Ve třetí třetině už jen domácí zpečetili svoji výhru osmým gólem. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:
Vladislav Koutský (SUM)
Tomáš Kolafa (UNL)
60:00
59:00
Slovan prováží puk do útočného pásma.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty utkání a o výsledku je již pravděpodobně rozhodnuto.
57:58
Okolo brány Koutského si nyní přihrával Baránek a Kloz, ale puk skončil pod kontrolou brankáře hostí.
56:55
Hraje se v poklidnějším tempu a převážně ve středním pásmu.
55:47
Hosté se již nehrnou do útoku a spíše se drží na puku a přihrávají si ze strany na stranu.
54:28
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Tak ani třetí třetina nezůstane bez gólu. Kloz vystřelil z mezikruží, ale bránu minul. Puk se odrazil zpět k tyčce brány, kde stál DAVID MERTA a puk poslal do prázdné brány. Asistence: Jan Kloz.
54:00
Radim Haas vystřelil z úhlu a bránu Petráska těsně minul.
52:45
Domácí obrana nyní skvěle zafungovala a i když Petrásek ležel v bráně, nedovolili aby hosté posunuli puk do cíle.
52:06
Odraženou střelu Pohla ještě zkusil nasměrovat do brány Vávra, ale svatyni hostí těsně minul.
51:42
Od modré poslal přesně puk Gewiese, Petrásek má puk v lapačce.
50:55
Kloz projel až ke Koutskému, který jeho střelu z mezikruží pohodlně chytá.
50:28
Domácí se uvolnili z pásma vyhozením, ovšem dopustili se zakázaného uvolnění a vhazuje se tak bude opět u Petráska.
49:31
Petrásek stále ve střehu vyráží všechny střely Šumperku mířené mezi jeho tři tyče.
48:30
Ofsajdu se dopouští hosté.
48:04
Marek Haas vystřelil z pravého kruhu a střelou srazil Petráskovi masku z hlavy. Ten zůstává na svém místě a rozhodl se pokračovat.
47:18
Hráči obou týmů jsou jak vyměnění. Domácím se nedaří probojovat se z obranného pásma a hosté dávají domácímu gólmanovi zabrat.
46:28
Staněk se střetl v rychlosti s Petráskem a zůstal ležet na ledě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
45:39
Domácím se nedaří se stále osvobodit.
44:51
Dorážku Brunce dokázal Petrásek zachytit a udržet před brankovou čarou.
44:13
Hosté vyvíjejí nátlak a Petrásek má nyní plné ruce i nohy práce.
43:33
Zmatky před bránou domácích, nedokázal ani sám Petrásek uklidnit a puk si nepohlídal.
42:28
Domácí ubránili i toto oslabení a hrají v plném počtu.
Dnešní utkání sleduje 650 diváků.
40:40
Slovan vyhazuje až za Koutského.
40:28
Ondřej Holomek (UNL) míří na trestnou lavici potřetí v tomto utkání. Byl vyloučen za faul loktem na dvě minuty.
40:01
Ani druhá třetina nebyla chudá na góly. Avšak již byla gólově vyrovnaná. Dva góly dokázali vsítit oba týmy a o čtyři branky tak i po druhé třetině vedou domácí. 19 vteřin před koncem druhé třetiny nastaly dohady o gólu hostí. Domácí se obhajovali, že byl gól vstřelen vysokou holí, to si však sudí nemysleli a gól tak uznali. Za dvě třetiny jsme tak mohli vidět 10 branek. Třetí třetina začne přibližně v 19:54.
40:00
39:41
Draci právě vstřelili branku!
Sudí nakonec gól uznali. 19 sekund před koncem trestu domácích a koncem třetiny hosté snižují vedení Slovanu a využívají přesilové hry. Za záda Petráska dopravil puk MAREK BAIL. Asistence: Jan Berger, Aleš Holík.
39:41
Domácí hráči i publikum se zlobí za uznaný gól hostí. Rozhodčí vše konzultují.
38:00
Jakub Pořický (UNL) vyloučen na dvě minuty za sekání.
37:13
Využitá přesilová hra! Pětibrankový náskok si vybojovali domácí. Střela KAMILA ČERNÉHO od modré proletěla až za záda nic nevidícího Koutského. Asistence: Tomáš Vávra, Martin Hanzl.
37:03
Hosté hrají ve čtyřech.
36:50
Hra byla přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti hostí.
36:35
Hostům se daří vyhodit až za Petráska.
36:16
Po několika přihrávkách vystřelil Vágner, ale puk pokryl Koutský pod lapačku.
35:56
Hosté jdou do tří. Trest hráčské lavici hostí za příliš mnoho hráčů na ledě udělen dvouminutový trest. Trest odpyká Aleš Staněk.
35:03
Signalizované výhody domácí nevyužili. Vyloučen byl Daniel Vachutka (SUM) na dvě minuty za držení protihráče.
33:30
Domácí ihned odpovídají a vstřelují šestou branku. Po přihrávce Smetany se do samostatného úniku dostal LADISLAV GENGEL, který nikým nebráněný oklamal Koutského, a puk nadzvedl nad jeho beton. Asistence: Ondřej Smetana, Vladimír Brož.
32:14
Hosté snižují rozdíl skóre. Do mezikruží dostal přihrávku PATRIK MOSKAL, který puk poslal po ledě až za záda Petráska. Asistence: Lukáš Žálčík, Aleš Staněk.
31:33
V útočném písmu se drží domácí a Šumperk jen brání.
30:41
Roubík poslal z levého kruhu puk za sebe před bránu, kde ho Rod nedokázal usměrnit přesně.
30:00
Nepřesnosti přihrávek skončili dalším zakázaným uvolněním, tentokrát domácích.
29:12
Sudí přerušili hru pro přihrávku rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.
28:37
Hosté vyhodili puk až do zakázaného uvolnění. Vhazuje se po pravici Koutského.
27:59
Sedlák vystřelil od modré, ale puk narazil na připravené betony Petráska. Domácí hrají v plném počtu.
27:23
Tato přesilovka hostům nevychází podle představ. Domácí se stále osvobozují vyhozením puku na druhou stranu hřiště.
