
48:23
Ofsajd hostí.
47:28
Ondřej Holomek zkouší další střelu z pravého kruhu, ale Chábera je opět úspěšný.
46:45
Martin Baránek střílí z kruhu, jeho střelu má Chábera mezi betony.
Dnešní utkání sleduje 1231 diváků.
45:04
Kladno právě vstřelilo branku!
Hosté využívají přesilovou hru. Martin Volke si vyjel za bránu pro puk a chtěl rozehrát, jenže rozehrávku zachytil MICHAL DRAGOUN a puk ladně poslal do prázdné brány. Bez asistence.
44:39
Kombinace hostí skončila střelou Jana Eberleho, kterou Volke ve vzduchu chytá do lapačky.
44:02
Martin Volke vyváží puk daleko z brány.
43:40
Domácí vyhazují.
43:34
Po neskutečném zákroku Volkeho vyloučen domácí Ondřej Holomek (UNL) na dvě minuty za podražení.
42:55
42:28
Po delším souboji o puk u mantinelu projíždí hosté k domácí bráně a útočí.
41:30
Hráči si navzájem přebírají puky a ke střelám nedochází ani na jedné straně.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 19:39.
Slovan na začátku druhé třetiny dohrával přibližně minutu a půl v oslabení a bylo to znát. Hosté se od úvodních minut druhé periody tlačili do brány a Volkeho několikrát ohrozili, branku však vsítit nedokázali. Poté ještě oba brankáři předvedli několik dobrých zákroků, především Volke se musel v bráně ohánět. Vše se ale změnilo v polovině třetiny, kdy převzali iniciativu domácí a na bránu Chábery létala jedna střela za druhou. Využít tohoto tlaku se domácím podařilo až v samém závěru druhé třetiny, kdy si najel v pravý moment na přihrávku Tomáše Roda najel Jaroslav Roubík a rozjásal dnes potřetí všechny domácí příznivce.
40:00
39:13
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Necelou minutu před koncem druhé třetiny domácí navyšují skóre na 3:1. Přihrávka Tomáše Roda napomohla JAROSLAVU ROUBÍKOVI vystřelit z mezikruží a prostřelit puk Cháberovi za jeho záda. Asistence: Tomáš Rod.
38:39
Další střela Jana Látala byla opět zneškodněna domácím brankářem.
37:50
Petr Přeučil provezl puk až k Cháberovi, na kterého však vystřelit nestačil.
37:28
Na vhazování úspěšní hosté.
36:44
Jan Látal jel útočným pásmem, na úrovni brány poslal bekhendovou střelu na Volkeho, který byl pozorný a puk pokryl lapačkou.
36:25
Hosté útočí a domácí stále jen brání.
35:43
Po souboji u mantinelu zůstává David Růžička ležet na ledě. Z něj se po chvíli za pomoci spoluhráčů zvedá a odjíždí na střídačku.
35:20
Hosté podrželi puk za bránou, na led poslali čerstvé síly a zakládají útočnou akci.
34:50
Ofsajd domácích.
33:30
Jakub Pořický projel přímo před bránou Chábery, puk chtěl vmístit pod víko, ale Chábera měl na pravém místě betony. Puk skončil za bránou hostí.
32:34
Závar před bránou hostí! Domácí posílají jednu střelu za druhou.
31:41
Vhazuje se po pravici Volkeho. Hosté hrají jako kdyby nabrali nové síly.
31:05
Tomáš Rod dostal přihrávku od Víta Budínského, jeho střelu má Chábera ve své výstroji.
30:15
Lukáš Kužel střílí z kruhu. Volke chytá.
29:32
29:12
Jakub Pořický si najel do mezikruží, ale bránu přestřelil.
28:40
Hosté vyhazují.
28:07
Dvě střely od modré poslal Vladimír Brož, obě střely však za záda Chábera nepropustil.
27:32
Vyloučen Antonín Melka (KLA) na dvě minuty za nedovolené bránění. Další přesilová hra pro domácí.
26:30
Václav Kolařík střílí z levého kruhu na Volkeho, jeho betony však byly rychlejší než Kolařík čekal.
25:33
Ondřej Holomek posílá další střelu z kruhu. I tuto střelu zlikvidoval Chábera.
24:32
Domácí kapitán Jan Kloz ztratil puk v útočném pásmu. Jan Eberle s pukem projel až k Volkemu, domácí obránce tečoval jeho střelu do ochranné sítě.
23:35
Michal Dragoun střílí z mezikruží, puk Volkemu propadl mezi betony, ale pár centimetrů před brankovou čarou ho zastavil domácí obránce.
22:48
Ondřej Holomek střílí z levého kruhu na Cháberu, ten puk vyrazil.
21:40
21:36
Po delším nátlaku hostí vyhazuje Vladimír Brož touš až za Cháberu.
