I když byla poslední část vyrovnanější, aktivnější byli stále domácí. Dokázali vstřelit další tři góly a hosté tak tříbrankový rozdíl vyrovnat nedokázali. Tři zasloužené body tak patří Slovanu.
Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:
HC Slovan Ústí nad Labem: Ondřej Holomek
LHK Jestřábi Prostějov: Lukáš Doudera
60:00
59:14
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Třináctá branka zápasu. Opět domácí vedou o tři branky. Rod poslal puk na JAROSLAVA ROUBÍKA, který byl vedle branky. Přebruslil si před Kociána a blafákem dokázal vstřelit osmý gól Slovanu. Asistence: Tomáš Rod.
58:25
Domácí hrají v plném počtu.
58:02
Jestřábi právě vstřelili branku!
Hosté využívají dvojnásobné přesilové hry a snižují vedení na dvoubrankový rozdíl. Střela Matuše se odrazila před odkrytou část brány Petráska, kde nad jeho beton nadzvedl puk MAREK INDRA. Asistence: Radim Matuš.
57:34
Slovan vyhazuje až za Kociána.
56:49
Domácí projíždí z pásma ale jen do ofsajdu.
56:25
Vyloučeni současně Vít Budínský (UNL) na dvě minuty za hákování a Martin Zdvořáček (UNL) za držení protihráče. Hrají tak ve třech.
54:55
Jestřábům se vůbec nedaří probojovat se s pukem na holích do útočného pásma. Jejich vyhození navrací ke Kociánovi zakázané uvolnění.
Dnešní utkání sleduje 831 diváků.
54:27
Holomek se nyní dostal s pukem těsně před Kociána, ale za jeho záda puk nedopracoval.
53:16
Petrásek nyní pokrývá puk pod lapačku, aby dopřál hráčům chvíli odpočinku. Probíhá komerční přestávka.
52:24
Slovan si hlídá puk na svých holích, ale šetří síly.
51:43
Zpoza brány dostal od Kloze přihrávku Vávra, který bránu těsně přestřeluje.
50:52
Ve čtyřech se již hosté ubránili. Na led nastupuje i pátý hráč.
49:08
V Ústí nad Labem je to jako na střelnici. Domácí využívají dvojnásobné přesilové hry a vstřelují již sedmou branku. Po kombinacích před Kociánem dopracoval až do brány puk TOMÁŠ ROD, který tak dnes vsítil již druhý gól. Asistence: Jaroslav Roubík, Tomáš Kolafa
48:52
Jestřábi budou hrát ve třech. Vyloučen Robert Jedlička (PRO) na dvě minuty za hru vysokou holí.
48:22
Došlo k potyčce za bránou hostí. Vyloučeni současně: Patrik Husák (PRO) na 2+2 minuty za hrubost a David Tůma (UNL) na dvě minuty za hrubost.
47:17
Po signalizovaném trestu hosté využívají výhody. Opět tu máme dvoubrankový rozdíl. Do střely z hranice pravého kruhu se TOMÁŠ FRANEK opřel tak, že puk Petráskovi propadl mezi betony až za jeho záda. Signalizovaný trest se tak neukládá. Asistence: Adam Hawlík.
46:20
Domácí jsou stále při chuti a drží si útočné pásmo. Zdvořáček vystřelil od modré, ale bránu těsně přestřelil.
44:17
Domácí vstřelují šestou branku v tomto utkání. Přihrávky zprava doleva přímo před bránou hostí nebyly marné. Merta předal puk Budínskému, který opět na druhou stranu přihrál na JANA KLOZE, který střelou za zmateného Kociána posílá svůj tým do tříbrankového vedení. Asistence: Vít Budínský, David Merta.
43:52
Kombinaci domácích přerušil jeden z Jestřábů a vyhazuje.
43:37
Přesilová hra pro Slovan. Robert Jedlička (PRO) byl vyloučen na dvě minuty za hákování.
42:27
První formace Slovanu se probojovala ke Kociánovi, ale nepodařilo se jim i přes několik nebezpečných přihrávek vystřelit přímo na bránu.
41:25
Přejíždění ze strany na stranu, tak nyní vypadá styl hry v Ústí.
40:29
Roupec se objevil před Petráskem ke volně projížděl puk, Petrásek byl však pohotový a puk chytá.
40:01
V druhé třetině jasně vedli tempo domácí. Do brány Jestřábů dokázali střílet rovnou 4 góly. Ihned po dvou minutách využil přesilové hry Merta, Tůma poté otočil vedení na stranu domácích, vedení zvýšil v 32. minutě nejproduktivnější hráč Slovanu Roubík. Toto vedení snížil po pěti minutách Franek, ovšem na konci druhé části dokázal Suchan dvoubrankové vedení Slovanu navrátit. Konečný stav po 40 minutách je 5:3. Třetí třetina začne přibližně v 19:50.