26:38
Brož splnil svůj úkol na levém kruhu u Petráska a po delším souboji se dostal k puku a vyhodil až za Koutského.
25:59
Po úmyslném ofsajdu domácích byl vyloučen Vít Budínský (UNL) na dvě minuty za zdržování hry vystřelením puku mimo hřiště.
25:35
Domácí se drží u Koutského a stále ho nenechávají v klidu.
24:10
Roubík si projel zpoza brány na pravý kruh, ale Koutský ho viděl a rychle puk vyráží.
23:30
Tůma nastřelil z levého kruhu Koutského, který má puk v lapačce.
23:00
Rimmel se objevil u opuštěného puku před Petráskem, ale překonat jej nedokázal.
22:17
Domácí hrají v plném počtu.
21:50
Z pravého kruhu vystřelil Žálčík, ale Petrásek puk pokryl lapačkou.
21:17
Domácí již podruhé vyhazují puk a šetří tak důležité momenty v oslabení.
20:17
Vyloučen Michael Petrásek (UNL) za zdržování hry vyhozením puku mimo ledovou plochu. Trest odpyká David Tůma.
20:01
To tu ještě v této sezóně nebylo. Šest branek za 20 minut a z toho pět pro domácí. Skvělou gólovou přehlídkou se baví domácí publikum s nadšením. Již v 19. minutě po posledním gólu domácích vyměnili hosté strážce brány. Uvidíme tedy, jestli bude přestřelka pokračovat i v druhé třetině která začne přibližně v 19:00.
20:00
19:35
Koutský nemá lehká nástup do brány. Domácí ho nešetří a nastřelují ho bez soucitu.
19:12
Domácí jsou nenasytní a Tůma je prvním kdo ohrozil Koutského.
18:03
Hosté střídají brankáře. Mezi tři tyče nastupuje Vladislav Koutský!
18:03
Šestá branka v první třetině a to pátá domácích. Z pravého kruhu přihrál Budínský na TOMÁŠE VÁVRU, který z mezikruží nečekal a vypálil. Střela rozvlnila síť hostí již popáté. Asistence: Vít Budínský, Martin Hanzl.
16:53
Slovan využívá po 6 vteřinách přesilovou hru a vede již o tři branky. První lajna domácích je dnes při chuti. Od levého mantinelu přesně podal Rod přihrávku na JAROSLAVA ROUBÍKA, který zakončil do levého horního rohu. Asistence: Tomáš Rod, Tomáš Kolafa.
16:47
Za podražení se na dvě minuty posadí na trestnou lavici Marek Bail (SUM).
16:19
Na ledě jsou již oba týmy v plném počtu.
15:58
Domácí hrají v plném počtu a zahrají si krátkou přesilovou hru.
15:30
Hraje se 4 na 4. Jan Berger se vrací na led.
14:57
Na konci kombinací Slovanu stál Roubík, ten ale z blízkosti nedokázal puk propasírovat za Zelenku.
14:19
Vyloučen na dvě minuty také hostující Tomáš Brunec na dvě minuty za faul kolenem. Pro Slovan tak nastává přesilová hra 4 na 3.
13:58
Počet hráčů na ledě je vyrovnán. Po přihrávkách před bránou sudí přerušili hru. Vyloučen Ondřej Holomek na dvě minuty za sekání.
13:30
Vyloučen hráč hostí Jan Berger na dvě minuty za vražení na hrazení.
12:32
Domácí si navracejí dvoubrankové vedení. První formace válí a podruhé skóruje. Od mantinelu poslal na Roda puk Tůma, který puk poslal ostřílenému JAROSLAVOVI ROUBÍKOVI, který zkušeně kličkou oklamal Zelenku. Asistence: Tomáš Rod, Tomáš Kolafa.
11:00
Brankáři na obou stranách mají plno nelehkých zákroků, které zatím zvládají bravurně.
09:47
Brunec střelou z levého kruhu donutil Petráska předvést ukázkový zákrok, kterým udržel domácím vedení.
09:00
Energie a šance na obou stranách. Baránek vystřelil z hranice pravého kruhu, ale Zelenka pohotově puk chytá do lapačky.
08:24
Stejný gól jako Ústeckých nyní předvedli i hosté a snížili na minimální rozdíl. Před bránou Petráska o puk přišli domácí a KAREL PLÁŠEK do odkryté brány poslal puk a rozsvítil červené světlo za brankou Slovanu. Asistence: Michal Popelka.
06:05
Ústí vede již o dvě branky. Před vlastní bránou si neuhlídal hostující hráč puk. Obral jej TOMÁŠ ROD, který bez potíží a rozmýšlení překonal jako druhý v tomto utkání Zelenku střelou pod lapačku. Asistence: Tomáš Kolafa, David Tůma.
04:49
První branku utkání vstřelili domácí v oslabení! Pravidlo nedáš dostaneš se opět osvědčilo když Pelecký neskóroval. JAN POHL dokázal puk poslat vedle lapačky Zelenky až za jeho záda. Asistence: David Merta.
03:42
V obrovské šanci se nyní objevil Tůma když s pukem objel bránu Zelenky, ale za betony puk nedopracoval.
03:31
Po delší kombinaci hostí před Petráskem sudí přesunuli hru do středního pásma z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti.
03:01
První vyloučení tohoto utkání. Ondřej Holomek (UNL) byl vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.
02:44
Hosté se snažili uvolnit se z obranného pásma, ale dopustili se zakázaného uvolnění. Vhazuje se na levém kruhu před Zelenkou.
02:12
Šumperku se daří probojovat se do útočné třetiny, ale domácí je vždy ihned o puk oberou a vracejí se k Zelenkovi.
01:18
Puk se odrazil do mezikruží kde stál nikým neohrožený Vávra, ale přes betony Zelenky puk neprošel.
00:46
Slovan se drží u puku a již potřetí posílá puk na brankáře hostí, ten je však pozorný.
00:27
Do útočné třetiny se vydali domácí a Zelenka si ihned připisuje úspěšný zásah proti střele Kolafy od modré.
00:01
Úvodní buly slavnostně vhodí Radomír Mikeš, který se stal Čestným patriotem Slovanu.