20:45
Martin Vágner se ochotně položil do střely hostí a zachránil tak situaci.
20:28
Domácí tým vstoupil do druhé třetiny v oslabení a už dvakrát se mu podařilo vyhodit.
20:01
Na začátku první třetiny byla aktivita týmů vyrovnaná. Hostům se podařilo proměnit a otevřít tak skóre dnešního utkání na 0:1. Po vyrovnání domácích se značně zvýšila aktivita domácího celku a aktivněji se i pouštěli do osobních soubojů. Tímto přístupem si dokázali necelé dvě minuty před koncem první části vybojovat i druhý gól, jehož autorem byl Jakub Pořický, kterému se v posledních zápasech lepila smůla na paty.
20:00
19:40
Vyloučen domácí Ondřej Smetana (UNL) na dvě minuty za sekání.
19:34
Ondřej Havlíček měl obrovskou šanci na druhé straně, Volke se ale natáhl a jeho střelu vyrazil.
18:22
Domácí se dostávají do vedení! Po útočné akci Kladna přihrál Ondřej Holomek na JAKUBA POŘICKÉHO, kterému se podařilo skórovat a trefit se až za záda Chábery. Asistence: Ondřej Holomek.
17:38
Hra přerušena z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti Slovanu.
16:36
Domácí nepouštějí hosty k puku. Více se pouštějí do osobních soubojů.
15:46
Petr Přeučil si pomalu najel v útočném pásmu podél mantinelu a střílí z úhlu na Cháberu, který má opět puk pod kontrolou.
15:09
Ladislav Gengel jel sám na Cháberu v tomto duelu byl úspěšnější hostující brankář, který střelu Gengela nepropustil za svá záda.
13:31
Tomáš Rod měl obrovskou příležitost k dalšímu gólu domácích, těsně před bránou neměl nic v cestě, kromě betonů Chábery, přes které puk neprošel.
12:48
12:22
Ze středního pásma projel za bránu hostí Jakub Pořický, přihrál mezi kruhy na KAMILA ČERNÉHO, který zakončil přesně. Střela projela Cháberovi mezi betony. Asistence: David Merta, Jakub Pořický.
11:59
11:30
Tomáš Rod přihrával před bránu na Víta Budínského, který však neměl prostor k zakončení.
11:04
Slovanu se přesilová hra příliš nedaří, hosté stále drží puk ve středním pásmu.
09:59
Vyloučen hostující Jen Eberle (KLA). Na dvě minuty se posadí na trestnou lavici za hákování.
09:55
Petr Tenkrát nyní trefuje horní tyč za zády Martina Volkeho.
08:39
Tomáši Kolafovi se daří ukrást puk z hokejky hostí a vyhazuje zpět do útočeného pásma.
07:41
Domácí vyvíjejí tlak s chutí k vyrovnání.
07:09
Další šance domácích! Kamil Černý střílí od modré, ale puk těsně minul horní tyč brány hostí.
05:59
Jakub Pořický se již radoval, jeho rychlá střela z kruhu však trefila pouze tyčku!
05:07
Hosté využívají přesilovou hru a otevírají skóre utkání. Před bránou na druhou stranu brankoviště poslal Tomáš Pitule puk na MILOSLAVA HOŘAVU a ten již neměl problém poslat puk do odkryté brány. Asistence: Tomáš Pitule, Michal Dragoun.
04:44
Vyloučen domácí Ladislav Gengel (UNL) na dvě minuty za hákování. Hosté si tak zahrají první přesilovou hru.
04:29
David Merta měl šanci střelou z pravého kruhu, před bránou však bylo příliš mnoho hostujících hráčů, kteří mu nedovolili zakončit.
03:15
Václav Kolařík dostal přihrávku na modrou, neváhal a vystřelil, bránu netrefil.
02:36
Probíhají menší souboje o puk ve středním pásmu.
01:47
Na konci přihrávek domácích před bránou hostí stál Jakub Pořický, který bránu přestřelil.
01:09
Ve středním pásmu přebírá domácím puk Petr Tenkrát a ihned útočí. Volke si dnes zapisuje první úspěšný zákrok.
00:27
Tomáš Rod se hned ze startu za domácí bránou ujal puku a projel až k Cháberovi, na kterého střílí. Chábera neměl problém tuto střelu chytit.
00:01
Pobíhá slavnostní předání permanentek na sezónu 2014/2015 Richardovi Jozífkovi, který provede čestné vhazování.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Petrásek) – Holomek, Kolafa, Vágner, Brož, Smetana, Černý, Trončinský – Rod, Roubík, Budínský – Tůma, Kloz, Baránek – Pořický, Gengel, Merta – Přeučil, Vávra, Suchan – Kuchynka