40:00
38:41
Naprosto ukázkový zákrok předvedl hráč juniorů Slovanu a připisuje si tak první gól za A-tým. Zvyšuje opět vedení domácích na dvoubrankový rozdíl. JAKUB SUCHAN sám projel polovinou hřiště, překonal všechny hráče Prostějova a nakonec ukázkově zašoupl puk Kociánovi mezi betony až za jeho záda. Asistence: Vladimír Brož.
37:30
Jestřábi v sobě nachází další síly a nalétávají na Petráska jako dravci.
36:25
Hosté snižují vedení Slovanu na minimální rozdíl. Ze středu levého kruhu do pravého horního růžku brány domácích se přesnou střelou trefuje TOMÁŠ FRANEK. Asistence: René Kajaba, Robert Jedlička.
35:26
Hosté toto oslabení ubránili a hrají opět v pěti.
34:40
Tato přesilová hra se Slovanu nedaří jako ty předchozí, Jestřábi stále vyhazují puk z obranného pásma.
33:57
Po nebezpečné střele tečované do ochranné sítě nad Kociánem hosté vyhazují za Petráska.
33:26
Na dvě minuty za sekání se posadí na trestnou lavici Denis Kindl (PRO), domácí tak mají další možnost ke skórování.
33:18
Tůmova střela z mezikruží byla pohotově vyražena Kociánovou lapačkou.
32:39
Indra se probojoval s pukem přes všechny hráče Slovanu, ale za Petráskovou bránou o puk přišel.
32:12
Po vyhození puku mimo ledovou plochu se bude vhazovat ve středním pásmu.
31:15
Oddechový čas pro hosty.
31:15
Domácí vedou už o dvě branky. Zpoza brány poslal Holomek nečekaně před bránu puk na JAROSLAVA ROUBÍKA. Tento ústecký sniper poslal puk za záda přesouvajícího se Kociána. Asistence: Ondřej Holomek.
30:40
Atmosféra na zimním stadionu v Ústí nad Labem je v druhé třetině značně pozitivnější.
29:44
Martin Baránek nyní v samostatné akci projížděl polovinou hřiště. U Kociána předvedl zkušenou kličku a vystřelil. Gólmana hostí však nepřekvapil.
28:56
Hostům se vrací pátý hráč na led.
28:40
Prostějovští opět vyhazují.
28:15
Tůma prokličkoval na mezikruží odkud vystřelil ale puk se jen odrazil od betonů Kociána.
27:20
Po skvělém zákroku Kociány odražený puk hosté vyhazují k Petráskovi.
26:56
Jestřábi se dotkli puku a hra se přerušuje. Vyloučen byl Jakub Řezáč (PRO) na dvě minuty za krosček.
26:35
Domácí mají výhodu a Petrásek míří na střídačku.
26:14
Holomek poslal ráznou střelu od modré, tu Kocián vyrazil betony, ale ihned měl co dělat s dorážkou Roda.
24:50
Stejný problém jako měli v první části domácí mají nyní hosté. Slovan je nepropouští na delší dobu do své třetiny.
23:32
Domácí okamžitě otáčejí vedení na svoji stranu. Hrají úplně jinak než v první třetině. Roubík posunul puk na DAVIDA TŮMU, který neváhal, vystřelil a střela prošla nad lapačkou Kociánovi až za jeho záda. Asistence: Jaroslav Roubík.
21:50
Slovan vyrovnává stav utkání využitím druhé přesilové hry. Po teči Brože vystřelil DAVID MERTA a propálil od modré naprosto vše co mu stálo v cestě. Nad ramenem Kociána puk jen prosvištěl do brány. Asistence: Vladimír Brož.
21:44
Domácí kombinují před bránou Kociána.
21:05
Vyloučen Lukáš Luňák (PRO) na dvě minuty za držení protihráče.
20:55
20:33
Slovanu se daří i v početní nevýhodě provést puk za Kociána.
20:01
V první třetině mel jasně navrch hostující tým. Domácí i když si vybudovali několik šancí, nedokázali se udržet v útočném pásmu a vytvořit si tlak. Naopak Jestřábům tenhle úkol nedělal žádný problém. Ohrožovali bránu domácích hned několikrát. Dvakrát se jim podařilo skórovat. Poprvé v deváté minutě bývalému Ústeckému hráči Maidlovi a čtyři minuty na to přihrávkou navíc dopomohl ke zvýšení vedení hostí střelou Moučky. Tři minuty před koncem první třetiny snížil vedení díky využití přesilové hry Rod a za stavu 1:2 tak odjeli hráči do kabin. Druhá třetiny začne přibližně v 18:58.
20:00
19:33
Domácí hrají ve čtyřech.
19:31
Jeden z prostějovských se tak napřáhl na střelu až zlomil hokejku, domácím se tak daří vyhodit.