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Černý, Pohl, Smetana – Tůma, Roubík, Rod – Baránek, Kloz, Merta – Budínský, Hanzl, Vávra – Pořický, Řídel, Gengel

Salith Šumperk: Zelenka (Koutský) – Sedlák, Starý, Holík, Drtil, Gewiese, Prokop, Novotný, Bail – Popelka, Haas Radim, Staněk, Žálčík, Plašek, Haas Marek, Brunec, Vachutka, Rimmel, Berger, Moskal, Velecký

Rozhodčí: Doležal – Krátký, Svoboda.
Vzájemná střetnutí Ústí a Šumperku

Od září mají spolu tyto dva týmy odehrané tři zápasy a dnes je čeká poslední čtvrtý. Lépe je na tom zatím Šumperk, který vyhrál dva zápasy. Jednou doma a jednou venku. Nejprve před vlastními fanoušky vysoko 7:5 a poté i v Ústí 5:3.
Poslední společný zápas, který proběhl v Šumperku, však vyhrál Slovan 3:1. Pojistný třetí gól Jaroslava Roubíka napomohl, aby si Slovan odvezl na sever Čech tři body.
Uvidíme kdo si připíše výhru a důležité body dnes.
SALITH ŠUMPERK

Šumperku patří zatím desátá příčka, která zaručuje jako poslední předkolo play off. Na deváté Benátky ztrácí pouze bod a to díky společnému zápasu minulého kola, který z nepříznivého stavu otočili a vyhráli 2:1. Na svém kontě má pětapadesát bodů a i když venkovní zápasy nejsou zrovna jeho parketou, Slovanu nenechá ani jeden bod zadarmo.