Rytíři Kladno: Chábera (Švihálek) – Růžička, Bunda, Kolařík, Kužel, Látal, Chalupa, Gutwald – Hořava, Dragoun, Rudovský – Tenkrát, Havlíček, Eberle – Redlich, Pitule, Dalecký – Melka, Lukáč, Strnad

Rozhodčí: Miroslav Petružálek – Aleš Hejl, Petr Bosák.
15. Kolo z pohledu obou celků:

HC Slovan Ústí nad Labem – Salith Šumperk 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 34. Roubík (Budínský, Rod), 45. Roubík (Budínský, Rod), 59. Roubík (Budínský, Rod) – 9. Berger (Haas, Sedlák), 32. Moskal (Staněk, Žalčík), 32. Brunec (Plášek, Vrdlovec), 45. Berger (Haas, Holík), 58. Vrdlovec (Muskal).
Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek – Černý, Vágner, Kolafa, Smetana, Brož, Holomek, Trončinský, Kuchynka – Budínský, Roubík, Rod – Tůma, Kloz, Pořický – Gengel, Baránek, Přeučil – Suchan, Vávra T., Merta

HC Benátky nad Jizerou – Rytíři Kladno 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 27. Dragoun (Pitule, Hořava), 35. Hořava (Rudovský), 42. Hořava (Pitule, Růžička), 60. Tenkrát.
Sestava Rytíři Kladno: Chábera – Bunda, Růžička, Kužel, Kolářík, Kania, Chalupa, Látal – Rudovský, Dragoun, Hořava – Eberle, Havlíček, Tenkrát – Dalecký, Pitule, Redlich – Lukáč, Melka, Strnad.
Poslední vzájemný zápas

13.9.2014, 3. kolo
HC Slovan Ústí nad Labem – Rytíři Kladno 1:6 (0:2, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 34. Roubík (Černý) – 9. Růžička (Hořava, Melka), 18. Pitule (Tenkrát, Melka), 28. Pitule (Hořava, Tenkrát), 29. Havlíček (Lukáč, Chalupa), 40. Tenkrát (Melka, Hořava), 53. Eberle (Rudovský, Dragoun). Rozhodčí: Horinek – D. Štětina, J. Štětina. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:3. Diváci: 1 479. Střely na branku: 25:41 (6:18, 9:13, 10:10). Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6. Zakázaná uvolnění: 5:2. Ofsajdy: 0:2. Vyhraná vhazování: 23:51 (4:21, 12:17, 7:13)