18:55
Domácí budou hrát ve třech. Kamil Černý (UNL) vyloučen na dvě minuty za hákování.
18:40
Naprosto odkrytá brána a Kloz s pukem vedle ní. Puk trefil pouze tyčku a odrazil se mimo.
18:13
Slovan nepropouští hosty do své třetiny.
17:33
Martin Baránek (UNL) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.
16:15
Tak přece jen domácí využívají přesilové hry a snižují vedení hostí. Po několika sražených střelách se na druhé straně odkryté brány hostí s pukem zorientoval TOMÁŠ ROD a šikovně puk poslal za záda Kociána. Asistence: David Tůma, Tomáš Kolafa.
15:20
Tůma se snažil několikrát vystřelit, ale v cestě stálo několik hokejek hostí.
14:55
Hosté vyhazují až za Petráska.
14:48
První přesilová hra pro domácí. Vyloučen Patrik Husák (PRO) na dvě minuty za sekání.
14:04
Styl hry Jestřábům prozatím vychází dokonale.
12:57
Hosté opět vracejí nepovedenou útočnou akci. Vedou již o dvě branky. Po odražené střele do odkryté klece posunul puk JAROSLAV MOUČKA. Asistence: Robert Jedlička, Václav Meidl.
11:43
Ale ani tentokrát to nevypadá vážně, po svých odjíždí na střídačku.
11:43
Další Prostějovský hráč na ledě. Tentokrát Indra zůstal v bolestech na ledě.
11:11
Když už se do útoku domácí v čele s Mertou vydali, zastavilo je odpískání ofsajdu.
10:35
Slovanu se stále nedaří udržet si útočné pásmo a vystřelit. Obrana Prostějova je nepřekonatelná.
10:02
Vrací se na střídačku a vypadá to, že je vše v pořádku.
10:02
Kovařík opět skončil v bolestech na ledě. Silný náraz do mantinelu neustál a hra byla přerušena.
08:42
Hosté otevírají skóre a dostávají se tak do vedení. Pořekadlo "nedáš – dostaneš" se opět ukázalo jako pravdivé. Domácím se nepodařilo skórovat naopak inkasovali nepřehledné situace okolo Petráska dokázal využít VÁCLAV MEIDL a puk poslat do brány Slovanu. Asistence: Patrik Husák.
08:20
Roubík projel k pravému mantinelu a touš poslal před bránu, kde jej těsně nezastihl Tůma.
07:45
Navarra obral Kindla o puk za bránou Petráska a předal jej spoluhráčům k rozehrání.
06:41
Z rozehrávky domácích vzniklo pouze zakázané uvolnění.
05:57
Tůma dostal přihrávku ve středním pásmu a projel mezi obránci hostí. Kociána však překonat nedokázal.
05:30
Domácím se nedaří udržet se v útočném pásmu.
04:07
Ofsajdu se dopouštějí Jestřábi.
03:40
Jedlička dorážel čistou a pevnou střelu, ale Petrásek měl betony na pravém místě a puk nepropustil.
03:37
03:22
Kovařík se zvedá a pomalu odjíždí na střídačku, brána je upevněna zpět na své místo. Vhazuje se po pravici Petráska.
03:22
Samostatnou akci Kovaříka Petrásek zastavil, ale Kovařík nepříjemně sjel do soupeřovy brány a leží na ledě.
03:08
Nepřesná přihrávka Jestřábů skončila zakázaným uvolněním.
02:50
Na modré v obranném pásmu domácích zastavuje vyhození Roupec a puk posílá zpět k bráně Slovanu.
02:09
Po zákroku Petráska jeho betony, prokličkoval Tůma s pukem až ke Kociánovi, který puk vyrazil.
01:45
Kindl poslal od modré ránu, kterou Petrásek s přehledem chytá do lapačky.
01:37
Ondřej Smetana (UNL) na sebe bere první trest utkání. Byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
01:18
Moučka probojoval puk do útočného pásma, tam o něj ale záhy přišel díky zkušenostem Vágnera.
00:48
Po několika přihrávkách v okolí brány Kociána byla hra přerušena pro hru vysokou holí.
00:05
Ihned se puku ujal Kolafa a poslal střelu od modré, ale bránu hostí těsně minul.
00:01

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner "C", Černý "A", Smetana, Zdvořáček – Tůma, Roubík "A", Rod – Budínský, Kloz, Merta – Suchan, Baránek, Vávra – Navarra

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Šimboch) – Hertl, Roupec, Hawlík, Husák, Matyáš, Doudera, Řezáč, Jedlička – Kovařík, Meidl, Moučka – Franek, Kindl, Indra – Luňák "A", Cienciala, Matuš – Kajaba, Duba "C"

Rozhodčí: Jan Jílek – Petr Maštalíř, Tomáš Svoboda.